Chocolaterie en' Levensmiddelen VRIJDAG 11 MAART 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Arbeids-jubilea. De heren A. Blok en A. de Lange, herdachten Don derdag beide hun 25-jarig dienstju- bileum bij de N.V. A. Oosthoek Zn., respectievelijk in het bedrijf te Zoeterwoude en te Alphen a. cL Rijn. Per auto werden de jubilarissen afgehaald en ten huize van de di recteur, in tegenwoordigheid van hun echtgenoten en enkele anderen toege sproken door de heer A. Oosthoek en cie onder-directeur, ir. F. H. Kotter, waarbij werd gewezen op de goede verstandhouding, die er steeds heeft geheerst. Als stoffelijk blijk werd aan beide jubilarissen «en gouden hor loge overhandigd, alsmede een me daille met inscriptie en een bijbeho rende oorkonde. De echtgenoten ont vingen elk bloemen. Personalia. Mej. W. Laros, ad junct-commies ter gemeente-secreta rie, afd. sociale zaken, is geslaagd voor het examen maatschappelijk werkster. ALKEMADE Geboren. Johannes H. M., z. van J. Akerboom en E. M. Bernard; Maria A., d. van A. van Haastregt en A. C. van Leeuwen; Johannes P. H., z. van J. A. van Rijn en W. J. M. Loos; Hen- ricus A., z. van N. C, Zwartele en J. H. M. Verdegaal; Maria C. C., d. van N. J. van Berkel en W. M M. van der Meer: Petrus Th. J., z. van H. A. Bakker en A. A. M. Wesselman; Jo- sephus A. M., z. van J. E. Klein en K. J de Jong; Alida H., d. van H. A. van Velzen en M. C. Hillenaar; Jo seph J., z. van P. Th. C. van Leeuwen en M. C. Bakker. Overleden: Peter Jan Bel 72 j. BODEGRAVEN K.V.P. Je opkomst was matig. De heer Keukens, sec. las een kort jaarverslag, waaruit bleek, dat de K.V.P. het nog niet zo slecht maakte. Een kleine ledenwinst en een batig saldo. Door d heer Boumans werd een zeer uitgebreid verslag ten geho re gebracht van het K.V.P.-congres, te Utrechu gehouden. De voorzitter deed verslag van de gang van zaken op de Leidse Kringdag en gaf daarna enkele cijfers aangaande de finan ciële toestan l, daar de penningmees ter. de heer A. Veelenturf door ziekte was verhinder 1 de vergadering t« be zoeken. Na de pauze kwam het sa menstellen van de voorlopige gros lijst aan de orde in verband met de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Een zestal name werd ter vergadering genoemd en genoteerd. De advies commissie, bestaande uit 15 leden (5 uit elke maatschappelijke groep) werd hierna samengesteld. Deze com missie heeft tot taak de volgorde te bepalen van de bovenste drie candi dates wier namen vetgedrukt boven aan de voorlopige lijst komen te staan. Op 21 April zuilen de leden der afdeling zelf de definitieve volg orde bepalen. De bestuursverkiezing bracht als nieuwe gezichten de heren W. v. d. Poll, H. v. Groenjngen en N. Krom wijk i.v.p. van de aftredende heren W. v. d. Bosch, C. v. Veldhuizen en W. Kraan; d: niet meer herkiesbaar waren. De rondvraag roerde slechts twee punten aan nl. de vestiging van niet te grote industrieën in onze ge meente, en de woningbouw. Namens de Kath. Raadsfractie antwoordde de heer A. R. v. d. Heijden de vragen stellers naar genoegen. HAZERSWOUDE Geboren: Pieter Bart, z. van K. P. v. d. Willik en F. M. Óussoren. Wil helmus Franciscus Jozef, z. van M. W. L. Koeleman en K. Louwers; An- r.a Elisabeth, d. van B. G. Jansen en A. J. v. d. Schrier. UIT DE OMGEVING LISSE K. V. P. Overeenkomstig het be stuursvoorstel werd beslotén de he ren Duinhoven en Schoorl te benoe men als plaatsvervangende bestuurs leden bij zaken de gemeenteraads- verkieizngen betreffende in de plaats van de heren J. W. A. Lefeber en A. J. Mesman, die zitting hebben in de gemeenteraad. Hierna werd gelegenheid gegeven tot indiening van candidaten voor de verkiezing van leden van de ge meenteraad. De navolgende perso nen werden in deze afdeling candi- daat gesteld, n.l. J. W. A. Lefeber, J. P. de Koning, F. J. van Kesteren, A. J. Mesman, G. J. Randsdorp, C. van den Aardweg, G. J. Verdegaal, N. Stokman, C. van der Laan, H. P. van der Reep; G. C. Degger; G. Kromhout en P. van der Lans Mzn. De voorzitter deelde mede, dat tct uiterlijk Zondag nog gelegenheid zal zijn schriftelijk candidaten in te dienen. In de adviescommissie wer den benoemd de heeren C. Bon, J. van Stijn, C. Strik, P. van Zonne- vld en C. van den Berg. De heer Lefeber lichtte vooral de woningbouw, uitbreidingsplannen, enz. toe. By de hierna gevoerde discussies kwam vooral het punt wonipgverde ling en het beleid der womngcom- missie ter sprake. E'nkele gevallen werden genoemd, waarbij de critiek van de aanwezigen over de hoofden van de commissieleden of'het colle ge van B. en W. die de uiteindelijke beslissing hebben genomen, werd heengestrooid De rechtvaardighe-d en billijkheid was naar de publieke opinie m enkple geva.len zoek. De heer Lefeber weerlegde een en an der als lid van het college van B. en W., terwijl cte commissieleden ver- klaaiden, dat in de genoemde punten het advies van de commissie an Ier" was dan de beslissing van B. en W. Comité Regeringsjubileum. Het comité, dat de viering van het gou den jubilé van Prinses Wilhelmina als Koningin verzorgd heeft, is voor de laatste maal bijeengekomen. De voorz., de heer Kraak, legde er de nadruk op, dat de opdracht, die slechts voor* éénmaal gold, nu geëin digd was e sprak daarbij de wens uit dat de bestaande en bestaan heb bende buurtverenigingen thans geza menlijk een conaté zullen vormen om op Koninginnedag voor een ge paste viering zorg te dragen. Dit is ook de wens van de burgemeester, die niet veel voelt vor een viering door afzonderlijke groepen. Het financiële overzicht van de penning., de heer P. Bos, geeft de volgende cijfers. Ontvangsten: collec ten buurtverenigingen f 2155.06; col lecten -financiële commissie f 2375;, collecten voorz. en penningm. f 935; bijdrage gemeente Lisse f 1500. batig saldo autotocht Ouden van da gen f 103.04, totaal f 7368.10. Uitgaven: algem. onkosten f 65JJ1; zaalhuur en vergaderingen f 181.75. tractatie ei\z- ziekenhuizen f 35.60; aandeel openluchtspel f 200; vuur werk f 1000; overige kosten f 229.84; muziek en zang f 496.51; volksspelen: prijzen f f 563.50; overige kosten f 199.12; versiering en verlichting: prijzen: f 720.70; overige kosten f 69.41; kinderfeesten: prijzen f 866.11 tractatie f 1394.71, overige kosten f 30.21; openb. spel: nad. saldo f 1096.42, voorlopig batig saldo van het comité 211.21. Totaal f 7363.10. Een uitvoerige gedachtenwisseling ontspon zich over de verdere gang van zaken. Algemeen was men van mening, dat d tijdsomstandigheden niet van die aard zijn, dat uitgebreide feestelijkheden georganiseerd kunnen worden, maar men was wel.van me ning dat voor alles kinderfeester ge houden moeten worden. Op korte termijn zal een vergade ring worder. gehouden om een nieuw comité tc vormen. Men rekent er op dat de personen, die zullen worden aangezocht, zich voor dit werk disponibel te stellen, ook werkelijk hun volle medewer king zullen' verleren. Zo is dan aan het Bestaan van dit tijdelijk comité een einde gekomen Hier zij namens heel de gemeente een woord van waardering geschre ven voor het vele, dat dit comité ten nutte van het algemeen gedaan heeft. Het organiseren van feeste lijkheden immers is geen snjiecure en veelal voor de organisatoren zelf geen feest. Visclub „Vroeg Present" De uitslag v/as: le pr. A. Philippo; 2e pr. W. Maarschalk; 3e pr. J. Th. van Berkel; 4e pr. P. Eveleins; 5e pr. C. J. Slobbe en 6e pr. J. Mens. NOORD WIJK Jubileum. Donderdag 17 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Pijlman, technisch hoofd ambtenaar bij de dienst van Gemeen tewerken in dienst trad. Schietvereniging. De wisselme- aailles werden deze week gewonnen door: D. A. Luschen 99 p. le klasse J. Heus 96 p., 2e klasse, A. Leyten 92 p., 3e k'asse. Van de dames behaalde mej.. N. v. Oosten met 88 het hoogste aantal punten. Dammen. In de wedstrijden om het kampioenschap van Noordwijk komt al aardig tekening. De hoogst geplaatste vier groepen zijn: le kl. A: Th. Zwetsloot 5 5 0 0 10 le kl. B. H. de Reus 5 4 10 9 2e ki. E. Brfoug 4 4 0 0 8 3e kl. P. Wijnbergen 6 6 0 0 12 DE GEMEENTERAADSVERKIE ZINGEN EN DE K.i: ARBEIDERS In café Flora had gisteravond een bijeenkomst plaats van Kath. arbei ders ter bespreking „Verkiezings actie en candidaatstelling voor de a.s. gemeteneraadsverkiezing", welke in de gemeente waarschijnlijk zal plaats hebben op 22 Juni. De heer A. Meijer die deze bijeenkomst presideerde, gaf in korte trekken de geschiedenis van de voorgaande gemeenteraads verkiezingen weer, waaruit reeds bij de vorige verkiezing de lering was getrokken, dat de Kath. arbeiders met een eigen lijst moesten uitko men, hetwelk een behoorlijk succes had opgeleverd. Ook thans meende het comité op de ingeslagen weg te moeten voortgaan. De Kath. arbei- d^s moeten met een eigen lijst aan de gemeenteraadsverkiezingen deel nemen en deze avond moesten 3 pun ten besproken worden en wel: can didaatstelling, de te voeren propa- gande en inzameling van de midde len lot het voeren /dezer propaganda, De candidaatstelling had de navol gende uitslag; 1. J. v. Leeuwen, 2. Jac. v. Ruiten, 3. A. Meskeis, 4. P. Schenkeveld, 5. Jac. Zwarts, 6. J. M. de Ridder, 7. N. Hoogervorst, 8. P. Vink, 9. A. Doove, 10. P. Peschier. Het aantal candidaten was op 10 ge steld, doordat in de komende perio de de gemeenteraad zal bestaan uit '17 leden en de kath. arbeiders de verwachting hadden, dat zij thans 5 zetels zouden kunnen behalen. Voor de te voeren propaganda was een co mité gevormd bestaande uit de he ren F. Caspers, G. Vink en W. Schel vis, terwijl uit de vergadering een flink aantal propagandisten werden toegevoegd. Ook voor de inzameling dcc financiën gaven zich verscheide- nen op, waarbij de voorz. opmerkte, dat het niet ging om grote bedragen, doch dat iedere kath. arbeider iets zal bijdragen. Tevens adviseerde het comité dat allen op No. 1 van deze lijst zullen stemmen, dit is echter slechts een advies. In een nabeschouwing wees de voorz. erop, dat in de laatste tijd en kele besprekingen zijn gehouden voor samenwerking met de KVP. Ho mogeen hadden echter de arbeiders besloten hiertoe niet over te gaan. Het verheugde spr. echter, dat door deze besprekingen velen een beter in zicht hadden gekregen wat de Kath. arbeiders willen en zoeken en men gaat begrijpen, welk recht de arbeiders hebben en wel een vol ledige erkenning en een volwaardige plaats in de samenleving. Wat er ook bij de komende verkiezingen zal gebeuren na de stemming zullen de Kath. arbeiders steeds bereid zijn samen te werken met de andere Kath. raadsleden inzake principiële vraagstukken. SASSENHEIM Gemeenteraad. Vergadering Dinsdag 15 Maart, 7.30 n.m, Agenda o.a.: Onteigening grond P. Freriks in het belang van de Volkshuisvesting; verhuur en inscharing gemeente-wei landen; verhuur grond Rusthof Paan aan D. v. Bieren; verkoop gemeente woningen complex „De Kooi; uitbrei ding straatverlichting. VOORSCHOTEN Stille Omgang. De voorz. de heer P. Niersman uitte zijn waardering over het verloop van de getroffen re geling op de Eucharistische dagen en het VeertigurenMbed. Kap. Middel hof hield een voortreffelijke toe spraak. De collecte gehouden voor het kaarslicht op het altaar bij het Lof aan de vooravond van de Stille Om gang werd mild bedacht. Bij de rond vraag werd gevraagd of er niet meer propaganda voor de Stille Omgang gemaakt-kon worden, opdat de deel name van Voorschoten groter worde. Voorzitter deelde mede, dat het doel er zich niet zozeer voor leent, want we hebben geen behoefte aan sensa tiemannen, maar aan bidders. Aan wezig waren o.a. 2 afgevaardigden van het Leidse hoofdbestuur. Do heer van Ovost, één van de afgevaardig den, sprak tot besluit nog een kort opwekkend woord. L.T.B. Het ontwerp van de sta tuten werd met algehele stemmen goedgekeurd. Uit de verantwoording van de penn. bleek, dat de afd. Voor schoten beschikt over een nadelig sal do van f 59.48. De spreker van deze avond, d^ heer Tel, die zou spreken o''er het onderwerp de „Publiekrech telijke bedrijfsorganisatie liet verstek gaan, De heer Moerkerk, die aftre dend was, werd herkozen. Personalia. Ds. M. den Boer, Ge reformeerd predikant te Wezel, die door de Gereformeerde kerk te Voor schoten was beroepen, heeft dit be roep aangenomen. Goede vangst van de politie. De zer dagen arresteerde de gemeente politie van Den Haag een dief, die zij op heterdaad had betrapt. Het bleek al spoedig dat men een goede vangst had gedaan. Niet alleen kwam aan het licht, dat hij alleen in Den Haag plm. 40 diefstallen op zijn geweten had, hoofdzakelijk van rij wielen en overjassen, maar ook dat hij in de omgeving dezelfde diefstal len had gepleegd. En ook in Voor schoten was deze man bezig geweest. De rijkspolitie alhier nam hem daar om in verhoor en de bekentenis kwam eruit, dat hij in Januari j.l. in deze gemeente twee rijwielen en een re genjas hac' gestolen. De laatste uit een auto. Nu zit nog de politie van Warmond, Oegstgeest erï Pijnacker op hem te wachten. In de laatste ge meente had hij collectebussen leeg gehaald, welkg in een consistorieka mer stonden. De gestolen goederen had hij alle met behulp van helers verkocht. Of nij nog tot 'enige scha devergoeding in staat is, is nog niet bekend. VERENIGING VAN, ONDERWIJZERS (ESSEN) IN INSPECTIE LEIDEN In de Stadsgehoorzaal vergaderde gisteren de Vereniging van Onder wijzeressen) in de inspectie Leiden. Prof dr Th. J. G. Locher hoog leraar hier ter stede, voerde hel woord over „De Sowjet-Unie en het Russische verleden." Hij zei, dat nog steeds mogelijkheden bestaan voor een beter onderling begrip tussen de Westerse democratie en het Russi sche communisme. Daartoe is een grote eenheid van Europa nodig, teneinde in samenwerking met Ame rika waarlijk burgerlijke vrijheid in een sociaal-democratische samen leving zo sterk te maken, dat haar idealen ook naar het Oosten kun nen doordringen. Hierna werden tot bestuursleden der vereniging gekozen de heren J. Volbeda uit Katwijk, J. W. van Leeuven Oegstgeest; en de dames M. E. Locher, Katwijk; en H. Vee- nendaal, Leiden. In de middagbijeenkomst werden voordrachten gehouden. EXCURSIE „ST. ANTONIUS" Is het wonder, dat de kellner, die dagelijks met het bier omgaat, zijn belangstelling in bijzondere mate laat uitgaan naar de plaats, waar het vanouds rakende „edele gerstenat" wordt gebrouwen. En zo bestond er in aanmerking genomen het dienstverband in het hotel-, café restaurant bedrijf gistermiddag grote belangstelling voor de excur sie, welke de afd. Leiden van „St. Antonius" maakte naar de brouwerij „d'Oranjeboom" te Rotterdam. Dat was een alleszins leerzame excursie, omdat de „mannen van het vak" nu weer meer zullen weten te vertellen van het bier, dat reeds ten tijde der Babyloniërs bekend was. We behoeven hier het gehele proces, dat de bereiding van het bier door maakt, niet te releveren om te kun nen zeggen, dat de excursie zeer leerzaam was. Men spreekt op het ogenblik veel van aardappelmoeheid en als men ziet welke een lange weg het bier moet afleggen voordat men kan zeg gen, dat het gereed is, zou men ook van bier-moeheid kunnen spreken, ware het niet, dat het nog enige maanden in de brouwerij blijft lig gen voordat het afgeleverd wordt. Het is dan volkomen tot rust geko men en voor de consumptie geschikt. Of men het bier evenwel drinkt aan de bron dan wel na veel gereis van de leverancier betrekt of in een café te drinken kriigt daarin zit nog heel veel verschil. Dat hebben de deelnemers ondervonden na de ex cursie, die onder leiding van de heer Venema tot een zeer leerzame is ge worden. Na de rondwandeling, wel ke ruim twee uur geduurd had, wer den de deelnemers n.l. onthaald op 'n heerlijk glaasje gerstenat, dat men zich uitstekend liet smaken en dat natuurlijk een dikke aanbeveling voor d'Oranjeboom opleverde. LAATSTE BERICHTEN „DE STANDAARD" OVER DE REDE VAN DR. DREES. Het Katholieke Vlaamse blad „De Standaard" van hedenmorgen toont zich ten zeerste gebelgd over het feit, dat de Nederlandse minister-presi dent Drees zijn openingsrede ter ge legenheid van de Benelux-conferentie te den Haag, in het Frans heeft uit gesproken. SLEEPBOOT GEKAPSEISD. Twee doden. De sleepboot „Denemarken" van de firma P. Smit en Co. is heden nacht om tien voor drie in de mond van de Merwedehaven te Rotter- d gekapseisd en gezonken. De 61- jarige machinist S. G. Duif uit de Heinlandstraat en dc 18-jarige stoker, J Bakker uit de Abcoudestraat, die zich benedendeks bevonden, zijn hierbij verdronken. De „Denemarken" verleende met twee andere sleepboten assistentie aan het Zweedse s.s. „Naboland". Op een gegeven ogenblik maakte de „De nemarken" slagzij, kreeg te veel wa ter aan dek, kapseisde en zonk. De kapitein en een matroos konden wor den gered. Nog geruime tijd heeft de rivierpo litie gedregd, echter zonder resultaat. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. De Benelux-conferentie SPAAK OVERTUIGD, HINDER PALEN TE KUNNEN OVERWINNEN Na de openingsrede, waarmee de Nederlandse minister-president dr. W. Drees de Benelux-conferentie te Den Haag heeft geopend, antwoordde kort de Belgische minister-president Spaak. Hij zeide, zich ervan bewust te zijn. dat er tijdens de conferentie problemen van zeer groot belang zul len worden behandeld, problemen welke zeer moeilijk zijn. „Maar alle hinderpalen zullen wij kunnen over- wiraien", aldus minister Spaak, „om dat we de vaste wil en de overtuiging hebben dat wij die kunnen overwin nen". In het middengedeelte van de ver gaderzaal der Eerste Kamer, van de plaatsen der ministers tot aan d« plaats van de voorzitter der Kamer was een grote hoefijzervormige tafel gezet, waaraan de ministers der drie landen en de beide ambassadeurs en de Luxemburgse zaakgelastigde plaats hadden genomen. In het midden nam minister-presi dent dr. Drees plaats met aan zyn linkerhand minister Stikker en aan zijn rechter minister van Schaik. Voorts waren aanwezig de ministens Joekes. Mansholt, In 't Veld, Lief- tinck, Spitzen en v. d. Brink, Ter linkerijde van de Nederlandse ministers waren de Luxemburgse en ter rechterzijde de Belgische minis ters gezeten. Ter weerszijden achter de grote groene tafel waren de vele deskun digen aanwezig, die aan de delegaties zijn toegevoegd. Men besloot allereerst zes commis sies te vormen. Een voor de con sumptievraagstukken en die der sub sidies, een voor de coördinatie van de investeringen, en voor de sociale vraagstukken, een voor de fiscale po litiek, een voor de landbouwvraag stukken en tenslotte een voor de mo netaire problemen en de handels vraagstukken. De commissies voor de social#, de monetarie en de landbouwvraag stukken vingen nog hedenmorgen na afloop van de plenaire zitting haar werkzaamheden aan. Zij zullen deze hedenmiddag voortzetten. Dan zullen ook de commissies voor de investe ringen en voor de consumptie-vraag stukken en de subsidies bijeenkomen. Het is op het ogenblik nog niet be kend wanneer de commissie voor de fiscale aangelegenheden zal vergade ren. Naar de secretaris-generaal vah de Nederlands-Belgisch-Luxemburgse douane-overeenkomst mr. dr. E. J. E. M. H. Jaspar, na afloop der plenaire zitting meedeelde, is de conferentie onder zeer goede vooruitzichten ge opend en is de atmosfeer, waarin de besorekingen gehouden -worden,, uit stekend. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN VOOR BELGISCHE MINISTERS. In de gistermorgen aangevangen Benelux-conferentie werd meege deeld, dat het de Koningin behaagd heeft de Belgische ministers J. Du- vieusart (Economische Zaken en Middenstand), O. Behogne (Openba re Werken) en P. de Groote (Eco nomische Coördinatie) het groot kruis in de Orde van Oranje Nassau te verlenen. flOOSTE DODGE-AUTO AFGELEVERD DOOR MACHINE FABRIEK. In October 1948 werd te Leidschen- dam een machinefabriek geopend voor Dodge-vrachtauto's. Gisteren WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond). Vannacht weinig wind, hier en daar vorming van nevel of mist en op vele plaatsen nachtvorst. Morgen overdag enkele over drijvende wolkenvelden. Over wegend droog weer en in de mid dag ongeveer dezelfde tempera tuur als vandaag. Zwakke tot matige naar Zuidelijke richtin gen draaiende wind. werd in dit bedrijf de honderdste vrachtauto afgeleverd. Voor de oor log werden op kleine schaal bij de Dodge-hoofdvertegenwordiger in Ne derland vrachtauto's gemonteerd. Vo rig jaar werd echter te Leidschen- dam een mach ine werkplaats geopend die thans achttien a twintig auto's per week aflevert in typen van drie tot en met zes ton. De maximale pro ductie bedraagt onder de huidige om- standgheden ongeveer vijf a zes auto's per dag. Door deze montage werd in de eerste plaats een belang rijke besparing aan kosten verkre gen, aangezien de vrachtauto's in on gemonteerde toestand in de schepen veel minder plaats innemen, terwijl bovendien het arbeidsloon bespaard wordt, dat anders nodig zou zijn om de wagens in de Verenigde Staten te monteren. Hierdoor komt de prijs, zo deelde men van de zijde der fa briek mede, ongeveer f 10001200 lager te liggen, mede in verband met het feit, dat de lonen in Neder land lager zijn dan in de Verenigde Staten. De in 't bedrijf te Leidschen- dam vervaardigde vrachtauto's wor den afgeleverd zonder carossierie. Deze worden door de Nederlandse Carrosseriefabrieken vervaardigd. Hoewel nog geen personen-auto's worden gemonteerd bestaan plannen om dit in de toekomst te gaan doen, zodra men over de nodige ruimte en machineriën de beschikking heeft. Op het ogenblik geeft het bedrijf werk aan ongeveer dertig Nederland se arbeidskrachten. De verklaring van Paul de Groot In de gisteravond gehouden leden vergadering van de afdeling Nijme gen van de K.V.P. werd naast de bespreking over de a.s. gemeente raadsverkiezingen grote aandacht ge wijd aan de verklaring van Paul de Groot, waarin deze zich aansloot by de verklaring van Thorez en Togliat- ti. Deze verklaarden, zoals bekend, bij evenutele oorlog de zijde van de Sowjet te kiezen. Na enige bespre kingen werd in de vergadering een resolutie aangenomen, waarin ver zocht werd, dat een strafvervolging zal worden ingesteld tegen de Ka merleden van dc C.P.N., die zich blijkbaar aansluiten bij de verkla ring van Paul de Groot. Deze reso lutie is gestuurd aan het hoofdbe stuur van de K.V.P., aan de minister president, de minister van Justitie en de voorztters van de Eerste en Tweede Kamer. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Maart. Vee. Aanvoer; 6 fokstieren, 9 Slachtdieren, 95 kali- en melkkoeien, 98 varekoeien, 120 vette koeien, 15 pinken, 270 nuchtere kalveren, 100 vette schapen, 84 wei- deschapen, 12 lammeren, 2 zeugen, 65 mestvarkens, 385 biggen, 6 paarden, 19 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien i 500—800 en vare koeien 475600 nandel tamelyk willig; pinken 240360, handel ma tig weideschapen 5580, handel stug; mestvarkens 6590, biggen 4065 en 19 bokken en geiten 15 45 handel slepend. Kaas. Aanvoer 23 partijen Goudse en 3 pa?tijen Leidse kaas. To taal 26 partijen. Prijzen: Goudse kaas Ac soort 1.701.77 en Leidse kaas ie soort 1.621.63 per kg. Handel hoog. ROELOFARENDSVEEN, 10 Maart Bloemen. Bandoeng 3647 cent, v. d. Eerden 3651 cent, Copland 40 72 cent. Zenober 2838 cent, Mo zart 3036 cent Harvest 3562 cent Moederdag 5062 cent, E. Eddy 32 43 cent. Oostenrijker 3040 cent. Scarlet Admiral 31—38 cent, Bar-igon 3541 cent, W. Pitt 3657 cent, Cou leur Cardinal 3447 cent, White Sail 4456 cent, Sonja 3038 cent, Cara- ra 5059 cent, Olympiade 42- -50 ct. Dubb. Tulpen 3852 cent, Emperor 2227 cent, Whrestler 2625 cent, Koster 1826 cent, King Alfred 30 37 cent. Freesia's 39—80 cent. i Chocolaterie rAsR'!S,.E WAFELS' a 5 stuks 0.45 LENTEBLOEI, „„lid* BTT E R KO E KJ ES, p., per 100 gram 0.20 25Q gfsm HAVERSTRO, iets fijns. q m tt f rf i n r f pc per 200 gram 0.35 f5^RF b 40 WIN TER MELANGE, per 100 gram0.20 Levensmiddelen POPPENSCHUIM, per APPELSTROOP, per kilo 100 gram 0.25 blik1.02 PEPERMUNTKUSSENTJES LIMONADE, sinaasappel en pér 100 gram 0.16 frambozen, grote fles 0.98 VRUCHTENHAGEL, per GROTE FLACON KERSEN 250 gram0.32 op sap1.90 Bij de boodschappen rozijnen, krenten en sucade BBEESMASS Offic. Publicatie DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. In de week welke 14 Maart e.k. aanvangt, wordt een begin gemaakt met de uit reiking van bonkaarten, voedingsmiddelen 905. als mede textielkaarten 906. te Leiden. De uitreiking van de bon kaarten voedingsmiddelen i geschiedt volgen dezelfde I leeftijdsindelin,c! als bij 1 de vorige uitreiking. Tex- t:e'kaarten worden uitge- reikt aan alle leeftqdsgroe- oen. Ingeleverd moet wor- den de imvisseiingsbon- welke voorkomt links bo- i venaan de thans lopende bonkaart 903. Voor de tex- tielkaart behoeft geen af zonderlijke bon te worden ingeleverd. Medenemen: stamkaarten invrisselingsbonnen 903 en datumkaartje. Voor de datum waarop de bonkaarten moeten worden afgehaald raad- o'ege men het datumkaar tje. De loketten zijn geopend van 8.30 tot 12 uur en van 1.45 tot 4.30 uur. 291 Jlelefaontjea AANBOD Verlovingsringen. Na tuurlijk „De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud-, zilver- horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. le kias Reparatie Inrich ting S. v. d. Water, Haar lemmerstraat 185. Tele foon 24469. 'g De schoonmaaktijd na dert! Huiskamer en keu kenstoelen, dressoirs thee meubels. uitschuiftafels, salontafels, dames- en he renfauteuils. kapstokken, snie^els, slaapkamer, Old Finish Huiskamer, com pleet 359.50. Naar Wo ninginrichting Henk Re geer. Haarlemmerstraat 105. tel. 26602. 2916 S" Zijn- uw stoelen ver sleten? Wij repareren ze weer. De beste materialen en prima bekleding. Wo ninginrichting Henk Re geer. Haarlemmerstraat 105. tel. 26602. Een goede raad, stel niet uit tot de schoonmaaktijd. 2916 gr vloerzeil 36, Kamer bala tum 25 Tafelmangel 15.cocos'oper 6 ^1 lang 10; iongenspak 10. F. v. d. Pluym, Janvos- sensteeg 51. 2934 3? Te kooD aangeboden een prima divan met kleed Adres W. G. Brandt. Hoo- gewoerd 77. 2930 *2* Iets bijzonders in uw huls? Een mooie foto van Uw kinderen! Natuurlijk gemaakt bij de Speciaal zaak: Studio Koopman, Hooigracht 98. Drie ver schil ende briefkaarten 3.25. 2905 Wegens vertrek, zwaar O'd Finish ameublement, z. g. a. n„ vooroorl. kwal. beige velour bekleding met bijpass, kroon 550. Willem de Zwygerlaan 80 Voorschoten. 2936 Gasfornuis, gasradiator radio, pracht gasfornuis 98, radiator 85 bureaux linnenkasten, Philips radio ameubl. "85, fauteuils, Friese klok. oud Hollands doek, boekenkasten, ledi kanten, Nieuwe Rijn 60 by Hooigracht. Tel. 22150. 3T Te koop zo goed als nieuw, een klein model groen petroleum kache tje met mooie koperen bax. Br. onder no. 2943 bureau van dit blad. GEVRAAGD Bloemenventvergun- ning ter overname gevr. Plesmanlaan 7. Leiden. Tel. 23700. 2926 3? Duivenklok te koop gevraagd: Plesmanlaan 7. Leiden, tel. 23700. 2927 PERSONEEL 2? Net Meisje. Gevraagd te Den Haag (Marlot) per 1 April een flink net meisje voor dag en nacht, zejfst. kunn. werken. Br, onder no. 2928 bureau van dit blad. Nette Werkster b. z. a. 3 a 4 dagen per week. Jac. van Beierenlaan 25. Sas- senheim. 287 5? R. K. Slagersbediend' b. z. a.. 18 jaar. Br. onder no. 2939 bureau van dit blad. [oede RUILEN 2* Ruilen een in staat zijnd 2 pers. ledikant voor 1 persoons opklap'ied P. d. la Court straat 85. 2932 DIVERSEN S* Wie helpt bejaard heer aan degelijk gedragen winterjas, desnoods tegen k'eine vergoeding. Br. on der no. 2933 bureau van dit blad. Verloren hedenmor gen. gaande van Zoeter woude naar Leiden, een hek van vrachtauto. Te gen beloning terug te be zorgen. Fa. Fisser Eieren- handel. Janvossensteeg 73. Leiden. 2945 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 3C woorden (een woord maximum 12 letters). De Driis bedraagt 1 IJ0, u'tsluitend tegen contant# betaling

Leidse Courant | 1949 | | pagina 9