3)e £<2icbeSoi4^cmt Geweld zal Tito moeten doen buigen Djokja smokkelt opium Tegenhanger van mevr. Kosenkina 700-jarig bestaan van de Dom van Keulen Directeur: C. M. VAN HAMER8VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN MAANDAG 16 AUGUSTUS 1948 39ste JAARGANG No. 11468 EEN GROTE SMOKKELAFFAIRE IN INDIË WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" Bur. Papengracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p, w., 1.30 p. mnd., f 3.90 p. kwart. Franco p. p. f4.65 - Advert.: 15 ct p. mjn. Telefoontjes f 1.50 Ned. vrouwen betuigen hun aanhan kelijkheid. Ter gelegenheid van het gouden regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina biedt de Stichting Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw 18981948" te 's-Gravenhage de verzamel de handtekeningen van circa 3/4 millioen vrouwen aan H.M. de Ko ningin aan. Op 4 Alkmaarse kaasber ries gerangschikt, worden de hand tekeningen door leden van het V. H. K. uit het gebouw van de stichting gedragen. Dé aanbieding van de handtekeningen geschiedt Maandag a.s. op Paleis Het Loo. Heden weer ontmoetign met Molotof? Naar verwacht wordt zullen de di plomatieke vertegenwoordigers der Westelijke mogendheden te Moskou hedenmiddag een nieuw onderhoud op het Kremlin hebben met Molotof, de Sowjet-minister van buitenlandse zaken, teneinde een basis te vinden voor Vier-mogendheden besprekin gen over de Duitse kwestie. Men ver wacht, dat de besprekingen om vijf uur plaatselijke tijd een aanvang zul len nemen. Gisterenmiddag kwamen, de afge zanten op de Amerikaanse ambassa de bijeen. Naar men meent hebben zij nieuwe instructies van hun rege ringen ontvangen. Than6 gaat de der de week der onderhandelingen te Moskou over het genoemde onder-1 nu zo goed uitkomt als'afleidings- werp in. manoeuvre in verband met het ge waar alles in Russische handen is. De eerste maatregelen zullen eco- nimsche sancties zijn, maar als die niet het gewenste resultaat opleveren, moet men rekening houden met ge wapend optreden. BERICHTEN uit Zuid-Oost-Europa wijzen er op dat het Russisch-Zuid. Slavische conflict langzamerhand gevaarlijke kanten krijgt aldus meldt de Londense correspondent van het ,.Alg. Dagblad". Straffe -maat regelen tegen Zuid-Slavië worden ver wacht, zodra de Donau-conferentie te' Belgrado is afgelopen, aldus de doorgaans gematigde Engelse krant „The Observer". Zowel uit Hongarije als uit Roemenië worden troe penbewegingen in de richting van de de Züidslavische grens' gemeld. Men schat, dat het aantal nieuwe divisies dat in de laatste zes weken in deze streken is aangekomen ongeveer vijftien bedraagt. Zij zijn volledig uitge rust. Gaat men het conflict uitvechten Uit de Züidslavische minderheid in Hongarije vormt men op het ogenblik èen „Zuidslavisch legioen", dat Tito moet bestrijden. Hoewel dit alles niet wil zeggen, dat Rusland nu al beslo ten is om oorlog te gaan voeren te gen Zuidslavië, wijst een en ander er toch wel op, dat de Russen het con flict met Tito tot het einde toe willen uitvechten en niet voor oorlog zou den terugdeinzen, wanneer andere middelen mochten falen. Men vreest in Boedapest en Boeka rest dat Hongarije en Roemenië hun strijdkrachten aan de zijde van Rus land zullen moeten stellen en vooral in Boedapest piaakt met zich zenuw achtig, daar men de parallel met 1941 npg niet is vergeten. Een aanwijzing dat ook maarschalk Tito het militai re gevaar inziet, vormt zijn verkla ring van Donderdag, toen' hij zei: Wij moeten alles doen om ons land te verdedigen en ons leger' moet al tijd klaar staan. Het is de bedoeling van de Russen om niet langer Tito te vermanen, maar om het regiem in Zuid-Slavië volledig ten val te brengen en te vervangen door een regiem zoals dat in andere landen' van Oost-Europa, Republiek Korea geproclameerd Gisteren is de Koreaanse Republiek geboren. Deze omvat het Zuidelijk gedeelte des lands, dat bezet wordt door de Amerikanen. Gelijk bekend heeft het Noorden, waar de Russen de schepter zwaaien, een eigen rege ring. De Koreaanse republiek heeft haar zetel te Seoel. Zij is Vrijdag de facto erkend door de Verenigde Sta ten en China. Vijftig duizend politiemannen wa ren Zondag op de been, om commu nistische relletjes te voorkofnen. Ge neraal MacArthur, de geallieerde op perbevelhebber in Japan, was aanwe zig bij de plechtigheden. Korea, een schiereiland van Mand- sjoerije. was min of méér een zelf standige staat totdat het in 1910 door Japan werd geannexeerd. Na de jong ste oorlog strandde elke poging om beide bezettingszones te verenigen op den onwil der Russen. Onder toezicht van de Verenigde Naties werden in Mei van dit jaar in het Zuiden ver kiezingen gehouden. Republiek financiert er buitenlandse missies mee \7AN OFFICIËLE Nederlands-Indische zyde werd Zaterdag meegedeeld, dat de Nederlandse politie een grote smokkelaffaire in opuim tussen de republiek en verschillende plaatsen in Zuid-Slavië ,via Batavia en Soerabaja ontdekt heeft. De betreffende woordvoerder verklaarde, dat de Nederlandse politie het bewijs bezit, dat een hoeveelheid opium naar Batavia vervoerd werd met de trein, waarin kort geleden de onderhandé- Imgsdelegatiee van de Commissie van Goede Diensten uit Djokjakarta te rugkeerden. De smokkel-affaire werd in elkaar gezet in Djokjakarta en ge leid door hoge republikeinse autoriteiten. De winsten, die hieruit voort vloeiden, werden gebruikt voor de financiering van de republikeinse bui tenlandse missies. de, die twee jaar geleden 30.000 Indo nesiërs in Celebes heeft vermoord. De Hollanders worden ook beschul digd van het „wellustig doden'' van 150 Indonesiërs bij Tasikmalaja in het begin van dit jaar, van het „ver moorden" van 300 burgers, van het verwonden van 200 burgers in de buurt van Krawaiig in December jl. en van het „afslachten" van meer dan 200 burgers bij Cheribon in Mei van dit jaar. Het bulletin beschul digt de Nederlandse autoriteiten er van, dat zij geweigerd hebben bij zonderheden hieromtrent' te (publi ceren Nederland zal protesteren bij C. v. G. D. De Commissie van Goede Diensten is per brief er van op de hoogte ge steld, dat de Nederlanders een uitge breid rapport ovgr de-zaak, waarbij volgens de beweringen verschillende •leden van de republikeinse delegatie betrokken zijn, zullen indienen. Ten slotte werd verklaard, dat het mogelijk is, dat de Nederlanders de onschendbaarheid, die aan de republi keinse onderhandelaars gewaarborgd wordt, zullen intrekken ten gevolge van dit smokkelschandaal. Republikeinse woordvoerders, die aan de delegatie verbonden zijn en die zich nu in Batavia bevinden, ver klaarden geen commentaar op de Ne- 'derlandse- beschuldigingen te hebben. Het merendeel van het republikeinse personeel van de onderhandeling, commissie bleef in Djokjakarta, toen de Commissie van Goede Diensten naar Batavia ging, vanwege het op schorten van de politieke besprekin gen. Hadji Agoes Salim, de republikein se minister van Buitenlandse Zaken, was niet bereid, de verklaringen van Nederlandse zijde over deze aangele genheid te logenstraffen. Hij voegde hieraan toe, dat door de Nederlandse autoriteiten ter zake geen officiële be schuldiging is ingediend. Naar van Nederlandse zijde wordt vernomen, zal in het begin van deze week de Nederlandse delegatie bij de Commissie voor Goede Diensten een protest indienen tegen „de schending door de republiek van de internatio nale opium-overeenkomst. REPUBLIKEINSE BESCHULDIGINGEN. Het republikeinse voorlichtings bureau heeft heden een bulletin ge publiceerd met de beschuldiging: „Afslachting van Indonesiërs op grote schaal door Hollanders gaat voort". Het bulletin begint met de mede deling, dat alle beschuldigden van de Bondowoso-affaire, die de dood van 57 Indonesiërs op hun geweten hebben, werden vrijgesproken, be halve een sergeant-majoor, die tot 1 maand, gevangenisstraf werd ver oordeeld, maar weer direct werd vrijgelaten. Het bulletin gaat v'erder met ,zijn beschuldiging: „Enige duizenden In donesiërs werden bij Tjikalong (West-Java) gedood door Nederland se kooplieden en Duitsenazies, die v/aren samengetrokken uit het korps speciale 'troepen, onder comihando van de beruchte kapitein Wester ling, die ook de troep commandeer- Prinseljjk Paar bij Olympische Rui- ken naar de prestaties der Olympi- lerwedstrijden. H.K.H. Prinses Juliana geniet van een sigaret, ter wijl Z.K.H. Prins Bernhard naden kend aan zijn pijp trekt bij het kij- Moskou onthult „spionnage-schandaal" LIET GEVAL KOSENKINA is nog lang niet uit de wereld; het wordt aanleiding tot ajlerlei „onthullingen". Nadat de Russische ambassadeur ir. Washington, Panjoesjkin, Zaterdag ruim anderhalf uur gecorffereerd had met, de Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Lovett, over ipevrouw Kosenkina (wier uittering hij eiste), maakte Radio-Moskou gisteren een „spionnage"-schandaal bekend, waarbij een Amerikaanse di plomaat in Moskou betrokken zouzijn. Deze functionaris is luitenant Dreher, toegevoegd Amerikaans marine-attaché aan de ambassade té Mios- kou. Deze spionnage-affaire zou reeds in val van mevr. Kosenkina. April ontdekt zijn, doch Moskou komt Officieel is te Washington bekend er nu eerst mee aandragen, omdat het gemaakt, dat de Russische ambassa deur van Lovett heeft geëist, dat me vrouw Kosenkina onder Russische „bescherming" zal worden geplaatst en de zij zal worden vervoerd naar een door de Russische consul aan te wijzen plaats. Lovett heeft dit geweigerd. Hij zei- de mevrouw Kosenkina niet te kun nen verplichten zich onder controle van wien dan ook te stellen. Hij weersprak, dat de Russische consul Lomakin haar niet had mogen bezoe ken. De consul had haar wel degelijk bezocht, maar zij had gezegd hem niet te willen spreken. Lovett zal laten onderzoeken of de New Yorkse politie de diplomatieke onschendbaarheid van het Sowjet-consulaat geschonden heeft door, naar Panjoesjkin beweer de, de kamer van mevr. Kosenkina te onderzoeken na de sprong uit het raam. Mevr. Kosenkina heeft zich bereid "erklaard, verklaringen af te leggen voor de Congrescommissie voor on Amerikaanse activiteiten, zodra haar toestand zulks toelaat. Overigens schijnt deze Russin, die moest terug keren naar de Sowjet-Unie, vele lot genoten te hebben Gemeld wordt, dat de repatriëring van Russen uit de: V-S. de omvang van een landverhui zing aanneemt. In twee maanden zijn 500 Russen vertrokken. De meesten zijn ingenieurs, technici en personen met vrije beroepen. sche ruiters in de springwedstrijd. Het Prinselijk Paar bevindt zich in cognito in Engeland ter bijwoning van de Olympische Spelen. DE STRIJD IN PALESTINA. Volgens een Israëlisch legerbericht zijn de Arabieren Zondagochtend vroeg langs het gehele Jeruzalem- front een aanval begonnen. De aan val was in hoofdzaak jsericht tegen Ramat Aahel, een Joodse nederzet ting aan de weg van Jeruzalem naar Bethlehem, de berg Zion en Beith Is raël, zo zegt het communiqué. Israë lische troelen openden het vuur op Arabisch concentraties. De aanvzd duurde twee uur. IIET MENINGSVERSCHIL TUSSEN NEDERLAND EN ZWITSERLAND OVER DE TERUGGAVE VAN HET DOOR DE DUITSERS GEROOFDE GOUD. De Zwitserse pers reageert krach tig op de commentaren, die de Ne derlandse pers 'publiceert naar aan leiding yan het goud, dat door de Duitsers is geroofd en naar Zwitser land getransporteerd. Verschillende bladen, waaronder de te Bazel ver schijnende „Nationale Zeitung" her inneren er in dit verband aan, dat het standpunt van Zwitserland als volgt luidt: „Krachtens de overeen komst van Washington van 25 Mei 1946 heeft Zwitserland zich verbon den aan de geallieerden 250 millioen Z. francs' in goud te betalen. In deze overeenkomst werd vastgesteld, dat Zwitserland door deze betaling volle dig en definitief heeft voldaan aan de vorderingen der geallieerden, en bovendien, dat de Brits-Frans-Ame rikaanse ondertekenaars handelden namens alle geallieerdeh, en in het bijzonder van Nederland. Dit is de reden, waarom Zwitserland weigert over deze kwestie in onderhandelin gen te treden". De „Gazette de Lausanne" schrijft: „Het komt ons voor, dat het Neder landse standpunt de begrippen „vijan delijk activa" en „geroofd goud" ver wart. Tenslotte moet gezegd worden, dat men hardnekkig de situatie van een neutraal land en zijn banken mis kent, hoewel Nederland in de periode van 1914 tot 1918 en in 1939—1940 toch ruimschoots in de gelegenheid is geweest om een dergelijke situatie te leren kennen. Indien men immers het standpunt zou erkennen, dat Neder land thans verdedigt, zou niets de Oostenrijkers, de Tsjechen, Polen of zelfs de Duitse joden ervan kunnen weerhouden om van de Nederlandse Bank terugbetaling te eisen van het goud, dat deze bank evenals wij, tot 10 Mei 1940 in betaling of transito heeft moeten accepteren". Zondag is met grote plechtigheid het 700-jarig bestaan van de Dom van Keulen gevierd. Zaterdag werd de afgezant van Z.H. de Paus, kardinaal-legaat Cle mente Micara, op het plein voor de St. Andreas-kerk door 30 a 40.000 mensen begroet. In de kerk verwel komde kardinaal Frings (Keulen) in het Latijn officieel de kardinaal legaat, die in het Duits antwoordde. Zondag was het hoogtepunt van de viering. In een plechtige proces sie werden de acht kostbare reli kwieën van Keulen door de feeste lijk versierde straten naar de Dom overgebracht. Voorop de schrijn van de H. Ursula, daarna die van de H. Albertus, de H. Severinus, de H. Evergislus, de H. Kunibert, de H. Agiloph, de H. Heribert en de H. Engelbert. Vijftig meter verder volgde de met bloemen getooide wagen met de schrijn van de Drie KoniAgen, waarin zich volgens overlevering het gebeente bevindt van de drie Wijzen uit het Oosten. Achter het schrijn stapten de bur gemeester van de stad, de gemeente raadsleden, de Duitse kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders met mij ter en staf, daarna- de Duitse en buitenlandse bissohoppen, aartsbis schoppen en kardinalen. Om tien uur trad de processie de Dom binnen. Verscheidene honderd duizenden mensen stonden op het kerkplein en* de belendende straten samengedromd, zelfs tot op de da ken van de huizen en öp het puin rond de kathedraal. Alleen de cle rus, de prelaten, de eregasten, 32 buitenlandse journalisten en een honderdtal Duitse journalisten kon den in de Dom worden toegelaten. De pontificale Hoogmis is opge dragen door Mgr. Micara, kardinaal legaat, en de kanselrede is uitge sproken door Z.E. kardinaal Jozef Frings, aartsbisschop van Keulen. Na de pontificale Mis heeft de kardinaal-legaat, omringd door de kardinalen en aartsbisschoppen, van- „ZOMER" IN EUROPA. De slechtste zomer sinds jaren in Europa heeft belangrijke oogsten ver nietigd en de plannen van vacantie- gangers en hoteliers in duigen doen vallen, zo meldt Reuter's correspon dent uit Londen. Zware sneeuwval in Zwitserland en Frankrijk, een storm met een snelheid van 144 kilometer per uur in Belgnë, enige centimeters regenval in twee dagen te Berlijn dat zijn zo de voornaamste punten van de berichten uit de hoofdsteden. In België heeft men sinds mensen heugenis niet zulk een slechte zomer meegemaakt. Men verwacht, dat meer dan de helftvan de tarweoogst dit jaar verloren is. De vroege aardappels hebben evenveel geleden. In de Bo- ven-Alpen hebben de schaapherders voor het eerst sinds 20 jaar hun kud den naar de dalen moeten drijven we gens de hevige sneeuwval. De berg passen zijn versperd, de sneeuw ligt 45 centimeter hoog. Van de kusten vSn het Kanaal en de Atlantische Oceaan worden zware zeeën en stor men gemeld. uit het portaal van de Dom de Pau selijke zegen aan de menigte ge- géven. Des middags te 15.30 had in het stadion te Keulen een grote demon stratie plaats, in aanwezigheid van de kardinaal-legaat en van alle Duitse en buitenlandse kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders. De aartsbisschop van Keulen, kar dinaal Frings, de apostolische visi tator voor Duitsland, bisschop Muench, bisschop Gannon, die het episcopaat van Noord-Amerika ver tegenwoordigt, de kardinalen van Mechelen, Parijs, Westminster, de bisschop van Roermond, evenals de kardinaal-legaat zelf hebben daar het woord gevoerd. NIEUWE AANKOOPMACHTIGIN GEN VOOR MARSHALL-LANDEN. De E.C.A. heeft gisteren nieuwe aankoopmachtigingen voor Europese landen en China bekendgemaakt tot een gezamenlijk bedrag van 104.941. een gezamenlijk bedrag van 104.941.449 dollar. Voor de kosten van transport over zee is opnieuw een be drag van ruim 30 millioen dollar ge reserveerd. Naar Aneta uit New York meldt, is het aan Nederland toegewezen be drag niet 10.012.000 doll., zoals door Reuter werd gemeld, doch 10.152.000 doll. De Nederlandse toewijzing omvat n.l. ook een bedrag van 140.000 dóll. voor de aankoop van houtpulp, terwijl het in het bericht van giste ren genoemde bedrag ad 1 millioen dollar alleen bestemd is voor de aan koop van aluminium. BENOEMING ERE-KANUNNIK. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot Ete-Kanun- nik van het Hoogwaardig Kathe draal-Kapittel te Haarlem de Hoog- eerw. Heer J. p. J. Kok, Deken en Pastoor te Delft. OPLOSSING VAN HET H.T.M.- CONFLICT. Nadat Zaterdag de door de drie bij het H.T.M.-conflict betrokken vak organisaties voorgestelde loonsverbe teringen in de Raad van Beheer wa ren besproken en de Personeelsraad van de H.T.M. van Zaterdagochtend half tien uur tot één uur erover ver gaderde, kon de directeur van de H. T.M. mededelen, dat in volledige overeenstemming met de vakorgani- satiës een oplossing is verkregen, die aan vele wensen tegemoet komt. ROOFOVERVAL OP ALLEEN- WpNENDE DAME. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is een roofoverval gepleegd op de alleenwonende madame de Pres- signy, die een landhuisje bewoond in de Oisterwijkse bossen. Twee gemaskerde mannen dron gen haar huis binnen, bonden haar en brachten haar een snede over het gezicht toe. Zij namen voor een belangrijk be drag aan gouden sieraden mede. De politie stelt een onderzoek in. UITVAART PROF. J. J. VERHAAR Onder grote deelneming heeft te Rotterdam dé plechtige uitvaart plaats gehad van het stoffelijk over schot van de Maandag 1.1. overleden professor J. P. Verhaar. In de kapel van de R.K. Weeshui zen aan de West-Kruiskade werden om 9 uur de Metten gezongen, waar na te 9,30 uur de plechtige Requiem mis werd opgedragen door een broe der van de overledene, pater Ver haar O.F.M. Assistentie verleenden pastoor R. v. d. Linden O.P. als dia ken en pastoor N. Apeldoorn O.P. als subdiaken. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich o.a. de moeder van de overledene, de leden van het dage lijks bestuur van de R.K. Weeshui zen en enkele overige bestuursle de^ vele eerwaarde heren geeste lijken en talrijken, die, onderricht door wijlen professor Verhaar, tot ons H. Geloof zijn overgegaan. De hoogeerwaarde'heer J. H. Nie- kel, deken van Rotterdam, hield de lijkrede, waarin hij de loopbaan van professor Verhaar schetste en hem tekende als een man van weten schap, die heel zijn priesterleven aan het leeraarsambt heeft gewijd. Na de plechtige Requiem had de begrafenis plaats op de begraaf plaats „Orooswijk". De beaarding werd verricht door pater Verhaar O.F.M. met dezelfde assistentie als bij de plechtige H. Mis van Requiem. OUD-GIJZELAARS BIJEEN TE 's-HERTOGENBOSCH. Oud-gijzelaars uit de bezettingstijd hielden Zaterdag in het Grote Zie kenhuis te 's-Hertogenbosch een reünie. In de morgenuren had in de aula een bijeenkomst plaats, tijdens? welke vertegenwoordigers van de oud-gijzelaars, woorden van dank trachten aan directie en personeel van het ziekenhuis. Dit gebouw heeft in het leven der gijzelaars een grote rol gespeeld. Hier werden velen, onder het oog van Duitse artsen, afgekeurd voor het verblijf in het gijzelaarskamp. Via het ziekenhuis kon contact gelegd worden met de familie. Om uitdruk king tegeven aan de dankbaarheid voor de verleende hulp, bood dr. M. Steyns uit Utrecht hamens de oud- gijzelaars het ziekenhuis een radio toestel aan. Na een bijeenkomst in de Vee markthallen trokken de reünisten naar het groot-seminarie te Haaren. dat eens door de Duitsers als kamp werd gebruikt. Na dit bezoek ging de lange stoet auto's en autobussen naar het klein-seminarie te St. Michiels gestel. In de hal van het gebouw werd een gedenksteen onthuld door de burgemeester van Kampen, de heer H. M. Oldenhof. Ten» slotte gewaagde de burge meester van Hengelo, mr. J. van der Dussen, van de hulp der bevolking van St. Michielsgestel en bood hij het gemeentebestuur een grote oorkonde aan, waarin de gevoelens der oud gijzelaars jegens de plaatselijke bevol king tot uiting worden gebracht. In het Gooi, meer in het bijzonder in de stadjes Naarden en Bussum, is een vinnige strijd ontbrand tussen enige honderden huisvrouwen en de tientallen merkboeren, die kort gele den op eigen houtje deze plaatsen in .andere wijken hebben verdeeld en de nieuwe wijken zonder overleg met de huisvrouwen gingen bedier nen. Door deze regeling kregen de meeste huisvrouwen op zekere dag een haar onbekende melkboer aan de deur. Er zijn tal van dames die de nieuw toegewezen melkboer niet wensen te ontvangen en de melk gaan halen bij de melkboer, die zij wensen. De protesterende huisvrouwen heb ben zich thans in een organisatie ver enigd met het doel haar klachten aan minister Mansholt voor te leggen. Het merkwaardige is, dat de melk boeren, die de regeling maakten, het ook niet met elkaar eens zijn. Er zijn melkboeren bij, die verklaren onder dwang te hebben moeten handelen. De maximumverkoopprijzen van doperwten in blik, die in tegenstel ling met de prijzen van verse groen ten, niet zijn vrijgelaten, hebben ten gevolge van een stijging in de prijs van de grondstoffen, enige wijziging ondergaan. De prijzen voor doperw ten middel 1 en middel 2, die meer dan de helft van de productie uitma- kèn, blijven op ten hoogste respectie velijk 85 en 70 cent per literblik gehandhaafd. Voor de fijnere soor- ,ten zijn daarentegen de maximum verkoopprijzen verhoogd De nieuwe prijzen per literblik zijn: extrafijn ƒ1.87, zeer fijn ƒ1.63, fijn 1.37, en middelfijn 1.13. Een (uMieit^e... Geen zwaarder wegend kruise Als 't kruis, hoe zal 'k het heeten? van .die 't niet zeggen durft en die 't niet zeggen kan. Guido Gezelle.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1