Leidse jeugd viert het jubileum in de natuur DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1948 DE, DE1D3IJ LUUKAIS I HEKSTE BLAD PAGINA 3 ORANJEFEEST IN DE DUINEN OVER ENKELE WEKEN zal overal in het land het grote feest van H. M. Koningin Wilhelmina en daarop aansluitend dat van H. M. Ko ningin Juliana letterlijk losbarsten, want waarschijnlijk zal geen huis on versierd zijn, geen marktplein Onbezet en geen feestzaal leeg, terwijl vuurwerk, verlichting, versieringen en tal van andere uitingen het ge hele volk aan zullen zetten, om de trouw en aanhankelijkheid aan ons Vorstenhuis ook in het feestelijke te kunnen bewijzen. Daaraan zal 'de Nederlandse jeugd een groot aandeèl hebben met kinderspelen, optoch ten, zanguitvoeringen en wedstrij den, maar zoals dat in Leiden zal gaan moet toch wel heel origineel genoemd worden. Het is een gedach te, zoals die nog nergens is opgekomen en daarom des te aantrekkelij ker, zowel voor de jeugd waar het hier om gaat, als voor de initiatief nemers en belangstellenden. Zand en zee als feest-decor 'Het is zo maar ineens opgekomen, zonder enig overleg met comité's pf wat ook, geboren uit de idee, orn vooral de jeugd iets te geven, waar ze jaren later nog over zullen blij ven praten en met plezier aan zullen denken. Zo eenvoudig als het' in deze paar woorden is neergezet, ging het natuurlijk niet, want eigenlijk zat in de kern van de bekende „Jon •gensstad" al een grondslag voor iets dergelijks, zij het dan voor de orga nisatoren zelf nog onbekend. Jon gensstad had een volkomen eigen taak ten opzichte van de jeugd, die zich niet had geschaard onder vlag en de wetten van verkennerij, gilden,-of andere georganiseerde ver enigingen en de taak begon ojd 1 Maart j.l. om de jongens, die er idee in 'hadden zoveel mogelijk bezig te houden, iets mee te geven en vooral zich te laten vermaken op een wijze, die voor hen het prettigste was. Kamperen Nu trekken de welpen en veïken- ners al weken lang er tussen uit, karren en ruggen beladen met ten ten, stokken, touwen en meer nut tige instrumenten en ze zoeken er gens in de hei, in de buurt van bos sen, strand of zee hun kampemen ten op. om een week alles te verge ten wat doet denken aan vroeg op staan om boodschappen te doen, of om zusje te helpen, moeder bij te staan, of het ergste iedere dag naar school te gaan. Dat alles leg gen ze naast zich neer, 'als ze de huisdeur dichtdoen en trekken en thousiast de rimboe -in. Hun vriend jes, die niet mee kunnen lachen hen uit, roepen hen na, omdat zo zo raar gaan doen, maar even later staan ze ergens op de hoek van een straat en dromen over alles wat hun kame raadje ver weg te wachten staat. Jammer. Een beetje teleurgesteld, blijft hij dan wachten tot de kampeerders V/eer terug zijn en met hun verhalen de hele buurt op stelten zetten. En het achter gebleven vriendje voelt iets van grootmenselijke spijt en jalou- zie in zien opkomen en vindt het jammer, dat hij er niet bij was. Dat gaf de leiding van „Jongens stad" te denken en plotseling was het er. Ook voor die jongens moet een kamp gehouden worden en even later was het schone idee geboren, een „Oranjekamp" van 14 tot 21 Augustus in de duinen van Noord wij kerho ut en het buitencentrum „Behouden Huys" zal als gastvrouw optreden. Daar was het dus en het enthousiasme was al even groot als het schone idee, dat plotseling uit de lucht kwam vallen. Zaterdagmiddag zal dan eindelijk de vlag in top gaan en een vijftigtal jongens, getooid met een oranjeband zal er trots omheen staan, omdat zij het Jubileumfeest van Koningin Wil helmina gaan vieren in de vrije na tuur, waarover zij al hun vriendjes nu lang genoeg hebben horen praten. stapelgek gemaakt zullen worden voor al de schitterende schepen, de zeelie den en de heerlijke wilde golven. Zo is er meer in die week en de jeugd, die anders op een hoek van de straat moet staan te dromen, omdat hun vriendjes de rimboe zijn ingetrokken zullen nu zelf meemaken wat het is, om 's avonds in een tent te kunnen slapen en de hele dag als een echte woudloper te kunnen rondgaan, Zo'n kamp, onder de bescherming ep schutse van het rood-wit-blauw en de Oranje-kampvlag moet voor deze jongens een prachtig Jubileumfeest worden om nooit meer te vergeten. Laten de belangstellenden die al zo veel medewerking gaven, maar eens komen kijken, ze zullen met open ar men en de nodige Indianenkreten ont vangen worden en andere belangstel- lenden kunnen zelfs al bij de opening aanwezig zijn, als ze soms Zaterdag middag 4 uur hun wagen een uurtje over hebben, om de knapen naar hun Oranjefeest in de'duinen te brengen. Dan kunnen zij al vast die glinsteren de ogen van de jongens zien, als langzaam en plechtig de vlag zal wor den gehesen en met een paar woorden het feest zal worden ingeluid BODEGRAVEN 40-Jarig Priesterfeest Pastoor W. P. J. Janus Nachtmerrie's. Meen niet, dat alles van zo'n leien dakje gegaan is, voor het zover was. Tel de slapeloze nachten eens op, die het de leiding gekost heeft om precies alles kloppend te krijgen en u zou er alles voor in ruil willen ge ven, om niet aan die beraadslagin gen te hebben meegedaan. Van Noord naar Zuid en van Oost naar West moest gereden en gerend wor den, om b.v. een keukenwagen van het Leger te kunnen bemachtigen, die nu ergens rond Utrecht zal kun nen worden weggesleept. Tien volle dagen voor één keukenwagen en dan de tenten, de kleding, dc leiding, het eten en duizend en één dingen meer. Nachtmerrie's hebben ze er van gekregen de leiders en leidsters en menig zakdoek moest worden ge bruikt, om al de verhitte gezichten weer droog te poetsen en de mensen in staat te stellen er mee te kunnen doorgaan. Uitnodigingen. Maar de resultaten zijn in ieder ge- 7 val prachtig en wat wil men dan nog meer, daarvoor is zelfs een hele week niet slapen niet erg. En zelfs de uitnodigingen zijn er al voor de jon gens, want de Koninklijke Marine, de droom van elke Nederlandse jongen, zal het gehele kamp een dag lang bij zich hebben en de ervaring bij deze gastheren is, dat de knapen er DIVERSE ONGELUKKEN Gistermorgen is in de instrument makerij van de Gebr. P. in de Rese dastraat de 26-jarige G. P. met de rechterwijsvinger tussen een druk pers bekneld geraakt. De vinger werd nagenoeg geheel afgekneld. Het slachtoffer werd door de E.H.D. het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Het 5-jarig meisje Ther. gisterenmiddag bij het spelen op een zolderschuit achter het terrein der firma Wernink aan de Hoge Morsweg te water geraakt. De schipper W. v d. Voort, wonend Donklaan 2 te Voorschoten, sprong (het kind, dat reeds gezonken was, gekleed na en wist het kind op de wal te brengen. De brugwachter C. Turk paste kunst matige ademhaling toe en toen het kind bij was, werd het door de E. H. D. naar de ouderlijke woning bracht. BONKAARTEN AFHALEN. De uitreiking van bonkaarten 810 vindt morgen, Vrijdag 13 Augustus, plaats aan gezinnen, waarvan hel hoofd een stamkaartnummer heeft van 75801 tot en met 81000. Uitrei king vindt plaats aan het Distribu tiekantoor, ingang Langebrug van 8.30 tot 12 uur en van 2 tot 4.30 uur. Te Katwijk vindt een uitreiking plaats aan niet-zelfverzorgers, voor de bewoners van: Westpad, Chr. de Wetstraat, Kon, Wilhelminastraat, Wyborgstraat, Zee weg, Zuidstraat en Zwanenburgstraat Voor gezinnen wonende te Katwijk aan de Rijn: Achterkerkweg, Achtersteeg, Ach terweg, Bruggestraat, Callaoweg Commandeurspad en Commandeurs laan. De loketten zijn geopend van 8.30 tot 12 uur en van 2 tot 4.30 uur. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „St. Louis Blues", 14 jaar. Lido: „Dwaalwegen", 18 jaar. Luxor: afgekeurd. Rex: „Rancho Grande", alle leeftijden. Trianon: „Sneeuwwitje", alle leef tijden. UIT DE RIJNSTREEK RIJPWETERING JUBILEUMFEEST. Na de storm van Maandag, blies de harmonie van Nieuwe Wetering tij dens zijn muzikale wandeling op Dinsdagmorgen alle wolken weg en de eerste dag feest begon met een stralend zonnetje. De kinderen, die de rondgang van de muziek met hun fleurige strikken, sjerpen en vlagg hadden opgeluisterd kregen een k- telijke tractatie in de vorm van c-en massa heerlijkheden in een grote zak, twee vrijkaartjes voor de '.weefmo len, en de boodschap, dat ze om twee uur present moesten zijn in de grote tent op het terrein. De Devilé r zorg den daar voor een paar genoeglijke uurtjes en je kon 't genot van de zichten scheppen. Bij de kinderspelen noteerden wij de volgende*uitslagen. Ie klas meis jes 1. Ankie Schop, 2. Gerrie Zand vliet, 3. Thea Daleman. Ie klas jon gens: 1. Jan Spring in 't Veld, 2. Kees Warmerdam, 3. Piet Rotteveel. 2de en 3e klas meisjes: 1. Alie Juffermans 2. Mientje Zwetsloot, 3. Lies v. d. Meer. 2de en 3de klas jongens: 1. Bert Strijk, 2. Arie van Zoen, 3. Ber- tus Versteegen. 4de en 5de klas meis jes: 1. Riet Borst, 2. Ria Jansen Ad., 3. Sjaan Schoo. 4de en 5de klas jon gens: 1. Jan Jansen, 2. Hein Rotte veel, 3. Jan Hoogenboom. 5 en 6. niet opgenomen. Overige uitslagen le dag. Motor race 350 cc. 1. G. Kennis, 2. A. Hoge- boom. 125 cc. 1. M. Immink, 2. P. v. d. Geest. Wielerwedstrijd: 1. G. Fits, 2. C v. Beek, 3. J. v. d. Hulst, 4. C. Poel Dz 2de Dag. Versierde rijtuigen: 1. H. Straathof Thz., 2. G. Oudshoorn Hz., 3. B. Moor. Ringrfjden heren: 1. H. Straathof Thz., 2. G. v. d. Poel Hz., 3. C. Straat hof Rz. Ringrijden dames: 1. R. Duiven voorden, 2. R. van Zeil, 3. J. Straat hof Jd. Touwtreken. le prijs: H. Disseldorp; I Th. Jufferrnans; W. Juffermans; 2e prijs: C. Disseldorp, C. Warmerdam, I Op 16 Aug. a.s. is het vier decen nia geleden, dat de herder St. W'illibrordus-parochie te Bode graven de H. Priesterwijding ont ving. Reeds een tiental jaren zwaait de jubilaris de scepter in Bodegra venZwammerdam. In 1938 volgde hij pastoor A. Lühn op. Was (Jeze een man van ondernemingszin initiatief, pastoor Janus is nreer de onversaagde zielenherder, die zijn zieken en armen niet vergeet, die nooit aflaat zijn kudde met klem opwaarts te stuwen. Door hard voor zichzelf te zijn, preekt hij eenvoucl en soberheid onder hen, die aan zijn zorgen zijn toevertrouwd. De pastoor; werd geboren 23 De cember 1884 te Bennebroek en was een van de vele kinderen uit het gezin Janus. In 1908 werd hij tot priester gewijd én tot kapelaan be noemd te Sassenheim. Als kapslaan kenden hem vervol gens ook Schoten, Amsterdam, War mond en Delft. Het was tijdens zijn Delftse periode, dat we in 1928 wer den opgeschrikt door een ontstel lend auto-ongeluk, waarbij twee geestelijken nabij Leiderdorp dronken. Kap. Janus kwam 'met de schrik vrij. Zijn eerste pastoraat was te Oude Tonge, daarna Over- schie om in 1938 in Bodegraven te belanden. We herinneren nog zo goed hoe in 1942 pastoor Janus door de Hit- Ierknechten werd opgelicht en via Amersfoort naar Dachau werd transporteerd. De St. Willibrord- parochie bleef 2 jaar zonder herder. Hoe groot het medeleven van parochianen was, bleek wel uit de drukke zending van pakketten, die regelmatig hun weg vonden naar 'het concentratiekamp in Beieren. En nu hebben de parochianen eerts een mooie gelegenheid hun herder een welverdiende hulde te bereiden. Het begint al Zaterdagavond. Om' kwart na zes wordt de jubilaris plechtig ingehaald bij de spoorbo men aan de Goudseweg. Vooraf het muziekgezelschap „Soli Dei Gloria". Verkenners, kajotters, de putaties van verenigingen, bruidjes e.m. vormen de stoet. Via Burg. le Coultrestraat en Wilhelminastraat het dan naar het kerkgebouw, waar een kort Lof zal worden ge celebreerd. Zondagmorgen om 9 uur zal dc jubilaris een plechtige H. Mis cele breren. Om half twee volgt de re ceptie. Hierbij soreekt kap. Hooger- vorst namens alle organisaties. Té vens zal dan het parochieel schenk worden aangeboden n.I. een keurig ameublement voor de ont vangzaal. Maandag, Dinsdag en Woensdag 1 een levensschets van de pastoor worden opgevoerd in het Parochie huis in -de vorm van een korte re vue. De eerste avond is uitsluitend voor de bestuurderen van de diver se verenigingen. Moge het komende feest de jubilaris heerlijke dagen brengen, die een kleine hulde be tékenen, aan een rijk priesterleven gebracht. Personalia. Tot hoogheemraad van het groot waterschap van Woer den is m. i. v. 1 Augustus 1948 be noemd de heer W. Boer te Bodegra- A. Borst Cz.; 3e prijs: G. Hillenaar, v. d. Hoorn, C. Zandvliet. Drie lachspelletjes I: 1. G. Beelen. B. v. Haesteren, 3. J. Duivenvoor den; II: 1. Rina van Zeil, 2. A. van Veen, 3. R. Semp; III: 1. D. Hillenaar S. Ganzevles, 3. R. Straathof Pd. De rest van de dagen en avonden werd doorgebracht in de gebruikelij ke vrolijkheid. Tenslotte vonden de weergoden 't zeker welletjes, want een mals regentje joeg snel het ter rein leeg. Langzaamaan bedaarde ook het feestrumoer in andere gelegen heden. En nu maakt ieder zich op om dat andere, hogere feest te vieren van Zaterdag en Zondag a.s. De program ma's kunnen u hierover volkomen inlichten. Ze zijn keurig verzorgd en vormen een boekje „om te bewaren". UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia Voor examen Nuttige Handwerken slaagde mej. Nic. Was senaar alhier. LISSE Geboren: Theodorus P., z. van C. Adamse en J. Th. Hoogenstein; Elisabeth M. F. P., d. van W. B. San ders en H. G. C. van der Laan; He lena J. M.4 d. van P. Warmerdam en van der Reep; Jacobus Th., z. v. J. H. van Steijn en P. Zwetsloot; Jo hannes C. Th., z. van C. L. Lange- veld en J. C. A. van Kampen; Ge- rardus W. F, z. van M. N, van Dijk éh M. M. Boot. Ondertrouw: J. Dol, 23 jaar en Gi Westerink 19 jaar. Getrouwd: D. van der Linden en H. A. van Diest; J. van Veen en C. K. C. L. van Paaschen; J. C. Leijs en W. J. Vijfhuizen. Overleden: Neeltje Roest. 73 jaar wed. van D. Schrier; Sven C. de Vink 2 jaar: W. H. Snabel 73 jaar echtg. van W. Flieiman; A. A. Hofstee, 65 jaar echtg. van E. H. Kampman, LEID SCHEND AM DE TUINDERS VERLANGEN UIT BREIDING VAN TUINGROND. Als een feit moet worden vastge steld, dat in de omgeving van Leid schendam de tuinbouw steeds meer wordt verdrongen. Dit leidt er toe, dat de behoefte om in Leidschendam het tuinbouwgebied uit te breiden, dringend wordt gevoeld. Vanzelf sprekend rijst in dit verband de vraag of er nog geschikte terreinen zijn aan te wijzen, waarop tuinbouw gevestigd kan worden. Voor de be antwoording van deze vraag heeft zich een commissie uit het veiling- bestuur, onder voorzitterschap van de heer L. C. de Koning, geruime tijd bezig gehouden en de nodige ge gevens verzameld. Zoekt het veilingbestuur naar ex pansie van tuinbouwgebied in deze gemeente, van de andere kant is het gemeentebestuur verplicht bepaalde delen van de gemeente voor tuin bouw te verbieden, indien nl. de betreffende gronden niet Vbor tuin bouw geschikt zijn en anderzijds be paalde delen te bestemmen voor tuinbouw, een en ander ook in ver band met de aanhangige herziening van- het uitbreidingsplan. De besprekingen met het gemeen tebestuur en de hiervoor genoemde commissie uit het veilingbestuur heb ben tot resultaat gehad, dat onge veer 200 H.A. kunnen worden aan gewezen om in het onderzoek te worden betrokken. Na gemeenschappelijk overleg zal nu de stichting voor bodemkartering te Wageningen bij het onderzoek betrokken worden. Deze stichting zal nu: 1) een overzichtbodemkaart van ongeveer 200 HA (nader aan te geven) vervaardigen; 2) in deze 200 H.A. de geschiktheid" na gaan voor diverse tuinbouwcul- tures; 3) in de gehele gemeente globaal geschiktheid voor bepaalde cul turen onderzoeken en in kaart brengen. De totale kosten hiervan worden geraamd op 1000.welke gelijke lijk verdeeld zullen worden tussen het veilingbestuur en de gemeente. Geboren: Jennifer C., d. van J. Rie- dé en J. Funnell; Theresia C., d. van G. E. Doeve en E. M. Meerbothe; Hen drik, z. van A. L. Verhoog en N. H. Faas. Getrouwd: W. Stil 27 j. te Leiden i J. Blansjaar 25 j. hiaten vertoonde. Het technisch per soneel van de gemeente-bedrijven is nu bezig andere lantaarns te plaat sen en een electrische verlichting aan te brengen. Op zichzelf is dit niet zoveel bijzonders en worden derge lijke verbeteringen regelmatig uit gevoerd, maar ditzelfde personeel deed meer. Men werkte mee om be zuinigingen aan te brengen, bezui nigingen welke het bedrijf en dus de gemeente ten goede komen. In de werkplaats werd het een en ander besproken en kwam men op het idee de oude gaslantaarns gedeeltelijk te benutten door op de bestaande paal een verlengstuk te monteren. Deze lantaarns zijn aanmerke'ijk goed koper dan het aanschaffen van nieu we, waarbij men nog de kans beliep dat directe levering uitgesloten was. Het resultaat is het bewijs dat met goed overleg in een bedrijf particu lier initiatief omgezet kan worden ir een goede daad! WEERSVERWACHTING PLAATSELIJK REGENBUIEN. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk regenbuien. Matige tot vrij krachtige wind tussen Noord-west en Noord. Koel weer. SCHEEPSBERICHTEN WASSENAAR UNAC-filmavond. De filmavond die vorige week in Centraal Theater werd gegeven ten bate van de UNAC heeft een mooi resultaat opgeleverd 646.kon aan het plaatselijk comi té worden afgedragen. ZOETERMEER Ondertrouwd: W. v. d. Tas 28 j. en A. Geluk 26 j. Getrouwd: I. J. Geluk 25 j. Utrecht en D. E. v. d. Laan 23 j. K. v. d. Graaf 34 j. en J. Gorissen 25 jaar. Overleden: J. v. d. Eist 33 j. echtg. van W. Nieuwets; A. J. M. Hoefna gels 3 j. d. v. H. W. Hoefnagels en M. Kentgens. NOORD WITK IN BESLAG N. Ambtenaren van de C.C.D. te Lei den hebben *te Noordwijk proces verbaal opgemaakt tegen een sigaren winkelier, een kellner, een Rotter dammer en een Amsterdamse vrouw die ingesloten is wegens het verkopen van sigaretten zonder bon en tegen zwarte pnjzen, variërend van 2.25 tot 3.per pakje. werden 10.000 sigaretten in beslag genomen. Personalia. De commies bij de P.T.T. de heer D. Dorsman, is be noemd tot hoofdcommies en tevens aangewezen als directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Noord wij k-Binnen. NOORD WIJKERHOUT Tafeltennis „Wilskracht". ontmoeting tussen Bavo Boys 1 en te boeken ,het 2e maakte er na een succes geworden voor „Wilskracht". Het le wist een 73 overwinning te boeken, het 2e maakte na een spannende Strijd 55 van. Landarbeidersbond. Ter gele genheid van het patroonsfeest werd door „St. Deus Dedit" een feest avond gegeven, die door de voorz., de heer v. d. Voet met een toe spraak werd geopend. Vóór de pauze traden op „The singing girls" met enige mooie lied jes en voerde de nieuwe toneelver eniging „Meer vreugde" op het. to neelstuk „Na veertig jaren". Ver volgens hield de heer L. Elfrink, vrijgestelde van „St. Deus Dedit" een inleiding. Hij spoorde, evenals de voorzitter dit reeds had gedaan, de jonge arbeiders aan zich' op vak kundig gebied goed te ontwikkelen. In de pauze speelde de Piek Wiek band. In het 2e gedeelte van de avond gaf de heer Timmermans een mooie saxophoon-solo. de dames Slobbe en van der Weijden zongen enige liederen en de toneelclub gaf nd£ een stukje toneel „Als de klok drie heeft geslagen". De heer W. Brama zong enige nummers met het dameskoor. OEGSTGEEST Jubileumfeesten De Oranjever eniging heeft bij gelegenheid van 't Regeringsjubileum wel grote plannen Op de eerste p'aats het openlucht spel „Marijke van Poelgeest", waar over we reeds e.a. mededeelde. Ver der een automobiel-hindernisrit op Zaterdag 28 Augustus. Men 'heeft daarvoor een interessant, doch onge vaarlijk parcours uitgestippeld. Ver volgens een winkelweek met etalage wedstrijd en op de dagen rond 31 Augustus kinder-en volksspelen. VOORSCHOTEN Verlichting Wijngaardenlaan De verlichting van de Wijngaardenlaan wordt aanmerka'ijk verbeterd. Tot dusverre geschiedde deze straatver lichting door middel van gaslan- •ns en dit eiste steeds een speciale zorg. Terwijl het toch kon gebeuren dat door de een of andere oorzaak de verlichting achterwege bleef of HAAGSE TRIBUNAAL. De \lag in de gracht. „Als het aan jullie gelegen had, dan lag de Nederlandse vlag nu in de gracht, en zou het met ons raar uitgepakt zijn", aldus de Haagse kantonrechter, die thans de tribunaalzaken behandelt. De loswerkman M. K. uit Leiden voor de vijand werkzaam ge weest, in Polen nam hij deel aan de straatgevechten, deed er bewakings diensten. Het tribunaal had geadvi seerd internering tot 26 Aug. 1951 aan welke beslissing de hoge auto riteit goedkeuring had onthouden. Beseh. vroeg een clementë straf. Uit spraak op 23 Aug. HAAGSE RECHTBANK. Inbraak in een danshuis. J. v. d. K. te Leiden heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad wegens inbraak in een danshuis te Leiden, waar een klein bedrag aan geld werd gestolen. Daarna had hij ook nog ingebroken in de woning van een arbeider. Tegen hem was een jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief geëist. De rechtbank heeft verd. conform die eis veroor deeld. De royale reiziger. De reiziger W. L. H., die thans in de Ramaer- kliniek is opgenomen, had een royale bui gehad, waarvan pl.m. 60 militai ren in Leidschendam hadden gepro fiteerd. Zij werden rijkelijk door H. getracteerd, doch, toen het op beta len aankwam, bleek H. geen geld te hebben. Hij werd gearresteerd, waar na ook uit kwam, dat hij te Haar lem diefstal had gepleegd en diverse andere delicten had begaan. Op grond van het psychiatersrapport vorderde de Officier ter beschikking stelling van de regering. De recht bank heeft conform die eis besloten, benevens voorwaardelijk plaatsing in een krankzinnigengesticht. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. HORECAPRJJZEN BIJ VOORZIE NINGSVOORSCHRIFTEN AANGEPAST. De prijsregeling op Horecagebied is thans aangepast aan de onlangs af gekondigde voorzieningsvoorschrif- ten. In het kort komt de wijziging van de desbetreffende prijsvoor- schriften neer op het vervallen van prijzen voor artikelen, die niet meer geserveerd mogen worden (b.v. gebakken aardappelen) .en op enkele prijswijzigingen. Als gevolg van de voorgeschre ven kleinere vleesportie is de prijs voor de dagschotel met vlees ver laagd. terwijl voorts overeenkom stig de bepalingen voor de goed kope menu's, is voorgeschreven, dat, indien dagschotels worden ver strekt, in elk geval twee goedkope schotels verkrijgbaar moeten zijn. De kleine eetwaren, welke in niet bij de Bedrijfshoreca aangesloten be drijven, zoals viswinkels en bakke rijen, voor gebruik ter plaatse wor den verkocht zijn bovendien in prijs verlaagd. De prijsaanduiding, ook voor de goedkope schotels en menu's, moet duidelijk en overzichtelijk op gedag tekende lijsten zijn aangebracht. ALCYONE 11 Aug. yan Casablan ca naar Amsterdam; KLIPFONTEIN 10 Aug. te Genua; LISSEKERK 11 Aug. te Antwerpen; LOENERKËRK 10 Aug. te Mombassa; MARIEKERK 11 Aug. van Genua; MEERKERK. 9 Aug. te Hongkong; NOORD WIJK, 10 Aug. 850 mijl Noord-Oost van Barbados; NIGERSTROOM 11 Aug. te Antwerpen: NIEUW AMSTER DAM 10 Aug. 17 uur van Rotterdam te. New-York; OOTMARSUM, 10 Aug van Rotterdam te Baltimore; RID DERKERK pass. 10 Aug. Finisterre; RIJNLAND, 70 Aug. te Rio de Ja neiro; WESTERDAM 11 Aug. van Rotterdam te Antwerpen; WOENS- DRECHT, pass. 11 Aug. Land's End. ALHENA, 10 Aug. van Las Pal- mas, 15 Aug. te Antwerpen ver wacht. BANTAM, 9 Aug. van Hali fax te New York. GROOTKERK, 10 Aug. van Brisbane te Melbour ne. KOTA GDDE, 10 Aug. van So- rong te Makassar. MARKEN wordt 18 Aug. van Rotterdam te Belawan verwacht. MODJOKERTO. 11 Aug. van Port Said. SIBAJAK pass. 11 Aug. Malta. TERNATE wordt 13 Aug. te Belawan verwacht. WA TERMAN, 11 Aug. van Batavia n. Rotterdam. ZEELAND, 11 Augustus van Port Said. ALDABI. 11 Aug. van Antwerpen; ALHENA, pass. 11 Aug. Madeira; AMSTELKERK, pass. 11 Aug. Las Palmas; ANNENKERK, pass. 11 Aug. Sabang; CONGOSTROOM, 11 Aug. nog te Duala; ENA, 11 Aug. v. Shang hai n. Tarakan; GROOTEBEER. pass. 11 Aug. Kreta; JAPARA (KPM) 11 Aug. van strandingsplaats Bakongan te Moutan; JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELD, pass. 11 Aug. Kreta; KERTOSON, 12 Aug. te Suez; KO TA INTEN, pass. 11 Aug. Wight; MAETSUYCKER, 11 Aug. v. Batavia n. Fremantle; MODJOKERTO, 11 Aug. van Suez; ORANJE, pass. 11 Aug. Kaap Bon; POLYDORUS, 11 Aug. v. Belawan; RAKI, 11 Aug. van Colombo; ROEPAT, 11 Aug. v. Sema- rang naar Batavia; RIJNLAND, 11 Aug. van Rio de Janeiro; SAMARIN- DA, 9 Aug. van Tarakan naar Van couver; STUYVESANT, 12 Aug. van Trinidad te CuraZao; SUMATRA, pass. 10 Aug. Gibraltar; SWARTEN- HONDT, 12 Aug. van Mcnado te Ma kassar; TJIKAMPEK, 11 Aug. van Hongkong naar Japan; UTRECHT, 11 Aug. van Kaapstad te Port Elisabeh; VALERIUS. 11 Aug. van Hongkong te Kobe; ZEELAND, 11 Aug. van Suez naar Djibueti; AAGTEKERK, 11 Aug. te Genua; ALBLASSERDIJK 9 Aug. vap Vera Cruz naar Tampico; ALCHIBA, pass. 11 Aug. Fernando Noronha; ALGENIB, pass. 11 Aug. Fernando Noronha; ALHENA, 16 Aug. te Antwerpen verw.; ALFHARD 1 Aug. van Santos te Montevideo; BORNEO, 7 Aug. van Vancouver te Los Angelos; BUYS BALLOT, 11 Aug. van Baltimore naar Nederland DELFT, 8 Aug. van A'dam te Trini dad; JAPARA (KRL), 7 Aug. van San Francisco naar Vancouver; LEU- X5ÏS5K' pass' 11 Au&' Perim: MIJ DRECHT. 11 Aug. van Thameshaven te New Orleans; OVERIJSEL, 8 Aug. van Rosario te Portland (Or)- RID- DERKEIUL pass. 11 Aug Oucssanl- SOMMEÉSDIJK, 7 Aug.^anGalvel ston te Houston; TARIA 10 Aug. van Abadan te Sydney; TAMO, 8 Aug. v. te Buenos Aires; TflG EL- BERG 9 Aug. van Mauritus n. Dur ban; TJIBADAK, 10 Aug. v. Hong kong te Batavia; TRAJANUS, 8 Aug van Trinidad; VAN HEUTZ, 9 Aug van Swatow te Hongkong. LAATSTE BERICHTEN OLYMPISCHE SPELEN TWEEDE DAG KANO WEDSTRIJDEN BRENGT NEDERLANDERS IN FINALE. Onze landgenoten Gravestein en Pool plaatsten zich door een goede derde plaats achter Denemarken en Noorwegen voor de finale 1000 m. K 2, welke hedenavond om kwart voor zeven begint. Zij zullen de strijd aanbinden met Finland, Hon garije, Tsj.-Slowakije, Canada, Dene marken, Noorwegen en Zweden. In het enige damesnummer bij de "kanowedstrijden, de 500 m. K 1, be reikte onze landgenote mevr. van den Anker-Doedens, door een tweede plaats in de serie van hedenmorgen, eveneens de finale. MARKTBERICHTEN GOUDA, 11 Aug< Kaas. Aanvoer: 205 partijen. Prijzen: le kwaliteit 1.711.75, 2e kwal. 1.66—1 70 Extra kwaliteit 1.80 incl. opzet per kg. Handel matig. WOERDEN, li Aug. Kaas. Aange voerd 267 partijen kaas: le soort 1711.75, 2e soort 1,61—1.70 en zware 1.78 per kg. Handel matig. TER AAR. 11 Aug. Groehte. Snij bonen 26.50 idem stek 1 stokprincesser 4.60—6.30, stambo- nen 3,306.30, spekbonen 3.20 3.70, witte pronkers 1.202.30 al les per 10 kg.; bloemkool 7—35 cent, bospeen 1017 cent, bosuien 12 ct selderie 1 cent alles per bos, sla ƒ1,50 6.00 per 100 stuks, komkommers 2 12 cent per stuk, andijvie 32—75 cent Slaveilen 10 cent per bak, aardapelen 7 cent. kroten 63 -cent. waspeen 11 cent, tomaten 1429 ct. spinazie 5 cent, rabarber 2 cent uien 610 cent, postelein 10—17 cent groene kool 7—12 cent rocle kool 7 cent alles per kg. Augurken: fijn I 77'80 ceni fijn H 47 cent, fijnbas terd I 2830 cent. fijnbasterd II 13 cent alles per kg.: basterd 4 90— 5.20, grof I 4.20—4.70 grof II f 1 30 stippel 1.40—1.50 fijn stiopel 2, bommen 1.25—1.45 alles pci- 25 kg. ROELOFARENDSVEEN, 11 Aug. Groente. Aardbeien 33—38 cent pev doosje, kropsla 1.50—4.30. andijvie 4.004.80, {omaten ABC/ 13—27 idem CC Bonk 12—15, kroten 4—6 rode kool 68. bleekselderij 10 11, uien 57, komkommers 5 16 per 100. snijbonen 2—4.80. dubb stambonen 3 604.50, princessebo- nen 4.806.20, pronkbonen 1.65 2.00 per 10 kg.; Augurken grof 3.70 3.90 bommen 1.251.30 en stiD- pel 1.30—1.35 per 25 kg. Bloemen: Gladiolen 414 cent Anemonen 6—7 cent, Asters 3—15 cent, Dahlia 4—13 cent, Scahiosa 3— 11 cent, Alstroemeria 1115 cent. Rayonanten 3—17 cent, Utopia 3—9 cent, Goldfinder 46 cent, Lelie White Excelsior 1015 cent.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3