Nieuwe bus-dienstregeling valt mee WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM De raad vergaderde gisteravond ter afwerking van een agenda, die niet minder dan 21 punten vermelde. De meesten waren hamerstukken, terwijl het belangrijkste n.l. omleging weg en brug over de Oosthaven door B. en W. voorlopig werd teruggenomen. Alweer: TramBus! Na de mededelingen stelde de heer Breda de volgende vragen inzake de kwestie BusTram: 1. Zijn de burge meesters gehoord? 2. Is er iets gedaan om het besluit van de minister onge daan te maken? Zo niet, wordt er nog iets gedaan? De voorz. zegt dat het besluit van de minister gebaseerd is op het feit, dat de bussen er reeds zijn dat <je N.Z.H. met een groter aantal bussen kwam, dan in het eerste plan. Wij hebben inzage gehad van de dienst regeling, de halten en de tarieven. Een en ander, vooral het laatste viel, gezien de verwachtingen, zeer mee. Het laatste woord is nog niet gesproken. De desbetreffende stuk ken moeten nog in de raad behan deld worden. De actie in de streek heeft bereikt dat door de N.Z.H. de vervoerscapaciteit is opgevoerd. Het Wit-Gele Kruis te Lisse (Beek brug) vraagt een subsidie van 200, voor aansluiting bij het Kraamcen- trum te Hillegom. B. en W. willen dit voor 1948 toestaan, doch voor het vervolg een andere regeling treffen. De heer v. Breda wijst er op dat de subsidie is voor ,,Kraamcentrum" r.iet voor „Kraamverpleging". Als we hiertoe besluiten, zullen er meer dere komen. Een subsidie van 200 vbor 100 leden is hoger dan de an deren ontvangen en deze zullen dan terecht om verhoging komen. Na enige discussie wordt het voorstel aangehouden. Bij de subsidie voor de kleuter scholen die B. en W. op 8.voor kinderen boven 4 jaar) per leerling willen bepalen, zegt de heer Bergs- ma geen bezwaar tegen de subsidie te hebben, doch wil deze geven naar het werkelijk aantal leerlingen en niet naar het aantal dat ingeschre ven staat. De subsidie wordt ver leend. De geldlening van'24.073.82 wordt goedgekeurd. Bij het punt achterstallig onder houd woningwetwoningen, waarvoor het Rijk pl.m. 28.000 beschikbaar stelt, door de aflossingen 2 jaar qit te sellen, merkt de heer Kortekaas op, dat de raad vorig jaar gelden heeft gevoteerd voor schilderwerk. Zijn deze 10.000 nu nog nodig? Na langdurige bespreking wordt met het oog op de vele noodzakelijke repara ties, de post gehandhaafd. De reclames Hondenbelasting wer den afgewezen. De 'hondenbelastingverordening wordt gewijzigd. Voortaan worden geen penningen meer verstrekt, daar ze toch niet gedragen worden en het een besparing geeft van HMT. Er wordt geklaagd over de vele loslo pende honden. De politie heeft geen recht ze neer te schieten, tenzij op last van de burgemeester. Er.wordt strengere toepassing van de verorde ning gevraagd. Nadat de voorz. dank gebracht had, voor het zware werk der com missie Woonruimtewet 1947, werden als leden herbenoemd mevr. Booy van Staveren, en de heren L. Dijk stra, J. Kortekaas, J. C. Schrama en J. Schram. Oorlogsschade aan scholen. Door een 3-tal schoolbesturen is een verzoek ingediend tot vergoeding van de bezettingschade. De R.K. Meisjesschool 4.375,56 (definitief), LISSE Nieuwe klok gemeente-toren. Kerkvoogden der Ned. Herv. Ge meente deelden B. en W. onlangs me de, dat door een comité gelden inge zameld zijn en dat deze aan de kerk voogdij aangeboden waren, met de bedoeling, dat daarvoor een nieuwe klok zal worden aangekocht. Het college van kerkvoogden verzocht tegelijkertijd toestemming om de aan te kopen klok in de toren te mogen doen plaatsen, met de restrictie, dat deze klok eigendom zou blijven van de kerkvoogdij, zulks met dien ver stande, dat omtrent de wijze van ge bruik. ook ten behoeve van gemeen telijke doeleinden, t.z.t. nader over leg zou worden gepleegd. Reeds voor uitlopende óp de beslissing van de Raad hebben B. en W. aan de kerk voogdij bericht, dat zij zeer sympa thiek stonden tegenover het plan. Een moeilijkheid hierbij is, dat de gemeente, als eigenaresse van de oud^ klok, aanspraak heeft op de Rijksbij drage in de oorlogsschade en het ligt voor de hand, dat het bedrag, het welk uit dien hoofde wordt ontvan gen, mede wordt gebruikt tot aan schaffing van de nieuwe klok De kerkvoogdij nu heeft tevens verzocht om de betreffende rijksbijdrage van gemeentewege aan te vragen en deze uitkering als subsidie aan haar ter beschikking te willen stellen, ter te gemoetkoming in de kosten van aan schaffing en het aanbrengen van de nieuwe klok. Het college van B. en W. nemen aan, dat de Raad ook met waai dering van het aanbol zal ken nis nemen entegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar zal heb ben. Zij stelt voor dienovereenkom stig te besluiten. Fancy-Fair. De R.K. Vereniging tot Wijkverpleging te Lisse, afd. Wit- Gelé Kruis, zal op 17, 18 en 19 Sep tember,a.s. in het patronaatsgebouw een fancy-fair houden, ten bate van de wijkverpleging. Motorsport. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 25 September 1948 in het gemeentelijk sportpark, we derom een motorsportmiddag wor den gehouden, met prachtige wed strijden. de De Visserschool 7491.55 en de Herv. school f 8.637,97 (beiden ge raamd). De heer Schrama zegt, dat als er een commisise van openbare werken was, deze ons van advies had kunnen dienen. Hij acht de txatie nogal aan de hoge kant. Is het mo gelijk dat het aanbesteed wordt? Weth. Vogelaar licht een en ander toe. Het \yerk zal wórden uitgevoerd, onder toezicht van de directeur van Gemeentewerken, die de rekeningen moet goedkeuren. Het voorstel wordt goedgekeurd. In verband met de aanleg van het industriesterrein en nieuwbouw, is het nodig het buizennet voor gas- en waterleiding uit te breiden. Kosten 27.000. Goedgekeurd, evenals de aankoop grond, hoek Rusthofflaan Kooilaan, van de heer Ciggaar, voor 5580. Hierbij komt nog 1350 voor slootdemping, riolering en trottoir. Er zullen 5 kleine middenstandswo ningen gebouwd worden. De gemeentegronden werden door de pachters niet ingehuurd, zodat B. en W. voorstellen tot openbare verpachting over te gaan. Het wei land in het park valt hier buiten. B. en W. willen dit voor andere doel einden beschikbaar houden. De heer v. d. Geest gelooft dat de pachters te goeder trouw zijn en niet aan het in huren gedacht hebben. Hij vraagt of ze alsnog aangeschreven kunnen wor den. Tegen een herziening van de pacht heeft hij geen bezwaar. De heer v. Breda gelooft niet dat ze er geen van allen aan gedacht hebben. B. en W. zullen overeenkomsig het naar voren gebrachte handelen. Omleidingsweg en nieuwe brug. Over de omleidingsweg met brug over de Oosthaven was kort voor de vergadering een missieve van een groot aantal belanghebenden ingeko men. B. en W. willen zich nader be raden en voeren daarom het punt van de agenda af. Het rijk geeft een subsidie van 40 pet., tot een maxi mum van 168.000, en 40.000 voor nieuwe havenaanleg. Een vaste brug kost 40.000, een beweegbare l^ö-OOO. Het versóhil tussen een vaste of beweegbare brug is 95.000. De heer Beijé vraag spoedige behan deling, terwijl de heer Kortekaas voorlichting van deskundigen op elk gebied vraagt, daar deze zaak van groot belang is. Nadat de voorz. er op gewezen had dat de bijdrage van het Rijk belangrijk hoger is, dan en kele jaren geleden, wordt het punt afgevoerd. De verbreding van de Stenenbrug tot 5.20 M., kost 3100 meer, welk bedrag Sassenheim voor haar reke ning neemt. Daar de brug in de Oude Post door het Rijk geheel vernieuwd wordt, moet de riolering worden ge wijzigd. Een en ander kost f 1500. Goedgekeurd. Inzake de gasleveringsovereen komst met Leiden, kwam men na koc4e besprekingen tot de conclusie, dat men het voorgestelde contract wel wil aanvaarden, doch de prijs van 1945 gehandhaafd wil zien. B. en W. zullen hierover overleg ple gen. Tot slot werden enige begrotings wijzigingen behandeld en goedge keurd. De heer Kortekaas wijst er op dat haast in iedere vergadering deze zaken behandeld worden. H:j acht het wenselijk, dat de posten be ter geraamd worden. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B. De L.T.B. afd. Katwijk a. d. Rijn vergaderde in het Parochie huis. Een bespreking had plaats over het ontwerp der nieuwe statuten, die na bespreking in z'n geheel werden aangenomen. Voorstellen voor de te houden kringvergadering kwamen niet naar voren. Dan kwam in be handeling de ekploitatie-rekening van de bond. Hieruit bleek,, dat het aantal leden thans 13000 bedraagt en dat het contributiebedrag ƒ44000 ho ger was dan vorig jaar. De rekening werd na toelichting goedgekeurd. Evenzo de begroting voor 1949. Na bespreking van hqt winterprogram volgde een geanimeerde rondvraag, waarna sluiting met gebed. NOORD WIJKERHOUT Geboren: Petronella Alida Maria d. van A. Ggerlings en Marijnen; Anna Maria Cornelia d. van M. W. Pompe en van Engelen; Geertruida Alida Johanna Maria d. van J. J. Dui venvoorde en van Denzen; Bern- hard André Elisabeth Maria z. van B. A. Kolkman en Tunteler; Johanna Theresia Maria d. van L. J. Heems kerk en de Jong; Adrianus Wilhel mus z. van W. J. Heemskerk en van der Voorn; Hermanus Johannes An- tonius z. van G. W. v. d. Sterren en Willemsen; Elisabeth Jacoba Maria d. v. A. J. Pennings en de Groot; Leonardus Hendrikus Quirinus z. v. L. J. van der Geer en Schoone; Hen- drika Juliana d. v. H. M. Lengers Kaptein; Hendricus Johannes Arnol- dus z. v. H. M. A. van Alphen en La Haye; Carolina Jasoba Wilhelmina d. v. A. Kleverlaan en Berkhout; Jacobus Thomas Gerardus z. v. J. v. Wieringen en van der Klugt; Hen dricus Johannes Samuel Maria z. v. L. J. M. van Hensbergen en Lange- veld; Johannes Mattheus Bartholo- meus z. v. C. J. Verdegaal en Wet ter; Anna Maria Cornelia d. v. W. Brama en Hoogenboom; Gerrit z. v. W. P. Mens en Z&ep; Jacoba Ger- dina Maria d. v. J. W. van der'Ploeg en Doeswijk; Helena Elisabeth Ma ria d. v. J. J. van den Berg en Heemskerk. Overleden: L. Dekker 19 j. Ondertrouwd: J. C. van den En den 26 j. en J. A. M. van Schie 19 j.; J. J. Schrama 25 j. en M. van Hage 27 j.; Th. W. Vieveen 33 j. en J. A. Hogervorst 29 j.; J. v. d. Drift 32 j. en C. A. Baker 33 j. Gehuwd: J. H. Meyer en C. J.è Dijkhuizen. OEGSTGEEST Geboren: Stephanus Maria Corne lls, z. van Th. J. J. van Beek en C. M van den Oord. Constance Jecque- line, d. van A. L. Demenint en F. C Huurman; Maria Wilhelmina d. van W. M. Verhoef en W. M. Hienkens. Ondertrouwd: H. A. M. Dries en J. M. Nou wens; P. G. Montanus jm. 20 j. en J. G. J. de Vreede jd. 22 j.; C. Th. Breebaart jm. 30 j. en H. W. Westerbrink jd. 29 j. Gehuwd: C. Varkenvisser en H. C. C. Kleffens; R. Boonstra en W. A. Bouman; W. P. C. Knuttel en A. M. J. Holtappel. J. C. S. Hoogenboom en B. J. van Straten. Overleden: B. Vink 81 j., weduw naar van A. E. van den Berg. VOORHOUT L. T. B. In verband met de Kringvergadering der L. Tl B. afd. Bloembollenstreek, kwam de plaatse lijke afd. bijeen. De opkomst was slecht. Onder de ingekomen stukken was 'n schrijven vtm de nieuwe G. A. dat hij wegens drukke werkzaamhe den verhinderd was. Woensdag 15 ,Sept. gaat de Bedevaart naar Heilo. In de grote tuin van deze bedevaart plaats, zullen als geschenk van deze afdeling - bloembollen worden ge plant. Staande de vergadering wer den reeds vele mooie toezeggingen gedaan. De begroting der L. T. B. 1949 werd voor kennisgeving aangenomen. Men vond het misplaatst dat deze niet in het vakblad was opgenomen. Zonder dit is een zakelijke bespreking niet mogelijk. Zo verging het ook met de rekening en verantwoording over 1947. Dan zag men ook gaarne een controle-commissie uit verschillende afd. benoemd. De ontwerp-statuten, bestaanden uit 12 artikelen, werden goedgekeurd. Deze ziet men ook gaar ne in het vakblad afgedrukt. Met algemene stemmen werd aan genomen om op de Kringvergadering het volgende voorstel in te dienen: „Bij handhaving van de vrije in krimp, alle maatregelen weg". Ock gingen er stemmen op, om de verte genwoordiger in de B.V.S. terug te roepen, omdat alle kosten hier aan besteed nutteloos zijn. Fel en scherp was de critiek op de werkwijze van de L. T. B., speciaal voor de bollenteelt is niets bereikt. De organisatie is van bovenaf zeer slecht geregeld. Uit handen van het H. B. komt geen werk. Gaat het zo door, dan verdwijnt de L. T. B. weer uit de bollenstreek. Te goed laat de L. T. B. voelen, dat de bollenstreek maar een klein on derdeel is. Een krachtdadiger optre den wordt geëist; wanneer door da afd. besluiten worden genomen. Naar de Kringvergadering werden afge vaardigd de heren P. v. d. Nouland en W. Borst. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD De raad kwam Maandag voor eei\ spoedeisende openbare vergade ring bijeen. In verband met de stij ging van het aantal leerlingen aan de Openbare School, werd benoe ming van een vierde 'eerkracht wen selijk geacht. Voor de geplaatste op roeping van sollicitanten hebben zich 36' gegadigden aangemeld. Een vijf tal candidaten hebben proefles ge geven en naar de resultaten werd als eerste ter benoeming voorgedra gen mej G. J .Kuipers, onderwijzeres aan de O.L. school te Emmen. Na ge houden stemming door de raadsleden werd mej G. J. Kuipers met alge mene stemmen benoemd. Door het R.K. Schoolbestuur is een aanvraag ingediend, om, krach tens' artikelen van de Lager onder wijswet, de benodigde gelden te mo gen ontvangen voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen, alsmede leer- en jiulpmiddelen, ten behoeve van de R.K. Meisjesschool en tevens voor een gebruiksvergoeding, voor de te gebruiken nieuwe lokaliteit. De kosten hiervan komen op f 2177.70 en van de te vergoeden huur op f 7 per week. De heer van Dodeweerd maakte nog een opmerking, naar aan leiding van de eigenaardige verhou ding dat de raad eerst moet beslis sen en dat daarna pas de inspecteur zijn advies verstrekt. Een regeling krachtens de wet, waarbij men zich heeft neer te leggen. Het betreffende ontwerp-raadsbesluit werd met alge mene stemmen aangenomen. Gekomen tot de rondvraag, ver heft de heer Griffioen zijn stem en vraagt naar de verzorging van het stukje „Niemandsland" in Voorscho ten dat zich zou bevinden voor de woning van de heer Cuilenborg, zich uitstrekkende tot het poelierbedrijf van de heer G. Parlevliet. De voorzit ter verklaart nadrukkelijk dat er geen Niemandsland bestaat, want waar de provinciale weg eindigt, sluit de gemeenteweg aan. De kaart zal nagezien worden en het voorstel verder bezien. De heer Nell hanjprt weer op het éénrichtingsverkeer in verband met de nauwe doorgang in de Schoolstraat. Dit onderwerp is reeds lang in de pen, maar houdt ver band met de werkzaamheden van de verkeerscommissie, die haar advies moet uitbrengen. De nieuw aan te leggen weg door het centrum Van het dorp hout de hiermede ook ver band. Wethouder Schrama benadrukt nogmaals, dat, wanneer tot éénrich- tingverkeer wordt overgegaan, dit goed gedaan zal moeten worden. Naar zijn mening is de Kon. Wi'hel- minalaan een weg, waarin mei\ zich met recht door bochten moet wringen. Mevrouw Romeijn komt op voor de stiefmoederlijke behandeling van de omgeving Hofweg-St. Nicolaaspark, waarover zij reeds eerder een opmer king had gemaakt. De voorzitter deelt mede, dat hij de autoriteiten van de provincie dienaangaande heeft ge raadpleegd, maar dat zij -met de werk zaamheden wachten, totdat de weg langs de trambaan wordt aangelegd, die verband houdt met het nieuwe plan. Daar niemand meer van de rond vraag gebruik maakte was er niets meer .aan de orde en werd de ver gadering gesloten. Geboren: Jan Egbert, zn. van C. G. van der Lee en A. Bosman; Theodo- rus Jacobus Theresia, zn. van C. A. A. Devilee en G. M. van Diemen; Gijs- bertus Maria, zn. van G. B. Parlevliet en J. G. Toussaint; Bernardus Marti- nus Maria, zn. van G. H. A. Niers man en A. W. Oorschot; Johannes Antoinus, zn. var. C. W. Zoetemelk en W. van Wissen; Johannes Theodo- rus Maria, zn. van J. F. M. Steine- bach en M. A. J. Nederhof; Aafke Cornelia, d. van G. Oudshoorn en H. Postma; Johanna Fiorina Annellina, d. van J.'de Graaff en F. van der Meij Johannes Hendrikus Maria, zn. van W. J. Olsthoorn enP. J. Oorschot; Al- laart Maria, z. van A. ter Haar en M. E. Vreeken; Jan Jacobus, zn. van P. J. Wijnnobel en M. Zwaan; Adamine, d. van J. van Leeuwen en R. Ben. Overleden: Cornelia Jacoba van der Waals, 81, (te Leiden). Gehuwd: W. van Deventer en W. M. van Heiningen. WASSENAAR Geboren: Jacoba Wilhelmina, d. van J. J. Libosan en A. Geborenus; Francina Aagje, d. van G. Goor en M. J. van der Bijl; Marianne Klaske, d. van F. A. Wagena&r en M. Th. Zal- me; Johanna Maria, d. van D. J. Slijk huis en J. M. Hollenberg; Minique, d. van jhr. R. de Beaufort en Baro nesse H. S. van Nagell; Rudolf Vic tor, z. van J. Christiaans en C. S. M, Evèrlingen; Johannes Lambertus, z. van J. L. Verpoorten en L. Ph. Bree. derland; Johanna Geertruida Maria, d. van B. H. van der Hij den en J. G. Valk; Hugo Jacobus, z. van A. J. H. van Veen en E. C. A. Kouwenhoven; Ina Beata Felecia, d. van G. J. W. Kreijenveld en D. J. Spies; Juliana Louise, d. van M. Dompeling en J. Steen; Leonardus Maria Johannes, z. van J. F. Odijk en M. A. R. van Kes- sel; Juliana Wilhelmina Elisabeth, d. van C. X. Ouwerkerk en E. C. Got- tenbos; Jan Adriaan, z. van J. Everts en E. M. L. Kessler. Overleden: Catharina Dresselhuijs, 64 j., wed. N. Hoogewerff; Johannes Stephanus Velenturf, 48 j. e. v. D. Muntinga; Christina Gerarda Duflo 75 j. wed. Van J. Lastdrager: Elsje Petertje Hokke, 3 j.Elisabeth Cor nelia Anna Ruigrok vna de Werve 1 j.;Johan Adriaan van Boven 52 j., e. v. E. de Groot; Jacoba Catharina van Kuijeren, 70 j„ wed M. v. Noort; Jakob Popken, 65 j. wdr. A. Teunis; Elisabeth Lutjens, 35 j. e. v. J. H. van Heuven. Ondertrouwd: G. Piet uit Katwijk en Dirkje Hilgeman; M. Bakker en D. A. Kool: K. L. Pfeiffer uit Rotter dam en M. A. M. B. Greve; Dirk Ouwerkerk en A. E. F. Abspoel; A. J. Jager uit 's-Gravenhage en F. M. Nautam. Getrouwd: C. L. de Rooij en J. A. Witkampf; A. Boutkan en C. P. Rem merswaal; A. J. Eijkhout en M. A. F. Vosse; A. Zanen en M. E. Driessen; H. C. D. den Hertog en M. Polak; F. J. Schouten en M. T. J. Baijer; M. P. Riecborn en P. M. A. Trimbach; J. H. Ran en M. Maaijen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIÏN H. Mis in de openlucht. In ons blad van gisteren herinnerden wij de lezers aan de geruchtmakende zaak betreffende de gezongen H. Mis, die kapelaan Vriesekoop het vorig jaar in de openlucht heeft op gedragen. De zaak jou hedenmor gen om 10 uur voor de Arroncjisse- ments Rechtbank te 's-Gravenhage komen, doch wegens ziekte van de verdediger is de zaak tot nader or der uitgesteld. KOUDEKERK De nieuwe klok ingewijd. Dins dagavond luidde voor het eerst van 5 min. tot 10 minuten over negen de nieuwe luidklok in onze gemeente. In een daartoe belegde inwijdingsdienst werd aan deze in-gebruik-name een officieel cachet gegeven. Ds. van Binsbergen leidde deze dienst. Personalia. In de plaats van mevr. Kruit-v. Zijst, die .heden af scheid nam, is benoemd tot onderwij zeres aan de Ned. Herv. school mej. G. Roest, te Nieuwveen. LANGERAAR L.T.B. Onder voorzitterschap van de heer J. Th. Volgering kwam de afd. Langeraar in het Parochiehuis in vergadering bijeen. De belangstelling voor deze vergadering was zeer ge ring. In de grote zaal stonden veel stoelen klaar maar zo, hier en daar zagen we er een door een tuinder be zet. De agenda verdiende toch wel aandacht, .want zij was gericht op een ENORM RESULTAAT BINNEN HET JAAR KON. ERK. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL.6558 Soldaten keren huiswaarts Behalve de soldaten, die wij giste ren reeds noemden, keren tevens met het troepentransportschip „Zuider kruis" in het vaderland terug: W. P. Langeveld, Lisse, J. Bos en Ch. van Duin, Noordwijk aan Zee, H. A. Hoo genboom, Roelofarendsveen, A. Goe- demans, Sassenheim, H. van Geloo- ven, Waddinxveen, P. Levenhoven, Warmond, en Pluursema, Wassenaar. De vermoedelijke dag van aankomst te Rotterdam is 24 Sept. De volledige passagierslijst ligt op ons bureau, bij de loketten, ter in- versterking der standsorganisatie, en een gezonde L.T.B. heeft toch meer betekenis dan om alleen in tijden van nood belangstelling te genieten. Geen wonder dat de voorz. dan ook teleurgesteld was. Medegedeeld werd dat nog geen arbeidscontract was af gesloten. Voorts werden bijzonderhe den medegedeeld betreffende de L.T. B.-Processie naar Heiloo. Hieraan is tevens verbonden de oogstdankdag met symbolische aanbieding der of fergaven. Dan kwam het Winterpro gramma in bespreking. Het bestuur wil gaarne de wintertijd aanwenden om in de afd. tot actiever organisa tieleven te komen. B.s. door het be leggen van vergaderingen en daarop te bespreken punten die voor de leden op allerlei gebied van belang geacht kunnen worden. De leden krijgen ge legenheid om ter kennis van het be stuur te brengen, wat zij in deze wen sen. Énige ideeën komen naar voren en het bestuur zal voor uitwerking der plannen zorgen. Voorts wil het bestuur ook gaarne komen tot een plaatselijke Oogstdankdag. De offer gaven zullen doör de leden bijeen worden gebracht en daarna geschon ken worden aan de armen der Paro chie. Voor al deze plannen is echter volle medewerking nodig en de voorz. hoopt, dat ieder propaganda zal ma ken om tot succesvolle verwezenlij king van dit alle? te kunnen komen. Bij de bespreking over in te die nen voorstellen voor de Algemene Vergadering L.T.B. worden enige punten genoemd, waarover voorstel len zullen worden ingediend. Hiervan noemen we nog bevordering van spoedige tot standkoming van een kinderbijslag voor kleine zelfstandi gen. Ten slotte wordt de' aandacht nog gevestigd op een cursus welke in de a s. winter hier gehouden zal worden en van bijzonder belang is voor Bloe- menkwekers. NIEUWKOOP Geboren: Wilhelmina Johanna Adriana Maria, d. van N. F. Groenen dijk en G. E. W. Hermsen; Gijsberta, d. van W. Breedijk en A. M. Lechin- ger; Johannes Joseph, z. van J. J. Knaap en H. J. Koek;, Paulus Wilhel mus, zn. van C. Eijs en P. v. Leeuwen Petronella Wilhelmina Maria, d. van A. v d. Voorn en C. Blom; Nicolaas Cornelis, z. van J. C. Langeslag en M. J. Neuteboom. Ondertrouwd: Otto Paul Lehmann, 29 j. en Maria Antonia de Veth, 30 j. ZEVENHOVEN De jubileumfeesten. Nadat op 31 Augustus j.l. in de R.K. kerk een H, Mis- was opgedragen voor hef wel zijn van ons Koninklijk huis, werd op 8 September in de Ned. Herv. kerk, zowel voor het Ned. Herv. als het Gereformeerde deel van de ingeze tenen onzer gemeente een herden kingsdienst gehouden Ten besluite van de gehouden fees telijkheden werd op j.l. Zaterdagmid dag 3 uur vóór het gemeentehuis het startschot gelost voor een wielerwed strijd op race-fietsen over een afstand van circa 53 K.M. De rondte bestond uit 7 maal het rondrijden van de Ze- venhovense polder. Verscheidene ren ners, zowel inwoners van Zevenhoven als anderen, namen aan deze span nende wedstrijd deel. Van de zijde der bevolking bestond voor de wieler wedstrijd grote belangstelling. Zo maakten een aantal automobilisten en berijders van motorrijwielen de race mee. Er werd zeer snel gereden; op sommige trajecten haalden de deel nemers' zelfs een snelheid van 45 tot 50 K.M. per uur. De snelste deelne mers, waaronder 3 van Zevenhoven, legden de afstand van 53 K.M. in ruim V/2 uur af. Even voor de race werden nog een aantal premies uitgeloofd. Aan het einde van de wedstrijd ver zocht de voorzitter van de Wilhel- minavereniging aan burgemeester van der Weijden om de behaalde prijzen te willen uitreiken, aan welk verzoek deze gevolg gaf met een toepasselijk humoristisch woord op de sport in het algemeen en tot iedere winnaar in het bijzonder. En hiermede was er een eind ge komen aan de in onze gemeente ge houden feestelijkheden. Eer. ieder, doch in het bijzonder het bestuur van de Wilhelminavereniging mag met voldoening op de feestelijkheden te rugzien. De uitslagen van de wielerwedstrijd luiden als volgt: le prijs: Jan Bol, Uithoorn; 2e pr.: Wim van Trigt, te Zevenhoven; 3e pr.: Siem de Graaf, te Zevenhoven. Door Chr. de Graaf werd een prijs- beschikbaar gesteld voor de aspirant-wielrijders. ZOETERWOUDE Ondertrouwd: H. Zintel 25 j. en G. van Dam 24 j.; C. van der Poel 43 j. en M. C. Captein 38 j. Gehuwd: J. G. S. Siebelt 28 j. en J. A. van Mil 24 j.; J. N. van Diemen 31 j. en C. Th. van der Ven 30 j.;J. G. Hoogenboom 24 j. en P. J. van de Akker/-25 j.; C. Visser 27 j. en A. Varkevisser 24 j.; H. G. van der Hoe ven 25 j. en M. H. Deckers 24 j. Overleden: G. Zijerveld 76 j. wed. van W. Pieterse. LAATSTE BERICHTEN De minister van buitenlande za ken, de heer rar. D. U. Stikker, zal heden voor een kort bezoek naar Washington vertrekken, teneinde be sprekingen te voeren over de alge mene politieke verhoudingen en over de ontwikkeling van het communis me in het Verre Oosten. DR. BEEL TE BATAVIA AANGEKOMEN.- Dr. Beel is heden te Batavia aan gekomen. Hij werd verwelkomd door Raden Abdoelkadir, de heer Neher, luitenant-generaal Spoor en vele mi litaire en burgerlijke autoriteiten. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. NIEUW TWEEDE KAMERLID De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft in de plaats van dr L. J. M. Beel benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer M. P. J. M. Corbey te Sittard. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Bij K.B. is benoemd tot ridder in de Órde van Oranje-Nassau H. J. C. Haver, pastoor van de parochie van de H. Lambertus te Rotterdam. VROUW VERBRAND. Toen de veehouder G. Faber te Winsum (Fr.) deze ochtend na een korte afwezigheid op zijn boerderij terugkeerde, kwamen zijn vier kin deren hem tegemoet en riepen, dat moeder was verbrand. De man begaf zich onmiddellijk r.aarde keuken en vond daar een ge kanteld petroleumtoestel. Enige ogenbliken later ontdekte hij in de schuur het verbrandde lichaam van zijn 34-jarige vrouw. ERNSTIG ONGEVAL. Aan boord van het in de Waalha ven te Rotterdam liggende s.s. „At lanta" zijn gistermorgen de 53-ja rige havenarbeider P. van Dongen en de 52-jarige voorman G. Breedijk door een losschietende staaldraad met kracht tegen de verschansing ge worpen. Van Dongen liep een sche- delbasisfraetuur op, tengevolge waar van hij in de loop van de dag over leed. Het andere slachtoffer rtioest met een hersenschudding in het Zui derziekenhuis worden opgenomen. JEUGDIGE BOEVEN GEPAKT De politie te 's-Gravenhage kon in de afge'open dagen een eindr ma ken aan de misdadige activiteit van diverse jeugdige boeven. De 13-jarige B. V. L. opereerde met zijn 9-jarige vriendje J. W. S. in winkels in de omgeving van het Hars- tenhoekplein te 's-Gravenhagc. Zij «talen daar geld, snoepgoed, lectuur en lege melkflessen die ze elders te gen statiegeld weer inwisselden. Zij hadden 20 diefstallen op hun gewe ten. Voorts werd aangehouden de 17- jarige J. P. v. d. T. V. en zijn kornuit de 19-jarige H. J. v. E. beiden reci divist. Zij verschaften zich twee maal toegang tot een KLM-cantine, waar zij geld en etenswaren wegna men. Een 17-jarige Haagse vishan- ae'aar A. B. dwong een wandelaar in de avonduren van 8 September hem een bedrag aan geld te geven. Toen deze hier niets voor voelde, gaf hij zijn slachtoffer enige klappen, en ging er toen met een klein bedrag van door. Het viertal H. K., J. R., L. D. en P. B. alle 19 jaar oud, die ontvlucht wa ren uit het onvoedingsgesticht Val- kenheide, om aan de Haagse feess- vreugde deel te nemen, hadden te kampen met geldgebrek en pleegden een inbraak in een perceel aan de Nieuwe Parklaan, te 's-Gravenhage. Zij werden echter gegrepen en aan de feestviering kwam voor hen een onverwacht einde. ONTPLOFFING OP SOWJET- VLIEGVELD BIJ BERLIJN. Een depot met meer dan 15 ton springstof is op het Russische vlieg veld te Rangsdorf, bij Berlijn, door een ontploffing vernield. Twee Russi sche soldaten zijn gedood. De off- cierscantine van het vliegveld is ge deeltelijk ingestort. De Russische overheid bewaart het grootste stilzwijgen over dit ongeval, aldus A.F.P. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 14 Sept. Vee. Aan voer 1020 stuks gebruiksvee, 450 vette koeien en ossen. 273 graskalve ren, 148 nuchtere kalveren, 299 big gen 279 schapen en lammeren, 372 paarden. 84 veulens. Prijzen: kalf- koeien 850750660, melkkoeien 820720620, varekoeien 540 450400, vaarzen 600450—350, pinken, 425325250, graskalveren 210150100, biggen 504035, hitten 650500350, werkpaarden 850650450, slachtparden 1.50 '1,201.00 per kg. Kalf- en melk koeien handel kalm, prijzen onver anderd. Varekoeien handel slepend, niet geheel prijshoudend. Vaarzijn en pinken handel redelijk, 'prijzen stabiel. Graskalveren handel stroef, beste soorten prijshoudend, mindere soorten onveranderd. Biggen handel stug. prijzen iets hoger. Paarden han del zeer kalm, prijzen iets hoger dan vorige week. TER AAR 14 Sept 1948 Groenten Augurken fijn 82-35 ct fijn Bas terd 40 ct per kg. Basterd 10.30 gld, Grof I 8.90—9.30 gld; Grof II 4.20; Stippe*1 3.954.20; fijn stippel 5.25 5.50; Bommen 2.15 gld per 25 kg.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3