Klinkend feestprogramma Jachtgeweren MEIJKAMP's Wapenhandel Protesten van caféhouders ter zijde gelegd 2 t.m. 7 AUGUSTUS Vrouwelijke kantoorbediende raiJDAG 30 JULI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA I ALPHEN AAN DEN RIIN In een Donderdagavond in de trouwzaal van het gemeentehuis ge houden vergadering van het feesco mité, is door de diverse commissies verslag uitgebracht, waarna tenslotte het gehele programma voor de fees telijkheden in onze gemeente kon worden vastgesteld, voor de dagen van 31 Aug. tot en met 6 September. Betreffende het financiële gedeelte kan worden medegedeeld, dat de burgerij tot nog toe 'n bedrag bijeen heeft gebracht van 1200.wat voor het comité teleurstellend laag is. Met de 2200.reeds binnen ge komen giften vormt dit een basis van 3600.De totale begroting loopt ruim 9000.De medewer king voor. de verschillende onderde len van het programma is verblij dend; vooral voor de Gondelvaart bestaat grote belangstelling De plaat selijke zangverenigingen verzorgen drie avonden met zanguitvoeringen. Een groot succes belooft ook te wor den de door de beide Middenstands verenigingen te organiseren Winkel- week, waaraan met niet minder dan 210 eta'ages wordt deelgenomen. Ben Oranje-variété op de laatste avond op het terrein, belooft een at tractie apart te zullen worden. Al met al een programma, dat er we zen mag en waarvoor, het comité de warme belangselling vraagt van de gehele burgerij. Hieronder volgt het in details: Dinsdag 31 Aug.: 10 uur Kerk diensten, 2 uur oficiële opening van de feestweek, door burgemeester Schokking vanaf 't raadhuis-bordes, 2.30 uur turndemonstraties op het feestterrein. 4.30 uur zwem- en ka nowedstrijden in de Rijn bij 's-Mo- lenaars. 8 uur Historisch spel in het Nutsgebouw en zang- en muziek avond in Geref. Kerk Raadhuissraat. 1 September: 8 uur Historisch spel, 9 uur massazang op het feestterrein met medewerking van de plaatse lijke, zangverenigingen. 2 September: 8 uur Historisch spel, 8 uur zahg- avond in Ned. Herv. kerk Ouds hoorn, 9 uur Gondelvaart, besloten met fakkeloptocht. 3 September: 8 uur Historisch spel, 8 uur zangavond in Marthastiching, 9 uur filmvoor stelling op het feestterrein. 4 Sep tember; 2 uur start wandelmars te organiseren door de A.W.S.V. 2 uur feesten van de buurtverenigingen, 5 uur voetbalwedstrijd van Alphens elftal tegen nog nader bekend te ma ken» tegenstander. 6 September: 7 u. viswedstrijd voor jongens van 10 15 jaar, met Oranje dobberss in het Aarkanaal, 9.30 uur défilé van alle plaatselijke vereniging voor de burgemeeser. 11 uur kinderoptocht met versierde poppenwagens, auto- stepss etc. 2 uur kinderfeesten met het echtpaar Nollens voor de school jeugd. 3 uur op Alphen bij terrein demonstratie met politiehonden. 3.30 uur hazewindhondenrennen op het bijterrein van Alphen. 8 uur Oran jevariété en tot slot om 11 uur een groot jubileum vuurwerk. Op het feestterrein zullen boven dien verschillende vermakelijkheden aanwezig zijn, waarbij o.a. een grote z.g. auto-scouter. HAZERSWOUDE (H. R.) UIT EEN TILBURY GESLINGERD. Na het ringrijden per tilbury zou den verschillende deelnemers, zoals gewoonlijk, een ritje maken, waarbij het paard van de heer P. van Schie, door onbekende oorzaak, op hol sloeg ter hoogte van de R. K. School. De heer S. sprong uit het rijtuig, om te trachten het paard tot stilstand te brengen. Mej. M. Straathof, die nog in de wagen zat, werd uit de tilbury tegen een lantaarnpaal geslingerd. Zij werd hierbij zodanig gewond, dat een geestelijke, die ter plaatse kwam, het nodig achtte haar het H. Oliesel toe te dienen. Een dokter consta teerde enige gekneusde ribben en een hersenschudding. Zij werd naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Lei den overgebracht. Het paard brak zich los van de wagen en vervolg de z'n weg naar de stal. Oranjefeesten. Door het plaat selijke toneelgezelschap „Onder Ons"' werd des avonds in de openlucht een opvoering gegeven van het Ame rikaans blijspel: „Je kunt het toch niet meenemen." Dit gezelschap be schikt over uitstekende krachten, en alduswas het hun mogelijk van dit mooie en fijn humoristische spel een Weder voorradig AUTOMATISCHE PISTOLEN, JACHTGEWEREN. FLOBERT BUKSEN EN MUNITIE LEIDEN - AALMARKT 4 - TELEF. 22799 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT De raad kwam Donderdagavond voltallig in vergadering, onder voor zitterschap van burgemeester van Iersel, bijeen. Bij de ingekomen stuk ken was een brief van Ged. St. waarin zij mededeelden niet goed te keuren een besluit van de raad, om het presentiegeld voor de leden van de stembureaux te brengen van 6 op 8 gulden. In een nadere brief deelde ditzelfde college mede niet goed te vinden, dat aan de leden van de commissie tot onderzoek van de re kening een presentiegeld van f 2.50 per vergadering werd toegekend. 1.75 werd voldoende geacht. Een presentiegeld van f4.voor raads vergaderingen vond geen genade ir de ogen van Ged. St., dit blijft ƒ3.50. Ingekomen was voorts1 een schriv ven van de heer D. Bakkes te Kat wijk, waarin hij bedankte als lid var de Monumentencommissie dezer ge meente, in verband met het feit dat hij aangesteld is tot secretaris van de directie van de Kunstzandsteen- fabriek „Arnoud". Dit ontslag werd eervol verleend. Ged. St. hadden ook bericht goed te keuren, de onders- handse aanbesteding van 7 midden standswoningen, aan de firma Lange- Breuring en v. d. Plas,' te Oegstgeest. Nieuwe woningen in de Zilk. Vervolgens kwam aan de orde een verzoek van' de R.K. Woningbouw vereniging alhier, om een voorschot voor de aankoop van gronden in de buurtschap de Zilk, om aldaar wo ningwetwoningen te bouwen. De voorz. deelde mede, dat B. en W. overeengekomen zijn met de heer A. de Groot in de Zilk en, na gehoord te'hebben de commissie uit de raad, stellen B. en W. voor de benodigde grond te kopen voor ƒ3.50 per M2. normale bouwdiepte en 1.per M2. voor de rest. De raad ging met dit voorstel geheel accoord. zodat te zij ner tijd ook in de Zilk nieuwe wonin gen gebouwd kunnen worden. Hierna kwam aan de orde punt 3 van de agenda. Verzoek van W. J. M Hulsebosch, te Zilk, om toekenning van een premie ten behoevp van het verbeteren van de woning Regenvliet- weg 24. De voorz. zeide, dat de ge meente vrij is om aan dergelijke ver zoeken mede te werken. Dit verzoek voldoet echter niet aan de eisen, wel ke gesteld zi.in voor woningverbete ring. B. en W. stellen voor het ver zoek voor kennisgeving aan te ne men. Hiertoe wordt besloten. Een verzoek van P. P. Verdegaal, School straat 2, om toekenning van een pre mie ten behoeve van het splitsen van het perceel Schoolstraat 2 in twee' woningen ,werd op voorstel van B. en W .ingewilligd. De voorz. zeide, dat hierdoor weer verruiming met één woning tot stand komt. Het lid van de Rotten zeide de begroting voor deze splitsing wel wat opge schroefd te vinden. De voorz. deelde mede ,d.at de stukekn naar den Haag opgezonden moeten worden en de be treffende instanties dit ook wel op zullen merken. Mocht dit niet zo zijn, dan kunnen B. en W. er altijd nog cp wijzen. Ontevreden caféhouders. Bij punt 5 werden behandeld een aantal reclames van caféhouders tfe- gen hun aanslag in het vergunnings recht. De voorz. zeide dat men wel kan zeggen dat een lawine van re clames over de hoofden van raadsle. den gestort is door de caféhouders, B. en W. stellen voor de reclames voor kennisgeving aan te nemen. Er w door B. en W. bij de aanslag over eenkomstig de wet gehandeld. Het lid v. d. Rotten vraagt de voorz. of deze er van overtuigd is dat de aanslagen rechtmatig zijn. Worden deze bedrij ven niet te hard aangepakt door de gemeente? vraagt de heer v. d. Rot ten. Zij worden als vele andere be drijven door het Rijk al zwaar genoeg belast. De voorz. antwoordde, dat er geen sprake is van te hard aanpak ken. Onze handen, aldus de voorz. zijn heel wat poezeliger dan die van Minister Lieftinck! De raad ging ver volgens accoord met het voorstel van B en W. Aan H. Duivenvoorden, Kerkstraat 78c wordt, ingevolge artikel 13 der Lager Onderwijswet, een vergoeding toegekend van 35.per jaar en per kind, als tegemoetkoming in de reis kosten naar scholén buiten de ge meente. Een dergelijke tegemoetko ming werd door de raad op voorstel van B. en W. geweigerd aan de Wed. J v. d. Berg, Kerkstraat 7, en C. P. van Steijn, Westeinde. Verbetering van wegen. Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot verschillende wegverbete- ringen en aanleggen van riolen o.a. het leggen van een riool vanaf het perceel Herenweg 62, tot de verleng de Koninginneweg (kosten ƒ1400. wegverbetering nabij de St. Jozefkerk (r 1400.kosten): wegverbreding Kerkstraat ter hoogte van het per ceel van de heer H. van Leeuwen (kosten 540. Op voorstel van B. en W. werd de begroting 1948 gewijzigd. Bij deze .wijziging komt een post voor om aan de beer v. d. Klugt, gem.-architect, een tegemoetkoming te geven in de helft van de aanschaffingskosten van een nieuwe schrijfmachine, omdat de schrijfmachine van genoemde archi tect, welke machine door de gemeen te werd gebruikt, tijdens de bezet ting door de Duitsers is gestolen. Na een toelichting van de voorz., waar in hij van der Klugt een pluim on ziin hoed geeft voor zijn werk, vindt dit postje genade in de ogen van de raad. Als laatste punt van de agenda komt aan de orde een verzoek van het R.K. Schoolbestuur van St, Jo zef, om gelden beschikbaar te stellen voor de inrichting van een nieuw schoollokaal. Besloten wordt mede werking te verlenen. Na de rondvraag volgde sluiting van deze vergadering, waarin de bur gemeester in shirt presideerde. Het was er dan ook de temperatuur wel LISSE Geboren: Wilhelmina Petro- nella Catharina d. van C. J. van der Lem en A. Hilteman; Johannes Mar- inus Adrianus z. van N. G. Mens en K. M. Zwaan; Gijsbertiis Gerardus Maria z. van H. Schreurs en H. M. Kleijn; Catharina Johanna d. van A. Visser en J. Eigenraam; Maria Cu- nera Anna d. van A. Clemens en C. G. van Ruiten. Getrouwd: J. Schoone te Noord - wijkerhout en C. van der Poel. Overleden: Elisabeth Johanna van der Vlugt 38 j.; Jacob Hoek 72 j., echtg. van G. van der Bent. aantrekkelijke vertolking te geven. Jammer, dat er aan de toneelschik king en vooral aan de geluidsinstal latie wat haperde, waardoor meer deren het spel niet voldoende kon den volgen en waardoor het contact tussen toneel en publiek niet in vol doende mate aanwezig was. Dit komt echter niet op rekening van „Onder Ons", de medewerkenden hebben hun reputatie naar onze mening on verkort gehandhaafd. De tweede dag» werd ingezet met ringrijden. Van het ringrijden op fietsen werd de heer J. Berrevoets winnaar. Bij het ringrijden per tilbury kwam de heer Reijneveld als winnaar uit de wed strijd te voorcshijn. De wedstrijd op honderd meter hardlopen door het bestuur, werd na veel inspanning gewonnen door de heer W. F. den Hollander. Het avondprogramma werd ingezet met het optreden van de Rijnrui- ters, wat een groot succes is gewor den. Ook werd gehouden een wie lerwedstrijd voor heren en de tra ditionele stoelendans voor dames. Het geheel werd besloten met een prachtig vuurwerk. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor het Midden standsdiploma slaagde de heer Jacq. Kranenburg en voor het pi~actijk-di: ploma boekhouden slaagde de heer T. Onderwater. Veiling. Volgende week, met in. gang van Maandag, zal de groenen veiling inplaats van 5 maal, driemaal per week gehouden worden. LEID SCHEND AM SCHOOLARTS-RAPPORT. Nog steeds hoge t.b.c.-cijfers in Stompwijk. Het rapport 1947 van de schoolarts, dr. P. Vermet, te Voorschoten, geeft ook nu weer een overzicht van het onderzoek op tuberculose. Verleden jaar is over dit onderwerp in ons blad het een en ander gezegd, waar bij kwam vast te staan dat de kinde ren in Leidschendam-Stompwijk meer positief-tuberculeus reageer den, dan de kinderen van Leidschen- dam-Veur, waarmede tevens het be wijs. geleverd was dat de kinderen van Stompwijk meer in contact ko men met de tubercel-bacil, als gevolg van tuberculeus vee. Het positief op tuberculose reageren betekent echter geenszins dat kinderen met een posi. tieve reactie ook inderdaad tubercu leus zijn, hoewel dit door ondeskun digen maar al te gemakkelijk wordt aangenomen. Daarom willen wij deze nadere aanduiding laten voorafgaan aan het vermelden van de door de schoolarts gevonden percentages. Dit jaar zijn ook de kinderen van de katholieke scholen van Leidschen- dam-Veur op tuberclose onderzocht. Hier was het percentage van positief reagerenden op de lage scholen 26.8 pet. en op de lagere scholen te Stomp wijk 33.2 pet., terwijl het percentage voor de kleuterscholen in Leidschen-- dam 2,7 pet. bedroeg en voor Stomp wijk 17 pet. Het blijft dus een opmerkelijk ver schijnsel dat de Stompwijkse kinde ren een hoger positief-reagerend cij fer hebben dan de kinderen van Leid schendam. Nu is het wel bedenkelijk dat van de kinderen van veehouders 45.1 pet. positief reageren en van de kinderen van niet-veehouders 16.1 pet. Het ligt dus voor de hand dat kinderen van veehouders- meer bloot staan aan tu berculose, dan de kinderen van niet veehouders. En dit moet een reden hebben. Als de Veehouders zich er op toeleggen dat zij een tuberculeus-vrije veestapel hebben, dan zal reeds een stap in de goede richting zijn gezet. Ook is het onverantwoordelijk dat de kinderen ongekookte melk drinken. Bij gekookte melk is de gevreesde tu bercel-bacil gedood. LEIMUIDEN Aanbesteding. Gisteren had de aanbesteding plaats van het grond werk en de te bouwen brug voor het woningplan. De laagste inschrijver was P. W. de Graaf te Leimuiden voor 18.500 De hoogste was J. Bon tebal te Zevenhuizen, voor ƒ29100. Het werk werd door B. en W. ge gund aan P. W. de Graaf. Welkom thuis. Met de Indra- poera kwam ook een militair uit on ze omgeving thuis. In de middag ar riveerde Hein Wesselius in zijn ouder liike woning aan de Leimuideyliik 374. Door de buurtbewoners was een erepoort geplaatst. Des avond werd een bezoek gebracht door een mu ziekgezelschap van oud-leden van Symphonie, de beide predikanten, dr. Stapensea en een deputatie van Prot. en Kath. Thuisfront. Er heer ste een gezellige drukte. Door ds. v. Veenen werd een hartelijk dank woord gesproken voor de diensten aan het vaderland bewezen. Hem werden bloemen en een taart aange boden. Personalia. De heer G. J. v. Berkel, hoofd der St. Jansschool, slaagde te Wageningen voor Land en Tuinbouwonderwijzer. NOORD WIJK Personalia. Voor het examen der Ned. Associatie voor practijk- boekhouden slaagde mej. L. Amme- raal. Voor het Mulo-diploma B slaag den Willem v. Duin en Harm Groo- te, voor Mulo A: Dick Waasdorp, Ben Mak, Pim Boptkes, Piet Pas- schier, Arie v. d. Niet, Gerard Kukler, Kees Hazenoot, Wim. v. Beveren, Leen Ammeraal, Kees Baalbergen, Kees Barnhoorn, Henk Passchier, Joke v. Wijk, Leuntje v. Duin, Jan- 1 ny Kloos, Prijna Binnendijk, Marian na Miedema en Rudi v. d. Berg. Winkelweek. Het Middenstands comité alhier heeft plannen opge vat wederom een winkelweek te or ganiseren en wei van 31 Aug.5 Sep tember a.s. Ter definitieve vaststel ling zal a.s. Maandag een bijeen komst worden gehouden in café ..Flo ra", waartoe alle Noordwijkse mid densta'nders worden uitgenodigd. RIJNSATERWOUDE Blijde thuiskomst. Louis van Zwieten, die in de B. S. zijn militai re loopbaan was begonnen, kwam deze week met de -Indrapoera in Rotter dam aan, en werd door zijn ouders afgehaald. Prot. Thuisfront had ge zorgd, dat bij zijn aankomst een ere poort was aangebracht. Des avonds werd hem een attentie bezorgd. Burgemeester Bakhuizen en de heer v. Luiing spraken beide hartelijke welkomstwoorden. Prot. en Kath. Thuisfront boden een taart en bloe men aan. terwijl een fanfaregezel schap enige nummers gaf. RIJP WETERING Personalia. De heer A. Th. van Haastregt slaagde te Leiden voor het practijk:diploma'boekhouden. VOORSCHOTEN Opening speelterrein. Zaterdag middag om 2 uur zal de opening van het speelterrein aan de Leidseweg- Noord plaats vinden. Reeds lang heeft menige moeder reikhalzend naar dit ogenblik uitgezien. Door het steeds toenemend verkeer, wordt de Leidseweg voor de jeugd veel te ge vaarlijk om als speelterrein dienst te doen. Dit hebben de buurtvereniging en het gemeentebestuur ingezien en nu zal dan eindelijk de opening plaats vinden. Het bestuur heeft ge meend dit feit niet ongemerkt voor bij te kunnen laten gaan. Allereerst zijn de kinderen aan de beurt voor iets exra's, n.l. kinderspelen en trac- tatie. Daarna komen de ouderen aan de beurt, met motorraces en ver- sdhillende andere spelen. WOUBRUOGE Geboren: Casper Albertus z. v. A. Jonkers en J. v. Ardenne; Jaco bus Leonardus Maria z. v. J. C. Boo nekamp en M. J. v. Haastert. Ondertrouwd: J. H. de Bokx 24 j. te 's-Gravenhage en L. de Braber 23 jaar; K. v. d. Graaf 34 jaar en J, Gorissen 25 jaar. Wilt U iets weten Avondcursus vakopleiding tot bak ker. banketbakker en kok te Leiden. Tot op heden bestaat een derge lijke avondcursus te Leiden niet, doch de V. B O. B. zal bij voldoende deelname, een dergelijke avondcur sus in Leiden organiseren, Aanvang eind Sept. Inlichtingen bij de heer H. C. v. d. Werf, Voorstraat 67, Noord- wijk. Kortste weg per fiets van Kwintsheul naar Diessen. Kwints- heul, Westerloo, Maassluis. Vlaardin- gen, Schiedam, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Zevenbergschehoek. Beek. Princenhage, Breda. Dorst. Tilburg! Hilvarenbeek, Diessen. Van Ter Aar naar Diessen. Ter Aar, Gouwsluis, Boskoop. Gou da, Moordrecht, Rotterdam. Zie ver der vorige vraag. Bootdienst AmsterdamHarder wijk. Vertrek op Zondag om 7 en 9 uur, op Maandag om 7, 9 en 17 uur, vanaf de Ruyterkade Fietsen mogen aan boord mee. Bootdienst RotterdamNijme gen. Vertrek om 8 en 15 uur van af de Prins Hendrikkade. Fietsen meenemen toegestaan. Kortste weg per fiets van Sas- senheim naar Bussum. Sassenheim, De Kaag, Oude Wetering, Leimuiden, Kudelstaart, De Kwakel, Waverveen, Loenersloot, Hilversum, Bussum. Kortste weg per fiets van Oegst geest naar Laren. Zie vorige vraag en verder Hilversum, Laren. Kortste weg per fiets van Bos koop naar Oudenbosch en naar Zun- dert. Boskoop, Gouda, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk. Zevenbergen, Standaard Buiten, Oudenbosch, Etten, Rijsbergen, Zundert. Kortste weg per fiets van Roe- lofarendsveen naar Gendringen. Roelofarendsveen, Hoogmade, Wou- brugge, Alphen, Bodegraven, Woer den, Utrecht, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Arn hem, Duiven, Zeddam, Gr. Azewyn, LAATSTE BERICHTEN Egypte heeft gisteravond na af loop van de waterpolowedstrijd EgypteHongarije protest aangete kend. Er zou een vrije worp aan Hongarije zijn toegekend waardoor een goal werd gemaakt, terwijl Egypte de vrije worp toekwam. De scheidsrechter, de Italiaan Raggione, heeft zijn fout toegegeven en nu zal de wedstrijd worden overgespeeld. ZWEMMEN DE KANAAL-ZWEMMERIJ. Niet alleen de 20-jarige Dick Schermer uit Venhuizen traint zich om in de komende maanden de overtocht zwemmend over het Ka naal te wagen, maar ook de 16-jari- ge Dini Bakker uit Schagen. Dit meisje heeft reeds enige malen gro te afstanden op het IJsselmeer ge zwommen en toonde daarbij een uit stekend uithoudingsvermogen. Za terdagmorgen (31 Juli) om 7 uur start zij in Stavoren om zwemmend naar Enkhuizen te gaan, een afstand van 22 KM. Mochten de plannen, die beide jongp mensen koesteren ten aanzien van het overzwemmen van het Ka naal doorgaan, dan zullen zij deze tocht gezarr/enlijk trachten te vol brengen. AUTOMOBILISME DE EERSTE INTERNATIONALE AUTORACES IN NEDERLAND. Voor de, op 7 Aug. door de KNAC op het nieuwe duincircuit te orga niseren internationale autoraces, blijkt een enorme belangstelling te< bestaan. Deze komt zowel in ons' eigen land tot uiting (de tribune plaatsen zijn reeds alle uitverkocht) als daarbuiten, speciaal in Engeland. Tal van prominenten op auto-sport gebied hebben van hun voornemerf om de races bij te wonen, kennis gegeven. Daartoe behoren officials van de Royal Automobile Club de Engelse zustervereniging der K.N.A.C. en de British Racing Driver Club. De Engelse, Franse en Belgische pers, die reeds enige voor beschouwingen aan dit voor ons land unieke evenement wijdde, zal al thans wat de vakbladen betreft met een staf van journalisten verr schijnen. RAD IO-UITZENDING NEDERLAND—GRt BRITTANNIë De voor de' eerste ronde van het Olympisch voetbal-tournooi te spe len wedstrijd Nederland—Gr. Brit- tannië zal Zaterdag 31 Juli a.s. om 18.15 uur over Hilversum 2 (415 m.) worden uitgezonden. Reporter ir A. v. Emmenes. Berichten reeds geplaatst in eet? gedeelte onzer vorigé oplage. BENOEMINGEN TOT GEZANT. «Naar wij vernemen is binnenkort de benoeming te verwachten van mr. J. C. Brons, 'oud-gouverneur van Suriname, tot Nederlands gezant in Cuba; en mr. C. W. A. Schürmann, aatstelijk gezantschapsraad te War schau, tot Nederlands gezant te Bankok. Robert L. Garner, de vice-presi dent van de wereldbank, heeft Maan dag 1.1. op een persconferentie mede gedeeld. dat de wereldbank binnen kort haar eerste lening, in combina tie met particuliere Amerikaanse banken, bekend zal maken, namelijk een lening aan de Ned. regering, voor een bedrag van minder dan 15.000.0OT dollar, voor het bouwen van schepen. Hij verklaarde dat de bank hoopt, dat er nog meer van dergelijke regelingen kunnen wor den getroffen, waarbij de part. ban ken het geld verschaffen, doch de wereldbank de terugbetaling waar borgt. Naar gisteren uit off. bron te Den Haag werd vernomen, zou de lening aan Nedeland ongeveer 12.000.000 dollar bedragen. SCHEEPSBERICHTEN ALCYONE, 28 Juli. naar Rotter dam; ALEGONDA 27 Juli van Bang kok naar Trengganu (Malakka); AMSTELLAND, 28 Juli van Rio de Janeiro. ANNENKERK, 28 Juli te Port-Said. AXELDIJK, 28 Juli te Penang; CfRAM, 28 Juli van Soera- baja te Makassar. CISTULA 27 Juli van Singapore naar Hongkong. ENA 25 Juli van Colombo te Poeloesam- boe. GAASTERKERK, 28 Juli van Kapstad naar East Londen. HELENA 28 Juli te Antwerpen. KERTOSONO, pass. 28 Juli 13 uur Perim. KOTA IN- TEN, 29 Juli 0.30 uur van Quebec te Rotterdam. MAASLAND, 28 Juli dwars van Oporto. BANOERAN, 28 Juli op rede van Tandjongpinang. MAPIA, pass. 28 Juli de evenaar op 60 graden Oost. MOLENKERK, 28 Juli van Shanghai te Honghong. ORANJE, 28 Juli van Singapore. POLYDORUS, 29 Juli te Aden. RA KI, 29 Juli te Alexandrië. SALATI GA. Java-Rotterdam, pass. 28 Juli 18 uur Gibraltar. STRAAT SOENDA. 28 Juli van Semarang naar Cheri- bon. TALISSE. 28 Juli van Aden. TAMO, 28 Juli van Santa Fe naar Rosario. WATERMAN, 29 Juli van Batavia te Soerabaja. WESTLAND, pass. 28 Juli Porto Praya (K.V.). WIELDRECHT 27 Juli van Adeleide te Abadan. GAROET, 28 Juli van Soerabaya naar Tandjongpandang. KAMERLINGH ONNES 31 Juli van Makassar to Singapore verwacht. KOTA GEDEE 27 Juli van Balik Papan naar Tarakan. PRINS MAU- RITS 28 Juli van Chicago te Rot terdam. TOSARI, 27 Juli van Singa pore 4 Juli te Calcutta verwacht. WATERMAN vertrekt 4 Aug. v. Ba tavia naar Rotterdam. WELTEVRE DEN wordt 1 Aug. 6 uur te Hoek van Holland verwacht, vergadering. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Juli. Vee. Aanvoer: 5 fokstieren. 18 slachtdieren, 81 kalf- en melkkoeien, 135 varekoeien e.a. 100 vette koeien, 11 pinken. 1 vet kalf. 93 nuchtere kalveren, 42 vette schapen, 100 weideschapen, 144 lam meren, 55 mestvarkens, 245 biggen, 1 paard, 3 veulens. 14 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien en varekoeien e.a. 350575. handel vlug; pinken 200235, weidescha pen 6080, mestvarkens 6075 en biggen 4055 allen handel zeer matig. Kaas. Aanvoer 62 partijen Goud se en 5 partijen Leidse kaas. Totaal 67 partijen. Prijzen: Zware Goudse 1.77, le ssoort 1.71-1.75, 2e soort 1.671.70, le soort Leidse kaas 1.601.64 per kg. inclusief opzet- recht. Handel goed. TER AAR, 29 Juli. Groente. Snij bonen 36.40, idem stek f 11.40, stokprincessen 6.206.50, dubbele stambonen 4.404.90 en tuinbonen 56 cent per 10 kg.; aardappelen 5 cent, kroten 9 cent. waspeen 12 cent, per kg., andijvie 36 cent per kist, s'a 5.20 per 100 stuks, Gladiolen 46 cent per bos, Augurken: Basterd 4.50, Grof 3.50, Stippel 1.30, Bommen 1.20 per 25 kg. VEUR, 29 Juli. Groente. Tomaten 1822 cent per kg., komkommers Ia 8—13 cent, idem I 7—9 cent, idem n 67 cent, idem IH f 55.50, sla 5.50—12.50. stoofsla 6—9 cent, spi nazie 58 cent, postelein 410 cent, andijvie 45.70. stambonen 4754 cent. snijbonen 9093 cent, tuinbo nen 1519 cent, perziken 4050 ct., druiven 1.952.per kg. ROELOFARENDSVEEN, 29 Juli. Tomaten 821, bloemkool 15 23, andijvie 48, kropsla I 10.80 —23.—, idem II 1.50—11.—, breek- peen 712, kroten 37 per 100; snijbonen I 3.805,idem II 2.40 3.70, idem stek 11.15, dubb. stambonen 4.905.60, princessebo- nen 5.806.90 per 10 kg, Augurken: grof 3.203.60, Bommen 2.00 2.10, stipped f 1.25 per 25 kg. VACANTIEREGELING BROODBAKKERIJEN 1948 ONDERSTAANDE ZAKEN ZIJN WEGENS VACANTIE GESLOTEN VAN TH. VAN CASSEL, de Genestetstraat 2 G. STRAATHOF, Kloksteeg 3 N. VAN RIJNSWOU, Herenstraat 85 W. ZUIDERVAART, Jan LiéVensstraat 5 BROODFABRIEK „CERES". Oude Rijn II WINKEL, 2e Groenesteeg 40. LEZE ZAKEN ZIJN DUS GESLOTEN VAN 2 TOT EN MET 7 AUGUSTUS. 6174 Waarnemers zijn alle Broodbakkerijen te Leiden. PTT- DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST 'S-GRAVENHAGE administratieve krachten VereisteDiploma MULO-A of B. bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klasse van een HBS of MMS met 5-J. cursus of daarmede gelijkgesteld diploma. Aanmeldingen in persoon of schriftelijk by het Bestuur van de Postcheque- en Girodienst, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage, alwaar ook nadere inlichtingen 1. jnnen worden verkregen op alle werkdagen (beh. Zaterdags) van 9-13 en 14-17 uur. D VERTEREN DOET VERKOPEN OP ONS KANTOOR kan per 1 September geplaatst worden een Vereist: Mulo en vaardigheid in typen. Eigenhandig geschreven brieven te richten aan: HYpiA FABRIEK, Postbus 15, SASSENHEIM. 6179 ZONDER PUNTEN en tegen verlaagde prijzen verkopen wij vanaf a.s. Maandag 2 Augustus te 2 uur tot 15 Augustus VINGERTIPS vanaf 10— DAMESMANTELS vanaf 38— DAMESJAPONNEN vanaf 9.80 MANTELCOSTUUMS vanaf 25— PANTALONS vanaf 12—. JAPONSTOF v.a. 4.per meter MANTELSTOF, COSTUUMSTOF v.a. ƒ5— per meier Tegen inname van het halve aantal punten: SPORT- EN COLBERTCOSTUUMS, JONGENSCOSTUUMS, DEMI-SAISONS JONGENSJASJES, SPORTJASJES etc. etc. Kleding- en Slolfenmagazijnen CORN. VAN HOEREN HAARLEMMERSTRAAT 283 LEIDEN. ZIET ONZE ETALAGE VANAF ZATERDAG. 6187 DISTILLEERDERIJ „ONDER DE BOOMPJES" Firma C. T. STEFFELAAR NIEUWSTRAAT 38 LEIDEN Wegens vacantie van 2 tot en met 7 Augustus gesloten.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3