IN INDIE: NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Mgr. N. Stam 127- jaar Missie-bisschop NIEUWS UIT DE OMGEVING LAATSTE BERICHTEN DINSDAG 28 DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 THEO KERKVLIET Leiden Janvossensteeg 25, geboren 29 December 1927, viert zijn tweede verjaardag te Tjimahi. A. DE GRIJS Leiden geboren 30 December 1925, thans te Tangerang (Java). G. C. VAN DER ZALM Noordwijk geboren 30 December 1925, viert zijn 3e verjaardag in Indonesië (Tji- matjan). G. C. VAN VELEN Katwijk geboren 30 December, thans ser geant te K9peng (Java). UITSPRAKEN BIJZONDER GERECHTSHOF. Het Bijzondere Gerechtshof te 's-Gravenhage veroordeelde heden: De bankwerker W. M. uit Leiden tot 8 jaar, eis was 12 jaar; de veehouder A. V. uit Nieuwkoop tot 12 jaar, eis 14 jaar; de loodgieter J. V. uit Leiden tot 9 jaar. eis 10 jaar: de kantoorbe diende C. Z. uit Leiden comform de eis tot 16 jaar. De vertegenwoordiger P. S., uit Leiden tot 13 jaar, eis 16 jaar. Deze veroordelingen hou den in aftrek van voorarrest, terwijl dc veroordeelden recht op cassatie hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN MEMORIE VAN ANTWOORD OP DE BEGROTING. Begroting gasfabriek. Met de commissie van bijstand voor de financiën en de betreffende leden van de commissie, belast met het on derzoek van de begroting 1949, be treuren B. en W. dat deze begroting niet sluitend kan worden gemaakt, (nadelig saldo f 21.000.tegen het vorige jaar f 40.100, Een verhoging van de gasprijs met 3 cent per M3 zou voldoende geweest zijn om een sluitende begroting te verkrijgen. Het was echter nog slechts met grote moeite van het Directo raat-Generaal voor de Prijzen goed keuring verkregen voor verhoging met 2 cent. Het verliespercentage van 9,6 pet., vergeleken met een normaal te achten verlies van 4 a 6 pet., is in derdaad aan de hoge kant. Geconsta teerd moet echter worden, dat het verlies, in vergelijking met dat over 1947, nl. 14,7 pet. reeds een merkbare vermindering te zien geeft. E. en W. delen de mening der leden, dat het stellig in het belang van het bedrijf is, wanneer het vervangen van slech te gasmeters door nieuwe, met voort varendheid ter hand wordt genomen, alsmede de controle op installaties, in verband met het opsporen van lek kages in het gegoten en getrokken buizennet, intensief zal worden toege past. Als handicap geldt nog, het te kort aan bovenbedoelde meters. Begroting Waterleidingbedrijf. Het College deelt op goede gron den gronden de mening, dat door de inwerkingstelling van de aanjaag- pomp het euvel van te lage druk in Aarlanderveen spoedig tot het verle den zal behoren. Het plaatsen van watermeters bij alle verbruikers vindt voortgang, naarmate nieuwe meters beschikbaar komen. Het ver lies van 20 pet. kan niet als abnor maal hoog worden gezien. De verbetering van de verlichting bij de overzetveren over het Aarka naal is in behandeling. Aansluiting der rioleringen, die in de sloot langs de Gaslaan lozen, op het riool Sta tionsstraat, zal worden nagestreefd. De nieuwe (gebruikte) vuilnisauto's zijn geen miskoop. Ondanks enkele tegenvallers (hogere reperatie dan verwacht werd) zijn de beide vuilnis auto's vergeleken bij aanschaf van nieuwe materiaal, bepaald laag in prijs geweest. De straatnaamborden zullen voor taan de jaartallen en de functies van de historische personen, naar wie de ze straten zijn genoemd, vermelden. Ook aan de besturen van bijzonde re scholen werd opgave verzocht van behoefte aan schoolruimte in de eerst volgende jaren 1950—1956. Een aan vrage voor de bouw van een open bare school is reeds ingezonden. Het gaat hier om de vaststelling der ur gen tie. Bepaalde gegevens omtrent de op heffing van de distributiedienst ter plaatse zijn het college niet bekerlG wel is het streven merkbaar tot een steeds verder gaande beperking te komen. Voor wat betreft de plannen voor een monument in het Burgemeester Visserpark deelt het college mede, dat de beeldhouwer, die dit monument in uitvoering heeft, heeft laten weten, dat onthulling bij de eerstvolgende herdenking mogelijk zal zijn. Gemeentebegroting. In verband met de grootst moge lijke zuinigheid, welke betracht moet worden, vindt het College geen vrij heid een post uit te trekken voor de verfraaiing van het raadhuis. Van de noodzaak tot verhoging van de beloning per uur van het brand weerpersoneel, is het College tot nu toe niets gebleken. Het voornemen bestaat de straatverlichting zo dra mogelijk grondig te herzien. Met ingang van 1 Januari zal het ophalen van huisvuil in alle wijken der gemeente op bevredigende wijze geschieden. Het college is bereid de mogelijk heid van instelling van een school tandartsendienst aanhangig te ma ken bij de commissie van beheer van de kring-schoolartsendienst. Met betrekking tot de vraag of be vordering van de bouw van mon tagewoningen aanbeveling verdient zij opgemerkt, dat deze soort van bouw meer zin heeft wanneer vast staat, dat deze woningen extra-quo- taal kunnen worden verkregen. De kosten van deze woningen zijn nog aanmerkelijk hoger dan van norma le woningen. Ook is nog niet geble ken, dat het mogelijk is montage woningen in betekenend aantal vlugger te bouwen dan gewone wo ningen. Een plan voor de bouw van 50 montagewoningen is thans aan hangig. Het beleid van B. en W. met be trekking tot de dienst van gemeente werken, is stellig niet de oorzaak van het verloop onder de ambtena ren van deze dienst. Dat de dienst technisch niet in staat zou zijn be langrijke opdrachten uit te voeren, wordt door het college niet onder steund. Bij belangrijk werk als de bouw van een grote verkeersbrug, dient in het oog te worden gehouden dat hierbij een ervaring niet alleen een rol speelt, maar ook zeer ge wenst moet worden geacht. Hierbij kan geen risico worden genomen. Al heeft man voor zich de over tuiging dat de directeur van ge meentewerken zeer wel in staat is de plannen voor een object als het onderhavige op te maken en ook on der zijn leiding te doen uitvoeren het college ontkent zulks geenszins dan staat men toch voor de vraag of het nodige deskundige personeel ter assistentie is aan te trekken. Hetgeen B. en W. ontkennen. De verantwoordelijkheid, welke hierbij rust, op het gemeentebestuur, zou zich niet verdragen met het op zich nemen van het hier geschetste risico. Wegens grote beperkingen, welke het gemeentebestuur zich zag opge legd bij de uitvoering van werken, is destijds afgezien van de aanleg van trottoir in de Dorpsstraat (AaT- landerveen). BEWONERS KORTSTEEKTERWEG KRIJGEN ELECTRISCH. Nu bijna twee jaren geleden werd door de raad een crediet verleend van 25.000,voor de electrificatie van de Kortsteekterweg. Gedepu teerde Staten keurden dit besluit goed. Achteraf is gebleken, dat de destijds voor dit werk opgestelde begroting te laag was, zodat de bij de bewoners gewekte verwachtingen niet vervuld konden worden. In verband hiermede heeft de di recteur der bedrijven dit object, destijds door zijn voorganger behan deld, ook zijnerzijds in studie geno men. Het resultaat is, dat de nieu we begroting een bedrag aangeeft van rond 60.000,terwijl volgens een opgestelde exploitatiebegroting op dit aan te leggen netgedeelte een verlies zal worden geleden van rond 3700,per jaar. Het betreft hier de voorziening van een buitenwijk met ca. 50 aan sluitingen, waarvan ca. 20 boerde rijen. Het aantal inwoners van dit weggedeelte bedraagt thans 313. In verband met de huidige moeilijk heden inzake de personeelsvoorzie ning zou aansluiting aan het elec- trisch net van bedoelde boerderijen een belangrijke verbetering beteke nen. Met de electrificatie worden belangrijke technische en tot op ze kere hoogte ook financiële voor delen verkregen voor het tot stand brengen van de ringsluiting hij. Zwammerdam, hetgeen van grote betekenis is, aangezien hierdoor de Steekterweg een parallelvoeding wordt verkregen voor de kabel 3 x 10 qmm.. liggende aan de Hoge zijde, die niet kortsluitvast is. In dien de hiertoe aan te brengen hoogspanningskabel in de Kortsteek terweg gelegd wordt in de te graven sleuf voor de laagspanningskabel, wordt op de aanlegkosten van eerst genoemde kabel een besparing ver kregen van rond f 7000, Op het terrein van de N.V. G. F. W. Herngreen's Fijnhouthandel zal noodzakelijkerwijze een hoogspan ningsruimte moeten worden ge bouwd, waarmede bij de raming der kosten rekening is gehouden, doch waaromtrent t.z.t. een afzon derlijk voorstel door B. en W. aan de raad zal worden voorgelegd. Voorshands vraagt het colleee thans een aanvullend crediet ad 35.000, waarover Donderdag in de raads vergadering zal dienen te worden beslist. Kath. Thuisfront-Fancy-Fair. Zondagmiddag opende deken Nieu- wenhuizen de jaarlijkse, driedaagse fancy-fair ten bate van het Alphense Kath. Thuisfront. Zoals gewoonlijk trekt deze verzameling van vrolijke en verrassende attracties veel belang stelling en gul wordt blijk gegeven van begrip van het doekinzameling van gelden waarvan het ganse jaar ten nutte van de „uitfront-strijders" in Indonesië door de „thuisfronters" in Nederland steun-acties kunnen wor den gevoed. Morgen de laatste dag. 30-jarig bestaan R.K.S.V. „Wils kracht". Blijkens een advertentie in dit blad recipieert het bestuur van de R.K. Sportvereniging „Wils kracht", ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan, op Woensdagavond 29 Dec. van 6.307.30 uur in de Sint Josephzaal. P. A. LELIVELD Aarlanderveen vier op 30 December vor de 3e keer zijn verjaardag op Java (Tjililitan). KOUDEKERK Uitreiking bonkaarten. Woensdag dag afhalen van distributie-beschei den in lokaal Wille. LEIMUIDEN O.D.I. Deze week vervallen de oefeningen. Volgende week worden de oefeningen gehouden op Donder- NIEUWKOOP Ga niet over' één nacht ijs! Het zoontje van V. liep een achteraf over het ijs en kwam op een plaats waar het water wordt opengehouden voor zwanen met het gevolg dal hij er doorzakte. Met ladders, stokken en touwen kan de knaap worden gered. TER AAR Geboren: Anthonius Th. M. z. v. v. Eijk en S. Verlaan; Wilhelmina M. M. <L v. A. v. Lammeren en W. M. v. Stralen; Cornelia H. d. v. J. Lank- haar en V. H. den Hertog; Johannes A. J. z. v. J. Visser en D. B. C. Ver veld; Jacobus A. z. v. J. A. Meeuwis en J. Pjjper; Joannes M. M. z. v. H. Sassen en A. J. v. Dam; Jacobus N. Z. v. G. P. Voortman en G M. de Vries. In stilte zal mgr. N. Stam op 29 December zijn koperen bis schopsjubileum vieren. Na 45 harde jaren onder de tropenzon gepionneerd te hebben, kan hij in dankbare terugblik zijn ge dachten laten gaan over de 12XA jaar, die hij als bisschop ir. het hartje van Afrika heeft gewerkt. Toen mgr. Stam benoemd werd. waren er in zijn Vicariaat 42.000 katholieken. Dit getal is gegroeid tot 162.000 in 1947 toen mgr. het werk aan jongere han den moest overdragen. Op zijn feestdag is de jubilaris te Haarlem, Paul Krugerstraat 19 HILLEGOM Geboren: z. van G. van Loon en M. Turk; z. van H. T. Meeldijk en H. C. Tijsen. Ondertrouwd: H. W. van der Loo en H. W. van der Meij. Getrouwd: H. J. Versteeg en A. van Reep. LEIDSCHENDAM Kerstviering. De R.K. Gem. Zangvereniging „Arti et Charitati" heeft in vereniging met het onlangs gevarmde knapenkoor „De Lijsters" Zondag- en gisteravond een Kerst herdenking gehouden. In het eerste deel van het concert werden uitge voerd o.a. van de Leidschendamsche componist Kools, van Lasso, Boedijn, Diepenbrock en tot slot een „menuet" van Beethoven. Dit menuet trok op buitengewone wijze de aandacht van de talrijke aanwezigen en het ap plaus was enthousiast. Na de pauze bracht Arti een spe ciaal Kerstprogramma, waaraan ook een „engelen"-koor, geschaard rond de kribbe, deelnam. Tussen de gezan gen door declameerden de engelen op toepasselijke tekst het grote ge beuren van Kerstmis. Het koor cn de Lijsters zongen dan weer indruk wekkende gezangen, zoals het 12 stemmige „Benedictus" van Gabriële en het 6 stemmige „Ascendo ad Pa trem" van Handel. De praestaties van het koor waren zeer goed en de di recteur, de heer Coen Ruivenkamp, heeft ook nu weer getoond, wat met Arti te bereiken is. In zijn dankwoord vroeg pastoor Kammers aan de aanwezigen of zi, dergelijke uitvoeringen op kunstzin nig gebied op prijs stelen waarop met een volmondig „ja" werd geantwoord. Dit achtte spr. het beste en mooiste compliment, dat aan de heer Ruiven- kamp gegeven kon worden. LISSE UITSLAGEN BLOEMEN TENTOONSTELLING. De wissel beker voor de beste col lectie hvacinlhen, niet overgeplant, fa. Lommeise—Uitendaal, Hillegom. Zeer eervoile vermelding H. de Graaff en ZnLisse. Eervolle ver melding H. Vreeburg, Lisse, C. B. de Vroome en Zonen, Sassenheim. Wis selbeker voor 'de beste collectie hya cinthen, decoratief opgesteld, Gebr. Segers, Lisse. Eervolel vermelding H. de Graaff en Zonen, Lisse. Wisselbeker voor de beste inzen ding narcissen, Verenigde Culturen, Noordwijk. Wisselbeker voor de beste inzen ding tulpen, Veilingver. „Flora" te Rijnsburg. Definitieve prijs voor de mooiste ge mengde inzending, G. B. de Vroome en Zonen, Sassenheim. Gouden medaille voor Ludwig en Co., Hillegom, voor de inzending Amarillis en een gouden medaille voor G. C. v. Meeuwen en Zonen, Heemstede. Bovendien zijn certificaten van beste inzendingen narcissen toege kend aan Nic. Berbee, Lisse voor „Mercato", Ver. Culturen, Noordwijk, voor „Red Burd Romaine" en voor „Tinker". G. Lubbe en Zonen, Oegst- geest, met „Yellow Sun", Warnaar en Co. Sassenheim, met „Holly wood". Certificaten voor de beste inzen dingen tulpen, werden uitgereikt aan G. B. de Vroome en Zn. Sassen heim voor „Orens Breytling", H. Vreeburg, Lisse, met „Scarlet Cardi- naal". Veilingver. .Flora", Rijnsburg met .Olga". Bloembollenkweek „Hi- brida', Schoorl, met „Arguno". OEGSTGEEST Ondertrouwd: G. Betist en A. A. F. Heijmans; H. Glastra en C. J. van Ekeris. Getrouwd: A. van Ingen Schenau en W. Veis; A. J. den Tonkelaar en J. Bol; H. Th. M. Harbers en B. A. J. M. Scblatmann. STOMP WIJK Toneelavond KJ.M.V.-L.T.J. Niet altijd is/ men in de gelegenheid met Kerstmis kalkoen te consumeren. De Stompw. afd. K.J.M.V.-L.T.J. heeft dit wel mogelijk gemaakt en heeft op 2e Kerstdag aan een volle zaal kalkoen geserveerd, zij het dan in de vorm van een blijspel n.l. Gebr. Kalkoen. Nadat pater A. Emmen de aanwe zigen een welkom had toegeroepen, bracht de K.J.M.V.-band, sinds vo rig jaar weer uitgebreid, er direct een goede stemming in. Vervolgens kwamen de Gebr. Kalkoen voor het voetlicht. Op welke wijze twee ver stokte conservatieve vrijgezellen wor den bekeerd, is alsnog *te zien en te horen op Zondag 2 Jan. a.s., wanneer het stuk nogmaals zal worden ge speeld. U kunt er volop lachen, waar uw spijsvertering, die wel iets ge stoord zal zijn na Oud- en Nieuwjaar, ook mee gediend is. Over de spelers behoeft weinig gezegd te worden, daar zij voldoende bekend zijn. Het spel was uitstekend en de regisseur, de heer A. Gadella, heeft eer van zyn werk gehad. De lachende derde was DE MEREN ZIJN NOG GEVAARLIJK. Over enkele dagen de traditionele tochten. Het bestuur van de Zuid-Hollandse Ijsbond deelt mede dat de ijstoestand op de Zuid Hollandse meren en plas sen nog te slecht is voor tourisme op de schaats. De bekende molentocht (50 Km.), geprojecteerd over de bin nenwateren, zal ijs en weder dienen de, Donderdag en Vrijdag a.s. wor den gereden. Beide dagen kan worden gestart vanaf 11 uur 's morgens te Leiden, bij café „Zomerzorg" en te Oude Wetering, bij paviljoen „De Brasem". Indien de vorst aan houdt zullen zeer waarschijnlijk de een-, twee-, drie- en vier-merentochten vanaf Zaterdag a.s. kunnen worden gereden. Nadere bekendmaking hier omtrent volgt. deze avond weer de penningmeester, die bovendien in de pauze de op brengst van de traditionele loterij mocht toucheren. Na de sluitng door pater A. Em men konden de warm-gelachen toe hoorders op weg naar huis en haard in de koude winteravond weer wat afkoelen. VOORHOUT DE KLEINE KWEKERS. Burgemeester De Graaff staat op de bres. In café Boerhaave was op initiatief van de burgemeester een vergadering belegd met de kleine kwekers. Het presidium berustte dus vanzelf bij de biuTgemeester, die mededeelde, dat hij getracht heeft een oplossing te vinden voor het vraagstuk der klei ne kweekers. Hoewel tot nu toe geen resu'taat bereikt werd is spreker niet stil blijven zitten en zijn besprekin gen gehouden met-enige heren van het Departement van Landbouw. Op deze besprekingen is het departe ment ingegaan. Bij de burgemeester staat op de voorgrond, dat er iets gedaan moet worden voor de kleine kweekers. Hij verzet zich 'tegen uitsterven van de kleine kwekersstand. In een af ande re vorm moet worden geholpen. Nu wordt voorgesteld om sommige bedrijven om te schakelen, hetzij in groenteteelt of pluimveebedrijf. De genen, die met enige steun een vol waardig bollenbedrijf in stand kun nen houden, zullen ook geholpen kunnen worden. Hierop volgde een aangename dis- succie. Resultaat: de aanwezigen gaven zich op voor omschakeling of in standhouding van hun bedrijf na de verzekering dat de bereidverklaring van Landbouw en Sociale Zaken, om te helpen groot is. Degenen, dié om willen schakelen, kunnen dan een omscholingscursus volgen. WARMOND Schoolselectiewedstrgden. Op Woensdag 29 Dec. des namiddags 1.30 zullen op het Poelmeer wedstrijden gehouden worden voor leerlingen der beide plaatselijke lagere scholen, ten einde van elke school twee van de snelste rijders af te vaardigen naar de op een nader te bepalen datum te houden districtsschoolwedstrijden in de Kaag. Leeftijden 10 tot en met 11 jaar; 12 totQ en met 14 jaar. STADSNIEUWS ONGEWOON KARWEI OP HET ABATTOIR. Deense ossen reageerden niet op schietmasker. Het openbaar slachthuis stond he denmorgen voor een ongewoon schouwspel toen 'n achttal Deense os sen ter slachtbank werd geleid, waarvan de eerste al zo welwillend was om niet op het „dodelijk" schiet- masker te reageren. Daarom wero de hulp van de poli tie ingeroepen en hoofdagent Dragt, die al meermalen voor dergelijke on gewone karweitjes zijn medewerking had verleend, verscheen ook nu prompt met een karabijn om de bees ten de knieën te dwingen. Bij de eer ste ging het ook nog niet zo vlot, dat bleek al 'n bijzonder taaie. De huid plaat van deze dioren is ongeveer een c.m. dik, zodat het schietmasker er geen invloed op had. De kogel uit de karabijn drong er natuurlijk wel door cn zo kwam ten slotte het einde. De dieren waren voor de slachterij der firm? Tieleman en Dros bestemd. Er bestond voor dit experiment na tuurlijk veel belangstelling van de zijde van slachthuispersoneel en sla gers. DISTRIBUTIEDIENST. Woensdag 29 en Donderdag 30 De cember uitreiking van bonkaarten 903 te Warmond. Donderdag 30 De cember uitsluitend voor zelfverzor- gers. Medenemen: stamkaarten, da tumkaartje, iowisselingsbonnen 901, de bon „Tabak 07" respectievelijk „Diversen 10". WEERSVERWACHTING AFNEMENDE VORST. Half tot zwaar bewolkt met latei- plaatselijk enige sneeuw of regen en toenemende uit Zuidelijke richtingen. Vannacht op de mees te plaatsen nog lichte of matige vorst. Overdag temperatuur om het vriespunt. De Veiligheidsraad weer bijeen De speciale correspondent van het A.N.P. meldt het volgende: De Columbiaanse Delegatie heeft thans het gisteren door haar gedane voorstel neergelegd in een ontwerp resolutie die hedenmiddag ter spra ke zal komen. De resolutie luidt: De Veiligheidsraad verzoekt de Consulaire Vertegenwoordigers in Ba tavia, bedoeld in paragraaf vijf van de resolutie, welke op de 194ste ver gadering van de Raad werd aangeno men, aan de Veiligheidsraad zo spoe dig mogelijk een volledig rapport over de toestand in de republiek In donesië te zenden ter informatie van en als leiddraad voor de Raad. Zulk een rapport moet omvatten het ver slag over de uitvoering van dc- staakt het vuren-orde en de ogenblikkelijke toestand in de onder militaire bezet ting staande gebieden en die, waar uit de strijdkrachten konden worden teruggetrokken. Naar verluidt heeft dit nieuwe voorstel bij de Amerikaanse delegatie een zeer koele ontvangst gehad en is van deze zijde geen sterke steun te verwachten. PALESTIJNSE KWESTIE WORDT EFRST BESPROKEN. Vanochtend zal door de Veilig heidsraad eerst de teostand in Pales tina worden besproken, hoewel het debat over Indonesië gisteren niet werd voi'ooid. EGYPTISCHE PREMIER VERMOORD. Toen de minister-president zich naar de lift begaf, werd hij gegroet door een jonge man. De lijfwacht, denkende dat de man een ambtenaar was, besteedde echter weinig aan dacht aan hem. De moordenaar vuurde recht op No- krasji's borst en hevig bloedend viel de premier neer. De doktoren arri veerden te laat om zijn leven te redden. De 60-jarige Nokrasji was minister president sinds 1946 en beheerde de laatste tijd ook de portefeuilles van binnenlandse zaken en financiën. Hij was militair gouverneur-generaal van Egypte. Reeds verleden maand werd te Cairo een man gearresteerd, die er van beschuldigd werd, dat hij een aanslag op de premier had beraamd. RUSSISCH AAN DE R.K. UNIVERSITEIT Het bestuur der Sint Radboui- stichting heeft besloten de leerop dracht van prof. dr Zacharias Antho- nisse uit te breiden met „Russisch". Berichten reeds geplaatst fn een gedeelte onzer vorige oplage. HERSTEL KONINKLIJK PALEIS TE DEN HAAG Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging \an het eerste hoofdstuk der Rijks begroting voor het dienstjaar 1948 (Huis der Koningin). Voor het herstel van de schade, veroorzaakt door brand in het ko ninklijk paleis te 's-Gravenhage. welk herstel zich heeft bepaald tot het treffen van noodvoorzieningen, asmedc voor het provisorisch inrich ten van enige vertrekken in dit pa leis, wordt een bedrag aangevraagd van f 50.500. DE GESTRANDE KLM-VOGELS De KLM-persdienst deelt het vol gende mede betreffende de posities van de vliegtuigen op de Amsterdam Batavia route (Positiemelding van "/hedenmorgen, 27 December 1948, te zeven uur GMT). PH-TEP (ConsteTation) gezag voerder Vickerstaff te Basra, bestem ming Batavia. Dit toestel, dat inge zet was voor de gezinshereniging, is Woensdagavond uit Amsterdam ver trokken en staat sinds Donderdag in Basra. De passagiers (20 volwasenen. 16 kinderen en 13 babies) verblijven in een hotel te Basra en staan onder voortdurende zorg van de KLM- vertegen woordiging. PH.TEY (Skymaster, vrachtmachi- ne. geen passagiers), gezagvoerder Risseeuw te Bangkok. Te Batavia bevinden, zich de vol gende vliegtuigen: PH-TAT (DC4) PH-TDE (Constellation). PH-TSC (Skymaster) en PH-TET (ConsteMa- tion). LEIDEN BRAND DOOR VERWARMINGS KUSSEN. Op 23 Dec. is in de avond brand uitgebroken in een woning in de Janvossensteeg, als gevolg van het niet goed functioneren van een z.g. verwarmingskussen, dat in een bed was gelegd. Het doortastend ontra den van de bewoners, in samenwer king met een juist passerende brand weerman, voorkwam ernstige gevol gen. Gebruikers van genoemde appara ten worden er van ambtelijke zijde op gewezen, dat het gebruik van ver warmingskussens in het algemeen brandgevaar meebrengt, dat dus gro te voorzichtigheid is geboden en voortdurende controle bij gebruik noodzakelijk is.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3