Ook in Katwijk wordt de woningbouw stilgelegd Gemeenteraad van Oegstgeest DONDERDAG 24 FEBRUARI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i COMPAGNIE AAN- EN AFVOER- TROEPEN VERLAAT LEIDEN. De eerste compagnie aan- en af- roertroepen, welke op het ogenblik laar legering heeft in de Morspoort- kazerne alhier, zal binnenkort onze >tad gaan verlaten. Dit vertrek houdt mede verband met de gedeeltelijke opheffing van het corps A.A.T. Na 1 April zal het werkpeloton, dat de ransporten verzorgt, worden samen gevoegd met de dertiende compagnie, .velke in Den Haag is gelegen. Ge lijktijdig zal een groot aantal man schappen demobiliseren. Hoewel er iog geen beslissing dienaangaande is genomen, is 't streven er op gericht, de- naam van de compagnie, ook na haar inlijving in Den Haag, te doen voortbestaan. Het ligt in de bedoe ling, dat na het vertrek van de A.A. T.-troepen het corps verplegingstroe- pen, dat in verschillende particulie re woningen te Rotterdam is onder gebracht, zijn bivak zal opslaan in de Morspoort-kazerne. Dit corps is ruim tweehonderd man sterk. ACADEMISCH KUNSTCENTRUM. „ONZE STAD". Een buitengewoon merkwaardig toneelstuk. Een buitengewoon merkwaardig stuk bracht gisteren de Haagse Co- medie voor het Leids Academisch Kunstcentrum, nl. „Onze Stadvan de Amerikaanse schrijver Thornton Wilder. Wanneer men het volkomen lege toneel 'voor zich ziet gapen bij de aan vang van de voorstelling cn Theo Frenkel achteloos ziet ronddrentelen over de planken met een pijp in z'n mond en een boek onder z'n arm, dan krijgt me.i de indruk, dat het een ge- noegelijke klucht gaat worden, waar bij de toeschouwer leukweg bij de neus wordt genomen. Het eerste be drijf schijnt ook werkelijk een beetje die richting uit te gaan. Theo Fren kel leunt 'ns wat tegen de coulissen, laat 'n paar stoelen neerzetten en ver telt dan met een wijds gebaar, dat dit een stad is. En wat er in die stad ge beurt, is het gewone alledaagse leven van gewone alledaagse mensen. Daar er geen attributen zijn en de bouw van alle huizen aan onze verbeelding wordt overgelaten, zien wij ir twee huisgezinnen het leven van de dag zich afspelegn door de muren heen. Niets bijzonders en toch wel wat bij zonders, omdat de tekening met zo weinig middelen toch zo raak is.. Dan het tweed bedrijf: de jongen var het ene huis gaat trouwen met het meis je van het andere huis. Ook al een heel gewone gebeurtenis, maar wij voelen iets van de diepe zin van dit jonge mensengeluk en van deze nieu we schakel in de eeuwige kringloop van het leven. En ten slotte komt het kerkhof; de doden zijn daar, de lang geleden gestor-ven inwoners van de stad en de inmiddels overledenen. Als laatste komt zich het bruidje var. het vorig bedrijf bij hen voegen. Zij is nog niet „wepgeschrompeld" van de aarde en wil terug naar het leven, naar de wereld van haar herinnerin gen. En de toneelmeester laat Maar nog eern één dag uit haar leven zien- Dan zegt zij: „Beseffen de mensen wel, hoe mooi het Teven is." Dat is tenslotte de kern van dit spel; laten zien, hoe „mooi het gewone leven is van alle dag. Er wordt wel veel in ge redeneerd, dac vaag is en de diepe zin van het leven niet tot zijn recht doet komen, maar de grondtoon is ernstig en stemt tot nadenken. Dit uitzonderlijke spel werd door de spelers van de Haagse Comedie weergegeven met een juist afgestemd timbre. Theo Frenkel was uitstekend op dreef als de toneelmeester en lei der van het spel en bij de overigen was geen zwakke plek te vinden. De uitvoerige lijst van medespelenden kunnen wij onmogelijk nagaan; noe men wij slechts Caro v. Eyck, die een zeer mooie rol had als de kleine Emily Webb, en haar partner Lou Steenber gen als George Gitbs. RESIDENTIE ORKEST Het 7e Abonnementsconcert van het Residentie Orkest in de Stads gehoorzaal op Donderdag 3 Maart a.s. wordt wederom door de heer Jan Out gedirigeerd. Dit concert biedt wel een buitengewoon aan trekkelijk programma; 1. de 7e Sym phonic van L. v. Beethoven; 2. hef pianoconcert van Tsjaikowsky en 3. de Rhapsodie espagnole van Ravel. Als soliste is de bekende Franse pia niste Eliane Richepin geëngageerd, die met dit optreden haar debuut in de Sleutelstad maakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Frederik Gottfried z. van E. Diepenbach en E. Smit; Daniël z. van D. van Scfhoonderwoerd den Bezemer en S. M. van Kooperen; Catharina d. van B. Durieux en G. Ravensbergen; Johan Herman z. van W. G. Weenink en G. M. Neumann; Johanna Petronella Gerarda d. van* J. Aartman en M. Koek; Meiltje Christina d- van W. van Boeijen en S. Rienks; Maria Gerarda Catharina d. van H. P. van Wieringen en C. T. M. Zwartjes; Johanna d. van D. Uijt- hoven en E. Hillebrand; Lambertus Theodorus z. van L. T. Burgmeijer en N. Verschoor. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Diepe teleurstelling in de raad Gisteravond kwam de Raad dezer gemeente bijeen. Afwezig mevrouw Kramers, wegens ziekte. Daar dit de eerste vergadering van dit jaar was, hield de voorzitter de gebruikelijke Nieuwjaarsrede, die door de heer van Oosterom namens dei Raad werd beantwoord. Medege deeld werd o.a. dat Ged. Staten het Raadsbesluit tot uitbreiding van het Raadhuis hebben goedgekeurd. Voorts dat het Centraal Bloembollencomité een aantal gratis bloembollen aan de gemeente heeft aangeboden. Aan de heer C. Both wordt ontslag ver leend als' ambtenaar van de Burgerl. Stand; aan de heer A. Lasschuyt als onderwijzer aan de O. L. School. De voordracht voor de benoeming van een nieuwe onderwijzer- wordt aangehouden. B. en W. vragen een crediet van 1700 voor uitbreiding secretarie-personeel. Daar de com mies C. Both te Katwijk is aange steld willen B. en W. twee adjunct commiezen benoemen. De heer Val- lentgoed vraagt, waarom dit crediet niet bij de behandeling der begroting is aangevraagd. Voorts bepleit spr. ker de bevordering van onder af. Het prae-advies van B. en W. laat de Raad in 't duister met hun plannen. De heer Verhoef wijst er op, dat er nog slechts één.katJh. ambtenaar op de secretarie is.'Dit is niet in over eenstemming met de politieke samen stelling der gemeente. Weth. Dijsseibloem antwoordt, dat men bij de samenstelling der begro ting niet had kunnen vermoeden, dat de heer de Both de gemeente zou gaan verlaten. Deze gelegenheid hebben E. en W. aangegrepen een lang ge kroelde behoefte aan te vullen. De vervanging van een commies door twee adjunct-commiezen is een logi sche opbouw van het secretarie-per soneel. Aan de heer Vethaef ant woordt spreker, dat op de eerste plaats met de bekwaamheid rekening moet. worden gehouden en dan met de po litieke samenstelling der gemeente. Het voorstel wordt daarna aangeno men. Het voorstel tot verhuur van het perceel Poelgeestenweg 3a, aan de stichting „Oud Poelgeest", ging zon der bespreking onder de hamer door. Het parkeerterrein van Beukenhof. Voorstel tot het treffen van een overeenkomst met restaurant „Ben- ken hof' inzake gebruik van het parkeerterrein. De gebruikster be taalt een annuïteit over de koopsom van het betreffende perceel met bij - behorende kosten, vermeerderd met de kosten van eerste aanleg van het parkeerterrein, dus daaronder begre pen de kosten van eventuele afbraak van loods en woning. De annuïteit wordt berekend naar een rentevoet van 3 pet. De overeenkomst wordt aangegaan voor 40 jaarè De gemeen te Oegstgeest is alleen om dringende redenen bevoegd deze .overeenkomst, met inachtneming van een termijn van zes maanden, tussentijds aan de gebruikster op te zeggen, zonder des wege tot betaling van schadevergoe ding verplicht te zijn. De heer Vallentgoed herinnert aan de bedoeling bij de aankoop van dit terrein. Spreker heeft ernstig be zwaar, dat de gemeente zich aan een zo lange termijn bindt. De termijn van 40 jaar is voor spr. onaanvaard baar. De voorzitter bestrijdt de be- zwaren van de heer Vallentgoed cn toont de voordelen voor de gemeente aan. Weth. Dijsseibloem wijst erop, dat bij eventuele opvordering z. i. het al gemeen belang meer gewicht in de schaal zal leggen dan het privaat belang. Het ontruimen der werk plaatsen op het terrein moet in ge meenschappelijk overleg geschie den. De heer Verhoef zou het doen aan brengen van een benzinepomp niet willen toestaan. Dezelfde bezwaren oppert de neer v. Nieuwkoop.' De voorz. meent, dat de pomp alleen voor de klanten zal worden gebruikt. Het voorstel wordt aangenomen met alléén de stem van de heer Vallent goed tegen. Voorstel tot afbraak perceel Ge versstraat 18. De schade door aan rijding veroorzaakt is getaxeerd op 1600.Goedgekeurd. Verbetering straatverlichting. Voorstel tot beschikbaarstelling va'n 20.000 voor verbetering straat verlichting. Weth. Dijsseibloem, het voorstel toelichtend, zeide, dat het eerst in aanmerking komen het Wil- helminapark, Prins Hendrikpark. het Julianapark en het Oranjepark Aan genomen. Een monument in het bos van Wijckerslooth. Voorstel tot beschikbaarstelling van grond in het Bos van Wijckerslooth voor de oprichting van een oorlogs monument en tot aanvaarding van het monument. De architect van het monument is ir. Jonkman te Oegstgeest en zal wor den vervaardigd door de beeldhou wer H. Zweerus te Amsterdm. De heer v. Mameren acht de plaats ni#t gelukkig. Weth. Dijsselbloef verdedigt het voorstel en zegt, dat het comité uit drukkelijk heeft gevraagd het monu ment in het Bos van Wijckerslooth te mogen plaatsen. Het zou zeer onhof felijk zijn dit verzoek niet te eerbie digen Spr. meent, dat het monument aan de Haagsche Schouw niet op zijn plaats staat, Voorstel wordt goedge keurd. Rondvraag. De heer den Ouden vraagt bete geling Julianalaan. Weth. Dijssei bloem antwoordt, dat sinds 1947 3800 M.2 tegelpad is aangelegd. Er wordt gewerkt volgens te voren opgezette plannen. De meest urgente gevallen komen het eerst aan de beurt. De voorz. zegt, dat de heer den Ouden zich juist destijds verzet heeft tegen betegeling der trottoirs in de parken. De heer VaLentgoed wijst op de urgente verbreding der Gevers straat. Weth. Dijselbloem antwoordt, dat besprekingen met belanghebbende personen gaande zijn. De heer v. Oosterom brengt lof voor di aangebrachte verlichting aan de Rijngeesterstraatweg. Nadat nogmaals de heer v. Mame ren had aangedrongen op betegeling van de in zeer slechte staat verke rende trottoirs aan de oude Rijn- zichtweg en de heer Blansjaar de wenselijkheid bad uitgesproken voor een tramhalte aan 't viaduct, werd de vergadering gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Vastenavondviering Kath. Mid denstand. Ofschoon het program ma voor de vastenavondviering van de Katih. Middenstandsvereniging minder overladen was, dan voor heen is deze avond, welke een over volle zaal trok, naar ieders tevre denheid geslaagd. Het organiserend comité wist allen te bieden wat men beliefde en zo konden allen volop genieten. De fijne versiering en verlichting van de St. Joseph- zaal, de gezellige muziek van het „trio Van Mild", goed verzorgde "consumptie bradhten weldra de juiste stemming. Na de korte inlei ding van de heer C- J- Winning- hoff, die bij ontstentenis van de voorz., de heer C. Y. Ponsioen, open de, duurde het niet lang meer of er heerste een echte gezellige vasten- avondstemm'ing. De leden, met medewerking van de K.J.M.V., verzorgden de operette in één bedrijf: „Het spookhuis", die al heel goed van stapel liep. „De jas", klucht in één bedrijf, bracht evenals het vorig nummer, de ge zichten heerlijk uit de plooi. De pauze bracht, ter kennismaking, eerst een gratis verloting van be gerenswaardige artikelen, om wel dra over te gaan in een loterij, waarvoor een .„offertje" werd ge vraagd. Het schijnt onontbeerlijk te zijn, deze traditie, maar men heeft er ook een hele lang^' gezellige avond door, di® behalve het genot, ook waarde heeft als „verbroede- ringsmiddel" De middenstand bleek inderdaad één van zin en gedachte! Men maakte een dansje, men maakte pret, genoot van de fijne viool-, accordeon- en xylophoon- soli, alsmede van goed toneelspel en dit allemaal onder de prettige leiding van de heer Winninghoff e.a. De tragi-comedie uit het „fami lieleven", in één bedrijf: „De dier bare overledene", in welk stuk wij weer eens tot ons genoegen enkele geroutineerde spelers van de K.K.K. zagen opduiken, bracht een climax van goed toneelspel. Met het ko misch zangnummer „O Pepita", door een dubbelmannenkwartet goed uit gevoerd, bereikte men het slot van het programma, waarna een gezel lig samenzijn, met medewerking van het bekende ensemble Van Mild, met zijn nieuwste repertoire. Personalia. De heer A. Vroolijk, chef brugwachter op de Alohense brug. gaat met ingang van 27 Juli de dienst bij Provinciale Waterstaat met pensioen verlaten. HAZERSWOUDE Middenstand. Een groot getal middenstanders waren verenigd in het parochiehuis aan het Zwaantje om hun feestvergadering te vieren. De voorz. F. Kouwenhoven sprak een welkomstwoord. De heer Bakker van het Dioc. Bureau als spreker van deze avond, schetste de noden van deze tijd welke vooral op de kleine zelfstandigen drukken. Na dit -offi ciële gedeelte werd de leiding over genomen door de heren P. Zwartjes en D. Spierenburg, die met behulp van de dames Nel Koot declamatie en Dora van Meurs zang op mooie wijze deze avond verzorgden. Hier uit blijkt dat met krachten uit eigen kring zeker veel te bereiken is. K.A.B. De vastenavondviering der K.A.B. vond gisteren plaats in het Parochiehuis St. Joris. Voorz. Th. Hoppenbrouwer opende deze avond. De heer Keessen, die als af gevaardigde van het hoofdbestuur zou komen, was plotseling verhin derd. De g. a., pastoor Boin, wenste in een kort woordje de leden met hun dames een zeer aangename avond. Ook de oud-voorzitter dei- Ka jotters kwam naar voren en dank te de K.A.B. voor het uitnodigen der Kajotters. Enkele leden van de K. A. B. en van de Kaj otters droegen een stukje voor, hetgeen zeer goed in de smaak viel. De gebruikelijke verloting ontbrak ook nu niet en na dat de trekking had platas gehad, werd besloten met een dans onder leiding van De Willo's accordeon band. De voorz. van de Landarbei- dersbond sloot deze avond met een kort woord van dank. LEIDERDORP Gemeenteraad. De gemeente raad vergadert Vrijdag 25 Februari te 7.45. Agenda o.a.: subsidie aan de Ned. Herv. kerk in een deel dei- kosten der restauratie van het kerk gebouw; verzoek volkstuindersver- eniging „Leiderdorp Vooruit" om een renteloze geldlening; vaststelling dei- verordening tot hefifng ener straat belasting: aankoop van grond van de heer J. Koning Pz., ten behoeve van straatverbreding; wijze van ex ploitatie van het Dorpshuis en vast stelling van de pachtvoorwaarden. Geef geen signaal, Houd liever in! UIT DE OMGEVING HILLEGOM GEMEENTERAAD. Zonderlinge zet van de gasfabriek Bij de ingekomen stukken merkt de voorz. op, dat de busdiensten mee vallen al blijven er wensen, Bij de verhoging van de gasprijs zegt de voorz., dat zulks node ge schiedt. De heer Loerakker vraagt toezegging, dat de Rahd niet meer voor een beslissing in Februari wordt geplaatst, terwijl de verhoogde kwi tanties over Januari al zijn geïnd. De voorz. zegt, dat dit is gedaan door het bedrijf tegen de goedkeuring van B. en W. in; ook B. en W. vinden de handelwijze niet juist. Nadat verder de voorstellen van B. Afwezig de heren v. d. Zwan en dr. Hueting. Bij de vele ingekomen stukken is het zeer belangrijke van Ged. Staten, dat naast de 130 mon tagewoningen geen toewijzing zal ge geven worden voor 1949 voor andere woningen. E voorz. zegt, dat deze teleurstellende mededeling innouilt, dat de gewone bouw in 1949 volko men stil zal komen te liggen. B. en W. hebben zich reeds tot Ged. Sta ten gewend. In 1948 zijn 65 en 59 wo ningen aanbesteed. Deze mededeling heeft voor Katwijk fatale gevolgen. De heren van Duyvenvoorde, mr. v. d. Plas, Scheerens, v. d. Bent. Vooys en v. Beelen voeren hiervoor allen het woord. Samenvattend komt het hierop neer, dat deze mededeling een verpletterende indruk heeft ge maakt op de raad. Gewezen wordt o.m. op het feit dat de minister on langs bij zijn bezoek aan Katwijk zelf heeft aangeraden aan particulieren te bouwen. Gevraagd wordt een com missie te benoemen, die de belangen van Katwijk in Den Haag zal gaan bepleiten. Sommige leden willen de montagebouw stop zetten ten gunste van de andere woningbouw, hetgeen volgens wegr anderen zeer gevaar lijk zou zijn. Ook de voorzitter ont raadt dit tc.i stex-kste. Uiteindelijk wordt beslote?x zich telegrafisch tot Ged. St. en tot de minister te wenden, om hierin verandering te krijgen. Rotterdam en Den Haag buitengeslo ten is er geen enkele van 170 gemeen ten in Z.-Holland welke door de oor log zoveel woningen heeft moeten missen. Unaniem spreekt de raad zich uit tot het zich telegrafisch wenden tot de minister en Ged. Staten, plus een motie in dezelfde geest. Protest tegen een spreekwoord. Mi-, v. d. Plas brengt naar voren dat z.i. B. en W. de bevoegdheid mis sen de gasprijs te verhogen zoals is geschied. Het wordt een lang juri disch dispuut tussen de voorzitter en mr. v. d. Plas zonder dat men tot een resultaat k ..De heer v. Leeuwen adviseert in overleg Te treden met de Commissie voor de bedrijven, om daarna tot voorstellen te komen, wat de heer v. d. Marei de opmerking doet maken: „ze dronken een glas en ze deden enz." wat voor de heer Schee rens aanleiding is, om hiertegen sterk te protesteren aangezien hij als ver tegenwoordiger van een deel der be volking wenst geacht te worden de en W. zijn aangenomen, voegt de voorz. aan de agenda nog een punt toe. n.I. de nodige stappen te doen tot de op richting van een Nijverheids avondschool. Daartoe is nodig een noodzakelijkheidsverklai-ing van de Raad. Deze wordt met alg. st. gege ven. De voorz. zegt, dat de kansen gunstig staan. De heer Keijzer houdt een zeer lang betoog inzake woningruimte. De voorz. beantwoordt de grieven en wijst erop, dat de adviescommissie wel eens vergeet, dat zij slechts ad vies heeft te geven. Hierna werden tekeningen bezichtigd voor even tuele nieuwe woningen, z.g. duplex- woningen. KATWIJK AAN DEN RIJN Begrafenis D. Blansjaar. Onder buitengewoon grote belangstelling had Woensdagmiddag de ter aai'de bestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer D. Blansjaar, 'hoofd der Baron Otto van Wassenaer van Catwijckschool. Het woord ge- voei'd door ds Goverts. Ned. Herv. predikant, door de heer W. v. Veen hoofd der Geref. School die mede sprak namens de heer P. H. Casten- miller. hoofd der R.K. School, door dte heer W. v. Beelen kerkvoogd, de heer W. H. B. Koelewijn namens Schoolbestuur en Zondagschool, dooi de heer E. v. Wensveen namens het personeel der school, door ds. Rutgers namens de Christ. Wijkverpleging. De heer J. Baalbergen sprak woorden van dank voor de laatste eer de over ledene bewezen. LEIDSCHENDAM ROND DE OPHEFFING VAN DE OPENBARE SCHOOL In de ï-aadsvei-gadering va'n 13 October j.l. weyd in beginsel beslo ten om over te gaan tot opheffing van de openbare school aan de West- vlietweg'. Aan'een besluit tot ophef fing diende op grond van het bepaal de in artikel 22bis dèr l.o. wet 1920 \ooraf te gaan een uitspraak van de raad, dat artikel 19 der wet de in standhouding der school niet vordert. Een besluit daartoe werd in voor noemde vergadering genomen met cp één na algemene stemmen (al leen de heer Koerts (WD) stemde tegen). Naar aanleiding van dit be sluit, dat de goedkeuring behoeft van Ged. St., deelde dit college aan B. en W. mede, dat een voor het jaar 1948 genomen besluit ten doel heb bende om de voorgeschreven ophef fing der school wegens een te gering aantal leerlingen'' op te schorten, automatisch is gaan gelden voor een termijn van 3 jaren, als gevolg van een wetswijziging die in 1948 tot stand kwam. Intussen zijn de omstandigheden die aanleiding gaven om de West- vlietwegschool op te heffen niet ge wijzigd. Hoewel de wettelijke verplichtin gen tot opheffing van deze school naar de zienswijze van Ged. Staten tot en met 1950 is opgeschort, blijven B. en W. van gevoelen dat op grond van de overwegingen neergelegd in het voorstel van 9 October 1948, di recte opheffing van de school wen selijk is. B. en W. stellen daarom belangen der ingezetenen ernstig te behartigen. Verschillende leden slo ten zich bij dit protes^aan. De "heren II. P. Bloot, weth. en de heer J. van Rijn raadslid, worden be noemd in hc bestuur van de Am bachtsschool. De bouw van de montagewoningen te Katwijk aan de Rijn maakt het ont werpen van plannen tot uitbreiding van de kabel- en buizennetten nodig, waarvoor wijziging der gemeentebe- groting 194l rodig is. De heer mr. v. d. Plas informeert naar de bouwkos ten die f 41.23 per kub. m. zullen zijn, hetgeen ook volgens de voorzitter een hoog bedrag is. Het baden in zee. Punt 10, prae-advies met betrek king tot de indeling van het strand, is een der voornaamste punten, waar over vele leden het woord voeren. Een indert: ingestelde commissie acht het noodzakelijk, dat de ver plaatsing van de badinrichting aan de Voorstraat naar de Vuurtoren sa men moet gaan met de vestiging van een badinrichting aan de N. Boule vard. terwijl er dan het baden, anders dan met gebruikmaking van een bad inrichting var de Uitwatering tot aan het einde van de Zuid-Boulevard van 8.30 v.m. tot half 6 n.m. behoort te worden verboden. Van een verbod van baden tussen Uitwatering en Zuiderpost anders dan in een badinrichting vx*ezen B. en W. moeilijkheden. Na lange besprekingen wordt ten slot x een stemming gehou den over hei voorstel der commissie: het. zwemme tussen de twee badin richtingen, dur in het middengedeel te zal geheel verboden zijn tussen 8.30 v.m. en half zes nam. Dit voorstel wordt dan aangenomen met 95 stemmen. De commissie met het nazien der gemeenterekening 1946 belast, brengt rapport uit over deze rekening. Gewone dienst: Ink. f 3.203.596.78; Uitgaven f 3.133.018.40. Batig slot f 70,578.38. Kapitaaldienst, Bnkom- sten f 3.749.808.50. Uitg. f 3.714.643.64. Batig slot f 35.164.86. De commissie stelt voor B. en W. dank te zeggen voor het gevoerde beheer. Besloten. De herten in het duin! Bij de rondvx-aag vraagt de heer v. Beelen inlichtingen over de moge lijkheid van plaatsing ener muziek- voor een daartoe strekkend besluit te nemen. De raad is hiertoe be voegd op grond van het bepaalde in art. 23 aer l.o. wet 1920. Personalia. -De heer C. Ruiven kamp alhier is benoemd tot directeur van het Haagse Opera-koor, dat dit seizoen nog C opera's zal opvoeren. NOORDWIJKERHOUT St. Barbara-Vereniging. Uit hét jaarverslag van de penn bleek o.m. dat de uitgaven ƒ2155.28 en de in komsten /2191.73 bedroegen, batig saldo 36.45. Het bezit van de ver eniging bedroeg op 1 Jan. 1949 2586.68. Tot bestuursleden werden herkozen de heren C. v. d. Klauw, voorz., H. Janssen, perm., en P. de Haas en P. v. d. Holst. Tijdens de rondvraag komt de traditionele vraag op de próppen betreffende de lijk koets. Het bestuur zegt tos in een volgende vergadering met een voor stel daaromtrent te komen. De heer v. d. Werf dankt ten slotte de heer G. van Dam, die als drager heeft be dankt in verband met het feit dat hy 60 jaar is gewo'rden. Ook het bestuur sluit zich bij deze dank aan. Gemeenteraad. Woensdag 2 Maait; a.s. te 8 uur komt de raad bij een. SASSENHEIM Geboren: IJsbrand, zn. van R. Ei- senga en J. J. de Vries; Arnoldus Jo zef zn. van F. Ruijgrok en A. A. Scha- kenbosch; Adrianus Johannes A. zn. van A. J. Jonker en A. J. Waasdorp; Ritsjeanne dr. van D. Meijer en J. D. A. Zandbergen. Overleden: W. K. Blijleven geb. Sepers 70 jr.; S. C. C. M. v. d. Kraan, 10 rnnd. Getrouwd: L. C. v. d. Eist 29 jr. en A. M. Bakker 23 jr. VOORHOUT Schaakclub „Het Witte Paard". Hedenavond om 8 uur zal door pas toor de Groot uit Lisse (Engel) een simultaan-wedstrijd gespeeld worden met de leden van bovengenoemde vereniging. Ook niet-leden hebben toegang en kunnen ook aan de wed strijd deelnemen. Borden en stukken moeten worden meegebracht. Daar deze simultaan-speler één van de beste leden is van „De zwarte Pion" zal 't zeker aan belangstelling niet ontbreken. De wedstrijd wordt ge speeld in de grote zaal van 't paro chiehuis. VOORSCHOTEN Geboren: Johannes Louis Wilhel mus Maria, zn. van J. G. Gussenho- ven en W. C. Hollink; Alexander Adrianus Joseph, zn. van J. Karre- mans en C. M. Slingerland. Gehuwd: J. C. Oudshoorn en M. van Veen. DE ZILK „Echo der Duinen." Deze R.K. Zangvereniging zal dit jaar voor de eerste maal deelnemen aan het con- cpurs van de R.K. Bond van Zangver enigingen in Noord- en Zuid-Holland, hetwelk op 10 en 17 Juli in het Con certgebouw te Haarlem zal worden gehouden. tent aan Je Commandcurslaan. De voorz. zegt, dat het punt materiaal- behoefte een grote rol speelt. De heer Scheerens brengt nog ter sprake het geval „Hertenkamp" op de terreinen der Leidse Duinwaterlei ding. Uit de pers heeft men een cn ander vernomen, doch spr. zou inge licht willen orden en tijdig door B. e: W. De voorzitter zegt, dat de di rectie der Waterleiding het punt Volksgezondheid in 't geding brengt, wat de heer N. v. Duyvenbodq. de op merking ontlokt, dat vanwege de Wa terleiding het water uit de Wasse- naarse watering, waarin zelfs mest schuiten liggen en lossen, met een elect, machine op de terreinen pompt. De heer Ouwerling vraagt een bord voor de-autorijders in de Kerkstraat ujj ae scholen aldaar en adviseert een. maximumsnelheid van 30 K.M. in te voeren voor deze straat. Hierna slui ting met gebed. LAATSTE BERICHTEN Weg vrij voor het Atlantisch Pact SLUITING BINNEN 14 DAGEN MOGELIJK. Volgens "onbevestigde berichten uit Washington heeft men over het ont werp van het Atlantische Pact op de volgende twee punten overeenstem ming bereikt: 1. Een gewapende aanval op een der Atlantische mogendheden zal worden beschouwd als een aanval op allen en ieder land verplicht zich tot het verlenen van bijstand tegen de aanval in overeenstemming met zijn rechten van zelfverdediging volgens het Handvest der Verenigde Naties. 2. Elk land zal voor zich zelf be slissen over de aard van de actie, met inbegrip van een mogelijk gebruik van de strijdkrachten, die het tegen de aanval zal ondernemen. Deze clausules zouden worden ver sterkt door ander-e artikelen, die voor zien in bijna voortdurende consulta ties en in gecoördineerde voorberei ding van verdedigingsplannen. In diplomatike kringen is men van mening, dat deze overeenkomst do weg heeft vrijgemaakt voor een spoe dige sluiting van het pact, mogelijk binnen veertien dagen. DE TREINRAMP BIJ MALANG. Omtrent de reeds gemelde trein ramp bij Malang bericht Aneta nog het volgende: De trein is niet op een mijn gelo pen. zoals aanvankelijk gemeld werd, doch de ramp is het gevolg van dc ontploffing van een zware bom, die terroristen op het landhoofd van de spoorweg gaplaatst hadden met de bedoeling haar te doen ontploffen, wanneer de trein uit Surabaja zou naderen. Ware zulks gelukt, dan zou de locomotief voor het passeren van de brug ontspoord zijn cn zou de trein in een ravijn gestort zijn. Plet aantal doden blijkt vier te bedragen, namelijk drie militairen en een lerares uit Malang. Het spoor wegverkeer is voorlopig gestremd, daar het spoorwegmateriaal zeer moeilijk is Aveg te ruimen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. OOK IN WENEN RUMOER OVER OLIVER TWIST. De Joodse culturele organisatie in Wenen heeft geprotesteerd tegen ben vertoning in Wenen van de Engelse film: „Oliver Twist". In het protest wordt de film anti- seirxitisch genoemd. Vandaag zal eert speciale vertoning van de film wor den gegeven voor het hoofd van het cultureel bureau der stad Wenen, dr. Matejka, die daarbij vergezeld zal zijn door leden van de Joodse cultu rele organisatie. Na afloop van deze voox-stelling zal een beslissing worden genomen over het al dan niet doen draaien van de film. De communistische couranten in Wenen hebben de film als anti-semi- tisch aangevallen. „Der Abend" heeft de vraag ge steld, of een dergelijke film vocfr We nen nodig is. MARKTBERICHTEN GOUDA, 24 Febr. Kaas. Aan voer 23 partijen: le soort 1.72—1.75, 2e soort 1.691.71 per kg. Handel matig. incl. opzet. ROELOFARENDSVEEN. 23 Febr. Bloemen. White Sail f 0.46—0.67; Crown Imperial f0.270.34; v. d. Eeden f 0.31—0.42; E. Eddy f 0.32— 0.43; Rabin f 0.26—0.33; Zenober f 0.24—0.34: Sultane f 0.28—0.36; Rn- zende Zon f 0.44—0.56; Copland f 0.38 0,60; Glory of Noordwijk f 0.44 0.50; Vera f 0,28—0.34; Carara f0.50 —0.54; W. Pitt f 0.43—0.58; Picca dilly f 0.40—0.49; Albino f 0.41—0.72; Golden Harvest f 0.40—0.57; Alberio fT).460.53; Gen. de Wet f0 26—0.44; Ellen Moore f 0.340.38; Bandoeng f 0.41—0.50: Theems f 0.48—0.53; Sumbers f 0.300.36; Dubb Tulpen f 0.30—0.51; King Alfred f 0.24—0.35; Whrestler f 0.20—0.26; Kosten f019— 032; Magnifisque f 0.23—0.28; Eerly Glory f 0.24—0.29. Freesia f0.57— 0.85; Katjes f 0.15—0.19; Mimosa f8—9.25. Groenten. Witlof f 2432.—; Spruiten f4951.Uien f3.504. per 100 kg, TER AAR, 23 Febx\ Groenten. Witlof I f 0.31—0.38, idem II f0.20— 0.26, idem stek f 0.070.18 per kg., Boerenkool f 1.501.55 per kist, idem afw. f.O.bO0.85 per kist, Spruiten I f 0.410.50, idem los f 0.07, Uien f 0.040.05, Brei f0.100.12, idem afd. f 0.02 alles per kg., Sla f 0.20 0.21 per stuk, Peen I f0.060.07, idem II f0.04, Groene kool f0.ll per kg. Knolseld. H).06 per stuk.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3