Ronde Tafel-conferentie gaat door Met of zonder Republikeinen Ned. verliezen in Indonesië De bulderbas is uitgeraasd WOENSDAG 2 MAART 1949 40ste JAARGANG No. 11632 Directeur: C. M. VAN HAMEBSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSIREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" Te Sassenheim 6 woningen door brand verwoest SUKARNO ALS PRESIDENT UITGENODIGD. Hij voegde er echter aan toe: Ik ben vol vertrouwen, dat het Indonesische realisme zeer wel de grote betekenis van de conferentie voor de toekomst van Indonesië zal begrijpen en de ernstige wens van de Nederlandse re gering, om eens en voor al een op lossing te bereiken, op de juiste waarde zal weten te schatten. Sukarno was tot deelneming uit genodigd, aldus zeide dr. Beel, als president van de Republiek De be sprekingen met de leiders op Banka waren volgens hem in een goede sfeer begonnen en zullen worden voortge zet. Op verzoek van de Republikeinse regering zullen echter geen medede lingen over het besprokene worden Er waren voor de conferentie meer dan honderd vragen door journalis ten ingediend. Dr. Beel heeft ze in een rede van ruim anderhalf uur be antwoord. Op de kwestie van de vrij lating van de Republikeinse leiders wilde hij niet al te diep ingaan, omdat er dan teveel speculaties in het ge ding zouden komen. Hij zeide nog eens duidelijk, dat die leiders vrij zijn. Hun terugkeer naar Djokja is echter nog niet mogelijk, omdat daar nog de staat van beleg geldt en de Neder landse regering ook voor hun veilig heid verantwoordelijk, is. Dat de conferentie in Den Haag wordt gehouden, is begrijpelijk. In de eerste plaats gaat het over de overdracht van de souvereiniteit door Nederland. Het is logisch, dat daar over in Den Haag wordt gesproken. Een andere reden is, da' de Ne derlandse regering viermaal leden van het kabinet, tweemaal leden van het parlement en een commissie-ge neraal naar Indonesië heeft gezon den. Zij wil nu ook wel eens zelf als gastvrouw optreden. Tenslotte zal het heel nuttig voor de Indonesische delegaties en het Nederlandse pu- blik zijn, dat er een mogelijkheid tot contact is. De commissie van de Uno is in haar geheel uitgenodigd en de Neder landse regering zal het op hoge prijs stellen als zij haar volledige bijstand voor het bereiken van een gunstig re sultaat zal willen verlenen. Indien het ook maar enigszins mo gelijk is, moet de overdracht van de souvereiniteit zonder enige reserve geschieden. De Unie wordt niet als superstaat gezien. In het statuut van de Unie moeten mogelijkheden tot uitgroei worden verankerd. Dr. Beel ontkende, dat er in Indo nesië een chaotische toestand heerst, waardoor Nederland de souvereiniteit niet zou kunnen overdragen. Na de- V.N.-COMMISSIE VRAAGT INSTRUCTIES. De commissie van de V. N. voor In donesië heeft gisteren telegrafisch rapport uitgebracht aan de Veilig heidsraad, waarin de volgende con clusie is opgenomen: „De commissie is verplicht te rapporteren, dat per 1 Maart de partijen in de Indonesische kwestie in gebreke zijn gebleven tot ee. overeenkomst te komen over de instelling van een federale interim- regering Deze situatie is het gevolg van het in gebreke blijven der Ne derlandse regering om de procedure te aanvaarden als neergelegd in de resolutie van 28 Januari en niet slechts van een verschil van opvat ting over de bijzonderheden van de structuur en bevoegdheden der fe derale interim-regering De commissie zelf heeft volgens de bepalingen van de resolutie van 28 Januari geen bevoegdheid om de uit nodiging, welke zij ontvangen heeft tot bijwoning van de „Ronde-Tafel conferentie" te Den Haag, te aanvaar den. De procedure, die voorafgaande aan de overdracht van de souvereiniteit gevolgd zou moeten worden, onge acht het uiteindelijke doel van de op 26 Februari bekend gemaakte Neder landse voorstellen, is niet die, welke in de resolutie is omschreven. Er is geen aanwijzing te vinden in de ge dane mededelingen of in de uitnodi ging aan de commissie, dat de rol, welke haar gevraagd wordt te speien, overeenkomt met de bevoegdheid, welke haar door de resolutie van de Veiligheidsraad is gegeven. De commissie beschouwt daarom de uitnodiging en de daarmede in verband staande documenten als be vattende een tegenvoorstel of een substituut voor de in de resolutie neergelegde voorzieningen. De commissie verwijst daarom het tegenvoorstel ter overweging naar de Veiligheidsraad, met verzoek de commissie instructies te geven t.a.v. de houding, welke zij moet aanne men ten opzichte van de bedoelde uit nodiging. AMERIKA'S HOUDING GERESERVEERD In Amerikaanse regeringskringen toont men weinig neiging zijn me ning te uiten omtrent de nieuwe Nederlandse voorstellen betreffende Indonesië, aldus meldt de diploma- i|jeke correspondent van Aneta uit Washington. Deze terughoudendheid spruit blijkbaar voort uit de overwe ging, dat onder de huidige omstan digheden iedere verklaring voor of tegen andere plannen dan die, wel ke zijn geformuleerd in de resolutie van de Veiligheidsraad, door beide partijen zou kunnen worden uitge legd als een afwijking van het stand punt, dat door de Verenigde Staten als lid van de Veiligheidsraad is in genomen. In privé-gesprekken wordt door regerings-functionarissen echter wel aangeduid, dat men aan Amerikaan se kant waarschijnlijk niet per se zou vasthouden aan de bepalingen der resolutie. Indien Nederland en de Republiek op eigen initiatief tot overeenstemming zouden komen om trent een andere weg tot oplossing van de Indonesische kwestie, doch aan de voorwaarde van een derge lijke overeenstemming a priori houdt men hier beslist vast. Indien de Republiek dus inder daad het Nederlandse voorstel heeft verworpen, zoals gisterenmorgen on officieel door „United Press" is ge meld, kan dit voor de bepaling van het standpunt van het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken van meer beslissende betekenis wor den geacht dan de intrinsieke waar de van het Nederlandse plan, op zich zelf beschouwd. Dezelfde houding1 kan van Washington worden ver wacht, aldus werd aan de correspon dent van Aneta te verstaan gegeven, indien de Republiek thans eigen voorstellen zou gaan doen zoals de heer Palar Maandag heeft aange kondigd die van de resolutie van de Veiligheidsraad zouden blijken af te wijken. Hier .wordt echter wel als moge lijkheid in beschouwing genomen, cat de commissie der V. N. in Indo nesië in zulk een geva1 zou kunnen medewerken tot het bereiken van een beiderzijds aanvaardbaar compromis tussen de Nederlandse en de republi keinse voorstellen, gesteld dat beide partijen zulks zouden wensen en de commissie hiertoe door de Veilig heidsraad zou worden gemachigd. Uit alle opmerkingen van Ameri kaanse functionarissen blijkt intussen tvel duidelijk, dat tot dusver geien wijziging is gekomen in het stand punt der Amerikaanse regering, dat de Republik een der partijen in het geschil büjft en dat men hier geen geloof heeft in de mogelijkheid van een afdoende op'ossing van de Indo nesische kwestie zonder de mede werking van beide partijen. •IT - Bur. Papengracht 32. Telei. 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn 20935 - Abonnementsprijs 1 0.32 p. w., 11.40 p. mnd-, 14.15 p kwart. Franco p. p. f 4.90 - Advert.: 15 ct. p. ro m. Teleloontjes f 1.50 ^EDERLANDSE AUTORITEITEN te Batavia achten het telegram van Mohammed Rum aan de commissie van de Uno, waarin hij de uitnodi ging aan de Republikeinen om de conferentie in Den Haag bij te wonen, afwijst, niet het definitieve Republikeinse antwoord. Het is niet de eerste maal, dat de heer Rum voor zijn beurt spreekt, zo zeide men. Dr. Beel ver klaarde op een persconferentie, dat de Ronde Tafel-conferentie in elk ge val zal doorgaan, ook als de Republikeinen onverhoopt de uitnodiging niet zouden aanvaarden. ze overdracht draagt de regering van de Verenigde Staten van Indonesië de verantwoordelijkheid voor orde en rust. Aangenomen mag intussen wor den, dat dan stappen voor de beëin diging van de guerilla zullen zyn ge zet. De resolutie van de Veiligheidsraad geeft volgens dr. Beel geen oplossing De Nederlandse regering stelt zich hetzelfde doel als de Veiligheidsraad en zij beschouwt haar plannen als de juiste weg om de wensen van de Vei ligheidsraad te verwezenlijken. De Regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de vol gende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: KONINKLIJKE MARINE: Overleden t.g.v. oorlogsver wonding op 25 Februari 1949: Mar. n z.m. G.' F. Sipman, uit Valburg (G.). Gesneuveld 26 Februari 1949: Mar. Ill zm.. M. R. Bens, uit Kolk (N.-Br.). Mar. Ill z.m. G. F. J. Bosma, uit Amsterdam. Tijd. korp. mar. z.m. W. C. v. Delft uit Rijnsburg (Z.H.). Mar III z.m. W. van Duin, uit Den Haag. Gesneuveld 27 Febr. 1949. Tijd. korp. mar. z.m. K. Ek- steen, uit Arnhem. Tijd. korp. mar. z.m. P. C. de Wit, uit Zwijndrecht. KONINKLIJKE LANDMACHT: Gesneuveld 10 Februari 1949: A. J. van de Kop, uit Wa- denoyen (G.). Overl. t.g.v. oorlogsverw. op 15 Febr.: Sold. Ie kl. T. Claes- sens, uit Klooséerzande (Z.). Gesneuveld 18 Febr. 1949: Serg. J. Avontuur, uit Amster dam. Sckl. H. J. H. van Dijk, uit Eoxtel. Sold. Ie kl. D. Scheer, uit Am sterdam. Sold. A. A. Vonk, uit Rotter dam. Gesneuveld 21 Februari 1949: Sold. R. M. van der Ende, uit 's-Gravenhage. Sold. B. van Gerwen, uit Best (N.-Br Gesn. 22 Februari 1949: Sold. K. Nicolai, uit Achtkarspelen (Fr,). Gesneuveld 26 Februari 1949-: Korp, G. van Gelderen uit 's-Gra- velond. KON. NED -IND. LEGER: Gesneuveld 13 Febr. 1949: Soend. sold. 2e kl. inf. Abdoel Bin Hamid. Soend. sold. 2 kl. inf. Moesad. Boeg. sold. 2e kl. inf. S. Batjo. Amb sold. 2e kl.' inf. Lengan- kwasirai. Amb. sold. 2e kl. inf. J. Loe- roesmanat. Amb. sold. 2e kl. inf. A. Pes- sireran. Amb. sold. 2e kl. inf. L. Sahu- silawane. Tim. sold. 2e kl. inf. E. Noach, allen uit Indonesië. Gesneuveld 16 Febr. 1949: Mad. sold. 2e kl. inf. Diso. Amb. sold. 2e kl. inf. S. Hatu- mena. Man. sold. 2e kl inf. A. Ko- roh. Man. sold. 2e kl. Inf. B. M. Tir.gon. Jav. sold. 2e kl. inf. Parman, allen vit Indonesië. Gesneuveld 17 Febr. 1949: Man. sold. 2e kl. inf. E. Möesa. Man. sold. 2e kl. inf. Walukow, beiden uit Indonesië. Gesneuveld 18 Febr. 1949: Rcs. Ie It. inf. R. W. V. Rhem- rev. Korp. genie I. C. van Bilder- beek. Soend. sold. 2e kl. inf. Apri. Chinees sold. 2e kl. inf. Lim Tong Soen. Soena. sold. 2e kl. inf. Aris, allen uit Indonesië. Gesneuveld 19 Febr. 1949: Jav. sold. 2e kl. inf. Moedji- man. Tim. sold. 2e kl. inf. I. S. Pa- ser. Man. sold. Ie kl. inf. P. Run- tulalo. Man. sold. Ie kl. inf. B. Sin- dim, allen uit Indonesië. Gesneuveld 22 Febr, 1949: Korp. inf. vechtwagens B. J. Jonker, uit 's<-Gravenhage. Het proces te Boedapest EEN NIEUW GELUID. Kravchenko kwam met manuscript DE „DIERENTUIN" IN HET ZONNETJE. Kravchenko legde vandaag twee stapels bladzijden van het manu script van zijn boek op de lessenaar van de griffier. Hij deelde mee, dat hij 1500 bladzijden had geschreven. Deze komen niet alle in mijn boek voor, zette hij uiteen. Een deel er van is in artikelen gepubliceerd en een ander deèl er van zal voor een nieuw boek worden gebruikt. Kravchenko verklaarde, dat hij het Russische manuscript in het En gels had laten vertalen en later door een andere vertaler weer in het Russisch. Dit was ook met de drukproeven gebeurd. Hij overhan digde een stapel hiervan aan de griffier. Kravchenko zei, dat dit een „reusachtig werk" was. geweest. Ik wil hier niet mee podhen, verklaar de hij, ik wil alleen deze „dieren tuin", hierbij wees hij op zijn tegen standers, in het zonnetje zetten. Hierop antwoordde Wurmser, re dacteur van Les Lettres: „Wij zul len de aap aan uw kant van de tafel laten." Later ontstond een incident, toen de advocaten van KravOhenko en van Les Lettres de manuscripten op eisten om ze te bewaren. Rechter Durkheim verklaarde, dat alleen mensen, die niets van de Franse justitie afwisten, konden denken, dat met manuscripten, die door ad vocaten werden bewaard, geknoeid kon worden. Hierop verdaagde hij de zitting tot morgen. Vandaag eens een nieuw geluid van het proces tegen de medebeschul digden van kardinaal Mindszenty te Boedapest. Vijf van heA, aan wie zwarte handel in vreemde valuta +en laste was gelegd, hebben gisteren voor de rechtbank hun reeds afgeleg de bekentenissen ingetrokken. Zij zeiden gehandeld te hebben on der intimidatie, zenuwoverspanning en de invloed van slechte gezondheid. Blijkbaar een fout in de regie. Desondanks verklaarde de open bare aanklager, dat dit proces op nieuw bewezen had, dat kavdinaal Mindszenty, prins Paul Esterhazy en „hun medeplichtigen" alle zwarte handelsdaden, waarvan zij beschul digd werden, inderdaad bedreven hadden. De thans terechtstaande be schuldigden speelden allen een be langrijke rol in die grote samenzwe ring" welke bedoeld was om het eco nomisch leven van Hongarije te on dermijnen, de politieke reputatie var het land sc' ade toe te brengen en een ander soort politiek regiem te be werkstelligen". WAT *N GOEIE MENSEN! Uit het proces te Sofia „blijkt" niet alleen, dat alle Bulgaarse protestant se flomine's nietswaardige schurken zijn (zij zeggen het zelfmaar ook hoe zachtmoedig de mannen van de geheime politie zijn. Wij hebben deze engeljes toch verkeerd beoordeeld. Luister maar wat de 73-jarige predi kant Alexander Zatsjarief gisteren zeide: „Ik ben de veiligheidspolitie dankbaar, omdat zij mij zo goed heeft behandeld. Zij was geduldig en barmhartig. Ik ben een oude man, en wanneer ik mij het antwoord op een vraag niet meer te binnen kon brengen, gaf de politie mij tijd om na te denken. Wanneer ik mij ver moeid voelde, gaf zij mij een fijn zacht bed om in te slapen". EEN ONWELKOME SOWJET- MISSIE IN DE AMERIKAANSE ZO^'E. Generaal Lucius Clay, de Ameri kaanse militaire gouverneur in Duitsland, heeft verklaard, dat de Sowjet-Russische repatriëringsmissie in de Amerikaanse zone verstoken zal worden van water, electriciteit en gas, telefoon en andere facili teiten, wanneer zij niet Woensdag morgen vertrokken is. (De Missie breft, zoals eerder gemeld, order gekregen per 1 Maart te vertrek ken.) Generaal Clay zeide: „Hoe de le den van de missie aan voedsel moe ten komen is niet mijn zaak. Als i-k generaal Duff (commandant van de militaire post te Frankfort) was zoü ik het verblijf van de missie met een wacht omgeven en waahten tot zij er genoeg van kregen, en naar huis zouden willen gaan." Een officier van de Sowjetmissie verklaarde later aan Reuter, dat de missie bereid was voor onbepaalde tijd te blijven totdat orders van de regering te Moskou ontvangen zou den zijn. Volgens de officier be schikte de missie over genoeg voed selvoorraad. ZWEEDS VRACHTSCHIP IN NOOD De zware storm heeft het 1838 brt metende Zweedse vracht schip „C. A. Blanck" naar de kust gedreven ter hoogte van Bloemen- daal. De reddingboot „Dudok van Heel" uit Zandvoort voer uit om de opvarenden ^an het in ballast va rende schip var- boord te halen. De reddingboot .mest zee. DE BARENTS-ZEE WORDT KOUDER. Het Engelse visserij-laboratorium in Lowestoft heeft bekend gemaakt, dat de Barentszee, die ook voor de Nederlandse verre visserij een gro te bron van inkomsten levert, ge leidelijk afkoelt doordat de Pool-ijs- kap naar het Zuiden zakt. Hierdoor wordt de visstand in de Barents-zee bedreigd. Er is nog niet bekend of deze afkoeling permanent is of slechts tijdelijk. W.aê&ie XaiHic Nut vau beroemdheid Het gebeurde te Brussel, waar in het Paleis der Academiën de Beweging voor Europese Een heid besprekingen voerde Churchill was erbij. Natuur lijk stak hij een grote sigaar op. Maar dat mocht niet, want ro ken is in dergelijke zalen in Brussel verboden. Zodra de aan wezige brandweerman de ijle geur van de sigaar opsnoof, zet te hij zich in postuur en snuffel de naar de misdadiger. Toen zag hij, dat het Churchill was; hij doorboorde de onk-erlaat met zijn ogen, streek zijn snor indruk wekkend op, kuohte met veel vertoon van macht en majesteit maar zei niets. En Churchill pafte en zoog aan zijn sigaar. tot het laatste stompje! Hij al leen. Heerlijk, niet waar. Je zou ook zo'n beroemdheid willen zyn. Als ik beroemd was Ja, wat zou ik dan doen? Een grote dikke sigaar opsteken in de bioscoop en de as gooien in de helm van de brandweer man? Hij zou paars worden, maar niets durven zeggen. Zon der achterlicht 's avonds fiet sen rakelings langs een politie agent? Hij zou zwijgend briesen. Dat mens van de overkant een por in d'r ribben geven? Zij zou honingzoet glimlachen. En als u een beroemdheid was, wat zoudt u dan willen doen? Vier doden en veel schade achterlatend DE STORM VANNACHT AFGEFLAUWD. Kort na middernacht is de wind aanzienlijk afgenomen. Tegen twaalf uur had de wind nog een snelheid van ruim 50 km. per uur, maar tegen twee uur was dit al teruggelopen tot hoogsïens 25 km. per uur. En van morgen omstreeks acht uur leek het, zo meldde het Koninklijk Meteorolo gisch Instituut op Schiphol alsof het v/indstil was, althans in vergelijking met gisteren. De wind komt uit West. Noordwestelijke richting en ruinrt, zodat hij in de loop van de dag tot het Noord-Noordoosten kan door draaien. Er worden nog wat hagel en sneeuwbuien verwacht, maar wij kunnen melden, dat de storm nu de finitief tot het verleden behoort. In middels is de zee nog zeer hoogi Zwaar te kampen hiermede had de sleepboot „Oceaan" van de firma Doeksen op Ters-telling, welke de ge hele nacht geworsteld heeft om con tact te maken met de coaster „Hast 4", welke met machineschade bij de Terschellingerbank voor anker lag. Pas vanmorgen om acht uur lukte het de „Oceaan" vast te maken en thans zyn beide schepen zeer lang zaam op weg naar Terschelling. De windkracht in het Noorden is 6 tot 7 en de zee blijft zeer hoog. De Noord- en Zuidhollandse Red ding Mij meldde vanmorgen, dat geen berichten van nieuwe strandin gen en geen noodseinen vannacht zijn binnengekomen. De „Brandaris" is teruggekeerd en men heeft de schade die deze dappere reddingboot heeft opgelopen, opgenomen. Het blijkt dat de „Brandaris" één van zijn ankers heeft verspeeld in de strijd om de levens van de bemanning van het Poolse schip „Katowice". Bovendien is bij het binnenkomen in de haven van Terschelling een hoge golf over boord gekomen, welke de stuurkap heeft ingedeukt. Het schip is echter volledig vaarklaat en kan ieder ogen blik, indien dat onverhoopt nodig zou blijken, weer uitrukken. Ook de „In- sulinde", welke op Oostmahorn thuishoort, is van zijn reis naar Bor- kum teruggekeerd. De twee Deense en het Noorse schip, die gisteravond in d^ buurt van Borkum in moeilijk heden verkeerden, hebben kan gezien de zaak te klaren. De sleepboot „Hol land" heeft contact met het Deense schip „Karen Toft" en sleept dit schip thans om de Oost. Waar de reis heen is is niet b kend en de sleep blijft ruim uit de kust om niet op nieuw in gevaarlijke omstandigheden te komen. De heer de Booy van de N.Z.H.R.M. zeide ons vanmorgen: Het ogenblik is weer aangebroken, dat de vermoei de bemanningen van de redding- en sleepboten hun dapper werk hebben GROOTSTE VOORJAARSBEURS IN WORDINGDe komende U- trechtse Voorjaarsbeurs, welke van 29 Maart tot en met 7 April wordt gehouden, zal alle bestaande records inzake expositieruimte slaan. 6800 m2 wordt aan de bestaande opper vlakte toegevoegd om ruimte te vin den voor de collectieve inzendingen van niet minder dan tien landen. Het Vreeburgplein wordt geheel volge bouwd met een serie semi-perma- nente gebouwen, die deze kleine volkerengemeenschap zal huisvesten Een overzicht van de paviljoens in aanbouw. volbracht en welverdiende rust kun nen nemen voor het ogenblik. VIER SLACHTOFFERS. Helaas blijkt de storm vier levens te hebben geëist. De timmerman C. H. uit Culemborg is door de hevige windstoten van het dak van het St. Barbara-ziekenhuis aldaar gevallen. Hij was op slag dood. De landbouwer G. van T. te Heer Hugowaard, die eveens op zijn dak herstellingen verrichtte, werd door een vallende schoorsteen tegen het hoofd getroffen. Hij viel naar bene den en werd met een schedelbasis- fractuur opgenomen. Kort na het on geval is hy overleden. In Groningen sloeg het pontje over het Winschoterdiep om. Een van de opvarenden verdween 'onder water, nadat hij zwemmende tot vlak bij de kant had weten te komen. Een arbei der haalde de drenkeling, de heer Lilps, uit het water. Hij werd in zorg wekkende toestand naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd, waar hy gisteren in de loop van de dag is overleden. Bij de Vrouwenpoortbrug te Leeu warden is gisterochtend een boom omgewaaid. Twee meisjes, die zich naar haar werk begaven, werden door de neervallende takken verwond. Een van de meisjes, die aanvankelijk, na verbonden te zijn naar huis werden vervoerd, moest gisteren echter plot seling worden opgenomen in ver band mert ernstig inwendige kneuzin gen, waaraan zij later is overleden. De „C. A. Banck" zit muurvast. Het Zweedse s.s. „C. A Banck" heeft zich thans stevig in het zand van het Bloemtndaalse strand vastge zet. Het is een slag gedraaid en ligt nu met de kop in de kust. Te Beverwijk is de schoorsteen van de centrale verwarming van de Ko ninklijke Handtapijtknoperij Kin- heim ingestort. Het neervallende puin veroorzaakte in de weverij enige schade. Er werd een weefstoel ge raakt waar juist gisteren een vol tooid tapijt was afgehaald. Het ta pijt dat in opdracht van prinses Wil helm ina in de knoperij wordt ver vaardigd bleef geheel onbeschadigd. DE SCH 5 BEHOUDEN BINNENGEKOMEN Na van Maandag af in het zware stormweer voor Scheveningen te hebben gekruist is de trawllogger Sch 5 schipper Klaar Klein, heden ochtend om half acht behouden ie Scheveningen binnengekomen. Het aandoen van de buitenhaven na hot hogewater verliep vlot. De oeman- ning, die al die tijd niet uit de ide- ren is geweest, heeft een harde strijd tegen de weddende elementen moe ten voeren. De gaffel van het groot zeil was gebroken en is ijlings door de vissers tijdens vliegend storm weer gespalkt. De logger had te kampen met zware stortzeeën. £en ko-VieJttjt... AS-WOENSDAG. En God sprak tot Adam: In het zweet van uw aanschijn zult ge uw brood eten totdat ge terugkeert tot de grond, waaruit ge genomen zijt. Want ge zijt stof en tot stof keert ge terug! (Boek der Schepping 3, 19.)

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1