KLOPVRIJE BENZINE Najaarscursussen DINSDAG 7 SEPTEMBER 194S DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 UIT DE RIJNSTREEK ALKEMADE Bijzondere raadszitting In een bijzondere raadsvergadering werd dé kroning van Koningin Juliana her dacht. Een half uur klokgelui op het raadhuis maakte dit bijzondere feit aan de inwoners van Alkemade be kend. Door de voorz. burgemeester J. H. M. L. Hounck van Papendrecht werd voorlezing gedaan van de proclamatie van de Koningin. BOSKOOP naaiit van oranje*, net geneie siuk is een episode uit «de 80-jarige oor log, de grote vrijheidsoorlog waarin het geslacht Oranje zulk een voor name rol heeft gespeeld. Namens het B.O.C. sprak de heer J. H. M. Rozemeijer het openingswoord. Na het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus werd op voortreffelijke wijze een stukje vaderlandse ge schiedenis ten leven gewekt, waarbij helaas de karakters van de Prins v. Oranje-en Philips II niet geheel juist werden getekend, hetgeen echter niet aan de spelers kan worden ge weten. Het slottoneel gaf declamatie bij een tableau, waarin tot uitdruk king komt dat de Prins is overleden maar voortleeft in Prins Maurits en Frederik Hendrik en dat bij een sa menbundeling der zeven pijlen (de zeven provinciën) eensgezind de strijd wordt voortgezet. De heer Ro- zemeyei^ sprak nog een dankwoord tot al degenen, die aan de opvoering hadden medegewerkt, waarna met het zingen van het Wilhelmus deze Oranje-avond werd besloten. HAZERSWOUDE Jubileumfeesten Maandagmid dag werd het feest voortgezet. Om drie uur had er een buitengewone raadsvergadering plaats, in verband met de aanvaarding der regering van H.M. koningin Juliana. Deze raads vergadering werd bijgewoond door velegenodigden en belangstellenden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, en de proclamatfe van H.M. koningin Juliana had voorgel zen werd besloten een telegram aan H.M. te zenden. Daarna werd de ver gadering gesloten. Met een toepasse lijk woord van de burgemeester werd daarna op de hoek van de School straat en Dorpsstraat een boom ge plant, die de naam kreeg van „Ko ningin Juliana-boom". Vervolgens hadden er diverse volksspelen plaats, o.a. een hardloopwedstrijd tussen de feestcommissie van de Rijndijk en de feestcommissie van het Dorp. Snij koek happen voor dames, ballonne tje grijpen enz. enz. terwijl tenn'ot- te door de Engelsman Troebrown een parachutesprong werd gemaakt van af de gemeente-toren. Het geheel werd opgeluisterd door de muziekver. de „Harmonie. Bonkaarten Uitreiking van bon kaarten voor zei fverzorgers en niet- zelfverzorgers zal te Hazerswoude Dorp plaats hebben op Woensdag 8 en Vrijdag 10 September a.s. van v.m. 8.15-12.00 uur en n.m. van 1.30- 4 uur. Kampioen schaken 1948 Op overtuigende wijze wist de heer N. Cok, Zaterdagavond de strijd om het kampioenschap van Hazerswoude te winnen. Geen enkele partij is door hem verloren. Slechts eenmaal moest hij met remise genoegen nemen. Ook de kampioen van het vorige jaar, de heer Bï Cok, moest in hem, na een spannende wedstrijd, zijn meer dere erkennen. Hierdoor komt de heer N. Cok voor een jaar in het bezit van de „Van Veensbeker." „St. Bernardus'' De uitslagen van Zondag zijn: St. Bern IV.I.O.S. I 4-2; St. Bern. II—V.I.O.S. II 3-0 UDO IIISt. Bern. III 4-0, terwijl de A jun. en de adspiranten A beide met een medaille thuiskwamen uit Bos koop. Dan was er ter ere van de Kroningsdag, de reeds lang bespro ken wedstrijd Oost Groenendijk te gen West op het programma voor de heren veteran, die gisteren om pre cies 2 aanving en waarin de sensa tie zó groot was als Bernardus nog nimmer kende. Oost nam de leiding, doch na geruime tijd maakt West ge lijk, en als het eindsignaal klinkt is het nog steeds 1-1. Daarna wordt uit gemaakt, dat er door alle spelers een strafschop wordt genomen. Na felle schoten der spelers en vinnige dui ken der beide keepers kwam het einde met 7-6 voor het Westen ZOETERWOUDE Kroningsfeest. Dc gemeente Zoeterwoude heeft ondanks haar geo grafische verdeeldheid, de ligging van Dorp en Rijndijk, in een waardige eenheid aan de jubel van heel Neder land deelgenomen. De Hooge Rijndijk vierde de fees ten op 31 Augustus en het Dorp zette de feestelijkheden op 6 cn 7 Septem ber voort. In de vroege morgen trokken de kinderen van de scholen in een kleu rige optocht vanaf de Zuidbuurt naar het raadhuis, onder de vrolijke tonen van de „St. Jansfanfare". In dc pergola voor het raadhuis hadden de burgemeester, de wethou ders en het ere-comité plaats geno men. Toen de kinderen op het raad huisplein opgesteld stonden, sprak de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer H. A. Friebel, de burgemees ter toe om hulde te brengen namens de burgerij aan de vertegenwoordi ger van het Koninklijk Huis. Hierna nam de burgemeester het woord om de jeugd en de burgerij te spreken over de feiten van de laat ste dagen. Daarna klonk uit de honderden kinderkelen, begeleid door de Fan fare, het Volkslied en volgden even spontaan ,.'t Is plicht dat iedere jon gen"' en ..Wij leven vrij". Met het zin gen ven het ..Wien Neerlands Bloed" werd de plechtigheid gesloten en be gaven de kinderen zich naar 't feest terrein, waar zij zich vermaakten met kinderspelen. Des middags was er een poppen- kastvertoning en verder bepaalde het feest zich tot enige kermisvermake lijkheden. Vandaag wordt het feest voortgezet met de gebruikelijke volksspelgp. De uitslag van de Ruilwedstrijd uitgeschreven door de plaatselijke middenstand is op het feestterrein be kend gemaakt. Ie prijs 75, C. Var- kevisser met 559 p.; 2e pr. 50. Koos Vreewijk met 549 p.; 3e pr. 25, Si mon Ammerlaan met 539 p. 4e pr. 15, Ankie v. Leeuwen 536 p. 5e pr. 10, Annie van Leëuwen 525 p. Troostprijs Anna v. d. Drift 521 p. 'bij het plotseling oversteken van de Rijksstraatweg tegenover het voet balveld, door een juist passerende auto aangereden. Met gebroken been en enkele schrammen werd het ven tje opgenomen en naar het zieken huis te Leiden vervoerd. gemeester een prachtig bloemenkus- sen aan, hetwelk mevr. van Iersel bij het oorlogsmonument neerlegde. De burgemeester sprak de kinderen toe. Na de plechtigheden by het ge meentehuis werd een grote lam pionoptocht gehouden en de kermis geopend. De ronde van Noordwijkerhout. Het parcours van de Ronde van Noordwijkerhout is gewijzigd. Gere den zal nu worden als volgt: Starten einde Dorpsstraat nabij de Gulde- mondbrug, vervolgens richting dorp, Zeestraat, Schulpweg, Gooweg, eind- peds, enz. aller aandacht trokken. Een klein gedeelte van de gemeente werd in de rondgang betrokken, 's Middags vonden volksspelen plaats. Zwemdiploma's. In de Gemeen telijke Badinrichting werd het jaar lijkse examen voor het diploma- zwemmen gehouden, waarbij alle candidaten slaagden. Het diploma A behaalden: Trees Ruigrok, Ada van Noort, Jopie Koek, Rie van der Horst, Sjaantje de Kooher, Greetje Ruigrok. Ali de Vroomen, Peter Tibboel, Piet Kuiper, Henny Ruithof, Gerard Ver- eouwQ'V Guus Stenkers. Gerrit .Ver- Kooker, Cobi^nh^ Brrg' Marie de T— .PPhof, Lauri Ophof. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Oplichter. Iemand vervoegde zich bij 'n rijwielhandel, om even per fiets wat klanten te mogen bezoeken, en liet z'n foto achter. .Hij is nimmer teruggekeerd. De fiets was bijna nieuw. Bij aangifte op het politiebu reau bleek de oplichter 'n goede be kende van de politie te zijn, die zijn minderwaardige praktijken ook el ders heeft uitgeoefend. Geboren: d. van A. G. J. Smits-ter Wolbeek; d. van J. M. Aarts-Ghar- mann; z. van P. M. Weijers-Weijers d. van H. T. Weijers-Bakker. Ondertrouwd: D. Meulenberg en A. Moes; G. van Duijn en E. Jonkers H. van Kooten en G. van der Plas C. C. van Maris en M. G. Duiven voorden Overleden: H. Meijer-Warmerdam vr. 75 j. KATWIJK AAN DEN RIJN Koninginnefeest. Als slot van de feestelijkheden had de Oranjever. tegen Maandagmiddag nog volksspe len georganiseerd. Op de „Molenwei dc" had zaklopen plaats, vervolgens ^stoelendans en te 4 uur paardensport. KATWIJK AAN ZEE Koninginncfeest. Het program ma van de feestelijkheden bood voor 8 dagen lang telkens iets anders. Maandag 6 Sept. was er te 10 uur een zanghulde der schoolkinderen bij het gemeentehuis waar de kinderen door de burgemeester werden toegespro ken. Dan de „Ronde van Katwijk", ballonwedstrij d, handbalwedstrij d, voetbalwedstr., paardensport, touw trekken, hindernisbaan, estafettelo pen voor meisjes, enz. enz. Woens dag en Donderdag a.s.'opvoering van het spel in 3 bedrijven „De Egelan tier". LISSE Jubileumfeesten Maandag wer den te Lisse de feestelijkheden voort gezet. Reeds is morgens om 7 uur de bevolking door herauten te paard kond gedaan van de feestelijkheden waarna vanaf de toren der St. Aga- thakerk koraalmuziek werd gegeven. De kinderen brachten een mooie aubade. De burgemeester sprak de kinderen toe en wees hun op het grote gewicht van deze dagen. Onder leiding van het onderwijzend perso neel werden kinderspelen gehouden Het was een ^uk genoegen de zeer talrijke kinderschaar op de mooie sportvelden van Lisse bezig te zien met blokjes rapen, vlaggetjesteken, hardlopen met hindernissen, blaas- trappen, balletje dragen enz enz. Le vendig was het vooral op de Vuur- steeg, met het ringsteken op het losse paard en met tilbury. Deze mooie volksspelen mochten zich in een grote schaar toeschouwers verheugen n de namiddag hadden de overige volksspe'en plaats. De publieke be langstelling was enorm. Het leek wel of heel Lisse zich op de sportvelden hadden verenigd. Het aantal schouwers was zeker 8.000 De grootste belangstelling ging uit naar de wielerwedstrijden en het ringsteken met waterval voor paren. De wedstrijden werden besloten met een brandweedemonstratie, van af een toon, waarin een denkbeeldige brand was uitgebroken. Deze oefe ning was zwaar. Helaas is bij deze oefening een ongeval gebeurd. Bij een afdaling langs een touw kwam de heer H. v. d. Reep ongelukkig te vallen, waarbij hij een been brak Terstond na de volksfeesten werd een grote zanghulde gehouden op het H.B.G.-plein, gevolgd door eqn taptoe van de muziekvereniging. Intussen was de bijzondere raads vergadering begonnen, we^ke voor afgegaan werd door een serenade door „Canite Tuba" De dag werd be sloten met een schitterend vuurwerk. NOORDWIJKERHOUT H. Vormsel. Mgr. Huibers, Bis schop van Haarlem zal op 21 Sept. a.s. te te Noordwijkerhout het H. Vormsel aan de kinderen komen toe dienen. De jubileumfeesten geopend Maandagavond zijn de jubileumfees ten ingezet met een plechtige raads vergadering, we'ke met luidsprekers dcor het publiek buiten kon worden gevolgd. De burgemeester hield elh zeer korte rede en las de proclama tie van H.M. Koningin Juliana voor Na afloop der raadsvergadering be traden de burgemeester met zijn echtgenote, de gemeenteraadsleden en het bestuur der Oranje Vereniging het bordes van het raadhuis. Vóór het aardhuis hadden zich de school" kinderen van de hoogste klasse, de beide R.K. kerkkoren en de plaat selijke muziekverenigingen opgesteld Veel pubhek was hierbij aanwezig. Eerst zongen de kinderen vaderland se liederen, waarna het Wilhelmus werd gespeeld. De kerkkoren zongen een meer stemmig „Domine Sa'vam Fac" Een der kinderen bood de bur- «wwi unaariKs dit vooraeel moesten zij het initiatief aanvankelijk geheel aan Ripperda laten. Goed samenspelend belaagde Ripperda de WSB-veste, doch de achterhoede kon voorlopig onheil voorkomen. Langzamerhand kwam het spel meer in evenwicht met Rip perda toch nog iets in de meerder heid. Na een half uur leverde deze meerderheid een doelpunt op. (1-0) In de 2e helft wist Ripperda het windvoordeel beter uit te buiten dan WSB in de eerste heTt, doch met stug verdedigen wisten de Noordwij- kerhouters doelpunten te voorkomen. Het offensief van Ripperda werd echter tegen het einde zo hevig en het verdedigen van WSB zo stug, dat de gemoederen verhit raakten en het slot een vechtpartij zou zijn geworden. De scheidsrechter blies echter af, zodat verder onheil werd voorkomen. Al met al een wedstrijd, die ook al door de invallers, weinig houvast bood om de kansen van WSB in de komende competitie te beoordelen. OEGSTGEEST OUD-ZENDELING OM HET LEVEN GEKOMEN. Zaterdag is de oud-zendeling van de Nederlandse zendelingsgemeen schap de heer J. H. Blinde door een ongeluk om het leven -gekomen. De heer Blinde, die een begrafe nis te Oegstgeest had bijgewoond, keerde per rijwiel naar zijn woon plaats Wassenaar terug toen hij op de Rijksstraatweg do^ een auto werd aangereden. Aan de verwon dingen hierbij opgelopen is hij over leden. De oud-zendeling, die lange tijd op West-Java werkte, was 76 jaar. Kroningsfeest. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis in de R.K. kerk. Celebrant was pas toor J. J. C. M. Looijaard. Het pries terkoor was eenvoudig, doch zeer smaakvol versierd. Aan weerszijden van het altaar stonden de verken ners opgesteld; terwijl voor de com muniebank de Maria-gidsen met hun banieren plaats genomen hadden. Leden van het gemeentebestuur en besuursleden der Oranjevereniging woonden de plechtigheid bij. Na het „Dominum Salvum fac" zongen de talrijke 'aanwezigen spontaan het Wil helmus. 's Middags organiseerde de Oran jevereniging een sportmiddag op het A.S.C.-terrein. Onderlinge korfbal wedstrijden, voetbalwedstrijden en gymnastiekdemonstraties wisselden elkaar af. De Buurtvereniging „Ons Genoe gen" had een kinderoptocht georga niseerd. Met vlaggen en vaandels ge tooid en vorafgegaan door de Har monie „Triumph" trok men een ge- öeele van de gemeente door. Des avonds werd de feestviering al daar voortgezet. De boerendansen, uitgevoerd door leden der vereniging, trokken zeer veel belangstellenden en was het mooiste programmanummer van de avond. De leidster mej. de Wekker mocht aan het einde een bloemenhulde en een dankwoord van de voorzitter in ontvangst nemen. Burgemeester Bauman, die met zijn echtgenpte dit programmanummer bijwoonden, sprak o.m. woorden van lof over de saamhorigheid, die in dit deel van de gemeente heerst. Vervolgens stelde men zich op voor de polonaise. Burgemeester Bauman en het bestuur der vereniging sloten zich direct achter de muziek aan. Het was' inmiddels elf uur geworden en werd de feestviering met een aardig vuurwerk besloten. Uitslag Etalagewedstrijd. 1ste pr. firma M. van Noort; 2e pr. fa. Buur man, 3e pr. fa. Elshof, 4e pr. Th. valt Beek, 5e pr- E. de Bruin, 6e pr. fa. Koelman, 6e pr. fa. Dullaert, 8e pr. J. Hooge veen, 9e pr. H. Beekman, 10e pr. fa. C. van Rijn. ROELOFARENDSVEEN Geslaagde feestviering Nabij het veilingterrein heerste 's morgens reeds gauw een vrolijke, stemming, doordat de muziekver. „Liefde voor Harmonie" met feestelijke tonen de juiste sfeer wist te scheppen. Een groot aantal belangstellenden, maar ook deelnemers en -sters warén aan wezig, toen met de wedstrijd spriet- lopen boven het water, begonnen werd. De kijkers kregen waar voor hun geld, want slechts één van de deelnemers bleef droog. Des middags ging het in optocht .voorafgegaan door „Liefde voor Harmonie naar het sportterrein, waar een gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen de toneelver. "e gemengde zangvereniging plaatsvond, welke door de zangers met 3-1 werd gewonnen. Na afloop hiervan werd met de wedstrijden hardlopen voor dames en heren een aanvang gemaakt. Ook hiervoor was grote deelname en veel belangstelling «SASSENHEIM Toch feest! Aan D.V.V. (de buurtvereniging van het bomen- kwartier) komt. de eer toe, dat hier de inhuldigingsdag niet geheel onop gemerkt is voorbij gegaan. Toen het bestuur zekerheid had, dat op die dag vrijaf zou worden gegeven, heeft het een mooi programma in elkaar gezet en zelfs nog kans gezien op en- cele kermisvermakelijkheden beslag te leggen. 's Morgens was er een optocht, waarbij fraai versierde fietsen, aulo- «.oud oeex, r».ees Griekspoor, Jan Koppenaal, Fried. Thieme, Stans Thieme, Alf. Duivenvoorden en Jan Duivenvoorden. Het diploma B verkregen: Tineke Verhoog, Joke Zwetsloot, Johanna Lepelaar, Clementina van der Voort, Mieke Verdegaal, Joop Fjrylink, Ton- ny Bergman, Joop Kuiper, Tony Weusten en Cornelis Bakker. VOORSCHOTEN Kroningsfeesten. In de ochtend van 6 September trok het muziek gezelschap „St. Laurentius" door Voorschotens straten, om" belangstel ling te trekken voor de te spelen voetbalwedstrijd op het Rouwkoop terrein tussen de „Oorlogsvrijwilli gers" en de „Placo". De opbrengst van deze wedstrijd was ten bate van de Niwin. Om half elf ving de wed strijd aan en eindigde met een 72 overwinning voor de oorlogsvrijwil ligers. 's Middags om 2 uur was er een plechtige openbare raadszitting, Voor deze gelegenheid waren de no tabelen van onze gemeente bijeen geroepen. We merkten op mgr. Th. Beckers, rector J. M. Bonsel en kap. P. Middelhof, ds. J. C. Hout zagers, ds. H. P. Fortgens, heren doktoren, de hoofden van dienst van de gemeente, de hoofden van de diverse scholen, de notaris, het bestuur van de Kon. Wilh. Vereni ging e.a. Direct na de opening las burgemeester J. C. v. d. Hoeven de proclamatie van H. M. Koningin Juliana voor, waarna hij een toe spraak hield, die via de microfoon ook voor de burgerij to horen was. Twee adressen van hulde, namens de raad van de gemeente Voorscho ten, werden gezonden aan haar H. Prinses Wilhelmina en H.M. Ko ningin Juliana. Om 3 uur verzamelden zich weer velen on het feestterrein voor volksspelen, waaraan door velen weer peco^tumeerd werd deelgeno men. Om 5 uur was er een gecostu meerde voetbalwedstrijd. Voor de avond was de Voorstraat op de oude manier geillumineerd en stond de muziektent weer gereed. In grote getalg waren de Voorschotena ren naar de Voorstraat gestroomd, waar het muziekgezelschap „Bene- venuto" een concert gaf. In de pauze werden een paar grappige filmpjes vertoond, daarna een korte reportage van het huwelijk van prins Bernhard' en prinses Juliana in 1937. Na pauze besteeg „St. Laurentius" de muziektent. En weldra hosten grote groepen om de tent terwijl „Oranje boven'' en „Overal" enz. weerklon ken. Met een fakkel- en lampion optocht werd het feest besloten. Serenade. Zaterdagavond bracht het St. Laurentius-muziekgezelschap het gouden echtpaar J. L. de Groot- M. Straathof een serenade. Onder grote belangstelling vertrok de stoet naar de woning aan de Papelaan 31. Zittend voor de deur nam het gouden p®ar de serenade in ontvangst. Op verzoek van de bruid en bruidegom werden nog een paar extra nummers ten beste gegeven. De toevloed van belangstellenden was geweldig. Het muziekgezelschap werd een rokertje en een verfrissende drank aangebo den en na afloop dankte de bruide gom persoonlijk voor het gebrachte eerbetoon. Na de serenade maakten zeer veel belangstellenden van de ge legenheid gebruik het gouden paar hun gelukwensen aan te bieden. WARMOND Kroningsfeest. Dc dag werd ingezet met een gezongen votiefmis tot de H. Geest, welke H. Mis door het college van B. en W„ alsmede door de commissie-leden werd bij ge woond. Om 9 uur werd begonnen met het tobbetjesteken voor mannen van 18 jaar en ouder. De belangstelling hiervoor' was, zowel van de zijde der •deelnemers, als van de toeschou wers zeer groot en menigeen haalde, onder hilariteit van de aanwezigen een flink nat pak. De uitslag is als volgt: le Dik van Tongeren; 2e Jan Beugelsdijk; 3e Jan Kopers; 4e Piet Vooren en 5e Piet van^dez Sleet. 's Middags om 2 uur begon de hin derniswedstrijd met paarden op het hardraverijterrein. Hoewel het vorig jaar hierbij naast vele spannede rit ten, vaak leuke tafereeltjes te zien waren, ilians was er geen enkele leu ke rit te bewonderen en de meest? ritten verliepen dan ook zonder enige spanning. Alleen de laatste kampnt- ten voerde de spanning wat op. War mond^ Fanfare verleende bij deze ge- beurtanis belangeloos haar medewer king. De uitslag luidt: Dirk War merdam: 2e Klaas Breedijk; 3e Koos van der Voor; 4e Koen Uit den Boo gaard. Door enkele belangstellenden werden enige geldprijzen uitgeloofd, voor een hardraverij op boerenpaar den, welke harddraverij direct na de ze wedstrijd verreden werd. De eer ste prijs werd gewonnen door Koos Heemskerk; 2e Gijs Vergeer; 3e Piet van Leeuwen; 4de Koos van der Voort. Doordat de „boerendraverij" nogal veel tijd in beslag had genomen, kon eerst te zes uur aan de wieler wedstrijd met hindernissen begonnen worden, welke wedstrijd in de War- mundastraat werd verreden. Een grote menigte was getuige, hoe goed Warmonds jeugd met het stalen ros overweg kan. Het was bijna donkqr toen de uitslag bekend gemaakt werd. le prijs Wim de Feyter, 2e Klaas van der Struys, 3e Wim Hui zing. 4e Henk Oskam, 5e Bas van Stijn. Van half één tot één uur luidden de klokken van de kerk cn het Se minarie om op deze wijze bekendheid te geven aan het feit, dat Koningin Juliana als Koningin der Nederlan den gekroond en gehuldigd was. Voor de jeugd was op De Baan een draaimolen geplaatst, die van een drukke klandizie van Warmond's jeugd mocht genieten. ,ent, terwijl ^°noptocM_georgam; ring u.. seerd werd, waaraan veien men, doch waarin, waarschijnlijk doordat het zo laat bekend werd gemaakt, slechts weinig lampions werden medegedragen. WASSENAAR Jubileumfeest. In die gemoede lijke stemming van „onder ons" die iedere dorpsgemeenschap kenmerkt heeft ook Wassenaar in de vorige week de jubileum feesten gevierd. De eerste dag van het feest. Maan dag, stond in het teken van de jeugd: 's Morgens optocht van schoolkinde ren door het dorp, feestvoorstellingen ir» diverse zalen en wedstrijden op het feestterrein, 's Middags kwam de niet meer leerplichtige jeugd aan bod in de volksspelen. Tegen de avond trok heel sportlievend Wassenaar naar het Oostdorp al of niet via de keurige erepoort aan het begin van de Oostdorperweg voor het bij wonen van de wielerwedstrijden, waarvoor zich vele tientallen ama teur-wielrenners hadden aangemeld. Het ontbrak niet aan spanning. Het regende premies om de renners nog meer aan te moedigen. Er werd we derom hard gereden. Jammer genoeg viel er een slachtoffer te betreuren: de 20-jarige van S. moest met een ernstige hoofdwonde in het Acade misch Ziekenhuis worden opgeno men. Dinsdagmorgen had op het Dorps plein de plechtige herdenking plaats van het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin. Wassenaarse verenigin gen defileerden: 200 zangers brachten een aubade en de burgemeester sprak een herdenkingsrede uit. 's Middags toonde de Wassenaarse politiehonden brigade voor een tal rijk publiek op Duinrell haar kunnen. En 5 uur begon op het Blauw Zwart- terrein aan de Katwijkseweg de op voering van het openluchtspel „Het Gulden Uur", van Jef Heydendaal. Het stuk en de keurige opvoering maakte de diepe indruk op de 500 be langstellende toeschouwers. De avond van de Koninginnedag werd besloten met een groot vuurwerk op Duinrell. De morgen van de derde dag werd gevuld met het ringrijden met ver sierde tilbury's. Een 40-tal versierde voertuigen reed mee. 's Middags een ander soort optocht: het bloemen corso, dat bijna een uur lang door het dorp trok. Het aantal deelnemers was niet groot, maar de kwaliteit der ver sieringen prima. De jury had tenmin ste lang werk voordat zij een oordeel uitsprak. Terwijl het bloemencorso nog voortduurde, arriveerde in het dorp een gezelschap Franse dansers en danseressen in gracieuse kleder drachten. Het gezelschap gaf een de monstratie in het volksdansen, die enorme ovatie's ontlokte aan de gro te massa kijklustigen. Zes uur viel de eerste start van de estafetteloop door Wassenaar, die weer door duizenden werd gadege- Om 7 uur had in huize Nieuw Rijksdorp een soort reünie van prijs winnaars plaats. De prijzen voor het ringrijden, het bloemencorso en de estafetteloop werden uitgereikt. Gisteravond brandde de feestver lichting weer.. Excelsior gaf daar een concert op het Plein. ZOETERMEER JUBILEUMFEESTEN. Op 2 September begonnen de fees telijkheden met koraalmuziek vanaf de toren der Ned. Herv. Kerk. Ook werden 's morgens kinderspelen ge houden, maar het hoogtepunt van de dag was wel de opvoering van het openluchtspel „Een prentenboek der Vaderlandse geschiedenis". Het spel dat geschreven is door mr. J. M. v. d. Meer. burgemeester van Berlicum (N.B.) en voorheen ambtenaar ter secretarie alhier, herdenkt tegelijker tijd het regeringsjubileum, de Vrede van Munster en de totstandkoming van de Grondwet van 1848. De spe lers en figuranten voerden, met de heer N. D. H. v. d. Brink als regis- vijf taferelen op, die achtereen volgens uitbeeldden de tijd van stad houder Willem I, Joost van den Von del, Koning Willem I, de Grondwets herziening van 1948 en de regering met zeer hoog octaangetal, een wel daad voor de moderne motoren. Uw motor trekt beslist zonder kloppen op. Komt met een nagenoeg ledige tank aan het Service station van: GEBR. VAN ULDEN Hooge Rijndijk 90 en U rijdt met een herboren motor weg!!! 7196 Van het bracht - --le.schr,jver vciaa van Delfts Blauw aangeboden. Aan mevr. v. d. Meer werden bloe men aangeboden. Om acht uur wer den de prijzen uitgereikt aan de „Palensteynruiters" die een demon stratie hadden gegeven. Nadat de film „Vijftig Jaren" onder veel belang stelling was vertoond, werden de festiviteiten besloten met een groot vuurwerk. Uitslag gecostumeerde kinderop tocht. le prijs G. A. v a.d. Hoogen, Willy Kramer, Ria de Vree en Al- phons v. Well. 2e prijs A. Hoogen- dam, I. v. d. SpekMeyer, W. Stout, B. Huurman en L. Janson. 3e prijs J. brandenhorst, R. v. d. Bosch, J. Riet kerk, L. Bontenbal, H. Groenheyde, J. Visser, Ada Verhey, J. Oosterom, K. Visser J. Kalisvaart en P. Over- beeke. Versierde jeeps. Eerste prijs A. Jongerius. Wedstrijd rijden met jeeps: le pr. J. Blonk, 2e G. Gareman, 3e H. Groenheyde, 4e. H. Brinkers, 5e C. de Kooter en 6e P. Kooren. Motorrijden met hindernissen: le prijs Verkade (Berkel). 2e P. v. d. Velden, 3e P. v. d. Marei (Piinacker), 4e Tijsterman en 5e G. v. d. Tas. Ringrijden voor dames op rijwie len: le prijs mej. Co Groenheyde Pd., 2e W. Bos, 3e mej. v. Haastert Rimmelzwaan, 4e R. v. Haastert. Hindernislopen voor dames. Ie r>r. B. Droogh, 2e G. v. Eek cn 3e Co. Groenheyde. Kruiwagenrijden: le prijs C. Hen- neken en W. v. d. Goes. 2e prijs H. Groenheyde en C. Waltman. Touwtrekken: le prijs C. Knoppers, 2e W. Lexmond, 3e A. v. Vliet en 4e C. Niewets. ZakloDen voor eomitéleden: le pr. M. Verbeek, 2e A. Groenheyde, 3e A. v. Well en 4e drs. P. Rademaker. Bij de allegorische optocht ziin de prijzen als volgt toegekend: Platte landsvrouwenvereniging, voor wagen plattelandsvrouw 1898, le prijs. Mui- derkring (deelnemers openluchtsoel). le orijs, G. F. Bayle, voorwagen His torieschrijver van Neerlands Onaf- hainkelykheild 2e prijs. Plattelands vrouwenvereniging, voor wagen plat telandsvrouw 1948, 3e prijs, een der de prijs ontvingen groep Herauten Oranjegarde, groen Burgers en. Bur geressen, groep Spaanse afgevaar digden. N. Gahrman, fa. Jongerius. Race wagen le prijs, Brinkers Fabrieken 2e pr., Fa. D. Groenhevde, Zwarte Handel 2e pr.. R.K. Middenstandsver eniging 2e pr., Pro Patria. Lichame lijke oefening 3e pr., Gebrs. v. d. Soek, „Zoetermeers Roem" 3e pr. Fischers Bazar, De Schoonste Feest dag 3e pr., Visclub Zoetermeer 3e pr. Mooiste paren in het openluchtsoel: mej. J. Beukers, le pr., mej. Rie In 't Veen, 2e prijs. De tentoonstelling ,.50 jaren Zoe- termeer-Zegwaart" blijft wegens enorme belangstelling, tot en mét Dinsdag 7 Sent. geopend. Terug uit de Oost. Onze plaats genoot J. Troost, die met de „Water man" in Rotterdam arriveerde, is in de ouderlijke woning teruggekeerd. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN, 7 Sept. Kaas. Aangevoerd 216 partijen. Prijs le srt 1.73—1.77, 2e soort 1.68—1.72, zwa re tot 1.85. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Sept. Groente. Bloemkool Ia 62103. idem I ƒ50—84 idem II 20—55.— idem III ƒ8.1012.40, Waspeen I 16.10—22.50, iedem II ƒ7.60—11.80, Bospeen 14.3022.70, Princ. bonen f 3468.Snijbonen 2054.Sla 1.60—5.70, Andijvie ƒ2.10—5.30, Kroten 5.50—8.7(L Uien ƒ4.50—9.10, Radijs ƒ3.103.20, Rode kool ƒ10.80 —12.10, Gele kool f 11.20—18.80, Groene kool 14.2016.10, Selderie 1.70—3.20, Peterselie 1.40—2.70, Aardappelen bommen ƒ3.406.10, idem groten f 3.409.90, idem Drie lingen 3.406.60. R'VEEN 6 Sept. Bloemen Asters 3-11 ct September (wit) 8-28 ct; idem (geel) 6-17 ct; Stella 33-49 et; Dou glas 10-16 ct; Gladiolx 3-33 ct; Dah lia's 6-39 ct per bos. Rayononten 5-18 Utopia 4-8 ct; Stel'a 3-9 ct. Lelie White Excelsior 6-8 ct per stuk. DE INHULDIGING VAN H.M. KONINGIN JULIANA is nu ten einde, maar onze 7201 nemen thans een aanvang. Hedenavond te ROELOFARENDSVEEN inschrijving van 1921 uur in Café „Franse Brug", Westeindo 83, tel. K. 1713419. voor de mondelinge cursussen: Mid- denstrndsdiploma-Associatic ex. Boekhouden-Engels. In het cursusjaar 19471948 28 geslaagden! ONDERWIJS-INSTITUUT „M.E.A.B.", o. 1. v. M. VAN DER HORST, Oude Rijn 158 - Leiden - Tel. K. 1710-22203. Buitengewone Algemene Vergadering van aandeelhouders der N.V. Boekhandel v.h. C. KOOYKER te Leiden op Dinsdig 14 Sept. te 3 uur ten kantore der Vennoot schap. 7189 Aandeelhouders kunnen inzage nemen van de te behandelen punten ten kantore der Vennootschap. OUD ADE Abonnementen en adver- tentiën worden aangenomen J. V. d. WERELD ZWARTEWEG 3

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1