Kleine middenstanders uitgesloten van de „Hollands Glorie"-beurs? Leidse schooljeugd ontvangt geschenken uit Amerika MACHINE BANKWERKERS I a 2 KAMERS WONINGRIIIL Welke firma BEZORGER inonial VRIJDAG 28 JANUARI 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE Het leven van Alkemade in cijfers Donderdag kwam de Raad van Alkemade onder presidium van bur gemeester J. H. M. L. Hoynck van Papendrecht in vergadering bijeen. Na lezing der notulen werd door de voorzitter de gebruikelijke nieuw jaarsrede uitgesproken. De gemeen tebegroting 1949 geeft in zoverre een gunstig beeld, dat een batig saldo van rond f 37.000 kon worden ver kregen. Dit vindt vooral zijn oor- len van het rijk. De oude tekorten zaak in ce ruim toegev'oeide midde- over de jaren 1941-1947 bedragen in totaal f 165.000, waarvan in 1947 een ongedekt tekort groot f40.734,28. Al met al kan spr. de financiële toe komst der gemeente toch niet te pes simistisch inzien. Wat betreft de ac tiviteit der politie zij medegedeeld dat in totaal 1200 processen -verbaal zijn opgemaakt. De baldadigheid der jeugd wordt minder, maar hier blijft er toch nog steeds een taak voor het onderwijzend personee1. De bevol king bedroeg 135 personen. Wat de woningnood betrof, deelde spr. in zijn rede mede, dat na de oorlog ruim 80 woningen zijn gebouwd, waarvan 74 woningwetwoningen, welke op 12 na geheel zijn voltooid. Spr. betreurde het echter, dat de toewijzing voor de gemeente Alke made in 1949 zich ongunstig laat a-n—'en. Bij regelmatige voortgang der bouw, zou in 3 jaar tijds het wo ningprobleem in Alkemade zijn op gelost. Door de woningcommissie zijn ve'e vergaderingen gehouden, nl. 21 in 1948. De resultaten zijn dat 97 woningen (zowel oud als nieuw) werden toegewezen. 17 samenwonin gen werden gevormd. Aan B en W werd 4 maal tot vordering geadvi seerd. Voorts had 2 maal ruiling met inwoners uit een andere gemeente plaóts. Thans staan nog 117 woning zoekenden ingeschreven. De hulpverlening aan kleine zelf standigen vermeldde de steunverle ning aan de tuinders, die in finan ciële moeilijkheden verkeerden. Aan bedrijfsleven werd toegekend een bedrag van f 34.509,74 en aan Soc. Steun f 6.817,50. Voorts werd f 2500 uitgekeerd, aangaande de Mil over bruggingsregeling. f 3128,48 aan oor- logss^chtoffers, 187 personen ge nieten een uitkering Noodwet Ouderdomsvoorziening. Aan 171 per sonen is consumentencrediet toege kend ten bedrage van f 121.075. Af gelost is f 23.?68. Namens de Raad beantwoordde de heer A. v. d. Bijl deze rede, met een woord van dank. Na onderzoek der geloofsbrief werd in de vacature J. Ruyter be roemd verklaard tot lid van de Raad de heer M. R. v. d. Veld uit Oude- Wetering. Het voorstel tot in het le ven roeoen van een reinigingsdienst voor een gedeelte der gemeente, zijnde Roelofarendsveen, Oude-We- tering en de Kaag met inbegrio van de met rijkss+eun gebouwde arbeids- woningen te Rijpweterinff, met vast- stebing van een verordening op de heffing en invordering van reini gingsrechten werd na enkele bespre king, overeenkomstig het prae-ad- ALPHEN AAN DEN RITN Personalia. De heer R. Stichter, leraar geschiedenis aan het Chr. Lyceum, is in gelijke functie be noemd aan het christelijk lyceum te Bandoeng. Jubilea. Op 1 Februari a.s. zal het precies 40 jaar geleden ziin, dat de heer M. Zaal zijn bakkersbedrijf begon aan de Gouwsluiseweg. De heer W. Koppe hooDt op 12 Febr. a.s. het feit te herdenken, dat hij 40 jaar geleden in dienst rad als fabrieksarbeider bij de dakpannen- fabriek der fa. D. van Oord N.V. Dir. Openbare Werken. In de a.s. Raadsvergadering zal de nieuwe directeur van Openbare Werken wor den benoemd uit een tweetal. Ir. Waardenburg zal Maandag a.s. des middags te 4 uur officieel afscheid nemen van het gemeentepersoneel. Bloedtransfusiedienst. Aan de oproep van de Ned. Bloedtransfusie dienst hebben ruim- 300 inwoners gehoor gegeven. BOSKOOP G.D.S. In de jongste ledenver gadering bleek uit het jaarverslag dat de prestaties der leden steeds omhoog gaan en dat door het be stuur veel werk wordt verzet om de vereniging te doen groeien en bloeien. Dat dit niet zonder succes blijft, bleek uit het ledental, het welk aan het eind van het boekjaar 456 bedroeg en na de zeer geslaagde uitvoering van de afdeling gymi^ts- tiek alweer met 33 is toegenomen. Blijkens het verslag van de penn. was een flink batig saldo in kas, waaruit blijkt, dat de vereniging ook financieel gezond is. In de vacature J. L. Verbey werd gekozen N. Ho- gerwerf, terwijl voor de volgende periode tot voorzitter werd gekozen de heer A. P. Wognum. De g. a.. cas toor Ouwendijk, sprak nog enkele waarderende woorden tot de aftr. en de nieuw gekozen voorzitter en tot de leden een opwekkend woord om zich toch altijd Katholiek te gedra gen, ook in ons gehele sportleven en de onderlinge band te verstevi gen, zoals de naam der ver. Groot Door Samenwerking dit zo mooi zegt. Geboren: Rudolf Herman, z. van J. Ferweda en J. Wiel inga; Gij?b,ert Willem, z. van G. van der Geur en D. Brandhorst: Jacomina Maria, d. van C. van Bemmel en W. S. van Eijk; Maria Johanna Elisa beth, d. van G. J. Kuijf en A. J. Bak ker; Cornelis Anthonius Maria, z. van J. M. Straver en H. A. van de Bilt; Dirk Pieter, z. van A. H. Kooij en A. Stam; Maria Frederica, z. van H. J. van Jaarsveld en P. C. Stra ver: Albert, z. van J. M. van der Wolf en D. G. Oppelaar; Leonardus Arnoldus Jozef, z. van M. B. van den Nieuwendyk en M. E. Tijaagel. Overleden: Clazina Magdalena Groeneveld, echtg. van A. Zingcr, 58 jaar. vies van B en W aangenomen. Even zo het plan van uitbreiding voor een gedeelte van deze gemeente met na me Roelofarendsveen. Dit betreft de omliggende percelen voor de te bou wen R.K. Kerk in de Gooyerpolder waarbij tevens besloten werd op het bezwaarschrift van de heer L. J. v. d. Poel niet in te gaan. Besloten werd voorts het onderhands gunnen van het maken van een brug aan de Boekhorsterweg te Oud-Ade aan de gebr. Akerboom te Rijp wetering, zijnde de laagste inschrijver. De ra ming met bijkomende kosten be droeg f 23.800. Het voorschot op de gemeente1 ijke vergoeding als be doeld bij art. 103 der Lager Onder wijswet werd vastgesteld, hetgeen voor deze gemeente f 26.50 per leer ling bedraagt. In de Commissie be doeld hij art. 197 der Gemeentewet, ter voorbereiding voor herziening politieverordening, werden gekozen de heren P. v. d. Velden, L. J. Kerk vliet en A. Zandvliet Bij de rondvraag bracht de heer M. Spring in 't Veld de slechte toe stand der Voorweg te Nieuwe-Wete- rinf ter sprake. Geboren: Adrianus Leonardus z van Th. A. van der Meer en J. P. van der Meer; Petronella d- van C. J. van Wieringen en P. Gooszevr. Maria Theresia d. van L. W. van dei- Hoorn en H. van Gerven; Cornelis Jacobus Maria z. van J. W. M. Jan sen en J. A. M. Verhaar; Cornelis Leonardus z. van C. W. van Dijk en J. M. van Zoen; Johannes Jacobus z van J. P. van Seggelen en H. C. Straver. Ondertrouwd: P. M. Verdel en A. J. M. Meijer; C. Looijesteijn en X. M. Verhaar. Overleden: Anthonius Leonardu1; Schrijvers 47 j.; Johannes Huig- sloot 82 j. GEMEENTERAAD VAN LISSE li' De gemeenteraad waarin de heer Kortekaas wegens ziekte niet aan wezig was, heeft een vergadering ge houden, welke ruim 5 uur heeft ge duurd. Het voorstel van B en W tot toe kenning van een subsidie t.b.v. een zangcursus voor het onderwijzend personeel vond de heer Romijn uiet sympathiek, omdat dit z.i. op an- d» re wijze had kunnen geschieden. De kath. scholen hebben hierom ook niet gevraagd. De heer Scholte achtte de aan vrage niet juist en meende, dat te veel op de gemeente geschoven wordt. De voorz. en de heer Tibbal we zen er op, dat deze vorm wel ge- toruikeiijK was. De cursus zal het on derwijs zeer ten goed komen. Hier na werd het voorstel aangenomen Het voorstel tot wijziging van de cvereenkomst met P. J. Schcone, be treffende het ledigen van beerput ten het geparfumeerde agenda punt aldus de voorzitter, werd na een kleine discussie aanvaard. De voorstellen betreffende de on- derwijsaangelegenheden, n.l. subsi die Chr HBS te Leiden, aanschaffing schrijfmachines R.K. ULO-schooi; herstel gymnastiekzaal R.K. Jon gensschool; aanschaffing meubelen Geref. school; herstel oorlogs- en be- zettingsschade bijzondere scholen; vergoeding vakonderwijs konden al len de goedkeuring van de raad ver werven. Verzoek om subsidie van de K.A.J. Punt 16 van de agenda, voorstel inzake verzoek om subsidie van de K.A.J. ontlokte het eerste uitgebrei de debat. De heer van Briemen kon zich niet verenigen met het motief van B en W om op dit verzoek afwij zend te beschikken op grond van het feit, dat de leden van deze vereni ging zelf voldoende konden bijdra gen aan contributie, omdat zij werkzaam waren en dus inkomsten genoten. De voorz. zegt, dat deze jonge mensen, die zelf werken, een stimu lans moetén hebben om hun eigen vereniging op te bouwen. Spr. acht het om paedagogisohe redenen on juist om subsidie te verlenen. De heer Randsdorp zegt, dat de overwegingen van het verzoek enigs zins anders liggen en dat deze ver eniging zwaar gehandicapt wordt, doordat zeer veel leden in Indonesië zijn. Spr. stelt voor om deze vereni ging tegemoet te komen b.v. in de ontheffing van vermakelijkheidsbe lasting. De voorz. zegt, dat dit niet moge- ZOETERMEER Loop der bevolking. Geboren: 166 (77 jongens, 89 meisjes). Over leden: 41. Gevestigd: 192. Vertrok ken 224. Het inwonertal op 1 Jan. 1949 bedraagt dus 6297 (3163 m. en 3134 vr.). Er werden 37 huwelijken gesloten en 2 echtscheidingen inge schreven. ZOETERWOUDE Jubileum. Op 1 Februari a.s. hoopt de gemeente-werkman J. Berk de dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaren geleden in dienst kwam bij de gemeente. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Kath. Vrouwenbeweging. In haar openingswoord ontvouwde de presidente een zeer aanlokkelijk jaarprograrh. Nadat de gewone pun ten van de agenda afgewerkt wa ren, had een korte en sobere plechtig heid plaats n.l. de inwijding van het nieuwe vaandel door de g. a.t kap. J J. Loerakker. Vervolgens kreeg mevr. Kuipers-Wegbrands het woord. Als titel van haar causerie had zij ge kozen „De Katholieke vrouw in deze tijd". Een samenvatting van het ge sprokene te geven is niet mogelijk. De kwesties die zij besprak en waar iedere vrouw, uit welke stand of mi lieus zij ook komt, interesse voor heeft, werden in ademloze stilte ge volgd, wat wel een bewijs was dat zij haar gehoor wist te boeien. Graag zouden we al deze kwesties, waar van er vele slechts terloops aange tipt werden afzonderlijk en uitge breider behandeld willen zien, wat, zeals we uit de voorlopige plannen menen opgemerkt te hebben, wel in de bedoeling van de Vrouwenbewe ging ligt en wat we van harte toe juichen. De avond werd opgeluisterd door declamatie en zang van en on der leiding van mevr. Want. lijk is, omdat anders precendenten worden geschapen. De heer de Koning kan over het algemeen met het standpunt van B en W meegaan en acht het niet juist dat er eerst een tekort moet wezen wil men voor subsidie in aanmer king kunnen komen. Hij wil voor dit zeer bijzondere geval evenwel een uitzondering maken en zegt, dat deze vereniging 155 leden telt, waarvan er ruim 60 in militaire dienst vertoe ven in Indonesië. De vermakelijk heidsbelasting drukt zwaar op deze vereniging. Bovendien moeten niet aTeen de contributie van deze leden missen, doch aan de militairen wordt b.v. nog een eigen orgaan toe gestuurd, hetgeen kosten met zich brengt. De heer Scholte zegt, dat alle ver enigingen in dezelfde omstandighe den verkeren. De heer Tibboel vraagt of de in komsten niet op andere wijze ver meerderd kunnen worden. De voorzitter zegt, dat de aange voerde redenen, voor het college aanleiding zijn, om hun standpunt nader te bezien en steH voor pnnt aan te houden tot de volgende vergadering. Aldus besloten. Brandalarm tijdens de gods dienstoefeningen Bij het voorstel inzake brandweer- alarminstallatie merkte de heer van Blitterswijk op, dat de gehouden proef op Nieuwjaarsdag z.i. onge oorloofd is. Voor proefalarm be hoort men niet de Godsdienstoefe ningen te storen. Spr. verzoekt te voorkomen, dat de brandweerleden niet meer de kerk doorlopen om het brandweerpersoneel te waarschuwen doch hiervoor een andere methode te volgen. De voorz. zegt, dat de proef nood zakelijk was, doch dat over de wijze van alarmering tijdens de gods dienstoefening kan worden gespro ken. Mevr. Pereboom en de heer N. P. van Riek werden herbenoemd in de gemeentelijke dienst voor Soc. Za ken. Aanmerkingen op de beurs van handel en industrie. Het voorstel inzake het verlenen van een garantie voor de beurs van handel en industrie „Hollands Glorie" bracht veel beroering en een uitge breid debat. Het betoog van de heer Randsdorp kwam hierop neer, dat ($e organisa tie niet juist is opgezet. Hierbij is het comité „Lisse Vooruit" en de R.K. Middenstandsvereniging gepasseerd, waardoor z.i. de kleine middenstand is uitgeschakeld van deelneming, we gens de te hoge finantiële kosten. Zij kunnen niet voldoen aan de eis, om een waarborgsom te storten van een zeker bedrag. Wanneer dit plan langs organisatorische weg tot stand was gekomen, zou dit wel mogelijk ge weest zijn. Bovendien hebben de or ganisatoren van deze tentoonstelling niet juist gehandeld, aangezien zij van het comité „Lisse Vooruit", als leden hiervan, deze opdracht hebben verkregen en nimmer deze opdracht hebben teruggegeven. Dit comité is derhalve samengesteld uit een groep middenstanders onderling. Spr. is niet tegen de te voeren reclame, doch verklaart uitdrukkelijk, dat èij or ganisatorisch fout is. Hij wenst dit verzoek derhalve af te wijzen De voorz. zegt, dat B. en W. het initiatief zeer prijzenswaardig von den en dat iedereen hieraan kan mee doen, waarbij bepaalde eisen zijn. Van een waarborgsom heeft spr. nim mer iets gehoord. De heer Blitterswijk acht uitslui ting ook niet juist. De heer van Leeuwen verklaart dit geval nader te hebben bestudeerd en zijn voelhorens te hebben uitgesto ken. Er is een onenigheid ontstaan tussen de organisatoren en de R.K. Middenstandsvereniging. De organi satoren hebben zich garant gesteld voor een zeer groot bedrag. Bij vori ge beurzen ziin steeds tekorten ge weest, die zij zelf hebben betaald. De mogelijkheid tot meedoen is gescha pen en voor een waarborg is niets gebleken. Bovendien heeft hij verno men, dat het conflict is bijgelegd. De heer Randsdorp ontkent, dat het conflict is opgelost. Dat de stands aan bepaalde eisen moeten voldoen is juist. Neit juist is evenwel, dat deel nemers die een waarborgsom storten, minder behoeven te betalen aan huur dan degenen die het niet dóen. Aan de kleine middenstand wordt prac- tisch de zeggenschap hierin ontnomen, hetgeen niet het geval geweest zou zijn. wanneer dit plan via de organi saties georganiseerd was, hetgeen in het verleden steeds is geschied. Dit is Willem Mink, Mirakelsteeg 16, die zijn opgetogenheid over de ont vangen geschenken letterlijk niet onder stoe en of banken steekt! De heer de Koning, alsmede de heer van Kesteren steunen het stand punt van de heer Randsdorp De voorz. doet de suggestie aan de hand om de kleine middenstand in combinatie medezeggenschap te ge ven, door gezamenlijk een waarborg som te storten. De heer Tibboel zegt, dat er veel gesproken is. Hij is geïnformeerd en men heeft hem verzekerd, dat het verschil is opgelost. Men maakt hier een principebesluit van. De heer Randsdorp ontkent zulks. De heer Romijn vraagt, wat eerst aan de orde komt; het waarborgfonds en dan de subsidie cf omgekeerd. De voorz.: eerst het waarborgfonds. Spr. stelt voor dit als voorwaarde te stellen en ook de mogelijkheid om de kleine middenstand te laten deelne men voor combinatie. De debatten duurden voort en uit eindelijk werd het punt toch nog aangehouden, omdat men het niet eens kon worden, zodat B. en W. zich hieromtrent nader zullen beraden en inlichtingen zullen inwinnen. De diverse grondaankopen, die wa ren aangehouden, alsmede de huis vestingsverordening, werden behan deld in een beslot envergadering, welke ruim anderhalf uur vergde. Na heropening van deze gesloten vergadering gaf de heer P. van Leeu wen zijn standpunt weer, omtrent de te voeren gorndpolitiek van de ge meente. Hij was het met B. en W. on eens betreffende de verkoop van grond aan de heer Teeuwen, welke grond de gemeente onlangs had aan gekocht van de heer Zijp. Omtrent dit punt werd gestemd. Het voorstel van B. en W. werd aan vaard met 11 tegen 3 stemmen, die van de heren Mesman, van Leeuwen en van Briemen. De overige grond aankopen en verkopen werden goed gekeurd. In principe werd besloten over te gaan tot onteigening van grond voor het industrieterrein, toebehorende aan de heer W. J Verdegaal. Het voorstel van B. en W. tot vast stelling van een verordening als be doeld in artikel 4 der woonruimte- wet werd na discussie uitgesteld tot de volgende vergadering. Bij de rondvraag kwamen verschil lende vragen omtrent de autobus dienst naar voren, welke door de voorzitter te bevoegder plaatse zul len worden besproken. Goede morgen! Te ruim half een in de nacht viel de hamer van de voorzitter voor de laatste maal en met een „goede mor gen en wel thjais" sloot hij de ver- LISSE Pluimvee- en konijnensportver. „Lisse"'. Besloten werd een natio nale tentoonstelling te houden op 23, 24 en 26 Dec. 1949, gelijktijdig met de kersttentoonsteling van Bloem lust. Een werkcommissie werd hier voor benoemd, bestaande uit de he ren Jansen, van der Zwet en van 't Wout Otto en als secr.-penn. de heer J. C. van Ruiten. Besloten werd een feestvergade- ring te houden op 17 Febr. a.s. KATWIJK Gepikt. De dader van de in- biaak in de horlogerie van de heer v. Duyn is gepikt. Hij is woonachtig te Amsterdam, maar van geboorte een Katwijker. DE ZILK Kippen doodgebeten. Van K., alhier werden in een nacht 6 legkip pen door een loslopende hond dood gebeten. Nasporingen gaven tot re sultaat, dat alle gedode hoenders, die in het duin begraven waren, werden gevonden. De eigenaar van de hond Marie Koenen wier roman „De moeder" in het Frans is vertaald, werd benoemd tot erelid #van de So- ciété des gens de lettres de France. De doodstraf is geëist tegen A. J. Zondervan, gewezen W.A.-com mandant en adjudant van Mussert. In de mijn Juliana is de 28-jari- ge J. G. uit Kerkrade onder val lend gesteente bedolven en tengevol ge daarvan onmiddellijk overleden. Eveneens is de doodstraf geëist te-gen de 35-jarige Hans Eugene de Gruyter, in de bezettingsjaren inspec teur van politie te Amsterdam. Levenslang is geëist tegen de 33-jarige Amsterdammer Johannes van Strijland, die meerdere Joden had verraden. De toestand van de heer Vorrink is redelijk goed. De heer Vorrink" zal echter nog een of twee maanden in het Deense ziekenhuis moeten bly- ven. Prof. dr. J Goudriaan uit Delft is naar Zuid-Afrika vertrokken om op verzoek voor één jaar als hoog leraar aan de universiteit Ie Pretoria cp te treden. Een brand heeft gewoed in een opslagplaats van gedroogde groenten te Wilöervank, waardoor tienduizen den gulden schade is veroorzaakt. Oorzaak is onbekend. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond). RUSTIG WEER. t Nevelig of licht bewolkt, droog weer. Zwakke tot matige Zuide lijke wind. In de nacht en vroe ge ochtend op vele plaatsen lich te vorst. Overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. WEER EEN SCHEEPSRAMP IN CHINA. Honderden mensen verdronken. Uit Honkong wordt gemeld, dat aan de mond van de Jangtse twee Ohinese kustvaartuigen met elkaar in botsing zijn gekomen. Een der vaartuigen zonk, zorraer enig spoor achter te laten. Men vreest, dat honderden mensen zijn verdronken. Een der in aanva ring gekomen schepen had minstens vijfhonderd passagiers aan boord. Dit schip zonk een half uur na de aanva* ring, het andere binnen vijf minuten. Volgens het hoofdkwartier van de Royal Navy te Singaporezou het eerstgenoemde schip, de Taiping, meer dan vijftienhonderd mensen aan boord gehad hebben. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. 4 DODELIJK ONGEVAL TE KATWIJK. De heer J. de Haan, wonende aan de Noordwijkerweg te Katwijk a. d. Rijn is hedenmiddag met zijn mo tor tegen een auto opgereden. Hij werd op slag gedood. Het slachtoffer was 45 jaar, gehuwd en vader van 5 kinderen. PIPERCLUB IN ZUID-SUMATRA NEERGESTORT. De dienst voor Legercontacten heeft bekend gemaakt, dat een Piper club van de militaire luchtvaart op 22 Januari in Zuid-Sumatra is neer gestort, waarbij de twee inzittenden gedood werden. De Piperclub was voor een verkenningsvlucht tot het opsporen van een vijandelijke bende uit Lahat vertrokken. Het wrak werd teruggevonden in een moerasbos. SCHEEPSBERICHTEN SIBAJAK pass. 27 Jan. 3 uur Sa- gres; SLAMAT pass 27 Jan. 12 uur Pantellaria; TJ IP ANAS verm. 27 Jan. van Perzische Golf naar Bom bay; ZEELAND 27 Jan. van Rotter dam naar Batavia. LAATSTE BERICHTEN AUSTRALIë ZAL PROTESTEREN INZAKE KARDINAAL MINDSZENTY De Australische minister-president Chiiley, heeft medegedeeld, dat de minister van buiten'andse zaken, Herbert Evatt, „ernstige stappen" zal doen bij de Hongaarse regering in zake het geval van kardinaal Minds- zenty om „het bedrijven van onrecht te voorkomen." „De behandeling van kardinaal Mindszenty, zoals daarover bericht wordt, aldus verklaarde Chiflèy, „is in strijd met de mensenrechten, niet alleen vo'gens het handvest van de V.N. doch ook volgens het verdrag van Parijs, dat zowel door Hongarije als Australië is ondertekend. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 28 Jan. Vee. Aanvoer: 1 fokstier, 6 siachtdieren, 45 kalf- en melkkoeien. 80 varekoeien e.a., 125 vette koeien, 18 inken, 126 nuchtere kalveren, 85 weideschapen, 3 zeu gen, 69 ineetvarkens, 363 biggen. 8 paarden. 12 bokken en geiten. Prij zen: kalf- en melkkoeien 400850. varekoelen e.a. 350575 en pinken 240400, handel tamelijk vlug: weideschapen 6080. mestvarkens 60—30 en biggen 4560, Handel matig. Kaas. Aanvoer 25 partijen Goudse^kaas en 3 partijen Leidse kaas. Totaal 28 partijen. Prijzen: le soort Goudse 1.60—1.65, 2e soort f 1.571.59 en le soort Leidse kaas 1.571.60 per kg. Handel goed. DELFT, 27 Jan. Vee. Aanvoer: 3 paarden, 106 runderen, 125 nudhtere kalveren, 193 biggen. 32 schapen of landmeren, 34 geiten of bokken. Hier. van waren bestemd voor de lieve- ringsmarkt 95 runderen, 118 nuchte re kalveren en 8 schapen. De prij zen waren: voor kalfkoeien van 650775, biggen van 4075, gei ten of bokken van 3060. Handel Stug. ROELOFARENDSVEEN, 27 Jan. Bloemenveiling. Copland 36—54. Harvest 51—64, v. d. Eerden 37—49, E Eddy 5267, Amisonetle 5158, Zenober 30—38, Krelage 28—40. Crown Imperial 3142, Pink Gun 3445, King of the Red 2537, Son- ja 32—41, White Sail 44—65, Albino' 7075, Early Glory 3650, Magni ficence 3442, Am. Glory 39—51. ROELOFARENDSVEEN NOG I DAG OPRUIMING 100 -pet. wollen dekens 17.90 halfwollen dekens 13.90 Restanten Japonzijde Jasschorten. ZONDER PUNTEN. 723 B. H. STOCKMANN Telefoon 335. GEVRAAGD EEN. AANK. SLAGERSBEDIENDE en ook LEERLING extern. 722 W. OUDSHOORN Morschweg 40 LEIDEN. GEVRAAGD: ens Autogeen en Elec- trisch kunnende lassen. J. LAKEMAN Jacoba van Beierenweg 22 VOORHOUT. "Z Te koop: 1 heren win terjas m. 48. 1 demi-sai- son m. 48, 1 kacnelseherm. Zaterdag 35 uur. Mors- weg 146a. 1871 Alleenst. Heer, ong., ca. 40 jaar. zoekt in centrum van de stad, eventueel m. of Er. onder no. 725 bureau van dit blad. DEN HAAG—LEIDEN Aangeboden te Den Haag op 1ste stand kamer en suite, serre. 2 s'aapkamers, keuken, kelder, voor- en achtertuin. Gevraagd te Leiden iets dergelijks. Br. onder no. 743 bur. van dit blad. is in staat om voor mijn lastige knokvoeten. keu rige, goed passende schoe nen te maken. Brieven onder no. 742 bu reau van dit blad. <Z Net R. K. Meisje ge vraagd in gezin met drie kinderen, voor halve da gen. Br. onder no. 1953 bureau van dit blad. ?Z Te koop damesrijwiel geheel compleet 50.2 pers. eiken ledikant mtt veren bed. Hoge Rijndijk 165, Leiden. 1^34 Leve n smid delen bedrijf gevestigd in de gemeente ^Ikema^e. vraagt voor direct een 7? Te koop: pracht mo dern ameublement 135, v. o. matting, vloerzeil, vloerk'eden. trapnaaima- chine-onderstel met kap 19.petroleumkachel 17.50, Eng. ledikanten, comDleet 19 en 38.50. Hooigracht 55. 1946 ?Z Behangselpapier. Gro te o-.ruiming van restan ten met 40 tot 50 procent korting. Doet nu uw voor deel! Prachtdessins voor 40 cent pe- rol. P. Neute boom. Korte Diefsteeg 6a, Leiden. 1952 Openlijk dank aan God voor genezing, na het hou- oen van de krachtdadige Noveen der drie Weesge groeten ter ere van Maria. op Zondag 30 Januari a.s. in Café „RUSTOORD" RIJPWETERING. Aanvang 8 uur. 1950 UITSLUITEND R. K. 2? Winkeljuffrouw gevr. Aanmelden tussen 67 u. Het Emaillehuis, Haarlem merstraat 160. afd. Kin derwagens. 1948 *Z Doe niet ais de Veilig heidsraad, Volle Neef; stel r.iet uit. maar koop rteds nu voor Carnaval: ogen- maske-s. pruiken, opzet- koppen (ook te huur) smink. baarden, snorren, toeters, feestmutsen. Na tuurlijk: Diefsteeg 19. 1945 Z1 Aangeboden in de pro- fessorenwijk, een zit-slaap- kamer met of zonder pen sion. met gebruik van badkamer, aan heer of da me b. 'b. h. h. Br. onder no. 1938 bur. van dit b'ad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 3C woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt t 1.50, u'tsl uitend tegen conUwte betaling.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7