SJC verslaat Tonegido KLOPVRIJE BENZINE Nationale zeiikampioenschappen op de Westeinder MAANDAG 13 SEPTEMBER 1948 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA fN DE EERSTE WEDSTRIJD heeft SJC gisteren een zware vuurdoop gehad tegen het technisch goed spelende Tonegido, zo zelfs dat na een half uur het er nog lang niet naar uitzag, dat SJC het zoet der over winning in deze wedstrijd zou smaken. Na spannende strijd Reeds vanaf de aftrap vertoonden de Voorburgers een vlot en goed sluitend spel, waarbij zij echter de fout begingen het samenspel te ver door te voeren en alhoewel zij in aanval de toon aangaven, wisten zij in het eerste 'half uur slechts eenmaal te doelpunten. Nadat SJC in dit half uur steeds naar zijn vorm had lo pen zoeken, zorgde zij in het laat ste kwartier voor rust, voor de cli max, want nadat C. Alkemade uit een snelle aanval op verdienstelijke wijze de gelijkmaker wist te depo neren (11), begonnen zij de toon aan te geven en even voor rust wist Jan Groenenwoud met een goede kopbal SJC de leiding te geven (2-^—1). Na rust zagen wij wisselende aan vallen, waarbij het echter aan weers zijden aan de nodige spirit ontbrak, zodat de verdedigingen geen moei lijke dingen te verwerken kregen. Toch weten de gasten na ruim 20 min. spelen een fout van de SJC- keeper af te straffen en plaatsten de gelijkmaker in het verlaten doel (22). Het gevolg hiervan was, dat aan beide zUden de strijdlust vinni ger werd, waarbij echter S.J.C. het beste spel behield en spoedig werd het doorzetten van Jan Groenenwoud beloond, die onhoudbaar 32 inko- gelde. Het laatste kwartier onbrak het niet aan spanning, doch veran dering in deze stand kwam er niet. SJC 2 maakte een vergeefse reis naar Scheveningen 3. Er speelden nog 7 elftallen waarvan er 4 won nen, 1 gelijk en 2 verloren; deze uit slagen zijn als volgt: Lisse 4SJC 3 0—3. AZL 2—SJC 4 2-4, Jun. SJC B—KRV A 0—2, Jun. SJC CMMO A 0—0, Asp. SJC a—VVLV a 2—1, Asp. SJC bDocos b 51, Asp. VVLV b—SJC c 3—0. L. F. C.—Hillinen 2—0. LFC heeft de competitie ingezet met een overwinning op Hillinen. Van de af trap neemt zij het spel geheel in handen, en belaagt de vijandelijke veste. Een hard schot van Herreur stopt de keeper meesterlijk. Een schot van Bijl weet hij juist uit de benedenhoek te grabbelen. De Hil- linen-achterhoede krijgt in deze pe riode handen vol werk. Na 20 minu ten spelen volgt een voorzet van Her reur, de keeper mist, waarop Bijl een niet te missen kans krijgt, die hij dan ook benut (10). Onstuimig blijft LFC aanvallen. Bijl is in gunstige po sitie voor het doel gekomen, komt echter ten val, het leer belandt bij Koet, die met een goed geplaatst schot de stand op 20 brengt waar mede de rust ingaat. Na.de rust komt Hillineh, gesteund door de wind wat meer in de aanval, doch de LFC-achterhoede keert alle gevaar. Een vrije trap. door Hillinen geno men, wordt door Duffels gestopt. Dan stelt Nachtegeller, die een zeer goed' partij speelt de Hillinen-keeper op de proef, doch deze weet het gevaar te keren. Wat de LFC'ers ook probe ren, in de stand komt geen verande ring meer. Voor de Res. Ie kl. KNVB won LFC 2 met 2—1 van VTJC 3 in een goede wedestrijd. D.O.S.R.—Spoorwegen 0--3. DOSR trapt af met de sterke wind in de rug, maar het is Spoorwegen, die reeds direct de toon aangeeft. Als haar rechtsbinnen goed is doorgebro ken, is deze onfortuinlijk met zijn schot, door recht in de handen van de Koning te schieten. Weer is Spoor wegen gevaarlijk voor doel, maar het beslissende schot gaat juist naast. Ook DOSR komt nu meer in de aan val, maar verder dan enkele corners brengen zij het voorlopig niet. Spoor wegen toonde zich overwegend tech nischer en sneller, maar alleen het schieten gaf veel te wensen. Voor de rust werd er dan ook niet gedoelpunt. Wat te verwachten was gebeurde, want toen Spoorwegen het windvoor- deel mee kreeg, wisten zij handig ge bruik te maken van een onvoldoende weggewerkte bal, en met een diago naal schot gaf de rechtsbinnen Spoor wegen de leiding (01). DOSR werk te onvermoeid verder, maar het wilde niet vlotten, en steeds weer bracht de goed spelende achterhoede van Spoorwegen redding. Toch is het Spoorwegen, die voor de 2e maal ge luk heeft. Een van veraf ingeschoten bal, deed de Koning huiveren, toen hij de bal onbereikbaar over zijn hoofd in 't net zag verdwijnen (0^2). Hiermede was DOSR een geslagen elftal, en in de laatste seconden had den de gasten voor de 3e maal suc ces. en met een schot in het uiterste hoekje, kwam het einde van deze sportieve wedstrijd, en had Spoorwe gen met 30 verdiend gewonnen. De overige uitslagen waren: Lisse 2DOSR 2, 12; Leidse Boys 2 DOSR 4 1—1; Foreholte 4—DOSR 5 011; Stompwijkse Boys B'DOSR B 71; DOSR cTeylingen c 01. V.V.L.V.—Foreholte 8—0. Twee jaar .achter elkaar heeft WLV op het nippertje het kampioenschap ge mist. Doch driemaal is scheepsrecht en om dit laatste waar te maken, heeft WLV de competitie ingezet met een 80 overwinning op de Voorhouters. Hiermede wil echter niet gezegd zijn dat er uitstekend ge speeld is. Het feit echter dat het de eerste wedstrijd was, moge als ex cuus' gelden. Overigens speelt een elftal zo goed, als de tegenpartij het toelaat, en Foreholte vertoonde een spel, dat weinig ruimte liet voor be hoorlijk tegenspel. Direct na de af trap is VVLV in de meerderheid en reeds na vijf minuten moet de arbi ter een penalty toekennen, omdat midvoor Nic. Stikvoort, vrij voor het sterker, doch houden het spel te kort en kunnen pas vijf minuten voor de rust de stand vergroten, door een mooi doelpunt van de midvoor. Na de rust aanvankelijk hetzelfde beeld. Doch na een kwartier komt VVLV goed los. Nic. Stikvoort en Piet v. d. Berg maken beide een doelpunt; een Voorhoutse back schiet uit agitatie de bal in eigen doel; Piet maakt er nog een; Nic. blijft niet achter en ten slotte is het weer Piet, die er 80 van maakt. Het tweede won met liefst 10—0 van VVSB II. De jongens van het viprde speelden met 22 gelijk to gen UDÓ II, de jun. A en B wonnen resp. van 120 en 50 van SJZ A) en UDO (B). De asp. tenslotte kun nen van hun grote broers nog heel veel leren en verloren met 21 van SJC (a) en met 63 van SJC (c>. V.V.S.B. Docos 1—WSB 1 4-.4, VVSB 2—WLV 2 0—10, WSB 3— Roodenburg 4 2—4, Udo A—VVSB A 1, Teijlingen B—VVSB B 4—1, VVSB CDocos C 52, Teijlingen a—VVSB a 2—7, VVSB b—Meerburg b 14—1, Lisse b—VVSB c 2—1. TeylingenRouwkoop 13. In het begin nam Rouwkoop al dadelijk het offensief, terwijl de achterhoede van Teyl. raar stond te schutteren, doch door slecht schieten van de Rouwkoop-voorhoede bleven doelpun ten uit. Na 20 minuten was het de midvoor van Teyl., die doorzette en nog juist de bal een tik kon geven, waardoor het leer terg >d langzaam in doel rolde (10;. Zo werd er voortgesukkeld, tot een halve minuut voor de rust, toen Rouwkoop bij een aanval keurig inschoot (11). Na de thee was Teyl. er even beter in, maar kon toch lang niet op volle toeren draaien. Spoedig zagen wij bij een Rouwkoop-aanval, door een fout van de rechtsback van Teyl., een mooi doelpunt maken (21). Teyl. zette een flinke spurt in en nu kreeg Rouw koop het hard te verantwoorden. Met man en macht werd het doel verde- met zeer hoog octaangetal, een wel daad voor de moderne motoren. Uw motor trekt beslist zonder kloppen op. Komt met een nagenoeg ledige tank aan het Service station van: GEBR. VAN ULDEN Hooge Rijndijk 90 en U rijdt met een herboren motor weg!!! 7190 digd en er wat' voor Teyl. geen door komen aan. Juist in deze periode was het Rouwkoop, dat de voorsprong vergrootte met 31. Hoe er ook ge werkt werd, niets mocht baten en de stand bleef ongewijzigd. Teylingen 3Foreholte 3 1—1; Do cos ATeylingen A 3—2; Teylingen b—VVSB b 4—1. DOSR c—Teylingen c 0—1. St. BernardusWeteringse Boys 14. Als Bernardus aftrapt, neemt Wet. Boys al direct de bal over en zien wij reeds spoedig dat de gasten over de gehele linie iets vlugger zijn. Voorlopig weet Bern. zich toch te handhaven. Na 20 mrfn wordt uit een scrimage voor het Bern. doel in eigen doel geplaatst (01). Hierdoor enigszins ontmoe digd pakt Bern. flink aan en weet enige schitterende aanvallen op te zetten. Plotseling, na mooi rüi- mingswerk, zet de voorhoede van Wet. Boys mooi door en weet Kor- tekaas prachtig ineens te doelpun ten (02). Als door de rechtsback hands wordt gemaakt, krijgt Bern een penalty toegewezen,^ die naast wordt geschoten. Hierna volgen weer enige Wet. Boys-aanvallen en als er van links een mooie voorzet komt, maakt Kortekaas er 03 van. Na de thee speelt Bern. stukken beter, maar toch is het weer Wet. Boys die doelpunt (04). Als er weer een aanval wordt opgezet door Bern. is het Verkerk die door een welgericht schot de eer weet te redden (14). Bern. asp. ARijpwetering asp. A 90; Bern. jun. AW'armunda A 31; Bern. IllLisse 5 02; Roo denburg 9Bernardus 2 02, Bern, jun. BWet. Boys B 12. De Jong en Kirkenier eersten, nog geen beslissing in de Regenbogen start zijn, indien niet in de laatste vijf seconden zijn voorschop gedeel telijk onder water dook. De jol werd hierdoor dermate geremd, dat zijn start nog juist getolereerd werd. De Jong startte ook uitstekend en, zo als verwacht, werd hij bij de toene mende wind onbedreigd eerste. Ook de vierde wedstrijd bracht voor de Jong de meest gunstige weersomstan digheden. Het moet echter gezegd worden, dathij de beste start for ceerde en dus van het begin af aan de leiding kon nemen om deze niet meer af te staan. Tijdens de vijfde wedstrijd hadden Bob Willems en Markus nog eens flink de tanden op elkaar gezet en wisten zij na het eerste kruisrak zelfs de leiding te nemen. Op de lange duur echter is het met harde wind niet goed moge lijk in de jollenklasse te winnen van een stuurman, die zwaarder is en dus meer lichamelijke ballast ter beschikking heeft. Mede door goed sturen wist Koos de Jong zijn te genstanders te passeren en onbe dreigd voor de vijfde maal het lands kampioenschap te veroveren. Regenboogklasse: Waren het in dc eerste en de tweede wedstrijd resp. Leen de Wit en Hans van de Velde die de eer voor zich konden opeisen, in de derde race wist Simon de Wit met het oude schip de Kikker als eerste te eindigen. Zijn broer Leen kwam hem op het laatst noig bedreigen met de Anne Marie, zo dat wit troef was in deze wedstrijd. De vierde wedstrijd op Zondagmor gen bracht een prachtige indewindse start, waarbij de meesten binnen één seconde weg waren. Luuk van der Steur had hier de beste positie over bakboord. Een latere stnuur- boordslag naar de Westwal bleelc echter nadelig terwijl midden op het meer, waar we ook Simon de Wit weer aantroffen, de winrichting gunstiger was. Een gebroken fokke- val kostte hem echter de leiding, welke nu overgenomen werd door Bergsma met de Eelco. Door goed sturen wist deze zijn eervolle posi tie te handhaven en ook als eerste te eindigen. De vijfde wedstrijd gaf bij de start hetzelfde beeld te zien als de vierde. Weer was Luuk van der Steur het beste weg, doch nu boord aan boord met de Gebrs. de Wit, Alle drie stuurden naar het midden van het meer, doch Simon de Wit bleek uit eindelijk weer de snelste en bracht ook deze wedstrijd op zijn naam. De zesde wedstrijd werd voor Cor van Staveren met .de Hollandia. Wel was Simon de Wit nu het beste gestart, doch van der Steur maakte het hem later zo lastig, dat van Staveren mede door uitstekend sturen met de eer kon gaan strijken. Valkenklasse: Na de eerste wed strijd vrijwel de gehele tijd voor ge legen te hébben werd Kirkenier toch nog gepasseerd door de nieuwe ster Pierfrot met de Tourbillon. De twee de wedstrijd bracht een slechte start, drie schepen gingen te vroeg weg en werden teruggeroepen. De oud- jollenkampioen van Rotterdam, dr. de Ridder (Doktertje) lag nu lange tijd aan de kop, doch moest kort voor het einde de leiding afstaan aan Du- dok van Heel. Bij de derde wedstrijd planeerden de Valk-jachtjes mooi op tijd over de lijn. Het was inmid dels zo hard gaan waaien, dat velen de wedstrijd wegens averij moesten staken. Na de eerste ronde zat Kir kenier reeds aan de kop, om nu dc leiding niet meer af te staan. Ook deze Zaankanter voelt zich goed thuis met harde wind. Bij de vierde wedstrijd was Ritman iets te vroeg en werd teruggeroepen, bij voorbaat een verloren race dus. Halverwege het eerste kruisrak leidde „Dokter tje" doch ging te veel avonturen, zodat Stompe en Van der Meer voor kwamen. Op het laatste stuk naar de finish echter bleek Kirkenier weer de langste adem te hebben en dus ook weer aan het langste eind te trekken. Bij de vijfde wedstrijd maakten Kirkenier en Ritman de beste start. De strijd werd echter beslecht in het voordeel van Kirke nier, zodat aeze zijn derde overwin ning en hiermede het kampioen schap tegemoet stuurde. Joftenklasse: De eerste twee wed strijden waren voor Leo Gerhards en mej. van Gooi. Dit stoere Friese Famke had het hem dus goed gele- doel, gehaakt wordt; Frans v. d. Berg werd door de heren der schepping te voltrekt het vonnis onberispelijk snel af te zijn. Bij de derde wed- (10). De Voorschotenaren blijven 1 strij<d zou Bob Markus te vroeg ge- ZWEMMEN 3 x 100 M. dames in were'-d record tijd? Bij de gisteren te Eindhoven -ge houden zwemwedstrijden werd voor de 3 x 100 m. wisse.-Jagastafette een tüd genoteerd van 3 min. 42 sec., gemaakt door de RDZ-ploeg met de dames Ria van der Horst, Lotti Broekhoven en Irma Schumacher.. Dit betekende niet alleen een ver betering var het Nederlandse record met liefst 9 sea., welk record met 3 min. 51 sec. op naam staat van de Robben maar tevens een verbete- ung van net wereldrecord, dat met 3 min 42.4 sec. op naam 'staat van Nederland. De tijd van 3.42 kan echter niet als nieuw record worden erkend, aan gezien s'.echts één tijdopnemer in plaats van de voorgeschreven drie aanwezig was. Bovendien'is de tijd zo buitengewevn laag, dat geen der drie betrokken zwemsters er zelf aan geloven wilde. Waarschijnlijk zal dan ook een fout zijn gemaakt bij het opnemen van de tijd van de R. D. Z. De genoteerde tijden waren: 1. R. D. Z. 3,42; 2. de Robben 3 56,8; Sport in 't kort Te Deventer werden de voor ronden voor de hockeydag gehouden. Leiden verloor in Afd. A. Porde I met 31 van HOC. Deze club won in de finale met 30 van HDM II, terwijl de andere finalist is HHYC. Schulte heeft de Bosse Kermis- koers van 120 K.M. gewonnen in 3 uur 9 min. 6 1/5 sec., 2. Middelkamp, 3. Steenbakkers. De Belgen Steenber gen, Impanis, Ockers en Hendrickx gaven op. De driedaagse wegwedstrijd voor amateurs Kopenhagen-Esbjerg- Aarhuis-Kopenhagen is gewonnen door de Deen Boerge Saxild Nnielsen, met een totaaltijd van 20 uur 18 min. 17.3 sec. voor de 757 kilometer. De drie volgende plaatsen werden even eens door Deense renners bezet. De Nederlander Faanhof werd 15e met 20.46.49.9 en Voorting werd 16e met 20.46.50.8. Er waren 28 deelnemers. LAWNTENNIS De oud-Wimbledon kampioen, Fred Perry, die reéds jaren lang als pro- fessional tennistpelend door de we reld trekt, was Zondag op de Mets- banen te Scheveningen gast van de Nederlandse tennis-wereld. In de eerste partij kwam hij uit tegen de Nederlandse beroeps-kampioen Joop de Mos, van wie hij met 64 63 won. Met belangstelling werd de nu vol gende partij tussen het pro-dubbel Perry—-de Mos en het Nederlandse kampioensdubbel der amateurs van SwolRinkel tegemoet gezien. In de eerste helft van de strijd troffen Per ry en de Mos het slecht, toen bleek, dat van Swol in geweldige service- en smash-vorm verkeerde, terwijl Rinkel, als vanouds, heerser was aan het net. De verwachtingen van het talrijke publiek waren niet t® voorba rig geweest, want het is een partij geworden, waarin veel goeds, vaak zelfs veel sensatie ten beste werd ge geven. Het leek een gemakkelijke overwin ning te worden voor het Nederlandse paar. Nadat zij de eerste set met 6-^4 wonnen, werd het in de tweede set 61 voor van Swol en Rinkel. De Mo» en Perry waren nog niet op el kaar ingespeeld. De Mos maakte bo vendien een zware inzinking door, waarbij hij veel „weggaf" en maar een enkele maal van de openingen, die Perry voor hem maakte, gebruik wist te maken. In de derde set (deze partij ging om 3 gewonnen sets) herstelde de professionals zich keurig. Door veel beter tennis, dan aanvankelijk door hen werd vertoond, kwamen zij op 42. Maar van Swol en Rinkel na men weldra het initiatief weer over er vanaf 4—4 ging de strijd verder geliik op. Het werd 66. het werd 1—1, 8—7 op Perry's service en daar na werd de service van Rinkel, die weer last kreeg van zijn enkel, door broken: 9—7 voor Perryde Mos. Het v/as toen gedaan met de ama- tpurs. Van Swol's service en smash misten plotseling alle gevaar, Rinkel was gehandicapt en speelde iets on zeker. Aan de andere kant kwam de Mos er steeds beter in en af en toe steeg hij zejfs tot werkelijk grote hoogte. Na nog vele aantrekkelijke momenten, die nog werden aangevuld door de wel wat luidruchtige clowne rie van Perry, werden de twee vol gende sets in het voordeel van de beroepsspelers beslist. 63 en 64. De uitslag werd dus: Perry en de Mos slaan van Swol en Rinkel 46, 16, 9—7, 6—3, 6—4, TAFELTENNIS Zware Ned. nederlaag tegen België De uitslagen van de Zaterdag te Eindhoven gehouden 'wedstrijd tus sen Nederland en België luiden: Pelser verl, van Buyens 11—21. 21—16, 19—21; C. du Buy verl. van Roland 21—18, 11—21, 17—21; Kreu- ger verl. van Dekemper 921, 22 24; Pelser verl. van Roland 16—21, 1221; Kreuger verl. van Buyens 20—22, 21—16, 18—21; C. du Buy verl. van Dekemper 21—15, 1621, 2022; Kreuger verl. van Roland 9—21, 18—21; Pelser wint van De- kamper 21—19, 21—18; C. du Buy verl. van Buyens 2022, 2118, 17—21. Einduitslag 81 voor België. „De Sleutels"—„te Zaanen" 316. Zaterdag j.l. had in het lokaal van „de Sleutels" de officiële sei- zoens-opening plaats. Nadat de voorzitter, de heer Huying, de fees telijke opening met een kort woord had ingeleid, werd voor een talrijk publiek van oud-leden, donateurs (trices) en belangstellenden de mas sa-kamp met de Haarlemse Tafel tennis Ver. „te Zaanen" gespeeld. Het Haarlemse le team bestond uit eerste klasse-spelers en speelde te gen een 2e klasse Sleutelteam. Niettegenstaande dit klasseverschil wonnen de Leidenaars met 82, terwijl de Haarlemmers hun twee tegenpunten beiden in drie games hebben moeten verdienen. Het 2e Sleutels-team, dat geheel uit 2e klassers bestond speelde tegen een 2e klasse te Zaanen-team. De sleu telleden speelden echter zeker een klasse hoger dan de Haarlemmers en behaalden met weinig moeite een 10—0 overwinning. Het 3e Sleutels-team. dat tegen een 3e klasse Te Zaanen-team speel de heeft er hard voor moeten veen- ten. Ook zij behaalden echter succes en bleven hun Haarlemse collega's met 7—3 de baas. Het le Sleutels-damesteam, det voor deze wedstrijd een radicale verandering heeft ondergaan, deed de naam der pas nieuw benoemde Club K.T.C., eer aan. Zij boekte een overtuigend^ 91 overwinning. De Sleutels beëindigde zo hear eerste officiële ontmoeting in het nieuwe seizoen succesvol door Haar lem met 34—6 de baas te blijven. Als herinnering aan deze wed strijd bood de voorzitter van de Sleutels de Haarlemse vereniging een Sleutelstegel aan- Het verheugt het bestuur van de R.K.L.T.V. „de Sleutels" zeer, dat ook verschillende junioren van hun belangstelling blijk gaven op deze avond. Jongens en meisjes tussen de 12 en 17 jaar, die meer aangoan- de de tafel tennissport wensen te vernemen, kunnen zich richten tot een van onderstaande adressen: H. Huying, Ger. Brandtstraat 24. Leiden of H. Filbry, Nieuwe Rijn 80, Leiden, telef. 20709. Junioren ontmoeting A.L.T.C.—De Sleutels. Vrijdag 17 September zal de eerste junioren-ontmoeting A.L.T.C.De Sleutels plaats vinden in het lokaal van de A.L.T.Q., Noordeinde 38. alhier. De van Zoelentraining voor de Sleutels zal Maandag 20 September weer hervat worden. ATHLETHIEK Overdijk verbetert het nationaal marathonrecord Gistermiddag traden 46 lopers aan om deel te nemen aan de te Hilver sum gehouden Marathonloop, waar aan het nationale kampioenschap is verbonden. De organiserende Gooisc athletiekclub had een fraai parcours uitgestippeld, dat slechts dit nadeel had, dat het wegdek steeds wissel de van grint tot macadam toe, het geen voor de lopers vrij hinderlijk was. Deze Marathonloop is een fraai succes geworden voor de ruim 40- jarige Amsterdammer Overdijk, die in soepele stijl met ruime voor sprong won en kans zag het verle den jaar door hem gevestigde Ne derlandse record met 0y, min. to verbeteren. Het oude record was 2 uur 53 min. 3 sec. Thans liep Overdijk de 42.195 meter in 2 uur 46 min. 37.8 sec., een tijd, slechts 12 min. boven de in Londen ge maakte olympische tijd. Er waren 155 uitvallers, de laatste loper die het parcours uitliep deed er bijna. 55 uur over. De einduitslagen luiden als volgt: 1. J. Overdijk, A.A.C. A'dam, 2 uur 46 min. 37.8 sec.; 2. van Poel- wijk, G.A.C., Hilversum. 2.54.33.8; 3. A. SDrong, D.O.S.,Utrecht, 3.1.7.4; 4. De Groot, S-V.V. Schiedam; 5. v. d. Berg, de Adelaar Vught; 6. Gaa- renstroom, N.F.C.; 7. F. I. Sprong, D.O.S.- 8. van Bovene, D.O.S. FANNY WON TE ROTTERDAM. De uitslagen van de wedstrijden in het Feijenoord Stadion te Rotter dam Ituiden: 100 m. dames: 1. Fanny Blankers Koen Sagitta 11.9 sec.; 2. Gerda v. d. KadeKoudijs Victoria 12.4 sec.; 3. Gré de Jongh Zaanland 12,5. 4 x 100 m. estafette dames: 1. Ned. dames-estafetteploeg (Xenia Stadt- de Jong, Gerda v. d. Kade-Koudijs, Gré de Jongh en Fanny Blankere Koen) 48,2; 2. Celebes 51,3; 3. Hol landia 52,6. 100 m. heren: 1. Scholten AV 23 10.9; 2. Lammers AV '45 11; 3. Meijer BI. Wit 11.1. 1500 m. A klasse heren: 1. Van Goch. Haarlem 4 min. 10.3; 2. Nij- borg Siomo; 3. Knop, DOS. 5000 m. heren: 1. Lataster AVON 15.29,2; 2. Groen AV '23 15.57,4; 3. Slegt PSV 16.14,2. 4 x 100 m. estafette heren: 1. Ne derlandse heren estafette ploeg 42 sec.; 2. Celebes 45,3 sec.; 3. DOS 45.4 seconden. NIEUW WERELDRECORD SPEER WERPEN VOOR DAMES. Herma Bauma, de Oostenrijkse athlete, die het olympisch kam-, pioenschap speerwerpen in Londen gewonnen heeft met een worp van 45 m 57 (olympisch record) heeft tijdens een wedstrijd Oostenrijk Tsj. Slovakije (dames) een nieuw wereldrecord gevestigd met 48 m 63. Het oude record stond sinds 1942 op naam van de Duitse athlete A. Steenheuer met 47 m 24. Meer dan 45.000 toeschouwers woonden deze landenwedstrijd bij, waarin drie Oostenrijkse en drie Tsechoslovaakse records werden verbeterd. ZWEDEN WINT VAN FINLAND. Tijdens te Stockholm gehouden athletiekwedstrijden heeft de Zweed Daleflod het speerwerpen gewonnen met een worp van 71 m 32. De olympische kampioen Rauta- vaara (Finl.) werd tweede met 69 ni 22, terwijl de Amerikaan Seymour, die te Londen de zilveren medaille won, vierde werd met 64 m. 78. De Amerikaan Morcom (zesde op de olympische spelen met 3 m 95) won het polsstokhoogspringen met 4 m. 41. De landenwedstrijd Zwe denFinland eindigde met 13876 punten in het voordeel van Zweden. TSJECHOSLOWAKIJEBELGlë De te Praag gehouden atletiek ontmoeting TsjechoslowakijeBelgië werd met 91—78 punten door de Tsjechen gewonnen. De 5000 meter was de clou van de dag. Zatopek had gedurende 3 kilo meter de leiding, op 1 meter ge volgd door Reiff. Toen voerde Reiff het tempo op, terwijl Zatopek ver moeid scheen. De Belg nam 20 me ter voorsprong, toen 30 meter en handhaafde zich aan de kop, in weerwil van een tegenaanval van Zatopek, om ten slotte 2 sec. voor de Tsjech, over de eindstreep te gaan. De uitslag werd: 1. Reiff B) 14 min. 19 sec., 2. Zatopek (Tsj.) 14.21; 3. Harmans (B.) 15-1.2. SCHAKEN DE WEDSTRIJD ENGELAND— NEDERLAND. Zaterdag begon in het Bonnington Hotel te Londen de schaakwedstrijd EngelandNederland. Dr. Euwe won de toss, zodat aan de oneven borden de Nederlanders met wit speelden. De teams waren als volgt samen gesteld: Nederland: 1. dr. Euwe, 2. van Scheltinga, 3. Prins, 4. Kramer, 5. Cortlever, 6. Mühring, 7. Vlags- ma, 8- van Steenis, 9. Henneberke, 10. van de Berg. Engeland: 1. Broadbent, 2. Go- lombek, 3. Sir G. Thomas, 4. Mil- nerbarry, 5. Alexander, 6. Wood, 7. Tylor, 8. Kitto, 9. Home, 10. Newman. Aan het einde van de dag leidde het Ned. tiental met 43 pnt en 3 afgebroken part. Twee hiervan gin gen verloren, een werd gewonnen, zodat de stand na de eerste dag 5—5 was. Gisteren speelden de Engelsen met wit aan de oneven borden. In drie uren spel viel slechts een be slissing: Vlagsma nam revanche op Tylor en won met zwart in 28 zet ten. Tylor wachtte te lang met de ontwikkeling van zijn stukken, waarvan de Nederlander keurig ge bruik maakte. Toen de zitting afgebroken werd stond Nederland 3 J42 Vt p. voor. Van Scheltinga won voor de twee de maal van Golombek, Milner- Barry voor de tweede maal van Kramer en Sir George Thomas speelde ook te sterk voor Prins. De partij Cortlever—Alexander werd remise, terwijl van den Bergh in 36 zetten van Newman wön. In de vier afgebroken partijen staan de Engelsen over het algemeen een tikje beter. De resultaten van de afgebroken partijen luiden: EuweBroadbent re mise. MühringWod 01, v. Steenis Kitto remise, HenneberkeHorne remise. De wedstrijd eindigde dus.' in een draw: 1010. BILJARTEN N.B.E., district Leiden. Onder voorzitterschap van de heer L. G. J. Tegelaar had de jaarvergadering van de N.S.B.. district Leiden een vlot en aangenaam verloop, terwijl uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. H. Vermeer, bleek, dat de bond nog steeds groeiende is. Aan de wedstrijd voor de Amstel- beker werd door 34 teams deelgeno men. Het Norden werd voor de twee de maal winner van deze beker. Het driebanden kampioenschap van Lei den le klas werd gewonnen door de heer G. M. Teegelaar en voor de 2e klas door de heer Ph. Honsbeek (D.O.S.). De persoonlijke kampioenschappen werden als volgt behaald: le klas ca dre A, Bijleveld (Kroon A); le klas libre W. v. d. Kraan (Royal); 2e klasse iibre J. Bavelaar (D.O.S.)5e klas C. Castelein ('t Noorden; 6e klas L. v. d. Voort (P. v. Cleef), terwijl de prijs winnaars van de Competitie als volgt uit de bus kwamen: le klas Poort van Cleef, 2e klas D.O.S. 2. 3e klas 't Noorden 2. 4e klat' 't Noorden 3. Wedstrijden buiten Leiden werden gespeeld o.m. tegen Rotterdam en Gent. Het nieuwe bestuur werd als volgt gekozen: L. G. J. Teegelaar. voorzit ter en algeheel wedstrijdleider. J. H. Vermeer, secretaris; P. Hooidonk penningmeester; F. Poptie en H. Schouten, commissaris. De indeling voor de competitie luidt: le klasse: DOS I; Kroon A, OSL I, Poort van Cleef I, Royal I, DOS 2, WDOB I. 2e klasse: OSL 2, 't Noorden 1. WDOB 2, Kroon K 1, DOS 3, Poort van Cleef 2, Kroon A 2. 3e klasse: WDOB 3. Kroon A 3. DOS 4. OSL 3, Royal 2, Kroon A 4, Poort van Cleef 3. 4e klasse: Kroon K 2, Poort van Cleef 4, WDOB 4. 't Noorden 2. Poort van Cleef 5, 't Noorden 3, DOS 5. Aanvang der competitie 13 Septem ber. De uitslagen'om de Amrielbeker luiden: CaramboleSpijkerbak 2 4-4; Drei PottekensDVH 44; RijnegomTOG 44: Rijnegom 2 Spijkerbak 44; TOG 2Morsch- poort 2 62; TOPCarambole 2 4—4. UVS---Morschpoort 62. 't Zuid de Hoek 08. VierkantjeTOP 2 8—0. Voor de Z.H.B.-beker waren de uit slagen: Morschpoort 3Morschpoort 1 6—2: Vierkantje 1Carambole 8 0; de ValkRijnegom 62. WATERPOLO PROMOTIEWEDSTRIJD IN DE ZIJL Onder leiding van scheidsrechter Moonen werd Zaterdagavond in de zweminrichting de Zijl de promotie wedstrijd gespeeld tussen W.Z.V. (Woerden en V.Z.V. (Vlaardingen) met uitslag 4—3, waarbij Woerden meer kreeg dan het verdiende! Vlaar dingen had in deze wedstrijd aan een gelijk spel voldoende, deed het in de eerste helft zeer goed, maar liet zich in de tweede helft verleiden door te stug spel der tegenpartij, waardoor een zekere overwinning door een nederlaag teniet werd gedaan. Aanvankelijk kreeg Woerden dfe beste kansen, maar slecht plaatsen van Vlaardingen deed evenveel kan sen verloren gaan en zo kon het ge beuren dat na een prachtig op- zwemmen van V.Z.V. de bal in ver keerde handen kwam. nu Woerden opzwom en een doelpunt kwam waar het niet verwacht werd. 1—0. Vlaardingen herstelde zich gemak kelijk en ondanks het zeer goede keeperswerk van de Woerden-doel- verdediger werd het toch 12. Zoals reeds gezegd bracht de twee de helft grote veranderingen, en na dat W.Z.V. uit een strafworp gelijk had gemaakt 2-2, dacht VJZ.V. de strijd te moeten forceren en waren enkele min of meer dubieuze beslis singen oorzaak, dat V.Z.V dat V.Z.V. te strijd wilde forceren en.Woer den met 4-2 voor kwam te staan. Wel werd het nog 4-3, maar ook nu kon Vlaardingen, alhoewel sterker niet tot doelpunten komen en kreeg Woerden iets meer dan het verdiende. WIELRENNEN Swift Combinatie De 85 km wercV gewonnen door R. Rietheven met als goede tweede Joop Riethoven, H. Vos werd 3e als Ber, een heel goede prestatie; Rijsbergen die gedurende 50 km een voorsprong had van on geveer Wi minuut staakte om onbe grijpelijke redenen de strijd, toen hij werd ingelopen. Vierde werd Waller^ 5e B. Kruit. Door omstandigheden kan de Swift Combinatie niet starten in het Club kampioenschap v. Nederland op de weg te Arnhem. Persoonlijk nemen nu deel voor het Kampioenschap voor nieuwelingen Jac de Jong en W. Vreeswijk. Dit kampioenschap gaat over 56 km op Maandag 28 Septem ber. DUIVENSPORT Het Oosten Op Zaterdag 11 Sept hield de Ned. Bond v. Zaterdagvlie gers een wedvlucht met oude en jonge duiven, vanaf Maastricht 170 km. De duiven werden ge loet om 12.25 met Z.Z.O.-wind. D« eerste duif werd geconatateerd om 2.32-58 uur. De laatate prijswinnende om 2- 54-50 uur. De uitslag was el» volgt: A ter Haar 1-13-10; Boekkooi 2-5-6- 10-14-15; F. Breedijk 3: Zwaan 4 H. Kettenis 7; Alting 8-12. v. Helden 9: B. Singeling 11.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6