SPORT DINSDAG 12 OCTOBER 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN „DE NACHT VAN DE 16e JANUARI" Eerste abonnementsvoorstelling. Als opening van de serie abonne- ir.entsvoorstellingen had men z'n keu ze laten vallen op het spel van Ayn Rand, een Amerikaans spel, getiteld „De nacht van de 16e Januari". Het werd gisteravond in de Schouwburg opgevoerd door de Haagse Comedie en het bleek een zeer gelukkige keu ze te zijn geweest. Wij hebben meermalen rechters op lfet toneel gezien en het procédé om' een rechtszaak tot onderwerp van een toneelspel te maken is niet nieuw. Maar de illusie, een werkelijk proces mee te maken, rechtstreeks te vol gen vanaf de publieke tribune, is ner gens zo volkomen bereikt als in dit spel. Dat er een jury uit het publiek werd „gekozen" was eigenlijk maar een zeer ondergeschikt onderdeel, de werkelijke illusie werd bereikt door de natuurgetrouwe nabootsing van de gang van het proces. Het ging om de vraag, of Karen Andre, de secretaresse van Björn Faulkner, haar vroegere werkgever had vermoord, of dat deze zelfmoord had gepleegd. Of was er toch geen sprake van zelfmoord? De man, die in de nacht van de 16e Januari van het dak van het hoge flatgebouw ii New York op straat viel, was nl. reeds dood en was helemaal niet Björn Faulkner. De echte Björn Faulkner werd door een ander ontvoerd en ver brand; althans volgens één der getui gen. In elk geval: waar het op kwam, was: was Karen Andre, de beklaagde, schuldig aan moord? De jury, onder voorzitterschap van prof. v. Bemmelen, sprak haar vrij. Waarop ae rechter (Anton Roemer) zei, dat deze uitspraak niet overeenkomstig het feitenmateriaal was en dat hij deze jury voor 5 jaren zou uitslui ten! Maar de zaal was het met de jury eens. En de zaal was ook een stemmig in haar oordeel, dat dit spel een buitengewoon boeiend en naar het l^ven getekend spel was. Aan het slot scheen aan het -applaus geen ein de te komen en deze hulde was wel verdiend. Vera Bondam, die de rol van de beklaagde vervulde, werd ver eerd met een bouquet bloemen voor haar doorvoeld en innerlijk beleefd spel. Zij was de beklagenswaardige beklaagde, om wier leven de officier van justitie (Jan v. d. Linden) en de verdediger (Jan Retèl) vochten met al de scherpte van juridisch vernuft en theatraal effect, zoals de jury rechtspraak dat nu eenmaal eist. Een hele reeks van getuigen was hun hier bij behulpzaam en allen gaven een andere kijk op het geval. Maar het meest verrassende was Theo Frenkel als de man, die meer dan alle an deren in de zaak betrokken bleek en een volkomen verandering teweeg bracht in ieders kijk op het geval. Het was een gave en prettige ver- tolking van een boeiend spel en een uitverkocht huis was enthousiast. 25 JAAR DIRIGENT. De heer G. Dik door „W.W." gehuldigd. Reeds eerder 'maakten we melding van het feit, dat de heer Dik dezer dagen zijn zilveren jubileum viert als dirigent van de harmonie „Werk- mans Wilskracht". Terwijl hem Woensdagavond reeds een serenade gebracht was, werd de jubilaris Za terdagavond, in tegenwoordigheid van leden met hun dames en enkele genodigden, in café ,,'t Raedthuys" gehuldigd. Met een „Lang zal-ie leven" werd de jubilaris met zijn familieleden in gehaald, waarna de voorzitter, de heer J. Bij (bijna drie kwartier te laat!) de bijeenkomst opende en de genodigden verwelkomde, waaronder wij opmerkten de heren W. v. d. Laan en B. de Koning, namens het bestuur van de Drie Octobervereni- ging. Ook was er een deputatie van de Oranjevereniging uit Oegstgeest aanwezig. De heer J. Verver, oud-voorzitter, die de heer Dik 25 jaar geleden had geinstalleerd, sprak een vlot en gees tig woord, waarin hij duidelijk liet uitkomen dat „W. W." het met zijn huidige dirigent bijzonder goed ge troffen heeft. De heer Dik bleek een man te zijn uit één stuk, aldus spr., hij heeft heeft de reputatie van „W. W." grotentleels gevestigd. De heer J. Bij verbond hieraan de beste wensen voor de toekomst: een goede gezondheid 'en nog vele jaren dirigent van „W. W.", waarbij de aanbieding van een prachtige boe kenkast aansloot. Ook mevr. Dik was op het toneel geroepen en werd even eens in de bloemetjes gezet. Namens de dames van de leden sprak mevr. A. LandesbergenStik- kelorum en "ood de jubilaris een ge ïllustreerd muzieklexicon aan, sa mengesteld door Sam Dresden e.a., bij welke aanbieding eindelijk een groot geheim ontsluierd werd, n.l. de leeftijd van de jubilaris, die hij altijd geheim gehouden had. We mo gen het nu wel verklappen. Het lexicon geeft als geboortedatum 1881, zodat de heer Dik thans 67 jaar is, wat men niet zou zeggen, wanneer hij nog met zoveel spirit het diri geerstokje zwaait! Na dit officiële gedeelte brachten de leden met de jubilaris de verdere avond in intieme kring door, waar bij een bont programma werd uitge voerd en de heer Dik dank bracht voor de gelukwensen en aangeboden cadeaux. OVERKLUIZING VAN DE PAPENGRACHT VERZAKT Nadat orVangs op de Langebrug verzakkingen in de overkluizing ge- con^ateerd Werden, gaat thans de Papen gracht dezelfde weg op. He denmorgen reed een niet beladen vrachtauto over de Papengracht, toen ter hoogte van het bureau van ons blad, een wiel plotseling in de straat ■wegzakte. Door het gat, dat een middellijn heeft van een halve meter kijkt men in de ondergrondse stro men van Leiden. Over het luchtje «uilen we niet uitweiden! ALPHEN AAN DEN RIJN NIEUWE ANGELUSKLOK. De andere is afgekeurd. Van de drie nieuwe klokken, die de dekenale kerk kort geleden heeft ontvangen, is de kleinste de Am gelusklok afgekeurd door de klok- kenraad. Vandaag wordt deze klok vervan gen door een nieuwe, die hedenavond om zeven uur in de kerk zal worden gewijd. Geboren: Maria Elisabeth Cor nelia Gerarda d. van C. M. B. v. d. Putte en H. M. Staats; Johannes Ja cobus Maria z. van A. A. vaA Eg- mond en G. A. Bunnik; Petrus z. van A. Britting en C. de Kok; Pe- tronella Maria Theresia d. van J. Chr. Demoet en A. C. Olierook; Ma- rijtje d. van N. A. Hagen en M- Sdhijf; Jacoba d. van M. Verhoog en Chr. G. Hoppenbrouwer; Willem z. van W. van der'Pijl en P. M. J. Vis- sér; Jan z. van J. Dirkx en J. C- van Winkel; Cornelis Arie z. van C. A. de Geer en B. den Hollander. Overleden: Dina Regina Booij 60 j, AARLANDERVEEN GOUDEN PROFESSIE-FEEST. Op 15 Oct. a.s. hoopt Zuster M. Cla- rentina O.P. haar gouden professie- feest te vieren in het St. Johannes- klooster alhier. Hoewel het tegen het verlangen der Congregatie is dergelijke feesten bui ten het klooster te vieren, voelen wij ons toch verplicht, gezien het vele goed en moeilijk werk dat Zuster Clarentina, vooral voor de jeugd van onze parochie heeft gedaan, dit gou den feest niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Vanaf de stichtingS' datum van het St. Johannes-klooster 29 Aug. 1918 is de zuster hier werk' zaam, en 26 jaren heeft de bewaar' schöol onder haar leiding gestaan. Zondag 17 October is er na de Hoog mis en na het Lof gelegenheid om zuster Clarentina te feliciteren. Alle parochianen, vooral haar oud-leerlin gen, zullen deze gelegenheid niet la ten voorbijgaan. Moge het haar gege ven zijn om in een goede gezondheid nog vele jaren van een welverdien de rust te genieten. HAZERSWOUDE (Dorp) Landarbeidersbond „St. Deus De- dit". De voorz., de heer P. A. Fase deelde medé, dat voor het pensioen fonds zich een 130 ^personen hadden aangemeld. Het 30-jarig bestaan van de afdeling zal op feestelijke wijze •worden herdacht, door het opvoeren van een toneelstukje, in de eerste helft van de maand Januari. Ook zal een vaandelwijding plaats hebben, De iheren W. van der Voort en H. Loomans brachten verslag uit van het feest van de K-A-B. te 's-Gra- venhage. Dit was grandioos geweest. Aan het bestuur van de vereniging „Herwonnen Levenskracht" werd ten bate van de T.B.C.-bestrijding een bedrag van 12.35 opgezonden. Daarna werd besproken 'om deze winter enige avonden te wijden aan het prijs jassen. LEIMUIDEN Steunt de blinden. Zondagavond werd de jaarlijkse propaganda-avond van St. Odilia gehouden. Een be hoorlijk aantal bezoekers steunde het werk der blinden, en verschaften zichzelf een genoeglijke avond. Na een toespraak van de blinde voor zitter, de heer Jac. Meijer uit Lisse, werd o.a. het titelstuk „De Hoogste Tijd" uitgevoerd. LEIDSCHEND AM Gemeenteraad. De gemeente raad zal morgenavond 8 uur in spoed vergadering bijeenkomen. - LEIDERDORP Geboren: Petronella S. C. W. d. v. H. P. Oostdam en P. H. J. War merdam, Theodora G. d. v. J. A. v. d. Kroft en Th. C. Borst, Jacoba A. d. v. A. G. v. Beveren en A. H. Snel Leendcrt M. z. v. H. Rodenburg en J. Baars, Leendert -G. z. v. L. G. Wassenburg en M. d. Jongh. Anto- nius W. J. z. v. J. C. Wurzer en C. J. P. Veeren, Freddy z. v. A. Klein- jan en C. Crama. Getrouwd: WiUem v. Eek 27 j. en Marijtje v. Teijlingen 28 j. Pieter M. Remmelenkamp 25 j Leiden en Ger- da Ramp 24 j. Jan Strijder Amster dam en Geertje Rietveld 35 j. Johan nes v. t. Tooien 25 j. Haarlem en Hendrika Rietveld 22 j. Johannes v. d. Wilk 28 j Johanna H. Schipper 21 j., Cornelis A. Voor- douw 27 j. Zoeterwoude en .Klasina Ruis 27 j. Jacobus Bronsgeest 29 j. Leiden en Gerda Souverein 20 j. LISSE Dammen. „Lisse Vooruit" won met 146 van K.D.C. (Katwijk- Rijn); het tweede tiental, leed een zware nederlaag tegen K.D.C. JT 5—15. Donateursuitvoering R K.V.V. „Lisse" Voor een stampvolle zaal hield de R.K.V.V, „Lisse" in het Bondsgebouw haar jaarlijkse donateursuitvoering. De heer J. van Riel sprak nemers de feestcommissie het openingswoord, waarna de toneelvereniging ,,Nut en Genoegen" voor het voetlicht kwam met het blijspel „Tot wederdienst bereid" in 3 bedrijven door Piet Mos- senkoff. Dit spel vol tintelende hu mor, hetwelk onder leiding stond van de heer P. C. J. .van Kesteren "Oogst te een zeer groot succes. Verschil lende nieuwe speelsters vertolkten hun rollen op voortreffelijke wijze, terwijl van de oude garde de heer W. Kerkvliet de zaal deed brullen van het lachen. Ook K. v. d. Hoorn (T. Hamilton) en mej. Corry v. Zeist (mevr. Standiah) waren zeer rolvast. De voorzitter van „Lisse" wees in zijn dankwoord op het schitterend succes van het eerste elftal. ROELOFARENDSVEEN Aanbesteding nieuwe veilinghal. Heden had de aanbesteding ten over staan van het bestuur der veiling plaats. Als hoogste inschrijver kwam uit de bus: fa. S. Tromp, Alphen a. d. Rijn voor 97.000. Vervolgens Gebr. Akerboom, Rijp-Wetering 90.720,Chr. Overdevest en C. J. van Berkel, Leimuiden 89.493, fa. A. Leeuw te Zwaag als laagste voor 83.310,waaraan het werk dan ook werd gegund. De raming was groot 94.000. WASSENAAR Tegeltableau van de H.T.M. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan ven de tram verb in ding Den Haag V/assenaar in Juni j.l. is door de be volking van Wassenaar geld bijeen gebracht voor het organiseren van een feestavond voor het personeel en voor het aanbieden van een tegelta bleau aan de H T.M.-directie. De tra gische trambotsing enkele dagen vóór de jubileumdag haalden een streep door de plannen. Nu heeft het jubi leum-comité besloten de aanbieding 'van het tegeltableau op Donderdag 28 October te doen plaats vinden. De feestavonden worden voorlopig nog uitgesteld. Mej. Oostervee in 't zilver. Don derdag a.s. is het precies 25 jaar ge leden, dat mej. N. Oosterveer in dienst trad bij de R.K Meisjesscholen aan de Kerkstraat. Al die tijd heeft zij zich met voorbeeldige trouw gekwe ten van haar taak: het keurig onder houden van de schoqlgebouwen. De jubileumdag zal niet onopgemerkt voorbijgaan, 's Morgens is er een H. Mis uit dankbaarheid, die door de meisjes van de Mulo zal worden ge zongen. Daarna zal mej. Oosterveer in een gezellig en gevarieerd pro gramma worden gefeliciteerd. VOORSCHOTEN SLECHTVALK GEVANGEN. De heer N. F. Bemelman, wonende aan de Leidseweg, heeft gistermorgen een zeldzame vangst gedaan, toen hij na lange tijd op wacht gelegen te hebben, er in slaagde een slechtvalk levend te vangen. Zondagavond vond de heer Bemelman in het weiland' onder de hoge lichtmasten, in de om geving van De Vink, de resen van een postduif, welke kennelijk ten prooi was gevallen aan de slechtvalk, die reeds enige tijd in de omgeving geconstateerd was. Het is bekend dat slechtvalken, die hun prooi niet hele maal opgegeten hebben, de andere dag weer terugkomen, zodat de heer Bemelman Maandagmorgen een vang net opstelde en in een schuiltentje op wacht ging zitten. Na een uur werd zijn wachten beloond en de vogel liep in de val. Het is een prachtig exemplaar, waarschijnlijk 2 jaar oud en van het vrouwelijk geslacht. Deze vangst is' vermeldenswaardig, omdat het 23 jaar geleden is dat voor het laatst in Ne derland een slechtvalk levend gevan gen werd De slechtva'lken, vooral de vrouwelijke exemplaren, zijn uitste kend geschikt om afgericht te worden voor de jacht op reigers, fazanten en patrijzen. Momenteel telt Nederland nog slechts drie valkeniers, waarvan de heer v. d. Wal uit' Leiden, er een is, die de vogel cadeau kreeg van de heer Bemelman, en haar naar Heem stede zond, om te worden afgericht. NOORDWITKERHOUT 50 JAAR GETROUWD Woens dag 13 October a.s. viert het echt paar L. Meiland-van der Meer zijn gouden huwelijksfeest. Beiden zijn ZOETERWOUDE Geboren: Adrianus Marie z. v. P. H. v. d. Voort en M. C. v. d. Ak ker, Arnoldus Gijsbertus Michaël z. v. W. M. v. Marwijk en A. M. v. Santen, Petronella Johanna Hendrika d. v. P. A. Zwetslot en H. Hoger- vorst, Petrus Hendricus Maria z. v. P. H. v. d. Poel en C. H. Boks, Elly d. v. J. W. Freeke en J.Bastiaan. ZOETERMEER ..Propaganda-avond Rode Kruis. Zaterdagavond werd in de gymnas tiekzaal alhier een propaganda-avond gegeven ten bate van het Ned. Rode Kruis. De zaal was geheel uitver kocht. Door het gezelschap .^De jon gens van Woiders" werd-een nieuwe revue opgevoerd, waarom dikwijls hartelijk gelachen is. Door de band „The Caravans" werden vele mooie muzieknummers uitgevoerd. In de pauze Verden 15 taarten verloot. Het geheel mag bijzonder geslaagd genoemd worden. Voetbaluitslagen. Zaterdag 9 Oc tober: DHL—DSO b 2—0; DSO a— Semper Altius 16; DSO -bSem per Altius 0—2; DSO cHDV 2—1; DSO d—HDV 4—2. Zondag 10 October: DWO aDHL 1—1; CWP 2—DWO 2 1—1; DWO 3— DHBV 3 3—1; DWO 4—Adelaars 4 2—3; DSO 1—Wilhelmus 1 2—2: HBS 7—DSO 2 1—2; DHL—DSO 3 0—1; DSO 4—WIK 4 1—3. Handbal. (Dames) DSO 1 Spoorwegen 31. Geboren: Francientje Marie d. v. H. C. Kühlman en M. Oosterom, Neeltje d. v. C. Versteeg en R. Voor- neveld, Maria Petronella Antonia Maria d. v. L. A. Onderwater en J. M. Adegeest. Ondertrouwd: J. W. v. d. Maat 31 j. Boskoop en J. M. C. Buitendijk 28 j". G. L. Waaijer 36 j. en J. M. M. v. Santen 28 j. Getrouwd: J. J. Wijsman 28 j. en C. A. J. Spruit 25 j. F. J. Lochem 21 j. 's-Gravenhage en M. v. Wieringen 19 jaar. nog zeer kras en kunnen met vol doening op een halve eeuw huwe lijksleven terugzien. Het zal hun die dag ongetwijfeld niet aan be- langsteling ontbreken. Woensdag morgen óm 9 uur zal in de parochie kerk van St. Jozef een H. Mis uit dankbaarheid tot intentie van het gouden bruidspaar worden opge dragen. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. ARRESTATIES IN HONGARIJE Officieel is meegedeeld, dat 54 personen, onder wie studenten, zijn gearresteerd op beschuldiging van te behoren tot een illegale organisatie, die zich bezighield met het op gro te schaal smokkelen van deviezen en hulp verleende aan Hongaren, die naar het buitenland wilden uit wijken. In de officiële mededelingen wordt gezegd, dat de illegale organisatie in verbinding stoned „met de geheime agentschappen van een grote bui tenlandse mogendheid". ZIJ WIST ER WEL RAAD OP. J.l. Zaterdag was de63-jarige schilder E. J. 'B. te 's-Gravenhage de achtergevel van een perceel aan het Vaillantplein te 's-Gravenhage «an het verven, staande op een lad der van plm. 7 meter lengte. De be woonster van dit perceel, mevrouw T. was het niet naar de zin, dat de man op Zaterdag daar aan het ven was. Zij riep hem toe, dat hij direct moest ophouden. Voordat hij evenwel naar beneden kon komen, draaide zij de ladder om, waardoor hij naar beneden viel en met het hoofd tegen de rrruur terecht kwam, Hij kreeg een hersenschudding. Te gen mevrouw T. is proces-verbaal opgemaakt. PRINSES WILHELMINA WOONT KUNSTENAARSCONGRES BIJ. In aanwezigheid van H.K.H. Prinses Wilhelmina is te Arnhem in Musis Sacrum het eerste na-oorlogse con gres van Nederlandse kunstenaars geopend. Tijdens de begroetingsrede van Jhr. W. J. H. B. Sandberg, voor zitter van de Federatie van Beroeps verenigingen van kunstenaars. Rechts van H.K.H. de yertegen- woordiger van de Minister van O., K. en W., Dr. N. R. A. Vroom, die het congres officieel opepde. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 12 Oct. Kaas. Aanvoer 169 partijen; prijs le soort 1,71—1,75; 2e soort 1,66—1,69; zware tot 1.84. Handel flauw. R'VEEN, 11 Oct. Bloemenveiling. Rayonanten 0.800.28; E. F 0.30—0.41; Blance 0.07—0.20: Stella 0.040.08; Twellow Roem 0.390.50; Lelie White Excedsior 0.090.14; Chascity 0.25—0.47: Stella 0.24—0.47 Peter Pan 0.110.32; Precose 0.17— 0.41; Douglas 0.10—0 18; White Shir ley 0.140.28; Goldfinder 0.150.27; Wendy 0.180.36; Bouvardia 0.40 0.45; Dahlia's 0.080.22; Asters 0.07 0.11; Anemonen 0.150.17. r 11 Oct. Groentenveiling. Aard beiden 0.611.04 per half pnd.; To maten 18.0058.00; Kropsla 2.60— 13.60; Andijvie 4.105.60; Bloemkool 4.0023.00 per 100; Snijbonen 2.00 2.90; Dubb. Stambonen 2.40J3.I0; Pronkbonen 1.201*30; Kassnijbo- nen 4.306.00 per 10 kg. TER AAR, 11 Oct. Groente. Kassnijbonen 5.10—6.20; id. stek 1.80; Snijbonen 2.003.40; Stokprinsen 2.70 4.40; Stambonen 1.50J4.10; Spek- bonen 2.002.10; Witte Pronkers 1,20 1.40; Bloemkool 0.040.27 per 10 K.g.; Bospeen 0.08—0.14; Radijs 0.02 per bos. Sla 4.80—8.20 per 100 stuks; Meloenen 0.09-^-0.23 per stuk; Andij vie 0.400.61 per bak; Aardappelen 0.05; Kroten 0.06—0.07; Waspeen 0.03 0.10 per k.g.; Slavellen 0.600.90 per bak; Tomaten 0.18—0.60; Spinazie 0.09—0.20; Muis 0è06; Prei 0.15; Pos telein 0.18—0.20; Witte kool 0.05; Ro de kool 0.12—0.15; Sav. kool 0.05; Groene kool Q.06—0.08; Chin kool 0.06—0.07. Leidenaar, gij cue zo vre dig om elf uur in bed stapt, hebt ge wel enig idee wel ke tonelen zich bij nacht in Uw stad afspelen? Vannacht bij voorbeeld nog! Namen mag ik U niet noemen, maar de geschie denis vond plaats in de omgeving van de Haagweg. Daar liep vannacht een heer te wandelen. Hij was vrolijk en zong hardop, ge lijk men dat bij nacht pleegt te doen. Maar plot seling stierf de melodie op zijn lippen en bleef hij als aan de grond genageld, naar de gevel van een per- verwege de eerste etage en de begane grond bevond zich een man aan de pijp van een eoot. Hij deed ken nelijk cl :ngen om hoger op te komen en de stok. welke hij in zijn ene hand meevoerde, lieten de be doelingen van het heer schap wel enigszins raden. Men zal toch moeten toe geven, dat een tafereel, als hier beschreven, gerust in de aandacht van een poli- tie-agent mag worden aan bevolen. De wandelende heer wil de echter eerst nader pools hoogte nemen. Hij sloop in de richting van het bele gerde perceel en koos po sitie in het struikgewas van een naburige tuin. In stilte wachtte hij af of de in dringer hem wellicht be merkt zou hebben en toen dit niet het geval bleek te zijn, waagde hij het er op zijn hoofd uit het groen, te priemen. De gevel-tourist had od dat moment juist de hoogte van de eerste étage bereikt en tikte te- fen het venster. Enige ogen likken bleef het stil en toen kwam het hoofd van een jongedame te voor schijn. die naar de papi- lotten in haar haar te oor delen reeds enige nacht rust had genoten. Nu op letten. dacht de heer tus sen de dahlia's en bovenal luisteren. ..Zo ben je daar einde lijk", vroeg de jongedame. „•Ik 'heb zolang zitten wach ten voor niets, dat ik ten slotte naar bed gegaan ben." „Klets niet" siste hij, „maar doe de voordeur open. En ik bezweer je. zorg er voor. dat niemand wakker wordt". Enige ogenblikken later was de deur geopend en de gevel-tourist met de dame in de duisternis van het huis verdwenen. De Haagweg lag stil en verla ten. terwijl de maan me- siagplaats scheen. De man sllagpllaats scheen. De man in het struikgewas werd echter actief. Hij redeneer de zo. Een dienstmeisje komt in kennis met een luguber individu. Samen gaan zij een keer naar de bioscoop en het onschuldi ge kind komt zo onder in vloed van de zogenaamde minnaar, dat zij bereid is hem 's nachts binnen te la ten om het tafelzilver en andere - kostbaarheden te stelen. Maar dit zal niet gelukken, nep hij door de nachtelijke stilte en ging een telefooncel binnen. Het politie-apparaat in Leiden is ook bii nacht gereed. Nauwelijks had de heer de hoorn aan de haak'gehan gen. of de eerste overval wagen gilde door de stra ten. Twee minuten later was de gehele wijk afgezet en toen de seconde-wijzer nog een ronde verder was, v/as het perceel, dat een indringer binnen zijn mu ren herbergde, omsingeld door een aantal potige poli- tie-agenten. Tijd verspillen moe$t hier worden verme den. Een ladder werd te gen de muur geplaatst en door het venster waartegen kortgeleden de tikken van misdadiger hadden gekon- ken. wierp zich nu een die- raar der v/et naar binnen. Hij liet zich niet in de ma ling nemen door het meis jeshoofdje. dat hem on schuldig en tegelijkertijd wat verbaasd aanstaarde vanaf een kussen. „Waar de schurk", „TT „„1 lO kreet hij met politionele be langstelling. Maar tijdens het spreken van deze vlei woorden had hij de zolder reeds bereikt en kon moei lijk antwoord meer ver wachten. Intussen was de familie, die genoemd perceel be woont in rep en roer. Dit behoeft geen nader betoog. Vermist was er niets, zo dat op ons nog slechts de taak rust te vertellen, wat een man kan bewegen, om zich 's nachts halverwege een muur te bevinden. Als een jongeman met zijn zuster de eerste week in Leiden studeert en bij gevolg eerst sinds een week on kamers woont, kan het voorkomen, dat hij nog geen sleutel van zijn woon huis heeft. St. Augustinus houdt verplichte vergade ringen en je komt om half eep thuis. Wat nu? Een sleutel is er niet. maar op de eerste verdieping slaapt je zuster. Wel: klo-.p even aan dat venster en je be hoeft niet de bel te gaan luiden waardoor de hele familie wakker wordt. Zulke dingen gebeuren er in Leiden! Als het nacht is' Ben ie bang om de men sen wakker en(hier kunt U weer opnieuw be ginnen). WEERSVERWACHTING ZUIDWESTELIJKE WIND. Voor het Noord-Westen van het land: half tot zwaar bewolkt met later weer enige regën. Ma tige, in de kuststreken later krachtige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering, van temperatuur. Voor het Zuid-Oosten van het land: meest zwaar bewolkt met vooral aanvankelijk nog plaatse lijk enige lichte regen of motre gen. Meest matige Zuid-Weste lijke wind. Weinig verandering van temperatuur. BABY GESTIKT. Om ongelukken te voorkomen had de familie Versteeg te Bussum het anderhalf jarig zoontje in het wiegje met riernen vastgebonden. In een on bewaakt ogenblik heeft het knaapje kans gezien uit de wieg te klimmen, doch kwam daarbij niet met de voet jes op de grond. Het is in de riemen blijven han gen en tengevolge hiervan gestikt. VOETBAL. Blauw ZwartGDA 61. De rivaliteit waarmede GDA al direct de strijd aanvaardde was zodanig, dat BI. Zwart, blijkbaar volkomen verrast, een onzekere houding aan nam. Aan GDA ontging dit niet, en hierdoor overmoedig, trok zij reso luut op het Wassenaarse doel aan. Maar de BI. Zwart verdediging, hoewel overstelpt .door de schichti ge aanvallen, raakte niet helemaal onbetrouwbaar Onverwacht werden hun moeilijkheden opgelost, door dat N. v. Leeuwen even de bal doorkreeg en i met 2 rode backs aan zijn hielen, van de middenlijn af, onweerstaanbaar op het vijandelijke doel afstevende (10). De GDA- mensen werden toen wat voorzich tiger, trokken zich wat terug en het spel kwam meer open. De BI. Zwart voorhoede profiteerde van deze bewegingsvrijheid, en nadat v. Leeuwen een strak schot had afge vuurd voltooide Wils deze onderne ming door de bal even over de doel lijn te wippen (2—0). De Loosdui- ners lieten zich niet ontmoedigen en trachtten telkens weer aan bod te komen. Dit lukte eindelijk, na talloze pogingen, toen hun linksbui ten van een verwarring in de BI. Zwart defensie gebruik maakte (21). Er openbaarde zich daarna een levendige strijd en een voorzet die volgde op een snelle rush van Wils, werd door N. v. 'Leeuwen meesterlijk ingekopt (31). Ook P. v. Rhijn liet zich niet onbetuigd en sloot de scorereeks van de eerste helft af door alleen door de GDA- verdediging heen te wandelen 4T. Na de rust begonnen de bezoekers enthousiast om de achterstand in te lopen, maar het resultaat bleef uit. Inderdaad werden verscheidene kansen goed opgebouwd, maar het gemis aan doortastendheid deed al les ineenstorten. De GDA-verdedi- ging kreeg wel minder, maar har dere noten te kraken. Zo waren de twee laatste doelpunten resp. van Wils en v. Leeuwen die beiden opvallend werk verrichtten voor de Loosduinse doelman onhoudbaar. Het aantrekkelijke van de. wedstrijd ging vrijwel verloren, toen het ein de in zicht kwam (61). Wet. Boys. In een buitenge woon slecht- gespeelde wedstrijd verloor Wet. Boys I met 41 van SJZ I. G. Bouwmeester zorgde voor een mooi tegenpuntje. De overige uitslagen waren: LD WS III—Wet. Boys II 2—2; Wet. Boys IIIOranje Groen ni 06; Wet. Boys ALisse A 11; Alph. Boys CWet. Boys B 12; Altior asp.Wet. Boys asp. 60. Meerburg. De Meerburg reser ves boekten Zondag een welver diende overwinning op LFC 6. Met een 52 nederlaag werden de Ka naries huiswaarts gezonden. Meer burg 4 moest op eigen terrein in UDO 3 met 20 haar meerdere er kennen. Ook de Meerburg jun. moesten beide punten aan de SJZ jun. afstaan, door een 21 neder laag. De adsp. a versloegen Zater dag thuis de Alphense Boys adsp. a met 30. De adsp. b werden door de Docos adsp. b met een 11—0 ne derlaag huiswaarts gezonden. Rijpwetering. Het eerste elftal verloor Zondag op onfortuinlijke wijze in Warmond van „Warmun- da I met 31. Rijpwetering II SJZ 2 21. Rijpwetering 3Leidse Boys 3 31. De jun. A moesten de punten bij VVSB B laten en verlo ren met 70. De adsp. wonnen Za terdag van Hazerswoude met 10. Boskoop. Het eerste elftal had al zijn kracht in de verdediging ge zocht en bevocht zodoende een 00 gelijk spel tegen V.E.P. te Woerden. Bij een doelworsteling' was de bal verdwenen,waardoor de scheids rechter meende, dat deze de doel lijn was gepasseerd en reeds een doelpunt wilde t oekennen. Het bleek echter dat de bal corner was gewerkt, waarom geen doelpunt werd toegekend. In verband hier- m'ede tekende V.E.P. protest aan wegens het niet toekennen van een doelpunt. Boskoop II wist met 20 van Zwervers II te winnen. Bos koop 4 verloor met 130 van On a 7. Nieuwkoop Nic Boys INieuw koop 1 1-1, Nieuwkoop IISSV III 0-2. Foreholte Van de 8 wedstrij den kwamen slechts 5 punten bin nen. De beide adsp. elftalen verlo ren resp. van SJC aen c met 6-0 en 6-2; Foreholte 1VTL 1 0-3, Ha- zersw. 1Foreholte 2 2-2, Forehol te 3Alphen 4 1-0, St. Bern. 3Fo reholte 4 £-1, Foreholte aSt. Bern, a 4-0 VVLV cForeholte b 1-0.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3