Weer bleef Oranje ongeslagen door de Belgen i' Trotse na-oorlogse record gehandhaafd ondanks een onvoldoende wedstrijd Terlouw- behoedde Oranje voor een nederlaag MAANDAG 22 NOVEMBER 1948 DE LE1DSE CO U RA NI TWEEDE BLAD PAGINA \/OOR DE ZEVENDE MAAL na de oorlog leverde Oranje slag tegen de Rode Duivels in Antwerpen en terwijl deze zevende wedstrijd aller minst bevredigend spel van Nederlandse zijde liet zien en de Belgen bo vendien meer dan tot dusver 'n overwinning voor zeker hielden, werd het toch weer 'n gelijk spel, 'n nieuwe desillusie dus voor de bewoners van de Sinjorenstad. Immers was het niet zo, dat de omroeper van Radio- Brussel gistermiddag na zijn radio-journaal afscheid nam met de woor den: „Dames en heren, tot volgende week Zondag; dan beginnen we met de overwinning van de Rode Duivels op Oranje. Eigenlijk moest dit gelijke spel 'n1 golf van enthousiasme bij de Neder landers verwekken, want dit gelijke spel stond weer gelijk met 'n feitelij ke overwinning, omdat Oranje weer ongeslagen bleef en dat dus het trot se na-oorlogse record nog steeds niet gebroken kon worden door 'n supe rieure Belgische ploeg, die, naar de mening der Belgen, alle factoren voor 'n overwinning in zich bevatte. En toch, dit nieuwe gelijke spel bracht geen enthousiasme bij de Ne derlanders, het bracht voor Oranje evenzeer 'n desillusie, waarbij als enig lichtpunt de puike verdediging glansrijk naar voren komt.' Die verdediging met Terlouw aan het hoofd, uitstekend gesecundeerd door Schijvenaar en van Raalte, die gedurende vrijwel voortdurend twee maal drie kwartier de Belgische stormram heeft weten te bedwingen, een stormram, die, gebouwd op uit stekende techniek en verstevigd door 'n ongekende activiteit, welke tot elke prijs thans tot 'n overwin ning moest voeren, onmeedogend de Oranje-verdediging beukte. HOLLANDSE AANVAL VERZWAKT. Dit gelijke spel van Oranje stempelt eigenlijk nog meer het verkregen- re sultaat tot 'n goed resultaat, als we in aanmei'king nemen, dat de Oran- jeploeg danig verzwakt was door het uitvallen van Wilkes, die door 'n plotseling geopenbaarde liesbreuk be ter niet opgesteld kon worden. Dit gemis telde bovendien dubbel zwaar, omdat de Belgische verdedi ging nu geheel haar aandacht aan de bewaking van Lenstra kon schenken. En daarmede werd speciaal Anoul be last, die gedurende de gehele wed strijd niet van de zijde van de Fries week, omdat Arnaudts en Carré en tenslotte ook Coppens de, rest van de Oranje-vooi'hoede wel „konden heb ben." Zo beschouwd was het eigenlijk geen wonder, dat onze voorhoede tot geen bijzondere prestaties kwam, maar dat is geen verontschuldiging voor het vertoonde spel. Techniek en tactiek toch moeten zodanig zijn, dat elke verdediging uit elkaar gerukt moet kunnen worden. En dat ontbrak bij de Oranje-vooi-hoede ten enenma le. Enkele flitsende aanvallen daar gelaten heeft de Oranjeploeg iJveinig fraais laten zien. De enige uitzonde ring hierop kan eigenlijk gemaakt worden voor Clavan, die een zeer verdienstelijke partij op de links buitenplaats speelde en aan wiens doorzetten uiteindelijk ondanks geappelleer der Belgische verdedi ging voor buitenspel het enige doelpunt te danken is. Het resultaat? Ja, als we dan nog zien hoe de Belgen op 'n vrij fortuin lijke wijze aan de leiding kwamen, dan mogen we het eindresultaat voor Nederland zeker niet onverdienste lijk noemen. Want de voorhoede der Rode Duivels hoe verdienstelijk individuele spelers haar ook vormen heeft toch maar bitter weinig schutterscapaciteiten laten zien. 't Is waar, doelman v. Raalte heeft meer schoten te verwerken gehad dan zijn overbuurman Meert, maar de Belgi sche voorhoede verdient voor haar schutterscapaciteiten toch zeker geen hoog cijfer. De ploeg als geheel voldeed laatste wedstrijden en ook gisteren in het geheel niet meer. We zouden bijna zeggen, dat er een voetbalmoe heid 9ver ligt en dat is toch niet mogelijk aangezien er geen enkele reden voor aanwezig is. Maar.het wlopte nu eenmaal niet. de machine die we zovele malen hebben mogen bewonderen liep niet meei*. kortom het was bijna voortdurend een tries te. vertoning. Natuurlijk waren de Belgen in technisch opzicht een tikje betei'. Dat zijn wij zo langzamerhand wel gewend. Ook het verband in de ploeg van de Rode Duivels klopte uitstekend, in tegenstelling met de onze, 'aaria het tussen de linies in talrijke perioden hevig rammelde. Maar wat het meest opvallend was bleek het hogere tempo van de gast heren te zijn. Bijna voortdurend rea geerden zij een ondei'deel van een seconde sneller dan de Nederlanders,- het doorspelen van de bal was vlot ter en zuiverder onze landgenoten liepen vaak van het kastje naar de muur en toen aanvoerder de Vroet, die er overigens trots op is, dat zolang hij in het Oranjeteam is opge steld Nederland nog nooit van de Belgen heef; verloren, ons na af loop verklaarde, dat hij het een snelle wedstrijd vond, bedoelde hij eigenlijk: Van Belgische zijde. Door het gebrek aan tempo, vooral in de •oorhoede. werden de aanvallen zo zichtig opgezet, dat het voor de "~che achterhoede, waarin Anoul "de, niet bepaald moeilijk was t voor het doel van Meert V'aar kwam nog bij. dat wij de felheid van de Oranje- ploeg misten, het was alsof, met uit zondering van enkele spelers die in de achterhoede opereerden, allen on der een geheimzinnige druk speelden, waarbij het zeker niet onmogelijk mag heten, dat het plotse"ing niet mee spelen van Wilkes, gisteren van psy chologische invloed is geweest. Even wel, dat verklaart het spel van vorige -iiden toch niet! TERLO U'W speelde een uitmuntende stopper- spilpartij, maar van de rest van een systeem hebben wij in Deurne niets kunnen ontdeken. Van het magische vierkant geen spoor en eerder zou den wij van een tragisch vierkant willen spreken, zo matig was het spel van Stoffelen, die negen van de tien ballen verkeerd plaatste, zo traag reageerde invaller Schaap, die als linksbinnen v/as opgesteld, zo hope loos uit vorm was de kleine Rijvers, die door het uitvallen van Wilkes naar de rechtsbinnenplaats was ver huisd. en na het eindsignaal stilletjes de kleedkamer opzocht, waarbij hij de overtuiging had, dat hij in deze wedstrijd van alles had gedaan, maar misschien slechts twee minu ten had gevoetbald. En ook de vier de man van het vierkant, aanvoer der de Vroet, hoewel op een minder laag niveau spelend dan het andere drietal, kwam toch niet boven een middelmatige prestatie uit. Triest was het plaatsen van de meeste Nederlanders, heus niet van Stoffelen alleen. Hopeloos was ook het vele uittrappen over de zijlijn, niet omdat dit in uiterste noodzaak gebeurde maar zuiver uit gebrek aan technisch kunnen en physieke beheersing van het lichaam. Trooste loos was de onproductiviteit der Bel gen, een fout. welke wij van vóór de oorlog kennen en v/elke ook ditmaal niet ontbrak. Een doelpunt hebben de Belgen eigenlijk niet gemaakt, want de enige goal ontstond uit een grof misverstand tussen Terlouw, van Raalte en de Vroet. Een vrije trap plaatste Coppens voor het Neder landse doel, Terlouw wilde de bal wegkoppen, maar op dat moment hoorde hij de Vroet roepen: voor Herman! Prompt dook Terlouw in elkaar kennelijk met de bedoeling, dat Herman van Raalte de bal zou nemen. Maar deze had geen vin ver roerd en zo kon Chaves op gelukkige wijze zijn land de leiding geven. Menigeen was van mening, dat Ter louw hier de schuldige was, maar o.i. dient in alle omstandigheden de doelverdediger, die op nog geen drie meter achter Terlouw stond, in te grijpen, desnoods het leder voor Terlouw weg te pikken. Van geheel ander gehalte was het doelpunt van het oranje-elftal. Enige tijd voor het einde was Lenstra ein delijk van de rechtsbuitenplaats af- Doelman van Raalte, die een kostba re fout maakte, doch niettemin veel bijdroeg tot het verkregen gelijke spel. gekomen, hetgeen, nu Wilkes ont brak, o. i. al veel eerder had moeten gebeuren. Aanleiding voor de om wisseling in de voorhoede was even wel een liesblessure van Roosenburg, die toen naar de rechtsbuitenplaats verhuisde. Onverwacht dook Len stra op de linksbuitenplaats op, Cla van liep naar binnen, ving handig de afgemeten pass van de Fries op en hoog verdween de bal in het Bel gisch doel, onbereikbaar voor Meert. Het was een van de weinige werke lijk fraaie'spelmomenten welke de Nedeiiandse aanval gedurende twee maal drie kwartier heeft gedemon streerd. Overigens was het een wedstrijd, die Oranje zo gauw mogelijk dient te vei'geten. Er moet wat gebeuren- Intussener moet wat gebeuren met het Oranje-elftal. Met kunst- en vliegwerk werd weliswaar opnieuw een gelijk spel tegen België bevoch ten, maar er hapert toch iets aan het elftal, dat heeft iedere toeschouwer gezien, dat voélt ieder, die het ver loop van de strijd heeft gehoord. De Keuze-Commissie staat voor de moeilijke opgave te ontdekken waar de fout ligt en het is te hopen, dat men in deze winter een remedie vindt. Gemakkelijk is het zeker niet, maar in Rotterdam zal er wel een gewijzigd elftal binnen de lijnen ver schijnen. SCHEIDSRECHTER LING. Scheidsrechter Ling had het niet zwaar, ook niet ten aanzien van de nieuwe free-kick-regel. 21 maal kreeg Nederland een vrije schop toe gewezen voor een of andere overtre ding en bij de Belgen was dat 17 keer. Nederland mocht drie hoek schoppen nemen, België maar twee. Erg veel zeggen deze cijfers niet. De fluitist leidde rustig, beheerst en met Waarom zo laat? Staar-ogen staarden op het papier Velen zullen zich met grote verbazing hebben afgevi-aagd, waarom deze wedstrijd zo laat moest beginnen! In de tweede helft van No vember een wedstrijd om 3 uur beginnen, levert -het risico, dat men aan het eind niets ziet vanwege de mist. Nu was het gisteren niet zo mistig, maar het was toch wel zo duister, dat men het spel moeilijk kon volgen en dat zeer velen van de tienduizenden toeschouwers niet eens hebben kunnen zien wie nu eigenlijk het Hollandse doelpunt heeft gemaakt. Waarom de wedstrijd niet om 2 uur aangevangen? En tot overmaat van ramp ving de wedstrijd nog 15 minu ten te laat aan! Het Nederlands elftal was n.l. niet op tijd, op gehouden vanwege de mist in de" morgen! Moet je m'eemaken! Bovendien op de perstribune in de nok van het stadion was het zo donkei', dat je met staar-ogen op het papier keek, wanneer je even het spel ge volgd had! En tegen het einde van de wedstrijd kon je zelfs geen papier meer zien! HET BELGISCHE DOELPUNT voorsprong te nemen met een kop- Na 22 min. wist België een 1-0 bal van Chaves, die van Raalte te machtig was. Rechts Terlouw en De Vroet. gezag, maar maakte of en toe een schoolmeesterachtige indruk Op dat moment was hij een belangrijker per- sonnage dan de spelers. TE RUIM HALF DRIE kwam 't kranige uit 100 man bestaande muziekkorps van de Pompiers te Ronsse waar elke brandweerman blijkbaar een musicus is die in perfecte marsorde enige malen rond het groene gras veld passeerden en zich tenslotte op het middenterrein groepeerden om ter ere van de Nedei'landse gasten het ene boven de Moerdijk bekende lied na het andere te spelen, te beginnen met „Ouwe Taaie" en eindigend met „Van je hela hola houdt er de moed maar in". Aan dit laatste wijs je hebben we later op de donkere ogenblikken van de teleurstellende wedstrijd, die volgde nog wel eens moeten denken. Intussen was de zon al aan het da len en scheen schuin over de tribu nes, wat een voordeel zou betekenen voor de partij, die voor de eerste helft de keus van het veld had. Om even over drieën kwamen de beide ploe gen het veld op en volgde de tradi tionele begroeting door middel van de volksliederen, waarbij de Neder1 an ders volgens een goede gewoonte het Wilhelmus uit volle borst meezon gen en de Belgen zich ditmaal tij dens de Brabangonne ook niet onbe tuigd lieten. Zoals de toeschoupwers reeds in Antwerpen gehoord of gele zen hadden, was Wilkes niet van de partij, Rijvers speelde op zijn plaats, terwijl Schaap van het Gooi op de plaats van de NAC'er uitkwam. En zo stelden de elftallen zich onder leiding van de Engelse scheidsrechter Ling als volgt op: België doel: Meert; achter: Aer- •naudts en Anoul; midden: Coppens, Carré en Henriet; vóór: Appelthans, van Steelandt, Mermans, Chaves d'Aguilar en Mannaerts. Nederland: doel: Van Raalte; ach ter Van Bun en Schijvenaar; mid den: Stoffelen, Terlouw en De Vroet; vóór Lenstra, Schaap, Roosenburg, Rijvers en Clavan. Dadelijk Belgisch aanvalsspel. Henriet raadt beter dan zijn colle ga De Vroet en kiest natuurlijk de zon in de rug. Roosenburg mag de \xal aan het rollen brengen, maar we ra ken hem kwijt, want de Belgen zit ten er onmiddellijk fel op. Al dade lijk een ietsje te fel, zodat we in de eerste minuut een vrije schop krij gen toegewezen ongeveer op half veld. De bal wordt goed voor doel geplaatst maar de toestormende Cla van kan er net niet bij. Prompt daar na bespeurt Ling, die niets door de vingers ziet, een overtreding aan on ze kant. Ook deze vrije schop blijft zonder resultaat. Reeds in deze aan vangsfase blijkt, dat de roodbaatjes niet alleen pittiger spelen dan de .on zen maar ook dat ze over het alge meen technisch ietwat beter zijn, zui verder plaatsen en zonder mankeren een behoorlijk teamverband tot stand kunnen brengen. Er zit systeem in hun aanvallen, en door goede snelle combinaties worden ze telkens ge vaarlijk. Van Bun grijpt twee keer achter elkaar goed in, bij de derde maal maakt hij free kick en Ling fluit voor een vrije schop. De bal wordt hoog voor ons doel geplaatst, vPn ie pVOn erg onzeker en grijpt mis, maar die forse Terlouw schiet hem te hulp en trapt weg. Als er vijf minuten gespeeld is heb ben we nog geen enkele behoorlijke aanval van Oranje gezien. Lenstra blijft inactief, wordt zwaar gedekt door Anoul. maar doet ook te weinig moeite om los te komen. Anoul valt trouwens op door zijn resoluut ingrij pen en zuiver plaatsen. De Belgen zijn sterker, dat is voor ieder nu reeds duidelijk. Als Mer mans eenmaal fors door onze verde diging is gelopen, wordt de situatie •dreigend maar Van Raalte loopt uit en werpt zich op de bal. Verkeken is de kans voor de Belgen. Ze komen echter terug, soms met korte, soms met lange combinaties, en brengen het tot een corner die door Mannaerts achter het doel wordt geplaatst. Weer brengen ze het spel op de Nederland se helft, na tien minuten stuift Man naerts de vallende Van Bun voorbij en zet voor. De goalgetter van de Belgen, Mermans, is even los van Terlouw en schiethoog over de lat. Geen verband in het Oranje team. Aan onze kant wil het niet vlot ten, tenminste niet in de voorhoede, waar Roosenburg en Schaap te traag in hun reacties zijn, Rijvers erg zijn best doet zonder iets te bereiken en Clavan een enkele maal succes heeft tegen Aernaudts ofschoon hij toch wel wat te licht is voor de potige Belgische achtex'hoede. Er komt geen verband in onze aanval, alles blijft te fragmentarisch, te onsamenhan gend, en daardoor brengen de uit vallen geen opluchting voor onze verdediging, die danig op de proef wordt gesteld. Maar onze verdediging staat pal De Belgen mogen enige vrije schop pen nemen, die geen resultaat ople veren, voor een deel omdat onze ach terhoede met man en macht verde digt en voor een groter deel omdat de ï'ode aanval, bij alle goede werk in het veld, toch nog niet de kunst verstaat om gevaarlijke stormlopen met harde schoten te bekronen. Na een kwartier dringt Appeltans, die tot dusver door Schijvenaar vrijwel in bedwang gehouden is, ver naar vo ren. Hij zet scherp voor, helemaal naar Mannaerts op de andere vleugel, maar die laat het leer over de out- lijn rollen. En dan krijgen we einde lijk een veelbelovende Nederlandse aanval te zien, geleid door Lenstra, die handig door de Belgische defen sie glipt. Tenslotte komt-de bal bij Schaap. Hij schiet van ver over het doel. Dan zet Clavan fraai voor, maar de zwerver Rijvers kan de goe de richting niet vinden. Hij herstelt zich door in de volgende minuut op listige wijze een corner af te dwin gen, maar nu is het Stoffelen, die van ver naast schiet. Door het oog van de naald.... En dan volgen drie minuten vol opwinding, waarin het spel zich vlie gensvlug verplaatst van doel tot doel. Eerst overrompelen de Belgen onze verdediging, die uiteen gerafeld wordt, de bal wordt naar links ge plaatst, waar Van Bun niet is maar Mannaerts wel, een rush van de Belg, een oerhard schot ende bal vliegt via de bovenlat over. Brrrr, daar kropen we door het oog van een naald. Maar dan zijn wij aan bod. Lenstra geeft de bal prachtig hoog voor doel, drie Nederlanders zijn vlak in de buurt, een scrimmage ontstaat maar Meert is kwieker dan de onzen en het gevaar wordt bezworen. NEDERLANDSE DOEL IN GE- 1 gevaar. V.l.n.r. Schijvefiaar, Stoffe- VAAR Een Belgische aanval len, twee Belgen, Terlouw, de Vroet brt ngt het Nederlandse doel in groot en van Raalte. Belgen krijgen de leiding. Nog geen minuut later, als de bal al weer enige malen van doel tot doel is gegaan en de rappe Belgen het tempo steeds opvoeren, wordt door een -van de onze een overtreding be gaan. En dan komen de Belgen op goedkope wijze aan een overigens volkomen verdiend doelpunt. Cop- pen neemt de vrije schop en plaatst met een boogbal naar voren. Van Raalte maakt aanstalten om uit te lopen en Terlouw wil koppen. Op dat zelfde moment roept De Vroet Laat gaan voor Herman, of iets van die aard. Terlouw kopt niet, Van Raalte grijpt niet in en van dit mis verstand profiteert Chaves door de bal in ons net te plaatsen. Na 22 nuten is het dus 10 voor de rode duivels. Dit succes werkt op hen als een zweepslag. Ze lopen storm met nog groter heftigheid dan tevoren, voort durend opgestuwd door het trio Anaul-Carré-Aernaudts, die onze slappe tegenoffensieven in de kiem smoren, en het gaat er bedenkelijk voor ons uitzien. De strijd krijgt het beeld van een stevig, goed georgani seerd Belgisch aanvalsspel tegen een zwoegende Nederlandse verdediging, die taai volhoudt maar geen tijd heeft om aan zuiver plaatsen te denken. De bal wordt vaak in het wilde weg gespeeld, komt telkens bij de Bel gen terecht, die trouwens uitstekend dekken en dre dan weer prompt nieuwe aanvalsstoten op touw zet ten. Gelukkig voor ons laat de af werking alles te wensen over, de Bel gen schieten slecht of talmen voor ons doel. In de 33e minuut, nadat een corner op ons doel zonder resultaat is gebleven, stuift Anoul naar voren. Hij dribbelt twee Nederlanders voor bij en 't lijkt even of hij zijn kracht toer van de match tegen Frankrijk, toen hij een prachtig doelpunt maak te na een sneTe solo-ren, gaat herha len. In laatste instantie zitten Van Bun en Terlouw hem echter zo op zijn huid, dat hij de bal moet afgeven aan een partner. Maar hij plaatst slecht en de onzen redden de situa tie. Geen halve minuut later zijn de Belgen al weer terug en nu is het Van Steelandt, die huizenhoog over schiet. Tot aan de rust behoudt de I strijd hetzelfde karakter: razend- "nel'e Belgische aanvallen.' die stran- den op onze taaie vei'dediging of door slecht schieten mislukken, vruchte loze Nederlandse aanvalspogingen, I die zich niet tot werkelijk gevaarlij- ke offensieven kunnen ontwikkelen en bar slecht plaatsen aan onze kant, waarbij we een uitzondering maken voor Terlouw en Schijvenaar, of schoon hun spel in dit opzicht even min vlekkeloos is. Na de eerste helft staan we met 01 achter. De tweede helft. Om tien minuten over vier wordt afgetrapt voor de tweede helft en on middellijk zijn de Belgen weer in de aanval. Van Raalte doet nu goed werk, hij laat zich vallen op een voorzet van Mannaerts, stopt daarna even eens vallend een slecht schot van Chaves, die door een fout van onze o«n pomakke'ijke kans kreeg, en redt vervolgens op zeer fraaie wijze een scherpe kopbal van Mermans. De Belgen domineren, het publiek loeit om meer doelpun ten en onze voorhoede, even traag, even weinig doortastend en even on samenhangend als voor de rust, komt er een tijdlang helemaal niet aan te pas. Het duurt een minuut of tien voordat Rijvers gevaarlijk wordt, maar hij kan, als hij naar links ge zwenkt is, in de buitenbocht Aer- noudts niet voorbij komen en wordt van de bal afgelopen. Een vrije schop tegen de Belgen en een corner op het doel van Meert blijven zonder resultaat, de rode achterhoede be zweert alle gevaar met groot gemak, en de Nedei'landers op de tribune beginnen „Abe. Abe!" te brullen. Voorlopig blijft Lentra een bijrol spelen en Anoul en zijn maats drin gen ons steeds weer terug op onze eigen helft. Zij zwermen voor het doel van Van Raalteen Mermans lost een kanjer van een schot, dat een Nederlandse rug treft. In de 21e minuut geeft Appelthans na aardig driehoekspel van het middentrio en Henriet een vlijmscherpe voorzet: de bal scheert de paal cn gaat uit. Als een Nederlandse aanval, die iets leek te beloven, afbreekt op buitenspel, komt de bal bij Mermans. Van Raalte uitstekend. Een van de onzen begaat een fout en Mermans mag een vrije trap ne men juist buiten het strafschopgebied. Zijn kogel stuit af op de muur van verdedigers. Volgt een hele reeks fa natieke Belgische aanvallen. Uit een daarvan zendt Mermans een vlie gend schot in; de Belgen juichen al, maar te vroeg want Van Raalte redt schitterend. En dan noteren we met vreze en beven weer zo'n verrasen- de, onweerstaanbare rush van Anoul. Hij drijft langs drie Oranjehemden heen en passeert tenslotte naar Man naerts, die uit een lastige positie naast schiet. Terwijl de duisternis snel invalt krijgt de strijd een steeds feller karakter. Terlouw en Schijve naar verzetten bergen werk, maar onze voorhoede komt nu ook een iets je beter op dreef en uit een vrije schop kopt Schaap naast. Uit goed solospel van Rijvers krijgt Lenstra een lastige kans, maar hij kan er niet van pi-ofiteren, want Henriet en Anoul zitten hem prompt" op zijn huid. De strijd golft heen en weer, een gevaarlijke aanval der Belgen brengt de bal bij Appeltans, deze zet scherp voor, maar Chaves en Mannaerts kunnen er niet bij en het leer rolt langs ons doel over de out- iijn. Clavan maakt gelijk. Juist als de Belgische verdediging weer de overhand neemt op onze voorhoede krijgen de Nederlanders op de tribune, die de moed al bijna opgegeven hadden omdat de aanvals- lijn niet de indruk maakte van te kunnen doelpunten, op het onver wachts reden tot juichen. Dat ge beurt, nadat Roosenburg gewond is en Lentra is opgenomen in het aan- valstrio. Van het middenveld wordt de bal naar voren geplaatst, Len stra zwenkt even naar links, wordt onmiddellijk besprongen door Aer naudts maar behoudt de bal, die hij met een klein tikje overgeeft aan de toestormende Clavan. En dan is het gebeurd, want de Hagenaar lost in volle ï-en een knalhard schot, zodat de bal hoog in de touwen vliegt, waar bij /de kundige Meert kansloos gepas seerd wordt. Dit was een doelpunt van uiterst fraai gehalte, vlekkeloos voorbereid werk van de Fries, en perfecte afwerking door de Hage naar, een doelpunt zoals men er slechts heel weinig ziet scoren, en dat het Nederlandse contingent in eens uit de put hielp, al' besefte ieder, dat we daarmee wel méér kregen dan ons toekwam. Even zijn de Belgen ontmoedigd. Maar er resteren nog vjjf minuten en alles is nog mogelijk. In de grijze schemering snellen ze wederom ten aanval, en als de stormloop wordt af geslagen, komen ze terug. Steeds weer komen ze terug, maar onze ach terhoede, met Terlouw en Schijve naar als rotsen in de branding, staat pal en wanneer Ling voor de laatste maal fluit hebben we op hoogst for tuinlijke wijze een gelijk spel uit het vuur gesleept, tot geweldige te leurstelling van de tienduizenden Belgen, die door middel van een lang aanhoudend fluitconcert uiting ge ven aan hun misnoegen over deze tmtknoping. Ze vergeten echter, dat het niet voldoende is in het veld ster ker te zijn, men moet zijn overwicht ook in doelpunten ku. nen uitdruk ken, en deze kunst blijken de Belgi sche voorwaartsen, tenminste als ze tegen Nederland spelen, niet meester te zijn. Daarom is het niet uitsluitend aan pech bij hen en geluk bij ons te wijten, dat ook deze ontmoeting aan de Belgen de vurig begeerde zege

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5