De ramp van de „Nijmegen" SPORT WOENSDAG 27 OCTOBER 1948 DE LEiDSE COURANT PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN MIN TOP VAN VINGER AFGEKNELD. De 45-jarige v. d. M. werkzaam in de Z.-H. Krijtindustrie alhier geraak te gistermiddag met zijn rechter wijsvinger in de kleermakerskrijt- pers, met het gevolg, dat de top van de vinger werd afgekneld. Middenstand. Voor een slechts 'kleine groep Kath. midd. behandel de de heer H. J. Neefs, dir. van het bureau van de Kath. Vakbond voor de textielhandel, het wezen, de mid delen en de doelstellingen achter eenvolgens van het grootwinkelbe drijf, de coöperaties en van de zelf standige middenstand, om te zien welke mogelijkheid het beste past in de chr. gemeenschap. Het groot winkelbedrijf heeft meerdere vormen. De meest afkeu renswaardige vorm is die waarin kapitaals-concentratie en aantrek king van alle mogelijke detailfunc ties, leiden tot monopolie, alléén- m'acht, zonder binding aan prijzen etc. doordat én productie én distri butie in één hand worden samen getrokken. Minder schadelijk noem de spr. de z.g. horizontale integra tie, ofschoon elk groot winkelbedrijf in zich de neiging heeft machtig te worden en daardoor schade te be rokkenen aan de maatschappij. In dit soort bedrijven schuilt ook onbewust misschien hunnerzijds het grote gevaar, dat zij de weg be reiden naar socialisatie, een geluid, dat in deze tijd maar al te zeer gf- hoord wordt. Hiertegenover stelde de heer Neefs het kath. standpunt, dat evenredige bezitsspreiding voor staat. De middenstand bevordert in sterke mate bezitsspreiding en is het beste distributie-apparaat tussen producent en consument, waarmede de gemeenschap het beste wordt gediend. Sprekende over de coöpe ratie, de vorm welke door de ar beiders in het bijzonder wordt be geerd, betoogde spr., dat deze groep zeker niet de geringste van onze maatschappij, ten onrechte de mid denstand ziet als degene die de prijzen duur maakt, al verheelde spr. niet, dat er wel enkele uitzon deringen zijn aan te tonen. Ofschoon ook de middenstand in zekere zin coöpereert, evenals de landbouw, is de mate en de vorm heel verschil lend met die van de arbeiders. Het gevaar van het coöpereren der ar beiders schuilt wel het meest in on deskundigheid op velerlei terreinen. Het heeft de neiging te verambte- lijken en kan daardoor m'et zelf standige ondernemingen commer cieel niet concurreren. Toch zijn noch het groot-winkelbedrijf, noch de coöperaties in hun opgang te stuiten, naar spr.'s mening. De beste methode om hiertegen weerstand te bieden noemde spr. o.m. het opvoeren van de bekwaam heid der zelfstandige middenstan ders en spr. raadde aan te onder zoeken op welke wijze de gezamen lijke middenstand zich kan vinden, teneinde een commerciëler bedrijfs voering te verkrijgen. Nadat spr. nog een groot aantal vragen had beantwoord en kape laan C. Vriesekoop, de g.a. de aan wezigen had voorgehouden de die nende taak van de middenstand en de beoefening van de naastenliefde dankte de heer C. J. Winninghoff, die bij ontstentenis van de voorz., de heer C. Y. Ponsioen de bijeen komst had geleid, de heer Neefs. HAZERSWOUDE (H. R.) Middenstand. Voorzitter Fr. Kouwenhoven moest bij zijn ope ning wederom constateren de slech te opkomst der leden. De stukken van de Centr. Raad werden behandeld evenals de met 1 Januari ingaande centra'e conlributie-inning. Tot afgev. naar de Centr. Raad werd benoemd de heer G. P. Koot. In samenwer king met de Chr. Middenstandsver eniging zal ook dit jaar weer een winkelweek worden gehouden in de week voor St. Nicolaas. Een drietal leden werd benoemd om in de com missie hiervoor nodig, zitting te ne men. Het winterprogram werd sa mengesteld uit een viertal speciale vergaderingen, waaronder een pro paganda en gezinsavond en een feestvergadering. Leve het duivenplat! Op initia- t-ef van enkele inwoners-duivenlief- hebbers werd in het Oude Raadhuis een vergadering belegd om te komen tot oprichting van een Duivensport vereniging, in welke poging men is geslaagd. Grote medewerking werd verleend door de Leidse Postduiven vereniging „Het Oosten". De secr. dier vereniging, de heer A. ter Haar, uit Voorschoten, hield een leerzame causerie. Vervolgens werd overge gaan tot oprichten van een vereniging van z.g. Zaterdagvliegers. Alle aan wezigen traden toe als lid en tot voor zitter werd gekozen de heer Lind- hout, terwijl het secretariaat wordt waargenomen door de heer Faas, bei den te Hazerswoude-Dorp. HAZERSWOUDE Geboren: Jacobus Maria, z. van W. van Wetten en M. Straver; Frederika Alida, d. van P. de Gelder en A. M. Slappendel. Catharina Maria There- sia. d. van N. J. v. d. Hoeven en A. J. Wolvers. Getrouwd: J. J. Kroft en A. M. van der Geest. Overleden: Adriana van Heijningen echtg. van A. Binnendijk 81 j. NIEUWKOOP Woningbouwver. De heren A. v. d. Voorn en W van Koert Hzn. wer den tot bestuursleden gekozen, ter wijl in de vacature P. Pieterse de heer E. J. Pouw gekozen werd tot voorzitter. De wnd.-voorz. ten Haken deelde mede, dat bestek en tekening voor 8 woningen in Juni van dit jaar waren bezorgd t?n gemeentehuize ter behandeling er. ter doorzending naar de Stichting Stad en Land. Sindsdien is er niets meer over gehoord De ver gadering meent, dat er tegenwerking bestaat van zekere zijde. Bij de rond vraag wordt voorgesteld om een an dere architect aan te stellen. Het be stuur vindt dat onjuist in verband vooral met de grote kosten. Niette genstaande besluit de vergadering om met alle beschikbare middelen te trachten de tegenwoordige architect uit te schakelen. Al met al kunnen wij constateren, dat de woningbouw in ons dorp ook al weer niet vlot gaat. Auto te water. Dinsdagmorgen, teen de veehouder H. met zijn auto, waarin een partij kaas, naar de kaas markt te Bodegraven reed, geraakte hij door onbekende oorzaak in de Ziendevaart. Met behulp van de ta kelwagen van Garage de Rooy werd de wagen op het droge gezet Aan de auto was geringe schade, terwijl van do partij kaas enige kazen voor de markt ongeschikt waren. Misschien v/ordt het Nieuwkoopse kaasrantsoen nu wel verhoogd?? Soort „noodslach- tingskaas". ZOETERWOUDE K.A.B. A.s. Vrijdagavond opent de K.A.B. Zoeterwoude I (dorp) haar winterprogram met 'n inleiding van de oud-adviseur, kap. Jos. Koomen, over het onderwerp: „De arbeid in Gods plan". Deze titel is niet toeval lig gekozen want, waar de algemene titel van het winterprogram luidt de Christen in het arbeidsleven, is het vanzelfsprekend, dat in de eer ste inleiding de arbeid wordt be zien in het plan van God. God. begin en einde van alle din gen, dus ook van de arbeid. Wanneer alle KA B.-ers dit tnzien, dan is de zaal Vrijdagavond stampvol. Toegang hebben de leden met huisgenoten vanaf 14 jaar. De omlijsting wordt verzorgd door de Kath. gemengde zangvereniging ..Sancta Lucia", onder leiding van de heer Koppendijk. Het belooft een mooie avond te worden en 'n bezoek ten volle waard. Of gii achttien bent of tachtig, Uw Rheumatische pijnen doen hun slopend werk - en ge voelt U een wrak en afgeleefd, ver vóór Uw tijd. Zorg ervoor die slopende kwaal te boven te komen; begin liever vandaag dan morgen de beproefd heilzame Kruschen-kuur, waaraan talloze lijders aan rheuma tische pijnen een nieuw leven te dan ken hebben. Kruschen is een zuiver natuur-product, een samenstel van zes minerale zouten met een erkend aansporende werking op de bloed zuiverende organen. Daarom is, juist waar onzuiver bloed zich demon streert in Rheumatische pijnen, Kru schen Salts de redder in de nood. Begin ermee hoe eerder hoe be ter: iedere morgen de kleine dosis zoveel a!s er op een cent gaat. Maar wel regelmatig! Vraag Kru schen bij Uw Apotheker of Drogist. KATWIJK AAN DEN RIJN 25 jaar dir. G.V. „Hou-Vast". Gisteren was de dag, dat de heer P. Zuidam 25 jaar lang directeur was der G.V. „Hou-Vast". Met open landauers, muziek van „Arti" en een groot aantal leden in turncostuum werd de heer Zuidam en fam. des avonds van zijn woning in de Von delstraat gehaald en naar het Nuts- gebouw gebracht. Tal van afgev. van veren., oud-le den en vrienden van de jubilaris- kwamen hem hier feliciteren. Ook burgemeester Schokking kwam na mens het gemeentebestuur zijn felici taties aanbieden, alsmede de raads leden A. Kroon en v. d. Akker. De heer W. A. Lam namens de Wilhel- mina-Ver. Het onderwijzend pers. van do Oudshoornse school, Ir. Waarden- burg, en nog vele anderen kwamen al of niet met bloemen en cadeaux hun opwachting maken. De heer W. de Vos bood namens de ver. een pols horloge aan, mevr. Waardenburg-v. Capelle namens de dames een prach tig tafelkleed en de heer P. G. Tuyn een Zilmeta-cassette namens de le den. De heer Vos reikte het gouden insigne van ret K.N.G.V uit. Aan het slot bracht de jubilaris dank voor de gebrachte hulde die zijn stoutste ver wachtingen heeft overtroffen. Met een dansje, een voordracht en een liedje werd de avond verder gevuld Speeltuin „Oudshoorn". Het nieuwe bestuur in deze vergadering gekozen ziet er als volgt uit: voorz. G de Vries, secr. C. J. Brouwer, penn. G. Sijpestein, A. de Jong, C. de Kleer, F. Peters, T. C. Verbeek, mevr. A. v. d. Neut-Sijpestein en de heer P. J Hanselaar. De verschillende plan nen met het oog op de aan te brengen verbeteringen en uitbreidingen van de bestaande speeltuin werden be sproken. NOORDWITKERHOUT Bloembollenculuur. De voorzit ter herdacht het overleden lid Koudijs. een van de oprichters van de afd. Noordwijkerhout. Volgens de voorzitter was de soortenkennis- wedstrijd in het afgelopen voorjaar voor 100 pet. aan de leden voorbij gegaan; dit is niet de bedoeling. Het is van belang op de hoogte te blij ven van hot vak. De uitslag van de wedstrijd zal in de vergadering van December bekend gemaakt worden. Voor het hoofdbestuur werden candidaat gesteld Th. Hooy en P. Knip. Tot de indiening van de vol gende voorstellen werd na langdu rige discussies besloten: Afschaffing der verlaging van de minimumprij zen met 10 pet. Afschaffing cfer 3 pet. omzet belasting en afschaffing van de vrijwillige inkrimp. Uit de discussies bleek wel, dat de ze inkrimp een doorn in het oog van velen is in verband met de grote na delen er aan verbonden. Felle critigk werd uitgeoefend op de adviseurs in deze zaak bij de minister, „wolven in schaapskleren" werden zij ge noemd. De voorz. noemde het een treurige zaak, waar niet veel aan te doen zal zijn. Bij de rondvraag vroeg een lid van 't bestuur de leden aan raadt betreffende het vrijwillig in krimpen. De voorz. antwoordde, dat het bestuur daar geen advies in ge ven kan: ieder wordt daarin vrij ge laten. Hierna sluiting. NOORD WIJK Geboren: Henricus Johannes-, z. van J. Kooien en C. W. van Amsterdam; Martina, d. van N. Busker en M. H. Meerloo; Marijke, d. van P. Faas en W. T. van den Berg; Pieter Johannes, z van H. Plezier en J. S. van Staden; Hendrika Maria, d. van D. J. Brokaar en A. T. O verduin; Cornelis Johannes Leonardus, z. van H. L. A. Righart van Gelder en M. J. C. Bergman; Pe- tronella Elisabeth Maria Gemma, d. van G. P. van Dam en M. A. Ger- lings. Dirk, z. van C. Schouten en J. P Vermeulen; Gerretje. d. van H. van Egmond en J. van Tienhoven. Hen drik, z. van W. L. Giesbert en A. H. van der Laken; Jansje, d. van H. van Wezel en S. M. Ouwerkerk: Rudolf, z van P. C. de Haan en C. Bleiji; Peter Anthonie Johannes, z. van H. Kadé en J. H. de Jong; Willem, z. van W. Roos en G. Kardol; Lennart Maar ten, z van K. L. Schaedtler en A. von Rath; Carel, z. van C. la Lau en M. A. van Els wijk; Cornelia, d. van H. A. J. van Daalen en A. E. Vermei. Christine, d. van C. Velthuijzen en W. Schotel. Gehuwd: H. Obrzycki jm. en C. J. M. Trommelen jd.; J. J. N. M. C. Smeets jm. en P. J. M. Gijbeis jd. Overleden: A. H. van den Berg huisvr. van N. C. Caspers 42 j.. W. Tisseur vr. 72 j.; J. Witsenburg wednr. 64 j.; A. Zirkzee zn. 8 jr. VOORHOUT Geboren: Anna C. M., d. v. G. M. Lemmers en B. C. Dekker; Roe lof A. P., z. van J. A. Borst en G. v. d. Poll; Johannes J„ z. van J. P. v. d. Geer en C. P. Langerak; Ma thilda H. M., d. van L. F. Zonne veld en A. P. de Klerk; Johannes Adr., z. v. H. W. v. d. Burg en G. M. Heerings; Franciscus G., z. van F. v. d. Geer en M. P. Berbee; Mar- tinus M„ z. v. J. R. v. d. Nouland' en A. E. v. d. Vlugt; Petrus H„ z. v. P. Hermans en H. M. v. d. Berg. Ondertrouwd: Hendr. v. d. Berg, 28 j. en Petronella Zeestraten, 28 j. Gehuwd: Cornelis Theodorus Eg berts, 29 j. met Joh. de Groot, 29 j'.; Gerardus Johannes Wijzenbroek, 31 j. met Cornelia Joh. Langeveld, 28 j. WARMOND Aanbesteding. Gistermorgen had de aanbesteding plaats voor het maken van riolerings- en bestra- tingswerken voor de aanleg van de Sweilandstraat. Er waren 26 in schrijvingen. De laagste inschrijver was de firma J. P. Bunschoten uit 'Haarlem voor een bedrag van 18.747,— de hoogste inschrijver de firma Strijk, Rijpwetering voor een bedrag van 35.500,De be groting was 28.383,—. De gunning is aangehouden. Verlichting. Dg electrificatie der straatverlichting in deze ge meente begon zichtbaar te worden, toen gisterenavond om 6 uur de natriumverlichting aan de Oranje- Nassaulaan werd ontstoken. 14 forse mnsten van 9 Meter hoogte, voor zien van armaturen in streng zake lijke, maar niettemin sierlijke stijl, wierpen een vloed van licht uit. In middels is reeds begonnen met het aansluiten der masten op het kabel net aan de Herenweg, gedeelte Spooreind, waar kwikmenglichtlam- pen toegepast worden, terwijl de Dorpsstraat waar eveneens 18 stuks kwikmenglichtlampen worden aan gebracht, volgt. Ook in de Norre- meerstraat kan de verlichting spoe dig worden ontstoken. Het in- en uitschakelen der verlichting ge schiedt vanuit een centraal punt, door middel van een astronomische klok, waardoor een half uur na zonsondergang de lam'pen worden ingeschakeld en een half uur voor zonsopkomst weer uitgeschakeld. De mogelijkheid is aanwezig om op elk willekeurig uur tussen deze twee tijdsstippen een deel der lam pen te doven, waardoor b.v. des nachts de helft of een derde ge deelte van het geheel blijft door branden. STOMP WIJK Schip voor Keulen. A.s. Donder dag in de morgenuren komen de le den van de K.J.M.V. en L.T. bij de Stompwijkers aanbellen en vragen of u nog wat mee te geven hebt om het „schip naar Keulen" vol te laden. Via radio en pers is deze actie al vol doende toegelicht. Nog enkele slachtoffers geïdentificeerd. De stoffelijke overschotten van de alsnog geïdentificeerde slachtoffers van de K.L.M.-ramp, John Reichel, Maria Reichel en Mary Badir zijn gisteren per vliegtuig naar New York overgebracht. Het stoffelijk overschot van de Zwitser Floriance Schlumpf zal op Westerveld gecremeerd worden. De eveneens nog geïdentificeerde Amerikaanse Emma Wedermeyer zal waarschijnlijk in Nederland begra ven worden. Vijf lichamen zijn niet geïdentifi ceerd kunnen worden. De begrafenis hiervan zal geschieden in overleg met justitie-autoriteiten. ROUWDIENST IN DE ROZEN KRANSKERK IN AMSTERDAM. Vanmiddag zijn op de begraaf plaats Rhijnhof in Oegstgeest begia- ven drie der slachtoffers van de „Ny - megen", de constellation van de K. L. M„ die een week geleden bij Prestwick brandend neerstortte. Het stoffelijk overschot van de heer H. Veenendaal, technisch direc teur van de K.L.M. uit Wassenaar, van de heer K. D. Parmer.-ier, de gezagvoerder van de „Nijmegen" uit Badhoevedorp, en van de héér Aus tin F. E. Maclnerny, de Euro, ese vertegenwoordiger van de Lockheed Aircraft Corporation uit Engeland, is op Rhijnhof begraven. Aan de teraardebestelling ging he denmorgen een kerkelijke rouwplecn- tigheid in Amsterdam vooraf. Voor Austin F. E. Maclnerny werd om half negen in de Rozenkranskerk in Amsterdam een H. Mis van Requiem opgedragen door pastoor J. Lauw- rier met assistentie van de kapelaans C. de Ruyter en E. Hupperetz. In het kerkgebouw waren aanwe zig dr. A. Plesman, president-direc teur van de K.L.M., en mevrouw Plesman, mevrouw Veenendaal. üe weduwe van de eveneens te Prest wiek omgekomen K.L.M.-directeur H. Veenendaal, de beide broers van de overleden Maclnerny, Gerald en Ralph en veel vrienden en relaties. De kist met het stoffelijk over schot was op de katafalk voor het priesterkoor geplaatst. WASSENAAR Jubileum „Amicitia". Met een zeer geslaagde opvoering van Antoon Coolens „de vier Jaargetijden" heeft de R.K. Toneelvereniging „Amicitia" Zondagavond in het R.K. Vereni gingsgebouw haar 12 y2-jarig jubi leum op waardige wijze herdacht. Het bestuur had er van afgezien dit jubileum met een receptie e.d. te vieren. Dit was voor de beide Was- senaarse toneelverenigingen U.D.I. en De Vriendschap geen beletsel om na afloop van het toneelspel de voor zitter met een bloemstuk en enkele hartelijke woorden geluk te wensen. En ook het jongste zusje in de rij van amateurtoneeiverenigingen, het politie-toneel-gezelschap O.N.I., gaf van haar belangstelling blijk met een bloemenmand. Het heeft de dames en heren van Amicitia veel studie gekost om het veeleisende meesterwerk van Antoon Coolen onder de knie te krijgen. Zij hadden daarbij echter de deskundige steun van de regisseur Jan v. d. Meulen en zij waren bovendien be zield met het voornemen op deze jubileumdag nog beter dan gewoon lijk voor de dag te komen. Daarin zijn zij geslaagd. Een stampvolle en muisstille zaal de eerste tien mi nuten uitgezonderd! heeft geboeid meegeleefd met het lief en leed van het gezin van boer van den Eerden. In dit ontroerend mooie toneelspel, dat bijna ilA uur duurde, heeft An toon Coolen het boerenleven tot in allerlei finesses meesterlijk uitge beeld. En het is de grote verdienste van de jubilerende toneelvereniging, dat zij er in geslaagd is haar publiek van die schoonheid ten volle te laten genieten. Een oprecht woord van waardering en hulde is hier op zijn De slachtoffers van Prestwick opge baard. De stoffelijke resten van de leden van de bemanning van de ver ongelukte „Nijmegen" en die van de Nederlandse en buitenlandse passa- WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot donderdagavond VRIJ KOUD. Vannacht in het algemeen weinig, maar morgen toenemen de bewolking, met in het Zuiden van het land later kans op enige regerr. Geleidelijk aanwakkeren de wind uit richtingen tussen Oost en Zuid. Vrij koud. 800700600, melkkoeien 800 700600, varekoeien 490400 350. vaarzen 757425325, pinken 40030025 graskalveren 190 150110, biggen 484035, hitten 60050300, werkpaarden 800 600400, slachtpaarden 1.251.10 —0.90 per kg. Kalf- en melkkoeien handel redelijk, prijshoudend. Vare koeien handel tamelijk, ruim prijs houdend Vaarzen en pinken handel traag, prijzen onveranderd. Graskal- vreen handel redelijk prijzen iets stijver. Biggen handel zeer stroef, niet geheel prijshoudend. Paarden handel zeer kalm, prijzen als vorige week. giers zijn gisteravond naar Amster dam overgebracht. Vanmorgen vroeg werden zij geplaatst in de Nieuwe Kerk op de Dam, die daarvoor als chapelle ardente is ingericht. LEIDEN LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd: doctoraal examen Ne derlands Recht: mej. C. J. Scherft te Den Haag en de heren J. J. van En ter te Rotterdam; W. Suermondt te Rotterdam; H. Oorb' te Schiedam en Th. L. G. van Driel te Den Haag; candidaats-examen Wis- en Natuur kunde (A.): de heer J. C. Kloots te Leiden; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (K): P. Sevenster te Leiden; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde (L.): mej. H. A. Dijk stra te Rotterdam. De 9-jarige A D. uit de Frans van Mierisstraat kwam gisteren tij dens het spel zo ongelukkig te vallen, dat hij zijn linkerbeen brak. Het ventje werd door de E. H. D. naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. FELLE BRAND IN HILVERSUMSE FABRIEK. Een felle brand heeft vannacht het fabriekscomplex van de N.V. C. van den Brink Tapijtenfabrieken aan de Huygensstraat te Hilversum na genoeg geheel verwoest. De oude fa- briekskern, waar het grootste deel van de weefgetouwen stond opge steld, dat gehele garenopslagplaats met de daarin aanwezige garen- voorraad, alsmede de spoelderij gin gen in vlammen op. Alleen het kan toorgebouw en het nieuwe fabrieks- gedeelte bleef behouden. De productie werd echter geheel stilgelegd en het zal maanden duren voordat de fabriek, waar 250 arbei ders werk vonden, weer zal zijn op gebouwd. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN WORDEN NIET VERSCHOVEN. In verband met de in enkele dag bladen verschenen berichten inzake uitstel van de verkiezingen van de gemeenteraden deelt men ons van bevoegde zijde mede, dat het niet in het voornemen der regering ligt te bevorderen, dat de gemeenteraads verkiezingen zullen worden verscho ven naar 1950. Krachtens een wet zullen de verkiezingen in 1949 wor den gehouden. In 1950 worden de le den van de provinciale Staten geko zen. VREEMDELINGF.RVERKEER IN ZUID-HOLLAND. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben aan de Provinciale Staten voorgesteld overeenkomstig het desbetreffend verzoek van het bestuur der stichting „Vreemdelin genverkeer Zuid-Holland" het subsi die van de provincie aan deze Stich ting voor 1948 met 2000.te ver hogen tot 12.000.—. Voorts- stelt het college voor aan deze Stichting met ingang van 1949 tot wederopzeggens een jaarlijks subsidie van f 12.000 toe te kennen. RUSSISCH OP SCHOOL. Op bevel van de Sovjets zal het Russisch voortaan de enige vreem de taal zijn, die op de scholen van de Berlijnse zóne zal worden onderwe zen. In de andere zónes staat de En gelse taal op het schoolprogramma. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 26 Oct. Vee. Aan voer 1349 stuks gebruiksvee, 650 vette koeien en ossen, 328 graskalveren, 238 nuchtere kalveren, 476 biggen. 311 schapen en lammeren, 281 paar den, 37 veulens. Prijzen: kalfkoeien WANDELSPORT KONINGIN JULIANA- GEDENKBOEK. Vrijdag en Zaterdag te Leiden. Indertijd besloot de Nederlandse Wandelsportbond ter gelegenheid van de troonsbestijging van H.M. Ko ningin Juliana, een gedenkboek aan H. M. aan te bieden Dit Boek zou te voet door verschillende verenigingen in 77 etappes over een afstand van 1797 km. door heJ Nederland worden vervoerd, waarna het op 20 Novem ber a.s. aan H. M. te Soestdijk ter hand zal wordend gesteld. Dit bijzonder fraai uitgevoerde boekwerk bevat alle gemeenten met wapens, waar dit langs komt en plaats om de handtekeningen van de burgemeesters en voorzitters dn se cretarissen te zetten. Het boek blijft aan het einde van elke etappe ten Stadhuize tot de volgende morgen, waarna het verder wordt gebracht. Op 29 October a.s. zal dit boek dooi en kele Haagse wandelaars naar Lei den worden gebracht, waar het om ongeveer 12.30 uur zal arriveren aan het Stadhuis. Op 30 October d.a.v. zal een depu tatie van de W.V. „P. A. van der Werff" en enkele iwdividuelen het boek verder brengen naar Hillegom, afstand 19 km. Vertrek vanaf het Stadhuis te Leiden om 14 uur. Vooraf zullen ten stadhuize de handtekeningen van de burgemees ter van Leiden, jhr. mr. F. H. v. Kin schot en van de voorzitter en secre taresse van W.V. „P. A. v. d. Werff" de heer M. Zwart en mej. G. Zwart in het boek worden geplaatst. In Hillegom zal het boek worden ontvangen door de W.V. „De Jolige Zwervers", welke vereniging het met de V. d. Werff-deputatie, ten stad huize zullen aanbieden. De deelnemers aan deze tocht kun nen in aanmerking komen voor een fraai herinneringsdiploma. BILJARTEN Successen voor Excelsior en Luto. Voor de eerste klasse competitie speelde Excelsior I haar eerste wed strijd tegen de nieuwe vereniging uit Noordwijkerhout. In de partij J. DuivenvoordeAnt. v. d. Berg werd fraai spel gegeven. Na 14 beurten was ae stand gelijk 126, waarna v. d. Eerg in 4 series van 161932 <:n 23 de partij beëindigde, zijn tegen stander op 130 latend. In de overige 3 partijen was Ex celsior over alle linies het sterkst ca won dan ook met 62 deze ontmoe ting. De uitslagen waren: J. Duivenvoorde 130 VI6 26 8.12 Excelsior Ant. v. d. Berg N. 200 16 32 12.50 J. Schrama Exc. 200 39 30 5.12 K. Kapteyn N. 126 39 23 3.23 G. van Eyck Exc. 150 36 20 4.17 C. Warmenhoven N 116 36 12 3.22 C. J. Slootbeck Exc. 150 38 25 3.94 Th. van Tol N. 89 38 9 2.34 Excelsior I 6 punten, Noordwijker hout 1 2 punten. Luto 1 Lisse speelde haar tweede wedstrijd tegen haar oude rivaal Flora 1 Noordwijk. Zeer spanner^ was de partij Deggerv. d. Voort, welke na 24 beurten in een gelijk spel eindigde. Hier waren de uitsla gen: G. C. Degger Luto 200 24 32 8.33 II. v. d. Voort Flora 200 24 34 8.33 A. Elfcring Luto 200 49 16 4.08 C. Polm 162 49 16 3.51 B. Elfeirng Luto 150 36 14 4.16 W. Slootbeek 126 36 16 3.50 C. v. d. Voort Luto 150 36 34 4.29 J. Koelewijn 68 36 11 2.02 Luto 1 Lisse 7 punten; Flora 1 te Noordwijk ,1 punt. Donderdagavond spelen Excelsior 1 Lisse en Flora 1 in Noordwijk. BRIDGE „De Sleutels". De uitslagen der Bondsviertallenwedstrijden zijn: Hoofdklasse: team Koch wint van team Thoolen met 67 m.p.; team Vrijenhoek wint van team v. Tuin met 29 m.p. Ie klasse A: team Smittenaar wint van team de Haan met 62 m.p. Ie klasse B: team Aukes wint van team Oudshoorn met 15 m.D. Ie klasse C: tearrf Beijer wint van team Jongeleen (Alphen) met 18 m.p.; team Slicker wint van team mevr. Sier met 28 m.p. 2e klasse C: team v. Galen N.w. h. wint van team Brama N.w.h. met 9 m.p.; team v. Kampen N.w.h. wint van team Hiep Noordw. met 38 m.p.; team v. d. Holst Noordw. wint van team Wcsseloo Lisse met 36 m.p. 2e klasse D: team Goddijn wint van team mevr. Schouten met 21 m.p.; team mevr. v. d. Star wint van team de Tombe met 28 m.p.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3