„Marijke van Poelgeest" FILHHC Wereldkampioenschappen wielrennen vragen de aandacht S.A. DE GRAAF NET JONG MEISJE NOORDWMKSE DUINAARDAPPELEN Flinke Noodhulp in de huishouding Uw baby in geen rammelende wagens meer Houdt uw kinderen bezig met de vacantie &e£e£aontjeó 21 Landen vertegenwoordigd in de wegwedstrijden r\E AANDACHT van de Nederlandse sportwereld is op het ogenblik U natuurlijk vrijwel'uitsluitend gericht op de grote vierjaarlijkse in ternationale gebeurtenis te Londen: de Olympische Spelen. Desondanks mag toch nu wel reeds even belangstelling worden gevraagd voor een ander groot internationaal sportfestijn, dat zich over enkele dagen binnen onze eigen landspalen zal afspelen, n.l. de wereldkampioen schappen wielrennen, welke op Zaterdag 21 Augustus zullen aanvan gen en op 29 Augustus zullen eindigen. Het feit, dat deze wereldkam pioenschappen onmiddellijk op de Olympische Spelen volgen, waar door reeds vele wielerprormnenten uit alle delen van de wereld zich in West Europa bevinden, is wel de voornaamste reden, dat de bezet ting van het komende wereldtour- nooi kwantitatief aanzienlijk groter is dan de laatste jaren het geval is geweest. Het staat n.l. nu reeds vast, dat dit jaar ten minste 21 lan den met hun meest vooraanstaande renners vertegenwoordigd zullen zijn, hetzij op 21 en 22 Augustus te Valkenburg (waar de wegwedstrij den voor amateurs en professionals gehouden zullen worden) hetzijte Amsterdam, waar de pistiers op de Stadionbaan elkaar zullen ontmoe ten om de regenboogtrui. Op dit ogenblik zijn nog niet alle namen bekend van degenen, die aan de wereldkampioenschappen zullen deelnemen, maar aangezien reeds een aantal van de voornaam- ste wielerlanden hun inschrijvingen hebben ingezonden, kan toch nu reeds worden vastgesteld, dat alle nummers zich zullen mogen ver heugen in een zeer sterke bezetting. Wat deze inschrijvingen betreft zullen we ons vandaag slechts be palen tot de deelnemers aan de wegwedstrijden, welke gehouden zullen worden op hetzelfde par cours, waarop ook in 1933 door de Ned. Wielren Unie ter gelegen heid van haar 10-jarig bestaan de wereldkampioenschappen wer den georganiseerd en waarop toen de Belg Marcel Kint de titel der beroepsrijders veroverde en de Zwitser Hans Knecht die der ama teurs, beiden na een zeer J^are strijd, waarin als a.s. kampioenen gedoodverfde reuzen van de weg, als Bartali, Vicini, Bini, Bizzi, Um- benhauer en Maye, roemloos ten onder gingen, wijl de Cauberg, die de naam van „De beul van Valken burg" verwierf, nog meer meedo genloos bleek te zijn, dan velen (hadden verwacht. Diezelfde Cauberg zal ook nu weer de hoogste eisen stellen aan de klimcapaciteiten van de ama teurs, die hem 22 maal zullen moe ten beklimmen en van de beroeps- rijders, die er 28 maal |egen om hoog moeten worstelen, resp. over een totale afstand van 220 en 270 K.M. Tot dusverre mochten aan de wedstrijden op de weg van elk land slechts vier renners aan de start verschijnen. Dit was wel een grote (handicap voor de sterke wielerlan den, die uit een groot arsenaal van krachten kunnen putten en daarom heeft de Int. Wielerbond, de U.C.I., in haar jongste congres dan ook be sloten aan dit bezwaar enigermate tegemoet te komen, door het aantal deelnemers aan de wegwedstrijden van dit jaar af vast te stellen op zes rrran per land, hetgeen de be tekenis van de strijd om de titel in niet onbelangrijke mate ten goede kan komen. Frankrijk za1 dit jaar zijn keuze maken uit de beroepsrijders Marce- lack, Lapebie, Bobet. Le Strat, Teis- seire, Lazarides, Caffi en Thietard, waaronder krachten schuilen, die ook dit jaar weer naam hebben, ge maakt in de Tour de France en an dere klassiekers. Bij de amateurs zal Frankrijk een keus maken uit Beyaert, Colliot, Dup'ont, Huraux, Moineau, Rouchet, Douffeteau en Varnajo. De Luxemburgers zullen aan de start verschijnen met een aantal renners, wier namen reeds 'n goe de klank in Nederland hebben ge kregen door hun prestaties in de eerste ronde van Nederland, die in Mei j.l. met zoveel geestdrift door het publiek werd gevolgd: Gold- schmidt, Kirchen, Diederich, Cle mens, Kemp. Biver en Ackermann. Van de Luxemburgse amateurs noe men we Bintz, Keilen, Goedert, Scheer en Polfer. De Zwitsers, die weer tot zeer ernstige gegadigden voor de titel moeten worden gerekend, wijl zij in hun land ook over parcoursen beschikken, welke veel gemeen heb ben met het traject te Valkenburg (men vergelijke het parcours, dat in 1946 te Zurich voor het wereld kampioenschap werd gebruikt) ko men ook nu weer met een sterke ploeg voor de dag. Zij zullen hun keus maken uit de beroepsrijders Kuebler, Aesehlimann, Lang. La Franchi, Sommer, Tarchini, Platt- ner en Croci Torti. Voor het ama teurnummer sohreven zij in met Bollier, Reiser, Schenk, Heidel'ber- ger, Brun, Rossi, Spuehler en Per- renoud. De Italianen hebben nog niet de namen gemeld van hun beroepsrij ders, waartoe vrij zeker zullen be horen Gino Bartali en Coppi. Wel zijn de deelnemers aangewezen voor de wegwedstrijd der amateurs, t.w. Ferrari. Pedroni, Fanti, -Isotti, Ba- rozzi, Scolari, Petrucci en Doni. De Belgen brengen sterke troeven in het veld en onder de vertegen woordigers van onze Zuiderburen bevinden zich renners, die in de pas geëindigde Tour de France grootse prestaties hebben geleverd. Kerels als Lambrecht en Impanis, in wie men nu reeds mogelijke winnaars van de Tour 1949 ziet. Verder heeft België ingeschreven met Buysse, Ockers, Schotte, Sterckx, Dupon en van Steenbergen. Het Belgische arrrateurteam bestaat uit Decock, Evens, Lerno, Lossie, Marechal, Wouters, v. Roosbroeck en Lelat- houwer. Oostenrijk wordt bij de profs ver tegenwoordigd door één man, n.l. Swoboda, die niet tot de kanspaar den mag worden gerekend, evenmin als de Pool Kaloinski of de Britten Summers en Bloomfield. Tenslotte de Nederlandse ploeg, waarin als kopman start Theo Mid delkamp, die verleden jaar in Reims voor de eerste maal in de geschie denis voor Nederland de wereldtitel bij de profs verwierf. Middelkamp was ook reeds in 1938 op hetzelfde parcours een van onze beste troe ven, doch hij sprong toen wat roe keloos om met zijn krachten, waar door hij kansloos uit de strijd raak te. Naast Middelkamp moet onmid dellijk worden genóemd Gerrit Schulte, die dit jaar op de Cauberg met zoveel macht het kampioen schap van Nederland verwierf, die ook in 1938 een zeer belangrijke rol speelde, doch door een lekke band werd uitgeschakeld. Schulte heeft dezer dagen een val gemaakt, waarvan hij op het ogenblik nog niet geheel hersteld is, maar met nog een tweetal weken voor de boeg heeft hij nog gelegenheid zich te herstellen. Het zou stellig voor onze nationale ploeg een zeer ern stig verlies zijn, indien de Bossche reus, die de Fransen eens „Le fou pedalant" noemden hetgeen als een erenaam moest worden opgevat x— aan de kant zou moeten blijven staan. Voorts telt de Nederlandse ploeg Jef Jansen, die verleden jaar zoveel bijdroeg tot de overwinning van Middelkamp en die, evenals in 1947, ook nu weer juist de Tour de France heeft uitgereden. Dan zien we nog de Limburgers Lambrichs en Sijen, beiden renners met goede kwaliteiten, die het parcours door en door kennen en de in België wo nende Frans Pauwels, die op de Cauberg steeds goed naar voren is gekomen. Bü de reserves staan Cor Bakker en Gerrit van Beek, die het verleden jaar uitstekend deed bij de amateurs en sindsdien tot de be- roensr ij dersklasse is overgegaan. Voor de wedstrijd der amateurs werd, behalve door de hierboven ge noemde landen, ook nog ingeschre ven door Noorwegen. Oostenrijk, Denemarken. Polen, Zweden. Ame rika, Tsjecho-Slowakije, Zuid Sla- vië, Turkije, China (met, de in ons land wonende Howard Win?), Hon garije, Nieuw Zeeland, India. Zuid Afrika, Australië en Engeland. Tengevolge van de zeer ongunsti ge weersomstandigheden vóór de in val van de zomer, is helaas belang rijke vertraging ontstaan in de ver betering van het parcours, zodat een der vaste bruggen, welke geheel vernieuwd zou worden, niet on tiid gereed kan zijn. Hierin is echter te gemoet pokomen door het leggen van een Baileybrug ter lengte van 65 meter, waartoe de militair» over heid belangrijke steun heeft ge geven. ATHLETIEK. NEDERLAND—ZWITSERLAND. De Nederlandse athletiekploeg, welke Woensdag 11 Augustus te Rot terdam tegen Zwitserland uitkomt, is als volgt samengesteld. 100 M.: Lammers en Zwaan; 200 M. Lammers en Scholten; 400 M.: de Kroon en Bakels; 800 M.: Ribbens en Kist; 1500 M.: de Ruyter en Groen; 5.000 M.: Slijkhuis en Lataster. 110 M. horden: Jan Zwaan en van der Hoeven; 400 M. horden: Woldendorp en Schaap. Verspringen: Naaktgeboren en Leeuwenhoek. Hoogspringen Keyzer en Bulder. Hinkstapsprong: Egmond en Lourens. Polshoog. Lamoree en Verkes. Speerwerpen Lutkeveld en Dammers. Discuswerpen: de Bruyn en Brasser. Kogelstoten: De Bruin en Houtzager. Kogelslingeren: de Bruin en Houtzager. 4 x 100 M. estafette: Kleyn, Schol ten, Zwaan en Lammers. 4 x 400 M.: de Kroon, Nusse, Blok en Hofmeester. LAWNTENNIS MEXICO—AUSTRALIë 1—4. Nadat Australië in de Daviscup- ontmoetmg met Mexico reeds Vrij dag de leiding had genomen door beide eerste enkelspelen te winnen, stelden zij Zaterdag hun overwin ning veilig door in het dubbelspel te zegevieren. Colin Long en Geof Brown slaan Vega en Palafox 60, 6—2, 6—2. De uitslagen der laatste partijen luiden: Vega (Mex.) slaat Quist (Austr.) 97, 6—4, 62. Sidwell (Austr.) slaat Guerrero (Mex.)-61, 64, 6—2. Een overwinning voor Australië, dat nu 19, 20 en 21 Augustus te Bos ton voor de interzone-finaïe moet spelen tegen Tjsecho-Slowakije. Het zwemfeest der Leidse Red dingsbrigade, dat ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan a.s. Donderdag zou worden gehouden, is uitgesteld tot Donderdag 23 September. WATERPOLO OM DE LEPELAARPRIJZEN. Feitelijk alleen door de schuld van de weersgestelcftieden werd de wed strijd om de Lepelaarprijzen o.i. veel te laat vastgeseld, waardoor uitein delijk Zaterdagavond geen beslissing verkregen werd en de meest belang rijke wedstrijd tussen de Zijl 1 en LZC I nu door de duisternis moest worden uitgesteld. Of was het voor deze avond niet mogelijk geweest ook in het dames- bad te spelen? Nu bleef men „ste ken" en werd alleen LZC 2 in haar afdeling winnaar. Over 't geheel genomen zijn ons voorts de wedstrijden zelf bar tegen gevallen, mede doör de schuld van het vaak onsportief optreden van enkele spelers! Over de wedstrijden zelf nog het volgende: De Zijl 2De Sleutelstad 1 32. Na vele Zijl-aanvallen, alle zeer slecht afgewerkt, werd het door Stou ten uit een strafworp 10. In de 2e helft direct door Arbouw 20 waar na de Sleutelstad de achterstand ver kleinde (21). Met zeven tegen zes, maakte "Stouten vrij vlug 31 en weer ging een der Sleutelstadspelers het water uit, met dit verschil dat nu met zeven tegen zes, de stand toch 32 werd. De Zijl 1de Gouwe 1 30. Zeer slecht schieten van de thuis club bracht geen doelpunten en al leen Prevo wist in de le helft het net te vinden (10). Door onspor tief optreden van de Gouwe, was van goed waterpolo geen sprake, bezorg den Kikkert en Steehouwer de Zijl een 30 voorsprong en ieder was blij, dat deze wedstrijd spoedig werd afgefloten. Sleuelstad 1—LZC 2 1—1. Door wel wat tè zwaar spel van de Sleu telstad werd deze wedstrijd noodge dwongen stukgefloten en kon Brak voor LZC de leiding nemen (01). In de tweede helft een onaangename vertoning met LZC in de meerder heid en alleen een doelpunt van Geeve, waardoor de stand gelijk werd (11). LZC 1de Gouwe 1 41. Voor rust speelde LZC zeer tactisch, zwom de Gouwe stuk en wist door Ver sluis, Lut en nogmaals Versluis spoe dig een 30 voorsprong te verkrij gen. Daarna was het ook hier geheel mis, maakte de Gouwe zeer geluk kig 31 en kon Lut de eindstand op 41 brengen. De Zijl 2—LZC 2 0—1. De be slissende kamp voor beide ploegen, werd met 't oog op de duisternis zeer ingekort, waardoor van een zuivere wedstrijd geëii sprake was. Beide ploegen waren om beurten in., de aanval, de Zijl wellicht iets meer, maar keeper van Vliet had er goed 't oog in. Alleen Brak bracht LZC j in dë 2e helft in „veilige haven" en daarmede de le prijs in deze afde ling. De eindstrijd tussen de Zijl 1 en LZC 1 wordt nader vastgesteld. ZEILEN DE HOLLAND-WEEK. Op de Loosdrechtse plassen is het tweede gedeelte van de traditionele Holland-week gehouden, georgani seerd door de Koninklijke Water sportvereniging „Loosdrecht". De wedstrijden van Zondag werden We gens het stormweer afgelast. De uitslagen luiden: Vrijbuiterklasse: Vrijdag: 1. Maro deur 5, Jiskoot tevens winnaar hoofdprijs. Zaterdag: 1. Bliksem (Galeköp). Valkenklasse A: Vrijdag, Zater dag en hoofdprijs: 1. 't Spul (Kir- kenier). Internationale 12 m2 klasse: Vrij dag: 1. Mustang (Kraan), Zaterdag: 1. Flash (Pierrot). Hoofdprijs: Pias jager (Laagwater). Olympiajollen A: Vrijdag: 1. Flos sie (Lesage). Zaterdag: 1. Magneet (Willems) tevens hoofdprijs. 16 m2 Eenheidsklasse A: Vrijdag: 1. Swallow 2 (Bakker Dzn) tevens hoofdprijs. Zaterdag: 1. Nix (Van Harten). Pampusklasse (zonder bijzeilen): Vrijdag: 1. Alk (Volker Jr.). Zater dag: 1. Zuiderkruis (Roepel Jr.) te vens hoofdprijs. B.M.-klasse: Vrijdag. Zaterdag en hoofdprijs: 1. Daisy (Verhagen). Internationale 12-voetsjollenklasse A: Vrijdag: 1. Piraat (Keyser). Za terdag en hoofdprijs, 1. Mistral (Ha- geman). 16 m2-toerklasse: Vrijdag, Zater dag en hoofdprijs: 1. Liberte (Ten Herkei). Valkenklasse B: Vrijdag: 1. Tjerk (De Jong) tevens hoofdprijs. Zater dag: 1. Snip (Kost). Olympiajollen B: Vrijdag. Zater dag en hoofdprijs: 1. Hiphaan (Huurman Jr.). Vrijheidsklasse: Vrijdag, Zaterdag en hoofdprijs: 1. Boeki (Boescho- ten). DAMMEN PROVINCIAAL DAMKAMPIOENSCHAP. In de achtste ronde van het dam kampioenschap van Zuid-Holland won Huisman in grote stijl van de runnejr-up v. Prooyen, Rotterdam. De Leidenaar behield hiermede de leiding met de fraaie score: 8 gesp. 12 punten. W. Roozenburg, Rotterdam, boek te eindelijk weer eens een overwin ning. De Leidenaar Laterveer was zijn slachtoffer. Gordijn en Grouwstra bezetten thans de 2e en 3e plaats met 10 p. uit 8 part. W. Roozenburg heeft er 9. Ansems en v. Prooyen hebben beidem 8 pnt, doch een partij riïin- der 1J DUIVENSPORT Het Oosten (Leiden). Wed vlucht voor jonge duiven vanaf Gembloux, pl.m. 179 K.M. De dui ven werden gelost om 12 uur met Z.W. wind. De eerste duif werd ge constateerd om 2.9.44, de laatste prijswinnende duif om 2.25.43 uur. De uitslag was als volgt: 12 H. Kettenis, 3—5 A. Singeling, 4—6 P. Groenendijk, 7—8—10 Boekkooi, 9. Alting. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht Vilvoorde. Afstand van de eerste prijswinnende duif 134.64 km. De duiven werden om 7.30 uur in vrijheid gesteld met Zuid-Westen wind. De prijzen werden als volgt be haald: H. H. J. v. Klaveren h-2, 3, 4, 5, 7, 17, 18. 19; J. P. v. d. Assem 6, 29; H Verhóork 8, A. v. Róoijen 9, 11, 15, 16, 26, 28; G. de Mooij 10, 23. F. Hendriks 12, 13, 33, 34, 39; V. L. Pierlot 14, 21. G. Teskë 20, 37; G. J. Zwaan 22, 41, 42; J. Caspers 27, 35. A. W. Querreveld 30, 31, 46; H. Schoo 36. De eerste duif werd geconstateerd om 8 uur 37 min. en 17 sec. en be reikte een gemiddelde snelheid van 2004.46 m. per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconsta teerd om 8 uur 55 min. en 50 sec. en bereikte een gemiddelde snelheid van 1560.03 m. per minuut. Aan vele vaarten, menig gracht De L.R.B. reeds redding brachtl Leidse Reddingsbrigade Augustus-Menu's Het voorlichtingsbureau van de voedingsraad schrijft ons: In Augus tus, de zomer- en vacantie-maand, hebben we graag maaltijden, die niet alleen stevig en smakelijk zijn, maar ook vlug en gemakkelijk klaarge maakt kunnen worden. Wat denkt u van deze menu's. ZONDAG: Macaronisoep-slabonen runderlapjes, aardappelen, meloen. DINSDAG: sla, witte bonen, aard appelen, botersaus, yoghurt. WOENSDAG: witte bonensoep, andijvie, bloedworst, aardappelen. DONDERDAG: snijbonen, gebak ken spek, aardappelen, custardvla met pruimen. VRIJDAG: Wortelen, gestoofde vis, aardappelen, mostersaus, grutjes met stroop. ZATERDAG: stoofpot bloemkool en aardappelen, ei, griesmeelpap met rode bessen. TOELICHTING: ZONDAG: de mararonisoep voor 4 personen wordt bereid, door in 1 li ter water 40 gr. gebroken macaroni met een blaadje foelie en wat zout gaar te koken. De soep wordt bijge bonden met aangemengde bloem en op smaak gebracht met aroma en wat melk. Het vlees kan de dag te voren worden gebraden met een tomaat; dit geeft een mooie jus. Haalt men de slabonen 's Zaterdag af en zet men ze droog weg tot 's Zondags, dan kan men de groente na even wassen kort voor de maaltijd opzetten, (kooktijd slabonen 30 min). MAANDAG: tomatenstampot: aardappel-puree maken, de rauwe geschilde tomaten hierdoor stampen en de stamppot nog even door en door warm maken. Gefileerde, gestoomde bokking smaakt hierbij heel goed en vervangt vlees, ook in voedings waarde. DINSDAG: nu geeft men i.p.v. vlees, de eveneens eitwitrijke witte bonen, die, gecombineerd met aard appelen en sla, een voedzame en toch zomerse maaltijd vormen. De bonen weekt men een dag tevoren in water/ Men brengt ze aan de kook en laat ze in de hooikist verder gaar worden. Het bonenwaterr en de overgebleven bonen bewaart men voor: WOENSDAG: in de bonensoep kunnen wat ui en kerrie of wat to maten en aroma verwerkt worden. De andijvie wordt kort gekookt (25 min.) en met een melksausje aange maakt. De bloedworstplakken worden even door bloergewenteld en ge bakken in boter, margarine of vet. Hiervan maakt men meteen de jus. DONDERDAG: snijbonen behoeven maar 30 min. te koken met weinig water, een beetje zout en wat suiker. Men kan het spek uithakken en de groente in wat spekvet stoven, wat de kooktijd nog verkort. Omdat spek zwaar verteerbaar is, past hierbij een lichte toespijs: custardvla, versierd met wat doorgesneden -en ontpitte pruimen. VRIJDAG: vis (schelvis, kabel jauw, wijting, makreel of haring) wordt gestoofd in wat boter of mar garine, waarna het vocht, afgemaakt met wat mosterd, als saus gebruikt kan worden. Bij de in melk of water gekookte grutjes geeft men liefst stroop, bas terdsuiker of bessensap. ZATERDAG: voor de stoofpot ver deelt men de bloemkool in kleine boe ketjes, de aardappelen worden in stukken gesneden. Men zet ze op in een pan met weinig water en wat boter of margarine en kookt het ge recht 10 a 15 minuten. Het vocht, des gewenst gebonden met wat melk en bloem, dient als saus. Als de griesmeelpap gekookt is, roert men er wat geriste en gewassen rode bessen en suiker doorheen. De kooktijd van al deze menu's is 30 a 45 minuten. De Heer en Mevrouw LEX MONTANUS— VAN HETEREN geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Voor de vele bewijzen van deelneming, betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde Man en Vader JOHANNES THEODORUS EDELAAR Mevrouw de Weduwe J. B. M. A. Edelaar Kramer Adri Ineke Lia Jantje Tonny Loeky Anky Elly Daar het ons, wegens de overgrote belangstelling en het medeleven, betoond bij het overlijden van on ze geliefde Vader, de heer G. P. v. d. KERKHOF, onmogelijk is, ieder per soonlijk te danken, willen wij op deze wijze onze op rechte dank betuigen, aan allen, die door hun per soonlijk bezoek of op schriftelijke wijze van hun meeleven blijk hebben gegeven. 6462 Namens de familie van den Kerkhof, P, van den Kerkhof. Warmond 9 Aug. 1948. Herengracht B 284. Hiermede betuig ik mijn hartelijke dank voor de blijken van belangstelling, welke ik bij mijn terug keer in het vaderland heb rnogen ondervinden. H. J. Turk ARTS PRAKTIJK HERVAT ZONDAG 15 AUGUSTUS Vertrek 8.30 uur Stad-1 huisplein. Bezoek Nationale Park» HubertuBslot etc. Leden f 7,00, niet-leden f7.50 Alleen Yoor katholieken Aanmelding Boekhandel De Sleutelstad, Breestraat 123, Tel. 26508 na 6 uur 22655. Ned. Reisver. afd. Leiden Kath., Voor directe indiensttre ding gevraagd van 16.1-8 jaar in pengion voor kamerwerk en be diening. Prettige afwisse lende werkkring. Aanmel den: Rijnsburger weg 50. Na 7 uur. 6452 PRACHTIGE ONTVANGEN 1.50 per 10 kilo. thuisbezorgd. VLASVELD ELECTROMOTOREN Uit voorraad leverbaar Zonde/ vergunning y. P.K. 1400 toeren 220/380 volt 1 P.K. 1400 toeren 220/380 volt PRIJZEN VOLGENS 7 ASTSTELLING IEMCO N.V. NIEUWE RIJN 31—32, LEIDEN, TEL. 24244. WEGENS TELEURSTELLING DIRECT GEVRAAGD Hoog loon. Aanmelden: Rhijngeesterstraatweg 161, Oegstgeest. - Nu weer carton op rollen voor plafonds, vloerbedekking, landhuisjes, schuren en zolders, Voor de a.s, feestdagen, enz. enz. Breedte 90 en 120 c.M., dikte circa U/2 m.m. Perimeter 35 en 45 ct. BIJ H. JANSE, Haarlemmerstr. 129, Tel. 21808, Leiden VOOR DE HAARD HEBBEN WIJ WEER MICA voor grote en kleine ruiten. Breng Uw deuren of doe het zelf. Wij hebben een klein partijtje spotgoedkope kleine maten, iets donkerder van kleur doch goed doorschijnend. Dus nu geen blik meer, en niet wachten. Deuren gebracht in één dag klaar Bij H. JANSE, Haarlemmerstr. 129 - Telef. 21808 - Leiden Wij hebben prima banden, dik en dun, groot en klein, wielen met en zonder kogellagers, gehele onderstellen Ook Wielen voor autopeds, groot en klein. Hiervoor moet l bij H. JANSE zijn, Haarlemmerstraat 129, Telefoon 2180f uw OPENLUCHTSPEL op 16, 17 en 18 Augustus a.s. in het park van het KASTEEL OUD POELGEEST te OEGSTGEEST. Aanvang 8 uur. Kaartverkoop en plaatsbespreking: Zaterdag, 14 Augustus van 36 uur in HET WITTE HUIS, ingang Endegeesterlaan, en eventueel des avonds aan de kassa op het terrein. Prijzen der plaatsen 3.50 2.50 en 1.50. Alle plaatsen zijn zitplaatsen op oplopende tribune. Parkeergelegenheid voor auto's en rijwielen aanwezig VOORVERKOOP ADRESSEN: Leiden: Boekhandel A. M. v. Zwicht, Breestraat 126. Tel. 20228. Kantoor V.V.V., Stationsplein Tel. 23450. Katwijk aan Zee: Boekhandel v. d. Lee, Voorstr. 17. Tel. 2492. Noordwijk-Binnen: Boekhandel A. Dorsman, Voor straat 53. Tel. 2023. Noordwijk aan Zee: Boekhandel Ruys, Oude Zeeweg 2a, Tel. 2588. Rijnsburg: Boekhandel H. L. van Zijl, Vliet N.Z. 52, Tel. 2110. Wassenaar: Boekhandel Hoogeveen Kerkstraat 71, Tel. 3608. Voorschoten: Boekhandel Volkers, Voorstr. 1. Tel. 603 Lisse: Boekhandel Muysson, Heereweg 142, Tel. 3477 Sassenheim: Boekhandel de Gruyter, Hoofdstr. 251, Tel. 7136. Warmond: Sig. Magazijn P. de Vetten, Heereweg 55, Tel. 371. 6454 VERLOREN 'ondag 8 Aug. een blauwe abardine REGENJAS. nande van Roelofarends- een naar het Kanaal. Te- ^en beloning terug bezor gen J. v. d. Meer, Noord kade 16, Roelof arendsveen. Heeft U de WIELDOPPEN van kinderwagen verloren? Geen bezwaar. Bij H. JANSE voor 3 Gulden 4 nieuwe doppen opgezet en wel, mits de enkele wielen worden gebracht. In één dag klaar, altijd pas. H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808, Lelden OUD ADE m KOOPT NU EEN PRACHT GEKLEURDE BAL 10 cM. groot, prima gummi voor 11.38* bij H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21 $08, Leiden Abonnementen en adver- tentiën worden aangenomen door j. v. d. WERELD ZWARTEWEG 3 Abonneert U op het Parochieblad ïfuhijum QoJuLa\ per Jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 CASINO In 'aansluiting op Olym pisch nieuws o. a.: FANNY BLANKERS— KOEN kampioene 86 m. horden Begin der ZEILWEDSTRIJDEN. Schoonspringen Dames 116 m. horden Heren. AANBOD Keuken, veevoederfor nuizen, nieuwe bascules, gewichten, melkgereed- schap, harm, gaas, prikkel draad, regen-, waskuipen, enz Galvaniseren vertinnen Roestig of defect. Vooraf prijsopgave. Vakkundig voordeligst adres A, J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 79. t. i. Marktkan- toor. tel. 26627-24013. Schrijfmachine. Zware kantoormachine, normaal toetsenbord Backspace, Decical Tabulator enz. 125.Klein model ma chine. draagbaar, 125. Schrijfmachines te huur. Toonzaal Hoogewoerd 92, Tel. 25070. na 5 uur 24191. Naaimachine defect? Wij repareren bij U aan huis klaar terwijl u wacht. Dat betekent voor ,u geen vervoer, geen weken wach ten _en geringe kosten. J. B. H. Schoots. Rijnsburger- weg 29B, Leiden, telefoon no. 26664. 77 PERSONEEL Werkster .gevraagd voor 2 ochtenden per week Aanm. hedenavond 59 u. Mevr. Spendel, Maarsmans steeg 8. 75 Jonge Dame R. K. b. z. a. als kinderverzorgster voor de dag in Leiden of Oegstgeest. Diploma huis houdschool en kinderver zorging. Br. onder no. 76 bur. ,van dit blad. S* Naaister b. z. a. voor verstel- en veranderwerk, ook nieuw, voor aan huis of winkel. Ook genegen thuis te werken, van zeer goede getuigen voorzien. Br. onder no. 13* bureau van dit blad. Knippatronen naar maat binnen 3 dagen gereed. ..Anjo", Nieuwe Rijn 25. te lefoon 21895. Dinsdagmid dag gesloten. 3833 Inmaakpotten katte- bakken, weckglazen, weck- ringen, drinkmokken, emaille borden, strandbal len, waterpo's, kinderpo's, theepotten bazarfcfekken, wateremmers, pannen, ver gieten, kaatsballen, koek pannen, steelpannen, brood trommel, koektrommels,, thermosfles, drinkflappen, koolschaven, lepels, vor ken, biljartkrijt. pomme- rancen, Deko, Mare 86 79 R. K. Huishoudster ge vraagd tegen kost, inw. en kl. verg. in arb. gezin van 3 pers., waarvan de moe der niet in staat is de huis houding waar te nemen. Br. onder no. 80 bureau van dit blad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 36 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4