NIEUWS UIT D Gemeenteraad E RIJNSTREEK van Leiderdorp NIEUWS UIT I )E OMGEVING DINSDAG 30 NOVEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN L.T.B. In de Maandagavond ge houden ledenvergadering van de L. TJ3., onder voorz. van de heer J. van Niekerk, werd andermaal de huis- slachtingskwestie besproken. De voorz. las-, wegens absentie van de afgev., de heer J. Th. Verkleij, het verslag voor van de onlangs te Haar lem gehouden vergadering van de vakgroep veehouders. Uit een en an der bleek o.m. dat de vervoerbewij- zen voor biggen vermoedelijk binnen niet al te lange tijd zullen worden afgeschaft, een stap nader tot de nor malisatie van de gang van zaken in het boerenbedrijf. Medegedeeld werd, dat opgericht is, volgens de wens van de L.T.B., de band van zelfkazers, welke bond juist deze middag in Utrecht een landelijke bijeenkomst had. Uit enkele mededelingen van de heer S. v. Leeuwen, die die verga dering had bijgewoond, bleek dat elk lid van de kaas-contróle-stations, automatisch lid is van deze nieuwe bonden dat zijn contributie van deze laatste gedekt wordt door zijn lid maatschapsbijdrage voor de kaascon- trólestations. Het bestuur was ver heugd over de nieuwe wijze van St. Nicolaasviering der kinderen, n.l. in parochieel verband. De kinderen van 4 jaar, welke nog niet school gaan, dienen door de ouders of hun plaats vervangers Maandagmiddag te 2 uur naar de bewaarschool te worden ge bracht. Daar worden ze in zorg over genomen door de zusters of het on derwijzend personeel. De heer A. Ammerlaan, thans administrateur- hoofdboekhouder van de Stichting voor de aLndbouw Noord-Holland, belichtte de toekomstige landbouw politiek der regering. Uit de verdere besprekingen concluderen wij, dat, hoewel hier en daar tevredenheids- symphtomen waren waar te nemen omtrent de nieuwe melkprijs, deze geenszins tot tevredenheid van heel de boerenstand strekt. AARLANDERVEEN Uitvoering DITO. Voor een zeer goed bezette zaal gaf de toneel-ver eniging D.I.T.O. een geslaagde opvoe ring van het ontroerende drama ..Krates" tragedie uit het leven van een stroper in 3 bedrijven door Joh. v. Ekelen. Door een juiste rolverde ling en een verzorgde uitbeelding der voor te stellen personen, maakte het stuk een diepe indruk. De reeie berustte bij de heer Joh. Poelwijk. Alle rollen waren goed ingestudeerd, zoals wij dit van de toneelvereniging „Dito" gewend zijn. BODEGRAVEN Hooibrand. Zaterdag sloegen de vlammen uit de hooiberg van de heer Verwoerd. Het zevenjarig zoontje Het was een korte onbelangrijke agenda, die de raad van Leiderdorp gisteravond had af te werken. Niet temin werden er bij de rondvraag nog wel enke^ belangrijke punten naar voren gebracht. Allereerst vestigde de heer de Graaf de aandacht op de Kalkwate- ring. Bij de jubileumfeesten was het hem opgevallen, dat de sprietlopers niet in het water, maar in de bag ger doken. Ook de sloten langs het Kerklaantje verkeren in een onhoud bare oetsatnd. Hoewel hier t.z.t. wel afdoende maatregelen genomen zul len worden, indien de daar gelegen bouwgronden bouwrijp worden ge maakt, gaf hij B en W in overweging reeds voorlopig maatregelen te ne men. De voorz. antwoordde, dat op de begroting 1949 voor het uitbag geren van sloten een bedrag is uit getrokken, maar vestigde er de aan dacht op, dat de omwonenden niet altijd meewerken en hun huisvuil in de sloten deponeren. De bouw van het verenigingshuis De heer Moraal bracht de verbou wing van de oude o.L schoo1 ter sprake. De raad heeft in een der vo rige vergaderingen besloten deze oude school in te richten tot verga dergebouw en dit werk in eigen beheer uit te voeren. Nu wordt er avond aan avond door het gemeen- tepersoneel overgewerkt. Zij verdie nen daarmede weliswaar iets extra's, doch het vindt nogal aanstoot onder een bepaalde groep der bevolking. Aangezien het toch niet zeker is, dat het werk voor het einde van het win terseizoen klaar kan zijn, is dat over werk niet strikt noodzakelijk. Bo vendien is het iets anders wanneer voor een particuliere baas overwerk moet worden verricht dan wanneer dit voor de gemeente moet worden gedaan. De voorzitter kon dat niet begrij pen en stelde de gemeentewerkbe den tot een voorbeeld in deze arbeids- schuwe tijd. Er is geen sprake van verplichting. Er wordt spontaan overgewerkt. De raad heeft er op aangedrongen een en ander zo spoe dig mogelijk uit te voeren. En wan neer de overheid zich moet storen aan de aannemers in deze slechte tijd aldus de voorz., met hun opzetjes bij verschillende werkzaamheden, dan is het droevig gesteld. De gemeente is verplicht een en an der zo zuinig mogelijk en zo voor- debg mogelijk uit te voeren. De voor zitter wilde wel, dat de heer van der Velde al zijn werklui naar de wo ningbouw stuurde; dan zou deze wel harder opschieten. Voor de heer Los had deze zaak .nog een andere kant. Hij vestigde er de aandacht op dat een particulier altijd veel moeite heeft met het ge westelijk arbeidsbureau om overwerk te mogen laten verrichten. Z^ks in het belang van de arbeiders. Hij maande tot enige voorzichtigheid in dit geval waarin de raad werkgeef ster is. Indien overwerk moet worden verricht uit hoofde van hun functie bij de dienst van gemeentewerken, dan liggen de zaken natuurlijk anders van de heer V. en enkele buurkinde ren hadden met lucifers gespeeld en dat is in een hooiberg niet zonder ge vaar. De heer V. liet spoedig de kap zakken, zodat de luchttoevoer werd bemoeilijkt. Het onbruikbare hooi werd afgestoken en de berg onder de waterstraal gehouden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De schade viel nogal mee. Te zelfder tijd brak brand uit ten huize van de heer Schoo in de Spoorstraat. Daar de beide spuiten bovengenoemde brand poogden te minderen, moest hier met een nood- spuit uit de hand worden geblust. Ook dit brandje liep met een sis ser af. Voetbal. Deze lang verbeide match heeft voor Esto niet de zo zeer verdiende bovenste plaats geschon ken. Een uur lang was het spel in handen van de Bodegravers. In de tweede helft kwamen de Woerdena ren nauwelijks meer over de mid dellijn. Toch leverde een aanval nog een onverwacht doelpunt op, dat aan alle hoop van Esto een eind maakte. Het beeld van de gehele wedstrijd is gelijk aan dat van de wedstrijd in Bodegraven. Een overwegend Esto en een verdedigend V.E.P. Het eerste doelpunt wordt ingeschoten als de bal reeds de outlijn is.' gepasseerd. Kort hierop wordt aan de bezoekers een penalty onthouden, waarvan de oorzaak door een ieder te zien was. De rust ging in met 1 —0 voor VEP. Na de thee vecht Esto drie kwartier tegen een vrij fors spelen verdedi gend VEP. De midvooT scoort keurig de gelijkmaker. Een penalty wordt door de VEP-doelman gekeerd. On der grote spanning komt het eind. De Junioren gingen tegen het ster ke Woerden a met 31 ten onder. Esto II was vrij. BOSKOOP Mist en een gladde weg Dat waren de oorzaken, dat Maandag morgen te ongeveer 9 uur een zware met gestoomde aardappelen geladen vrachtauto, bestuurd door B. in bot sing kwam met een luxe auto, welke juist door de garagehouder de R op de Zijde, zijn garage zou worden in gereden. Op het moment, dat de R. startte om de weg over te steken, naderde de vrachtauto, welks be stuurder de luxe auto niet tijdig kon zien door de dikke mist. Door krachtig remmen trachtte hij nog een aanrijding te voorkomen, doch de gladde weg was de oorzaak, dat de zware auto rustig doorschoof en met de ^xe auto op de bumper dwars over de weg kwam te staan. Daarvoor was bijna nog een botsing veroor zaakt, aangezien een even later pas serende auto nog maar juist op het niopertje tot sti'stand kwam. De po litie was spoedig ter plaatse, doch De langzame woningbouw De heer Vermeulen informeerde naar de stand van de bouw van de 27 arbeiderswoningen. Kunt u mij ook precies zeggen, aldus spr., hoe het komt dat het zo lang duurt. De voor zitter moest hierop het antwoord schuldig blijven. Ook de heer Kui- ^nberg constateerde dat er abso luut geen schot in zit. Ook hij zou wel eens willen weten wat daar de oorzaak van is. In andere gemeenten zijn reeds verschillende woningen klaar terwijl in enkele gevallen nog 'ater werd begonnen dan in Leider dorp. Uit het antwoord van de voorz. aan de heer Vermeulen constateert hij, dat de voorzitter er machteloos tegenover staat. De voorz. zal een en ander bespreken met het architecten bureau dat het werk uitvoert. De heer van Stralen kwam nog eens terug op hetgeen de heer Mo raal naar voren had gebracht en op het antwoord van de voorzitter. Hij was het op een punt met de voorz. niet eens namelijk dat door het overwerk aan het vergadergebouw door de gemeentewerklieden iets ex tra's kan worden verdiend. Hij achtte het onjuist dat dat nodig was en dat de lonen dus onvoldoende zijn. De voorzitter verwees de heer van Stra len naar het Binnenhof. De agendapunten werden vrijwel allen z.h.s. en zonder bespreking af gewerkt. De heer J. G. Meerburg verkreeg eervol ontslag als penningmeester van het Bureau Sociale Zorg onder dankbetuiging voor de in deze func tie bewezen diensten. Sinds de oprich ting, 16 jaar geleden, heeft de heer Meerburg deze functie op voorbeel dige wijze vervuM. De voorz. achtte een bijzonder woord van dank dan ook op zijn plaats. Wethouder Snel s'oot zich by de woorden van de voorzitter aan en vroeg aan de heer Meerburg deze dank schriftelijk te willen overbrengen. In plaats van de heer Meerburg werd benoemd de heer C. Meerburg, zijn zoon. De heer J. Rijnsburger, die aftredend was, werd herkozen. Met de Bank voor Ned. Gemeen ten zal een rekening-courant over eenkomst worden aangegaan voor een buitengewoon crediet van f 100.000. In de kosten van vervoer van leer lingen naar scholen voor buitenge woon lager onderwijs werd een tege moetkoming toegezegd. De gemeente begroting werd aan de raad aange boden. Deze sluit op de gewone dienst in ontvang en uitgaaf met f 282.610,07 op de kapitaal dienst in ontvang op f 689.788,03 in uitgaaf op f 676.377,71. Het aan de heer W. H. van der Nat onderwijzer aan de o.1. school met ingang van 1 Januari a.s. verleende eervol ontslag werd ingetrokken in verband met de van de minister ver kregen dispensatie tot 1 September 1949. De heer Vermeulen sprak zijn blijdschap hierover uit en hoopte dat de toestand op 1 September a.s. dus danig zou zijn gewijzigd dat van ont slag geen sprake meer zal zijn. Na drie kwartier bij een te zijn geweest sloot de voorzitter de verga dering. (Dag in kon geen schuld constateren. De ma teriële schade aan de luxe auto wordt door verzekering gedekt. Enige tijd later was men bezig met het strooien van zand. HOOGMADE Congregatie. Woensdagavond jongemannen, Donderdagavond oude re meisjes. LEIMUIDEN Tentoonstelling. Zondag na de Hoogmis en in de middag was er in de naaischool een tentoonstelling van kledingstukken en textielgoederen. Dit alles was gemaakt of verzameld door de Kath. Arb. Vrouwen, die de laatste maanden tijd noch moeite spaarden, om de tentoonstelling zo goed mogelijk te doen slagen. Zij is dan ook een groot succes geworden, en de bezoekers waren vol lof over het werk der K.A.V. Als laatste be zoekers verschenen St. Nicolaas en zijn knecht. Met goedvinding van het bestuur heeft de heilige bisschop be slag gelegd op de goederen, met de bedoeling het a.s. Zondagmiddag op het feest van de Kath. Arbeiders per soonlijk uit te reiken. Ongeval. Zaterdagmiddag kwam een autobus van Maarse en Kroon achteruit het garageplein af. Het zoontje van de heer Brassen kwam te vallen, en zijn been werd door het wiel van de bus geraakt. Wonder bo ven wonder kwam hij er met een ont wrichting af. Dit ongeval liep weer goed af, maar er kan niet genoeg ge wezen worden op het gevaar van spe lende kinderen bij het garage-plein, waar de gehele dag wagens af en aan rijden. De directie doet al het moge lijke om de kinderen te verwijderen, zodat ook de ouders hierin wel eens meer medewërking mogen verlenen. De mist. Zoals overal had het verkeer Maandagmorgen veel té kampen met de zware mist en gladde wegen. Ook moesten verschillende autobussen van Maarse en Kroon N.V. wegens aanrijdingen buiten dienst gesteld worden. In deze om geving werden alle diensten zelfs en kele uren gestaakt. Op het traject Leimuiden Alphen a. d. Rijn had men de grootste moeilijkheden. Nabij het Nutsgebouw Rijnzaterwoude kwam een autobus in aanraking met een teer wagen. Beide wagens werden flink beschadigd. Behoudens enkele glaswonden kwamen de passagiers met de schrik vrij. RIJNSATERWOUDE 50 JAAR IJSCLUB „DE EENDRACHT"?* Ter viering van het gouden jubi leum van de IJsclub was café de Boer geheel gevuld, waaruit men kon opmaken dat „De Eendracht" haar naam volkomen waardig is. De voor zitter, de heer W. Timmers leidde het feestprogramma in met een overzicht vanaf het gouden bestaan. Hij noem de de heren N. Disseldorp, Ghr. Ver haar en D. Bik, die gedurende een halve eeuw lid waren. Hij beëindigde met een pluim aan het adres van de heren S. J. Vissei, Chr. Overdevest en N. Disseldorp, die resp. 33, 31 en 25 jaren deel uit maken van het bestuur. De erevoorzitter burg. Bakhuizen bood als huldeblijk een fraaie wissel beker aan. Als hoofdbestuurslid van de Z.H. Ijsbond sprak de heer J. van Zwieten zijn gelukwensen uit, en reikte een ere-medaille uit aan de heren Visser, Overdevest en Dissel dorp. De heer J. W. Ren, districts commissaris en secr.-penn. van het Merendistrict, feliciteerde de jubile rende IJsclub en prees de belangstel ling voor het ijstoerisme. Hierna kreeg het duo Koolmees en Stiefel- hagen de gelegenheid de aanwezigen te vermaken, waarin zij met mede werking van de accordeonnist Willy Bolero uitstekend slaagden. Het was bijna half twee, toen de voorzitter het officiële gedeelte besloot, waarna men nog enige tijd bijeen bleef en er een gezellige drukte van maakte. Tijdens de pauze werd een grote verloting ge houden van fraaie artikelen, die aan „De Eendracht" geschonken waren. HAZERSWOUDE Winkelweek geopend. Gister avond om 6.30 uur was de gehele raadszaal van het Raadhuis gevuld met middenstanders', in tegenwoor digheid van he voltallige gemeente bestuur. De voorz. van de Winkel week-commissie, de heer W. van der Spek, opende deze vergadering met een openingswoord, memoreerde in het kort de vorige winkelweek, die in verschillende opzichten zeer ge slaagd mag zijn en hoopte dat de Win kelweek van dit jaar ook zo mag zijn. Hierna gaf hij het woord aan burgemeester L. J. den Hollander. De middenstand aldus de burge meester is weer actief, is reeds verschillende malen naar buiten ge treden, en doet dit nu weer in deze winkelweek, zij laat zien wat zij kan presteren, het doet ons goed dat de plaatselijke middenstand zich weer van deze kant laat zien. Hierna voerde de heer F. J. Kou- wenhoven namens de Mico het woord en sprak er zijn dank over uit, dat de winkelweekcommissie weer zulk een groot plan heeft opge zet. Hierna trok de muziek door het Dorp, ten teken dat de winkelweek voor 1948 geopend was, waarna een talrijk publiek op de been kwam, dat vol aandacht de etalages der midden- HILLEGOM Voor de eigen kerk. Zondag werd onder alle H. Missen in de St. Martinus dcor pater Eusèbius Peters een predicatie gehouden ten bate van de noden dier kerk. De daarop gevolgde collecte bracht 2216. op. De „Gijsbrecht van Aemstel". Het comité Katholiek Hillegom is voornemens met eigen krachten half Januari een opvoering te geven van Vondel's beroemd toneelstuk de Gijs brecht. Fietsendiefstal achterhaald. Korte tijd geleden werd een Fon- gersrijwiel hier onbeheerd aange troffen. De eigenaar meldde zich niet aan. De politie informeerde bij de Fongersfa brieken en kwam via het nummer het adres te weten van een handelaar te Haarlem, die het rij wiel aan 'n inwoner van Heemstede had verkocht. Het bleek, dat inder daad de fiets bij hem was ontvreemd. De rechtmatige eigenaar heeft z'n voertuig hier teruggehaald. De dief is nog niet gevonden. Geboren: z. van T. C. Evers Korsman; z. van H. W. C. van Nobel van Stein; z. van J. v. d. Voorn Hoogervorst; d. van A. G. van der MolenScheepmaker; z. van G. H. LangelaanDamen. Ondertrouwd: J. H. Möhlmann en C. M. van Zonneveld; B. van der Steen en H. Bouwmeester; J. A. Driessen en E. E. M. Zwaaneveld., Getrouwd: P. J. de Groot en T. M. van der Vossen; J. T. Klinkenberg en M. B. Duwel; A. J. P. A. Kraan en J. M. Veelenturf; G. M. van Riek en M. Brouwer. DE ZILK Dodelijk ongeluk. Bij nachtar beid aan de hoogovens te IJmuiden werd de arbeider F. van der Ploeg Tzn. alhier tussen een wals bekneld. De ongelukkige overleed vrijwel on middellijk. Van der Ploeg was 40 jaar en laat 'n vrouw en 6 kinderen na, waarvan het oudste kind 12 jaar. De moeder .vordt reeds enkele jaren in de Mariastichting te Haarlem ver pleegd. NOORD WTJKERHOUT Voetbal. Het is VVSB met ge decideerde cijfers gelukt over Docos te zegevieren. Een zege die, het dient eerlijk gezegd, alleszins verdiend is. Reeds in de le helft had VVSB het beste spel. Met mooie combinaties trok men telkens ten aanval, en voor al door het open spel, waarin de vleu gels beurtelings werden betrokken, ontstonden er critieke situaties voor de Leidse veste. Eerst was het Van Deuzen die uit een dergelijke combi natie onhoudbaar scoorde, terwijl even later H. Marijnen uit een door Koomen goed aangegeven pass de stand op 20 bracht. Na de rust was het overwicht de eerste 10 minuten aan Docos. Doch hun voorhoede ver mocht met hun short-passing geen succes te hebben. Wanneer echter na een snel opgezette aanval van VVSB Koomen de bal bemachtigd is het 3 0. WSB domineert nu voortdurend en de enkele aanvallen van Docos hebben niet het juist effect door te veel treuzelen en te kort spel. 10 minuten voor het eind is het nog maals van Denzen die van een zwak moment van keeper Rooyakkers pro fiteert en er 40 van maakt, waar mede VVSB een overwinning heeft behaald, die absoluut verdiend is. Hierdoor is VVSB verder in de kop groep doorgedrongen en staat thans op de 2e plaats, zodat er nu onge dachte perspectieven voc de Bavo- club geopend worden. Zal de oude Bavo-roem, die reeds enkele jaren aan het tanen is, weer gaan gloren? Overige uitslagen. Roodenburg 4 WSB 3 13—0; SJC A—VVSB A 00- VVSB CWarmunda B 10; Lisse a—WSB a 3—1; VVSB c— WLV c 2—2. Toneel „St. Jan" - Na het vorig jaar een uitstekende indruk te heb ben gemaakt met de opvoering van diverse goede stukken, heeft Zater dagavond het toneelgezelschap „St. Jan" uit Noordwijkerhout, het nieu we seizoen ingezet met de vertolking van Herman Burger's komische drie- acter „Een probaat middel". Het was een prettige hernieuwde kennismaking met dit uit merendeels jeudige krachten bestaande gezel schap. Er werd met animo gespeeld, er was een weldadig aandoend en thousiasme en dialogen werden vlot en verstaanbaar voor het voe+licht gebracht. Een speciale vermelding verdient het uitstekende spel van de heer Hakkaart, die een sublieme vertolking gaf van de in het vak vergrijsde boekhouder, die zijn hele leven op de kantoorkruk van de on derneming „De Ossenkop" heeft doorgebracht. Dit was toch wel bij zonder goed karakterspel. De regie, in handen van de heer N. Duin, was strak en beheerst en uit tal van fijne trekjes bleek, dat de regisseur uit zijn troepje haalt wat er in zit. De helaas halfvolle zaal gaf van haar waardering blijk door een har telijk applaus en overal was te be speuren. dat „Sint Jan" een plaats heeft veroverd in de harten van het voorname1 ijk jeudige publiek. Een strijkje zorgde voor pittige muziek en een grote loterij met prachtige prijzen, maakte de avond tot een geslaafd geheel. We ?no°en van ,.St. Jan" in de toekomst meer verwach ten, dat 'heeft deze opvoering wel getoond. standers bezichtigde niettegenstaande het koudj jaargetijde. In de mist. Maandagmorgen, ter wijl W. alhier naar Rotterdam reed, kreeg hij ter hoogte van P. Noordam, Hogeveen, een aanrijding met een melkauto van de fa. V. en v. d. L., die daar geparkeerd stond om melk cp te laden. De auto van W. werd van voren in elkaar gedrukt. De dikke mist was de schuld van de aanrijding. SASSENHEIM JOH. C. v. REISEN 25 JAAR LID R.K. ARMBESTUUR. Donderdag 2 Dec. zal de heer Joh. v Reisen de dag herdenken, dat hij 25 jaar lid van het R.K. Armbestuur is. Veel is door zijn stuwende kracht tot stand gekomen. Wij memoreren de stichting van Huize „St, Bernardus", de bouw van de lighallen, het Con sultatiebureau. Zwaar was het werk in de crisisjaren. Kritiek is ook hem ir de afgelopen jaren niet onthouden. Velen zullen echter het vele en goede werk weten te waarderen. A.s. Don derdag zal voor hem een feestdag zijn. 's Morgens 8.30 zal er een H. Misoffer worden opgedragen door pastoor P. Braak als bisscnoppelijk commissaris van het Armbestuur, in de kapel van „St. Bernardus". Van 11 tot 12 uur zal er gelegenheid zijn de jubilaris te complimenteren in ,,St. Bernardus". Velen zullen deze gelegenheid aangrijpen. St. Nicolaas. Morgenmiddag om 2 uur zal St. Nicolaas met zijn knech ten op het gemeentehuis officieel worden ontvangen. Daarna zal de Sint in een open rijtuig, voorafgegaan door muziek een rijtoer door het dorp maken. De kinderen zullen door zijn knechten rijkelijk beloond wor den met pepernoten. VOORSCHOTEN Personalia. Mej. Lucretia Ver stegen is geslaagd voor het einddi ploma van bet Kon. Conservatorium te 's Gravenhage voor piano. ZOETERMEER Landbouw-bedrijfsvoorlichting. Vrijdagavond vergaderde in café „De Jonge Prins" alhier de Vereniging van Oud-leerlingen van Landbouw - onderwijsinrichtingen Zoetermeer en Omstreken, gecombineerd met de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Midden Zuid-Holland". Als spreker voor deze avond zou optreden ir. P. W. BakkerArkema over het onder werp: „De ontwikkeling van de me chanisatie". Door bijzondere omstan- dighéden was spr. verhinderd te ko men en werd zijn onderwerp uiteen gezet door de heer Kalverkamp, hoofdassistent bij het Landbouw werktuigenbureau te Wageningen. Na de pauze volgde naar aanleiding van diverse vragen nog een uiteen zetting over het gebruik van som mige machines. Geboren: Pieter Jacobus, z. van D. van Haaren en H. Kreft; Cornelia A. M., d. van N. Th. Boonekamp en C. A. Westerman; Izabe'la C. d van A. van Diike en H. C. Verhage. Gehuwd: H. Merbis 47 jaar weduw naar van L. van Vliet met M. M. Bosman 35 jaar beiden te Zoeter meer. LEIDEN AANBESTEDING MILITAIRE GEBOUWEN, ENZ. Hedenmorgen vond in het gebouw Rembrandtstraat 25 de openbare aan besteding plaas van „Het doen van voorzieningen aan militaire gebouwen en terreinen te Leiden". Hiervoor waren 18 biljetten ingele verd, welke in volgorde van laagste inschrijving luiden; Haagse Bouwon derneming „FortunaDen Haag, 37.000.(voorwaardelijk toegela ten); J. Dietz, Leiden 38.000.N. V. Aann. bedrijf v.h. L. Hoeben jr. en Co., Amsterdam 38.100.N. Aann. Mij. v.h. N. J. Strijland, Uit hoorn, 38.160,—; N. Mol, Leider dorp 38.700,(voorw. toegel.): Fa. Bik en JBreedeveld, Leiden 38.800, H. C. Heemskerk, Leiden 39,300„ Fa. A. den Ouden en Zn., Gouda f 39,580,—: Bouw en Aann. bedrijf B. ten B aak en Zn., Amsterdam 39.774,(voorw. toegel.); Fa. Wed. H. v. Driel, Koudekerk a. d Rijn 39.840,C. J. Kiebert, Sas- senhe'im f 39.890,—; Fa. Gebr. A. er. J. den Ouden, Oegstgeest, f 40.200, N.V. Aann. bedr. v.h. J. H. de Wilde, Gouda, 40.704,Sjoerd v. d. Galie Deventer f 41.200,—: Aart Keijzer, IJsselmonde, 41.887,Aann., we genbouw en transp. bedr. J. M. Sam son, Oegstgeest 42.000,Kwaas- bakkers' Aann! bedr.. Berkhout, 44.000.Aann. bedr. J. Broos, Den Haag, 46.875,— Eveneens werd aanbesteed „Het dóén van voorzieningen aan militai re gebouwen en terreinen te Oegst geest, Noordwijk, Katwijk, Wasse naar en Voorhout". Hiervoor waren 17 biljetten binnengekomen, die in volgorde van laagste inschrijving luiden: C. J. Kiebert, Sassenheim, 24.220,J. Dietz, Leiden ƒ25.000; N. Mol, Leiderdorp, 27.000,('<wl. toegel.); Bouw en Aann. bedr. G B. tèn Braak en Zn., A'dam ƒ27.287 H. C. Heemskerk, Leiden 27.300, Haagse Bouwondern. „Fortuna", Len Haag, 27.500,(voorw. toeg-i.); Sjoerd v. d. Galie, Deventer, 27.900; N.V. Aann. Mij. v.h. N. J. Strijlar.ri, Uithoorn, 28.100,N.V. Aann Mij. v.h. L! Hoeben jr. en Co., Am sterdam. 28.200,(voorw. toege) Fa. Luimers en Bal, Ridderkerk 28.500,Fa. Bik en Breedeveld. Leiden f 28.600,Fa. Wed. H. v. Driel. Koudekerk aan de Rijn, 28.840,(voorw. toegel.): Fa. A. den Ouden en Zn., Gouda 29.850, Aart Keijzer, IJsselmonde, 29.367; Fa. Gebr. A. en J. den Ouden, Oegst geest, 30.323,Aann. bedr. J. Broos, Den Haag, 32.077,Aann. Wegenbouw en Transportbedr. J. M. Samson, .Oegstgeest, 34.000.(von onwaarde). HERINNERING AAN 3 OCTOBER. In het Z.H.-maandblad wordt een staat afgedrukt van het vervoer naar Leiden op 3 October. „Aan de toeloop was niet merkbaar, dat overal in Augustus en September reeds duchtig feest gevierd werd". De cijfers geven alleen de reizigers die per N.Z.H. werden vervoerd. Hillegom 880, Lisse 1056, Sassen- heim 3444, Noordwijk 2647, Rijnsburg 1748, Voorschoten 3127, Leidschen- dam-Voorburg 2137, Voorhout 440, Warmond 1218, Leiderdorp 1582. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond). NOG NACHTVORST. Op vele plaatsen vooral in de ochtend nevel of mist. In de loop van de dag hier en daar opkla ringen. Vannacht lichte met hier en claar matige vorst. Overdag dezelfde temperatuur als van daag. Zwakke wind overwegend tussen Zuid-Oost en Zuid-West. PROF. DR. E. GORTER. Eredoctor van de Sorbonne. In tegenwoordigheid van de heer Vincent Auriol, president van de Franse republiek en leden van tal van hoge colleges van staat, de Franse academie en de meest bekende figu ren van wetenschap, letteren en kunst heeft Zaterdagmiddag in de ere-ge- hoorzaal van de Sorbonne, de jaar lijkse plechtigheid van de hervatting der studiën plaats gehad, bij welke gelegenheid wederom een groot aan tal buitenlandse geleerden tot ere doctor van de Parijse universiteit .werd gepromoveerd, aldus wordt aan de „Msb." gemeld. Onder de twaalf geleerden, die de ze keer met het eredoctoraat werden begiftigd, bevond zich onze stadge noot prof. Gorter. De met enige dui zenden toehoorders bezette zaal bracht prof. Gorter vooral een lang durige ovatie, toen de rector van de faculteit van medicijnen in een bij zonder hartelijke toespraak en na op de wetenschappelijke verdiensten van de nieuwe eredoctor te hebben gewezen, bijzondere hulde bracht aan de figuur, die zo krachtig weerstand had geboden aan de druk van de be zetter en met zoveel moed en energie het lot der deportatie had gedragen. Op het ogenblik, dat de president van de republiek de nieuwe eredoc toren ging gelukwensen, wendde hij zich het eerst tot prof. Gorter. De plechtigheid, die was ingeleid met een rede van de rector magnifi cus, prof. Sarrailh, werd met een prachtig muzikaal programma beslo ten. Uit de rectorale rede verdient aan gestipt, Jat de liefhebberij voor de letteren wel zeer schijnt toe te ne men, want terwijl er in 1890, 1091 stu denten daarvoor waren ingeschreven zullen het er nu 12f.496 zijn. Helaas verzuchtte de rector het aantal pro fessoren steeg slechts van 80 op 81. St. Leonardus-parochie. Wij her inneren er hier nog even aan, dat de repetitie voor het Kerst-Oratorium van het Dames-koor „Het Zonnelied" heden. Dinsdagavond gehouden wordt onmiddellijk na het Lof in de Kleuterschool. Laat alle leden aan wezig zijn enop tijd! Het Kerst koor repeteert als naar gewoonte a.s. Donderdagavond. LAATSTE BERICHTEN SCHIPHOL IN DE MIST. Ook vandaag was de Amsterdamse luchthaven Schiphol nog volkomen- dicht. Het zicht was omstreeks elf uur niet meer dan 60 a 70 meter, ter wijl het oms; ee':s 400 meter moet zijn, wil normaal gevlogen kunnen worden. De stationsdienst van Schiphol ver wachtte aan de hand van de weerbe richten, dat in het begin van de mid dag de mist zover zou zijn opgetrok ken, dat weer gevlogen zou kunnen worden. Er zijn vanmorgen geen vliegtui gen binnengekomen en men heeft ook geen berichten gekregen van toesteren, die vandaag hier zullen arriveren. TE JERUZALEM WORDT HET VUREN GESTAAKT. Joden en Arabieren hebben heden een overeenkomst getekend, waarbij met ingang van 8 uur het vuren in het gebied van Jeruzalem gestaakt wordt. De overeenkomst werd door de mi litaire bevelhebbers van beide par tijen getekend in het bijzijn van de vertegenwoordigers der wapenstil standscommissie der V. N. ATHLETIEK FANNY'S WERELDRECORD ERKEND. De International Amateur Athletic Federation heeft de tijd van 11 sec., die Fanny Blankers-^Koen tijdens de Olympische Dag op 20 Juni j.l. maak te op het nummer 80 M. horden, als wereldrecord erkend. Zoals men zich herinnert, had Fan ny Blankers tijdens deze race een straffe wind in de rug, zodat men in K.N.A.U.-kringen aanvankelijk zelfs niet van plan was erkenning van deze tijd als record aan te vragen. Later is men hierop teruggekomen.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 2