Kees Broekman wederom winnaar MAANDAG 17 JANUARI 1949 DE LEIDSE COURANT BLAD PAGINA 2 HONGAARSE VOETBALLER SMOKKELAAR VEROORDEELD De Hongaarse voetballer, Imre Csillag. die sedert October j.l. Frankrijk verb'ijf houdt, was des tijds met de ploeg van Roubaix naar Boedapest gereisd. De politie had vernomen, dat Csil lag plannen had om zeven collega's mee naar Frankrijk te loodsen en hen hiervoor contracten te laten tekenen De politie nam, op verzoek van de Hongaarse voetba'bond. Csillag ge vangen en leverde hem over aan de justitie. De rechtbank, die Csillag reeds 8 maanden gevangenisstraf had gege ven wegens deviezenzwendel, heeft hem nu tot zes maanden veroordeeld, omdat hij Hongaren had aangezet om het land te verlaten. DOCOS—ALPHENSE BOYS 0—1 De machteloze voorhoede der Lei- denaars, waarin Ludlage wegens ziekte vervangen was door Kaptein, zag in deze wedstrijd 3 doelpunten door de arbiter afgekeurd, terwijl de Boys er slechts 1 geldige tegenover plaatste. Dit betekende echter voor de Alphenaren de volle winst. Mach teloos was de Leidse voorhoede, doch geheel door eigen schuld. Door het egoïsme van een enkeling, de sloom heid van een ander, de onkunde van een derde, weer anderen zwoegend zonder succes, ziedaar de oorzaak van deze nederlaag. Nu mag men keeper Rooyakkers verwijten, dat hij 15 miniuten na de aanvang de bal niet klemvast had, waardoor de Boys de leiding konden nemen, daar te genover staat dat hij, met zijn bei de backs en de stopperspil, het ver dere gedeelte van de wedstrijd zyn doel op goede wijze heeft verdedigd. Hel doel van de Boys was dan ook meer in werkelijk gegevaar dan de Docosveste. Hoe meer de wedstrijd echter vorderde, des te beter ging de reserve keeper v. d. Aar spelen. Hij mocht echter niet over geluk klagen hij de vele doelworstelingen. De- Boys hebben nu weer 2 kost bare punten veroverd. Wat echter te zeggen over de Leidenaars? Lange tijd hebben zij zich op keurige wijze gehandhaafd als kampioenscandida- ten. De laatste weken is het echter treurig gesteld met resulaten. Willen ze zich nu nog verzekeren van een behoor1 ijke plaats op de ranglijst, dan dient er in de komende drie wedstrijden een voorhoede in het veld gebracht te worden, die kans ziet doelpunten te maken. Hetgeen echter een zeer zware opgave zal blijken te zijn, gezien de nog reste rende wedstrijden. D.O.S.R.S.O.A. 2—2 Deze voor DOSR zo be^grijke wedstrijd, had een 'grote schare sup porters op de been gebracht, en het imoet gezegd: deze hebben zich niet onbetuigd gelaten. Toch konden ook zij niet hun favorieten naar een overwinning brengen, alhoewel de kans om beide puntjes te bemachti gen, meerdere malen voor het grij pen. lag. En zelfs werd hun 4 min. voor het einde in de vorm van een penalty „troefboer" in handen ge geven, maar toen bracht de paal S.O.A. een gelukkige redding. Toch geloven wij a7s DOSR na rust beide vleugels meer in het spel had betrok ken, een overwinning zeker zou zijn geweest. Met de sterke wind tegen trapte DOSR af. Na enig zenuwach tig heen en weer getrap op het enigs zins gladde terrein, is het DOSR, die zich hieraan kan onttrekken en een corner weet te forceren, welke SOA echter geen moeite oplevert. Toch is DOSR weer terug en met 2 spelers vrij voor doel blijft het beshssende schot toch achterwege, en met ge luk kan SOA op de lijn nog juist redding brengen. Het spel verplaatst zich nu snel, en beide partijen wor den nu behoorlijke kansen geboden, met DOSH echter als gevaarlijkste. Maar het is SOA, die het eerst suc ces heeft. Want na 24 min. spelen wordt de ba1 scherp voor doel ge plaatst en is het de rechtsbinnen, die met een laag strak schot de Ko ning verrast (0-1). SOA tracht nv met hard spel de strijd in haar voor deel te beslissen, hetgeen DOSR d< spil Th. van Es als uitvaller no. een bezorgd. DOSR blijft onvermoeid doorzwoegen, maar voor het doel is het fortuin gehee1 aan de zijde van SOA. Want als zij plotseling door breken is het de DÓSR-verdediging die onvoldoende ingrijpt, en de SOA- midvoor plaatst de bal keurig en juist onder de lat over de Koning heen en is de stand 02. D.O.S.R. blijft echter volhouden en als van Klink de ba1 goed vrijspeelt geeft hij pradhtig voor doel, waar G. de Ko ning in het uiterste hoekje de SOA- doelman geen schijn van kans geeft 0-2). Na de rust bhjkt ook Th. van Klink van het strijdtoneel te zijn verdwenen, en moet DOSR met ge mis van twee van zijn l^este spelers verder spelen .Toch doen ook de in vallers hun best. Vooral de rechts- ha'f Akerboom,' die nu de spilplaats bezet, heeft door zijn harde werken vele kansen voor DOSR weten te scheppen. Na 23 min. spelpi is het wederom G. de Koning, die de bal hoog voor het doel plaatst, en on bereikbaar voor de SOA-doelman„ bezorgt hij op fraaie wijze de gelijk maker (2-2). Jammer dat DOSR al les recht op doel afspeelt, waardoor weinig gevaar voor het SOA-doe1 ontstaat. Vanaf de vleugels had zeer zeker meer te bereiken geweest. Toch wordt hun nog de kans van de dag geboden. Want met nog 4 min. te spelen wordt Bosman hard handig voor doel gevloerd, en de toegekende penalty bracht een ril ling in de DOSR-gelederen. Rode- wijk plaatst zich achter de bal, maar via de binnenkant van de paa1, rolt de bal \roor het doel heen en gaat tenslotte uit. Na nog enkele ver geefse aanvalspogingen komt ten slotte het einde van deze harde maar toch spannende strijd en zijn de puntjes „broederlijk" gedeeld, waar mede SOA echter meer dan tevreden •kan zijn. De overige uitslagen luiden: LFC VI—DOSR III 1-5; Roodenburg VIII—DOSR IV 3-0; DOSR (bi- Rij piwetering 2-1. En de vriendschap- peMjke wedstryd DOSR (a)Wet. Boys eindigde puntloos. S.J.C.Roodenburg 12. Niet de sterkte, doch de doelpunten zijn de bes'issende factor in een wed strijd. Dit heeft SJC gisteren weer eens terdege ondervonden, want in een wedstrijd, waarin zij driekwart van de tijd sterker was dan de te genpartij, moesten zij met de oneven goal het onderspit delven. SJC moest deze wedstrijd spelen met 2 invallers, hetwelk echter geen be letsel bleek te zijn om met een vlot spel direct in de aanval te komen en de gastenkeeper moest alle zei len bijzetten om zijn ddel schoon te houden. Gesteund door de wind wisten de Roodenburgers het even wicht spoedig te herstellen en wis selden de kansen zich af en wat bij de Noord wij kers niet lukte, ging bij de gasten v/el en na een kwartier spelen wisten zij 10 m te plaatsen. Ondanks deze tegenslag bleven de SJC'ers een tikje meer in de aanval, doelpunten bleven echter uit, terwijl Roodenburg uit een slecht weggewerkte corner in het laatst van het eerste gedeelte de bal op gelukkige wijze in het SJC-doel wist te werken (02). Na rust was het grotendeels SJC dat de toon aangaf en de gastenver- dediging kreeg handen vol werk, waarbij v. Dorp als derde back, me nigmaal op sublieme wijze redding wist te brengen. Het duurde onge veer 20 minuten voordat Jan Groe- newoud met een goede kopbal de stand op 12 wist te brengen. In het resterende gedeelte ontstond er soms een ware belegering van het Roodenburgdoel, doch telkens werd daar redding gezocht. Toen het einde werd aangekondigd, had SJC een onverdiende nederlaag be komen. SJC II, dat met 4 invallers naar Archipel trok, wist een mooie 19 overwinning mee te brengen. verdere uitslagen zijn: SJC IVFo- reholte 3 30; Jun. Teyl. aSJC a 42; Jun. SJC cForeholte b 21 TeylingenB.S.M. 52. Het zag er de eerste tien minuten niet naar uit, dat een 20 achterstand omge zet zou worden in een 52 overwin ning. Vanaf de aftrap was het BSM, dat Teylingen zó overspeelde, dat de Sassenheimers zelf niet wisten waar ze moesten blijven. Aanval op aanval volgde en met een zware druk-op het doel verdedigde de Teyl-achterhoede, doch na enkele minuten toen de Teyl- linkshalf de bal nog juist naast zou koppen, deed hij het tot zijn verba zing juist in eigen doel (01). BSM bleef aan 't bombarderen en een schot de midvoor verdween onhoud baar in 't Teyl-doel (02). Als er twintig minuten zijn gespeeld, komt Teylingen er beter in. BSM nam het gemakkelijker op en dit koste een doelpunt, toen de rechtbuiten van Teyl onhoudbaar inschoot (12). Hierdoor aangemoedigd ging de strijd gelijk op, echter zo, dat de linksbin nen van Teyl een kansje kreeg en rustig de bal naast de keeper in doel plaatste. (22). Na de rust heeft Teyl voordeel van de wind. Dit wordt uitgedrukt door een keurig doelpunt van de linksbin nen. (32). De strijd werd sneller en wij zagen de BSM-midvoor alleen voor keeper Leo, doch deze wierp zich als een leeuw op de bal, terwijl de midvoor heel sportief niet door trapte. Dit voorkwam een zeker doel punt. Teyl behield het beste van het spel, en uit een keurig voorgezette corner van de linksbuiten, kopte de Teyl-midvoor even keurig in (42). Hoewel BSM alles in het werk stelde om de achterstand in te halen, dwong Teyl haar c. eigen helft te blijven. Toen de linksbuiten van Teyl voor de zoveelste maal de bal mooi werd toe gespeeld van de midvoor, snelde hij op BSM-doel af en met een hard schuin schot moest de keeper voor de 5de maal vissen (5—2). Teylingen A—SJC A 4—2; VVSB B—Teylingen B 2—0; Teylingen C— VVLV C 22. WLV aTeylingen a 51, (vriendsch.). TonegidoHillinen 13. Hil- 'inen trapt uit, zet door en keeper J. Rosbergen van Tonegido kan ter nauwernood de bal wegstoten. Een corner is daarvan het gevolg, ech ter zonder resultaat. En zo is het herhaalde malen gegaan. Hillinen meester op het veld, doch door de al te sterke zijwind werd de bal toch gerege'd van het doel wegge dreven. Daa door ging de bal her haalde malen over de lat. Tonegido trok zich naar haar doel terug, maar desondanks gaf Hillinen de moed niet op. Uit een goed ge richte bal van N. van Vliet komt een doelpunt, doordat de keeper van Tonegido de bal uit de hand laat vallen en voor hij er weer bij was, ging de ba', gejaagd door de wind in het net (0—1). Kort voor de rust was Hillinen weer eens in een goede positie en door een on verwacht schot van mid-voor Win kelaar ging de bal weer in het net (02). Tot de rust bleef deze stand ongewijzigd. Verwacht werd, dat Tonegido na de rust beter zou aan pakken, maar er zat toch geen schot in. Ze wel de Roos als Toms bleven onder de maat, waarvan Hillinen handig profiteerde. Met tegenwind gelukte het de gasten nog een doelpunt te bemachtigen waar voor weer Winkelaar zorgde (03). Toen kwam Tonegido meer in actie en Toms stelde zich goed op voor het HiTinen-doel. Toen uit een dooi G. Rosbergen genomen corner de bal in zijn richting kwam, kopte hij in (13). Deze gunstige positie voor Tonegido herhaalde zich nog enige malen, maar Tonegido was niet meer fortuinlijk. ForeholteV.VX.V. 05. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat de gasten met zo'n grote overwin ning zouden gaan strijken. Het spel- beeld van de tweede helft rechtvaar digt deze -cijfers dan ook helemaal niet. Slechts één kwartier in de eer ste helft hebben de Voorschotenaren voetbal gedemonstreerd, dat een lei dend elftal waardig is. Voor de rest was het een matige vertoning, die tenslotte in een minder prettige sfeer eindigde. VVLV trekt eerst ten aan val, maar wordt spoedig door de gastheren er op attem gemaakt, dat het niet vanzelf zal gaan. Foreholte neemt het initiatief over en trekt enthousiast op het VVLV-doel af, maar de gasten missen de schutters om het beslissende schot te doen. Na een kwartier dringt het tot de Voor schotenaren door, dat zij met felle tegenstanders te doen hebben. Dies wordt er een tegenoffensief ingezet, dat binnen tien minuten vier doel punten oplevert, waardoor de juiste verhouding wel wat erg gunstig ten opzichte van WLV wordt uitge drukt. Tweemaal loopt de voor het eerst op de midvoor-plaats spelende Roel de Groot op de Foreholte-kee- per toe, by scherpe voorzetten van de linkervleugel De eerste keer kan de doelman het leer niet meester wor den en moet toezien hoe de bal naast hem in het net getikt wordt. Even later laat hij vallend de bal uit z'n handen glijden, met hetzelfde resul taat. Een corner, die hierop volgt, wordt ook weer een doelpunt, als Roel vlak voor het doel de bal op z'n schouder krijgt en de keeper slechts achter de doellijn het leder kan op vangen (03) Een hard schot van Frans van der Berg blijkt ook te machtig voor de onzekere doelman (04). Het enthousiasme bij Forehol te is na dit onfortuin grotendeels ver dwenen en de aanvallen, die de Voor- houters nog kunnen opzetten, stran den op de vrij hechte verdediging der gasten. Na de rust laat VVLV kennelijk merken, dat deze voor sprong mooi genoeg is en weer wordt bewaai'heid, wat al zo vaak beweerd is. „een elftal speelt zo goed, als de tegenstander het toeiaat", m.a.w. Fo reholte geeft ook slechts matig spel te zien. Als deze beslist saaie twee de helft bijna ten einde is en beide voorhoeden verschillende kansen om zeep gebracht hebben, kan de Voor- schotense linksbinnen Nic. Stikvoort' met een kalm en zeker schot de stand op 50 brengen, waarna spoe- cug het eindsignaal klinkt. UITSLAGEN L.V.B. Ie KL. A. en B. Ie klasse A: AltiorStompwijkse Boys 51; RijpweteringA.Z.L. 50, WarmundaKagia 21. Ie klasse B: Foreholte—V.V.L.V. 0—5. S.J.Z.—Leidse Boys 3—2. V.T.L. St. Bernardus 11 (onder protest van St. Bern.) Blauw ZwartV.C.S. 45. Aan de Katwijkseweg hebben de Wasse- naarse voetballiefhebbers gistermid dag kunnen genieten van een goede wedstrijd, die tot in de laatste mi nuut vol was van spanning. Het eer ste van de 9 doelpunten werd reeds direct in de aanvang gescoord door VCS na een kleine vergissing van Heemskerk. Blauw Zwart liet zich niet ontmoedigen en er volgde 10 minuten van Wassenaar overwicht, dat tot uitdrukking kwam in twee doelpunten van Wills (21). Zó bleef het tot aan de rust. Kort na de hervatting bracht P. v. Rhijn uit een vrije trap de voorsprong zelfs op 31. Dat dit echter nog lang geen veilige voorsprong was bewees de Haagse voorhoede, die een serie bliksemsnelle aanvallen afvuurde op het Blauw Zwart-doel. Twee doel punten waren het resultaat (33). Maar toen het er op leek, dat een corner op het Blauw Zwart-doel aan de gasten de leiding zou bezorgen gebeurde iets merkwaardigs. De bal verhuisde met een enorme snelheid naar de overkant en Luc. van Veen verrastte de VCS-doelman met een onhoudbaar schot (43). Dat gaf de Wassenaarders moed en de kracht het superieure spel van de te genstander te weerstaan. Totdat een Blauw Zwarter hands maakte in het beruchte gebied en de penalty in de touwen verdween (44). De Hage naars zagen hun kans schoon en brachten de bal door uitstekend sa menspel nogmaals achter de Blauw Zwart-keeper (45). Nóg leek de strijd niet beslist. In de allerlaatste ogenblikken kreeg Blauw Zwart een corner te nemen. De bal werd ingeschoten, het leek een doelpunt, maar de scheidsrechter besliste an ders en floot kort daarna voor het einde. Rouwkoop—Lisse 10. Met de kleinst mogelijk overwinning heeft Rouwkoop een einde gemaakt aan de nederlagenreeks van de laatste we ken en heeft Lisse in een meer span nend dan fraaie, doch zeer sportieve s*trijd, het onderspit moet delven. De Lissenaren waren zeker niet. minder het veld, maar de schotloosheid van de voorhoede der gasten maakte alle goed opgezette aanvallen nutte loos. Beter was de verdediging van Lisse, die de actieve voorhoede van Op de eerste dag van de internatio nale wedstrijden in het hardrijden te Oslo, de generale repetitie voor de Europese kampioenschappen te Davos is onze landgenoot Kees Broekman weer sterk op de voorgrond getre den door z'jn schitterend rijden op de 5000 meter, welke werd afgelegd in 8 min. 21,4 sec., een tijd, die door niemand na de oorlog nog op een baan, waar ook ter wereld op deze afstand is gemaakt. Maar daarnaast heeft Broekman toch ook teleurgesteld, want zijn 500 meter reed hij, on danks de goede be'often van de laatste week, waarbij hij de 46 secon den-grens naderde, dit maal in.... 46.8 sec. met het gevolg, dat hij op dit nummer 27e v/erd. Door zijn prestatie van Zaterdag steeg hij twee plaatsen, hij laat Kari Wazulek en Edw. Wangberg achter zich en heeft zich nu gepos teerd op de achste plaats met 0.1 sec. verschil op Birger Wascnius. En daarvoor staan nog Michel Staksrud, Siem Heiden (8 min. 19.2 sec.), Max Stiepl, Char'es Ma- thisen Ivar Ballangrud en de we reldrecordhouder, die aan de top prijKt met 8 min. 13.7 sec. De uitslag van de 5C00 meter luidt: 1. Kees Broekman 8 min. 21.4 sec., 2. Goethe Hadlund, Zweden. 8 min. 30.3; 3 en 4. Reidar Liaklev en Hjalmar Andersen, beiden Noorwe gen. Fantastische tijd op 5000 M. Er waren 26.000 toeschouwers in het zon-ovetgoten Bisletstaaion, toen begonnen werd met de 500 meter Het ijs was in prima conditie en dok het weer werkte in alle opzichten mede om goede tijden te verwachten. De bezetting van deze wedstrijd was bijzonder goed en de persoon lijke records tuimelden stuk voor stuk, in het bijzonder op de 5000 me ter en zelfs het baanrecord van Bis- iet werd geslagen. Het stond op 8 min. 27,7 sec. ten name van Erïing Hagen, gemaakt op 20 Januari 1940, en nu bleef Kees Broekman er niet minder dan 6 seconden onder. Goethe Hedlund noteerde met 8 min. 30.3 sec. op de 5000 meter een nieuw persoonlijk record en Hjal mar Andersen deed weinig voor hem onder met 8 min. 31 sec. maar daar bij bleef het toch en iedereen wachtte met spanning op het duel tussen Broekman en Liaklev, die pas in de achterhoede zouden starten. Degene, die de strijd tussen beide cracks de vorige week in Oslo had gezien, waarbij onze landgenoot slechts met 0.1 sec. won en dus nu ook een span nend gevecht verwachtte, kwam be drogen uit. Want de 8 min. 34.1 sec. voor Broekman en 8 min. 34.2 sec. voor Liaklev, lagen anders dan men zou denken. Plet staat vast, dat Kees Broekman toen niet alles in dit rit gegeven had, zeer verstandig overigens, want hij redeneerde, dat dit in het begin van het seizoen on nodig, ja eigenlijk dom zou zijn ge weest. En zo kon het gebeuren, dat Liaklev bij het uitkomen van de laatste bocht 2 meter voor lag op Broekman, die debuitenbaan had. Op het laatste rechte eind ont spon zich toen het duel, dat door onze landgenoot met 0.1 sec. werd gewonnen. Ditmaal was er van geen strijd meer sprake. Misschien ge prikkeld door zijn slechte 500 me ter, welke hy wat krampachtig had ereden, nam hij al spoedig een voorsprong en het verschil aan de finish bedroeg tenslotte bijna tien seconden, terwijl Liaklev met 8 min. 31 sec. nog op de derde plaats kwam. Broekman had zich op dit nummer een klasse beter dan Liak lev getoond. En door zijn phenome- nale tijd kwam hij toch nog op de vierde plaats terecht in het klasse ment, opgemaakt na beide afstan den. Het persoonlijk record van Broekman stond op 3 min. 24.8 sec. van het vorig seizoen en hiermede had hij de tiende plaats bezet op de wereldranglijst van dit nummer. KEES BROEKMAN WEER EERSTE TE OSLO. Evenals -vorige week is Kees Broekman bij de internationale wedstrijden te Oslo eerste het algemeen klassement worden van de tweedaagse wed strijden in het Bis'et stadion. Hij eindigde voorts als derde op de 1500 meter en als eerste op de 10.000 meter in de persoon lijke recordtijd van 17 min. 40.4 sec. Op de tweede plaats in het algemeen klassement kwam Liaklev te staan. Na het derde nummer van deze tweedaagse wedstrijden, de 1500 m., had Kees Broekman de- leiding in het algemeen klassement, want zo wel Hjalmar Andersen, Sverre Far stad en Goethe Hedlund, die voor hem stonden, maakten een minder goede tijd op deze afstand. Dat Liaklev overigens deze 1500 meter zou winnen kwam min of meer a's een verrassing. De Noor reed tegen Fritz Berg, die geen postuur voor hem was en won in 2 min. 22.6 sec. Veel spannender was de race tussen Farstad en Werket, de cracks van de 500 meter, welke heat door de Amerikaan werd gewonnen in 2 min. 22.7 sec. met een tijd van 2 2.43 sec. voor Farstad.' Kees Broekman kwam tegen Asbjoer An dersen uit en won in 2 min. 23,6 sec., ruim 4 seconden verschil met zijn tegenstander. De uitslag van de 1500 meter was: 1 Liaklev 2.22 C, Werket 2.22.7; 3. Broekman 2.23.G. 4. Martinsen 2.23.9; 5 Farstad 2 24.3 6 Hedlund 2.24.8: 7 Henry 2.25.4: 8 Andreassen 2.25.6; 9. Engstroem 2.25.9; 10 Gunnar Nielsen 2 26.9, 11 Hjalman Andersen 2.27.3 De stand in de kopgroep was na deze drie nummers als volgt: 1 Broekman 144.807 2 Farstad 144.820 Op de 10.000 meter moest Broek man tegen Hedlund rijden, nummer twéé van de 5000 meter van Zater dag. Dat onze landgenoot er op de 5000 meter hard aangetrokken had moge blijken uit het feit, dat wij voor de 3000 meter officieus een tijd van 4 min. 59,3 sec. noteerden, een tijd, welke nog 0.7 sec. ligt binnen zijn persoonlijk record. Hij draaide regelmatig ronden van 40 seconden en alleen de laatste twee ronden bleven boven de 40 secon den, nl. 41 en 41.4 sec. Ook op de 10.000 meter reed Broekman uitste kend. Hij en Hedmnd startten als tweede paar na Farstad en Asb- joern Andersen, voor wie resp. min. 14 sec. en 18 min. 16,5 sec. was afgedrukt. En wederom verbaasde Broekman de Noorse schaatsenliefhebbers door op diezelfde baan waarop hij in 1947, toen hij voor de eerste maa. in het buitenland een 10.000 meter reed enwon in een tijd van 17 min. 43.8 sec. had laten inboeken, het nog sneller dan twee jaar gele den te doen. Het verschil met Hed lund bedroeg meer dan 10 sec. De beslissing moei\ vallen in de vijfde rit tussen Hjalmar Andersen en Reidar Liakiev. Lange tijd bleef het onzeker of beiden de tijd van Broek man zouden verbeteren, de strijd tussen beide Noren was fel en ver beten en vooral Hjalmar Andersen, een nieuwe ster aan de Noorse schaatsenrijdershemel, viel op door z. uitstekende stijl. Maar beiden bleven tenslotte boven de tijd van Broekman en zo won Broekman niet alleen de 10.000 meter maar werd hij ook eerste in het algemeen klassement. De uitslag van de 10.000 meter luidt: 1. Broekman 17 min. 40.4 sec.; 2. Hjalmar Andersen 17 min. 44,9 sec.; 3 Reidar Liaklev 17 min. 46.8 sec.; 4 Goethe Hedlund; 5. Ivar Martinsen* 6 Asbjoern Andersen. Eindklassement: 1. Broekman 197.827 punten; 2. Liaklev 198.273; Hjalmar Andersen; 4 Goethe Hed lund; 5 Sverre Farstad; 6 Ivar Mar tinsen; 7 John Werket; 8 Sture Engstroem. Dolf v d. Scheer gepasseerd Dank zij het feit, dat Kees Broek man Zaterdag zijn beste tijd op de 5000 meter heeft verbeterd en te ruggebracht tot 8 min. 21,4 sec. en Zondag zijn persoonlijk record op de 10.000 meter heeft gebracht op 17 min. 40,4 sec., heeft onze land genoot in het klassement de beste Nederlanders hardrijders, waarop hij de derde plaats innam, Dolf van der Scheer van de tweede plaats ver drongen. Broekman had met tijden 6,3 sec., 2 min. 21 sec., 8 min. ec. en 17 min. 43.8 sec. over resp. 500, 1500, 5000 en 10.000 me ter aan het begin van het seizoen een totaal aantal punten van 196.97. Naar men weet heeft Broekman on langs ook de tyd van de 500 meter verbeterd en op 46,1 sec. gebracht, :odat hij met 46.1 sec., 2 min. 21 ec., 8 min. 21.4 sec. en 17 min. 40 4 sec. thans een totaal puntenaanta' 3. Liaklev; 4 Hjalmar Andersen; 5 heeft van 196.26 terwijl van der Werket; 6 Hedlund. Scheer met 44..3 sec., 2 min. 18,9 sec., 8 min. 34.6 sec. en 18 min. 4,6 sec. op 196.30 stond. Boven Broekman staat nu alleen nog Langedijk met 194.99 punten. Indien men bedenkt, dat Broekman nog nooit in Davos heeft gereden, Davos, dat bekend staat voor de- snelle tijden, welke de rijders uit de gehele wereld er maken, dan is het aannemelijk te achten, dat Kees Broekman bij het Europese kam pioenschap op 5 en 6 Februari wel licht de kans krijgt om ook Lange dijk in de klassering te passeren en zodoende de beste Neder'andse rij der van alle tijden te worden. Interview met Broekman Oslo, Zondagavond (van een spe ciale ANP-verslaggever). Na afloop van de wedstrijden te Oslo heeft een verslaggever van het ANP nog een onderhoud gehad met Kees Broekman, die, nog over gelukkig, met zijn tweede zege in het algemeen klassement in de Noorse hoofdstad, toch reeds met zijn gpdachten was bij de aanstaan de Europese kampioenschappen, welke begin Februari te Davos wor den gehouden. Gevraagd naar zijn „slechte" 500 meter van Zatei-dag vertelde Broek man, dat hij een kortere s'ag had geprobeerd, een soort experiment, dat gezien de tijd blijkbaar niet geslaagd was. Indien hij het expe riment niet had toegepast zou hy zeker ongeveer 46 seconden hebben gereden. Wat ben je van plan te gaan doen? Volgende week ga ik naar Davos, was het antwoord. Dolf van der Scheer komt ons daar helpen en ik denk, dat onze trainer zich wel speciaal met mijn 500 meter zal be zig houden. Ik wil proberen binnen de 46 seconden te komen en al heb ik mi deze twee dagen tegen de beste rijders Van verscheidene lan den gereden, ik verlies te veel op de korte afstand en dat moet door extra inspanning op de lange afstanden weer goed maken, tuurlijk, toen ik mijn 500 meter zo slecht reed, heb ik er op de 5000 meter een extra schepje opgelegd, ook al omdat ik weer eens tegen Liaklev startte. Gisteren was het weer minder goed dan Zaterdag, het sneeuwde en er stond wind en zelfs was men bang voor regen. En in dat licht gezien geloof ik, dat die 17 min. 40.4 sec. nog zo slecht niet is, integendeel, lachte Broekman Wat denken de Noren van je kan sen? vroegen wij tenslotte. Die vinden mij een gevaarlijke concurrent, maar alleen op het ijs hoor. Ze zyn altijd even gastvrij en ook van Nederlandse zijde, in het bijzonder van de Nederlandse ge zant de heer Luden en diens echt genote, ondervind ik veel steun. En wat ik er zelf van denk? Ik weet niet, of ik die goede vorm, waarin ik op het ogenblik verkeer, zo lang kan houden. En ook de wisseling van klimaat zal v/el van invloed zijn. Eerst naar Davos en dan weer terug naar de wereldkampioen- schtappen te Oslo. Maar ik ben vol vertrouwen. Rouwkoop aanvankelijk geen schijn van kans gaf. Toch meenden we dc gastheren te zien scoren, na een goed opgezette doorbraak, doch de mooie voorzet van rechtsbuiten D. v. d. Linden, wordt door linksbuiten J. Brouwer oerhard tegen de paal ge knald. De aanvallen gingen hierna over en weer, tot na een half uur spelen Rouwkoop, op de rand van het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen, welke door linksbinnen J, Jansen in een doelpunt werd omge zet (10). Enkele stevige aanvallen van Lisse leverden geen succes op. De tweede helft vertoonde een gelijk spelbeeld. De Lisser-verdediging bleef baas over de Voorschotense aan vallers, maar in de voorhoede der gasten bleef het rammelen. Ook en kele corners op het Voorschotense doel leverden geen winst op. Vlak voor het einde dachten we Rouwkoop de voorsprong nog te zien vergro ten, maar een goede voorzet werd door de rechtsbuiten naast geschoten. De laatste poging van Lisse, om de gelijkmaker in de touwen te jagen, gelukte evenmin, zodat de uitslag 10 werd voor Rouwkoop, dat met deze zeer kleine overwinning pre cies "kreeg wat het verdiende. Onder tussen is hierdoor de positie van iLs- se wel critiek geworden! V.V.L.V. Voor het eerste elftal verwijzen we naar het verslag Fore holteVVLV. Het tweede won met 31 in Leiden van Lugdunum 5 en heeft nu een zeer fraaie kampioens kans. VVLV 3—Rodenburg 4 1—2; St. Bernardus 2VVLV 4 21; Foreholte A—VVLV (A) 5—9. De A-jun. zijn nu kampioen. Onze gelukwensen! VVLV (B)-MMO (A) 10—1, Teylin gen C—VVLV (C) 2—2. Vriendsch.: VVLV (b)—Teylingen b 51, VVLV (c)Blauw Zwart d 18. WSB. Het le elftal verloor na een spannende wedstrijd van Hille- gom met 21. Het 2e elftal won van LDWS 2 met 2—1. Het 3e verloor van Lisse 4 met 31; de junioren c wonnen van St. Bernardus B met 40. daardoor blijven ze aan de kop. St. Bernardus. VTL ISt. Bern. I 11 (onder protest van St. Bern.). St. Bern. II—VVLV 4 2—1; Lisse A- Jun.St. Bern. A-Jun. 80; St. Bern. B-Jun.VVSB-Jun, 04. U.D.O.U.D.O. toog met een gehandicapt elftal naar Oud-Ade, maar het ha er alles op gezet om de V.V.O.A.-klip heelhuids te omzeilen, en daarom speelde iedereen voor wat hij waard was. De eindstand werd een 30 overwinning voor U.D.O. Verde re uitslagen: Alph. Boys 4UDO 2, 1—2; Altior (A)—UDO (A) 3—2; Al tior (B)—UDO (B) 0—6. Warmunda. De uitslagen van gis teren luiden: Warmunda 1Kagia 1 21; Morskwartier 2Warmunda 4 31; Stompw. Boys AWarmunda B 22. Warm. AMeerburg A 0—2. V.V.O.A. In een zeer fraaie wed strijd heeft VVOA haar meerdere in UDO moeten erkennen. Reeds in de eerste minuut weet de UDO-midden- voor de score te openen (01). Hier na komt VVOA in actie en we zien diverse mooie aanvallen, doch de UDO-defensie is op haar hoede. Even voor rust scheert een kopbal van de WO A-midden voor de lat. Na de rust is UDO vrij sterk in de meerderheid. De rechtsbinnen profiteert van een klein misverstand in de achterhoede en brengt de stand op 0—2. Tien mi nuten voor einde met een fraai schot op 03. In de laatste minuten komt VVOA sterk opzetten. Uit een scrim mage voor het UDO-doel, weten zy het net te vinden, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannu leerd. Quick BoysLugdunum 44. In een niet onaardige wedstrijd hebben de beide clubs de puntjes samen ge deeld. Dit was tijdens de eerste speel- helft niet de verwachting. Quick Boys was aanvankelijk heer en meester van het terrein en toen de rust aan brak was de stand reeds 30 Schaap-Vis-Schaap). In de tweede helft zag het e- wel een beetje anders uit. Lugdunum speelde stukken be ter er was toen de sterkste. Quirk Boys liet zich somwijlen overspelen. Lugdunum liep volledig in, ja ging zelfs naar een overwinning. Tot kort voor het einde was de stand 34 (Kwint-Filippo-Kwint-Filippo). In de allerlaatste minuut toog Q.B. nog een maal ten aanval en M. Verdoes scoor de hieruit de gelijkmaker 44. TAFELTENNIS SLEUTELSUCCESSEN OP WINFRIEDTOURNOOI. Door Sleutelsleden werden op Zondag jl. op het Winfriedtournooi de volgende prijzen behaald: 2e pr. dames enkel 2e kl. mej. E. Filbry, 2e prijs dames enkel 3e kl. mej. M. Winkelman, le prijs heren duhbel le kl. J. Burghouwt-F. Klinken- bergh; le prijs dam'esdubbel 2e kl. E. FilbryT. Lorsheyd (DVS). Doch ook in de 2e kl. heren en kelspel hadden de Sleutelsleden nog een 5e prijs kunnen behalen. Helaas de Sleutelsvoorzitter H. Huying, moest om hogere plidhten de thuis reis eerder aanvaarden. Een beslis singswedstrijd tussen de Sleutelsspe lers Burghouwt en Huying moest worden gespeeld om de 5de en 6de plaats in de 2e klasse. Door het uitvallen van Huying kwam Burg- houwt thans tegen een andere spe ler en verloor. Jammer, dat reeds in de tweede ronde verschillende Sleutelsspelers samen in eenzelfde poule kwamen. Filbry werd op deze manier uitgeschakeld door Huying en J. Gijbeis door J. Burghouwt. Klinkenbergh heeft het ditmaal tegen de sterke Treffersspeler W. Heemskerk niet kunnen bolwerken. Tot tweemaal toe bleef W. Heems kerk de meerdere. Hedenavond zal de Sleutelscompe titie en zo enigszins mogelijk de training worden gehouden in de gymnastiekzaal in de Ursulasteeg alhier.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6