Piet v. d. Pol ongeslagen kampioen Geen zeilkampioenschappen voor alle klassen MAANDAG 20 DECEMBER'1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 ONABlauw Zwart 21 De Blauw Zwart-supporters die Zondag het eerste elftal naar Gouda hebben vergezeld, zu'len daarvan ongetwij feld geen spijt hebben gehad. BI. Zwart speelde stukken beter, zowel verdedigend als aanvallend, en heeft daardoor verschillende kansen ge kregen, die door nog te veel iridivi- duee1 spel om zeep werden gebracht. Bovendien was het geluk weer niet aan de BI. Zw. kant, deels ook een gevolg van het gladde veld. In de aanvang zijn beide partijen om beurten aan bod, maar verder dan de verdediging brengt men het niet. Wanneer de wedstrijd een half uur oud is, volgt een aanval van ONA. Een der BI. Zwart-spelers spee'de terug op de keeper, maar te zacht. De ONA-middenvoor 'profi teert hiervan en de bal ligt in het net (1-0). Voor de rust gebeurt dan niets bijzonders. In de tweede helft krijgen we on geveer hetzelfde spelbeeld te zien. Na een kwartier komt BI. Zwart in de aanval. De linksbuiten passeert enkele spelers en lost dan een hard schot, dat langs de uitloüende keeper in het net belandt (1-1). ONA laat het er niet bij zitten en drukt BI. Zwart in de verdediging. Dit duureje geruime tijd. Plotseling ontstaat er een scrimmage voor het_ B1. Zwart- doel. De bal wordt ingeschoten, maar door een BI. Zwartbeen ge- kttrd. De scheidsrechter wijst naar het midden onder hevig protest van de BI. Zwartspclers en de grensrecn- ter. L'e scheidsrechter, blijkt dan ni it zeker van zijn beslissing gaat dan de situatie opnemen en geeft zorder meer een vrije opgooi op ongeveer één meter van het BI. Zwartdoe1. Tengevolge van deze beslissing wordt de strijd harder. Fel wordt er op de bal gezeten en van beide zij den werden de verdedigingen op een zware proef gesteld. Dar. plotseling een uitva' van El. Zwart. De rechtsbuiten krijgt de bal. geeft goed door naar he'f midden De middenvoor stapt over de bal heen. De ONA-back raakt de bal kwijt aan de toegesnelde linksbuiten en deze schiet fraai in. Op voor vriend en vijand onver klaarbare wijze wordt dit doelpunt geannuleerd. De strijd gaat dan weer voort. Wederom wordt de druk op het B'. Zwart-doel zwaar. Enkele minuten houdt de verdediging, ge assisteerd door de voorhoede. Dan ontstaat er weer een scrimmage. De bal wordt ingeschoten en door een BI. Zwarter gekeerd. De scheids rechter constateert hands en de. ge nomen penalty wordt door Ona be nut (2-1). In deze stand komt geen verandering meer. Door BI. Zwart is geprotesteerd tegen het niet-toeken- nen van een doelount. ONA heeft een gelijk protest ingediend. Zwart Blauw—D.O.S.R. 31. - Een sterk aanvallend DOSR, waar van de voorhoede de mooiste kansen om zeep bracht, en een stuk verde digend Zw. Blauw, met de keeper als uitblinker, waarbij een voorhoede, welke de geboden kansen wist te be nutten. Ziedaar vrijwel het enige wat er van deze wed strijd is te ver tellen. Zw. Blauw trapt af, en na enig terrein verkennen, waarbij bei de verdedigingen in actie komen, volgt een mooie aanval van DOSR, doch het schot vindt de Zw. Blauw- keeper cp zijn post. Na de uittrap neemt Zw. Blauw's rechtsbinnen de bal mee naar voren, geeft een afge meten pass naar de vrijstaande Seg- boer, die met een harde schuiver langs de uitlopende keeper in het deel plaatst (10). DOSR niet ont moedigd speelt rustig verder en is steeds in de aanval. Bij een dezer begaat de rechtsback een overtre ding en 'de scheidsrechter wijst naar de witte stip. Wij denken aan de ge lijkmaker, maar van Zanten is van andere gedachten en schiet naast. Steeds is DOSR in de aanval, maar wat zij ook proberen, voor het einde der eerste helft komt in de stand geen verandering. Na rust is Zw. Blauw het eerst in de aanval en weet een corner te forceren. Deze wordt scherp voor doel geplaatst, en de vrij staande de Jonge heeft met zijn schot via de paal succes (20). Even later maakt dezelfde speler, alhoewel in buitenspelpositie er 30 van. Dit is voor DSSR het sein om alles op de aanval te spelen. Slecht schieten, maar ook de keurige prestaties van de keeper van Zw. Blauw, zijn oorzaak, dat succes uitblijft. Wederom begaat een back van Zwart Blauw een over treding, waarvoor DOSR weer een penalty krijgt toegewezen. Nu be gaat aanvoerder Rod'ewijk geen fout (3—1). DOSR wijzigt haar opstelling. Van Es gaat linksbinnen en Waas dorp midhalf spelen. Maar ook dit mocht niet baten, en onveranderd komt het einde van deze wedstrijd, waarin de sterkste nu eens niet had gewonnen. De overige uitslagen luiden: DOSR II—Alphen III 1—1; DOSR IV—Lug- dunum IX 10; Stompw. Boys III DOSR V 2—1; DOSR A—Altior A 5—0. V.V.S.B.Lugdunum 02. In een wedstrijd, waarin Lugdunum over het geheel genomen sterker is geweest, heeft VVSB uiteindelijk met 20 het onderspit moeten del ven. Voor de rust domineerden de Leidenaren voortdurend en het was reeds na 15 minute spelen toen zij succes hadden. Jammer was het, dat dit doelpunt kwam door een misver stand van de WSB-achterhoede. Ook voor keeper Meeuwisse, die-ove rigens resolUjUt optrad jammer dat hij 10 minuten later wederom moest vissen toen hij een onverwachts hard schot door zijn handen hesn on der de lat de bal zag verdwijnen. Na de rust lanceerden WSB een serie gevaarlijke aanvallen en er ontstonden hachelijke momenten voor het Lugdunum doel. Koomen was het, die voor open doel kwam doch de Lugdunum-keeper voor kwam een tegenpunt. Na dit offensief ging het spel van doel tot doel doch succes bleef voor beiden uit. De ove rige uitslagen zijn echter van dien aard. dat de Bavo-club ondanks deze nederlaag nog een kans behoud al is ('?ze dan nu ook heel wat kleiner. WSB 2 maakte het nu wel wat al Derby County naar derde plaats New Castle aan de kop Er is een verandering gekomen aan de top van de ranglijst der eerste di visie. Derby County, sedert tien wed strijden in eigen huis ongeslagen, verloor van Manchester United met 13. Newcastle United won met 10 van Everton, waardoor Newcastle op de eerste plaats kwam te staan, ter wijl Derby County terug viel naar de derde plaats, aangezien Portsmouth een beter doelgemiddelde bleek te hebben. Bij Charlton stond de biina twee meter lange Zuid-Afrikaan Al- bert Uytenbogaardt in het doel. Deze achttienjarige keeper speelde voor het reserveteam van Charlton en had in acht wedstrijden slechts een k:er een bal doorgelaten. In de ontmoe ting tegen Stoke City speelde de Zuid-Afrikaan een goede wedstrijd, waarbij hij slechts een keer werd ge passeerd door een verrassende kopbal tijdens een worsteling. Rooke scoor de de hattrick voor Arsenal en had zodoende een groot aandeel in de ne derlaag van Huddersfield Town, wel ke vereniging nu onderaan de rang lijst is komen te staan. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalHudders field Town 30; Birmingham City Wolv. Wanderers 01; Blackpool SheffieldUn. 03; Bolton Wande rersSunderland 41; Charlton Ath leticStoke City 41; Derby Coun tyManchester Un. 13; Liverpool Aston Villa 11; Manchester City Burnley 22; Newcastle Un.Ever ton 10; PortsmouthPreston North End 3—1. Tweede divisie: Blackburn Rovers- Southampton 1—2; Cardiff City— Bradfort 61; Chesterfi-ldB ry 40; Coventry Ci'yBrentford 2l; FulhamGrimsby Town 31; Le-ds UnitedLeicester City 31; Lincoln CityWest Ham Un. 43; Plymouth ArgyleBarnsley 3—1; Queens Perk RangersLuton Town 03; Shef field WednesdayTott. HotsDur 3 West Brombwich AlbionNott. Fo rest 2—1. Het grootste gedeelte van de staan plaatsen voor de wedgtrijd Arsenal Tottenham Hotspur voor de derde ronde van de bekerwedstrijden op 8 Januari, was reeds enkele uren na dat de loting bekend was, verkocht. Men verwacht, dat rijen mensen z'ch reeds in de nacht zuilen vormen voor het terrein, zodat de hekken wel heel vroeg zullen open gaan. Het ziet er dan ook naar uit, dat de plaatsen uren voor de wedstrijd een aanvang neemt, volkomen bezet zullen zijn. te bar. Zoveel afschrijvingen, dat geen elftal geformeerd kon worden en dus bij ASC 4 verstek moest laten gaan. Prachtige sportmensen! WSB 4 deed het weer prima en klopte A. Z.L. 4 met 30. Jun. B. verloor van SJC b met 23 en zagen hun kam pioenschapskans hierdoor in rook vervliegen. Jun. A stelde ook teleur. Dit elftal speelde gelk tegen Tey- lingen A met 11. RoodenburgTonegido 3—3. In een spannende strijd is het Rooden- burg gelukt een puntje uit deze wedstrijd binnen te halen. -Speciaal voor rust werd er door beide par tijen zeer goed gespeeld met de achterhoede van de bezoekers in zeer goede vorm. Beide doelen wa ren reeds in de eerste minuten in groot gevaar en spoedig gelukte het Polanen 'zijn club de leiding te ge ven (10). Tonegido viel hierna fel aan en mede door een klein foutje van keeper Onderwater was de stand gelijk (1—1). Nog voor rust wist Philipsen de stand op 12 te brengen. Na de hervatting nam Roodenburg het spel geheel in han den en alleen door sterk te verdedi gen voorkwam Tonegido doelpunten. Uit een strafschop werd het door v. Dorp weer gelijk (22). Als bij een aanval over rechts Chouffour de bal voor het doel plaatst, wordt deze van richting veranderd, komt bij de vrijstaande Lens en weer heeft Roodenburg de leiding (32). Tone gido tracht daarna het spel te for ceren en nret nog 15 min. te spelen, is alles nog mogelijk. Uit een vrije schop wordt de bal keurig voor het Roodenburg-doel geplaatst en met een even fraaie kopbal is de stand opnieuw gelijk (33), waarmede te vens het einde komt. V.T.L.V.V.L.V. 1—5. Zo raai als een dubbeltje kan rollen, zo raar kan een voetbalwedstrijd verlopen. De Voorschotenaren, die met vier in vallers, waaronder keeper, spil en midvoor, in het veld verschenen, be gonnen met een offensief, dat 35 mi nuten aanhield. Slechts viermaal ven zij V.T.L. gelegenheid een s pe aanval op te zetten. Zevenmaal mochten de gasten een corner nemer en slechts één doelpuntje was het re sultaat, toen rechtsbinnen Piet v. d Eerg een afgemeten pass gaf aan linksbinnen Nic. Stikvoort, die kalm en zeker inschoot (0—1). V.T.L. kreeg in de tweede helft de wind mee, slo ten de Voorschotenaren totaal in en waren in het resterende half uur, behalve 10 minuten, minstens even sterk. Het resultaat was s'echts één doelpunt en nog wel uit een penalty, die door J. Bronmeyer werd geno men, omdat een V.V.L.V.-back in het strafschopgebied hands maakte (1-1). Die 10 minuten echter deden de Lei- denaars de das om. Nadat er in de tweede helft 25 minuten gespeeld zijn, kan Nic. Stikvoort een sublie me voorzet van linksbuiten Frans v. d. Eerg in een doelpunt omzetten (1-2). Vlak daarop maakt Piet v. d. Berg er 13 en 14 van. Mid voor Paul van Leeuwen voegt er tenslotte het laatste doe'punt aan toe (15). V.T.L. vindt dat al te gortig en voelt de VVLV-keeper nog even duchtig aan de tand. Theo de Wit is echter op z'n post en weet minstens even goed als zijn collega L. Bave- iaar aan de overkant, zijn doel voor verdere doorboring te vrijwaren. Met een verdiende, doch enigszins geflat teerde overwinning keerde V.V.L.V., na deze sportieve strijd, naar Voor schoten terug. V.V.L.V. De uitslagen luiden: VTL 1—VVLV 1 1—5; VVLV 3— ASC 5 23. De jun. A wonnen de Lisse met 20. De thuiswedstrijd van de B-jun. tegen Tcylingen b ein digde in een 111 overwinning. Vriendschappelijk werden Zaterdag middag een tweetal adspirantenwed- strijden gespeeld. Het a-elftal won thuis met 32 van St. Bernardus a, maar de c-adsp. moesten met 71 hun meerdere erkennen in Blauw Zwart d. U.D.O.—V.V.O.A. 2—0. In deze zeer sportief gespeelde wedstrijd trok UDO tenslotte aan het langste eind en deze overwinning was wel ver diend, daar UDO tijdens de gehele wedstrijd een veldmeerderheid ver toonde en voortdurend het VVOA- dcel onder vuur nam. De doelverde- diger van VVOA echter was in uit stekende vorm en heeft zijn ploeg voor een grotere nederlaag behoed UDO trapte af en zette al dadelijk een offensief in, dat na 5 minuten re sulteerde in een mooi doelpunt van de midvoor uit een bekeken through- pass 0). Het spel ging daarna op en neer. Het tempo lag vrij hoog, maar toch kon VVOA zich niet aan de greep van UDO ontworstelen en was de thuisclub het meest in de aanval, doch de verdediging van VVOA wist verdere doelpunten te voorkomen, tenminste tot de rust. De tweede helft minuten de midvoor, die een mooi aangegeven bal van de rechtsbinnen keurig afwerkte (20). WOA pro beerde het ook nog wel eens, maar de UDO-verdediging gaf geen krimp. De UDO-voorhoede had ook geen geluk meer met verschillende schoten en de VVOA-keeper stond meer doelpun ten in de weg.«odat het einde kwam met een 20 wge voor UDO. Verdere uitslagen: Roodenburg 9 UDO 2 0—3; UDO 3—LFC 9 6—1; Fo- reholte BUDO B 05. V.E.P. 2G.D.S. 4—1. Vep trapt af en zit reeds direct voor het GDS- doel, waar de nieuwbakken achter hoede al terstond een .corner veroor zaakt. welke echter niets oplevert. Geleidelijk raken de backs aan hun plaats gewend en ontstaat er zelfs zelfs een langdurig GDS-overwicht. De voorhoede was echter door de wij ziging tengevolge van enkele in valleis wel verzwakt en wist de enkele ontstane kansen door pech te zacht schieten niet in doelpunten om te zetten. Het succes komt echter aan de andere zijde, waar na een af geslagen aanval de achterhoede nog uit positie is en de bal bij een vrij staande VEP-speler belandt, die kei hard inschiet. Keeper v. Rijn kan het harde schot met de vingertoppen niet meer keren (10). Reeds 5 minuten later een zelfde situatie voor het VEP-doel en hier profiteert Kuys van de geboden kans en het is 11. Na de rust komt VEP geducht opzetten en reeds na 5 minuten is de stand 21. Niet ontmoedigd speelt GDS verder, doch heeft vóór de rust blijk- baar te veel van zijn krehten gevergd. Het plaatsen wordt onzuiverder, waardoor VEP meer in net bezit van de bal komt. De achterhoede krijgt het zwaar te verantwoorden, doch weet voorlopig doelpunten te voorko men. Doordat de linksback geb'es- seerd raakt, krijgt de rechtervleugel van VEP meer vrijheid, en na 30 minuten ontstaat door deze vleugel het derde doelpunt. Even later ge volgd door no 4, zodat het resultaat van deze op behoorlijk peil staande wedstrijd een wel is waar verdiende, doch iets te hoog gewaardeerde 41 overwinning brengt voor de gasthe ren. GDS 2—RVC 2 2—0: Ona 7— GDS 3 10—1; GDS 4—Boskoop 4 1—4, Docos. De uitslagen zijn deze maal erg ongunstig, zowel van jun'o- ren als senioren. Het tweede speelde gelijk tegen Warmunda 2 (11). Do- cos 3 kreeg met 40 klop van LFC 6. Ook Docos 4 kwam met een neder laag thuis van St. Bernardus 2 (21). De A-jun. verloren met 10 van SJC a. De andere wedstrijd van onze junioren bracht de volle winst, want hier ging de strijd tussen Docos c— Docos d. 40. St. Bernardus. Het 2e elftal speelde op eigen terrein tegen Docos 4 en wist beide punten thuis te hou den (21). Het 3e speelde in Lisse tegen Lisse 5 gelijk (11), terwijl de B-jun. het tegen Lisse c niet verder konden brengen dan te verliezen met 10. De A-jun. wonnen van Meer burg A met 41; de a-aspiranten speelden Zaterdagmiddag tegen VVL V-asp. in Voorschoten vriendschap pel Ijk gelijk (33). Hazerswoudsc Boys. D" rusttijd van de competitie werd door Hazers- woudse Boys benut, door een vriend schappelijke wedstrijd te spelen te gen de Leidse Boys. Het v/as een wei nig aantrekkelijke wedstrijd. Het slechte terrein was daarvan een der oorzaken. De Leidenaars konden ech. ter niet tegen het spel der Boys op Er zat absoluut geen verband in hun ploeg. De Leidenaars hebben het aan het uitstekende werk van hun keeper danken dat de score niet hoger was. Een kwartier na het begin open de midvoor (Luik) van Hazerswoud- se Boys de score. Na 5 minuten maak te de Leidenaars gelijk. Door een doelpunt van rechtsbinnen (v. Els was UDO weer voortdurend in de wijk) der Hazerswoudse Boys ging aanval, en wederom was het na 10 de rust in met 2—1. Na de rust heb- Hij en wellicht Metz op het Eur. kampioenschap De uitslagen van de middagpar tijen van Zaterdag luiden: Metz de Leeuw Jacobs de Ruyter l. Pol van Vliet 185 17 400 17 236 22 400 22 400 5 149 5 119 29.8 10.88 23.52 10.72 18.18 153 80.— Van de Pol, die zijn partij tegen van Vliet ir<et groot meesterlijk spel in 5 beurten uitmaakte (116-153-31- 91-"9) was na deze ronde de enige ongeslagen speler. Sweering Teegelaar De uitslagen luiden: Teegelaar de Ruyter 400 27 92 14.81 278 27 75 10.29 van de avondpartijen 298 16 100 18.02 400 16 219 25.— Na 14 beurten was de stand in de ze partij Teegelaar 298, de Ruyter 181. Met een serie van 219, de hoog ste van het tournooi, maakte de Ruyter toen in een ruk een einde aan de strijd. de Leeuw 400 23 110 17.39 Jacobs 224 23 38 9.73 20.18 36.36 22.71 #7.14 Door zijn overwinning op Metz was v. d. Pol, de enige deelnemer, die nog geen nederlaag had gele den. practisch zeker van het kam pioenschap. Want zelfs, indien hij zijn laatste partij tegen de Ruyter verloor, zou hy door beter algemeen gemiddelde toch eerste blijven in het eindklassement. 222 11 53 400 11 160 159 7 124 400 7 114 Op de derde dag van het tournooi is de beslissing gevallen ten gunste van Piet van de Pol. ongetwijfeld de sterkste van alle deelnemers, en naar zijn prestaties in dit kampioen schap te oordelen, waarschijnlijk ook de sterkste kaderspeler van de wereld bij de amateurs. Behalve op de eerste dag, toen hij ploeteren moest tegen Jacobs, is de Rotter dammer geen ogenblik in gevaar ge weest. Zijn partijen waren veeleer demonstraties dan krachtmetingen, hij gaf college in de hoge school van de biljartkunst, en al mochten de leerlingen er af en toe een fikse serie uitgooien, de professor liet telkenmale prompt zien hoeveel er eigenlijk nog wel aan hun spel ont brak. Zaterdagmiddag was v. Vliet toch ook een virtuoos die er wezen mag. in vijf beurten onder de voet belopen, en het hadden er ook vier kunnen zijn. En gisteren won hij ten slotte van de Ruyter. Hier speelden de zenu wen aanvankelijk de grootste rol. De Ruyter ketste al dadelijk op 4. en bracht het in zes beurten niet verder dan 26. Maar ook v. d. Pol, die goed begonnen was niet 51 van acquit, kwam- nipt onder de druk rit van de potientiële dreieing die de Ruyter, met zijn vermogen om er onverwacht een grote serie uit te gooien, altijd betekent. Zijn soej was lang niet zo rustig en gemillimeterd. Maar hij won met 400127. een zo laag moyenne voor de Ruyter, dat hij afzakte naar de derde plaats in het eindklassement. De laetste uitslagen z,n: de Leeuw 312 28 72 11.14 Teegelaar 400 28 68 14.28 Jacobs 288 19 151 15.15 Sweering 400 19 107 21.05 v. d. Pol de Ruyter De slotstand luidt: v. d. Pol Metz de Ruyter v. Vliet Sweering de Leeuw Teegelaar Jacobs 11.33 19.04 400 15 112 170 15 47 400 21 206 127 21 58 van het tournooi car. brt. h.s. alg gem. 2800 80 206 35.— 2344 131 137 17.89 2319 143 219 16.21 2227 84 160 26.51 1904 121 107 15.73 2138 143 145 14.95 2184 147 102 14.85 1929 151 151 12.77 tour- De beste prestaties, in dit nooi geleverd. Hoogste gemiddelde in 1 partij 100 (v. d. Pol), alg. gem. 35 (v. d. Pol), en hoogste serie 219 (de Ruyter) gelden als Nederlandse records. Geen enkele deelnemer zal degrade ren. De moijenne-grens wordt nader vastgesteld. Hoeveel Nederlandse vertegenwoor digers kunnen deelnemen aan het Europees kampioenschap 47/2 van 6 tot en met 9 Jan. a.s. in den Haag, zal afhangen van het aantal inschrij vingen. Totdusver zijn meldingen ontvangen van België (Gabriëls en van Hasselt) en Oostenrijk (Reicher), terwijl Frankrijk ongetwijfeld vol gen zal. Het is mogelijk, dat ook Por tugal en. Zwitserland zullen inschrij ven. maar ze hebben totdusver nog niets van zich laten horen. België is het enige land, dat recht heeft op twee vertegenwoordigers, op grond van hét feit, dat van Hassel houder is van het Europees kampioenschaD 45/2 en derhalve zonder meer wordt toegelaten. Daarnaast zyn opgegeven Gabriëls, die dezer dagen het Bel gische kampioenschap 47/2 won, en als reserve Vingerhoedt, nummer twee van dit kampioenschap. Voor Nederland zal in ieder geval uitkomen van de Pol, Nederlands kampioen. Komt er een tweede plaats voor ons open, dan is Metz daarvoor aangewezen. 0NDER VOORZITTERSCHAP van de heer E. Crone werd te Am sterdam de jaarlijkse algemene vergadering gehouden van de Kon. Verbonden Ned. Watersport verenigingen. Het voorstel van „de Schin kel" tot uitbreiding van de nationa'e kampioenschappen in die zin, dat te beginnen in 1949 in alle acht klassen, waarvoor thans het rouleersy steem geldt, jaarlyks het kampioenschap zal worden gezeild, werd na een uitvoerige discussie met grote meerderheid verworpen. 5 en6 Juni Goudse Zeil week; 11, 12, 18 en 19 Juni Nieuwe Meer, Westend Amsterdam, de Schinkel, Koenen. Aalsmeer (Westeinder zeilwedstrij den); 2, 3 Ju'i Kon. Ned. Zeil en Roeiver. (nachtwedstrijd); 2 en 3 Juli de Forel- 9, 10 Juli Braascmermecr 15 tot en met 19 Juli Kaagweek; 23, 24 en 25 Juli Hollandweek I (Ko ninklijke); 29, 30 en 31 Juli Holland- week II (Loosdrecht); 5, 6 en 7 Aug. Nieuw Loosdrechtweek (Witte Huis) 1218 Augustus Sneekweek; 24 en 25 September Na-Braasem. Data van Kaagweek, Hollandia, Forel en Brasem Het voorstel van het bestuur in het volgend seizoen kampioenswed strijden te houden in de klasse der Olympiajollen, de Pampus en de 16 m2 werd aangenomen. Als wedstrijd water werd de Westeinder plas aan gewezen. De aan de beurt van aftreden zijn de bestuursleden, de heren Ernst Crone, H. B. Nyman, R. A. van der Sluis en S. de Wit werden herkozen, evenals ir J. C. Hoolwerff a's lid van de zeilraad. De volgende wedstrijddata werden o.m. vastgesteld. 22 Mei Hollandia; 4, ben de spelers van de Leidse Boys weinig meer gepresenteerd. Gelijk tijdig werd de score door de Hazers woudse Boys opgevoerd, zodat de eindstand kwam met 61 voor de Hazerswoudse Boys. Scheidsrechter de Ruyter leidde deze wedstrijd tot aller genoegen. KATWIJK—R.C.L. 0—1. Al in de aanvang bleek dat R.C.L. tech nisch de beter was. Voor de rust ging het spel op en neer golvend, maar R.C.L. was steedes meer in de aanval. De ruststand kwam met een stand van 00. In de tweede helft was aanvankelijk Katwijk in de aanva'. doch kon tegen R.C.L. niets klaar spelen. Een paar mooie kansen wer den zelfs nog verknoeid. En tenslotte nam R.C.L. het initiatief weer over. Een der aanvallen van R.C.L. had goed succes en de midvoor maakte het enige doelpunt. Einde een wel verdiende 01 overwinning voor R. C.L. UITSLAGEN L.V.B. Ie KLASSE. Ie klasse A: Altior—Warmunda 15. KagiaMeerburg 22 (Meer burg meende een fout van de scheids rechter geconstateerd te hebben, waarop de scheidsrechter na afloop Meerburg een penalty liet nemen, welke in een doelpunt werd omgezet. Hoe de definitieve uitslag dus is, moet worden afgewacht) Morsch- kwartierStomowijkse Bovs 10. Ie klasse B: SJZ—Wet. Boys 13; VNAOranje Groen 12; VTL VVLV 1—5. Ook Ned. Roeibond vergaderde Onder 'eiding van mr A. J. M. Hendrix werd in Amsterdam de jaarvergadering gehouden van de Nederlandse Roeibond. Het voorstel van het bestuur om te komen tot het vaststellen van een permanent wedstrijdschema ontmoette veel te genstand van de zijde der afge vaardigden, aangezien men van oor deel was, dat het beter zou zijn elk .jaar een schema op te bouwen en daarbij te trachten door onderling overleg eventuele moeilijkheden uit de weg te ruimen. We1 achtten de aanwezigen het juist, dat er steeds een tussenruimte van twee weken zou moeten zijn tussen nationale wedstrijden en bii de nationale kam pioenschappen zelfs drie weken. Het ecsluursvoorstel ging meer uit van de gedachte om de verenigingen, die eiK jaar vast een wedstrijd geven, bij het kiezen van data voorkeur te geven en om in een dergelijk wed- stryóschema eventuele bijzondere geval'en (lustrumwedstrijden b.v.) in te voegen. De tegenstand der afgevaardigden bleek evenwe' zo groot te zijn dat het bestuur het juister vond zijn voorstel in te trekken. Op het wedstrijdschema zien wo de volgende ontmoetingen: 1 Mei Varsity; 20 en 21 Mei Hollandia; 10 Juli Gouda invitatie Reeuvvijkse pla? sen, 17 Juli Nationale kampioen schappen; 25, 26, 27 en 28 Augustus Europese kampioenschappen op de Bcsbaan, Nautilus won de speciale prijs voor vaatrigheidsproeven. Tijdens de Eurooese kampioen schappen 'igt het in de bedoeling eer. demonstratie te doen houden in het dames snelroeien met beperkte deelneming uit hel buitenland. TAFELTENNIS. „Z Iver-bat lournooi" 1948 Burghouwl voor de derde maal winnaar Voor de derde maal vond Zondag jl. in het Sleutelokaal het traditionele Zilver-bat tournooi" plaats Vieren twintig Sleutelleden hamen aan het tournooi deel. In de eerste ronde boekte de enige junior P. de Haas, die als 24ste speler mocht deelnemen, een zeer behoor lijk resultaat, door mej. I. Winkelman er in twee games onder te houden (mej. I. Winkelman werd 2e prijs- winnares in de verliezersronde). Ook de heer Th. Sluys zorgde voor een bescheiden verrassing in de eerste ronde. Na een 217 nederlaag tegen mej. I. Reizevoort te hebben geleden wist hij de twee volgende- games ruimschoots te winnen (2112; 21 17). De tweede ronde bracht meer spanning teweeg, daar toen verschil lende klasgenoten in een poule waren geloot. In poule 4 werd de zwaarste strijd geleverd tussen J. v. d. -Post en H. Filbry. Alhoewel het zich liet aan- dat Filbry v. d. Post ging uit schakelen heeft eerstgenoemde toch nog het onderspit moeten delven. Hij was tenslotte niet opgewassen tegen het moeilijke spel van v. d. Post en verloor in drie games (21—19; 2123. haar teamgenoot B. Lingerak in twee 21). Mej A. v. Bemmelen bleef games de baas (2114; 2116). De meest frappante prestatie in deze tweede ronde werd wel geleverd door mej M. Winkelman, die de heer Burghouwt een game wist afhandig te maken (21—15; 20—22; 21J16). In de derde ronde sloeg mej. A. v. Bemmelen een record door de heer Gij bels geheel uit te schakelen (22—20; 17—21: 21—14). Burghouwt bleef na een zeer fraaie wedstrijd de meerdere over H. Huying (21 2117). J. Visser was dit keer wel bijzonder goed op dreef. Zowel aan val als verdediging waren prima. In drie games behaalde Visser de over winning op J. Verhoogt (1621; 21—10; 21—18). J. v. d. Post behaalde in twee games met gering puntcn- verschil een overwinning op mej. E. Filbry (23—21; 23—21). Alhoewel mej. A. van Bemmelen prima partij wist te geven heeft zij het tegen de zeer moeilijk spelende J. v. d. Post niet tot een overwinning kunnen brengen. Zonder enige overdrijving mag gezegd worden, dat de strijd in de halve finale tussen de heren Burg houwt en Visser de beste wedstrijd was. Heel het publiek was doodstil en de spanning steeg ten top toen J. Visser na de eerste game met 2123 te hebben verloren de tweede game wist te winnen met 2220. Het ap plaus was enorm. De derde game werd een gevecht op leven en dood. Do raillies waren fantastisch. Burg houwt bleef echter ook dit keer su perieur door Visser met 2118 in de oerde game te slaan. De finale tuisen de heren Burghouwt en v. d« Post werd in „best of fove" gesDeeld. Burghouwt bracht door een 2116 overwinning in de eerste game de stand op 10 in zijn voordeel. J. v. d. Post, de man met het taaie door zettingsvermogen, liet zich echter niet uit het veld slaan en veranderde deze 01 achterstand in een 21 stand in zijn voordeel (2112: 24 22). De 4e en 5e game nam Burg houwt het initiatief en ging over tot zijn harde fore-hand aanval. De kpns voor v. d. Post was hiermede verlo ren en Burghouwt won met 2112; 21—8. Burghouwt heeft hiermede na drie achtereenvolgende malen de t itel van eerste prijswinnaar te hebben veroverd het Zilver Bat in eigendom gekregen. Alhoewel Burghouwt het Zilver Bat wederom als wisselprijs ter beschikking heeft willen stellen, heeft het bestuur deze sportieve geste niet geaccepteerd. Nu doen reeds geruchten de ronde, dat het volgend jaar een „Golden Bat" als wisselorijs beschikbaar zal worden gesteld. In de verliezersronde werd mej. R. Ruigrok eerste pryswinnares en mej. 1. Winkelman behaalde de 2e prijs. Hedenavond hebben in het Sleu'els lokaal verschillende wedstrijden plaats. Het 5e Sleutelteam speelt te gen Steeds Vooruit 3 uit Wassenaar. Will van Zoelen komt twee Slcutel- sDelers en twee A.T.T.C.-ers trainen. Twee teams van de vereniging Was senaar zullen vriendschappelijke wedstrijden spelen tegen twee ge mengde Sleutelsteams. Tijdens het tournooi werd nog een collecte gehouden voor de vele Sleu telsleden in Indië, welke een groot succes werd. Jeugdtournooi te Leiden. Het bestuur van A.L.T.C.- organiseerde Zaterdag een jeugdtournooi, waarbij niet minder dan een vijftigtal tafel kampioenen in de dop elkaar be- kampten. Reeds dadelijk bleek, dat de meest felle strijd zou gaan< tussen de acht spelers van de Gem. H.B.S. waarbij als „eind"-tegenstanders C. Sloos, Gem. H.B.S. en J. Kat, A.L.T.C. even eens Gem. K.B.S. tegenover elkaar kwamen. J. Kat won hier echter met cijfers, die geen twijfel overlieten, C. Sloos werd een keurige 2e. De 3e en 4e prijs waren eveneens voor A.L. T.C., resp. W. Janssen en de goed spe lende O. Verkerk. Bij de dames was G. Poortman de sterkste. Op verzoek van vele spelers werd er later nog gedubbeld en hier behaalde het Gymnesium dc eerste prijs. De Groot van de Chr. H.B.S. won de extra medaille. Op het tournooi van DOS in Den Haag won de ALTC-speelster A. den Burger een le prijs 4e klasse. V.V.V. (Leidschendam) VW heeft weer eens goed spel ge'everd. De uitslagen waren: Heren JBS 5 VVV 4 1-9; Smash 3—VW 3 4-6; DHC 3—VVV 2 6-4. Dames: «ie Jagers 2VVV 2 4-6; VVV 4—DWL 2 3-7. Op Tweede Kerstdag wordt ge speeld DTS-jun 2VVV jun. a.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5