FREDERIK Een eigenwijs jongetje, dat St.Nicolaas wilde zijn dm aam te tezen aan de kindeten DINSDAG 30 NOVEMBER 1948 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 WIJ STAAN IN HET KRIJT BIJ ZWITSERLAND. Het wil nog maar niet goed gaan met onze handel op Zwitserland. Eerst leek het zo mooi: wij zouden voor 215 millioen aan Zwitserse franken (die nog zo ongeveer hun vooroorlogse waarde hebben) van onze vrienden in de Alpen kopen en wij zouden voor een gelijk bedrag aan Nederlandse waren terugleveren. Maar dat is niet gelukt! De Zwitsers, die nogal verwend zijn, hebben een heleboel aanmerkingen op onze ar tikelen en kopen daardoor in ons land veel minder dan het handelsverdrag toestaat. Ja, zeggen ze, wij begrijpen best, dat Nederland in veel opzichten de oude kwaliteit nog niet kan leve ren, maar ons publiek koopt nu een maal alleen het beste en het mooiste. Daardoor is c - export van Nederland naar Zwitserland in de eerste negen maanden van het jaar al ruim 28 mil lioen franken achterop geraakt wat erger is,- die achterstand zouden wij volgens overeenkomst in goud moeten betalen. Dat goud kunnen wij natuurlijk niet missen en er zal dus niets anders opzitten, dan de invoer uit Zwitserland eveneens te vermin deren. Dat kan trouwens best, want het handelsverdrag verplichte ons niet alleen Zwitserse goederen te porteren, die wij eigenlijk wel kun nen missen, maar ook om geld ter beschikking te stellen voor toerisme in Zwitserland. Er is nu een handels delegatie naar Bern gegaan om te proberen althans een deel van deze onvoordelige verplichtingen kwijt te raken. Behalve het crediet veer ple zierreisjes naar de Alpen willen wij ook minder zware verplichtingen hebben tot het kopen van meubels, schoenen, kant, textiel, radio's, gra- mophoons, horloges en pharmaceuti- sche artikelen. Voor de Zwitsers is dat niet leuk, omdat zij daardoor hun export zien verminderen, maar waar niet is, verliest de keizer zijn recht. De Zwitsers zullen dit moeten inzien en waarschijnlijk zullen dus volgend jaar minder Nederlanders hun vacan- tie in Zwitserland kunnen doorbren gen. HET VLIEGVELD YPENBURG. De Haagse gemeenteraad heeft het college van B. en W. gemachtigd ten aanzien van het vliegveldvraagstuk in de geest van de aan de raad overge legde beschouwingen. Men wil stre ven naar de uitbreiding van „Ypen- burg" tot e-vliegveld. De Haagse raad voelt veel voor dit plan, waartoe de heer Frits Diepen, de stoot heeft ge geven. Men berekent, dat deze uit breiding ten hoogste 4.000.000 zal kosten, waarnaast voor „Schieveen" „e" 14.000.000 zou moeten worden ton de z.g. Francis Amory prize uitgetrokken. De meeste raadsfracties ontvangst te nemen. De prijs wordt Spoedig indiening ontwerp wederopbouw Bij de Tweede Kamer zal binnen kort worden ingediend een wetsont werp tot „tijdelijke voorzieningen ten behoeve van de wederopbouw en de bevordering van de bouwnijverheid" (Wederopbouwwet) In het nieuwe wetsontwerp wordt, zoals reeds eerder door ons gemeld, het vaststeken van de wederopbouw- plannen en de onteigening ter uit voering van die plannen geheel in handen der gemeentebesturen gelegd. Het wetsontwerp regelt verder de vaststelling van de rijksbouwpro gramma's en de verdeling van de contingenten voor bouw en herbouw Bij de verdeling van het contingent voor woningen worden Gedeputeerde Staten ingeschakeld. De goedkeuring van werken zal grotendeels aan de gemeentebesturen worden gedele geerd. Voorts wordt de mogelijkheid geopend om bouwvergunningen van tijdelijke aard af te "geven.v Geen vrije tarieven in het bouwbedrijf Afwijzing van rijksbemiddelaars. Het College van Rijksbemiddelaars heeft beslist, dat geen uitbreiding zal worden gegeven aan proefobjecten in het bouwbedrijf, waar met zgn. pla- fondloze tarieven wordt gewerkt. Het College heeft bij deze beslissing overwogen, dat op dit ogenblik nog niet kan woiden bepaald in hoeverre de voorlopige resultaten der proeven tot een meer algemenen maatregel aanleiding kan geven. Uit loontechnisch oogpunt acht het college uitbreiding der proeven niet nodig noch gewenst, gelet op het tij delijk karkter der thans lopende proe ven. Het College is van oordeel, dat in dit stadium slechts de mogelijkheid aanwezig is om bij vooraf goed te keuren tarieven, dispensatie van de loonregeling te verlenen met een be grenzing van ten hoogste 25 pet. der oververdiensten- Dr. W. J. Kolff, internist aan het ads-ziekenhuis te Kampen en spe cialist in de behandeling van nier ziekten is naar de Verenigde Staten vertrokken om van de American Academy of arts and sciences te Bos- bleken achter het „Ypenburg"-nlan te staan, gezien het nationale belang en de toestand van 's lands financiën. Alleen de woordvoerder van de com munistische fractie had zodanige be denkingen, dat deze partij de steun aan het voorstel van B. en W. heeft apparaat. hem verleend voor de bouw van de kunstmatige nier, waarmede een practische mogelijkheid tot behande ling van de patiënten met uremia wordt geschapen, en voor zijn boek constructie en resultaten van het Jaag die RheumatisoJie pijnen uit Uw ledematen! Dat kan! Met de eenvoudige bloed zuiverende Kruschen-kuur: Elke morgen de kleine dosis Kruschen Salts De zes minerale zouten waaruit Kru schen bestaat, zijn een wondere sti mulans voor de bloedzuiverende or ganen. Lever, nieren en ingewanden hebben de opwekking nodig, die Kru schen geven kan. Ze gaan weer krachtiger werken, het bloed gaat sneller stromen en voorkomt zodoen de dat schadelijke, pijnverwekkende zuren zich gaan vastzetten in spie ren en gewrichten en voortdurende oorzaak worden van Uw ondragelijke pijn. Niet zonder reden gebruiken millioenen mannen en vrouwen over de hele wereld sinds jaar en dag Kruschen. De heilzame gevolgen worden alom erkend en er kan geen reden zijn, waarom ook gij er niet van zoudt profiteren. Vraag Kru schen bij Apotheker of Drogist. onthouden. In de Staatscourant van heden is o.m. opgenomen een regeling van lo nen en andere arbeidsvoorwaarden voor de tuinbouw in de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Zuid- Holland en Limburg. INVALIDITEITSVERZEKERING. TOT LONEN VAN 3009.— De laattse tijd kwam het vaak voor, dat de Raad van Arbeid geen rentekaart kon uitreiken, omdat de loongrens voor toelating 2000 per De K.L.M. heeft, door bemiddeling van dr. K. Slotboom, hoofd van de geneeskundige dienst der maatschap pij, aan dr. Kolff vrije overtocht aan geboden. Dr. W. J. Kolff is een van dc zes personen aan wie deze onderscheiding uitgereikt wordt. BEBEIJFSUITKOMSTEN SCHOEN- HERSTELLERS3EDRIJVEN. In opdracht van het directoraat- generaal van de prijzen en de fede ratie van schoenmakerspatroonsbon den heeft het Economisch Instituut voor de middenstand een rapport uit gebracht met betrekking tot de ren tabiliteit van .schoenreparatiebedrij ven Dit rapport zal worden ge- jaar bedroeg. Met ingang van 2J No-i bruikt bi] besprekingen, welke tus- vember is het bedrag vin ƒ2000 ge- I sen het directoraat-generaal en de Wüzigd in 3000. Dit heeft tot gevolg, organisaties in deze branche zullen dat arbeiders met een loon tot In mft I .w°rde" gehouden, met betrekking ƒ3000 tot de invaliditeitsverzekering Itot d? h°°Ste der Pr«zen van de moeten worden toegelaten. Zij, die een eerste rentekaar gewei gerd is, omdat het loon meer bedroeg dan 2000 per jaar, moeten thans, als zij jonger zijn dan 35 jaar, op nieuw een rentekaart aanvragen, als zij- op of na 20 November 1948 min der verdienen dan 3000 per jaar. Aanmeldingsformulieren zijn ver- krijgbaar aan postkantoren en bij de Raden van Arbeid. paraties. AFSCHAFFING VERVOERBEWIJZEN VOOR BIGGEN Naar wij van de zijde van het mi nisterie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening vernemen kan verwacht worden dat binnenkort de vervoerbewijzen voor biggen zul1 en worden afgeschaft. en het avontuur met Kobus Kluif been verteld door Huibert Vet zijn 32 Oedoel je een gewoon ijzeren ringetje, zon der enige versiering?" vroeg Kobus Kluifbeen. „Ja!" knikte de tove naar en Frederik hoopvol. „Helemaal glad?" ging Kobus Kluifbeen verder. ,Ja!" deden Frederik en de tovenaar. „En ongeveer de mast van mijn duim?" Fredrlk hield van spanning adem in. „Nee, die heb ik ni^t gevgnden," zei Kobus Kluifbeen toen. „Maar we zouden wel eens kunnen gaan zoe ken. Frederik en de tovenaar zuchtten van teleurstelling. „Ja, nu zullen we wel moeten gaan zoeken," zei Fre derik mat, „als we anaar wisten waar...." Kobus Kluifbeen v/uifde met zijn hand. „Laten we nu tot zaken ko men," ging hij verder. „Volgende week wil ik minstens zevenhonderd gulden en negen en dertig en een halve cent belasting innen. Heb Je «•1 weer nieuwe namen opgeschreven van mensen die *nog iets hebben?" „Nee," antwoordde de tovenaar, „maar ik zal er direct mee beginnen'.' „Goed", maakte Kluifbeen een eind aan het onderhoud. „Doe dat maar. Goedenavond! Woef!" „Woef!" zeiden Frederik en zijn taas en toen gingen ze weer ter.ug naar het dorp. Na een korte poos bereikten ze de herberg en gebiedend klopte Ko Krauw op de deur. „Öoe open!" riep hij bars, „ik ben Notaris Zwingelhout!" De deur werd aarzelend op een kier geopend. „Goedenavond mijnheer Zwingel hout!" zei de waard, en toen zag hij Frederik. ONTPLOFFING IN LASINRICHTING. In een lasinrichting in de Wete ringstraat te Amsterdam ontplofte Maandagmiddag een acetyleenappa- raat, waarbij .de 18-jarige arbeider H. B. door de in het rond vliegende scherven dodelijk werd verwond. Het stoffelijk overschot is naar het Wil- helmina gasthuis overgebracht. Demonstreer Uw rijvaardigheid niet door anderen in gevaar te brengen, maar door beleefdheid De laatste overspanning van de nieuwe brug over de Lek bij Vianen is aangebracht. Men begint nu met het leggen van een tijdelijke Bailey brug onder de overspanningen, zo dat het verkeer eerstdaags van de brug gebruik kan maken. De bouw van de verkeersbrug gaat intussen normaal door. MILITAIRE JEEP VAN EEN DIJK GESTORT. In de nacht van Vrijdag op Zater dag zijn er militaire oefeningen ge houden in Dordrecht en omgeving, waar ook enkele jeeps en twee mo toren van Alkmaarse luchtdoelartille rie deelnamen. In de nacht is de mi litaire chauffeur J. M. met zijn jeep in een kuil geraakt en de dijk afge stort. Een inzittende cornet kwam er goed af, doch de chauffeur werd op slag gedood. DODELIJKE VAL. Gistermorgen is tijdens werk zaamheden met een kraan bij de Chamotte Unie te Geldermalsen de 4Ü-jarige M. uit Gorinchem van een dertig meter hoog gebouw van het fabriekscomplex naar beneden ge stort. Met zeer ernstige inwendige kneuzingen werd M. naar een zieken huis vervoerd. Hij bleef geruime tijd bij bewustzijn, doch stierf in de na middag. M. zou binnen enkele weken in het huwelijk treden. Tengevolge van de zware mist kwam in de gemeente Lith bij Oss een vrachtwagen van de groetegros- sier van Doorn uit Tiel in botsing met een andere vrachtauto. De wagen van de groentegrassier sloeg hierdoor over de kop en kwam in een sloot terecht. Hierbij werd de 26-jarige W. van Doorn zodanig bekneld, dat hij zware inwendige kneuzingen opliep. Hij kon eerst bevrijd worden, nadat het stuur wiel stukgezaagd was. Korte tijd hier op overleed hij. Het stoffelijk over schot werd overgebracht naar het St. Anna-Ziekenhuis te Oss. TREINONTSPORING BIJ DOETINCHEM. Op de spoorlijn WinterswijkArn- hem is vanmorgen de trein, die om 7.24 uit Doetinchem in de richting Arnhem was vertrokken, even voor het station Wijnbergen ontspoord. De locomotief kwam terecht op de ver keersweg, die naast de spoorlijn loopt. De voorste drie wagens ble ven buiten de rails op de spoorbrug over de Oude IJssel staan. Alleen de achterste wagens bleven in de rails. Er gebeurden geen persoonlijke on gelukken. De oorzaak van de ontspo ring is nog niet bekend. Het wegver keer is omgelegd. Treinreizigers wor den tussen Wehl en Doetinchem met bussen vervoerd. Men hoopt de spoorlijn tegen de avond weer vrij te hebben, maar het staat nog niet vast of dit zal lukken. DIRECTEUR VAN SLACHTHUIS TE HAARLEM GEARRESTEERD Knoeierijen met vlees en diefstal van gereedschappen De dir. De V. en de hoofdinspecteur K. van het slachthuis te Haarlem zijn gearresteerd i.v.m. knoeierijen, die aan het licht zijn gekomen, na dat reeds een jaar lang was opge- valTen, dat grote hoeveelheden vers vlees spoorloos verdwenen. Ook was geknoeid met vrijbankvlees. De beste delen werden naar bevriende relaties gestuurd en het tekort werd aange vuld met afval, dat voor hondenvoer was bestemd. Ook werden verschil lende stukken gereedschap verduis terd en liet men op kosten van de gemeente, personee1 voor de per soonlijke belangen van de hoofdin specteur werken, hetgeen K. bekende. De directeur wordt van soorgelijke delicten beschuldigd. Aanvankelijk was ook de voedselcommissaris, de heer J. aangehouden, doch hij is korte tijd later vrijgelaten. Het on derzoek duurt voort. Vechtpartij bracht smokkel aan het licht Een vechtpartij op het Rem- brandtplein te Amsterdam heeft de politic en de douanerecherche in staat gesteld een Belgische man en vrouw, die samen met een Engels man Nylonkousen smokkelde te ar resteren. Deze buitenlanders waren in het bezit van 700 paar Nylonkousen, welke zij hier wilden verkopen. Op het Thorbeckeplein vielen zij in handen van een vijftal bekende Am sterdamse „slingeraars" „Willy", „Schele Rinus" de IJmuidenaars, „De Dollarkoning" en „Zwarte Lou- tje, met welke zeer bekende „heren" men het eens geworden over dc prijs 6300, doch toen de zaak zijn beslag zou krijgen bleken de kousen, die .zolang in de keuken van het ca fé, waar de zaak werd afgehandeld, neergelegd waren, verdwenen. De politie, die gewaarschuwd was voor de vechtpartij waarin het „za ken doen" ontaardde, kon aanvanke lijk niet ingrijpen, maar een tweetal agenten van het bureau Singel be sloot de vreemdelingen in het oog te houden. Zaterdagmorgen hielden zij het drietal aan, dat toen in 't be zit bleek van twee auto's. De men sen en auto's werden naar het hoofdbureau overgebracht, terwijl onderwijl in hun hotel een onder zoek werd ingesteld. Dit bracht aan het licht, dat zij voorts in het bezit waren van een aanzienlijk bedrag aan deviezen. Bovendien kwamen uit een geheime bergplaats in een van de auto's nog 40 paar Nylonkou sen te voorschijn. De zevenhonderd verdwenen paren zijn nog niet te voorschijn gekomen. De politie veronderstelt, dat zij in middels wel weer doorverkocht zijn. BEURSO VERZICHT. Ter beurze van Amsterdam con centreerde de belangstelling zich gis teren in hoofdzaak op enige speciali teiten, die behoorlijke affaire te zien gaven, maar overigens was de han del van bescheiden omvang. De stemming was door elkander geno men prijshoudend, maar dit nam niet weg, dat de koersbeweging onder brurstijd onregelmatig was. De be- leggingsmarkt was stil. De Ned. Staatspapieren waren prijshoudend, maar zo goed als onveranderd. Ame rikanen waren veronachtzaamd. Er was eens een heel eigenwijs jongetje, dat Japie heette. Op school hielden de kinderen niet van hem, omdat hij zo ontzettend kon jokken. Hij luisterde op straat altijd de grote mensen af en probeerde ze dan na te praten. Zoiets is na tuurlijk erg dom! Soms beweerde Japie, dat hij professor was en een volgende keer zei hij: „Ik ben schoolmeester". Vanzelfsprekend was er niemand, die hem geloofde, want heel dikwijls maakte hij al zijn sommen fout. Japie's vader vond het erg vervelend, dat zijn zoontje eigenwijs was. Op een avond, toen hij van St. Nicolaas had verteld en de broertjes en zusjes naar bed waren, liet hij Japie bij zich komen. „Hoor eens hier Japie", zei vader, „je moet dat jokken nu eens gauw afleren, want anders word je nooit een flinke man. Vanavond heb ik van St. Nicolaas verteld en die is heel vroeger ook een kleine jongen geweest. Maar grote mensen luisterde hij nooit af en jokken deed 'hij ook niet. Hij was zo braaf, dat hij later zelfs bisschop werd. En toen hij dat eenmaal was, trok hij de wereld rond, om overal de men sen gelukkig te maken. Voor hem zelf was dat erg vermoeiend, maar hij wilde nu eenmaal blijde gezichten zien en ging er daarom mee door, ook toen hij al heel oud was. Op zekere dag liet O. L. Heer St. Nicolaas bij Zich komen. „Beste Bisschop", zei Hij, „het is eigenlijk Uw tijd om dood te gaan en bij Mij in de hemel te komen. De mensen kunnen U echter niet meer missen en daarom heb ik besloten met U een uitzondering te maken. Zolang de wereld be staat, mag U er blijven, om de mensen gelukkig te maken. Japie had met grote oren naar zijn vader ge luisterd en in bed lag hij nog lang over St Ni colaas na te denken. De volgende morgen op school lag er op iedere bank een suikerbeest van de Goede Sint. Toen Japie de klas binnen kwam en de lachende gezichten zag, zei hij: „Dat suikerbeest hebben jullie van mij gehad". „Niks hoor", r.'^en de kinderen, „van St Ni colaas". Japie keek erg gewichtig de klas rond en sprak: „Ik ben toch St. Nicolaas". Nu, toen begonnen alle kinderen hard te lachen. Op dat ogenblik kwam de juffrouw binnen. „Ik geloof, dat Japie weer aan het jokken is", zei ze. „Ga jij maar vlug op je plaats zitten, want St. Ni colaas heeft een baard en jij niet!" Daar kon Japie niets tegen inbrengen. Hij bleef er echter de hele dag over prakkezeren en 's nachts in bed kon hij niet in slaap komen. Ik moet een baard hebben, dacht hij. Maar ja, kleine jongens kunnen nu eenmaal geen baard krijgen. Ineens herinnerde Japie zich, dat hij wel eens van kabouters gehoord had. Dat waren ook kleine mannetjes, maar een baard hadden zij toch. Misschien woonden er wel kabouters in het bos? Heel stilletjes ging hij uit bed, trok zijn kleren aan en sloop de trap af. Bij de voor deur bleef hij staan en luisterde, of zijn vader en moeder hem misschien hadden gehoord. Toen hij echter niets vernam, maakte hij heel voorzichtig de deui* open en wipte de straat op. Het was er heel stil en een grote maan stond aan de hemel. Naar het bos lopen, was hoog stens vijf minuten. Japie zette er flink de pas in en spoedig was hij tussen de bomen. Nu is het helemaal niet prettig om 's nachts alleen in het bos te zijn en Japie begon al gauw bang te wor den. „Was ik maar thuis gebleven", huilde hij zachtjes en maakte rechtsomkeer. Opeens bleef hij stokstijf staan, want vlakbij klonk een hel dere lach. „Is daar iemand?", vroeg Japie ang stig. „Ja zeker, is hier iemand", klonk het vro lijk, „maar als je de verkeerde kant blijft op kijken, zie je me niet!" Verschrikt draaide Japie zich om en zag op een paddestoel een kleine man zitten, die heel genoegelijk een pijpje rookte. „Bent U een kabouter", vroeg hij. ,Dat kan je toch zeker wel zien", zei het mannetje. „Ik ben Pimperneus en zit hier op je te wach ten. Daar kijk je van op hè? Ja Japie, kabou ters weten een heleboel dingen! Jij bent naar het bos gekomen, omdat je een baard wilt heb ben. Erg eigenwijs van je, ,maar een baard zal je hebben. Ik genees graag eigenwijze en jok kende kinderen", voegde Pimperneus er raad- selachig aan toe. Even la#r stapte Japie met de kabouter ver der het bos in. Bij een boom bleef Pimperneus staan en zei: „Hier woon ik". Hij klopte drie maal op de stam en daarna kwam er een ope ning in de boom. „Wacht maar even Japie", zei pen. Af en toe» voelde hij aan zijn gezicht, maar er was niets van een baard te bespeuren. Ver moeid viel hij eindelijk in slaap en schrok pas de volgende morgen wakker van een harde schreeuw. Het was zijn moeder. „Kom eens kij ken vader", riep ze. „Japie heeft een hele lan ge baard en witte haren!" Toen moest hij natuurlijk vertellen van zijn nachtelijke tocht en de kabouter. „Je zult er gauw genoeg spijt van krijgen", zei zijn vader. „Ik hoop maar, dat het een goede les voor je zal worden". Japie haalde zijn schouders op, want hij was nu eenmaal eigenwijs. Op straat riepen de kin deren hem na en de buurman ging van schrik op de loop voor het jongetje met de baard. Nie mand geloofde echter, dat hij St. Nicolaas was. Toen hij op een ochtend naar school ging, liep hij op de hoek van de straat tegen de echte St. Nicolaas aan. „Wie ben jij?", vroeg deze ver baasd. „Ik ben St. Nicolaas", antwoordde Japie brutaal. Piet wilde hem meteen in de zak stop pen, maar de Sint zei, dat het niet nodig was. Pimperneus, „dan steek ik het licht op in de gang". Voor het eerst van zijn leven kwam Ja pie in de woning van een kabouter. Toen hij een klein trapje af was, bevond hij zich in een keukentje, waar op het fornuis een rode pan stond. „Ik heb alles klaar", zei de kabouter. „Weet je zeker, dat je een baard wilt hebben?" Japie twijfelde geen ogenblik. „Heel graag Pim perneus"', antwoordde hij. De kabouter nam toen de rode pan van het fornuis en begon de kleverige inhoud op Ja- pie's hoofd en gezicht te smeren. In vijf minu ten was hij er mee klaar en mocht Japie weer naar huis teruggaan. De deur stond gelukkig nog open, zodat hij ongemerkt in bed kon krui- Op hetzelfde ogenblik kwam er een hevige wind opzetten en ineens waaiden de haren van Japie's baard over de straat. Maar niet alleen zijn baard verdween, ook de haren, die hij op zijn hoofd had. „Zie zo", zei St. Nicolaas, „voort aan zal je een kaal hoofd houden". Huilend rende Japie naar huis toe. „Ja jon gen", zei zijn vader, „dat komt or nu van. Ik heb je dikwijls genoeg gewaarschuwd". „Maar ik zal nooit meer eigenwijs zijn", huil de Japie, „en ik zal ook nooit meer jokken". Zijn berouw kwam echter erg laat. Als St. Ni colaas je eenmaal een kaal hoofd bezorgd heeft, is daar niets aan te veranderen. Zelfs zijn va der, die toch medelijden met zijn eigenwijze zoontje had, kon hem zijn haar niet teruggeven. Een paar dagen gingen er Zo voorbij. Op een avond werd er plotseling heel hard aan de bel getrokken. „St. Nicolaas is er", riepen de broer tjes en zusjes verheugd, maar Japie werd erg bang. ,Kom"i zei zijn vader, „laten we samen naar de Sint gaan en beloof jij hem dan, dat je voortaan een brave jongen zal zijn". Bibberend stapte Japie de huiskamer binnen en toen hij bij St. Nicolaas \Vas, begon hij heel hard te hui len. „Ja mijnheer de bisschop", zei zijn vader, „Japie heeft veel spijt, dat hij zo eigenwijs is geweest". St. Nicolaas keek heel ernstig. ,Zo, zo!", brom de hij in zijn baard. Heb jij er werkelijk spijt van?" „Nu, voor deze ene keer zal ik je dan helpen, maar zo gauw je weer ondeugend bent, zal ik harde maatregelen nemen". Zwarte Piet haalde toen een flesje uit de zak, waarin een heel geheimzinnige vloeistof was. Japie moest het voor hij naar bed ging op zijn kale hoofd smeren en de volgende morgen zou hij daardoor zijn eigen haren weer terug heb ben. En zo gebeurde het inderdaad. Van die tijd af is Japie een van de braafste kinderen gewerden.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5