STADSNIEUWS HUIBERS Weer een grote brand te A'darrt IJVERIGE KRACHT BOOTARTIKELEN Nette R.K. FLINK DAGMEISJE Zoek Uw voordeel yletefoantjeó ZATERDAG 5 MAART 1949 DE LEIDSE COUftANT EERSTE BLAD PAGINA 3 XARENUS ADAM—PIERRE PALLA VOOR K. EN O. K. en O. heeft een reuzensucces te boeken, een absoluut volle gehoor zaal en een meer dan enthousiast publiek. De Haarlemse Orkest Ver eniging speelde onder leiding van haar dirigent Marinus Adam «en populair programma. Het doel van dit concert is geweest, de mensen, die niet van Symphonische muziek houden, wat lichter werk te laten horen hen in de concertzaal te brengen om na het genieten van een populair programma het ook eens te proberen met de sérieuze muziek en men zal zien, 't valt mee. Het programma begon met de Ouverture en Suite uit „Die verkaufte Braut" van Smetana, die vader van de Bo heemse kunst. Genoemde opera is een meesterwerk, vooaral betekenis hebbende in het komische genre. Be luister de geestige pittige Ouverture en de dans-suite en men weet, dat deze muziek mooi i^ In de ragfijne, maar bijzonder moeilijke ouverture schommelden de violen, wat jammer was. Met uitbundig enthousiasme werd Pierre Palla begroet. Hij speel de eerst „Warch»au concert" van Addinsch. Voor oïns die de sympho- •nie bewonderen, doet deze film-mu- ziek wat vreemd aan. Pierre Palla verstaat het deze muziek uit te voe ren. Na de pauze verklankte hii de „Rhapsodie in Bleu" van Gershwin. Half symphonic, half jazz. Palla be weegt zich op velerlei muziekgebied. Hij is net zo goed thuis in een fuga van Bach als in de muziek, die wij deze avond van hem hoorden, en wij moeten zeggen, dat hij 't beheerst. Over het geheel speelde het orkest te sterk, want de solist kon zich met moeite handhaven, en zijn aanslag is toch volumineus genoeg. De No tenkraker-Suite van Tscnaikowski (charmante muziek) werd naar waarde genoten. Na de pauze de „Espana RhapsodSe" van Chabrier, die de mensen in vuur en vlam zette Het koper speelde hier niet feilloos. De ouverture „Fledermaus" hebben wij niet meer gehoord. Met de groot ste toewijding heeft het orkest, de directie inge»wïlligd van de orkest leider. Deze gaf voor elk werk een kleine inleidfng. Enthousiast applaus klonk telkens weer op voor de diri gent, het orkest en de solist, die mooie bloemen ontving. J. Kortmann. Haarlemmerstraat 123, Leiden Geboorteaankondigingen W. A. KANNGIESSER MET PENSIOEN Naar wij vernemen zal de heer W. A. Kanngiesser, stationschef le klasse B te Leiden per 1 Mei a.s. met pensioen gaan, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van 62 jr. De heer Kanngiesser, die dan 45 jaar in dienst van de Ned. Spoorwegen zal zijn, werd in 1943 uit Alp hen aan den Rijn naar Leiden in zijn huidige functie overgeplaatst. Leidenaar gesneuveld De fami lie Ju, Lusthofstraat 48, Leiden, ontving het treurige bericht dat de 21-jarige Arie Ju oo 1 Maart bij Ke- boemen (Midden Java) is gesneu veld. NED. KATHOLIEKE VROUWEN BEWEGING. Afdeling Leiden Groep „Het Gilde". Het voorlopig bestuur van „Het Gilde" wekt de leden op tijdig de lijs ten van candidaten voor het in de vergadering van 22 Maart a.s. te kie zen bestuur in te dienen. Het bestuur zal 7 leden tellen. De lijsten moeten uiterlijk Zondag 13 Maart a.s. bij het voorlopig bestuur, secretariaat Johan de Wittstraat 21, ingediend zijn. Elke voordracht, dus exke lijst moet zijn ondertekend door ten min ste 10 leden, die ieder slechts op één lijst mogen tekenen. Op elke lijst mogen evenwel zoveel candidaten, ais er vacatures zijn, dus voor deze keer 7 candidaten gesteld worden. Slechts leden van het Gilde komen hiervoor in aanmerking; zij moeten zich be reid verklaard hebben bij keuze het bestuurslidmaatschap te aanvaarden. Mogen wij rekenen op aller mede werking tot het indienen van de no dige lijsten, met geschikte candidaten, opdat een krachtig, volijverig be stuur op 22 Maart a.s. zijn intrede zal kunnen doen. Het voorlopig bestuur. VACANTIEVREUGD VOOR DE JEUGD A.s. Maandag 7 Maart starten we met een behoorlijke kern van leiders' en leidsters. De cursus zal gehouden worden Js Maandagsavonds om de 14 dagen. De eerste avond heeft plaats in de gymnastiekzaal aan de Urselasteeg, om 8 uur. We rekenen er op, dat de leiders en leidsters die verhinderd waren de vorige verga deringen -bij te wonen, a.s. Maan dagavond in de Urselasteeg aanwe zig e zullen zijn; wie zich nog als leider of leidster wil opgeven, kan dat ook Maandagavond doen aan de gymzaal of op het secretariaat, Ti- boel Siegenbeekstraat 14. De Secretaresse DE KLOEK MET KUIKENS. „Eén zwaluw maakt nog geen zo mer." aldus het bekende spreekwoord en we zouden er aan willen toevoe gen: „één kloek met kuikens even min!" Intussen is het wel merkwaardig in deze wintertijd al 'n kloek met kui kens rustig in een hokje te zien rond scharrelen. Dat gevalletje is te zieiï bij de heer M. van Lieshout, de la Reystraatg 16. Op 8 Februari zette deze een kip op 13 eieren en op 1 Maart werden net jes tien kuik< -> afgeleverd. De ande re eieren leverden niets op. I Maar, 't is nug wel erg vroeg in 't jaar om de kuikens zelfs in een goed beschut hok buiten te hebben, zodat de heer van Lieshout het rennetje met de piep-dingen en de ris maar klokkende moeder een plekje in de keuken heeft gegeven, 't Is wat be helpen, vanzelfsprekend, maar men moet er wat voor over hebben. En dat is hier ongetwijfeld het geval! LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd aanvullend docoraa 1 exa men Nederlands recht: mr. J. G. Bouma te Den Haag; doctoraal exa men Nederlands-Indisch recht: de he- Grebel te Leiden; propadeutisch ren R. de Haas te Den Haag en W. examen Godgeleerdheid de heer J. Balkenstein te Leiden; doctoraal examen Geneeskunde de heren A. Kraaijeveld te Voorburg, J. A. G. Kuijpers te Maastricht, Sj. Vos te Katwijk aan Zee en J. H. v. d. Werf te Noordwijk; artsexamen le gedeel te de heer P. A. Li Qui Lung te Pa ramaribo; artsexamen 2e gedeelte de heer H. Labadie te Amsterdam. K.L.-DAGKALENDER Correspondentie: Secretariaat Vei^ „Katholiek-Leiden", Jan Lievens1- straat 2, Leiden, teL 22761. Dinsdag 8 Maart 15.30 uur „Dfe Harmonie" (Breestraat) Ned. Kath. Bond v. Kapperspersoneel „St. Ccjs- mas" afd. Leiden. Ledenbijeenkon/ist in verband met het a.s. Bondsogn- gres. Woensdag 9 Maart 20 uur Hoog landse Kerkgracht 48 (hoek Mori fian- steeg) Ledenvergadering Kath. Vlolks partij. Spreker de heer Th. Bk J. Wilmer over „Gemeentepolitiek", waarna gedachtenwisseling. Voor 'n snelle huwelijks- reportage In foto's (des avonds g/erced!): -ofo cine 1^311 fin UÜOLF^LOG llgaj! «eyienkeel^ leioen BURGERLIJKE STAND Geboren Elisabeth Ada d. v. F. l. M. Steen wink el en E. H. MiïihledBen; Jan z. v. L. Neuteboom en J. C. v. Leeuwen, Johanna Elisabeth d. v. J. Guldemond en G. de- Vos, Maar- tje d. v. D. Ouwehand en A. Guijt; Johannes z. v. F. v. d. Mark en J. C. S. Trouwee, Henrietta Gerarda Ma ria d. v. G A. C. Hoppezak en S. G. M. Roeters, Maria Petronella Jo hanna d. v. M. G. D. J. de la Rie <en E. C. Ernst, Anneke Josephine d. v. B. v. d. Leeden en J- Holzer. Overleden: L. Duval man 75 jr; A. Sjardijn wed. v. G. Bergman 72 jr I. Smit wed. van P. G. Boomgaard 80 jr. Dienst der apotheken De avond-, nacht- en Zondagsdienst tier apo theken te Leiden wordt van Zater dag 5 Maart 13 war tot Zaterdag 12 Maart 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding en Blanken Hoge- woerd 171, Tel. 2Ó502 en de Apotheek Reijst Steenstraat 35. Tel 20136 Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek Raadhuispark 8, Tel. 26274. Zondagsdienst doktoren A.s. Zondag 6 Maart 1949 zal de dienst worden waargenomen door dr van Es, Kortmann, Lahr, Teeuwen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. DOODSTRAF TEGEN VIER BULGAARSE PREDIKANTEN. De openbare aanklager in het pro ces tegen de 15 Bulgaarse predikan ten heeft de doodstraf geëist, tegen de vier voornaamste beschuldigden. DOODSTRAF GEëlST TEGEN JODENJAGER. De advocaat-fiscaal bij het Bijzon der Gerechtshof te Amsterdam eiste hedenmiddag de doodstraf en een boete van 15.000 tegen de banket bakker A. G. van der M. uit de St. Luciënsteeg te Amsterdam. Van der M. was ten laste gelegd, dat hij van Januari 1941 tot de Dolle Dinsdag actief werkzaam is geweest bij de Sicherheitspolizei en de Zentral stelle fuer Juedische Auswandermag te te Amsterdam en deel heeft geno men aan een groot aantal arrestaties van Joden om de gearresteerden te vervoeren. LAATSTE BERICHTEN Drie oersonen vermist? iEnorme rookwolken dreven heden morgen over het Prinseneiland bij de Haarlemmerstraat te Amsterdam. Dm kwart voor elf brak daar door tot dusverre onbekende oorzaak brand uit in de oude pakhuizen „De Vrede" genaamd, aan het Prinsen eiland Nd. B5. In de pakhuizen, lange smalle hqge gëbüuwtjes, waren di verse bedrijven gevestigd. Op num mer 85 bevond -zich de meubel- en lakfabriek Zoetmulder en Zn., naar- naast een aluminiumbedryf en in het derde pakhuis waren chemicaliën en geneesmidelen van de Amsterdamse kininefabriek opgeslagen. De brand brak om 10.45 uur en werd het eerst zich baar door een sterke rookontwikkeling op de bo venste etage. Nauwelijks was de 'brandweer ge> arriveerd of met een enorme ont ploffing vloog uit de tweede etage van de meubelfabriek een met sissend geweld brandend vat naar beneden, waarin zich, naar men aanneemt, cel lulose bevond en dat op straat te recht kwam. QnmiddeLijk daarna-werd de hitte- ontwikkeling zo groot, dat de brand weer de vuurhaard niet meer kon be naderen. Lege vaten, die 30 meter verder langs het water van het Prin seneiland op het terrein lagen, wa ren er een 'kwartier later nog warm van. Het gevolg was, dat de brand oversloeg op de belendende pakhui zen, die hinnp.n vijf minuten nok een prooi der vlammen werden. De brandweer rukte met groot ma teriaal uit. GGD-wagens stonden ge reed voor het vervoer van eventuele gewonden. Een uur na de brand wa ren er nog geen tekenen te bespeu ren van de aanwezigheid van per soneelsleden der meubelfabriek. Brandweer en GGD vroegen zich af of zich in het pakhuis mensen had den bevonden bij het uitbreken van de brand, hetgeen waarschijnlijk wordt geacht. Men houdt dan ook rekening met de mogelijkheid, dat er slachtoffers zijn gevallen. Ooggetuigen vertelden, dat na de ontploffing een loeiende steekvlam niet minder dan ca. 30 meter hori zontaal uit het opengevlogen luik van de tweede etage naar voren spoot en de hele omgeving in gloed zette. Na enkele minuten bleek het brandbaar materiaal (waarschijnlijk cellulose van de lakspuiterijopge brand te zijn. maar inmiddels stond het pand in lichterlaaie. Om twaalf uur was de brand vrij wel bedwongen. Toen echter stegen grote rookzuilen op uit de percelen S3, 31 en 79. Vooral in de laatste twee pakhuizen, waarin zich de ge neesmiddelen en chemicaliën bevin den van de Amsterdamse Kininefa briek, ter waarde naaf proviso risch wordt opgegeven van onge veer 600.000.was de rookont wikkeling bijzonder hevig. Gezocht wordt naar de eigenaar ran de meubeifalbcvëk, de heer Zoet mulder, van wie een der onwonen- ctqii beweert, dat hij hem met twee andere mannen hedenmorgen het pakhuis heeft zien binnengaan. Van alle drie onbreekt anderhalf uur na het uitbreken van de brand nog ieder spoor. Zeer waarschijnlijk is wel. dat een cellulose-ontploffing in .het ge bouw als de oorzaak van de brand' moet worden beschouwd. Het is nog steeds niet mogelijk in het gebouw door te dringen om te zoeken naar eventuele slachtoffers. Vim de zijde van de directie van de Kininefabriek werd ons medege deeld, dat het verloren gaan van de geneesmiddelen uiteraard een ern stig verlies betekent, doch, dat het geen bijzondere geneesmiddelen be treft. Allerlei producten van de Ki ninefabriek en ook geïmporteerde geneesmiddelen waren in -het pak huis opgeslagen. Het zijn echter geen onvervangbare middelen en het ver lies zal evenmin een belangrijke Stagnatie van het verstrekken van geneesmiddelen ten gevolge hebben. KONINGIN JULIANA EERT MARSHALL Ctp het jaarlijkse banket te -New York van de „Amerikaanse ver eniging van vroeger in het buiten land werkende journalisten", dat ter ere van generaal Marshall, de vroegere Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, werd gegeven, is een boodschap van Koningin Ju-: liann voorgelezen. De Koningin zegt hierin: „Gaarne voeg ik mij bij uw ver eniging in haar eerbetoon aan gene raal Marshall, groot in de oorlog en groot in de vrede, en breng hem de dankbaarheid over van Nederland. Wij zijn ons nog steeds bewust van de betekenis van het grote militaire leiderschap van generaal "Marshall ijdens de oorlog en wij zullen hem hiervoor steeds dankbaar zijn. Zijn buitengewone militaire talenten vormden een belangrijke bijdrage tot de bevrijding van ons land. Ge neraal Marshall toonde -zijn grote WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond). AANHOUDENDE VORST Matige, tijdelijk vrij krachtige wind tussen Noord en Oost. Overdrijvende wolkenbanken met plaatselijk af en toe enige sneeuw. Vannacht lichte tol ma tige vorst, morgenmiddag tem peratuur om het vriespunt. kwaliteiten echter niet alleen in de oorlog. Als minister van buitenland se zaken der Verenigde Staten be wees hij een van de grote bouweiv van een nieuwe wereld in vredestijd te zjjn. Zijn thans beroemde toespraak te Harvard, in de ertieke zomer van 1947, vormde een keerpunt in de ge schiedenis van West-Europa. Behal ve de stoot in materieel en politiek opzicht van het E.R.P. schonk gene raal -Marshall het Nederlandse volk een onschatbare aanmoediging. 3n bet eerste jaar van de uitvoe ring van het E.R.P. zijn de levens voorwaarden van het Nederlandse volk reeds in grote mate verbeterd. De weg naar een volledig herstel zal zonder twijfel een lange weg zijn, doch door onze eigen inspanning door samenwerking met de andere Euro pese landen en de hulp van het E. R. P., zijn wij het doel, waarnaar wij streven, namelijk het verdienen van ons eigen levensonderhoud, naderbij gekomen. Met het oog op dit alles gaat onze hartelijkste dank uit naar generaal Marshall." Er was ook een boodschap van België. Deze was uit naa mvan mi nister Spaak door de Belgische am bassadeur geschreven. Er werd in uitgedrukt, dat België zich zeer je- °ens Marshall verplicht voelt voor de herkregen vrijheid eon deel van het economisch herstel en dc hoop •op vrede. De glasteelt weer vrij Inderdaad, na 16 jaren is de glas teelt thans weer vrijgegeven. Dit wil zeggen, dHt zij. die «en tuinbouw teeltvergunning A bezitten, thans tot uitbreiding der glasteelt kunnen overgaan tot de oppervlakte, die hun gehele vergunning dekt onder 'Je punten 2 t/m 4. Overdracht van glas is dus nu voor hen geheel vrij. De vraag drinrt zich nu op, wat van dit heuglijke bericht de gevolgen zullen zijn. Za' de glasteelt nu wer kelijk sterk uitbreiden enis dit gewenst? Het spreekt vanzelf, dat dit fu'es in nauw verband staid met afzetmo gelijkheden in -de toekomst en..., daar weten wij weinig van. Interna tionale agrarische ordening is nog altijd een vrome wens Toch valt uit de cijfers wel een en ander te leien. Daaruit blijkt -ook, dat de ghntteelt tengevolge der oorlogromstandigne- den is terugga open. De cijfers zijn r.J. als volgt: 1939 11947 1948 groenten 2118 ha 1813 ha 1836 ha fruit 855 ha 861 ha 830 ha De groenteteelt onder glas liep dus terug met bijna 300 ha, terwijl de fruitteelt gelijk bleef. Wel traden ook bij deze laatste teelt verschui vingen op, want de druiven liepen terug met 164 ha, de perziken breid den zich danr en tegen uit. Geheel anders zien de cijfers voor de volle-grondrtee't er uit. De toe neming bedroeg daar sinds 1939: groenten 10.000 ha fruit 11.600 ha waarbij het grote fruit toenam en 'het kleine verminderde. In ieder geval is de verhouding tussen volle-grondsteclt on teelt on der glas zeer wijd geworden, zowel •hij groenten als bij fruit, d.w.z. dat er thans veel meer ha vollegronds- teeht tegenover één ha glesteelt staan dan toen. Uit dien hoofde schijnt uitbreiding der g asteelt do be volking nam óók toe voor een re gelmatige voorziening zeer gewenst. Er komtt echter bij. dat doze uit breiding, dn tegenstelling met de volle-grondsteclt, kapitaalsin verte ring eist en nog wel een zeer grote. Wy rekenen: glas van ƒ4,per m2 (als u hetikri.igen kunt) tezamen met lijst, enz. ƒ7,50, dat is juist vijf maal de prijs van vroeger. Staand glas 'komt echter wel op 15,por- m2. Mogen wij dit er insteken? "Wie nu een nieuw bedrijf opzet, of nieuwe kassen, bakken of waren huizen aanlegt, dat is hetzelfde, zaü hypotheek moeten nemen en de las ten van rente en aflossing zullen al leen draaglijk ziin bij zeer hoge prij zen. Wanneer straks de prijzen zak ken, is men „de sigaar". Om deze redenen moet men met uitbreiding voorzichtig zijn en alleen datgene aanleggen, wat men denkt het meest nodig te hebben Brengt de vrijheid dan in het ge heel geen nieuwe kansen? Zeker, doch men zal die voorna melijk moeten zoeken in het herstel der bestaande glasopstanden. Tocht gaten en -opge'apte plekken kunnen nu afdoende worden verbeterd. Deze herstellingen komen de gehele kas ten goede, dus ook de teler zelf. AANNEMINGS-MAATSCHAPPIJ vraagt voor haar afde ing Secretariaat: Leeftijd 1620 jaar, met middelbare schoolopl. en goede examencijfers. Typen en steno vereist. Sollicitaties met uitv. inl. omtrent schoo'opl., vr. betr., leeftijd en ref. onder no; 184 bureau van dit blad. TROOST HAVEN 14, LEIDEN, TEL. 21664 Joop Pollmann, Hoogstr. 4 Zij, die eerder ervaring hebben opgedaan genie ten de voorkeur. Zonder getuigschriften, alle moei te overbodig. Gelieve a.s. Maandag te willen sollici teren. bij voorkeur in de ochtend-uren. Eerste ver eiste: goed kunnen ver kopen en prettige omgang mei klanten. 186 gevraagd, boven 20 jaar, van 8 tot 5 uur. zelfst. k. werken, op de hoogte met fijne was, en strijken en stoppen. Meerdere huip aanwezig. Zondags vrij. Mevr. A. Goossens. Konij- nen'aan 33, Wassenaar. teL 175 Wij moderniseren, repa reren, stofferen en be kleden uw meubelen on der garantie. Ook nieuwe meubelen volgens tekening en eigen ontwerp. Meubelbedrijf Bodenburg PARKSTRAAT 10. Telefoon 25305 werkplaats: Koddesteeg b.d. O. Vest of bij C. v. d. MEEL, Pasteurstraat 20a. flFRASTEHHÜ PALEN 2 en 1.50 lang. direct leverbaar G. A. SASSEN Maredijk 45 - Tel. 24412. Binnen- en Buitenschilderwerk Kerl-^'iet Schi'derwerk is sterk. de Genestetstraat 2a Telefoon 22282 Witten Sauzen. Adverteert in dit blad LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt 10 ct. VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar; N.V. De Leidsche Courant Papeagracbt 32-34 PERSONEEL f2 Gevraagd met Mei een R. K. Boerenknecht, goed kunnende me:ken, bij C. H. van der Mee:*, Does- polderkade 6. Hoogmade. <2? Terstond gevraagd een R. K. Boerenknecht, goed kunnende me ken. J. M. Straathof, Hazerswoude. Voorweg C 91. 2574 <2 Gevraagd een aanko mend -meisje voor d. en n. bij J. van Leeuwen. Spoo-- laan. Voorhout. 2577 Net E. K. Meisje ge vraagd in gezin met vier kinderen (waarvan drie schoolgaand), liefst voor dag en nacht. Geversstraat 35, Oegstgeest. 2578 f2 R. K. Meisje b. z. a. 18 jaar, voor lichte huis houdelijke bezigheden te gen 15 Maart onder no. 2580 bur. van dit blad. f2 Net R. K. Meisje ge vraagd. 1617 jaar. voor de dag of dag en nacht bij Nic. van Leeuwen. Wed- poortseweg 26. Zoete~- woude. 38 f2 Werkster. Nette werk ster gevraagd, 'iefst Vrij dags. Adres J. C. van Rui ten, Vrouwensteeg 12. f2 Gevraagc. net R. K. meisje voor de huishou ding. in gez'n met kin deren. voor d. of d. en n. J. Schrama. Rijndijk 142. Voorschoten. 2583 (5? Nette R. K. Huishoud ster b. z. a. bij werkman. Br. onder no. 2685 bureau van dit blad. f2 Gevraagd per 1 Mei nette R. X. aankomende boerenknecht, goed kun nende melken bii H. C. 2* R. K. Meisje b. z. a. voor dag en nacht, met huiselijk verkeer. Adres Rie Schulte. van Echtens- kanaal 54. Klazinaveen. Drente. 169 12* Gevraagd een R. K. boerenkneent voor dag en nacht. goed kunnende melken, ieeftüd van 17 tot 20 jaar bij W. A. Moo- ren. Waver 49. ronde Hoep Ouderkerkerk a. Amstel. 2* Flinke werkster ge vraagd, 1 maal per week. Mevr. Kuiper, Rijnsbureer- weg 31B. 2582 2* Gevraagd 1 Mei of eerder een boerenknecht, goed kunnende melken bij G. L. Langeveld. Rijnsbur- gerweg 4. Voorhout. 2oS9 Gevraagd net meisje, in gezin met schoolg. kin deren. 1 middag en Zon dags vrij g-ote was bui tenshuis. Goed loon. pret tige werkkring. Br. onder no. 2369 bureau van dit blad. 2 R. K. Meisje zag zien gaarne geplaatst als leer ling-verkoopster geplaatst in een manufacturenzaak reeds 4 mnd. onl. gehad. Br. onde- no. 105 bureau van dit blad. f2 Gevraagd per 1 Mei een R. K. Boerenknecht of aankomend bij J. H. Koot Voorschoten. Le1'd- seweg 555. 2570 2' R. K. Boerenknecht ge vraagd, goed kunnende me.ken. H. Hoogeveen, Langeveldeiweg no. 29. Noordwijkerhout. 2281 2" Gevraagd met Maart of 1 Mei een R. K. Boe rendochter of Dienstbode, Link loon. omgeving Al phen a. d. Rijn. Brieven onder no. 2292a bureau van dit blad. 2* Gevraagd met 1 April een boerenarbeider, goed met paarden kunnende omgaan od gemengd be drijf bij H. W. van Zoest. Zuideindseweg D 12, te Nieuwkoop. 176 2 Net Dagmeisje gevr. bij M. Elderhorst. J. W. Frisostraat 10. Leiden. 2* Gevraagd Brood- en banketbakkers eerling Brood-, Koek- en Banket bakkerij J. F. Raaphorst. Tesselschadestraat 20. te Leiden. 2861 2 Net mersje, goed kun nende werken van 8 inrr tot 3 uur. Zondags vrij. Verdamstraat 54 bij Gym nasium. 2860 2* Werkster. Mevrouw Driesen, de Sitterlaan 114 vraagt voor de schoon maak een werkster. Later 1 of 2 ochtenden in de week. 2588 2 Liere's Zogdrank voor Zeugen werkt kalmerend en temperatuur verlagend. Deze drank kan bij het be gin van de geboorte van de biggen worden ingegeven. Een traagverlopende ge boorte wordt er door be spoedig. Verkrijgbaar bjj: C. S. Schuur, Zuidb.weg 22, Zoeterwoude. 2 Ratten en muizen zijn dol op Lievo-Pasta. Wan ne ei u ze éénmaal 'hierop onthaalt, liggen de ratten en muizen na één dag dood voor de kast. Verkrijgbaar bij: C. S. Schuur, Zuidb. •weg, 22, Zoeterwoude. 5? Net R. K. Dagmeisje gevraagd 3 dagen per week van 95 voor de huishouding, ook liefst naaiwerk kunnende ver stel" en. Meisje voor dag en nacht aanwezig. Ber nard Schulte, Heewmstr; 12! Voorhout. 2865 Gevraagd voor d'rert of met Mei een net K-K. meisje voor hiPp in de huishouding in klein bur ger eezin. voor dag of poo- dag en nacht. N. v d. üoei Weiooortseweg 84 Zoeterwoude. 195. C? Gevraagd met 1 Mei een fl'nke boerenarbeider goed kunnr-nde melken, bii P. de Wit Weiooortse weg 7. Zoeterwoude. 195 AANBOD Jasz-piano. Speciale halfj. cursus volgens nieuw Amerikaans systeem. Te-' vens aanvang nieuwe cur sus voor accordeon en gui taar. Instrumenten event. iu bruik een. Muziek school Zwaag. Korevaar- straat 5. teL 24358. 954 Qg1 Kalf- en Moerziekten. Lieve'5 Calton is aan te wenden, zowel ter gene zing an Ier voorkoming van kalfziekte, kopziekte en de z.g. chronische kalf ziekte. Een specialité op dit gebied. Verkrijgbaar bij: C. S. Schuur, Zuidb. weg 22, Zoeterwoude. H.H. Veehouders. Ge bruikt voor het afdrijven van navuil en witvuil bij koeien, schapen en geiten Unicum. De uitwerking is fenomenaal. Verkrijgbaar bij. C. S. Schuur, Zuidb. weg, 22, Zoeterwoude. *2 MeerpoeL Alles op r.aaimachinegebied Repa raties en levering van naaimachines Nieuwe ma chines met en zonder ver- gunnins. Firma Meerpoel. Ereestraat no. 171. Leiden. Ifl 24815 1 Moderne Bloemvaas 39 cent. Gouds semi-pla- teel. in mooie effen pastel tinten. grote maat. 16 c.m. hoog. Met inlevering van deze advertentie. Ge'dig tot 12 Maa-t. I.V.A. Haar lemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43. Leiden. Te koop een modern woonschip voor klein ge zin. te zien bij M. Ver laan. Rijksstraatweg, te Zwammerdam. 177 ffi* Lieve' s Vee-Tonicum. Versterkingsmiddel voor koeien, paarden, vooral na uitputtende riekten, chro nische voedingsstoornissen chronische huidziekten, dampigheid, engelse ziek te en beenverwaking. Ver krijgbaar bij: C. S. Sdiuur Zuidb.w. 22, Zoeterwoude. <2 Lieve's Vee-olie voor koeien, paarden, varkens en schapen. Wordt inwen dig aangewend bij: wit- vuilen, trommemlzucht, diarrhee 'en uierontstekin gen. Uitwendig bijschurft rotstralen, rotlcreupel, klauwontstekingen en mok bij paarden. Verkrijgbaar bij: C. S. Schuur, Zuidb. weg 22, Zoeterwoude. <2* Veeluizenpoeder „Per fect" doodt radicaal alle veeluizen bij koeien en paarden. Beslist onschade lijk voor het vee. Verkrijg baar bijf C. S. Schuur, Zuidb.weg 22, Zoeter woude. S*Spenenzalf zoals Lieve Co. bereidt, is niet te evenaren. Kan ook voor huishoudelijk gebruik die nen. Verkrijgbaar b«: c. S. Schuur, Zuidb.weg 22, Zoeterwoude. 0188 2* Te koop aardbeienpüan- len. ve beterde Amezone, afkomstig selectie. Bii J- Heemskerk, Zeeweg 50. Noordwijkerhout. 106 ^2 Postzegels per ge wicht, afkomstig van weid. inst., hanoelskant. .ar.d: 1 kg. 5.—, «4 kg. 2.60, K kg. 1.35. Ook toezending pe- post. Van Leeuwen, Lokfhozststraat. (Pieterskerkgr.). Leiden. Giro G5S54. 2581 Te koop groot vloer kleed heel 3 x 4 55, een vloerkleed hee1 25 4 stoelen en 2 fauteuils met lederen zittingen eiken 60. 2 regulateurklokken goed lopend alles heel 12 50 per stuk. F. v. d. Pluym. Janvossensteeg 51 Een goede raad. Laat nu uw stoelen repareren cf opnieuw stofferen, maa- dan door Woning inrichting Henk Regeer, Haarlemmerstraat no. 105, le1. 25602, de beste ma terialen. p-ima bekle ding. enspoedig terug. *2 Te koon aangeboden een jonge stamboek zeug. 7 maanden oud met napie ren. Te bevragen bij G. Verhart, Katwijkseweg 31 Wassenaar. 168 Attentie. Wij repareren al uw gebroken porse'ein Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont. b'ekende stukken worden bi;ecmaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatie lijsten. Inkoop goud en zilver Bremmer Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1. Tel 22791. 3T 't Antiek Binnenhuis brengt sfeer in huis. Voor Jubileum. TrouVen. Ver loven. zeer apparte ge schonken. Dam- zal ik wei s'agen voor een geschenk van blij ver,rlo wfarde Muusse, Hoo;gracht no. 59 telefoon 23284. 23-16 L«w Auto. Te koop Nash 1934 In prima staat, prijs billijk, en tevens een lange bruine lederen jas. Tc bevragen onder no. 2572 bureau van dit blad. <2* Aangeboden jonge an- dijvieplnnten no. 5 en 3000 tomatenplanten in grond- pot door N. Segaar. Leia- seweg 497. Voorschoten. Te Leiden 25S85. 2580 ^2 7c koop: Een in prima slaat verkerend Botenhuis lang 8.5 meter, breed 3.10 m. ook zeer geschikt voor andee doeleinden. Tc bevragen bij P. Bergman. V«erstraat 21. Oude Wete- nn£. teL 221. 174 GEVRAAGD Net R. K. Meisje, 24 jaar, med. analysts, zoekt een pension, liefst met huiselijk verkeer. Br. on der no. 2568 buresau van dit blad. 2* Contracttelers gevr. voor: Tuinbonen. Erwten. Stambonen, Pronkbenen. Spinazie enz. Teeltprijzen en teeltvourwaardcu wor den op aanvrage gezonden. Firma Wed. P. Vink Vzn. Zaadtee t 7. Zaandhandel, tel of. K 1719-2251, Noord- wijk. 29 DIVERSEN *2 Beloning 25.— voor aanwijzingen die leiden tot teruggave van Eysink damesfiets. Meegenomen Maandagavond van het Rapenburg. Adres Nieuwe Rijn 80a. 2587 2 Th. J. van der Heijden, rechtskundige en geAieen- te deurwaarder. Hoge Rijn dijk 105—105a Leiden tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's ontruimingsgeschii- len, opmaken van contrac ten enz. 962

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3