Zevende dag der XlVe Olympiade Derde gouden medaille voor Fanny Blankers-Koen Weer een bronzen medaille voor Nederland ZATERDAG 7 AUGUSTUS 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 Slijkhuis derde op de 1500 M. ÏJET WAS EEN triestige dag, deze voorlaatste, van liet Olympisch athletiek-tournooi. De vlaggen der deelnemende landen hingen slap aan de masten en een zware regen viel uit de grijze wolkenmassa's en doorweekte de baan volkomen. Geen wonder, dat in dergelijke omstan digheden geen bijzondere prestaties mochten worden verwacht en dat olympische records ditmaal niet werden verbroken. Nederland heeft een derde gouden medaille verkregen door de overwin ning van Fanny Blankers-Koen op de 200 meter, een zege, welke nog veel meer overtuigend was dan die op de 100 meter en op de 80 meter horden. Fanny Blankers-Koen is de ster, die schittert boven allen uit in dit zo sterk bezette athletiektour- nooi. Zij is op weg de prestaties van Jesse Owens die in Berlijn vier gou den medailles veroverde, op de 100 en 200 meter, bij het verspringen en in het nummer 4x100 meter estafette te verbeteren. Zij is thans eerste geworden op de 100 en 200 meter, zij werd kam pioene op de 80 meter horden en Za terdag, op de laatste dag van het athletiektournooi, komt zij nog in twee nummers uit, het hoogsprin gen, waarin zij het wereldrecord be zit, en de 4x100 meter estafette, waatf bij zij natuurlijk afhankelijk is van de verrichtingen van haar andere drie landgenoten. In geen enkel an dere tak van sport heeft een deel- mer of deelneemster drie olympische titels veroverd, Fanny Blankers- Koen is tot nu toe de enige, die het zover gebracht heeft en het ziet er naar uit,, dat zij ook wel de enige zal blijven. Dat de baan zwaar was bleek duideMjk uit de tijd, welke zij in de finale maakte, namelijk 24.4 sec, 0.1 sec hoger dan de tijd in de halve eindstrijd van gisteren, onze landgenote had bijzonder gunstig ge loot, want zij had de binnenbaan en bij de start had zij dus alle concur- renen voor zich. Dit inspireerde haar zodanig, dat zij binnen' de 100 me ter reeds alle tegenstanders had in gehaald, zodat zij met een veilige voorsprong de laatste 100 meter in ging en daarbij haar voorsprong nog vergrootte. Het verschil met nummer twee was zo ?root, dat het publiek eisenhjk slechts aandacht had voor Fanny, geimDoneerd als men was door haar stijl, haar soepelheid ondanks de Dlas- sen op de baan, haar grote snelheid en haar machtige finish. Maar ons land had nog een belang rijke troef op deze dag. Slijkhuis nam het op de 1500 meter op tegen de Zweden, die dit seizoen immers heer en meester waren geweest op de midden afstand. Slijkhuis had het niet gemakkelijk, de lopers bleven voortdurend bij elkaar en het was een gedrang van jewelste om een zo goed mogelijke positie te veroveren. Maar Slijkhuis liep een tactische race, zorgde er voor de laatste 400 imeter als derde te beginnen en men wachtte met spanning af of hij over genoeg reservekrachten zou kun nen beschikkken om met zijn beken de machtige eindspurt'op de Zweden, indien mogelijk een eerste pjaats te veroveren. Voor hem vochten Erik- son en Strand om de eerste plaats beiden streden meter voor meter en Slijkhuis was zo tactisch om het goede moment af te wachten voor z'n eindspurt. Die kwam dan ook, onge veer 120 meter voor de finish. Maar waarschijnlijk heeft hij zich iets ver rekend, want die eindspurt bleek iets te laat te zijn ingezet zodat hij Strand pas op de lijn te pakken kreeg Voor beiden werd dezelfde tijd van 3 min. 50.5 sec genoteerd, waarmede onze landgenoot het Nederlandse re cord evenaarde, dat sedert 30 Aug. 1946 in zijn bezit was, gemaakt te Stockholm, onder meer gunstige omstandigheden had Slijkhuis onge twijfeld kunnen verbeteren Opmerkelijk was het, dat hij ver reweg a^s dé friste loper door de fi nish kwam, ons inziens een bewijs voor onze veronderstelling, dat hij zijn eindsnurt juist iets te laat had ingezet. Hij had kunnen weten dat hij als „lichtgewicht'1 op deze baan een grote voorsprong had op zwaar dere lopers. Wanneer hij dit seizoen enkele malen meer op belangrijke nationale of internationale wedstrij den zou zijn uitgekomen, was hij geroutineerder geweest en zou hij ongetwijfeld meer kans op een over winning hebben gehad. Maar overi gens mocht men met deze tweede bronzen medaille best tevreden zijn. j De estafetteploeg van Nederland Bronzen medaille voor Wim Slijk huis. Wim Slijkhuis als derde in de finale l&OO m. waarmee hij een bron zen medaille voor Nederland ver overde. verrichtte een goede prestatie door de serie, die evenwel niet zo sterk was te winnen. De tijd was 41.7 sec. en het is lang geleden, dat onze na tionale ploeg beneden de 42 secon den is gekomen. De beste seizoen- prestatie was tot nu toe 42.1 sec, ge maakt te Praag in de landen wedstrijd tegen Tsjecho-Slowakije en Honga rije. De start van Scholten als eer ste loper was niet zo goed, hij aar zelde even maar hij herstelde zich uitmuntend en zijn wissel met de Blauw Witter Meyer via1 mee. Meyer was zeer snel op het rechte gedeelte en toen hij het stokje op uitnemende wijze aan Zwaan overgaf, was het duidelijk, dat de oranjebroekjes een grote kans op de overwinning had den.. Zwaan liep soepel en zeer snel zijn wissel met de laatste man Lam- mers was de beste, die wij zagen en met vele meter voorsprong ging Lam- mers als eerste over de eindstreep. Zo werd Nederland eerste in de serie In de finale komen uit de Ver. Staten met 41.1 sec, Italië met 41.3 sec Gr. Brittannië en Hongarije beiden met 41.4 sec, Nederland met 41.7 sec en Canada met 42.3 sec. Bij de darrres zijn zeven nummers verwerkt en hiervan heeft Neder1 and er drie gewonnen, Frankrijk twee door mej. Ostermeyer bij het kogel stoten en het discus werpen, Hon garije 1 bij het verspringen en. Oos- tënrijk eveneens een bij het speer werpen. HOE FANNY WON. De baanvolgorde voor de 200 meter finale dames was de volgende: Bin nenbaan Fanny Blankers-Koen (Ned.) baan 2 Strickland (Austr.), baan 3 Walker (Groot Britt.), baan 4 Wil liamson (Gr. Brit.t.), baan 5 Patter son (VS) en baan 6 Robb (Zuid Afri ka). Fanny Blankers-Koen ging uit stekend .weg, zij had het voordeel van de binnenbaan dat zij alle tegen standsters voor zich had. Bij het uit komen van de bocht lag zij al iets voor op haar concurrenten. Op de laatste 100 meter van de zeer zware baan waarin de schoentjes afdrukken achterlieten, vergrootte zij nog haar voorsprong en met .vele meters ver schil werd zij eerste voor de Britse deelneemster Williamson. Fanny had haar derde olympische titel behaald, een prestatie welke tot nu toe geen van de deelnemers in welke tak van sport ook, heeft bereikt. De uitslag luidt: 1. en olympisch kampioene Fanny Blankers-Koen (Nederl.) 24.4 sec.; 2. Williamson (Gr. Britt.) 25.1 sec.; 3. Patterson (V.S.) 25.2 sec. 4. Strickland (Austra lië) 5. Walker (Gr. Britt.) 6. Robb (Zuid Afrika). Onmiddellijk nadat zij over de fi nish kwam, kwam een klein meisje naar haar toe en overhandigde aan Fanny een m<joie ruiker. Zij werd van alle kanten gelukgewenst met de derde olympische titel. Men hield be reidwillig een parapluie boven haar, opdat zij zich in haar trainingspak kon steken. Vervolgens vond de 'ce remonie protocolaire plaats. Een da verend applaus weerklonk toen on ze landgenote weer als eerste op het podium kwam geflankeerd door Wil liamson en de Amerikaanse Patter son. Het was ditmaal de heer Scharroo, het Nederlandse lid van het dagelijks bestuur van het I.O.C., die aan Fanny Blankers-Koen de gouden medaille overhandigde en haar gelukwenste met de overwinning. De Nederlandse driekleur ging aan de middelste mast omhoog terwijl het muziekcorps het Wilhelmus speelde. Zo behaalde Fan ny haar derde olympische titel en met de bloemen in haar armen ver liet zij onder daverend handgeklap van de duizenden het terrein. 1500 METER FINALE HEREN. Twaalf deelnemers verschenen aan de start voor de finale 1500 meter onder wie Slijkhuis, de Nederlandse recordhouder op dit nummer en ver der de wereldrecordhouder Strand (Zweden), de Fransman Hansenne, de Luxemburger Barthel. Zweden was op dit nummer sterk vertegenwoordigd door het maximum aantal athleten. Een gedrang van je welste bij de start met Slijkhuis ais laatste en Hansenne aan de kop. De tijd van Hansenne over de eerste 320 meter was 42.8 sec. Slijkhuis was in middels een paar plaatsen opgescho- Haar derde gouden medaille. Op het o ver winaarsrostrum ontvangt Fanny Blankers-Koen haar derde gouden medaille in de 14e Olympiade uit handen van Ko1. P. W. Scharroe. Naast haar de Engelse A. D. Wil liamson, tweede en de winnares van de bronzen medaille Audrey Patter son uit New Orleans (U.S.A.) Hansenne leidde voortdurend, hij gaf het tempo aan met op de twee de plaats de Amerikaan Gehrman. de 700 meter werden afgelegd in 1 min. 47 sec. In de daarop volgende ronde was het weer een"' gedrang van be lang om de meest gunstige positie te verkrijgen. De drie Zweden gingen naar voren achter Hansenne en het was Eriksson die de leiding overnam en bij het ingaan van de laatste ron de lagen alle drie Zweden aan de kop met op de vierde plaats Slijkhuis. Eriksson versnelde het tempo. Strand lag tweede en om dé derde plaats werd heftig gevochten. Bij het ingaan van de laatste bocht lag Slijkhuis derde. Een laatste in spanning. Eriksson werd eerste, een prachtige eindspurt van Slijkhuis, juist iets te laat ingezet om Strand nog te bereiken, zodat onze landge noot wederom op een bronzen me daille beslag legde, een zeer fraaie prestatie in dit internationaal zo sterk bezette veld. Voor beiden werd een zelfde tijd genoteerd van 3 min. 50.4 sec., waarmede onze landgenoot hot Nederlands record dat op zijn naam stond, egaliseerde. De uitslag luidt: 1. Eriksson (Zwe den) 3.49.8; 2. Strand (Zweden) 3.50.4 3. Slijkhuis (Ned.) 3.50.4; 4. Cevona (Tsj. SI.) 3.51.2; 5. Bergvist (Zweden) 3.52.2; 6. Nankeville (Gr. Britt.) 3.52.6. FANNY BESLIST ZELF Fanny Blankers-Koen zal heden middag vlak voor de wedstrijd zelf beslissen of zij ook aan het hoog springen zal deelnemen. In iader ge val neemt zij deel aan de 4x100 me ter estafette. Damesploeg 4 x 100 Meter estafette derde WATERPOLO GELIJK TEGEN HONGARIJE (4-4) Dp de voorlaatste dag van het olympisch zwemtournooi ging aan de derde mast wederom de Nederlandse vlag de lucht in. De damesploeg ver overde op de 4 x 100 meter estafette de bronzen medaille, achter de Ver enigde Staten en Denemarken. Dat er snel is gezwommen bewijzen de tijden, want behalve deze drie lan den bleef ook nummer 4 Groot Brit tannië, onder de tijd, waarmede Ne derland in Berlijn het nummer won en dat toen een olympisch record be tekende. Onze meisjes hebben goed gezwommen, al had Irma Schuhma- cher beter gekund dan nu met 1 min. 8.8 sec. In verhouding was Margot Marspjan de beste met 1 min. 8 sec. nog 0.2 sec. lager dan haar tijd in de halve finale, Marie Louise Vaessen noteerde 1 min. 7.5 sec., terwijl Han- nie Termeulen de snelste was met 1 in 7.3 sec. Bob Bonte plaatste zich, na zeer goed gezwommen halve eindstrijd, in de finale van de 200 meter schoolslag, welke Zaterdag wordt gezwommen. Hij zal daar als enige de orthodoxe zwemwijze verdedigen. De Europese kampioen Roy Ro- mains (Gr. Brittannië) werd in de eerste halve finale vijfde, waardoor hij niet geplaatst werd in de einstrijd. Bovendien zal heden de beslissing vallen in het waterpolotournooi. Ne derland speelde gisteravond gelijk te gen Hongarije met 44, terwijl Italië met 42 won van België. De Neder landse ploeg moet nu een zware wed strijd spelen, want er moet met min stens twee punten verschil van Italië worden gewonnen wil de gouden me daille in ons bezit komen. De stand in het tournooi luidt thans: Italië. 2 1 Nederland 2 België 2 Hongarije 2 e Nederlandse waterpoloploeg heeft gisteravond een wedstrijd ge speeld tegen Hongarije, welke, hoe kon het anders met Scott als scheids rechter, in gelijk spel eindigde, na dat men met rust een 32 voorsprong had. Voor rust gaven de Nederlan ders goed spel te zien en werden aar dige aanvallen opgezet. Na rust kreeg de ploeg echter een zw^re inzinking, terwijl de Hongaren toen uitblonken door het zich vlug en goed vrij zwem men. De Nederlandse ploeg was het zelfde samengesteld als tegen Zwe den. Rudi van Feggelen maakte het eerste doelpunt, doordat de Hongaar Lemhenyi de bal in zijn handen speel de (10). Na een verrassende aan- Hedenavond gala-zwemfeest Hedenavond wordt in het kader van het Olympische zwem- en wa terpolotournooi een galazwemfeest georganiseerd, waarvan het program ma als volgt luidt: 3 X 100 m. wisselslag estafette dames tussen Europa en de ander re werelddelen. De Europese ploeg bestaat uit Karen Harup (Denemar ken), Nel van Vliet (Nederland) en Grete Andersen (Denemarken), de drie Olympische kampioenen. Voorts staat een estafette voor da mes op het programma over 4 X 100 meter borstcrawl. De ploeg voor Europa welke wederom tegen de andere werelddelen uitkomt, zal waarschijnlijk bestaan uit Grete An dersen, Marie Louise Vaessen, Inge- gard Fredin en Fritzie Nathansen. Ook een estafette 3 X 100 meter wisselslag voor heren zal worden ge zwommen waarvoor de Europese ploeg bestaat uit Vallerey Romain en Kadas. Ten slotte vindt èen esta fette 4 X 200v meter voor heren plaats waarvoor gekozen zijn drie Hongaren en de Fransman Jany. Een Europese waterpoloploeg zal spélen tegen de rest van de wereld. De uitslagen van de vierde dag der Olympische zeilwedstrijden te Tor quay luiden: Swallow-klasse: 1. Gr. Brittannië; 2. Italië; 3. Ver. Staten; 4. Neder land; 5. Portugal. In het totaal na 4 races staat Ne derland op de 11e plaats. Fire Fly-klasse: 1. Zweden; 2. Ca nada; 3. Gr. Brittannië; 4. Neder land; 5. Frankrijk. In totaal na 4 races Nederland 7. Star-klasse: 1. Ver. Staten; 2. Cu ba; 3. Italië; 4. Nederland; 5. Gr. Brittannië. In totaal na 4 races: Nederland 4. Draken-klasse: 1. Noorwegen; 2. Zweden; 3. Italië; 4. Argentinië; 5. Denemarken; 11. Nederland. In totaal na 4 races: Nederland 8. Schermen: 9 uur: degen eind halve finales; 14 uur finale. Hockey: 1819.30 uur halve finale Boksen: voorronden. Roeien: Finales: 14.30 uur vier met st.; 15.00 uur twee zonder st; 15.30 uur Skiff; 16.uur twee met st.; 17.uur vier zonder st.; 17.30 uur double scull; 18.uur acht. Wielrennen: 17 uur halve eindstrij den en finale ploegachtervolging; 17 uur sprint halve finale en finale, 20 uur tandem series en herkansing. Ruitersport: 9 uur individuele dressur. Gymnastiek. 9 uur' verplichte en vrije oefeningen heren. Gewichtheffen: -4.30 bantamge- wicht, 19 uur vedergewicht. val schoot Smol, maar de bal ging "S=" +o<ror, Ho )ot tlot, u ste wlssel Nederland en de Ver. Sta- FINALE 4x100 M. ESTAFETTE DAMES In een zeer spannende wedstrijd hebben de damesploegen van Neder land, de Ver. Staten en Denemarken om de olympische titel gestreden. Voor Nederland, dat op de vijfde baan» lag tussen Denemarken en de Ver. Staten in, startte Irma Schu macher als eerste. Zij wist haar ploeg na 100 meter een voorsprong van een fractie te geven. Margot Marsman zwom als tweede en zij moest zich laten passeren door Karen Harup, doch zij hield de Amerikaan- ra KaJana goed bij. Grete Andersen, de derde Deense zwemster, vergroot te de voorsprong terwijl bij de "laat- tegen de lat. Van Feggelen ving hem op, doch ditmaal ging hij tegen de staander. Weer kreeg Smol de bal te pakken en nu was het raak (20). Maar spoedig daarna zorgden Osuvik en Szivos voor een gelijke stand (2 2). Even voor rust bracht een door slagbal van Smolvan Feggelen een 3—2 voorsprong voor Nederland. Na rust kwamen de Hongaren fel ler opzetten, terwijl de Nederlanders veel minder speelden dan voor de rust. Het gevolg was dan ook, dat Szittya vrij kon opzwemmen en de stand 33 gelijk maken. Toen Holop er uit was gestuurd kon Fritz Ruim- schotel Nederland weer de leiding ge ven (43) doch kort voor het einde werd Stam eruit gestuurd en kreeg Hongarije door een strafworp de kans de wedstrijd in een dfaw te la ten eindigen.' ten tegelijk weggingen. Ook op het laatste keerpunt lag Denemarken nog voor, terwijl de laatste Amerikaanse zwemster Ann Curtiss Hannie Termeulen iets voor bij was gegaan. Op de laatste 50 m. kwam Ann Curtiss met een verba zend grote snelheid opzetten en zij passeerde drie meter voor de fi nish de Deense zwemster. De Ver. Staten maakten een tijd van 4 min. 29.2 sec, dus 2.1 sec onder het Olym pisch record, dat Nederland Woens- een tijd van 4 min 31.6 sec. De uit- dag had gemaakt. Nederland maakte slag luidt: 1. en Olympisch kampioene Ver. Staten (Corridon Kalana, Helser en Curtiss) 4 min 29.2 sec. 2 Denemar ken 4 min 29.4 sec. 3 Nederland 4 min 31.6 sec, 4. Groot Brittannië 4 min. 34.7 sec. BIJ DE OUDERS VAN FANNY AAN DE LUIDSPREKER «4^ 8—5 7—7 7—8 „And now, over to London", zo klinkt de stem van de omroeper ook in de huiskamer van de familie Koen te Hoofddorp, waar men gespannen de resulta ten van de beroemde dochter, Fannie Blan- kersKoen op de voet volgt. Over enkele ogen blikken zal gestart wor den voor de finale 200 meter dames, waarvoor Fannie algemeen als winnares gedoodverfd wordt. Vader en moe vrouw, een aantal dorps genoten en last but not least de 6-jarige Jan Blankers. die 't wel fijn vindt bij zijn groot ouders te mogen loge ren,, allen zitten in spanning te wachten tot dan eindelijk het startschot valt. De re porter vertelt hoe Fan nie in de bocht het veld reeds ingehaald heeft en met grote vóór laatste dagen wel wat sprong als eerste door de finish gaat, nieuwe Ur staan ensoms leg ik hem van de haak af", vertelt hij. De kleine Jan heeft intussen zijn hengel uit de schuur gehaald en gaat vissen. Uiterlijk schijnt hij zich niet zo veel van de roem. die zijn moeder behaalt aan te trekken, maar in een verloren ogenblikje heeft hij ons toevertrouwd, dat hii later „athletiekman" wil worden en bedoelt daar dan mee: trainer net ~s zijn vader. Zijn zusje, de 2-jari- ge Fannie, begrijpt niet erg goed. waarom zij zó lang bij oma en opa Blankers in Amsterdam mag blijven. Maar zij is dan ook nog te jong om alles goed te begrij pen en is al heel tevre den, dat zij rüstig met haar poppen kan spe len. glorie toevoegend aan de vele van het kleine Holland. De zenuwach tige toestand in het ge zin is verbroken. De be roemde dochter heeft de faam, die van haar naam afstraalt, nog groter gemaakt en als allen staande het Wil helmus uit de aether horen klinken ter ere van Fannie, die ver overzee bewijst, dat Holland een woordje de inter nationale sportwereld, dat springen moeder Koen de tranen in de ogen. Maar er is geen tijd om ontroerd te zijn: reeds rinkelt de tele foon,, die gelukwensen uit alle delen van het land brengt, en daar zijn ook al de eerste bu ren en kennissen, die even de hand komen drukken en zo van hun medeleven te kennen DE SPELEN IN CIJFERS Athletiek: 1500 m.: 1. Eriksson (Zweden) 3 min. 49.8 sec.; 2. Strand (Zweden) 3 min. 50.4 sec.; 3. Slijk huis (Ned) 3 min. 50.4 Sec.; 4. Ceno- va (Tsj.-SI.) 3 min. 51.2 sec.; 5. Berg vist (Zweden) 3 min. 62.2 sec.; 6. Nankeville (Gr. Britt.) 3 m. 62.5 sec. 4 X 100 m. estafette heren: Eer ste serie: 1. V.S. 41.1 sec.; 2. Italië 41.3 sec.; 3. Brazilië 312.4 sec.; Twee de serie: 1. Gr. Brittannië 41.4 sec.; 2. Hongarije 41.4 sec.; 3. Australië 41.5 sec. Derde serie: 1. Nederland 41.7 sec.; 2. Canada 42.3 sec.; 3. Argenti nië 42.4 sec. 4 X 400 m. estafette: Eerste serie: 1. V.S. 3 min. 12.6 sec.; 2. Italië 3 min. 14 sec.; 3. Gr. Britt. 3 min. 14.2 sec; 4. Zwitserland. Tweede serie: 1. Ja maica 3 min. 14 sec.; 2. Frankrijk 3 min. 17 sec.; 3. Canada 3 min. 19 sec.; 4. Chili; 5. Turkije. Derde serie: 1. Finland 3 min. 20.6 sec.; 2. Zweden 3 min. 21 sec.; 3. Argentinië 3 min. 21.2 sec.; Zuid-Slavië. 200 m. dames: 1. Fanny Blankers Koen Ned.) 24.4 sec.; 2. Williamson (Gr. Britt.) 25.1 sec.; 3. Patterson (V. 5.) 25.2 sec.; 4. Strickland (Austr.); 5. Walker (Gr. Britt.); 6. Robb (Z. Afrika). 110 m. horden: 1. en 2. Simmons (V.S.) en Mullins (Austr.) 15.2 sec. (896); 3. Heinrich (Fr.) 15.6 sec. (833); 4. Mathias (V.S.) 15.7 sec. (818); 5 en 6 Adamczyk (Polen) en Recordon (Chili) 15.8 sec. (804). Polstokhoogspringen: 1. Mond- schen (V.S.) 3.50 m. (692); 2. Sim mons (V.S.) 3.40 m. (652); 3. Adam czyk (Polen) 3.40 m. (652); 4. Eriks son (Zweden) 3.30 m. (613); 5. Nuss- baum (Zwitserland) 3.30 m. (6.13). Eindklassement tienkamp: 1. Bob Mathias (V.S.) 7.139 p.; 2. Igance Heinrich (Fr.) 6.974 p.; 3. Floyd Sim mons (V.S.) 6.950 p} Zwemmen: 4 X 100 m. estafette dames: 1. Verenigde Staten (Corri don, Kalana, Helser en Curtiss) 4 min. 29.2 sec.; 2. Denemarken 4 min. 29.4 sec. 3. Nederland 4 min. 31.6 sec.; 4. Groot-Brittannië 4 min. 34.7 sec. Torenspringen dames: 1. Vicky Draves (V.S.) 67.87 p.; 2. Elsener (V. S) 66.28 p.:; 3. Christoffersen (Den.) 66.05 p.; 4. Staudinger (Oost) 64.59 p.; 5. Stover (V.S.) 62.63 p.; 6. Nicole Pellissard (Fr.) 61.07 p. 200 m. schoolslag heren: Eerste halve eindstrijd: 1. Kandil (Egypte) 2 min. 43.7 sec.; 2. Jordan '(Braz.) 2 mlin. 43.9 sec.; 3. Sohl (V.S.) 2 min. 44.4 sec. 4. Davies (Austr.) 2 min. 44.8 sec. Tweede halve eindstrijd: 1. Verdeur (V.S.) 2 min. 40.7 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Car ter (V.S.) 2 min. 34 sec.; 3. Bob Bon te (Ned.) 2 min. 47 sec.; 4. Cerer (Joego-Slavië) 2 min. 47.3 esc. 1500 m. borstcrawl heren: Eerste halve finale: 1. Marshall (Austr.) 19 min. 53.8 sec.; 2. Mitro (Hong.) 20 min. 6.5 sec.; 3. Stipetic (Joego-Sla vië) 20 min. 12.9 sec.; 4. Heusner (V. S.) 1 20 min. 23.9 sec. Tweede halve finale: 1. Mc. Lane (V.S.) 19 min. 52.2 sec. 2. Csordaas (Hong.) 20 min. 6.6 sec.; 3. Norris (V.S.) 20 min. 9.3 sec.; 4. Bland (Gr. Britt.) 20 min. 19.8 sec. 400 M. borstcralw dames: Eerste halve finale: 1. Karen Harup (Den.) 5 min. 25.7 sec. (nieuw Olympisch record); 2. Fernande Caroen (Bel- gi) 5 min. 26.1 sec.; 3. P. Tavares (Braz.) 5 min. 31.1 sec.; 4. N. Lees (V.S.) 5 min. 31.9 Sec. Tweede halve finale: 1. Ann Curtiss (V.S.) 5 min. 26.4 sec. 2. Helser (V.S.) 5 min. 28.1 sec.; 3. Fritzie Nathansen (Den.) 5 min. 29.5 sec. 4. C. Gibson (Gr. Britt.) 5 min. 31 sec. Finale 100 meter rugslag heren: 1. Satck (V.S.) 1 min. 6.4 sec. 2. Cowell (V.S.) 1. min. 6.5 sec; 3. Vallerey (Fr.) 1 min. 7.8 sec.; 4. en 5. Chaves (Argentinië) en Mejia (Mexico) bei den 1 min. 9 sec. Hockey: OostenrijkArgentinië 11; IndiaSpanje 20. Waterpolo: FrankrijkSpanje 21; ItaliëBelgië 42; NederlandHon garije 44. Thans incident op hockeyveld WEER EEN OOSTENRIJKER Voor de eerste maal in de geschie denis van het olympisch hockeytour- nooi of misschien wel in die der in ternationale hockeywedstrijden is een speler wegens opzettelijk gemeen spel het veld uitgestuurd moeten worden en wederom was het Oostenrijk, dat hier een overtreding beging. Maar de Oostenrijkers stonden niet alleen, want de Nederlandse scheids rechter Molhuysen de tweede was de Roge had in feite reeds eerder een Argentijn uit het veld kunnen zenden aangezien deze met zijn stick opzettelijk een Oostenrijker tegen diens benen sloeg. Voordien hadden spelers van beide partijen reeds twee maal vijandig tegenover elkaar ge staan, Het einde kwam met 11. Een wedstrijd, die men beter zo gauw mogelijk kan vergeten. De strijd tussen India en Spanje, die onmiddellijk daarop plaats had, was gelukkig uiterst fair en wat In dia betreft een voorbeeld vaa de wij ze waarop hockey gespeeld dient te worden. We waren speciaal naar het sportterrein van de Polytechnic te Chiswick getogen om te zien of In- dia's team geleden had door het feit dat thans ook Pakistan als afzonder lijk land is ingeschreven maar we hebben de indruk gekregen, dat dit elftal even sterk is als andere jaren en dan ook wel weer het Olympisch kampioenschap winnen zal. Dat In dia tegqn Spanje slechts met 20 ze gevierde en na de hervatting zelfs geen enkel doelpunt aan de score van de eerste speelhelft wist toe te voe gen is mogelijk aan twee factoren toe te schrijven: in de eerste plaats dat de andere landen zo langzamerhand be ter zijn gaan hockeyen en voorts, dat de Spanjaarden er zich na de rust uitsluitend op toelegden de score zo laag mogelijk te houden.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 16