Teylingen-achterhoede verdedigt voorsprong tegen Docos Eerste nederlaag van Rouwkoop Piet van de Pol Nederlands kampioen libre MAANDAG 25 OCTOBER 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 IN EEN DOOR BEIDE PARTIJEN goed gespeelde wedstrijd wist Teylin- gen een verdiende overwinning te behalen. Het positiespel van Teylin- gen was veel beter en het was aan dc keeper van Docos te danken dat de Leidenaren niet met een grotere nederlaag naar de Sleutelstad terug, gestuurd werden. Reeds voor de rust behaalde de gastheren een 10 voor sprong en door krachtig optreden van hun achterhoede gelukte het de Do- cos-voormannen niet daar een punt tegenover te stellen. Sassenheimers winnen met 1 —0 Teylingen trapte af en de keeper moest al dadelijk handelen optreden voor een gevaarlijk schot van van Elk. Dit herhaalde zich nog twee maal achtereen, toen Teylingen goed com binerend op het Docos-doel afging, doch de felle schoten suisden juist over de deklat. Dan trekt Docos ten aanval, doch komt niet verder dan de sublieme achterhoede met de kee per aan het hoofd. Wederzijdse aan vallen volgen elkander op, met Tey lingen als de meest gevaarlijke. Ver schillende corners krijgt Teylingen te nemen, welke door de goede backs en tenslotte de keeper onschadelijk wor den gemaakt. Dan krijgt Docos een kans bij een algemene aanval, doch het schot gaat meters naast. Aio dan v. Elk de bal krijgt toegespeeld, ver rast hij de achterhoede; een hard schuit schot treft de binnenkant van de paal (10). Aan de andere kant noteren we een zeker doelpunt voor Docos, als de r.-binnen enige meters schuin voor 't lege doel komt en schiet, doch juist heeft de Teylingen r.-back de plaats onder de lat ingeno men en keert het schot keurig. Na de rust zien wij van beiden elftallen een nog beter spel met Docos voor de wind, doch al spoedig blijkt, dat Tey lingen hier weinig hinder van heeft, daar de achterhoede moeilijk is te passeren. Toch noteren wij een mooie voorzet van Docos, welke tot corner wordt geweikt. Deze leverde niets op. Dan weer een Teylingen-aanval, welke juist wordt naast geschoten. Een gevaaflijk moment voor het Teylingcn-doel met een goed genomen corner van Docos, waarbij tenslotte met een scrimmage voor doel de bal juist in Leo's handen belandt. Teylin gen krijgt een vrije trap te nemen op de rand van 't strafschopgebied. Het bekende muurtje van Docos. voor doel opgesteld, doet de bal over de lat gaan. Dan kruipt Docos door het oog van de naald als de keeper een schot op wil vangen van de i.-binnen en v. Elk juist bij de bal is, op 't mo ment dat de keeper grijpt, doch v. Elk schiet tussen de handen door van de keeper in 't doel. De scheidsrech ter annuleert dit doelpunt?? Docos zet alles op alles cn gooit alles in de aanval, waardoor het Teylingen-doel Portsmouth leed eerste nederlaag DERBY COUNTY HEEFT DE LEIDING De enige club, die tot nu toe in de League ongeslagen is. is Derby Coun ty. Portsmouth deelde deze eer met Derby County tot Zaterdag, maar te gen de Wolves leed Portsmouth een zware nederlaag. Zelfs zonder zijn uit nemende voorhoedespeler Billy Steel, die Schotland hielD in de striid tegen Wales, was Derby County te sterk voor Chelsea Aangezien evenwel het doelgemiddelde var Portsmouth be ter is dan dat van Derby County, be zet eerstgenoemde vereniging de eer ste plaats op de ranglijst. De uitslag, 51 tegen de Bolton Wan derers, was een van de meest opmer kelijke van deze competitiedag. Wel iswaar dient vermeld te worden, dat de Wanderers met negen man de ont moeting beëindigden, maar New castle was een klasje beter en bad toch wel de wedstrijd gewonnen. De midvoor van Newcastle Milburn. de Engelse intematiral, scoorde een doel punt. Oowindende tonelen speelden zich af bij de thuiswedstrijd van de Villa, welke club met 43 van Charl ton won. Preston North End zegevier de over Huddersfield Town, zodat Sheffield United en Everton in de onderste regionen staan. Everton b.v. heeft slechts zes nunten uit 14 wed- striiden. terwijl Pvestin er zeven heeft. Arsenal schijnt er beter in te komen en de ploeg gaf Everton geen schijn van kans. 50. De suoDorters van T ivernnol, juichten de terugkeer van de middenvoor Albert Stubbins. d:e onlangs besloot ziir. contract met ziin verenicing te verlengen, geest driftig toe Er varen 60.000 toeschou wers bij de wedstri'd tegen Middles brough. een record voor Liverpool. Stubbins smaakte het genoegen een van de vier doelDunten voor ziin elf tal te scoren Opmerkelijk was de ze ge van Southamoton over Leidster Citv C60-. waarbii de midvoor Char lie Wavman niet minder dan viif goals voor zijn rekening nam. Southampton is nu op de derde r>laatei beland, twee punten achter bii West Bromwich Al bion en Tottenham Hotspur. De uitslagen luiden: Eerste Divisie: ArsenalEverton 50: Aston VillaCharlton Athletic 43: BlackpoolBirmingham 10. Bolton WanderersNew Castle Uni ted 15; Derby CountyChelsea 2 1Huddersflied TownPreston Northend 02; LiverpoolMiddles- borough 40. Manchester-United Burnley 11; Sheffield NnitedSto ke City 22; SunderlandManches ter City 30; Wolverhampton Wan derers^Portsmouth 30. Tweede Divisie: BarnsleyLeeds United 11; Blackburn RoversWest Bromwich Albion 00; Bradford Brentford 31; FulhamLincoln Ci ty 21; Grimsby TownCoventry City 41; Luton TownTottenham Kortspur 11. Nottingham Forest Sheffield Wednesday 12; Plymouth vieChesterfield 22; Queens RangersWest Ham United 2 SouthamptonLeister City 60. niet zonder gevaar is, ware het niet dat keeper Leo zijn doel keurig schoon hield. Nog enkele minuten zijn to spelen en beide werken nog om een doelpunt te maken, doch het lukt niet en de goed leidende arbiter fluit het einde van deze in prettige verstand houding gespeelde wedstrijd. Docos 2Teylingen 23; Teylingen 3Lugdünum 6 3—2; LFC 8Tey lingen 4 01. UDO ATeylingen A 22; Rijp wetering—Teylingen B 2— 3; Lisse BTeylingen C 31; SJC aTeylingen a 41; Teylingen b Meerburg b, Meerburg n.o.g. H.B.C.L.F.C. 31. Een onaangename wedstrijd. Met een groot aantal supporters vertrok het LFC-team naar Heemste de. Er stond voor beide partijen zeer veel op het spel. gezien de plaats op de ranglijst. LFC brengt de bal aan het rollen met de wind in haar voor deel, en forceert al dadelijk een cor ner. Koet plaatst het leer goed voor doel en het is Sentèur, die juist over schiet. Bij een HBC-eenval is Duffels al gepasseerd, doch Pijnacker redt op de doellijn. Dan een snelle LFC-ean- val, Koet geeft keurig door aan Bijl, die zwaar gehinderd door de vijande lijke backs hard in schiet (01). Er is dan 20 min. gespeeld. Even later geeft Bijl goed naar Herreur. De kee per stompt de bal voor de voeten van Koet, die jammerlijk mist en hoog over schiet. Dan is het sein gekomen voor HBS om de spelers van LFC wat hardhandiger te bewerken. Een goede kans krijgt de HBS r.-binnen, doch hij schiet over. Weer een gevaarlijk moment voor LFC. Duffels mist ten tweede male en het is T. Pet, die de situatie weet te redden. Onstuimig valt HBC aan, de rechtsbuiten zet goed voor, waarna de m.voor met een hard schot de partijen op gelijke voet brengt (11). Fel wordt er gestreden. Dan komt er een noodlottie« goal bij I.FC. De l.-buiten zet voor, T. Pet ligt op de grond en via ziin lichaam ver dwijnt de bal in de uiterste beneden hoek (21), waarmede de rust in gaat. Na de rust moet Duffels al di rect handelend optreden, wat hem goed af gaat. Nog harder gaat HBC spelen Het eerste slachtoffer is P. v. As. Hij moet dan ook het veld verla ten en wordt vervangen door Teske. De scheidsrechter is voor deze wed strijd te slap in zijn optreden. Pijn acker wordt genomen en valt ter aar de. Hij weet van geen wiiken en speelt even later verdpr. LFC nee^t. het spel in handen en belaagt de HB C-veste. Een schot van Bijl stopt de keeper subliem. Even later is Duffels het slachtoffer en moet zijn plaats af staan aan de jonge keeper Missaar. Al dadelijk wordt hii door de l.-bui- tfen op unfaire wijze bewerkt. Bii een HBC-aanval kopt de 1.-binnen het leer in het net (31-. Een vrije trat> op de rand van het gebied schiet Bijl juist naast. Het wil niet lukken, ondanks het harde werken der LFC-ers. Teske maakt het de keeper zeer lastig, doch hii keert het gevaar. Uittrappen is bii HBC de boodschap. waaronder bet spel zeer heeft te lijden. Bii een LF C-aanval veroorzaken de HBC-ers een penalty, die, door Neuteboom geno men. tegen de lat wordt geschoten. LFC moet deze strijd verliezen. Viif min. voor tijd wordt T. Pet het slacht offer en wordt het veld uitgedragen. Een zucht van verlichting gaat bii de LFC-ers op wanneer het einde daar is. Dan worden bij het verlaten van het veld de LFC-spelers door het on sportieve publiek lastig gevallen en als besluit van deze onsportieve strijd een vechtpartij tussen de supporters onderling, waarbij de politie tenslotte alles in de kiem weet te smoren. HBC had gewonnen, maar hoe. Wij zullen deze wedstrijd maar gauw ver geten. 20.000 MENSEN FLUITEN SCHEIDSRECHTER UIT. Ajax-strafschop tegen de paal. Geëscorteerd door bestuursleden van Ajax en uitgefloten door 20.000 toeschouwers, die een dreigende hou ding tegen hem aannamen, verliet gistermiddag scheidsrechter C. J. van der Spek, na afloop van de wedstrijd AjaxS.V.V., die hij had geleid, de Ajax-grasmat, op weg naar de kleed kamer. Tot molestaties kwam het niet. Aanleiding tot de woede-uitbars ting van het publiek was een beslis sing van hem geweest (vijf minuten voor het einde van de wedstrijd) Ajax geen strafschop toe te kennen, toen een der SW-backs bij de stand 33 Draeger een fraaie scoringskans ontnam, door hem vrij hardhandig in het beruchte gebied ten val te bren gen. De Ajax-linksbuiten kwam on gelukkig terecht en werd per bran card het veld afgedragen. Later bleek, dat zijn elleboog iets was ont wricht. Met zijn arm in verband kon men hem een uur later zien rondlo pen. De wedstrijd was voor dit inci dent enkele minuten gestaakt. Toen weer begonnen werd en het publiek bemerkte, dat de scheidsrechter geen strafschop toekende, brak een fluit concert los. Onmiddellijk bij het eind signaal voegden zich twee bestuurs leden van Ajax bij de scheidsrech ter, om hem tegen eventuele molesta ties van het publiek te beschermen. Ajax diende een protest in. De straf schop werd tien minuten na het ein de van de wedstrijd alsnog genomen. Van der Hoeven schoot echter tegen de paal. Voor de eerste maal in deze com petitie hebben de zwartwitte Voor schotenaren het hoofd moeten buigen voor een tegenstander en wel het be zoekende BSM. Hoewel wij aan de prestatie van BSM niets af willen doen ,moge toch als excuus gelden dat Rouwkoop haar keeper miste. En een doelman ais Hans Bekker vindt men zo een twee drie niet tussen de reserves! Het was een faire en ietwat fors gespeelde wedstrijd, waarin de Rouwkoop-achterhoede uiteraard een beetje onzeker was, wat haar het tweede tegenpunt kostte, dat. zoals later zou blijken, beslissend was voor dc nederlaag. De gastheren beginnen goed en zetten direct een aanval op. De BSM-keeper werkt een schot niet goed weg, zodat linksbuiten A. v. d. Werf de bal krijgt en kan scoren (1 0). BSM, niet ontmoedigd, trekt even eens ten aanval en tien minuten la ter ligt de gelijkmaker in de touwen, na vijf minuten gevolgd door een tweede doelpunt van BSM, als de gas ten een corner mogen nemen, welke door de Rouwkoop-verdediging niet goed wordt opgevangen en wegge werkt, waarop de midvoor van BSM kan doelpunten (21). Na de rust zet Rouwkoop, gesteund door de wind, weer een aanval op, maar de verdediging van BSM blijkt uit het goede hout gesneden te zijn en re tourneert voorlopig alles. Toch den ken alle toeschouwers plotseling dat de gastheren de gelijkmaker gaan pro duceren, als juist aan de andere kant succes komt, doordat de rechtsback van Rouwkoop een fout maakt en de invallende keeper voor de derde maal moet vissen, na een onhoudbaar schot van de linksbinnen van BSM. Rouw koop zet alles op alles en een lage voorzet van J. v. d. Burg wordt door twee Rouwkoop-spelers- onberoerd gelaten, om dan bij linksbinnen J. Brouwer te belanden, die met een diagonaal schot de achterstand ver kleint (32). Er zijn nog 6 minuten te spelen en Rouwkoop ziet nog een mogeliikheid voor gelijk spel, maar de BSM-keeper ruikt een overwin ning op de leidende club, zodat hij duikt, springt en zweeft, met het ge volg dat Rouwkoop er geen gat meer inziet en de punten aan BSM moet laten. Misschien zou een gelijk spel de verhouding beter weergegeven hebben, maar dat deze uitslag de spanning in deze afdeling verhoogt is zeker! i ASC—LDWS 2—1. Het doelpunt, dat LDWS een 10-voorsprong bracht was een getrouwe copie van het doelpunt dat wij j.l. Zondag HDV tegen de rood-zwarten zagen scoren. Er haperde op een gegeven ogenblik iets, zodat het LDWS niet al te lastig gemaakt werd om de leiding te ne men. Trouwens er haperde in de eer ste helft meer aan het spel van de ASC-ers. Het was te peuterig, te wei nig doortastend, en daar het LDWS juist 't tegendeel het geval was. wa ren het aanvankelijk de oranje-blau wen die rood-zwart hun wil oplegden. Desondanks was ASC niet ongevaar lijk, vooral toen rood-zwart het spel ging ontwikkelen, dat velen haar zo graag zien spelen. En het werd dan ook 11 en hoe fraai was in deze de combinatie Hiya-Karim. En hoe „ge timed" werd de bal naar binnen ge schoven naar centervoor Brard, die fraai en zuiver laag in de hoek in schoot. Dat de oranje-blauwen niet meer tot scoren kwamen in de eerste helft was grotendeels werk van de wederom zeer beheerst spelende rechtsachter Manus. De gelijke stand was zodanig bezien voor beide clubs bevredigend. Hoe geheel anders was het in de tweede helft. Linksbuiten Hisja was vervangen door Houdeling. Het betekende ongetwijfeld een tech nische verzwakking, doch de in deze wedstrijd gewenste stootkracht werd er door vergroot. Zo hervond rood zwart zich langzamerhand. Vreeken voor de rust matig, zette de LDWS- voorhoede herhaaldelijk nu de voet dwars en steeds weer kon door dit ingrijpen de bal naar voren gediri geerd worden. On rechts ging het ook beter jvorden. Herhaaldelijk kan nu ook Harmsen zijn passes geven, waar door de goede LDWS-defensie ten slotte moest wijken. Het was inder daad. verdiend toen Harmsen schitte rend voorzette en Brard hoog opsprin gend de bal onder de tevergeefs dui kende LDWS-doelman inkopte (21-. Zo werd het uiteindelijk een verdien de rood-zwarte zege. RoodenburgHillinen 40. In een weinig spannende ontmoeting 'heeft Roodenburg met grote cijfers gewonnen. Hillinen verscheen zon der de midVoor Winkelaar, waar door van deze voorhoede weinig uitging en Polanen c.s. geen moeite had de zeer slecht opgezette aan vallen te bedwingen. Met de wind schuin tegen was de thuisclub di rect sterk aanvallend en reeds na 10 min. had Moraal succes (10). Hillinen trachtte het spel te ver- plaal^en, maar bracht het niet ver der dan de goed spelende Roden burg mnddenlinie, terwijl ook de thuisclub niet meer tot doelpunten in staat was. Slechts door een fout van 'de Hillinen-keeper, die hard tegen Moraal opschoot, werd het 20. De tweede helft bracht onge veer eenzelfde spelbeeld. Roden burg bleef sterk aanvallend en slechts met moeite hielden de gas ten stand. Ongeveer een half uur voor het einde, schoot v. d. Weyden fhard in (30) en was feitelijk alle "tegenstand gebroken. Na een gooi en smijtpartij, waarop Roodenburg gelukkig niet inging, werd het door een strafschop (Polanen) 40 en bracht het einde een verdiende, overwinning voor de thuisclub. Leiden's-Gravenzande Sportclub 24. Leiden verloor deze wed strijd onverdiend. Zeker drie kwart van de wedstrijd was de thuisclub sterk in de meerderheid, maar door zonderlinge beslissingen kwam de overwinning juist bij de gasten. Na een groot overwicht van de thuis club, bleek een onjuiste beslissing van deze scheidsrechter Leiden nood lottig en scoorde de rechtsbuiten op gelukkige wijze (01), om dit even later op dezelfde wijze te herhalen (02). Nog voor rust wist Kraan uit een doelworsteling tegen te scoren (12). In de tweede helft had Lei den door het uitvallen van v. d. Stoel de opstelling geheel gewijzigd en met een groot overwicht verwachtten wij elk ogenblik de gelijkmaker. Niet zo dacht de scheidsrechter, want op nieuw gaf hij de tegenpartij een kans door een vrije trap (13). Nadat de midvoor was doorgebroken (14), was het weeer linksbuiten Kraan die 24 wist te maken, waarna spoedig het einde kwam. IN DE BESLISSENDE PARTIJ om het Nederlands kampioenschap Li- bre tussen Van de Pol en De Ruy ter, maakte de Rotterdammer in vijf beurten de 500 vol, spelend met een gemiddelde van precies 100, Waar mede hij het Nederlands record particulier gemiddeld, staande op naam van Sweering met 83.33, aanmerkelijk verbeterde. De uitslag werd: De Ruyter 29 5 28 5.60, Van de Pol 500 5 245 100. Kees de Ruyter tweede De eindcijfers van de kampioen werden: 6 gewonnen partijen, totaal aantal caramboles 3393, beurten 72, algemeen gemiddelde 47.12, hoogste serie 268. Ook het Nederlands record algemeen moyenne, wederom staan de ten name van Sweering, met 42.49 werd aanmerkelijk overschreden. Hierbij dient te worden aangetekend, dat de regels, waaronder dit tour- nooi werd gespeeld, aanzienlijk zwaarder waren dan destijds, toen Sweering het record vestigde. Zo is het tournooi om het libre- kampioenschap dan geëindigd, met de zege van de grote favoriet Piet van de Pol, de man, die algemeen als winnaar werd gedoodverfd, met Kees de Ruyter uit Waalwijk als zijn voor naamste concurrent. Over het alge meen zijn de prestaties in deze wed strijden onder de verwachtingen ge bleven; men achtte zowel Van de Pol als De Ruyter in staat partijen van 500 caramboles in één beurt uit te maken, wat zij immers in oefen partijen meer dan eens gedaan had den, en Van de Pol bovendien nog eenmaal in zijn pentathlonwedstrijd tegen Jan Sweering. Dergelijke top prestaties zijn echter uitgebleven. Ook het libre-spel bleek zijn .eigen moeilijkheden te hebben, en men kreeg de zeer stellige indruk dat verschillende van onze cracks veel beter in het cadre dan in het libre thuis zijn. Dit geldt ook voor Van de Pol, en zelfs voor zijn laatste par tij tegen De Ruyter, die hij in vijf beurten uitmaakte. Hij speelde toen zeer onbevangen en zeker van zich zelf, en in zijn series van 181 en 254 viel van alles te bewonderen, zowel wat het ragfijne kleine spel a l'Americaine, als wat de accurate en gedurfde verzamelstoten en de enkele lange rappels aangaat. Toch zijn wij van mening, dat de Rotter dammer het cadre nog wat maat vaster en zuiverder speelt dan libre, wat trouwens ook blijkt uit de re sultaten, door hem in beide speel- soorten in wedstrijden behaald. Ove rigens heeft hij aan De Ruyter wel een heel zacht eitje gehad. De par tij was meer een executie dan een wedstrijd. De Ruyter begon met twee poedels noteerde daarna een één, vervolgens weer 'n poedel en tenslot te een 28, een serie die veel beloofde omdat hij de ballen in goede positie bijeen gebracht had. Een onzuiver geraakte bal betekende zijn onder gang, want hij kreeg geen nieuwe kans daar Van de Pol de resternde 245 punten in één rijk bijeen stootte. De cijfers voor Van de Pol waren 1 0^181 74 245. Zoals men weet stonden de libre- records alle ten name van Sweering, onderscheidenlijk met 42.49 voor het al gem. gem. 83.33 voor het particu lier gemiddelde en 330 voor de hoogste serie. Van de Pol heeft twee van die prestaties verbeterd. Immers bedroeg zijn alg. gem. in dit tour nooi 47.12 en zijn hoogste particulier gem. 100. Evenwel is het liber-spel wat zwaarder sinds het Nederlandse kampioenschap twaalf jaar geleden voor de laatste maal gehouden werd. Wanneer de Biljartbond volgens de regels der logica te werk gaat, zal hij, met ingang van het thans ge speelde tournooi, nieuwe record-lijs ten aanleggen. En in dat geval zou niet slechts de naam van Piet van de Pol op de recordlijst prijken, maar ook die van Kees de Ruyter, die de hoogste serie (297) inN dit tournooi heeft en dus eveneens recordhouder zou zijn. Na deze zege staat het thans vast dat Piet Van de Pol door de N.B.B. afgevaardigd zal worden naar het Europese kampioenschap libre, dat van 912 December a.s. te Lissabon wordt gehouden. Van zijn prestaties in de Portugese hoofdstad zal het afhangen of de Rotterdammer aangewezen wordt voor het wereldkampioenschap libre, van 26 t.m. 29 Mei 1949 te Madrid. Aan dit kampioenschap zullen de beste spelers van de verschillende con tinentale zónes mogen deelnemen, en Van de Pol zal zich te Lissabon on der de eerste drie of vier moeten klasseren, wil het Bureau Executif van de Internationale Biljart Fede ratie hem in de ploeg van de Europe se zóne opnemen. S.J.C.ALPHEN 4—3. Benauwde zege na 40 voorsprong. Een sterk aanvallend S.J.C. heeft gisteren kans gezien om, ondanks zij moest uikomen zonder hun beide backs, van Alphen verdiend te win nen. Reeds vanaf de aftrap trokken zij met een verrassend snelle aanval op het Alphendoel af, waar Goed hart echter meesterlijk redding wist te brengen. In legio aanvallen heeft deze doelman zijn kunnen getoond en voor het grootste gedeelte had Al phen het aan deze bekwame speler te danken, dat in het eerste half uur het spel puntloos bleef. In het laatste kwartier voor rust moest hij echter zwichten voor de onstuimige aan vallen der S.J.C.'ers, want toen P Vink een teruggespeelde bal uit een gevaarlijke corner opving, zette deze onhoudbaar 10 in,. terwijl 2 min. la ter C. Alkemade op verdienstelijke wijze 20 deponeerde. De thuisclub schijnt nu de smaak te pakken te heb ben, want juist voor rust zet Jan Groenewoud kalm 30. Na rust be gonnen de Alphenaren met een groot open spel, waardoor zij iets meer in de aanval kwamen dan de thuis club doch Hoogervorst c.s. stonuden hun mannetje en brachten met verre trappen steeds opluchting en uit een snelle aanval weet de S.J.C.-rechts buiten met een hard schot 40 in het Alphen-doel te plaatsen, als er on geveer 20 min. gespeeld is. Wie ge dacht had, dat S.J.C. met zo'n grote voorsprong gemakkelijk zou winnen kwam bedrogen uit, want misschien geprikkeld door de grote achter stand, kwam Alphen steeds meer op zetten en toen een S.J.C.-back op on fortuinlijke wijze de bal in eigen doel kopte (1—4), was dit een sti mulans voor de gasten om alles op de aanval te zetten, met gevolg, dat IJdema met een pracht schot de stand op 42 bracht. Telkens kwam de tegenpartij weer op het S.J.C.-doel en als zij 6 min. voor einde 34 wis ten te deponeren, was he lane nog niet zeker of SJC deze partij zou winnen. In het resterende gedeelte wisselde de kansen zich snel, waarbij beide doelen om beurten in gevaar lijke situaties werden gewikkeld, doch doelpunten bleven uit en zo kwam S.J.C. met een zwaar bevoch ten, doch verdiende overwinning uit het veld. Het 2e elftal kwam onverrichter zake uit Leiden terug omdat de eheidsrechter niet was opgekomen. De uitslagen der lagere elftallen wa ren: WSB 3—SJC 3 1—2; Kagia 2— SJC 4 0—1: jun. DOSR—SPC A7-4: DOSR—SJC B 0—1; SJC A—UDO 2—4; Asp. SJC ATeyl. A 4—1: WarmundaSJC b 22; SJC cVV SB c 4—3. Alphia—Te Werve 5—0. Alphia heeft in de wedstrijd tegen Te Werve geen halve maatregelen genomen, Tenminste de eclatante 50 over winning wijst er op, dat de Alphianen him fraaie plaats tegen elke aanran der met de grootste kracht willen verdedigen. Dank zij fraaie doelpun ten van Rijsdam en Bezemer wist Alphia zich in de eerste helft reeds een 30 voorsprong te verschaffen In de tweede helft is Te Werve even in de aanval geweest, maar spoedig namen de Alphianen het spel weer in handen en is het eigenlijk nog ver wonderlijk, dat men slechts tweemaal de roos heeft weten te treffen. Met de 50 nederlaag kon Te Werve zelfs nog tevreden zijn. VERDERE UITSLAGEN UIT DE RIJNSTREEK. Alphense Boys 2Lugdunum 4, 10; Alphense Boys 3Roodenburg 8, 30; Doet s 4Alphense Boys 4, 30; Alphense Boys A. Jun.WSB A. Jun. 02; Alphense Bos B. Jun WSB B. Jun. 13; St. Bernardus ads.Alphense Boys ads. 70; Al phia ads.Alphen ads. 63; N.S.A. Alphia 32; Alphia 4Leidse Boys 3, 0—1; LDWS 5—Alphia 5, 1—2; Oranje Groen 2Alphia 3, 30; Roo denburg Jun. B.Alphia Jun. 01; Alphen 2Roodenburg 2, 30; Al phen 3LFC 3 01; Alphen 5VNA 3, 13; ASC Jun. B.Alphen Jun. B. 1—0. TonegidoA.V.V. 10. De Leidschendamse club heeft gisteren een mooie wedstrijd tegen Tonegi do uit Voorburg gespeeld. A.V.V. miste haar goede keeper en daar voor in de plaats trad op Dik Hof land. Al dadelijk bleek dat een ac tieve scheidsrechter noodzakelijk was, want Toms, de aanvoerder van Tonegido, kreeg spoedig een re primande, wegens grof spel. Zijn nevenbuur, J. de Roos, deed niet onder. Ook de midvoor H. de Jager bracht het publiek, wegens unfair spelen, tegen zich in het harnas. A.V.V. liet zich niet deprimeren. In tegendeel, zij bleef voor en na de rust, welke een blanco stand ople verde, in de aanval en het is Tone- gido's goed vangende keeper Ros bergen te danken dat AW uit haar meerdere mooie kansen geen doel punt kon maken. Tegen het einde van de wedstrijd kwam Tonegido wat meer opzetten, maar keeper Hofland, hoewel klein van stuk, stond zijn tegenstanders. Enige minuten vóór het laatste fluitsignaal, komt hij echter by het opvangen van een schot van rechts buiten Rosbergen te vallen, waar door hem de bal ontglipt. Tonegi- do's midvoor heeft nu een heel ge makkelijke kans en ondanks de overhand van AW neemt Tonegido op een iheel goedkope wijze de lei ding (10). Het had de schijn dat de gelijkmaker nog in de laatste se conde zou komen, maar ook de laatste kans leverde niets op. V.V.S.B. Het eerste elftal had Zondaf vrijaf. Het 2e elftal won ver diend met ASC 4 met 43. WSB 3 SJC 3 1—2. WSB 4—Roodenburg 0 afgelast. De a-jun. wonnen van Alph. Boys a met 20; b. won van Alph. Boys b met 31; c. speelde met 11 gelijk tegen VVO A a. De adsp. a speelden gelijk tegen Docos a met 11; b versloeg St. Bernardus liefst met 120. De c-adsp. verloren van SJC c met 43. HillegomLisse 21. Deze bol lenstreek-derby werd onder zeer gro te belangstelling gespeeld. Er werd aan beide zijden hard gestreden; ech ter de scheidsrechter bleek voor zijn taak berekend. Beide elftallen waren aan elkaar gewaagd en na een goed kwartier wist v. Rooyen voor Lisse de score te openen (01), met welke stand aan de tweede helft werd be gonnen. In de tweede helft waren de Hillegomse aanvallen iets talrijker, echter duurde het geruime tijd, al vorens de stand gelijk was (11). Hierna volgde een felle strijd om de leiding, die tenslotte in de laatste minuten ten voordele van Hillegom eindigde. Zoals Lisse deze wedstrijd heeft gespeeld, behoeven zij geen ge vaar te duchten voor de onderste plaats. De voorhoede zal in de ko mende wedstrijden schotvaardiger moeten zijn. Siompw. BoysAltior 1I. Het nog steeds met invallers uitkomende le elftal van Stompw. Boys heeft een kranige prestatie geleverd door Al tior 1 een gelijk spel af te dwingen. Direct blijkt, dat Altior niet voor niets candidaat is voor de bovenste plaats. Met goed samenspel wordt de Stompw. verdediging beproefd. Maar de Stompw. voorhoede wil ook wel eens zien wat Altior's achterhoe de waard is en trekt ten aanval. Na 10 minuten krijgt de linksbuiten van St. Boys die naar binnen gezwenkt was, na wat heen en weer getrap de bal een paar meters voor doel, plot seling voor de voeten. Hij wil schie ten, valt en kruipende schiet hij de bal voor de onthutste keepere die ap pelleerde voor hands, in het net. De scheidsrechter telde het doelpunt, daar hij geen hands had geconsta teerd. Als de rust aanbreekt heeft St. Boys een onverwachte voorsprong Na de rust trekt Altior direct weer van leer en Stompw. Boys wordt nu in het nauw gedreven. Na ongeveer 25 minuten heeft Stompw. Boys ech ter weer zichzelf gevonden en krij gen de verdedigers een beetje lucht, echter niet genoeg om de volgende aanval te kunnen weerstaan. Bij een. scrimmage wordt de bal ingeschoten. De op de grond ilggende keeper weet de bal nog te raken, die boven de doellijn zweeft. De toelopende St. Boys l.half wil de bal nog uit de doelmond trappen, doch via zijn voet draait de bal in doel (11). Nu of nooit denkt Altior. Het blijft echter bij die gedachte, want Stompwijkse Boys zet alle zeilen bij om de stand 11 te houden. Na afloop van de wedstrijd protes teert Altoir tegen het niet toekennen van een strafschop, wegens vermeend hands. Reglementair laat de scheids rechter de penalty nemen voor het geval -het protest wordt toegewezen. De Stompw. B. doelman, die reeds zijn rust genoot, kwam er speciaal voor terug en maakte het protest practisch waardeloos door de penalty uit zijn doel te ranselen. Het 3e elftal verloor met 21 van Meerburg 3. De A-jun. stuurden Do cos b met een 62 nederlaag naar de Sleutelstad terug. De ad. brachten Foreholte b een 50 nederlaag toe. De in-door—training is deze week niet verzet, doch gaat normaal op Woensdagavond op de gewone tijden door. Docos. Het eerste speelde een slechte wedstrijd en moest met 10 de punten in Sassenheim laten. Do cos 2 verloor van Teylingen 2 met 3—2; LFC 6—Docos 3 1—1; Docos 4Alph. Boys 4 30. Altior ADo cos A 00; Stompw. Boys ADocos B 62; Docos CLisse C 80; Adsp. Docos A—WSB A 1—1; Lisse B— Docos B 32; Docos CLisse C (Lisse n.o.g.); KRVDocos D 30. De eerse ontspanningsavond voor junioren vindt plaats op Woensdag 27 October, in het zaaltje van de heer Verhoeven, Lammermarkt 27. Toegang alleen voor junioren. Komt allen. Blauw Zwart. Het eerste elftal had een vrije dag. Rava 2—Blauw Zwart 2, 11. Door deze uitslag blijft het tweede ongeslagen aan de kop staan. „U.D.O."' De vijf vastgestelde competitiewedstrijden brachten op één punt na de volle winst binnen. UDO 2 kon VTL 3 gemakkelijk baas en won met 60. UDO 3 had het iets moeilijker, maar stuurde toch Leidse Boys 4 met ee:i 30 nederlaag naar huis. De A-junioren wisten na span nende strijd een 20 achterstand te gen Teylingen (A) nog om te zetten in een 22 gelijk spel. UDO (B) kwam met een mooie 42 overwin ning op SJC (C) thuis, terwijl de adspiranten zowaar de Foreholte- adsp. met 42 klopten. St. Bernardus. Alleen Zaterdag werd er gespeeld door de aspiranten waarvan het A-elftal won met 70 van Alph. Boys A en het B-elftal ver loor met liefst 120 van WSB. CapelleARC 42. Dc eerste helft verliep met wisselende kansen, waarbij .ARC een licht overwicht had. Beide partijen wisten éénmaal het net te vinden. Boot doelpuntte voor A.R.C. Na de thee was de wed strijd enkele minuten oud, toen van Heusden ARC de leiding gaf (12). Dit was het sein voor de gastheren er een schepje op te doen. Zij wisten zich een meerderheid te verschaffen en met welwillende medewerking van de ARC-doelman werden hieruit drie doelpunten geboren. De club uit Alphen wist hier niets meer te genover te stellen en kwam met lege handen huiswaarts. KatwijkLisser Boys 11. Het leek al spoedig dat Q.B. in het over wicht was. Maar het schieten der voorhoede was niet krachtig genoeg. De rechtsbuiten L. v. d. Plas maak te de eerste goal door een voorzet. Voor de rust wist de midvoor van Lisser B. met een vrije schop, welk schot onhoudbaar was, een tegen punt te maken (11). Na de rust hetzelfde spel en de uitslag bleef 1—1.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4