n 'setjawet ONZE WEEK-PUZZLE NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK NIEUWS UIT DE OMGEVING IN INDIE: ZATERDAG 18 DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 AEPHEN AAN DEN RIJN HET DERTIGSTE JAARFEEST VAN R.K.S.V. „WILSKRACHT". In de druk bezochte, enthousiaste dertigste jaarvergadering Vrijdag avond in de St. Josephzaal, o. 1. v. de voorz., de heer G. Ponsioen, werden de feestelijkheden, ter herdenking van het 30-jarig bestaan van de R.K. S.V. „Wilskracht" ingezet. Van de opmerkelijk vlot afgewerk te jaarlijkse „zaken" noemen we de benoeming van de heren N. Verkleij Jr. en A. W. G. van Leeuwen Bzn. als leden van de kascontrole-commis sie, de herkiezing bij acclamatie van de aftr. bestuursleden, mej. T. Touw en de heren G. Vreeswijk en Fl. v. Engelen, alsmede de uit de diverse verslagen blijkende gunstige finan ciële en ledental-sterkte der vereni ging. De voorz. ontvouwde voorts het feestprogramma van de herdenkings avond op 29 December met receptie van 6.307.30 in de zaal en om 3 uur daaraan sluitende de culturele bijeenkomst voor leden met eventuele echtgenote (oot) of verloofde, alsme de één introducé per lid boven de 18 jaar. A.s\ Zondagmorgen 8 30 uur zal dit feit kerkelijk worden gevierd. De H. Mis zal worden opgedragen door de g. a., kapelaan Chr Vriese- koop met assistentie van oud-advi seurs de zeereerwaarde heren prof. C. M. Vermeulen en F. v. Ravesteijn. Na de H. Mis volgt een gezamenlijk ontbijt in de zaal. Voor de zielerust van de oud-advi seur, kapelaan P. Jong, die dezer da gen in Beverwijk plotseling is over leden, werd gebeden. Met de herziening van de statuten en reglement zijn de heren A. W. G. v. Leeuwen Bzn., H. van Deuren en Fl. v. Engelen belast. Eerstgenoemde feliciteerde het be stuur, mede namens de leden, met het jubileum en richtte zich vervolgens tot de mede-jubilerende bestuursle den, de heren G. Vreeswijk en J. Krumpelman, die ook de dertig jaren bij Wilskracht hebben volgemaakt. De voorz. gaf een historisch over- zicht der vereniging en sprak sympa thieke woorden jegens de directeur, de heer P. Zuidam, aan wiens be kwaamheid en enthousiasme vooral is gelegen, dat dit jubileum een feit gaat worden. Vervolgens richtte de heer P. Zui dam zich tot bestuur en leden, bood zijn gelukwens aan. Het was hem een genoegen geweest mede te heb ben kunnen werken aan de lichame lijke en geestelijke opvoeding van de Alphense R.K. Jeugd tot goede leden der maatschappij. Spr. weea er op van Wilskracht zeer veel vriendschap te hebben ontvangen en wekte allen op tot trouw aan het wit-geel hunner sportvereniging. De g. a. complimenteerde de veren., wees op de goede prestaties en b- klemtoonde de geestelijke waarden van een goede sportvereniging. Met spontaan enthousiasme werd het clublied gezongen en hief men het glas, waarmede het feestelijke gedeelte van de avond werd ingeluid. Tijdens het gezellig samenzijn huldig de het bestuur de heren G. Vreeswijk en J. Krumpelman, mede-oprichters, in verband met hun 30-jarig be stuurslidmaatschap en werden aan elk stoffelijke blijken van waarde ring ter herinnering aangeboden. Een zeer hartelijk applaus der leden be zegelde deze waardering. AARLANDERVEEN Reisvercniging „St. Christoffel". Wegens het bedanken van twee bestuursleden waren er 2 vacatures. Gekozen werden de heren P. Wou ters en Jac. Groenintwoud. Vanaf 1 Januari is er weer gelegenheid tot sparen voor een volgende reis. Ook de leden der K.A.J. boven de 18 jaar kunnen hieraan meedoen. Om de spaargelden in ontvangst te nemen, wordt er iedere Zondag door de penn. de heer P. Mol, zitting, gehouden in de R.K. school. BOSKOOP Beshulst veiling. Tengevolge van de grote aanvoer blijven de prijzen van de beshlust aan de lage kant en zullen deze waarschijnlijk niet veel hoger worden. Zo noteerde gisteren de hulst met rode bes le soort ƒ0.701.05 per K.G., 2e soort 0.40-r-0.50 per K.G. Hulst met oranje bes was iets hoger n.l. ƒ1.50 1.70 en met gele bes 1.501.80 per K.G. Goudbonte hulst 3.30 ƒ4.80, Zilverbonte hulst ƒ4 80, Snij- groen 0.300.75, blauw sparregroen ƒ0.95ƒ1.10, Hulststruiken met rode bes per stuk ƒ1.80ƒ2.20, Pernettya per stuk 1.40f 1.85, Skynia per stuk f 0.50, Coniferen per stuk 0.44. Geboren: Johanna Maria, d. van M. J. Straver en A. Hoogerdijk; Jacob, z van G. Loof en M. Ravenhorst; Gerrit, z. van H. Burggraaf en T. Broekhuizen. Ondertrouwd: H. Goedhart 27 j. en A. Driesprang 25 j. Getrouwd: A. van Dam 27 j. en C. Grootsma 27 j. Overleden. Frans de Ruiter 69 j.; Robert A. E. van Rijk 1 mnd.; Jan Hooftman 92 j. HAZERSWOUDE (Dorp) Toneelvcren. „Ontwikkeling en Vreugd" Op Zondag 26 en Dins dag 28 December a.s. brengt de to neelclub weer haar Kerstmisuitvoe ring. Dit jaar komt zij voor het voetlicht met „Leontientje", naar het bekende boek van Felix Timmer mans: „De pastoor in de bloeiende wijngaerd" Wij kunnen ons indenken, dat O. en V. in haar streven met Kerstmis „iets aparts" te brengen, haar keus op dit prachtige toneelstuk heeft la ten vallen, doch wij betwijfe1 en, of een dergelijk stuk wel door amateurs naar behoren kan worden voorge dragen. Te oordelen naar de presta ties van vorige jaren kon dit echter toch wel eens meevallen en wij zien daarom deze uitvoering met belang stelling tegemoet. Op het stuk vo7gt nog de een-ac- ter „Geheimhouding gevraagd en verzekerd", terwijl voorts piano en accordeon de pauzes zullen opvul len. Het beloven dus weer gezellige en gevarieërde avonden te worden. Belangstellenden verwijzen wij voor nadere bijzonderheden naar de ad vertentie e'der in dit blad. HAZERSWOUDE (H. R.) Distributie Dinsdag 21 Decem ber uitreiking van bonkaarten 903 te Hazerswoude ((Rijndijk). Medene- men: stamkaarten, datumkaartje, in wisselingsbonnen 901 de bon „ta bak 07" respectievelijk „diversen 10" HAZERSWOUDE Aanbesteding R.K. School. In café de Boer (het Zwaantje) werd Vrijdagmorgen ondershands aanbe steed de bouw van een R.K. School voor 4 klassen g.l.o., met semiperma nent karakter, in opdracht van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Michaël, onder architec tuur van de heer C. M. van Moorsel Pzn. te Voorburg. Er waren zeven in schrijvingen ontvangen. Timmer mans, Hazerswoude 59.300; M. P. Boers, id. 58.989.Gebrs. Bate laan, id. 58.200.F. de Boer, id. ƒ57.100.Gebrs. de Kok, Giesen- dam 55.400.J. L. v. Bennekom, Groenendijk 55.300.en Gebrs. de Boer, id. ƒ54.900.—. De gunning is aangehouden. HOOGMADE Dré de Wolf sprak...! Onder euspiciën van de N.K.J.B. en K.A.B kwam een parochieavond tot stand, waartoe alle leden van de diverse standsorganisaties waren uitgenodigd. De voorz. van de N.K.J.B., de heer J. P. Baak kon in zijn openingswoord constateren, ondanks het korte tijds bestek dat gegeven was om deze bij eenkomst voor te bereiden en be kendheid te geven, dat de opkomst goed was. Hij verwelkomde da leden en bestuursleden van de L.T.B., N.K. J.B., K.A.B. en Hanze, de aalmoeze- ner, pastoor van Schaik, en de burge meester van Wageningen, zeer cij- zonder echter de spreker van deze avond de heer de Wolf, verbondsse- cretaris van de K.A.B., die nog de tijd had gevonden om ook in Hoogmade een spreekbeurt te vervullen. Het Par. Zangkoor verhief haar stem, jaarna de heer de Wolf zijn rede over het Communisme hield. Spr. begon met te constateren, dat het leek als of dit onderwerp niet meer zo actueel was, als enkele maanden geleden, doch niet slechts alleen in de verkie zingstijden, doch ook nu is het Com munisme zeer gevaarlijk. In het bij zonder door haar infiltraties en man telorganisaties tracht zij het verover de terrein te behouden en uit te brei den. Spr. schetste de consequenties van een wel en niet verbieden van de communistische stellingen, de on dermijning der democratie e.d. Aan het einde van de avond dankte de aalmoezenier. M.M.O, A.s. Zondag gaan de ju nioren de competitie weer vervolgen met een reis naar Langeraar, waai tegen Altior B gespeeld wordt. Aan vang: 12 uur. Vertrek: 10.45 uur. Voor opstelling zie men de raambiljetten. NIEUWKOOP Geboren: Agatha Cornelia Maria d. van J. Th Beuk en C. W. H. M. den Hartog; Johanna Helena d. van J. L. Schuurman en Antje Sanders; Elizabeth Hendrika d. van H. W. Woerde en E. H. Redegeld; Michiel z. van G. Bloemendaal en K. van Be- veren; Gijsberta Maria d. van J. A. van den Helder en G. J. Zuijderviiet; Albertus Jacobus Maria z. van A. Balvert en J. H. Vermeij; Petrus Ge- rardus z. van G. Lenting en A. P. van Leeuwen. Gehuwd: Petrus Andreas Wansinck 29 j. en Maria Elisabeth van Koert 26 j.; Arie Jan Verkerk 36 j. en Margje Mulder 26 j. Overleden: Agnes Petronella van der Kleij 10 mnd. RIJNSATERWOUDE Geboren: Johannes z. van Pie- ter v. Iperen en Louisa Margaretha Boekkooi; Henricus Theodorus z. van Nijs Westerhout en Maria Catharina Susanna Ankerna; Sophia Eleonora d. van Willem Frederik van Dam en Adriana van Iperen; Jacobus Gerar- dus z. van Petrus v. d. Hoorn en Jo hanna Uyttewaal. Getrouwd: Marius Cornelis Jozef Sanders en Maria Johanna Petro nella l'Ami. Overleden: Aaltje de Vries echtg. van Daniël Bik. TER AAR Liquidatie Afd. Volksherstel. De 1. afd. van Volksherstel is thans ge liquideerd. In de nu gehouden slot vergadering is een overzicht gegeven van de verrichte werkzaamheden. Er bleek nog een bescheiden bedrag in kas te zfjn, waaraan nu een bestem ming is gegeven. ZOETERWOUDE Distributie Maandag uitreiking van bonkaarten 903 te Zoeterwoude (Rijndijk). Medenemen stamkaarten, datumkaartje, inwisselingsbonnen 901, de bon „tabak 07" respectievelijk „diversen 10". KATWIJK Geboren: Pieternella d. v. M. v. d. Plas en J. v. d. Plas. Helena Elisa beth Jacoba d. v. C. v. Dijk en J. Wassenaar. Dirk z. v. A. de Haas en M. Kuyt. Johanna Gerarda d. v. N. Ravensbergen en H. C. v. Arkel. Ja- cok z. v. J. v Duyn en D. v. Duiven voorde. Cornelis z. v. W. van Dijk en J. Zwanenburg. Ondertrouwd. A. Guyt en L. Hus. J. J. Prins en G. v. Beelen. Getrouwd: A. C. Stehouwer en A. Haasnoot. H. W. v. d. Bosch en J. v. d Plas. L. Rovers en A. Kuyt. C van Leeuwen ne J. van Dijk. Overleden: J. Ouwehand 32 j. geh. met L. Vlieland. KATWIJK AAN DEN RIJN De IJsclub „Voorwaarts". Het fin. verslag van de penningmeester, de heer Nic. Noort, wees een batig saldo aan van 327.41. De aftr. be stuursleden, de heren H. A. v. d. An ker en Joh. Verhart werden herko zen. In de vacature-v. Tol werd ge kozen de heer Joh. Jac. Remmers waal. Daarna een verloting van 40 mooie pry zen. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. De eerstvolgen de vergadering van-de gemeenteraad wordt gehouden a.s. Dinsdagavond 8 uur. Canada. De jonge land- en tuin bouwers hebben gisteravond een leerrijke bijeenkomst gehouden over het emigratieland „Canada" Na een inleidend woord van voorzitter Leo Hendriks nam ir. A. Jacobs, de direc teur van de landbouwwinterschool te Voorhout het woord over om van zijn ervaringen te vertellen over zijn reizen in Canada. LISSE DE EERSTE BLOEMEN TENTOONSTELLING TE LISSE. Evenals andere jaren worden door de Stichting Bloemlust te Lisse 3 Bloemententoonstellingen georgani seerd. Daar de Kerstdagen dit jaar op Zaterdag en Zondag valen, kan de bekende Kersttentoonstelling pas op 28 December geopend worden. Extra zorgen worden ook dit jaar aan deze bloemententoonstelling ge wijd. Meer dan 2500 potten elk met 812 bloembollen werden geprepa reerd voor vervroegde bloei. Door de vlotheid, waarmede de bloembollen zich dit jaar laten forceren, zullen wij een zeldzame collectie van dui zenden hyacinten, tulpen, narcissen en Iris Reticulata te zien krijgen. Evenals het vorige jaar zal weer een schitterende groep Amaryllis Hip- peastrum opgesteld worden. De grootste hal van het veilingge bouw, die een oppervlakte van ruim 1200 vierk. meter beslaat is weer als tentoonstellingsruimte ingericht en wordt in een artistiek aangelegde lentetuin herschapen. De tentoonstelling wordt op 28 De cember des middags om 2 uur door de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland geopend. Geboren: Johannes Petrus Leonar- dus zoon van F. M. Schrama en A. C. M. Bemelman. Petronella Johanna d. van M. Schaap en C. Nieuwen- huizen; Paulus Geertruida Maria z. van G. H. J. Verhaar en W. H. Zwet sloot; Hendrik Cornelis z. van P. H. Kortekaas en J. Grimbergen. Theo- J. W. G. WARMENHOVEN Noord wijk geboren 21 December 1918, sergeant A.A.T., Batavia. dorus Leonardus Jozef z. van A. Dui- neveld en M. J. Straathof. Ondertrouwd: Hendrikus Johannes Semp 30 j. en Anthonia van Loon 29 j. te Haarlemmermeer. Hermanus I Roeland Hanemaaijer 30 j. en Petro- nella Faas 25 jaar. Jacobus Petrus Straathof 28 j. te Heerhugowaard en Margaretha Cornelia van Zonneveld 22 j. Getrouwd: R. Dorrepaal te Batavia en J. G. Munnik. Overleden: Antonia Maria Duiven voorde 43 j. echtgen. van B. Schoone. Johannes Dirk van den Burg 63 j. echtg. van J. W. de Jonge. Geertruida Noordman 81 j. echtgen. van L. van der Lans. NOORDWIJK Fostzegeltentoonstelling. Vrij dagavond is in café Flora de eerste Noor dwij kse postzegeltentoonstel ting geopend, waarvan wij moeten getui gen, dat de ingezonden collecties en het arrangement een blijk geven van het vele en goede materiaal cbor de leden, ingezonden. De heer W. Braur. opende deze expositie met een woord van welkom tot allen, in het bijzonder tot de heer B. Ike als vertegenwoor diger der gemeente, de voorz. der Leidse Phitalisten en de jury. In korte trekken gaf spr. de tot stand- koming van deze tentoonstelling weer, waarbij hij dank bracht aan de heer Schipper en enkele zijner trouwe medehelpers voor het vele werk hiervoor verricht. Spreker noemde deze expositie slecots een proeve en stelde zich voor dat in de toekomst met medewerking van an dere instanties in onze badplaats een landelijke tentoonstelling zal plaats vinden. Intussen sprak hij da wens uit dat vele deze eerste tentoonstel ling met een bezoek zullen vereren. De jury had de volgende prijzen toe gekend: 1. W. Braun, 2. H. P. M. v. d. Voort, 3. J. G. Vink, 4. Th. Schipper, eerv. verm. J. C. v. d. Voort en de heer Minnema. Deze tentoonstelling is nog geopend Zaterdag van 2—10 en Zondag van 1210 uur n.m. Geboren: Catharina G. M., d. van G. Th. Pauelsen-Pieterse; Magtilda C., d. van P. L. v. Doorn-Steenvoor- den; Jacqueline, d. van W. v. d. Niet- v. Duin; Antonia B., d. van J. J. Blon- deau- Melger; Franciscus A. M., z. van A. F. Wijnands-Stecnvoorden. Ondertrouwd: H. Geerlings en M. S. v. Hal; L. H. Postma en A. C. Th. v. d. Ham; J. M. Bierman en A. J. A. de Haas; J. de Boer en H. M. Bruyze. Overleden: Johanna de Ridder 79 jaar gehuwd met P. Zuidhoeken; Ment Spaans 64 jaar, wed. van L. Spaans. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. Donderdagmid dag 23 Dec. a.s. te half drie uur komt de Raad dezer gemeente bijeen. De agenda bevat o.m. aanbieding ge meente-begroting dienst jaar 1949. Verzoek van het bestuur der R.K. La gere School in de Zilk om medewer king ingevolge art. 72 der L.O.-wet tot het stichten van een lagere school voor meisjes in de Zilk. Voor stel van B. en W. om de langs de Koninginneweg en Julinastraat ge bouwde woningen in beheer en on derhoud aan de R.K. Woningbouw vereniging „Sint Antonius v. Padua" over te dragen. K.A.B. In de zaal van „de Zwaan" was er Donderdagavond een groot feest voor de grotere kinderen W. J. VAN DER ZALM Noordwijk viert 19 Dec. zijn geboortedag te Pa- dang (Sumatra). PETRUS C. SCHRAMA Hazerswoude. geboren 21 December 1928, thans op Aruba (Ned. West Indië). (Foto's van in Indië verblijvende militairen kunnen worden inge stuurd bij de redactie of bij de plaat selijke correspondenten tot uiterlijk één week vóór de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden, kun nen in het vervolg niet meer wor den opgenomen). Horizontaal: 1. buitelen, 8. beroemd, 13. muzieknoot, 14. uitstalling, 15. tel woord, 16. tweetal, 18. gem. in Gel derland, 20. jongensnaam, 22. meis jesnaam, 24. haarvlecht, 26. korf. 27. Aziatisch hoogland, 30. houten of metalen wig, 32. muzieknoot, 33. niet los, 35. foefje (O.I.), 37. bijwoord, 38. zangwijs, 40. plaats, gebied. 41. ka rakter, 43. voorzetsel, 45. glijvoertuig, 47. onb. voornaamwoord, 49. onbeken de (afk.), 50. meisjesnaam, 52. ver halen, 55. meisjesnaam, 57. water in Friesland, 58. regel. 59. slaapziekte, 60. spil van een wiel, 62. telwoord, 64. teken in de dierenriem, 66. hals doek, 68. onheil, 70. voedsel, 72 ket ting (meerv.), 75. levenslucht, 77. doorweekt, vochtig, 78. heeft een schip, 79. meisjesnaam, 80. ontken ning (Eng.) 82. eikenschors, 83. op hopen, 84. zetten, stellen. Verticaal: 1. ter kerk gaan, 2. denk beeld, 3. middelbaar onderwijs (afk.). 4. vrouw van Jacob, 5. Rom. keizer, 6. Turkse munt, 7. kameraad, 8. haat, 9. stok, 10. water in N.Brab., 11. be kend Spaans veldheer, landvoogd der Nederlanden, 12 dreunen, trillen, 17. meisjesnaam, 19. de naam van Jezus in de koran, 21. welige groei, 23. voor geschreven kerkgebruik, 25. denk beeldige richtlijn, 26. comparatief van veel, 28. wisselborgstelling, 29. langer maken, 31. zonder enige verheven heid, 34 Zeeuwse hoeve, 36. lichaams deel, 39. zijtak Donau, 42. de 12 mach tige goden der Germanen, 44. bloed huis, 46. wild zwijn, 48. zijtak Donau, 49. woord waarmede een persoon of zaak wordt aangeduid, 51. schoor- steenzwart, 53. stad in Italië, 54. berg plaats, 56. tijding, 57. lusthof 61. komt van het varken, 63. als 47 hor., 65. als 35 hor., 67. als 19 vert., 69. slotwoord van liturgische gebeden, 71 tijdreke ning, 73. metaalsoort, 74. houten bak je, 76. sluiskolk, 78. muzieknoot, 81. onder andere (afk.). Oplossingen worden tot en met Woensdag 22 Dec. a.s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Onder de goede inzen ders zullen worden verloot een verzil verde sigarettenkoker een portemon- naie en een vulpotlood. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. ontaarden, 8. v.a., 9. adder, 10. on, 12. sla. 13. dak, 15. rap, 17. moe, 19. rad, 21. tram, 23. pose, 24. arena, 25. leek, 27. Peel, 29. les, 30. das, 32. Ina, 33. per, 35. tak, 37. Ni., 39. eigen, 40. eg, 41. Nederland. Verticaal: 1. o.a., 2. tal, 3. Adam, 4. A.D., 5. rede, 6. dra, 7. no. 8. ver tellen, 11. nederlaag, 12. spa, 14. K. R.O., 16. armee, 18. opera, 20 Assen, 22. mak, 23. pap, 26. esp, 28. eik, 30. drie, 31.-stel, 34. eed, 36. ana, 38. in, 40. ed. Nooit was het aantal oplossing zo groot als deze week. Nu zij toegege ven dat de opgave deze keer helemaal niet moeilijk was. Ondanks het vele werk van het nazien doet het ons toch groot genoegen zoveel belang stelling voor onze puzzlerubriek te constateren. We kunnen daarom onze puzzle-liefhebbers reeds mededelen dat in ons Kerstnummer een bijzon dere Kerstpuzzle zal worden opge nomen, waarvoor fraaie prijzen be schikbaar worden gesteld. De prijzen werden deze week ge wonnen door: le prijs, een paar zil veren manchetknopen: J. A. Neer- voort, Mariënpoelstraat 3, Leiden. 2e prys. een foto-etui: Th. Duivenvoor de, Kerkstraat 82, Noordwijkerhout. 3e prijs, een vulpotlood: A. van Vel- zen, Dorpsstraat 489, Leimuiden. De prijzen zullen worden toegezon den. van de K.A.B.-leden. De jongens en meisjes werden allemaal getracteerd. Het gezelschap van mr. Caster heeft de gehele avond de kinderen ver maakt met goocheltoeren, toneel enz. De guitaristen gaven twee maal eni ge nummertjes ten beste. Het was een avond die insloeg bij de kinderen. Ze zullen het nog dagen aan een stuk met elkaar bespreken. RIJNSBURG Flora. De bloemenveiling Flora hield haar jaarvergadering. Dc se cretaris de heer A. de Haan deelde in zijn jaarverslag o.m. mede dat het afgelopen boekjaar was geveild voor een bedrag van ruim 4 millioen. De bestuursleden C. Pauw en G. van Delft Gz. werden herkozen. De ba lans sloot met een bedrag van 405.499.50 en een batig saldo van 28.392.81. Dit bedrag zal geresti tueerd worden aan de leden. Het is 7/10 pet. van de omzet. STOMP WIJK Stompw. Boys. Het le elftal trekt naar. Leiden en ontmoet daar Morsch- kwartier I. Het ongeslagen 2e elftal ontvangt Morschkwartier 2. Het 3e elftal krijgt visite van DOSR 5. De B-junioren spelen uit tegen Alphen se Boys C. VOORHOUT Schietvereniging „St. Hubertus". De jaarvergadering tverd door bijna alle leden bezocht. Er was een batig saldo van ƒ43.24. De kascommissie bestond uit de heren B. Schulte en G. v. Leeuwen. De aftr. bestuursle den. de heren P. J. v. d. Hulst en C. Stoop, werden met alg. st. herkozen. De Schuttersdag wordt gehouden Maandag 10 Januari om 10 uur. Na afloop prij&j assen. In de pr ij zencom missie werden benoemd de heren A. Eggen en J. v. d. Berg. Volgend jaar wordt het 30-jarig bestaan herdacht. In de feestcommis sie hebben zitting de heren P. J. Wes terhoven, B. Schulte en L. P. H. Vester. Besloten werd om vóór het 30-jarig bestaan geen nieuwe leden Personalia. Als opvolger van de heer P. J. Vis is met ingang van 1 Febr. 1949 benoemd tot chef com mies ter gemeentesecretarie alhier de heer H. P. L. Standaers, thans werkzaam ter gemeentesecretarie te Oud en Nieuw Gastel (N.B.) als adj. commies le klas. Geboren: Elisabeth Petr., d. v. W. Borst en H. P. Peters; Petrus Th. J., z. van C. W. Borst en M. A. Schelvis: Jasperina Gerdina A., d. van J. de Mooy en W. v. Vliet; Si mon, z. van Th. S. Eikelboom en J. Hoek; Lena, d. v. J. C. Koppe en T. Remmelzwaal; Cornelia Joh., d. van C. v. d. Aart en J. A. de Zwart. Ondertrouwd: A. P. v. d. Ham en M. Passchier; M. S. v. Polanen en G. E. v. Tongeren. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het diploma slachten, middenstands- en vakdiplo ma is te Utrecht op de sïagersvak- school geslaagd onze plaatsgenoot C. P. van Vliet. Opening Toonkamer Energiebedrij ven. Vrijdagmiddag heeft de bur- femeester in tegenwoordigheid van e gemeente-secretaris, enige raads leden. het hoofd der Centrale Boek houding en de chef-monteur der be drijven A. C. Verhoogt de toonkamer geopend van de gem. energie bedrij ven, welke is ondergebracht in het gebouw van het voorm. Raadhuis, Gebr. Treubstraat, alhier. In het kantoorlokaal werd zowel door burgemeester v. d. Hoeven als de heren Kraayeveld en Verhoogt een nadere uiteenzetting gegeven van het doel van deze toonkamer. Voorop staat dat het doel van deze toonkamer is het gebruik, vooral van electrici- teit te stimuleren, het publiek des kundig voor te lichten en in geen ge val een magazijn is, waar het publiek kan kopen. Hiervoor moet men bij zijn installateur zijn. Men kan, indien men dit verlangt, in deze toonkamer zijn keus bepalen, maar de gem. be drijven verwijzen u dan voor het ver dere verloop, zoals aansluiting en plaatsing, naar een erkende installa teur van uw eigen keuze. VOORSCHOTEN Aanbesteding. Ten overstaan van architect Pino te Leiden had Vrijdag de aanbesteding plaats van het bouwen van een kantoorgebouw aan de Valkenburgseweg, alhier, voor de firma de Boer en Jaeger, Houthandel te Leiderdorp en Voor schoten. Laagste inschrijver: J. Zoetemelk, Voorschoten, 16.980, ZOETERMEER Voetbal. Zondag a.s. DSO 1— DHL 1 2.15 uur; DSO 2—HBS 7 2.15 uur; DSO 3—DHL 3 12.30 uur DSO 4AVV 4 12.30 uur. Handbal: DSO—HMS 3- Aan de schilders Fr. Wiegers, G. Lataster, J. G. Diederen, Th. Kroeze en H. Berserik heeft de Koningin een studiebeurs verleend. De laatste tollen in Overijssel zullen volgend jaar het loodje leg gen. Het zijn er drie, n.l. bij Almelo, Diepenheim en Heino. HYPOTHKKIN en Toor alle andere zaken op het gebied yan on roerende goederen Bouw-sn Makelaarsbedrijf v.d, Drift Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20513 BEURSOVERZICHT. Terwijl het zakenverkeer op de Amsterdamse effectenbeurs gisteren wederom van bescheiden afmetingen was, had de markt een kleurloos ver loop. Bij de opening was de stemming prijshoudend en diverse fondsen wa ren iets hoger dan gisteren, maar on der beurs tijd voltrok zich een klei ne reactie, zonder dat grote variaties vielen waar te nemen en aan het ein de van de rekening verschilden de koersen van de meeste fondsen maar weinig bij die van Donderdag. De beleggingsmarkt was rustig. De Ne derlandse Staatspapieren waren on geveer prijshoudend. Amerikanen waren verwaarloosd. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 17 Dec. Groenten. Bloemkool 25 26, waspeen I 9.5013.75, idem II 5.506.50, groene kool f 79.60, spruiten 1038, rode kool 7.60 8.10, boerenkool 911, gele kool 6.70—7.70, knolselderie 8.10 10.10, andijvie f 732, uien f 7.20 7.30, selderie f 7.908.20, peterselie 9.109.20, breekpeen 4.404.60. TER AAR, 17 Dec. Groenten. Witlof I 27—36 ct., idem II 12—22 ct., idem stek 67 ct„ tomaten 27 1.74, andijvie 1430 ct., idem afw. 210 ct., broei vet 25 ct., uien 16 ct., prei 6 ct., alles per kg; bloemkool 1050 ct., per kist; groene kool 47 ct., rode kool 10 ct., witte kool 3 ct., kroten 36 ct., per kg; knolseldery 45 ct., per stuk; waspeen 8 ct., stoofsla 52 ct„ spruiten 30 ct., per kg; seldery 2 ct., per bos. ROELOFARENDSVEEN, 17 Dec. Bloemen. Tulpen: Early Queen 39—54 ct., White Sail 40—62 ct., Kre- lage Triumph 5269 ct., Crown Im perial 5063 ct., Hillegarda 5170 ct., Brillant Star 2.203.10; Nar cissen: Early Glory 2836 ct., Mag- nificense 2935 ct., Helios 2227 ct., L.germen 5879 ct., Herco 21 37 ct. Groenten. Tomaten 42 96, glassla 1323, stoofsla f 14 35, glassla II 2.808.20, andijvie 421, bloemkool 531, spruiten 26—42, witlof 22—31.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 7