F Oranje-Rode Duivels in Olympisch Stadion U.D.0 kan genoeg donateurs krijgen van een gulden SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL DE ZEVENDE WEDSTRIJD NA DE OORLOG REDERIK ZATERDAG 12 MAART 1949 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA MORGEN zullen dè voetbalsterren van het Nederlands-Belgisch fir mament weer tegen elkaar aantreden in het Olympisch Stadion le Amsterdam. We schrijven: de voetbalsterren! Of zij het inderdaad zullen zyn, zullen we nog moeten afwachten, doch in ieder geval zijn het de uitverkorenen van beide landen en tienduizenden voetbalenthousiasten zullen weer optrekken naar Amsterdam om het spel van Oranjespelers en Rode Duivels te gaan aanschouwen, terwijl honderdduizenden genoe gen zullen moeten nemen met een plaatsje bij de luidspreker. De vraag naar kaarten is bijkans nimmer nog zo groot geweest als thansDe radio doet de KNVB nog allerminst concurrentie aan Als we onze gebruikelijke inlei ding tot deze grote match van de na buurlanden beginnen tlan is het weer met dezelfde vraag als bij de vorige wedstrijd: Zullen de Oranje-duivels hun ongeslagen na-oorlogs record kunnen handhaven? We herinneren nog eens aan de resultaten der drie ontmoetingen van het vorig jaar. Begonnen werd met een 11 gelijk spel op 14 Maart in het Beerschot-stadion te Antwerpen. Op 18 April werd het in het Feij en- oord-stadion 22 en op 21 Novem ber, weer op Beerschot, 11. Vooral deze laatste wedstrijd gaf weinig voldoening voor Oranje. Het gemis van Wilkes, waardoor de Ne derlandse aanval gebroken was, deed zich ernstig gevoelen. Abe Lenstra, zwaar bewaakt door Anoul, presteer de niets, Rijvers was een schim van wat hij anders was, Roosenburg kon er alleen natuurlijk ook niets van terecht brengen en.... terwijl ieder dacht, dat het een nederlaag ging worden voor Oranje, zorgde Clavan voor de gelijkmakerZijn herver kiezing achten we dus wel gerecht vaardigd. Naar het ons wil voorkomen kijn de capaciteiten van het huidige Oran je-elftal geheel verschillend bij d'e van de vorige wedstrijd. Toen had den we een uiterst zwakke voorhoe de en een sterke verdedigingNu lijkt ons de voorhoede in ieder geval veel beter, de verdediging evenwel is een open vraag. We kunnen geen al te hoge ver wachtingen koesteren van dit Ne derlands elftal, maar dat is op zich zelf niet zo erg. Beter niet al te hoge verwachtingen met een gunstig re sultaat, dan hoge verwachtingen, die tot 'n debacle zouden leiden. De omstandigheden, waarin dit ge deeltelijk vernieuwde en verjongde, maar bovenal sterk gewijzigd Oran je-elftal moet aantreden, zijn onge veer gelijk die der Belgen. Immers, ook onze Zuiderburen komen' met een zeer gewijzigde ploeg in het veld en het zelfvertrouwen bij hen is al evenmin groot. Toen we na de vorige match op Beerschot het terrein verlieten en in de dichte mensenmassa ons tram metje gingen opzoeken, hoorden we iemand zeggen: „De Belgen moeten oppassen! In de laatste wedstrijden waren ze steeds sterker, doch ze speelden slechts se1 ijk.... indien de volgende wedstrijd voor hen raaar geen débacle wordt!" Wat er van waar is, zal de wed strijd van morgen moeten leren. Maar feit is, dat het Belgisch elftal toch niet zo sterk lijkt als vorige maal. Het gemis van Anoul, die last heeft van een enkelblessure, lijkt ons 'n verzwakking van de verdediging. In de voorhoede is Lemberechts weer opgenomen, doch ot hij zijn oude vorm alweer te pakken heeft na de gedwongen rust, dienen we nog af le wachten. In ieder geval zijn we benieuwd, of de voorhoede, na de bevrijding steeds het grote vraag stuk in het Belgische elftal, thans tot betere prestaties in staat is. Belgisch elftal zonder Fred Chaves De Belgische pers is over het al gemeen maar heel matig, om niet te zeggen slecht te spreken over de samenstelling van de Belgische ploeg. Zij fulmineert voornamelijk tegen het feit, dat de T.K.C. zo chauvinis tisch is de nationale belangen op te offeren voor de verkiezing van som mige spelers, die ten koste van alles een plaats in het elftal moeten heb ben. Het doet alleszins vreemd aan, dat een der bese spelers van België, n.L Fred Chaves, niet is gekozen en als reserve moet fungeren. Men zoektr daarbij naar verschillende oorzaken, j Govard in aanmerking zijn* gekomen In de eerste plaats werd Chaves we-1- Tr~l-£ gens kwetsuur niet opgesteld voor de wedstrijd tegen Spanje in Barce lona, en toen vervangen door Albert de Herat (Berchem). Na de twee wedstrijden op Vas tenavond in Brussel en Gent, voor namelijk ten doel hebbend plaatsver vangers te vinden voor Anoul en Lemberechts, werden de moeilijk heden nog groter. De Herdt was ge blesseerd en werd vervangen door de Saedelux. Deze voldeed niet en in zijn plaats werd nu gekozen de Het trio Mermans, Carré en Meert, de I ruggegraat van het I Belgische elftal I 18-jarige voetbal virtuoos Coppens, die inderdaad tot goede dingen in staat is. Na de bezetting van de linksbin nenplaats door Coppens had men verwacht, dat Fred. Chaves heel goed de rechtsbinnenplaats zou kunnen bezetten. Maar daar werd nu opge steld de Luik-speler Govard, blijk baar geprotegeerd door de voorzit ter der T.K.C., doch die in Parijs een mislukking was. Behalve Chaves zouden voor deze plaats meer dan Vaerenberg, Ceuleers of Nicolay. Wat men tegen de verkiezing van Govard inbrengt, is voornamelijk het feit, dat hij alleen voorhoedespeler is en geen verbindingsman met de middenlinie. Daarom rekent men er op, dat Coppens voor een zware taak zal komen te staan. Hij zal nu de ver binding moeten vormen'met de mid denlinie, waar hij weinig steun heeft van Henriet, die meer een verdedi gend dan aanvallend spel speelt. Daarbij komt nog, dat Coppens als linkerbuur heeft Thirifays, die te Nederland KRAAK STEENBERGEN v. SCHIJNDEL MöRlNG LENSTRA WILKES BRANDES SCHIJVENAAR DE VROET RIJVERS CLAVAN GOVARD LEMBERECHTS MAES AERNAUDTS THIRIFAYS COPPENS MERMANS HENRIET CARRé GILLARD MEERT België Reserves voor Nederland: De Munck (Sitt. Boys), Albers (Vitesse), Kroon (Feijenoord) en van Dijk (Ajax). Stoffelen (Ajax). Reserves voor België: Daenen (TUleur), Hendrickx (Lyra), Coppens (F. C. Mechelen) en F. Chaves (La Gantoise). weinig voetbalbegrip heeft. Derhal ve maakt men zich over de /oor- hoede ernstig bezorgd. De rechts buitenplaats vond ten slotte weer een oplossing doordat Lemberechts Zon dag in de competitiewedstrijd Me chelenLuik weer een goede partij speelde. Hij werd dus opnieuw ge kozen, doch na de training van Don derdagavond in het Heysel-stadion maakte Lemberechts een minder goede indruk, terwijl hij zelf ver klaarde, dat hij absoluut nog niet genezen is van zijn blessure en na het seizoen zéér waarschijnlijk ge opereerd zal moeten worden. In de plaats van Anoul werd nu als linksback opgesteld Gillard, een verdienstelijk speler, die evenwel slechts links speelt en rechs gemak kelijk te passeren is. Tenslotte nogmaals de linkshalf plaats. In de plaats van Henriet had men liever gezien Jan van de Auwe- ra, de aanvallende spil van de R.C. Mechelen, die' zijn club vorig jaar naar de hoogste afdeling voerde. Deze speler werïl evenmin als mid- half gekozen, omdat hij nog steeds aanvallende en niet stopperspil is, hetgeen niet zou passen in dit elftal (sic!), maar Carré is eveneens van gevergd worden, maar hij is een Luik Van de rechtshalf Maes zal veel klasse-speler, die buitengewone tech niek heeft, door zijn afgemeten voor zetten zijn mede-spelers ten zeerste gerieft en ten slotte zich ten volle wijdt aan zijn verdedigende en aan vallende taak. Doelverdediger Meert en rechts achter Aernoudts zijn in deze ploeg „zekerheden" evenals trouwens mid denvoor Mermans, die de laatste we ken uitstekend in vorm is, al is hij dikwijls zeer grillig in zijn spel. Alles bijeen genomen kunnen we dus zeggen, dat de kansen voor de wedstrijd van morgen van zoveel verschillende factoren, van vorm en andere omstandigheden, afhankelijk is, dat een voorspelling omtrent de uitslag wel zeer moeilijk te geven is. DE VROET GEWOND De aanvoerder van het Nederlands elftal De Vroet is Zondag j.l. in de wedstrijd tegen D.F.C. geblesseerd. In de loop van de week is de ver wonding door Dombi behandeld en morgenmiddag zal beslist worden of de Feij en oordspeler tegen België zal uitkomen. Mocht dat niet het geval zijn, dan zal men zich nader beraden over de vervanging. In ieder geval heeft de keuzecommissie de Ajaxied Stoffelen uitgenodigd zich bij de reserves te voegen. SCHAKEN. Kampioenschap L.S.B. Na de de ze week gespeelde vierde ronde van de wedstrijd om het persoonlijk kam pioenschap van de L.S.B. zijn we over de helft van deze wedsrijd gekomen. Een beslissing is nog niet gevallen. Maar wel kunnen we de kansen van de deelnemers eens beschouwen. De uitslagen van de 4e ronde wa ren: Van Gelder won overtuigend van Van Galen; Bey had niet minste VERZEKERINGSZAKEN VERTROUWENSZAKEN Assurantiekantoor SLEGTENHORST NIEUWE RIJN 46, LEIDEN, IEL. 23010 stand is dan (aangenomen dat Idema van Demmendal wint: 1. Rotteveel 4 uit 4! 2/3 Idema en Bey 2'A; 4/5 Dem mendal en Van Gelder 2; 8. 7 en 8. Leenheer Barkema en Van Galen 1 p. Vanzelfsprekend staat Rotteveel er zeer goed voor. Hij heeft, met nog 3 ronden te spelen een voorsprong van VA punt. En de door hem gewonnen partijen toonden, dat hij in uitste kende vorm is. De in de 5e ronde te spelen partij IdemaRotteveel kan daarom wel eens de beslissing bren gen. De titelhouder Idema heeft de zwa re opgave om zijn resterende 3 par tijen (tegen Rotteveel, Bey en Leen heer) te moeten winnen om zijn ti tel te behouden. Bey komt in de volgende ronde te gen Barkema. Alleen bij winst houdt hy nog kans. Ofschoon verrassingen nooit uitgesloten zijn, geven we de overige deelnemers geen kans meer. Hoofdklasse K.N.S.B. Zondag, 20 Maart speelt het Leids Schaakge nootschap de laatste wedstrijd, tegen Spangen. Dit zal, voor de bezetting van de hoogste plaatsen een zeer be langrijke wedstrijd worden. De stand is momenteel: VJV.S. Spangen L.S.G. H.C.S.V. N.R.S.V. 5 4 10 5 4 0 1 5 2 3 0 5 2 12 6 2 0 4 moeite met van Leenheer te winnen. D.D. Rotteveel overweldigde Barkema. De i V.V.V. 5 0 0 partij DemmendalIdema werd afge- De ontmoeting broken, maai* zal zeer waarschijnlijk wordt gespeeld in „De Doelen", Ra- door Idema gewonnen worden. De|penburg, aanvang kwart voor elf. 9 p. 36!$13^ 8 p. 29 —21 7 p. 28 —22 5 p. 27 H— 22 J* 4 p. 24 —36 3 p. 21 —29 Op. 14 —36 L.S.G.Spangen WE HERINNEREN ons een dorpspastoor, die zijn Zondagspreek aldus begon: „Wanneer ge in een boomgaard zijt, let dan niet op de gro te, glanzend rijpe en heerlijk rode appels, die tussen het morgendau wend gras liggen. Want binnenin vertonen deze vruchten slechts een wormstekkige inhoud. Maar let op de kleine, nog groenig onrijpe ap peltjes, die schuil gaan onder het bladerdek en niet voor iedereen opval len. Want deze lratste vertonen ''an binnen het groen-blanke vrucht vlees, waartussen nog witte pitjes het klokhuis vormen. Deze kleine vruchten, die niet afvallen; zullen ons later een goede oogst geven, wanneer de tijd gekomen zal zijn, om het fruit te plukken" Ge begrijpt, lezers, dat deze pas toor niet van zins was een les in fruitteelt te geven, doch even later duidelijk maakte waarop deze verge lijking sloeg. Ge begrijpt ook dat dit een heel rare aaphef is voor een voetbal-interview. We zouden deze Zondagspreek er dan ook niet bijge sleept hebben, ware het niet dat wij daar onwillekeurig aan terug moes ten denken, na een bezoek aan de heer G. A. Lubbe, voorzitter van de Oegstgeestse R.K. Voetbalvereniging „U.D.O." (Uithoudingsvermogen door oefening). En voor de derde maal ge begrijpt ook wat wij hiermede be doelen. U.D.O. is namelijk zo'n groe nig onrijp appeltje, dat schuil gaat onder het bladerdek en niet opvalt, omdat er in het gras maar al te veel overrijpe en Wormstekkige appels lig gen te pronken, die de blikken van de mensen naar zich toetrekken. Mocht g* dit niet begrijpen, neemt er dan even de tijd voor te lezen wat hier volgen gaat en te vernemen wat wij vernomen hebben. (Iedere ver gelijking gaat mank. ook deze. Met de rijpe appels bedoelen we geen be paalde verenigingen). Een begin in mineur. U.D.O. is welgeteld de achtste ver eniging, die onder de schijnwerper komt. We beginnen dus al een beetje routine te krijgen in het afvuren van vragen over voetbal.En de heer Lubbe was zo vriendelijk hierop steeds het juiste antwoord te geven. Hoe staat het fnet uw terrein? Ons veld is tijdens de oorlog zwaar beschadigd en verwaarloosd. Daarna is het wel opnieuw inge zaaid, maar no£ nooit helemaal op geknapt en geëgaliseerd. Oorzaak? Gebrek aan finantiën. o Wordt er goed getraind? Was dat maar waar! Het trai nen bij ons geschiedt door een der leden. En met alle waardering voor zijn ijver het is natuurlijk geen vakman. Die zouden we wel graag willen hebben, maar dat gaat r.iet. Oorzaak? Gebrek aan finan tiën. Wat doet u nog meer voor U. D. O., buiten het voetballen? Niet veel. We zouden graag meer avondjes geven, maar dat gaat helaas niet. Oorzaak? Gebrek aan finantiën. Maar wat doet u dan met de entrée-gelden? Entrée-gelden? Het is meestal niet de moeite waard kaartjes ver koop te houden aan de ingang, want het handjevol mensen, dat komt kij ken, bestaat voor het merendeel uit leden, en de enkele niet-leden zou den de volgende keer wegblijven, als ze moesten betalen. En daarom hebben wij gebrek aan finantiën! Wat Quo Vadis, Oegstgeest? toen volgde is te lang om weer te geven. Maar het kwam in het kort hierop neer, dat Oegstgeest te weinig verband heeft, vooral tus sen het oude en nieuwe dorp. Eigen lijk is er voor het hele verenigings leven maar weinig belangstelling, dus ook voor U.D.O. En zij, die des Zondagsmiddags toch het groene veld opzoeken, om een voetbalwedstrijd te gaan zien, gaan naar de naburige neutrale verenigingen, die groter DE HEER G. A. LUBBE. Voorzitter van „U. D. O.". zijn en een betere accomodatie heb ben. Het gevolg is dat U.D.O. prac- tisch geen publiek trekt en dus geen entrée-gelden onvangt. - Nu bestaat er naast de" contri butie der leden, die uiteraard nooit veel opbrengt nog een bron van inkomsten bij een voetbalvereniging. Dat is het donatie-geld. Maar ook dat valt bitter tegen, want en hier spreekt de voorzitter weer ,.U. D. O. heeft nog geen tien donateurs! We hebben al van alles geprobeerd en onlangs nog een actie op touw gezet, maar het resultaat is bedroe vend slecht. Ja, we kunnen wel do nateurs krijgen, maar niet voor een rijksdaalder per jaar. Zij wil1 en niet meer dan een gulden geven! Als u dan berekent dat wij elk jaar een donateursavond geven en dat zij gra tis toegang op het terrein hebben, begrijpt u wel dat wij op die gulden moefen toeleggen!" „Maar hoeveel leden heeft u dan?" v/as onze vraag. „We hebben 6 elf tallen. Drie voor senioren, twee voor junioren en een voor aspiranten, te zamen ongeveer 80 leden. Die kun nen dus niet veel contributie opbren gen". Inderdaad, Quo Vadis. Waar gaat ge heen, Oegstgeest? Waar blijven de katholieken, die desnoods niets om voetbal geven, maar het belang begrijpen van een katholieke voetbal vereniging en daar een rijksdaalder voor over hebben? Waar blijven de vaders van die 80 leden, waarvan er toch velen zullen zijn, die de ver eniging van hun zoons kunnen steu nen met een jaarlijkse bijdrage. En, tenslotte, waar blijven de voetbal liefhebbers,' die Zondags eens naar U.D.O. gaan kijken en daardoor dere kleine vereniging de hoognodige fi- nantiële steun geven? Als Oegst geest eens wist hoe de katholieken in Wassenaar, Sassenheim, Voorscho ten, om er maar enkelen te noemen, meeleven met hun katholieke voet balvereniging, dan zou daar spoedig verandering in komen. En U.D.O. zou er wel bij varen! Toch een hoopvol slot. Door al die financiële kwesties, vergaten, we bijna het belangrijkste te vragen. „Hoe is de geest in U.D.O.? En eindelijk klonk er een optimistisch geluid uit de mond van de heer Lubbe. „De geest bij ons is prima. Er wordt bij ons gevoetbald om het voetballen zelf. En als er verloren wordt, dan is er niemand die in down stemming is, want het gaat om het spel en met om de knikkers. We zien het aan het eerste, dat Zondag ver loor en daarmede hoogstwaarschijn lijk de kans op het kampioenschap m de 2e klasse A van de L V.B. ver speelde, maar dat doet aan de goede geest niets af. Als u wist hoe het eerste het hele jaar door het noodlot werd achtervolgd! Eerst gingen er een paar spelers naar Indië en ver schillende spelers kunnen niet re gelmatig aanwezig zijn, zodat we elke keer in een andere opstelling uitkomen. Daardoor is er te weinig contact in de ploeg. Dat wij het des ondanks in deze competitie zover ge schopt hebben, danken we aan de goede geest. Het tweede heeft nog een mooie kans en het derde slaat rok geep slecht figuur. Bij de junio ren tenslotte zitten verschillende spelertjes, die het beste voor de toe komst doen hoDen. vooral ook omdat U.D.O. practisch alle katholieke jon gens. die willen voetballen, opvangt Wij willen op de eerste plaats zor gen dat het „binnenwerk" goed is. De naam van ons clubblad „Fair play" zegt al voldoende. Wij willen geen gekanker, maar een prettige geest van saamhorigheid. Dat dit in derdaad wordt bereikt, bewezen de leden, doordat zij hart voor de ver eniging hebben. De nieuwe club-in signes vliegen weg! Zij willen de naam uitdragen en dat zegt heel veel. En dat na de bevrijding practisch alle nog in Oegstgeest woonachtige leden weer in U.D.O. terug kwamen, spreekt boekdelen". Begrijpt ge nu. lezers, waarom wij* moesten denken aan een klein appel tje met gave witte pitjes in het klok huis? Dan begrijpt ge ook dat U.D.O. een moeilijke weg aflegt, maar dat c-ens de tijd van de oogst komt. Want wat van binnen goed is, moet cp de duur ook van buiten goed wor den. Fn dat de rijksdaalders niet de guldens! van de katholieke Oegstgeestenaren daar veel aan kun nen bijdragen, dunkt ons vanzelf sprekend! Eur. biljartkam pioenschap 71|2 v. d. Pol verliest van Vingerhoedt De uitslagen van de partijen, ge- speeld voor de derde ronde luiden: Metz 300 21 36 14.28 Nussber^er 180 21 33 8.59 van Hassel 300 17 10 17.64 Galmiche 89 17 30 5.23 Dufetelle 300 22 86 13.63 Crassereau 273 22 52 12.40 Domingo 300' 17 61 17.64 Kocian 106 17 31 6.23 Vingerhoedt 300 22 55 13.63 van de Pol 280 22 118 12.72 Chassereau 300 19 75 15.78 Metz 183 19 46 9.63 van de Pol 300 13 127 23.07 Nussberger 71 13 27 5.46 Vingerhoedt 300 19 70 15.78 Dufetelle 245 19 77 12.89 Biljartbond Bloembollenstreek. Voor de 3de klasse persoonlijke kampioenschappen komen de volgen de spelers uit: G. van Eyck, C. Sloot- beek, Th. Duivenvoorde, B. Duiven voorde Excelsior; A. van D$k, Jac. Faas, P. Duivenvoorde LUTO; H. Faas Concordia; K. Heuzen, D. Zoet P. Gijzenbrug; J. Warmenhoven, Th. v. Tol Noordwijkerhout; en J. Wasse naar Concordia. De eerste uitslagen waren: brt h.s. gem. C. Slootweg B. Duivenvoorde G. van Eyck Th. Duivenvoorde C. Slootbeek Th. Duivenvoorde G. van Eyck B. Duivenvoorde 150 32 25 4 68 75 32 10 2.34 150 42 17 3.57 78 42 14 1.85 150 37 19 4.05 128 37 20 3.45 Uitslagen 2de klasse: W Slootbeek Fl. N. 200 38 25 5.26 P.Halfschepel C. 196 69 21 2.84 W. Slootbeek Fl. N. 200 38 25 5.26 C. v. d. Berg Fl. N. 126 38 24 3.31 B. v. d. Berg Fl. N. 200 50 24 4._- C. H. Polm Fl. N. 135 50 13 2.70 Vrijdag 11 Maart worden de wed strijden voor de 2de en 3de klasse voorgezet. Kampioenschap Rijn- en Veen- streek. De uitslagen van de per soonlijke kampioenschappen 2e klasse van de Bond. Rijn- en Veenstreek zijn: H. v. Acker A. P. Bos Th. A. Hijdra C. Mank A .Egberts M. v. Acker A. Egberts A. P. Bos M. v. Acker Th. A. Hij dra carr.brt. moy.h.s. 125 22 5.69 27 79 22 3 59 12 125 13 2.91 13 118 43 2.74 11 70 21 3.33 16 125 21 5 95 13 50 16 3.12 10 125 16 7.81 45 125 16 7 81 30 68 16 4.25 12 WIELR (3NNEN Swift-Combinatie. Zondag start nan de Zij j de A- en B-klasse geza menlijk voor een trainingsrit over 40 km. Na afloop begeven alle renners zich naar de Leidse Hout om assis tentie te verlenen bij de door de A. V. Hol'and georganiseerde 20 km. wegwedstrijd. ATHLETIEK. SLIJKHUIS KEERT TERUG. Slijkhuis heeft zich laten schrappen voor de wedstrijden te Hamilton (On tario), in verband met de hinder, wel ke hij nog steeds ondervindt van zijn been blessure. Maandag liep Slijkhuis te Montreal, maar na afloop klaagde hij weer over pijn. Zondag keert onze landgenoot naar New York terug en Woensdag vliegt hij naar Schiphol. BRIDGE. V.O.G. De stpnd na de b'e ronde voor de paren-bekercompetitie luidt als volgt: le klas 1. BonteOuds hoorn 521; 2. BlomBrocaar 501; 3. PlanjePlanje 491; 4. Oudshoorn Wakka 486; 5. NievaartJansen 484. 2e klas: 1. Ouwerkerkv. d. Mey 511; 2. heei en mevr. Raar 501^; 3. BouwensOtto 489; 4. Schoutenv. d. Burg 486; 5. StaayGaykema 484 A 3e klas: 1. heer en mevr. Wolring 373; 2. heer en mevr. Brouwer 364^; 3. NieuwlandTilborg 340; 4. Koo iende Bolster 333; 5. Goedraad Crama 333. EN DE ZEVE Verteld door Huibert Vet| N DIRECTEUREN blieft", steunde de zv/arte tovenaar, terwijl de tranen van pijn hem over de wangen stroom den. „Oooohnee... praten, zei U toch.... ooh.... nee.... ik zie het alu bent iemand anders... ooh!" Frede.ik trok zijn stoel nog 'wat dichterbij en zei: ..Ik kan U van de pijn af helpen. Bovendien kan ik zorgen dat het niet meer terugkomt. Maar ik heb een voorwaarde!" „Alles wat U maar wilt!", kermde de zwarte tovenaar. De tandarts kwam met een onge ruste uitdrukking op zijn gelaat wat naderbij. „U wilt toch niet....", be gon hij, maar Frederik wuifde zijn bezwaren weg. „Ik zal U geheel schadeloos stellen'' zei hij. Er staat iets veel belangrij ke s op het spel. Deze man heeft veie mensen ongelukkig gemaakt door hen in vissen en poezen en schild padden te veranderen. Ik moet hem dwingen zijn daden weer ongedaan te maken. U moet me daarbij helpen. De tandarts trok zich mopperend terug. „A's ik er maar geen klanten door verlies!" pruttelde nij, en toen wijdde Frederik weer al zijn aan dacht aan de zwarte tovenaar. „En nu zullen we een£ praten!" zei hij opnieuw. Hij kreeg echter geen antwoord; de tovenaar was intussen aan de pijnen bezweken en, builen kennis, scheef in zijn stoel gezakt. Slechts nu en dan ontsnapte een be vende zucht aan zijn lippen en ver trok zijn gezicht zich in een pijnlijke grimas. „Jammer!" zei de tandarts. „Wat kon die man mooi kreunen. Met moeite s echts onderdrukte Frederik een lelijk woord, hij be treurde het nu, dat hij nog niet ver der was dan „Eenvoudig Toveren" en deze he e zaak zonder bijzondere toverkunsten tot een goed einde moest brengen, „Een emmer koud water wil wel eens helpen", stelde de tandarts voor. maar juist toen Frederik deze raad op v/ilde volgen werd er beneden ze ven maal gebeld.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7