FREDERIK Gemeenteraad van Woubrugge Blauw Wit-S.V.V. bigmatch in West I ZATERDAG 18 DECEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Vrijdagmiddag vergaderde de Raad der gemeente Woubrugge met als belangrijkste punt der agenda: Vast stelling gemeentebegroting, bedrijfs- begrotingen en begroting van de wo ningstichting „Nieuw Leven" voor 1949. De aanvragen van A. Hoogervegt, E de Vreede en G. van Lienden om vergoeding ingevolge art. 13 van de L.O.-wet 1920 over 1949 ontlokten enige discussie. Na uiteenzetting van de voor hen geldend omstandigheden werd conform het advies van B. en W. besloten op de verzoeken van de twee laatstgenoemden gunstig te be schikken, doch het verzoek van A. Hoogervegt af te wijzen. Evenzo gaf het navolgende punt: aanvragen om toekenning van steun ingevolge art. 72 van de L.O.-wet 1920 i.v.m. de aanschaffing van leer middelen voor het leervak lichame lijke oefeningen aanleiding tot uit voerige besprekingen. De voorz. gaf een uitvoerige uiteen zettng" over de hierover gevoerde besprekingen met inspectie L.O., G. S. en schoolbestu ren en stelde namens B. en W. voor de chr. school 600, en voor de R.K. school 800 beschikbaar te stellen. Voor de o.l. school werd een bedrag van ƒ300 uitgetrokken. Z.h.s. werd besloten het bedrag per leerling ingevolge art. 55bis van de L.O.-wet 1920 voor 1949 (incl. ad ministratiekosten) vast te stellen op 19.37 en het archief lokaal van de oi. school voor het tijdvak 1 Aprl 1948 tot en met 31 Maart 1950 we derom te verhuren aan de Ver. voor Volksonderwijs te Woubrugge t.b.v. het kleuteronderwijs op de thans gel dende voorwaarden. Overeenkomstig advies van B. en W. werd besloten Hh. Klijn algehele ontheffing, J. Kuipers ontheffing tot de helft en R. van Egmond geen ont heffing te verlenen van de aanslag hondenbelasting 1948. Geen huis-slachtingen. Eenstemmig werd besloten een hoeveelheid brandslangen t.b.v. de gem. vrij. brandweer te kopen, als mede toestemming te geven aan B. en W. om stappen te doen teneinde te komen tot aanschaffing van be nodigde kleding en de nog ontbre kende laarzen. De heer Schraverus verzoekt er op toe te zien, dat de slangen, die thans zijn gekocht, niet direct voor alle oefeningen worden gebruikt. De door B. en W. van Alphen aan den Rijn voorgestelde nieuwe ver ordening van de Vleeskeuringsdienst in de gemeente Alphen aan den Rijn ontlokte enige opmerkingen over de kwestie:'huisslachtingen, welke ech ter door de Voorz. aan de hand van de daarmede opgedane ervaringen in deze vleeskeuringskring werden weerlegd. Z.h.s. werd besloten gun stig advies te geven, met bemerking dat ten aanzien van de dagen, waar op niet wordt gekeurd, mogelijkhe den op te nemen voor uitzondering in noodgevallen. Ook t.a.v. de door voornoemde B. en W. gezonden ont- werp-instructie voor het perosneel van die dienst wordt z.h.s. gunstig geadviseerd. De Voorofse molen blijft behouden. De Vereniging „De Hollandse Mo len" had een verzoek ingediend om een bijdrage beschikbaar te stellen voor restauratie van de Voorofse poldermolen. De heer Zwetsloot geeft aan, dat ook voor restauratie van de Vlietmolen een bijdrage is ontvangen tot een zeer behoorlijk be drag, rekening houdende met de to- taalkosten. Hij stelt voor een bedrag van 500 beschikbaar te stellen. B. en W. hadden een gelijk voorstel, al dus de voorz. Er gaan stemmen op om de molen te doen verdwijnen en een bijdrage te verlenen in de op richting van een gemaal o.a. van de heer den Hertog. Besloten wordt als voorwaarde van het verlenen van de bijdrage op te nemen, dat het be drag eerst wordt betaald indien de restauratie, kostende het opgegeven bedrag, zou zijn voltooid. De heer Boon zou het bedrag willen halve ren en willen voorstellen aan het polderbestuur, dat meer bereidheid bestaat tot het verlenen van een bij drage voor het maken van een ge maal. In stemming gebracht wordt dit voorstel niet aangenomen. Te gen stemden de heren Bank, Zwet sloot, v. d. Eng en Angenent. Het voorstel van B. en W. wordt met 4 van de zeven stemmen aangenomen. Tegen stemden thans de heren den Hertog, Boon en Schraverus. Thans kwam het grote punt aan de orde. De begr. van „Nieuw Le ven". werd z.h.s. vastgesteld, nadat de voorz. heeft gewezen op het ver- liessaldo, dat door een kleine huur verhoging, waartoe alle bewoners bereid zijn, zou kunnen worden weggewerkt. Toestemming daartoe wordt echter van hogerhand niet gegeven. Evenzo werd, na kennis genomen te hebben van de daarover door de begrotingscommissie ge maakte opmerkingen, z.h.s. de be groting van het G.E.B. en die van het G.W.B. vastgesteld. De heer den Hertog vraagt of het niet mogelijk is dc spertijd voor de bedrijven van 4 op 5 uur te stellen, in verband met de grote moeilijkhe den, die daardoor ontstaan. De voorz. wijst er op, dat dit aan Leiden ligt, maar dat er practisch geen kans is om verbetering in dit opzicht te krij gen in verband met de precaire electr. positie. Dè straatverlichting had weer de volle belangstelling en uitvoerig werd gedebatteerd over aansluitin gen en verbeteringen aan Noordein de Hoogmade, Boskade Hoogmade en Vierambachtsweg Woubrugge. De wegen, ondanks de grote uit gaafpost, welke voor het onderhoud daarvan was geraamd, gaven aanlei ding tot het uiten van vele wensen, ditmaal soeciaal van Woubrugse zijde. Het Weteringpad en de Vrouw- geestweg werden grondig onder de loupe genomen. Veel instemming bestond bij de raadsleden voor het feit, dat B. en W. de subsidie voor de Vebo-tentoon- stelling te Leiden hadden verdub beld en gebracht op 50.voor 1949. De heer Zwetsloot hoopte, dat dit voorbeeld in de omgeving navol ging zou vinden. Bij de rondvraag kwam natuurlijk de woningbouw ter sprake. De heer Zwetsloot vraagt hoe het staat met de woningbouw te Woubrugge. De voorz. kan berichten, dat de vooruit zichten in deze voor Woubrugge niet ongunstig zijn. Verdere bouw ziet hij echter tamelijk pessimistisch in. De voorz. wijst op het vele, wat hier over door B. en W. reeds is verricht mede t.a.v. mogelijke bouw van se- mi-permanente woningen. Als slot stuk van de vele hierover gevoerde besprekingen, waaraan bijna alle raadsleden deelnamen, stelde weth. Bank voor een plan te maken voor Woubrugge en Hoogmade gezamen lijk, welk voorstel door de voorz. voor B. en W. wordt terugenomen. EénvandedHe, naar persoonlijke smaak, want alle drie zijn goed tegen ruwe, rode handen en schrale huid: Purol (balsem)-Hamea (crème) Hamea (gelei). In prijzen v. 30-75ct HAAGSE GERECHTSHOF Arresten. Wegens diefstal was mej. M. A. H. de V. te Leiden door de rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, van welk vonnis zij in hoger beroep kwam, omdat zij het feit ontkende te heb ben gepleegd. Het Hof heeft het ten laste gelegde niet bewezen geacht en verdachte vrijgesproken. Wegens clandestiene slachterij waren L. C. V. en C. M. O. Ie Bode graven veroordeeld tot resp. drie en vijf maanden gevangenisstraf, van welk vonnis zij in hoger beroep kwa men. Het Hof heeft V. veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk en O. tot een maand on voorwaardelijk. HAAGSE RECHTBANK Diefstal. De kantoorbediende H. W. heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad wegens dief stal van geld en goederen uit een villa te Wassenaar waar hij had in gebroken. De Officier eiste 1 jaar en 6 maanden gevangenistraf. De recht bank legde 1 jaar en 3 mnd. met af trek preventief op. VOOR DE TUCHTRECHTER. Dure eieren, De Wassenaarse melkboer L. J. H. K. stond heden voor de tuchtrechter terecht omdat hij eieren voor een kwartje per stuk zon der bon verkocht had. Hij werd ver oordeeld tot ƒ200.boete. Idem textiel. A. P. en L. G. H. van B. te Leiden, grossiers in tex- tielgoederen, hadden schaarse textiel- goederen tegen zwarte prijzen aan winkeliers verkocht, die deze goede ren ook weer tegen te hoge prijzen hadden verkocht. Zowel M. als v. B werden ieder veroordeeld tot 4000.boete. DE LIQUIDATIE DER R.K. STAATSPARTIJ. Het B.G. te Rotterdam heeft van daag mr. dr. M. Franssen, de voor malige liquidateur van verscheide ne politieke partijen, o.a. van de R.K. Staatspartij, en van verschei dene verenigingen en jeugdorgani saties, veroordeeld tot drie jaar ge vangenisstraf met aftrek en ontzet ting uit de beide kiesrechten voor het leven. TWINTIG JAAR VOOR PAUL KlèS Het Bijzondere Gerechtshof te Leeuwarden heeft heden Paul Kiès veroordeeld tot twintig jaar gevan genisstraf en ontzetting uit alle rech ten voor het leven. Hij werd vrijge sproken van de beschuldigingen van ronselen van vertrouwensmannen (Eis was ook: 20 jaar). Ji/IORGEN zal het dan de laatste officiële competitiedag zijn van het jaar 1948. want de Tweede Kerstdag zal geen programma worden vastgesteld. Dat die dag intussen in vele instanties benut wordt voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden betreuren we ten zeerste, want zulks is helemaal niet nodig. Het programma toch is in het eerste gedeelte van het seizoen zover gevorderd, dat alle clubs de helft der wed strijden achter de rug hebben en sommige zijn er al ruim over heen, wan neer er morgen geen stagnatie optreedt. V.S.V. haalt het op z'n sloffen Het programma voor morgen ver meldt voor Afd. I de belangrijke, wedstrijd tussen Blauw Wit en SVV. Dat is door de Schiedammers nog niet gewonnen, want de Zebra's heb ben nog steeds een kans op de eer ste plaats en dus op het afdelings kampioenschap en verliezen zij deze wedstrijd, dan is die kans vrijwel verkeken. Ook Xerxes zal zich wel tot het uiterste inspannen en zich door ADO niet laten overbluffen en dan rest Ajax tenslotte ook nog. Ver liezen de Ajacieden even wel morgen van DOS in Utrecht, dan kunnen zij hun kansen wel als afgeschreven be schouwen. In Afdeling II is de situatie aan de kop heel anders. Daar spreekt men eigenlijk alleen over VSV, afdelings leider met vijf punten voorsprong en 1 wedstrijd meer gespeeld. Ook mor gen tegen HBS kunnen de Velsena- ren beide punten binnenhalen. U.V.S. OP BEZOEK BIJ SCHEVENINGEN. In de tweede klasse A kan RCH ongestoord verder gaan op de weg naar het kampioenschap. Naar het ons lykt zal ook Fortuna de Haar lemmers niet veel in de weg leggen. En UVS moet naar Scheveningen toe. De eerste ontmoeting in Leiden le verde een 61 zege voor de Leidse blauw Witten op. zodat een nieuwe overwinning weer in het verschiet ligt, maar men kan er verzekerd van zijn, dat Scheveningen op re vanche zinspeelt.... RKAW OP BEZOEK BIJ LFC. De belangrijkste wedstrijd in de derde klasse A is de wedstrijd LFC RKAW niet. In rang staat Alphen TYBB hoger, omdat van deze kamp het kampioenschap kan afhangen. En wanneer Alphen er in zou slagen de Haarlemmers te kloppen, dan kan er nog van alles gebeuren. Intussen is de ontmoeting van de Dambewoners in Leiden voor hen van zeer- veel be lang, maar naar het zich laat aan zien, hebben zij tegen LFC geen kans op punten, zodat het er niet erg hoop vol voor de gasten uitziet. Intussen hebben zij ook tegen TYBB en HBC wel gunstige resultaten weten te be halen, zodat we nog niet weten wat er gaat gebeuren! Roodenburg krijgt bezoek van To- negido, welke club thans de tweede plaats van de ranglijst bezet. We we ten niet wat Roodenburg van plan is, doch indien de Leidenaars er in slagen de Voorburgse club te klop pen, behouden zij zelf eveneens nog een kans op het kamoioenschap. Ten slotte HBCSJC. We weten niet meer wat we van de Noordwijk- se club moeten denken, doch als we de resultaten der laatste weken na der beschouwen, dan zal het morgen een nieuwe nederlaag worden. In de B- en C-afdelingen hebben Wassenaar noch Blauw Zwart nog enige kans op een plaats aan de kop, zodat we de verdere resultaten maar rustig zullen afwachten. RÖTIS5ERIE OÜDT LLYDEN: 2e Kerst- en Nieuwjaarsdag geopend Voor tafelreservering telefoon'* 1710-21217 Ruime parkeergelegenheid Steenstraat 53 - Leiden en het avontuur mte Notaris Zwingelhout verteld door Hubert Vet 47 ^wijgend gingen Frede- rik en de notaris Ver der tot ze bij een stad kwamen. De notaris liep recht op een straatveger toe die de straat aan het vegen was, en sprak: „Beste man, vertel mij eens waar ik het beste en duurste ho tel kan vinden. Het fijn ste is nog niet goed ge noeg voor mij; ik ben een zeer bij zondere persoonlijkheid. Een Heer als ik kan maar niet overal slapen. Tevens moet er ruimte zijn voor mijn bediende; een klein kamertje is wel voldoende. Kan je mij helpen, goe de vriend?" De straatveger leunde op zijn be zem en keek notaris Zwingelhout peinzend aan. „U komt me bekend voor," zei hij, en ging toen weer verstrooid verder met vegen. „Ik geloof dat ik U al eens eerder gezien heb. Ja mijnheer, U zult het niet geloven, maar ik ken ontzettend veel mensen. Ik weet al tijd precies wie er allemaal dood ge gaan zijn. Ja mijnheer, als straatma ker kan je ontzettend veel ontwik keling opdoen. Kijk nou bijvoorbeeld hier...." De straatmaker prikte een stuk cude krant aan zijn bezem en las een stukje voor uit een gemeenteraads- verslag. Toen keek hij de notaris nog eens hoofdschuddend aan en mom pelde weer: „Maar ik kèn U toch? Waar heb ik U toch meer gezien?" Notaris Zwingelhout werd onge duldig en vroeg op scherpe toon: „Dat is allemaal zeer interessant, maar ik wil weten of hier in de stad een goed hotel is. Een hotel dat geschikt is om een bijzondere persoonlijkheid als de mijne op waardige wijze te herber gen!" MOEILIJKE OPGAVE VOOR ROUWKOOP, EEN KANS VOOR LISSE? Het verloop der competitie in de vierde klasse A is wel zeer span nend te noemen. Na de nederlaag van Rouwkoop tegen Docos is er nog zeer veel mogelijk aan de kop der afde ling en het is nog lang niet uitge maakt wie tenslotte met de titel van kampioen zal gaan strijken. In ieder geval krijgt Rouwkoop morgen een lastige wedstrijd te spelen tegen Hil- legom, welke club weliswaar tot de middenmoot behoort, doch vooral te gen hoger geplaatste verenigingen aardig uit de hoek kan komen. En dan zijn er nog verschillende haaien op de kust voor het kampioenschap, want het grootste deel der clubs heeft theoretisch nog een kans op de titel. 't Is ook daarom, dat WSBLug- dunum en BSMAlphense Boys al even be1angrijk-zijn. En dan rest nog de strijd LisseTeylingen. De eer ste ontmoeting werd een magere 21 zege voor de Sassenheimers. Met wat goede wil kan Lisse nu voor een zelfde resultaat in haar voordeel zor gen. In de vierde klase B heeft ASC morgen rust, zodat Alphia weer een kans heeft aan de kop te komen, in dien van HDV gewonnen wordt LDWS kan zich handhaven op Maas straat, Te Werve op WP en Bode graven op VDV. In de vierde klasse C tenslotte gaat DOSR naar Zwart Blauw. Na het ge lijke spel tegen de leider Wi'helmus zou een nieuw gunstig resultaat al lerminst verwonderen, maar de gast heren zullen daarmede ook wel re-' kening houden en zich geheel ge- CRICKET DE EERSTE TESTMATCH. Als antwoord op de 161 all out van Zuid-Afrika bereikte Engeland gis teren op de tweede dag van de eer ste, testmatch tegen Zuid-Afrika een totaal van 144 voor verlies van twee wickets. Toen het spel wegens regen ge staakt moest worden had Engeland in de eerste testmatch tegen Z.-Afri- ka 144 voor het verlies van 2 wickets gescoord. De Engelsen stonden dus1 slechts 17 runs achter op het totaal van 161 van de eerste Zuid-Afrikaan se innings. Een ware storm raasde teen over Durban en men besloot de stumps tot vandaag op te bergen. HANDBAL R.K.A.V. De Bataven Dames. Morgen zullen de dameselftallen re vanche nemen tegen het sterke SVT. te Voorschoten. Het zal de dames deze keer niet meevallen met een over winning thuis te komen, maar, gezien de grote vooruitgang van de laatste weken, zullen we toch, als ware Ba taven, de moed niet verliezen. Aan vang Bat. 1SVT 1 om 1 u. Aan vang Bat. 2SVT 2 om 2 u. Vertrek per tram of fiets vanaf het station om 12.15 u. Heren. Voor de heren zal er om 3.30 'n wedstrijd zijn aan de Da Costastr. te Leiden. BILJARTEN HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP 47/2. Gistermiddag werd het tournooi om het hoofdklasse kampioenschap 47/2 voortgezet met de partijen Ja cobsvan Vliet en Teegelaar— Metz. Van Vliet opereerde tegen Jacobs met groot machtsvertoon en bracht de stand in 6 beurten op 23595. Hij had een juweel van een serie gescoord in zijn 3e beurt, die 125 caramboles opleverde en daar, na een poedel en een 25, ntog eens 74 punten aan toegevoegd. Deze laatste reeks was echter niet zon der vlekken en rimpeltjes. Hij raak te nogal eens onzuiver waardoor moeilijke problemen ontstonden, die hij alle oploste totdat hij, an dermaal op een iets te zachte stoot, de ballen in gunstige positie liggen liet. Jacobs bpitte de kans niet vol doende uit en kon na 21 weer gaan zitten. Veel beter deed hij het in zijn 10e beurt, toen hij zuiver en fijntjes stotend, voor de eerste maal in dit tournooi boven de 100 kwam en 105 produceerde. Van Vliet antwoordde prompt met 102, en na 9 beurten was de stand: Jacobs 223, van Vliet 369. In de 11e beurt maakte van Vliet met 11 een einde aan de strijd. Teegelaar had op de eerste dag in weerwil van twee nederlagen voor treffelijk gespeeld, naar zijn moyen ne van 22 voldoende uitwijst. Maar gistermiddag wilde het aanvankelijk niet lukken en na 15 beurten had Metz, traag en bedachtzaam stotend als immer, een grote voorsprong: 27087. Behalve in zijn 9e beurt, die 60 cararr/boles opleverde, was Teegelaar niet aan de 10 toegeko men. Gaandeweg kwam hij er be ter in. maar hij kon Metz toch geen ogenblik ernstig bedreigen. Van de Pol rees tot grote hoogten in zy'n partij tegen Sweering. Hij stak van wal met een serie van 106 uit de hoge schoo1 van de biljart kunst, liet cr een van 60 op volgen, die nog veel meer beloofde, doch af brak op een niet al te moeilijk bandstootje, zonk even in tot een 14 en een 2, doch beslpot met twee vol treffers van 112 en 106 alles sa men een moyenne van 66.66 verte gen woordigend. Tegen dit grof ge schut kon Sweering niet op, ofschoon hij zeker niet zwak speelde, integen- dee1, en een eervol gemiddelde be reikte. Het duel tussen de kemphaan de Ruyter en de houwdegen de Leeuw werd een lange lijdensgeschiedenis in 30 hoofdstukken. Na 23 beurten had de Leeuw 319 caramboles egen de Ruyer 349, en veel fraais had geen van de twee te zien gegeven want ze bleven ver beneden hun kunnen. Daarna bracht de Leeuw moeizaam zijn totaal op 345, terwijl de Ruyter vier maal poedelde en toen met een 9 op 358 kwam. De Leeuw maakte verder niets meer en de Ruyter, verbeten worstelend met zichze^ en met las tig liggende ballen, completeerde de 400 met een 16 en een 26, een teleur stellende partij. Jacobs 277 11 105 25.18 van Vliet 400 11 125 36.36 Teegelaar 302 27 60 11.18 Metz 400 27 50 14.81 Sweering 138 6 67 23 van de Pol 400 6 112 66.66 de Leeuw 345 30 39 11.50 de Ruyter 400 30 41 13.33 De avondpartijen leverden weer fraaie overwinningen op voor Metz, v. d. Pol, de Ruyter en de eerste van Teegelaar. Metz 400 18 137 22.22 Sweering 203 18 97 11.27 Teegelaar 400 27 69 14.81 Jacobs 386 27 74 14.29 v. d. Pol 400 10 116 40.— De Leeuw 128 10 77 12.80 Het klassement aan het eind van de tweede dag luidt: gew. p. car. brt. h.s. alg. gem. v. d. Pol 4 1600 47 176 34.04 Metz 4 1600 92 137 17.39 De Ruyter 3 1392 84 141 16.57 v. Vliet 2. 1508 53 131 28.45 Teegelaar 1 1208 76 102 15.89 Sweering 1 882 64 97 13.78 De Leeuw 1 1026 75 142 13.1 Jacobs 0 1181 87 105 13.57 BRIDGE BONDSVIERTALLLEN- COMPETITIE. Voor de Bonds-viertallen-competi- tie werden de volgende uitslagen verkregen in de le klasse: team Scheffers (DDS) wint van team Eichhorn (DDS) met 12 p.; team mevr. Braams (Sleutels) wint van team van der Voort (Npordwijk) met 24 p. IJSHOCKEY AMSTERDAM—PARIJS 2—4 Na een spannende, harde en zeer unfaire wedstrijd heeft het Parijs ijs - hockey-team gisteravond in de Apol- lohal te Amsterdam de competitie wedstrijd voor de West-Europa cup tegen Amsterdam met 4-2 gewonnen. De Franse overwinning werd be vochten in de derde spelperiode, toen zij al hun doelpunten wisten te scoren. Met 2-0 achterstand gingen de Fransen de laatste spelperiode in en toen b^ek pas, dat zij groter uit houdingsvermogen hadden. Het begon met een rush van aan voerder Luis, die de „ster" van het „ijs" was, waaruit hij keurig voor gaf aan de Berniques, die maar voor het inlepelen had (2-1). Even later was het Lacorne, die de Amsterdam mers met een schuiver in de hoek verraste (2-2). Mezieres wist uit een scrimmage de puck in het doel te werken, maar het doel was wegge schoven en toen mocht hij een pe nalty tegen de Amsterdammers ne men (2-3). Het was dezelfde speler, die nog even later het vierde doelpunt scoorde en daarmede de zege voor zijn team verzekerde, want de Fransen gaven de Amsterdammers geen kans meer hun achterstand in te halen. WIELRENNEN Swift Combinatie Morgen wor den te Rotterdam in gebouw Odéon in de Goevernestraat nationale ho- metrainwedstrijden gehouden, welke georganiseerd worden door de ren nersvereniging „De Rotterdamse Leeuw" Er wordt gereden over 2x1 km met 4 renners per vereniging. De Leidse dee1 nemers verzamelen zich om 8 uur aan het station om gezamenlijk naar Rotterdam te ver trekken. SCHAKEN DE VOORWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP L.S.B. De laatste ronde van de voorwed strijden om het persoonlijk kam pioenschap van de Leidse Schaak bond is thans gespeeld. Doordat ver schillende partijen nog afgebroken werden is nog niet met zekerheid te zeggen, welke spelers zich in de fi nale hebben geplaatst. De eindstanden zijn in groep IA: Demmendal 3x, van Galen 2J^x, Ir. Paardekooper 2x, Schüss 2x, Ver burg 2x en Teleng p. Demmen dal is vrijwel zeker van een plaats in de eindstrijd. Veel zal afhangen van de partij van GalenTeleng. Verburg staat in de afgebroken par tij tegen Paardekooper beter. Groep IB: Bey 4 (finalist), A. Barkema 3H?van der Nat 2%x, Ad miraal 2y., Turk lx en Kriek H p. De tweede plaats is vermoedelijk voor Barkema. Dit hangt af van de uitslag van de partij Turkvan der Nat Groep IC: Rotteveel 3 H (finalist) Leenheer (3% (fin.), van Gelder 3, Koet 2 y~Kanbier 2, Posthuma H p. Voor de tweede klasse is de uit slag: Groep IIA: Sluiter 3, Geyer 3x, Zwaan 2Yx, Ouwerkerk 2H*. Anes 2y, Padding Ox p. De afgebroken partyen moeten hier de beslissing brengen. Groep IIB: Poot 5 (fin.), Opten- drees 4 (fin.), van den Berg 3, Blonk 1, P. Barkema 1. Momberg 1 p. Groep IIC: Volders 4H (fin.), Preenen 4 H (fin.), Verduin 3, van Renswoude 2, Spek 1, Varkevisser 0 pt. In de derde klasse is het pleit ge heel beslecht. De eindstand hier luidt: IHA: P. Galjaard 4, A. de Roo 3y, v. d. Kaay 3, Elzinga 2H.Jans sen 1 p., v. d. Meide 1 p. IHB. Slegtenhorst 3H» J- de Roo 3H» Vavier 2yx, Beekman 2x, van Oord 1H. Prins 1 p. Daar hier slechts twee groepen zijn, komen uit iedere groep 3 spe lers in de finale. Dit zijn dus Gal jaard, A. de Roo, v. d. Kaay, Sleg- •tenhorst, J. de Roo en, gezien de stelling waarin de partij Vavier Beekman is onderbroken, ook Va vier. Naar wij vernemen, heeft Van der Nat afgezien van zyn protest tegen de overtreding van artikel 24 van het wedstrijdreglement in zijn partij tegen Turk en deze partij ge wonnen gegeven. Hierdoor is A. Barkema groep IB) in de finale ge plaatst. Competitie L.S.B. De uitslag vein de wedstrijd VoorschotenDe Zwarte Pion (2e klasse A) werd: Dr. P. Vermet (V.)P. Koetsheid (Z.P.) HK; K. A. Waasdorp Past. de Groot 01; J. v. OsH. v. Diemen 1—0; G. P. Sluiter—G. Scholtes 1—0; P. G. Sluiter—A. Rot teveel 0—1; J. J. Braggaar—H. Si mons 01; A. B. Wesselo JrJ. Smit HYi\ A. OudshoornJ. Goe- deman 01H. NoortN. v. d. Mey 01; B. MaatP. Langeveld (res.) H- Totaal: Voorschoten 3 H; Zwarte Pion 6IN DAMMEN Leidsche Damvereniging. Het eerste tiental van L.D.V. speelde de ze week zijn laatste competitiewed strijd van dit seizoen en won met 137. Hun tegenstanders, het Al- phensche H.D.C., heeft echter goed partij gegeven doch moest uiteinde lijk toch aan L.D.V. de overwinning laten. De volledige uitslagen waren als volgt: B. Slegtenhorst (LDV 1)J. v. Ent (HDC 1) 1—1, J. W. Huisman Jr. M. de Roos 02, W. Heemskerk H. de Vos 20, J. KlinkenbergN.N. 20, L. C. GerritsenW. Koopman 0—2, P. v. d. Stel—J. Disse' 1—1, I. TelengR. v. Klaveren 20, J. Zaal bergH. K. de Vos 11, J. A. Bem- senL. Koopman 2—0, S. v. d. WijngaardC. Verboom20. Óm de „v. d. Vlist" beker. De strijd om de „v. d. Vlist"-beker na dert zijn einde; deze week hebben H. de Water en W. de Roode uitge maakt wie het tegen de reeds eerder geplaatste finalist J. Zaalberg zal moeten opnemen. Na een van beide zijden behoorlijk gespeelde wedstrijd werd tenslotte H. de Water winnaar. Is Uw Radio defect? BEL 2A2AA De Radio-Technische Dienst I.B.M.C.O. N.V., Nieuwe Rijn 32 repareert vlug. betrouwbaar en vak kundig Aetherklanken ZONDAG. HILVERSUM II (415 m). 8.00 Nieuws. 8.15 B.B.C. Sympho- nie orkest. 9.30 Nieuws. 9.55 Inlei ding Hoogmis. 10.00 Hoogmis in het Franciscanerklooster „Alverna" te Wychen. 11.40 Cyclus pianoconcer ten van Mozart. 12.15 Gramofoon- muziek, 12.40 Lunchconcert door Orkest Zonder Naam', 12.55 Zonne wijzer, 13.00 Nieuws met aanslui tend Kath. Nieuws en Boeken nieuws, 13-50 Buffalo Bill, 14.05 Ned. Kamerkoor, 14.30 Gesprekken met kunstenaars, 14.40 Gooise Kring, 16.10 Sportreportage, 16.25 Openings plechtigheid in de gerestaureerde Sankt Stephansdom te Wenen: ge deeltelijk geleid door Z.E. Kard. In- nitzer, 19.30 Nieuws, 19.50 In het boeckhuijs, 20.05 De gewone man, 20.12 Uit en thuis. 22.37 Actualitei ten, 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuws 23.15 Utrechts Sted. Orkest. HILVERSUM I (301 m). 8.00 Nieuws, 8.18 B.B.C. Sympho- nie Orkest, 8.30 Voor hst platteland, 8.40 Barcarole, 9.12 Sportmedede- lingen, 9.15 Men vraagtwij draaien, 12.00 Lichte orkestmuziek, 12.40 Pierre Palla, 13.00 Nieuws, 13.20 Les gars de Paris, 13.50 Even afrekenen, 14.05 Boekenhalfuur, 14.30 Concertgebouw Orkest, 16.40 Sportrevue, 17.30 Ome Keesje, 17.50 Blauw WitS.V.V., 18.00 Nieuws, 18.30 Ned. Strijdkrachten, 20.00 Nieuws, 20.05 Reportagedienst, 20.15 Operafragmenten, 21.00 Reis naar de maan, hoorspel, 21.40 Muziek voor film en theater, 22.10 Zo zijn er, schets, 23.00 Nieuws, 23.15 Sky- masters, 23.45 Pianomuziek. MAANDAG. HILVERSUM II (415 m). 7.00 Nieuws, 7.45 Woord voor de dag, 8.00 Nieuws, 8.15 En nu aan het werk, 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken, 11.00 Pianomuziek, 11.20 Van oude en nieuwe schrij vers, 11.40 Zangrecital door David Hollestelle, 12.00 Lunchconcert, 12.30 Med. voor land- en tuinbouw. 12.33 NCRV koor, 13.00 Nieuws, 13.15 Mandolinata, 14.00 Schoolradio, 14.40 Werken van Haydn, 15.05 A'dams Kamermuziekgezelschap, 17.00 Kleu terklokje, 17.15 Sweelinck-kwartet, 17.45 Orgelbespeling, 18.15 Sport- rubriek, 19.00 Nieuws, 19.15 Boek bespreking, 20.00 Nieuws, 21.25 Re sidentie Orkest, 23.00 Nieuws, 23.15 Saechsische Staatskapelle. HILVERSUM I (301 m). 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtendgymn., 7.30 Gram.muziek, 8.00 Nieuws, 8.15 Ochtend varia, 10.15 Arbeidsvitami nen, 11.00 Op de uitkijk, 11.15 Or gelconcert, 12.00 De kwintetspelers, 12.30 Med. voor land- en tuinbouw, 12.38 Metropole orkest, 13.00 Nieuws' 13.20 De Papavers. 14.00 Wat gaat er om in de wereld, 14.15 George Melachrino en orkest, 15.00 Bon- bonière, 16.00 Solistenconcert, 16.45 Misicalender, 17.30 Vijftien minuten muziek, 18.00 Nieuws, 19.00 Film krant, 19.45 Landbouwrubriek, 20.00 Nieuws, 20.05 Radioscoop, 22.30 In stijgende lijn, 3e concert, 23.00 Nieuws.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6