Na de besprekingen te Moskou Een professor over atoom-energie Britse koninklijke familie 6 maanden op reis 3ia*te Cfolf Fokveedag te Alphen aan de Rijn DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1948 DE LEIDSE COURANT VlfcKUfc BLAU TAblUA 1 Functionarissen te Washington blij ven weigeren inlichtingen over de besprekingen te Moskou te verstrek ken. Uit persberichten en gesprek ken met functionarissen valt echter het volgende op te maken, aldus Reuter. De Westelijke vertegenwoordigers nemen het standpunt in volgens het welk: 1. de Westelijke mogendheden wensen, dat de Sowjét-Unie erkent, dat de Westelijke mogendheden het wettelijke recht hebben deel te ne men aan een vier-mogendhedenbe- stuur van Berlijn en dat zij de Sow- jet-verklaring, als zou Berlijn deel uitmaken van de Sowjet-zone, van de hand wijzen. 2. Dit houdt in, dat zij gebruik mogen maken van de verbindingen over land met de stad zonder in menging door de Sowjét-Unie. 3. Ieder soort valuta in Berlijn waarover men het eens zou worden, behoort onder een vier-mogendhe den bestuur te staan. 4. Iedere eventueel te bereiken overeenkomst moet ondubbelzinnig gesteld zijn, zonder mogelijkheid van ontduiking of verschil in inter pretatie; over de interpretaties moet men het volledig eens zijn, voordat de overeenkomst uiteindelijk wordt aanvaard. 5. Iedere vier-mogendhedenbe- spreking over het vraagstuk aan gaande Duitsland als een geheel, moet voorafgegaan worden door de opheffing van de blokkade van Ber lijn. Voorts moet overeenstemming worden bereikt over de agenda van een eventuele vier-mogendhedencon- ferentie waarbij uitgesloten is, dat een nieuw onderwerp ter sprake wordt gebracht. Reuter meldt uit Parijs, dat men ln kringen van hooggeplaatste di plomatieke personen optimistischer is dan ooit over het resultaat van de besprekingen te Móskou. In deze kringen verwacht men, dat een vier- mogendhedenbespreking gehouden zal worden op ministeriële basis en wel tegen September te Parijs. In deze kringen verklaart men, dat er bij alle betrokken partijen de ernstige wens heerst om tot een overeenkomst te geraken, „daar een alternatief een catastrofe zou be tekenen". Morgen weer een bijeenkomst? In diplomatieke kringen te Mos kou verwacht mén binnenkort nog een vergadering van de drie Wes terse afgezanten met Molotof. Aan de journalisten werd medegedeeld, dat dit nieuwe onderhoud misschien Vrijdagavond zou plaats vinden, doch als gewoonlijk werd er voor zichtigheidshalve aan toegevoegd, dat het ook wel Maandag zou kun nen worden. Intussen is in Berlijn nieuwe spanning ontstaan over een brief, welke de Russische stadscomman- dant Kotikow overhandigd heeft aan de plaatsvervangende burgemeester dr. Friedensburg, met beschuldiging van onrechtmatige besluiten. Men beschouwt deze brief als een aan loop tot nieuw ingrijpen van Rus land in het gemeentebestuur. De Britse en Amerikaanse mili- Chefs van generale staven bijeen Het Londense departement van Bui- tenlandse Zaken maakt bekend, dat de chefs van de generale staven van Engeland, Frankrijk, België, Neder land en Luxemburg, Dinsdag voor hét eerst te Londen vergaderd heb ben. Dit geschiedde op grond van de overeenkomst tussen de landen van het Pact van Brussel, die in April gesloten werd en krachtens welke de stafchefs van tijd tot tijd bijeen ko men om het werk der militaire com missie in ogenschouw te nemen.' De Amerikaanse en Canadese waarnemers, die regelmatig deelne men aan de besprekingen der mili taire commissie van de West-Europe- se Unie, woonden de vergadering bij. Van gezaghebbende zijde werd ver nemen, dat Lord Tedder, maarschalk der RAF, Engeland vertegenwoor digde. De vertegenwoordigers der an dere vier Europese landen waren voor Frankrijk: generaal C. F. Lechère, voöt Nederland: luit.-generaal H. J. Kruis, voor België: luit.-generaal E. Baele en voor Luxemburg: kolonel A. Jacoby. fcaire gouverneurs, Clay en Robert son, die Vrijdag een bezoek zouden brengen aan het Ruhrgebied, hebben aangekondigd, dat zij hun inspectie voorlopig hebben uitgesteld. Zij zul len te Berlijn blijven, omdat hun aanwezigheid aldaar vereist is. DUITSE Generaal Jean Ganeval, Franse commandant te Berlijn, heeft heden morgen verklaard, dat de vier mili taire gouverneurs in Duitsland, inge volge een te Moskou genomen be sluit, bijeen zouden komen om over leg te plegen over de geldkwestie. Volgens een officiële Franse woordvoerder zou de bijeenkomst te Berlijn gehouden worden. De datum was nog niet vastgesteld, doch het zou zeer spoedig zijn. „Dit is een zeer hoopgevend teken," aldus zei- de de woordvoerder, „en het beste nieuws tot nog toe." GROOTSE PLECHTIGHEID TE ORVAL OP KOMST. Op 8 September zal Kardinaal Mi- cara, Prefect van de H. Congregatie der Riten, in tegenwoordigheid van Koningin-Moeder Elisabeth, Kardi naal van Roey en talrijke aartsbis schoppen en bisschoppen de her- op gebouwde Basiliek van O. L. Vrouw van Orval in de Belgische pro vincie Luxemburg inwijden. Dit be tekent, dat deze aloude Cisterciënser Abdij, die in 1070 werd gesticht en tijdens de Franse revolutie volkomen v/erd,vernietigd, op die datum geheel herboren zal zijn. Pas in 1926 namen de Trappisten weer bezit van de ruïnes. Onder de energieke leiding van Dom Marie-Albert Van der Cruy&sen. 53ste Abt van Orval, rezen nieuwe gebouwen allengs uit het puin. Thans vormen de kloostergebouwen een indrukwekkend geheel in neo- romaanse stijl, en zij omringen ge noemde Basiliek op welker voorgevel een 17 M. hoge beeltenis van de H. Maagd en het Jezuskind is aange bracht. Velen zullen zich de mooie postzegels herinneren, die twintig jaar geleden werden uitgegeven ten bate van de reconstructie van Orval. Republikeinse ambtenaren niet langer gewenst in Batavia In een communiqué, dat de Rege ringsvoorlichtingsdienst gister heeft gepubliceerd, staat, dat personen in vaste dienst van de Republiek met hun gezinnen niet langer in Batavia mogen wonen. Leden en personeel van de Republikeinse delegatie wor den daar ook toe gerekend en zij zullen zich met hun gezinnen zo spoe dig mogelijk naar Repilblikeins ge bied moeten begeven, In het communiqué wordt verder gezegd, dat vele recente gebeurtenis sen tot dit besluit aanleiding heb'l_»n gegeven. Voor vergaderingen met de cpmmissie van goede diensten en de delegatie van het Koninkrijk kun nen leden en personeel van de Re publikeinse delegatie maar zon der hun gezinen in federaal ge bied worden toegelaten. Dat zal dan moeten geschieden op gelijke voor waarden (ook was getalssterkte be treft) als die welke gelden, wanneer er besprekingen tussen delegaties op Republikeins gebied worden gehou den. In voorzichtige bewoordingen hebben Republikeinen over dit be sluit gezegd, dat het in werkelijk heid uitwijzing betekent om aan elk officieel optreden van de Republiek in Batavia een einde te maken. Zoals te verwachten was, is het overnemen van de Centrale Burger lijke Ziekeninrichting te Batavia van de Republikeinen, niet zonder reac tie gebleven. In een communiqué van de Republikeinse delegatie wordt gezegd, dat een groot aantal patiën ten spontaan het ziekenhuis verliet, toen bekend werd, dat de Nederlan ders het ziekenhuis zouden „bezet ten". Het gehele Republikeinse per soneel zou de inrichting hebben ver laten. De Republiek schort de besprekin gen op totdat haar rechten zijn gega randeerd. Die woorden staan boven een bericht, dat het Republikeinse voorlichtingsbureau in New York heeft gepubliceerd. Er wordt in ge- IMMIGRATIE VAN JOODSE WEERBARE MANNEN VERBODEN? Naar van betrouwbare zijde te To1 Aviv wordt vernomen, heeft graaf Berngdotte aan de Israëlische rege ring alle immigratie van Joodse weerbare mannen met ingang van 2 September verboden. Men verwacht, dat de Israëlische regering de order niet zal agnvaar- den. Men kan gevoegelijk aannemen, al dus Reuter, dat Sjertok weigeren zal een beperking van immigratie te aan vaarden, „daar dit niet in overeen stemming is met de rechten van een souvereine staat". Men meent ech ter, dat Bernadotte hoe langer hoe bezorgder wordt over de „handha ving van het evenwicht van de macht", indien de Joden voort blij ven gaan met het binnen laten van weerbare mannen en over de moei lijkheid te verzekeren, dat de man nen niet getraind zullen worden voor de militaire dienst. DE NATIONALE BLOEMEN TENTOONSTELLING TE LEIDEN. EEN KIJKJE ACHTER DE STADSGEHOORZAAL. zegd, dat het werkcomité van het voorlopig parlement van de Repu bliek eenstemmig het besluit van premier Hatta heeft aanvaard om geen onderhandelingen met de Ne derlanders te voeren totdat de diplo matieke onaantastbaarheid van de Republikeinse delegatie is gewaar borgd. Dr. Van Mook zou moeten heengaan. Associated Press heeft in welinge lichte kringen in Den Haag verno men, dat dr. Van Mook waarschijn lijk spoedig zal worden opgevolgd door dr. Beel. Volgens een zegsman zou de heer Neher, die vorige week naar Batavia is vertrokken, ar. Van Mook van dit besluit op de hoogte hebben gebracht. Hij zou vervangen worden na de vorming van de inte rim-regering in Indië. Volgens een andere woordvoerder zou dr. Van Mook in functie kunnen blijven als hij zich accoord verklaard met een aantal voorwaarden, welke hem zul-' len worden gesteld. Verscheidene mi nisters zouden als voorwaarde voor hun toetreden tot de regering Drees hebben gesteld, dat Van Mook zou aftreden. In elk geval verwacht men, dat de bevoegdheden van de gouver- neer-generaal zullen worden be perkt. Mevr. Kosenkina geïnterviewd Mevrouw Kosenkina heeft gisteren voor het eerst een interview kunnen toestaan aan verslaggevers, meldt Ass. Press. Zij verklaarde uit het raam van het consulaat te zijn ge sprongen om aan de Russen te ont snappen en niet om zelfmoord te ple gen. Onder dwang van Lomakin en Pansjoeskin, die haar voorspiegelden dat zij een heldin zou worden, had zij indertijd een onjuiste verklaring af moeten leggen over haar „ont voering" en „redding". In een brief aan Lomakin van „Reed Farm" had zij haar levensgeschiedenis en die van haar man en zoon verhaald. Mevr. Kosenkina deelde mede, dat haar zoon in Januari 1942 bü Lenin grad was gesneuveld. Pansjoesjkin was na een brief van haar op „Reed Farm" verschenen. Zij meende hem haar standpunt te kunnen uiteenzetten en rekende op, enig menselijk meedogen. In plaats daarvan kreeg zij *e horen, dat zij als „vijand van de staat" beschouwd werd. Mevr. Kosenkina koesterde sinds de wegvoering van haar man in 1937 het voornemen naar Amerika te gaan. Haar zoon, die zij uit Smo lensk in de Oekraine meenam naar Moskou, om daar zijn opleiding .te doen voltooien, was eerste-jaarsstu dent aan de universiteit toen de oor log uitbrak. Hij had geen militaire opleiding genoten, was geen lid van de Rode jeugdorganisatie Komsonol of partijlid. Als staatsvijandig werd hij daarom zonder opleiding bij de stormtroepen voor Leningrad inge deeld. „Zij hebben mijn héle levens ver woest, omdat ik leefde voor «ijn man en mijn zoon. Geen van beiden bemoeide zich met politiek. Mijn zoon was student en mijn man was onderwijzer, zoals ik". „Ik stem niet in met de politiek van Stalin, ik houd van mijn land en mijn volk, maar ik ben het niet eens met he.t Sowjet- regiem", aldus mevrouw Kosenkina. Een trein met 1.500 Tsjecho-Slo- waakse vluchtelingen is uit de Ame rikaanse zone van Duitsland in Italië aangekomen Zij behoren bij een groep van 4.500 Tsjecho-SIowaken die het land hadden verlaten sinds de re- geeringsverandering. Volgens de „Nord-Deutsche Zeitung" is de laat ste Duitse voorzitter van het Inter nationale Olympische comité, de 57- jarige Ferdinand Ritter von Halt, al 39 maanden een gevangene in het Sowiet interneringskamp Buchen- walde. Amerika houdt de hand op uranium-ertsen Volgens Telepress heeft de publi cist Georges Seldes een interview ge had met de Belgische senator prof. Paul Libois. Het onderhoud had plaats te Brussel. Libois verklaarde, aldus telepress, dat de atoombom géén ge heim meer was voor bekwame onder zoekers. Hij beweerde voorts, dat er een geheime overeenkomst tussen Be^ië en de Verenigde Staten zou bestaan, die getekend zou zijn, toen de Belgische regering zich te Londen bevond. Op grond van deze overeen komst zou alle uranium-erts uit de Belgische Congo naar de V.S. ver scheept worden en wel in zulke hoe veelheden, dat de Amerikaanse fa brieken het niet zouden kunnen ver werken, noch nu noch in de toekomst „Het uraniumerts wordt opgehoopt om de productie van atoom-energie voor niet-militaire doeleinden te ver hinderen, waardoor de overheersing der steenkool-, olie- en electriciteits monopolies der Verenigde Staten in in gevaar zouden worden gebracht." Professor Libois gaf daarna een overzicht van hetgeen reeds aan uranium-erts geëxporteerd was. Op verzoek van de regering der V.S., zo vervolgde profeson Libois, maakt de Belgische regering de cijfers niet be kend. In 1940 was meer dan een mil- lioen kg uranium-erts naar de V.S. gezonden, In 1942 werd ongeveer de zelfde hoeveelheid verscheept. In 1$43 bedroeg het aantal naar de V.S. uitgevoerde kilogrammen uranium erts acht millioen. In 1944 waren het er ongeveer 9 millioen, in 1945 tach tig millioen. Ten naaste bij honderd negenentwintig millioen kg van dit erts ging in het eerste kwartaal van 1947 naar de V.S. Libois was van mening, dat de „.Union minière du Haut Katanga", die de uraniumvindplaatsen in de Congo bezit, „door de Amerikanen geroofd was', Overeenkomstig de Amerikaans-Belgische overeenkomst zou deze onderneming uranium te gen veel te lage prijs aan de V.S. le veren, waaraan zij niets kan ver anderen, daar de Belgische regering zelf het contract heeft aangegaan, zo besluit Telepress het verslag over het interview met professor Libois. DE NATIONALE BLOEMENTENTOONSTELLING TE LEIDEN. IN DE STADSGEHOORZAAL. Foto N. v. <3. Horst. Het Buckingham-palace heeft een voorlopig programma vrijgegeven over de reis van koning George, ko ningin Eiisabeth en prinses Margaret naar Nieuw-Zeeland, in het begm van volgend jaar. Op 27 Januari gaat de koninklijke familie aan boord van het slagschip „Vanguard", dat vorig jaar ook dienst deed bij het bezoek aan Zuid-Afrika. Het schip vertrekt van Devonport bij Plymouth naar Bilbao in Spanje en vaart via het Panama-kanaal naar Wellington, waar men op 8 Februari hoopt aan te komen. In de tussentijd zal het koninklijk gezin niet van boord gaan uit hoffelijkheid tegen over het land, dat het hoge bezoek geldt. Hoogtepunten van de tocht zullen folkloristische voorstellingen in ten minste vijf steden zijn van de Maori's, de oorspronkelijke bewoners van de eilanden. Op 1 Maart vaart de „Van guard" van Waitingi naar Sydney, vanwaar het koninklijk gezin enkele weken door Australië zal reizen; voornamelijk met de Viking-vliegtui gen des konings en anders per auto of trein. Waarschijnlijk zal het schip op de terugreis Kaap de Goede Hoop Geen verloving? De verwachte verloving van prinses Margaret is hiermede wellicht voor een jaar van de baan. Het gerucht wil, dat de markies van Blandford, erfgenaam van het hertogdom Marl borough, neef van Winston Churchill, en een gevierde gast van de konink lijke familie, op het punt zou staan Margaret ten huwelijk te vragen en dat.zij niet zou weigeren. Buckingham-palace heeft echter be kendgemaakt, dat de koning en de ko ningin geen verloving van hun jong ste dochter wensen, „die nog niet veel meer dan een kind is". Vorstelijke verlovingen plegen nu eenmaal slechts enkele maanden aan het hu welijk vooraf te gaan en in hofkrin gen verklaart men, dat het verbazing zou wekken, indien binnenkort het huwelijk van de prinses, die dezer aagen haar 18de verjaardag vierde, werd aangekondigd. Het is daarom niet waarschijnlijk dat een verloving vóór de grote reis zal afkomen. In de schoenfabriek van J. Ben- sing te Tilburg is door een brand veel schade aangericht aèn gebouw en aan inventaris. Een Tilburgse familie was erg royaal met bonnen, wat argwaan wekte. Het bleek ten slotte, dat een familielid te Nijmegen, werkzaam op het distributiekantoor daarvoor zorgde. Zowel de Tilburgse als de Nijmeegse familie is in arrest ge steld. De Oranje vertrekt Donderdag a.s. naar Indië. Zij zal op 16 Septem ber in Batavia aankomen. Voor de bakkersarbeid tijdens de inhuldigingsfeesten (3 op 4 en 6 op 7 September) is eenzelfde vergunning verleend als voor de nacht van 30 op 31 Augustus. l^adat gistermorgen in Hotel „Toor" de Alphense Fokveedag en kaas- tentoonstelling door burgemeester mr. F. M. A. Schokking was ge opend, waarover wij gisteren reeds het een en ander mededeelden, ving het werk aan van de jury ter beoordeling van de inzendingen fokvee- materiaal. Alhoewel de vereniging te Aarlanderveen dit keer door om standigheden aan deze fokveedag niet kon deelnemen en de plaatselijke fokveevereniging het geheel te—verzorgen had, was het aantal inzendin gen toch wel van dien aard, dat zowel de vereniging als de leden er volkomen tevreden mee kunnen zijn. De algemene indruk over de kwali teit der inzendingen is zeer goed te noemen, hetgeen begrijpelijkerwijze voor een belangrijk deel is toe te schrijven aan de heel goede graspositie van dit jaar. Vermeldenswaard is, dat het zwart-bont veeslag op deze fok veedag goed vertegenwoordig was voor wat de kwantiteit betreft, doch wij moeten er hier meteen ne wens aan toevoegen, dat in de zwartbont- fokkerij in de toekomst ook hier in deze streek wat meer lijn zal wor den gebracht en tot een hoger peil zal worden gevoerd. Vee van zeer goed gehalte De jury werd gevormd voor het zwartblaar veeslag de heer J. v. d. Goot, Wassenaar, M. M. de Jong, Dub beldam, J. Langeveld, Lisse, W. van Santen, Wassenaar. Voor zwartbont veeslag de heren A. Louter, Voor burg, Joh. Wesselingh, Zoeterwoude. Alg. arbiter was ir. P. Verhoeven, Den Haag. Voor de afdeling geiten fungeerden als juryleden de heren E. J. Bats, Voorburg en C. J. van Tol te Lisse. Wegens plaatsgebrek kunnen wy alleen de eerste prijzen vermelden. AftL Zwartblaar. Stieren van 3 jaar en ouder, geb. voor 1 Oct 1945: l.a prijs; C. v. Zwieten, Alphen aan de Rijn. lb M. Visser, Alphen aan de Rijn. Stieren 2 jaar, geb. tussen 30 Sept. '45 en 1 Oct. '46: l.a Gebrs. Roest, Alphen a. d. Rijn. l.b'J. van Dorp, Hazerswoude. Stieren van 1 j.. geb. na 30 Sept. 1946 1. pr. Gebrs. v. d. Meer, Alphen a. d. Rijn. Kalfstie- ren geb. tussen 10 Sept '47 en 16 Maart '48. Ie pr. A. van Dorp, Hazers woude. Kalf stieren geb. tussen 15-3 '48 en 1-5 '48 l.a N. van Zwieten, Ha-, zerswoude; l.b R. v. J. C. van Zwie ten, Alphen aan de Rijn. Kuiskalve ren, geb. na 30 Sept. '47 en vóór 15 Febr. '48. 2e. L. van Galen 'Czn., Al pen aan de Rijn. Idem, geb. na 14 Febr. en vóór 15 Maart '48 l.a J. van Dorp, Hazerswoude; l.b J. A. Wol- merstett, Alphen aan de Rijn. Kuis kalveren geb. na 14 Maart en voor 1 Mei '48 l.a C. van Zwieten, Alphen aan de Rijn; l.b idem. Melkkoeien geb. voor 1 Oct. 1943, afgekalfd hebbende na 1 Jan. 1948: l.a L. de Wit, Alphen aan de Rijn; l.b J. van Dorp, Hazerswoude; l.c S. L. de Wit Alphen aan de Rijn; l.e S. J. van Dorp, Hazerswoude; l.f S. C. van Zwieten. Melkkoeien geb. voor 1 Oct. 1943, afgekalfd hebbende na 15 Maart '48: l.a C. van Zwieten, Alphen aan de Rijn; l.b J. van Dorp, Hazerswoude; l.c Jac. Rijlaarsdam, Alphen a. d. Rijn; l.d R. M. van Galen, Hazers woude; l.e C. van Zwieten, Alphen aande Rijn. Melkkoeien geb. tussen Oct. 1943 en 30 Sept. 1944, afgekalfd hebben de na 1 Jan. 1948: l.a stal van der Kloot Meijburg, Alphen a. d. Rijn; Productieklasse: l.a H. Voorbij Hzn., Alphen a. d. Rijn; l.b S. C. van Zwieten, Adem. Dragende koeien, geb. vóór 1 Oct. 1945, waarvan de kalfdatum valt vóór 15 Febr. 1949: l.a J. van Dorp, Ha zerswoude; l.b stal v. d. Kloot Meij burg, Alphen a. d. Rijn; l.c A. van Dorp, Hazerswoude. Melkschotten, geb. vóór 1 Oct. 1945 afgekalfd hebbende na 1 Jan. 1948: stal v. d. Kloot Meijburg, Alphen a. d. Rijn; l.b A. van Dorp, Hazers woude. Melkvaarzen, geb. vóór 1 Oct. 1946, afgekalfd hebbende na 1 Oct. 1947: 2e. L. de Wit, Alphen a. d. Rijn. Dragehde vaarzen, geb. na 30 Sept. 1945: la. C. v. Zwieten, Alphen a. d. Rijn; l.b P. A. Wolmerstett, Al phen aan den Rijn. Pinken geb. na 30 Sept. 1946, 3 stuks van één eigenaar, afstammen de van 1 vader: l.a J. van Dorp, Ha zerswoude; l.b groep van C. van Zwieten, Alphen aan den Rijn. Grootste en beste collectie kalve ren, afstammende van één vader, zowel stier- als kuiskalveren: le. collectie C. v. Zwieten, Alphen aan den Aijn. Fok-familie: le J. van Dorp. Ha zerswoude. 5 afstammelingen van één vader: le J. van Dorp, Hazerswoude. 5 eigen gefokte volbloeden uit één bedrijf: l.a C. van Zwieten, Alphen a. d. Rijn; l.b J. van Dorp, Hazers woude. Collectie vee uit één bedryf: l.a C. van Zwieten, Alphen a. d. Rijn; l.b J. van Dorp, Hazerswoude, l.d L. de Wit .Alphen a. d. Rijn. Kampioenschappen: De stier van M. van Zwieten, Air-hen a. d. Ri<n, werd kampioen. Johannes van M. Visser, Alphen a. d. Rijn, reserve kampioen. Bij de koelen werd kam pioen Gonne van L. de Wit, Alphen a. d. Rijn en res. kampioen Jeltje van H. Voorbij Hzn., Alphen aan den Rijn. Stieren van 1 jaar, geb. na 30 Sept. 1946: 2e prijs H. v. Leeuwen, Alphen aan den Rijn. Kalfstieren, geb. tussen 10 Sept. '47 en 16 Mrt. '48: 3e W. v. d. Waal( Alphen aan den Rijn. Kuiskalveren, geb. na 30 Sept. '47 en vóór 15 Febr. '48: le. Jac. Oskam, Alphen a. d. Rijn. Melkkoeien, geb. vóór 1 Oct. 1943 afgekalfd hebbende na 1 Jan. '48: le Jac. Oskam, Alphen a. d. Rijn. Melkkoeien, geb. tussen 1 Oct. '43 en 30 Sept. 1944, afgekalfd hebbende na 1 Jan. 1948: le Jac. Oskam, Al phen a. d. Rijn. Dragende koeien, geb. vóór 1 Oct. 1945, waarvan de kalfdatum valt vóór 15 Febr. 1949: le W. v. d. Waal, Alphen a. d. Rijn; 3e Jac. Oskam, Alphen a. d. Ryn. Melkschotten, geb. vóór 1 Oct. '45. afgekalfd hebbende na 1 Jan. 1948: le J. Verduin, Alphen a. d. Rijn. Melkvaarzen, geb. vóór 1 Oct. '46, afgekalfd hebbende na 1 Oct. 1947: le J. Verduin, Alphen a. d. Ryn. Grootste en beste collectie kalve ren, afstammende van één vader, zo wel stier als kuiskalveren: le Jac. Oskam, Alphen a. d. Rijn. Collectie vee uit één bedrijf: le Jac. Oskam, Alphen a. d. Rijn. Kampioenschappen: Kampioen ia de stier „Ada '38" van Jac. Oskam, Alphen a. d. Rijn. Reserve kampioen de stier „Betsy 3" van J. Verduin, Alphen aan den Rijn. Afdeling geiten. Geiten, geb. in 1947: l.a P. C. Splinter, Zoeterwoude; l.b D. Ver kade. Alphen aan den Rijn. Geiten, geb. in 1945 en 1946: le Chr. van Mil, Zoeterwoude. Geiten-lammeren, geb. in 1948: le C. T. de Bruin, Ter Aar. Boklameren, geb. in 1948: l.a P. Vink, Zoeterwoude. Bokken, geb. in 1947: le Wortman, Hazerswoude. Oudere bokken: le. Geitenfokver „Eendracht maakt Macht", Alphen a. d. Rijn. Verenigingsprijs: le. Fokvereni- ging „Eensgezindheid", Zoetrewoude. Kampioen werd de geit van A. G. v. d. Werf, te Zoeterwoude. Res. kam pioen werd Nellie 131/s van C. P. Splinter, Zoeterwoude.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 13