U Pajor inderdaad sterker dan Broekman Wereldkampioenschappen 1950 in België Nieuwe overwinning van Slijkhuis REDERIK Verleid door Huibert Vet^ EN DE ZEVEN DIRECTEUREN MAANDAG 7 MAART 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 7 NA DE EERSTE DAG van de internationale schaatswedstrijden te Oes- tersund (Zweden) waarop de 500 M. en de 3.000 M. werden gereden, iiad ^e Hongaarse wereldkampioen Kornel Pajor de leiding voor onze landgenoot Koes Broekman. Byoerg (Noorw.) 45.0 sec.; 4. Pajor (Hong.) 46.0 sec.; 5. Halman (Zwe den; 46.5 sec.; 6. Hailqvist Zwedeni 46.6 sec.; 7. Broekman (Nederl.) 46.9 Grote spanning op 5000 Meter Vooral de tijd, waarin Broekman op de 3000 M. eerste werd, 4 min. 54.7 sec., is zeer fraai te noemen. Hij verbeterde hiermede zijn beste per soonlijke prestatie op deze afstand, welke sedert 12 Februari van dit jp.ar op 4 min. 57.5 sec. stond (Dront- heim). Op do wereldranglijst van de 3000 M. neemt Kees. Broekman thans de vijfde plaats in achter Seyffarth: 4.45.7 (wereldrecord); Ballangrud: 4.49.6; Mathiessen: 5.52.6 en Stieol: 4.53.6. De tijd, die Pajor Zaterdag maakte 4.55.4, betekent ook voor Hongarije een nieuw nationaal record. De uitslagen van de wedstrijden van Zaterdag luiden: 500 M.: 1 farstad Noorw.) 44.7 eet.: 2. en 3. Bolmstedt (Zweden) en OM HET KAMPIOENSCHAP VAN WASSENAAR. Blauw Zwart won de eerste ronde met 10 De eerste van de twee jaarlijkse ontmoetingen tussen Blauw Zwart en Wassenaar,, om het kampioenschap van Wassenaar, boven welke wed strijden de „Zonneschijnbeker" is ge steld, werd gisteren op 't terrein van Wassenaar aan het Kerkehout docr Blauw Zwart met 1—0 gewonnen. Het was een gelijk opgaande strijd, waar in beide ploegen goed tegen elkaar waren opgewassen en verschillende mooie kansen om zeep brachten. Het begin was voor Wassenaar, dat het eerste kwartier 'n duidelijk over wicht demonstreerde en bijna steeds voor het B.Z.-doel zat. Enkele opge legde kansen brachten echter peen succes. Aan de andere kant was het niet veel beter,, ook niet toen Blauw Zwart zich aan het overwicht van dt tegenstanders kon onttrekken en het spel naar de andere helft verplaatste. Weliswaar kon linksbuiten J. Beyers- bergen doelpunten, doch daar hij even te voren hands had gemaakt, kon de arbiter het doelpunt niet toe kennen. Even later werd de Wasse naar-keeper met bal en al achtei de lijn gewerkt, maar wederom werd geen doelpunt toegekend. Wassenaar liet het er niet bij zitten en kwam nogal eens voor het doel van Blauw Zwart, waarvoor echter een prima verdediging de wacht hield, met ach ter zich een uitstekend op dreef zijn de keeper D. van Leeuwen, die zijn heiligdom schoon hield. Was de eerste helft van deze wed strijd, die door een grote massa be langstellenden werd bijgewo.ond, zeer fraai van spel, de tweede helft had dat aanschijn niet. Het spel werd wat forser, maar bleef overigens even spannend, omdat de stand nog steeds dubbel blank was. Weer was van een bepaald overwicht geen sprake; beide doelen verkeerden beurtelings in ge vaar en oi.tsnapten daar even won derbaarlijk aan. Verschillende malen bracht de lat redding. Zo kwam het dat twee minuten voor het einde het eerste doelpunt nog moest komen en velen twijfelden er aan of dit werke lijk zou gebeu.cn. Maar toen de B.Z.- rechtsbinnen Wils de bal mooi kreeg toegespeeld, kon hij deze buiten het bereik van de keeper in de touwen deponeren. (01). Direct na de af trap werd afgeblazen, zodat Blauw Zwart uit deze spannende en sport- tieve eerste ontmoeting een benauw de overwinning sleepte en daarmede de beker reeds half in zijn bezit heeft. Lugdunum 6U. D. O. 20. U. D. O. heeft zijn mooie kampioens kans. waarvoor een gelijk spel a voldoende was lelijk vergokt, door deze wedstrijd te verliezen. Het was ook maar een pover spelletje' dat de U. D. O.-mensen opdienden, al was het feit, dat met drie invallers moest worden uitgekomen, daar niet vreemd aan, en kon U. D. O. zich ook moei lijker aan het spekgladde terrein aan passen dan de tegenstanders. Al met al speelde U. D. O. ver onder Je maat, het samenspel bij Lugdunum was iets beter verzorgd en dit ietsje bracht de thuisc'ub tenslotte de verdiende overwinning. In de eerste helft was U. D. O. over het algemeen wel iets meer in de aanval, maar de voorhoede wist ook ditmaal van de kansen geen ge bruik te maken; men wist het vaak zelfs niet tot een behoorlijk gericht schot te brengen. Lugdunum zat or iets feller op, en na een kwartier werd uit een hoekschop het eerste doelpunt achter de U. D. O.-keeper gewerkt. Tien minuten later brak de Lugdunum-midvoor door en bracht de stand op 20. U.D.O. zet te toen een offensief in, maar steeds ontbrak aan de aanvallen de afwer king. In de tweede he1 ft verwachtte men dat U. D. O. alles op alles zou zetten, maar dat gebeurde jiiet. tei- wijl ook Lugdunum, gesteund door haar voorsprong het kalm aan deed. Zodoende werd het na rust een slap pe vertoning met weinig lichtpunten. Zowel Lugdunum als U. D. O. kregen nog enkele kansen, maar geen van beide voorhoeden wist daar gebruik van te maken, zodat U. D. O. een verdiende 2—0 nederlaag te slikken kreeg, en daarmee s'echts een klein theoretisch kansje op het kampioen schap overhoudt. Verdere uitslagen: U. D. O. 3Tey- lingen 4 02; Docos adsp.U. D. O. adsp. 50. VVSB Bij terreinafkeuring kon den de wedstrijden van onze A, B. en C.-junioren niet gespeeld worden. Zaterdag wonnen de adsp a met 2-0 van Warmunda a. B won maar liefst met 11-0 van Meerburg b en het C- elftal was de held van de dag. Deze won van Docos d met 12-0. 3.000 M.: 1. Broekman 4 min. 54.7 sec.. 2. Pajor 4 min. 55.4 sec., 3. Hcd- lund (Zweden) 5 min. 02.6 sec. Hailqvist 5 min. 03.0 sec., 5. Farstad 5 min. 11.8 sec. Op de tweede dag was men getui ge van een opwindend duel tussen Kees Broekman en Kornel Pajor op de 5000 meter. Met slechts 0.2 sec verschil ging de wereldkampioen op deze afstand als eerste door de fi nish na een gevecht, dat dp toeschou wers in grote spanning had gehou den. Beide rijders vormden een klas se apart in dit internationale gezel schap, hetgeen ook duidelijk blijkt uit het totaa'klassement, waarin de Hongaci en onze landgenoot niet minder dan 4 punten voorsprong heb ben op de overige deelnemers. De restnlaten van de tweede dag luiden: ÏFOO meter: 1 ^arstad 2.22 2 Broekman V.Ï3 8, 3 Pajor 2.24.8 4. Hedlund 2 25.5. 500P M.: i Pajor ?2.8, 2. Broek man 8.23.0, 3. Hailqvist 8.41.4, 4. Hed lund 8.45.6, 5. Farstad 9.06.6. Eindklassement 1. Pajor 193.780, 2. Broekman 194.250, 3. Hailqvist 10/1.240. 4. Helund 198.594, 5. Far stad 198.927. KEN HENRY WINT TE HAMAR. De weers- en ijsomstandigheden tijdens de tweedaagse schaatswedstrij den te Hamar waren zeer goed, zo dat over het algemeen goede tijden werden gemaakt. Ken Henry .no teerde op de 500 meter 43.6 sec. en Konsma (Roald) die de tweede plaats bezette 44 sec. Onze landgenoot Wim van der Voort eindigde in de on derste regionen met een tijd van 46.6 sec. Gp de 5000 meter was Hjalmar Andersen de anderen verre de baas. Hij liet een tijd van 8 min. 23.5 sec. afdrukken, gevolgd door Eidar Liak- lev met 8.31.8. Hugne Pettersen no leerde een nieuw persoonlijk record met 8.34.3, Van der Voort werd vier de. tezamen met Sverre Hauglie in 8.37.2. Huiskes eindigde als negende imet 8.44.4. Op de tweede dag werd Ivar Mar- tinsen eerste op de 1500 meter met 2.20.4 gevolgd door Ken Henry met 2.21.9. Liaklev werd derde met 2.22.0 en Van der Voort vierde met 2.22.2. Op deze afstand kwam Johny Werket te vallen, waardoor hij uit geschakeld werd. Op de 10.000 meter werden fraaie tijden gemaakt. Hjaimar Andersen werd eerste met 37 min. 27.3 sec., gevolgd door Liaklev met 17.35.9. Wim van der Voort bezette de vijfde plöats met 17 min 49.8 sec. Hel eindresultaat, hetwelk duide lijk aangeeft, dat het verschil tus sen Ken Henry en Hjalmar Andersen sleehls 0.003 punten bedroeg luidde: 1. Ken Henry VS 196.245 punten; 2. Hjalmar Andersen, Noorwegen 196.248, 3. Reider Liaklev 197.908, 4. Ivar Martinsen 198.823, Van der Voort, Nederland 199.110, 6. Hugne Petersen, Noorwegen199.230. Het vijf tig-jarig bestaan van de Union Cycliste Internationale zal te Pa rijs het volgend jaar feestelijk worden herdacht. De plannen voor deze feestelijkheden, welke in de eerste week van Maart 1950 vallen, omvatten een internationale wielerweek op de winterbaan, een officiële receptie van de stad Parijs, operabezoek enz. Een „Gouden Boek" zal worden ingewijd en erepenningen zullen worden uitgereikt aan oude en trouwe leden van de U. C. I. bijna zestien uur duurde, had men veel met storing te kampen. Ook werd toen een code gebruikt, vaak tot misverstanden aanleiding gaf. Ditmaal werd een nieuwe code gebruikt, die een sneilere en fout loze overseining waarborgde en rond middernacht waren in tal van par tijen reeds een flink aantal zetten ge speeld. Enige beslissing was toen rog niet gevallen en de spanning zat er danig in. Een vermakelijk inci dent ontstond om 12 uur precies, toen een aantal aanwezigen het ,,-ang zal hij leven" inzetten, ter ere van de eerste bordspeler van Am sterdam van Scheltinga, wiens ver jaardag juist enkele seconden oud was. Om veertien minuten over twaalf viel het eerste slachtoffer. De Am sterdammer -Luza moest het hoofd buigen voor de Amerikaan Charles Stewart en spoedig daarop volgden meer beslissingen, die ongunstig voor Amsterdam verliepen. De stand werd 41 voor NeW-York en reeds begon nen velen aan een Amsterdamse de bacle te denken, toen van Setten en Dekker de stand op 34 wisten te brengen. Aan de overtrige drie borden werd moedig voortgestreden en het was kwart over negen in de ochtend, toen Crnbbendam zijn tegenstander op de knieën had, waarmee hij de stand op 44 bracht. Van Scheltinga spee de tegen Kasli- dan een eindspel, waarin beiden een pion op de a en de b-lijn hadden. Van Scheltinga bovendien een loper en Kasbdan een toren. Dit eindspel duurde reeds enkele uren zonder dat een van beide spelers een zichtbaar voordeel had weten te verkrijgen. Om ongeveer half tien gistermorgen, toen er- in deze partij 60 zetten wa ren gespeeld, werd de partij ter beoordeling aan de arbitragecommis- Het contact met Duitsland Nederland en Frankrijk hebben een bedrag van 250.000 Francs toegezegd om de uitvoering van dit plan moge lijk te maken, Italië voegde nog 250.000 Lire aan toe en andere landen zullen, na overleg in eigen boezem, hetzelfde doen. Het congres besloot verder, dat het prijzengeld bij de wereldkampioen schappen in de toekomst 75 x de no minale waarde van de prijs zal bedra gen. Dit wil dus zeggen, dat een ren ner, die een prijs van 1000 francs wint, voortaan 75.000 francs zal ont vangen. Denemarken, dat dit jaar de we reldkampioenschappen organiseert, behoeft zich nog niet aan deze nieu we regel te houden, aangezien het budget voor dit evenement reeds is Met 50 tegen 19 stemmen heeft het congres besloten, dat Duitse wielren ners in de zones, door de Westelijke mogendheden bezet, voorzien kunnen worden van voorlopige licenties. Dit besluit, dat renners, die een licentie hebben van een bond, welke is aange sloten bij d? U.C.I.. deel zullen kun nen nemen aan wedstrijden in Duits land, maar dat Duitse renners niet mogen uitkomen in wedstrijden, wel ke buiten dat land worden gehouden. Voorts werd besloten, dat de we reldkampioenschappen wielrennen in 1950 door België zullen worden geor ganiseerd. Ten aanzien van het doping vraag stuk werd besloten een commissie te benoemen, welke de beweringen over het gebruik van dopemiddelen tijdens wieler-wedstrijden nader op hun gronden van waarheid zal onderzoe ken. Swift-combinatie. Jac. de Groot won in de eindsprint de 80 km.-rit voor W. Rijsbergen, 3. H. de Vos. Bij de B-klasse was het M. Laken, die 1 km. voor het eind wist weg te wip pen en onbedreigd won, 2. R. Wallet, 3 B. Kruit, 4. D. Nieuwenburg. Zondag 20 Maart zal er in Sche- veningen een v-eldrit worden gehou den, uitgeschreven door S. R. C. de „Kampioen" voor renners, dames en herentouristen. Inschrijvingen tot 11 Maart aan het secretariaat. Nieu we Rijn 112. Telegrafische wedstrijd Amsterdam-New-York- beurs In de grote zaal van de Effecten beurs te Amsterdam openden de he ren W. Schrikker, voorzitter van de Ver. voor den Effectenhandel en L. W. Leijns, secretaris van de schaak club van de Effectenbeurs Zaterdag middag om drie uur met korte spee ches de telegrafische schaakwedstrijd tussen de schaakclub van de Amster damse- en de New-Yorkse Effecten beurs. Onmiddel'ijk daarna werden door Amsterdam de eerste zetten naar New-York overgeseind. Hetzelfde geschiedde in New-York, waar de heer E. Schram, voorzitter van de Ver. voor den Effectenhandel in New-York een korte speech hield, :;i genwoordigheii Vc.r de conr.ul- generaal van Nederland in New- York, mr. W. Cnoop Koopmans. De speeches werden onderling uit- ge wisse'd via Holland-Radio, dat de eerste Amerikaanse zetten om 15.29 uur in Amsterdam afleverde. Het vorige jaar, toen de wedstrijd sie overgedragen, die echter het was toen in New-York, waar men 's morgens om 9 uur begonnen was, half vier in de nacht niet meer aanwezig was. Bes'oten werd de par tij gisteravond (New-Yorkse tijd) te arbitreren, zodat de uitslag niet eer der dan Maandagochtend in Amster dam kan zijn. De partij tussen Kleefstra en de Amerikaan Menkes eindigde gister middag om 1 uui*, toen deze rivalen 22 uur achter het bord hadden geze ten, in een overwinning van Kleef stra. In de afgebroken partijen staat Van Scheltinga niet slecht en hij zou bij zelf doorspelen wel een remise bereiken. De kans is dus niet uitge sloten, dat de Amsterdammers, even als het vorige jaar een 5414 over winning benalen, wat tegen dit zeer sterke New-Yorkse team een prach tig resultaat genoemd mag worden. Sporttropheeën vrij van invoerrechten De minister van financiën heeft nagegaan of het mogelijk zou zijn vrijstelling van invoerrechten te ver lenen op door amateur-sportbe oefenaren in het buitenland gewon nen prijzen als medailles, bekers enz, Tot nader order kan worden goed gevonden, dat de waarde van in het buitenland gewonnen sportprijzen, als medailles, bekers, enz. welke door Nederlandse amateur-sportbeoefena ren worden ingevoerd, kan worden aangegeven en' kan worden gesteld op nihil. De amateur-sportbeoefenaar kan echter alleen aanspraak op deze regeling welke een vrijstelling van rechten inhoudt maken, indien hij kan aantonen, bijvoorbeeld door een schriftelijke verklaring van de bui tenlandse sportbond, die de betrok ken wedstrijd heeft georganiseerd, dat het inderdaad een gewonnen prijs in een amateur-wedstrijd betreft en dat aan de gestelde voorwaarden voor de vrijstelling wordt voldaan. TIJDENS DE INDOORWEDSTRIJDEN, welke Zaterdagavond in Madi- són Square Garden te New York gehouden werden onder de auspi- ciën van de „Knights of Columbus", heeft Shjkhuis zijn vierde opeen volgend zege in de V. S. behaald. Hij won de mijl in 4 min. 11.4 met ruim drie meter voorsprong op de Amerikaan Wilt. Drie andere deel hadden een grote achterstand. ka te boeken. Hij lag voor lot een ronde voor de finish. Toen kwam Thigpen snel opzetten, passeerde Hansenne en won met 2 meter voor sprong. Bij het polstokhoogspringen eindig den de Amerikanen Morcom en Ri chards ex aequo met 4.457 meter. De Noor Kaas bracht het tot 4,127 meter en deelde met een Amerikaan de derde en de vierde plaats. Met 3 M. voorsprong op de Amerikaan Wilt De strijd ging over elf ronden, en Slijkhuis verzette zich niet toen Neil Pratte kort na de start de leidin| nam. Met nog vijf ronden voor de boeg kwam Wilt, die meestal op de 2 mijl uitkomt, naar voren, prompt ge volgd door Slijkhuis. Deze volgorde bleef enige tijd gehandhaofd. De Amerikaan ging aan 'kop en de Ne derlander zat vlak achter hem aan, en samen liepen ze steeds verder uit op de andere deelnemers. In de negen de ronde, en daarna nog eens in de tiende, deed Slijkhuis een aanval op Wilt, maar hij werd teruggewezen. In de elfde en laatste ronde passeerde hij Wilt echter onweerstaanbaar om gemakkelijk te winnen in zijn op twee na beste tijd van deze winter De 1000 yards werd een overwin ning van de Amerikaanse student Thigpen in 2 min. 12.9 seconden met de Fransman Hansenne op de twee de plaats. Thigpen was veertien da gen geleden bij de Amerikaanse kam pioenschappen gediskwalificeerd we gens hinderen van Hansenne, en de Fransman stelde alle pogingen in het j werk om zijn eerste zege in Ameri- i i&cjawct IN INDIE: ZWEMMEN WERELDRECORD-POGINGEN. Tijdens zwemwedstrijden te Eind hoven zwom Geert Jan van Rooy Aegir- de 109 m. vlinderslag in min. 14.3 sec. De sportcommissie van de K. N. Z. B. vindt deze tijd niet scherp genoe? om hem als wereldrecord aan te vra gen. Tijdens de wedstrijden, welke 19 Maart a.s. in het Oostelijk zwem bad te Rotterdam ten bate van de Niwin zullen worden georganiseerd, zal Van Rooy nogmaals op deze af stand starten. Indien zijn tijd dan be ter is zal door de K. N. Z. B. onge twijfeld erkenning als wereld-record worden aangevraagd. Op Woensdag 9 Maart zal d, R. D. Z.-zwemster Ne' Garritsen in het Oostelijk zwembad te Rotterdam een poging ondernemen om op de 100 m. vlinderslag, haar naam als eer ste op de wereld-recordlijst te plaat sen. L. Z. C. tweede te Dordrecht. Zaterdagavond werd in Jiet Sport- fondsenbad te Dordrecht een vier kamp gehouden tussen L-. Z. C., G. Z. C. en Merwede. Doordat Haarlem afgezegd had bracht de Merwede de tweede ploeg in het water. Merwede werd winnaa- van het tournooi. L. Z. C. bezette de tweede plaats, G. Z. C. de laatste. DAMMEN Kampioenschap Leidse Districts- dambond De uitslagen zijn Hoofd klasse Groep A: N. J. v. HalA. B. Dorsman 1-1, Groep B. A. WeimanN. P. Dekker 1-1; J. Slingerland IJs de Jong 1-1 Groep C: W. KromTh. Zwetsloot 0-2; J. LaterveerJ. v. Sandijk 0-2; N. AnkerJ. v. Hal 0-2. Ie klasse: G. «VisH. Stoutjesdijk 0-2, S. v. d. MevC. B. Jansen 0-2, F. A. Verkuil—C. v. Sandijk 1-1, J. v/ d. MeyJ. Peschier 2-0. 2e klasse: C. de JongC. Bergman 0-2, de WekkerP. Zeegers 1-1, C. de JongA. v. d. Mey 0-2 C. Berg manG. Nagtegaal 1-1, A. C. Bins W. v. d. Reyden 1-1. TAFELTENNIS. V. V. V. Lcidschendain. Het le V.V.V.-damesteam bleef nog onge- l slagen door een 73 overwinning op Effect 2. Het 2e dames-team moest in De Jagers 2 met 64 de meerdere erkennen terwijl het 3e dames-tem van DECO 1 klop kreeg met 100. Het 4e dames-team zorgde voor een verrassing door SMASH 2 te slaan met 64. Het le heren-team behaalde een ruime 100 overwinning op P.T.T. 3 en het 2e heren-team stuurde D.T.S. 4 met een 64 nederlaag naar huis. Het Se heren-team blijft ongeslagen leiden door D.S.S. 4 en SMASH 3 te slaan met resp. 91 en 100. Ook het 4e heren-team zorgde voor een verrassing door het volledige a. s. kampioens-team ASSUMY 2 met 82 te kloppen. Het 5e heren-team versloeg P.V.M. 1 met 73 meer ver loor van THABUR 2 met 7-*r3. EFFECT 2 te Scheveningen orga niseerde op 26 Febr. j.1. een massa kamp tegen V.V.V. Er werd ge speeld met 2 dames ij 3 heren-teams. De uitslagen wa-en: Effect 1V.V.V. 1 8—12. Effect 2—V.V.V. 2 7—3; He ren: Effect 1—V.V.V. 1 5—5; Effect 2 —V.V.V. 2 4'6Effect 3—V.V.V. 3 -3. De eindstand was dus 3'119 voor Effect. 27. Inderdaad, de bril was weg. Frederik zoent zijn gehele bureau af, keek onder het kleed, leegde de inktpot voor alle zekeilheid, liet bijna Notaris Zwingelhout ver ongelukken doordat hij a le laden van zijn bureau op de grond omkeerde en wet zich eindelijk bestoft en vuil weer in zijn stoel vallen. Ook de tandarts scheen de moed op te geven, tastend vond hij zijn stoel weer en staarde verlo ren voor zich uit. Na enige tijd zucht- hij hij diep. „Dat is mijn noodlot, mijn slechte ogen" haalde uit zijn jaszak een witte zakdoek, nam zijn bril van zijn neus en begon ijverig le poetsen. „Wat doet u daar?" vroeg Frede rik plotseling verrast. ..Pardon?" vroeg de tandarts. „Ohjuist, ja, ik poets mijn bril, hij was beslagen." „Maar dit hebben we al die tijd gezocht!" riep Frederik uit. ,U had hem voortdurend op Uw neus!" Maar het vreemde mannetje luisterde al niet meer. Hij had de bril. tegelijk met zijn zakdoek in zijn zak gestopt en tastte nu als een blinde om zich heen. „Mijn brilkreunde hij wan hopig. „Zonder bril ben ik geen mens. Waar is die bril nou weer? Mijn vrouw zegt. .Kordaat stond Frederik op, haalde de bril uit de zak van de tandarts en p'aatste hem op diens neus. „Daar", zei hij. „En vertel me nu liever eens wat U mij voor inlichtin gen kunt verstrekken over die zeven heren met hoge hóeden." „Inderdaad mompelde de tand arts. „Pardon? Oh juist. Ik kreeg zo even bezoek van zeven interessante gevallen van wortelkanaal-onsteking. Juist, inderdaad, met hoge hoeden. Ik heb ze behandeld (prachtig inte ressant, mijnheer Frederik! Machtig interessant!) en daarna zijn ze weer vertrokken." „Wat bedoelt U eigenlijk?" infor meerde Frederik. „Ik heb nog nooit gehoord van een wortelkanaal-ontsteking met een hoge hoed." „U begrijpt mij verkeerd", ant woordde de tandarts. „Ik spreek voortdurend over zeven heren met hoge hoeden en een mach tig interessant worte kanaal-ontste king. Ze zijn een kwartier geleden weer vertrokken. Ik weet niet waar naar toe. daar heb ik trouwens niets mee te maken. Ik kwam het U alleen maar even vertellen. Waar is mijn bril nou weer?" Sport in 't kort - De dameshockeywedstrijd En gelandWales, Zaterdag te Londen gespeeld, werd met 131 door En geland gewonnen. - De dames interland-wedstrijd Noord IierlandSchoteland, Zater dagmiddag te Belfast gespeeld, ein digde in een 53 overwinning voor de Ierse dames'. Te Port Elizabeth begon Zater- ig de vijfde en laatste testmatch Zuid AfrikaEngeland. Zuid Afrika leidde aan het slot van de eerste dag met 219 voor 3. Ten bate van de Niwin speelden Van de Pol en Metz te Bussum tegen elkaar. Van de Pol won deze partij cadre 37/2 over 600 car. in 2 beur ten, één serie van 328 en een van 272. Metz bleef op 82 staan. - Bij het Zaterdagavond te Brus sel gehouden hoofdnummer van de wielerwedstrijden, de Americaine over 3 uur met elk half uur 'n klasse ment, werd BruneelLapebie (Belg. Frankr.) winnaar met 12 pnt.; 4e Van VlietMiddelkamp (Ned.) 9 pnt., 6e SchulteBoeyen (Ned.) 0 prut. Op 27 Maart a.s. zal te Amster dam een technische korfbaldag wor den gehouden. Vier twaalftallen: twee Noord-Hollandse, 'n Zuid-Hollandse en een Noord-Oost-Zuid-combinatie zullen op deze dag in het veld ver schijnen. De eindstand van de Zesdaagse te New York luidt: 1. Diggelman Koblet (Zwitserland) 370 p.: op 1 ronde achterstand: 2. GiogettiSur- batis (ItaliëFrankrijk) 655 p.; 3. CyrGrillo (V.S.—Italië) 570 p., 4. YatesSmith (V.S.) *14 p., op 2 ron den: 5. GraussPousse (Fr.) 480 p„ 6. RigoniRemkes (ItaliëNeder land) 462 p. De om een nieuwe wisselbeker Zondagmiddag in de Apollohal te Amsterdam gespeelde ijshockeywed strijd tussen de Ijsvogels en Tilburg is in een 122 (60, 41, 21) over winning voor de Amsterdammers ge ëindigd. De Belgische ijshockeyploeg sloeg het Franse nationale team te Luik met 42. Prof. Porsche te Weenen, bouwer van de Volkswagen, heeft een luxe sportwagen ontworpen, wel ke te Salzburg zal worden gefabri ceerd. Deze nieuwe wagen zal 140 km. per uur kunnen lopen en slechts 7,2 liter benzine gebruiken op 100 km. (één op 13 km.). De sportwagen is een twoseater, de carosserie wordt gebouwd van een aluminium-alliage en het geheel is gestroomlijnd. W. L. WIJNANDS Parallelweg 8, Noordwijkerhout. viert op 8 Maart zijn 3e Indische verjaardag te Paningdaran (Java). A. J. HUISMAN, Bodegraven, verjaart op 8 Maart te Bandoeng. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I, 301 meter. 7.00 Nieuws. 7.15 Ocht.gymn. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Licht- 'baken. 9.30 Ochtendconcert. 10.00 „Wie komt er in mijn hokje?". 10 15 Serenade in C gr. t„ op. 43, P. I. Tsjai- kofski. 10.40 Schoolradio. 11.00 Mu ziek houdt fit! 11.30 Als de zielé luis tert. 12.03 Liederenrecital. 12.30 Land en tuinbouwnieuws. 12.33 Om en om. 13.00 Nieuws. 13.45 Uit het boek der boeken. 14.00 Uit Nederlands glorie tijdperk. 14.30 Onder ons. 15.00 Schoolradio. 15.30 Lichte nyiziek. 16.00 De Zonnebloem. 17.00 Na school tijd, 17.15 Lang zullen ze leven. 18.30 Amusementsorkest. 18.30 Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.15 Orgelsonates van J. S. Bach II. 19.30 Dit is leven. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man. 20.12 Viool en cello. 20.30 Lijdensmeditatie. 21.30 Omroeporkest. 22.37 Actualitei ten. 23.00 Nieuws. 23.15 Omroepka- merorkest. HILVERSUM II, 415 meter. 7.00 Nieuws. 7.15 De orkesten van Victor Silvester. 8.00 Nieuws. 8.55 Van vrouw tot vrouw. 9.00 Gramo- foonmuziek. 9.35 Aubade. 10.15 Ar beidsvitaminen, 10.50 Kleutertje luis ter! 11.00 Kinderen leren zien en kennen. 11.30 „De Wekker", 12.00 Zuid-Amerikaans orkest. 12.30 Land en tuinbouwnieuws. 12.00 Pierre Palla, piano. 13.00 Nieuws. 13.20 Pro menade-orkest, 14.00 Met naald en schaar. 14.30Radio-Matinee. 16.28 Honderd beroemde componisten 16.40 De schoolbel. 17.00 Kinderkoor „Jacob Hamel". 17.30 The Fairy Avia tion Works-band. 18.00 Nieuws. 18.15 Tom Erich, piano, oud en nieuw, van alles wat. 19.00 Kobus Kwint, ra diostrip. 19.10 Gr.pl. 19.30 Zang en samenspel. 19.50 Gramofoonmuziek. 20,00 Nieuws. 20.05 West-Europese commentaar. 21.45 Buitenlands over zicht. 22.25 Bijnamen in de kamer muziek. 23.00 Nieuws. Aan vele vaarten, menig gracht De L.R.B. reeds redding brachtl Leidse Reddingsbrigade

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6