S)e £cid6e(2oii^mvt Franse regering is afgetreden De Beroepskeuze De crisis van Berlijn evenaart München Franse regering afgetreden Het beraad van de West-"Europese Unie Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" DINSDAG 20 JULI 1948 39ste JAARGANG No. 11445 Bur. Papengracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p. w«, f 1.30 p. mnd., f3.90 p. kwart. Franco p. p. f4.65 - Advert.: 15 ct p. m.m. Telefoontjes f 1.50 V Meer G odsdienst- kennis DE nieuwe katechismus is versche nen. Een nieuwe katechismus? De in houd van het Geloof, van de Katho- leke Leer verandert toch niet? Neen, deze blijft dezelfde. Maar het 'systeem, de methode, om de onveranderlijke waarheden te doen doordringen in het bevattings vermogen, veranderen met de tijd geest, en evenzo de uitbeelding, de voorstelling, de inkleding, de woor denkeus. 1 De oude katechismus bestond uit 59 lessen met 465 grote en 161 kleine vragen (en antwoorden), samen 626. De nieuwe heeft 63 lessen met 548 vragen; de antwoorden zijn over het algemeen korter dan van de oude. De „Tijd" schreef onlangs in een hoofdartikel, ervan overtuigd te zijn, dat slechts een betrekkelijk gering percentage van zijn lezers de hoofd artikelen leest. Wij willen graag altijd gelezen worden, en vóóral vandaag, door alle lezers. Daarom schrijven we over de nieu we katechismus geen artikel, dat met de wijdse naam „hoofdartikel" kan worden betiteld. Slechts een korte vermelding en., een dringende aanbeveling. De katechismus is niet alleen voor kinderen bestemd. Dit is een verkeerde opvatting. Zij is bestemd voor allen. Voor allen heel in het bijzon der, zouden we er aan willen toe voegen: voor verloofden en jongge huwden. Voor volwassenen zijn er ook an dere boeken, waarin zij de Leer der Kerk kunnen bestuderen; wij denken b.v. aan het stralend mooie boek ge titeld: „Catechismus" van dr. F. van der Meer. En wij hopen, dat er naast de katechismus voor kinderen en volwassenen nog eens een afzonder lijke katechismus zal verschijnen voor de massa der volwassenen. Maar wij kunnen de nieuwe ka techismus, voor jong en oud, ook warm aanbevelen voor ouderen. Het is toch eigenlijk zo ergerlijk, als een katholiek, die zich zou schamen over de dingen van het dagelijks leven niet te kunnen mee spreken, zich helemaal niet schaamt over het feit, dat hij weinig weet van de Godsdienst, van het Geloof, van de Kerk. En het gemis van laatstbedoelde kennis is zulk een ernstig gemis, omdat het onmiddellijk raakt de le vensinhoud van de katholiek. De kennis van het geloof geeft niet slechts een vermeerdering van het weten, maar is ook van invloed op het doen, op het dagelijks prac- tische leven van de katholiek. Hoe veel rijker is het leven van de katholiek, oie een diepere kennis heeft van het heilig Misoffer, dan van een, die het hoogheilig Offer slechts oppervlakkig kent. Hoe veel mooier is het leven van de katholiek, die aan de betekenis van de katholieke leer over „de ge meenschap der heiligen" zyn volle aandacht schenkt en er de conse quents uit weet te trekken, dan van een, die er haast niet over heeft na gedacht. En zo zouden wij met vele voor beelden kunnen doorgaan. Als de katechismus door volwasse nen wordt gelezen zullen zij, dieper nadenkend, er uit leren, wat een kind er nog niet uit leren kan. Nu wij schrijven over de noodzake lijkheid en de grote waarde van meer godsdienst-kennis willen wij ook gaarne onderstrepen de opwek king van een pastoor, gegeven in het laatste nummer van „Sursum Corda". Bedoelde pastoor spreekt daar de wens uit, dat dit parochie blad, „zakelijk van inhoud en keurig van uitvoering", wekelijks in elk ge zin van zijn parochie ter lezing komt en dat katholieken, dit dat kunnen, een abonnement nemen voor ande ren, speciaal „voor zwakke broeders en zusters". Wij hopen, dat de wens van deze pastoor in vervulling zal gaan! Een goedé beroepskeuze is voor heel het leven van groot belang. Wij mogen nog even verwijzen naar wat wij gisteren schreven. Helaas wordt aan de beroepskeuze vaak maar al te weinig aandacht ge schonken. Sedert het begin van dit jaar is het Rijksarbeidsbureau begonnen via de Gewestelijke Arbeidsbureaux een van overheidswege georganiseerde gelegenheid tot voorlichting by de beroepskeuze te geven. Op initiatief van de Landelijke Lei ding der Kath. Actie is toen een com missie van deskundigen uit verschil lende kringen bijeengekomen, om het standpunt der katholieken inzake de beroepskeuze-voorlichting nader te bespreken en voor zover nodig ver dere plannen te beramen en deze aan het Hoogw. Episcopaat voor te leg gen. Het is stellig goed thans een samen vatting te doen volgen van de bespre kingen binnen deze commissie. De richting, waarin de katholieke opvat tingen over deze kwestie zich bewe gen, komt hierin voldoende tot uiting. Er zijn volgens de statistiek van de voorlichting bij beroepskeuze en per- soneelselectie 1946 (Uitg. Centraal Bureau voor Statistiek) in Nederland 41 bureaux en commissies voor be roepskeuzevoorlichting werkzaam. In 1946 waren dit resp. 2 Rijks-, 5 ge meentelijke- en 34 particuliere instel lingen, tegenover in 1939 totaal 39 bureaux en commissies waarvan 11 gemeentelijke en 28 particuliere. Dat het aantal gemeentelijke in stanties is teruggelopen vindt stellig zijn verklaring in het feit, dat in 1940 het Rijksarbeidsbureau werd opge richt en dat bij de oprichting tevens bepaald werd, dat bij elk Gewestelijk Arbeidsbureau een afdeling voor de beroepskeuzevoorlichting zou worden ingesteld. In November 1946 begon men met de opleiding van de daartoe noodzakelijke functionnarissen, ter wijl sinds 1 Januari 1948 de afdelin gen der beroepskeuzevoorlichting bij de Gewestelijke Arbeidsbureau hun taak zijn begonnen. "Óns land telt totaal 25 Gewestelij ke Arbeidsbureaux met een afdeling voor beroepskeuzevoorlichting (Ned. Staatsalmanak 1948). Er is dus, of schoon sinds 1940 de plannen van het Rijksarbeidsbureau bekend waren, een aanzienlijke stijging in het aantal particuliere bureaux en commissies waarneembaar en deze stijging wordt geaccentueerd door het feit, dat te gen 41 bureaux in 1946 er slechts 22 waren in 1945. In 1947 en 1948 wer den er nog verschillende particuliere bureaux voor beroepskeuze opgericht, terwijl in verschillende plaatsen plan nen worden gemaakt om particuliere bureaux op te richten, zowel van Rooms-Katholieke als van Protes tants-Christelijke zijde. Geconcludeerd mag hieruit worden, dat bij de Nederlandse bevolking de rechten van het particulier initiatief ten deze stellig worden erkend tegen over de in practijk gebrachte over heidsbemoeiing, die niet gericht bleek op het bieden van afdoende hulp aan het bestaande particuliere initiatief ■och op rechtstreekse arbeid op dit De unanieme conclusies der gevoer de besprekingen in de kring der ka tholieke deskundigen waren: 1. dat men van katholieke zijde een principieel standpunt t.o.v.. de school- studie- en beroepskeuzevoorlichting moet innemen. De school-, studie- en beroepskeuzevoorlichting, evenals het psychotechnisch onderzoek van de Katholiek mag niet anders dan aan katholieken worden toevertrouwd. 2. dat men dientengevolge in het gehele land R.K. Bureaux voor school-, studie- en beroepskeuzevoor lichting moet inrichten. 3. dat dit om het particulier ini tiatief zo veel mogelijk recht te doen wedervaren en anderzijds een sterke veelzijdige katholieke school-, stu die- en beroepskeuzevoorlichting mo gelijk te maken in onderling over leg en samenwerking van alle daartoe in aanmerking komende katholieke organisaties dient te gescheiden. Om deze conclusies in een plan uit te werken, werd een studiegroep be noemd. Deze studiegroep bestaat uit vertegenwoordigers der verschillende kringen. Het uit te werken plan zal moeten handelen: a. over het principieële standpunt; b. over de practische organisatie, zodat er een modus gevonden wordt, waarop alle instanties, die zich op dit gebied bewegen, in een Katholieke Centrale kunnen samenwerken. Naar wij vernemen, is dit plan zeer binnenkort gereed om aan het Hoog waardig Epicopaat te worden aange boden. Correspondentie over het werk der commissie kan geschieden via het landelijk Secretariaat der Katholieke Actie, Postbus 2, Heemstede. AMERIKA IS BEREID TOT KRACHTMETING DRESIDENT TRUMAN heeft de hoge leger- en diplomatieke chefs gis teren op het Witte Huisi ontboden. Men gelooft, dat de bespreking de Russische blokkade van Berlijn betrof. In officiële kringen te Washing ton schijnt men bijna algemeen van gevoelen, dat de crisis van München geëvenaard wordt. Er moet worden gekozen tussen uit Berlijn terugtrek ken een een krachtmeting, en Washington aarzelt niet de krachtmeting, met alle daaraan verbonden consequenties, te kiezen, zo zegt men. In diplomatieke kringen legt men er evenwel de nadruk op, dat de defi nitieve besluiten inzake een gezamenlijke actie der Westelijke geallieer den zullen worden genomen hetzij te Londen, hetzij in Den Haag, waar de ministers van buitenlandse zaken vergaderen. kelijke maatregelen genomen on voedsel voor de bevoorrading van de gehele Berlijnse bevolking te kopen in Polen, Tsjecho-Slowakije en ande re landen. Iedere inwoner van Berlijn, in welk district hij ook woont, zalbinnen de bestaande grenzen brood en andere levensmiddelen kunnen kopen in de winkels van de Sow jet-sector, op zijn bonkaart en tegen betaling met de geldsoort, welke in de Sowjet-zóne wettig betaalmiddel is". Russische Yaks in de lucht Reutera diplomatieke correspon dent te Londen seint het volgende: De aangekondigde tegenwoordigheid vap Sowjet-gevechtsvliegtuigen van het type Yak in de luchtcorridors, waarlangs voorraden naar Berlijn worden gevlogen, zal de Britse en- Amerikaanse autoriteiten, die verant woordelijk zijn voor de luchtbrug, niet afschrikken, zo wordt van ge zaghebbende zijde te Londen verno men. De luchtbrug zal in takt bly'ven, hoeveel Yaks ook aankondigen, dat zij door de drie corridors zullen vlie gen. Het bovenstaande werd te Londen kenbaar gemaakt, nadat de Sowjet- autoriteiten te Berlijn aangekondigd hadden, dat vier groepen Yaks en één groep gevechtsvliegtuigen van het type P .O. 2 welke hun bases hebben in de Sowjet-sector van de stad. Maandagnacht door de corridors zou den vliegen. Het is niet voor het eerst, dat Sow- j et-vliegtuigen door de corridors vliegen, wel is het de eerste maal, aL dus de correspondent, dat de Sowjet- autoriteiten zoveel publiciteit hieraan geven. In officiële kringen te Londen is men van mening, dat, mits de vei ligheidsregels in acht worden geno men, geen technische hindernissen voor de luchtbrug ontstaan. De vastgestelde vlieghoogte van de Sowjet-toestellen is verschillend van die der Amerikaanse en Britse en er is geen gevaar voor „overbevolking" van de corridors. Functionarissen te Londen verwer pen de mogelijkheid, dat de Sowjet- autoriteiten een ongeluk zoals de vliegramp bij Gatow in April zou den willen provoceren. SOWJETS LEVEREN GRAAN IN SOWJET-ZÓNE. De Sowjets hebben vanmorgen in het officiële Sowjet-orgaan „Taegli- che Rundschau" het volgende bericht doen publiceren: „Daar zij de toestand van de bevol king van de Duitse hoofdstad Ber lijn, welke werd veroorzaakt door de afzonderlijke en verdelende acties van de Westelijke mogendheden, wil verlichten, heeft de Sowj et-regering het Sowj et militaire bestuur in Duits land instructie gegeven de mogelijk heid te garanderen om de gehele Duitse bevolking van Berlijn, binnen de huidige grenzen, van de noodza kelijke levensmiddelen te voorzien. Tot dit doel heeft de Sowjet-regering besloten 100.000 ton broodgraan en andere levensmiddelen uit de voorra den van de Sowjet-Unie ter beschik king te stellen van het Sowjet mili taire bestuur in Duitsland voor de eerste periode van het bevoorradings plan. Tegelijkertijd zijn door het Sowjet militaire bestuur de noodza- Socialisten weigerden verdere samenwerking DU DE GISTERAVOND GEHOUDEN STEMMING in het parlement over het vertrouwensvotum is de Fransen regering verslagen. Het socialistische amendement over de militaire begroting werd aangeno men met een meerderheid van 83 stemmen. Het houdt een -bezuiniging in van twaalf milliard franc op de militaire begroting. Robert Schuman had voor de stemming medegedeeld, dat hij zou aftre den wanneer het socialistische amendement werd aanvaard. Tegen middernacht verliet minister-president Schuman met zijn mi nisters de Nationale Vergadering om de president van de republiek, Vin cent Auriol, het ontslag van zijn regering aan te bieden. Deze heeft het ontslag aanvaard. ook Hu verkoos de vrijheid. Volgens de „Ne_w York Times", is generaal Antonin* Hasal, die tijdens de periode 19451946 bijna veertien maanden Tsjecho-Slowaaks minister van Vervoer was, met zijn gezin uit Tsjecho-Slowakije ontkomen naar' de Amerikaanse zóne van Duitsland. Hasal was plaatsvervangend chef staf van het Tsjecho-Slowaakse le ger in het Westen en militaire adju dant van de president. Naar officiële berichten uit Tsje cho-Slowakije melden, is de Tsjecho- Slowaakse minister van Oorlog, Ludwig Sovoba, „met verlof". In Amerikaanse kringen zegt men ech ter dat het onbekend is waar deze minister zich thans ophoudt. Volgens het communistische blad ..La Republica'" zijn twee Sovjet- Russische artsen, door Stalin gezon den, uit Moskou naar Rome vertrok ken om Togliatti te behandelen. ATOOMBOM OP BODEM VAN STILLE OCEAAN? De Amerikaanse admiraal Zacherias heeft Zondag voor de radio verklaard, dat er een atoombom op de bodem van de Stille Oceaan rust. Van de zijde van de Amerikaanse marine en Gevechten in Palestina ONDANKS HET BESTAND Ondanks de wapenstilstand duurt de strijd in Palestina van het Noor den tot het Zuiden nog voort. Beide partijen beschuldigen elkaar van schending van het bestand. Een woordvoerder van Israël te Haifa verklaarde, dat de Syriërs het ergst het bestand schonden door hun aanvallen in het Noordoosten van het land. Op ten minste drie plaatsen werd gisteren hevig gevochten. Het' bom bardement van Jeruzalem door het Arabische legioen werd voortgezet. Een groot aantal Joden is gevallen in de H. Stad. De Arabieren hebben gisteren met steun van artillerie een hevige aan val gedaan op de Joodse strijdkrach ten bij Azaziyat op Syrisch gebied, waar de Joden enkele heuvelstellin gen bezet hielden. Ten Zuiden van het Hulehmeer, hebben de Syrische legers hun aanvallen voortgezet en zij hebben ook een actie ondernomen op ,de Oostelijke oever van het meer van Gallilea, gericht tegen Susieta. Deze plaats was door de Joden enke le uren voor de wapenstilstand ver overd. Bovendien hebben de Arabie ren verschillende steden uit de lucht gebombardeerd. het ging niet van harte. Koning Abdoellah van Transjorda- nië legde Maandag een tot zijn volk gerichte verklaring af over de aan vaarding van de wapenstilstand -in Palestina. Hij zeide, dat hiertoe be sloten was onder druk van de Veilig heidsraad. Een dergelijk bestand, al dus Abdoellah, zou kunnen leiden tot een hervatting van de strijd of een rechtvaardige en bevredigende oplos sing. Indien de oorlog moest worden hervat, zouden de Arabische fzus- ternaties hem met alle doeltreffen de middelen en voldoende strijd krachten voeren om hem snel en ze gevierend te beëindigen, waartoe het Transjordaanse volk het zijne zou bij dragen. MGR. PESSERS EN PATER RUIJS IN VRIJHEID GESTELD. Naar vernomen wordt, zijn mgr. Quentin Pessers, O.F.M., apostolisch prefect te Kiangtsjou, pater Dositheus Ruy,s hoofd van de missie, pater Si mon Lioe en vier „kleine zusters van. Joseph", die in 1947 door de communisten in China zijn gevan gen genomen, in vrijheid gesteld. Het zijn allen Nederlanders, behal ve pater Lioe na, die een Chinees is. VERHOGING VOEDSELRANT SOENEN SOVJET-ZONE. De Sovjet-Russische autoriteiten hebben aan het Berlijnse voedsel- departement opdracht gegeven de nodige maatregelen te nemen voor een verhoging van de voedselrant soenen in de Sovjet-Russische sector van Berlijn. JOEGOSLAVISCHE GEESTE LIJKEN VEROORDEELD. De R.K. Bisschop van Moster, mgr. Peter Cule, is veroordeeld tot elf jaar gevangenisstraf wegens het or ganiseren en helpen van de „kruis vaarders", een Oestasji-organisatie, aldus meldt Tanjoeg. Acht geestelijken en vrouwelijke religieuzen, die tegelijk met mgr. Cule terecht stonden, zijn veroordeld tot gevangenisstraffen Van zes maan den tot acht jaar. OVERSTROMINGEN IN CHINA. Stortregens hebben de Jang Tse Kian en haar zijrivieren buiten de oevers doen treden, zodat in de oever provincies de oogst is verwoest en honderdduizenden mensen dakloos zijn. 600.000 H A. staan onder water en in het gehele gebied zyn het we gennet en de bruggen vernield. In de provincie Hoenan, „China's rijstschuur", zijn 300.000 H.A. rijst velden verwoest, meer dan 1 millioen ton rijst zijn daarbij verloren gegaan en in de getroffen provincies wordt de bevolking met hongersnood be dreigd. De Jang Tse Kian, waarvan het peil bljjft wassen, heeft de lage wijken van verschiedene steden, waaronder Kioekiang en Nansjang, overstroomd, en andere steden wor den ernstig bedreigd. Men vreest de herhaling van de rampen der vorige jaren .waarbij duizenden slachtoffers zijn gevallen. Vijf mogendheden-conferentie In het Departement van Buitenlandse Zaken is Maandagochtend de vyf- mogendheden-conferentie begonnen. Aan deze conferentie nemen deel de ministers van buitenlandse zaken van de Benelux-landen en van Engeland en Frankrijk. Onze minister van Bui tenlandse Zaken mr C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oosterhout opent de conferentie. Tegenover hem zittend linkt de Britse minister van buitenlandse zaken Ernst Bevin, twee stoelen verder de Franse minister v. buitenlandse zaken Georges Bidault en aan het hoofd van de tafel de Belgische vertegenwoordiger Paul Spaak de vastgelopen „aktjo". Nabij Den Helder is vastgelopen de coaster „Aktjo". Na vier uur trekken kwam er beweging in het schip, doch vermoedelijk doordat in verband met de ondiepte de sleeplijn 500 meter lang moest zijn lukte het niet vol doende kracht te ontwikkelen. Later werd de positie van het schip weer ongunstiger. mj*n vreest thans, dat het niet mogelijk zal zijn het schip vlot te krijgen. De kapitein van het schip, de heer Middendorp, is in de loop van de nacht gevallen en zo ongelukkig te recht gekomen, dat personeel van de reddingboot van een Z.H.R.M. „Do de commissie voor de atoomenergie i rus Rijkers" htm van boord heeft w weigerde men Maandag zich over de- haald en heeft overgebracht naar het ze verklaring uit te laten. ziekenhuis in De:i Helder. VANDAAG HOOPT MEN DE CONFERENTIE TE BEëINDIGEN. Nadat gistermorgen de Consultatie ve Raad van de West-Europese Unie in plenaire zitting bijeengekomen was in de grote zaal in het ministerie van buitenlandse zaken aan het Plein, na men gistermiddag om half vier op de kamer van minister van Boetze laer de besprekingen van de ministers van buitenlandse zaken een aanvang. De besprekingen werden even voor 7 uur afgebroken en zouden vandaag om 10 uur worden voortgezet. Na af loop van de besprekingen „en petit comité" werd meegedeeld, dat er een nuttige gedachtenwisseling werd ge houden. Het probleem Duitsland en alles wat daarmee samenhangt vorm de het onderwerp der 'besprekingen. De economische commissie kwam des middags eveneens in vergadering bijeen. Zij formuleerde suggesties voor de nauwere samenwerking op economisch gebied. Haar rapport zal aan de consultatieve raad worden voorgelegd. Het ligt in de bedoeling om de con ferentie vandaag een einde te doen nemen. SCHERPE BEWAKING VAN HET MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn getroffen voor de beveiliging van de vijf ministers van buitenland se zaken, die thans te 's-Gravenhage in conferentie bijeen zijn. Vóór Plein no. 23, waar het ministerie van bui tenlandse zaken gevestigd is en de besprekingen gehouden worden, staan voortdurend agenten op wacht. Bezoekers mogen niet als in normale omstandigheden vrij door het ge bouw gaan, doch worden steeds ver gezeld door een bode. In het minis terie bevindt zich een groot aantal marechaussees. De vertrekken, waar geconfereerd wordt, zijn volkomen van het overige deel van het ge bouw „afgegrendeld" en omgeven door een cordon van marechaussees, 's Nachts worden de veiligheidsmaat regelen even scherp doorgevoerd als overdag. Alle toegangswegen worden bewaakt. In de tuin van het' ministe rie zijn lichtmasten opgericht. Schijn werpers, die er aan gemonteerd zijn, zetten 's nachts de achterzijde van het ministerie'in een zee van licht om te verhinderen dat ongewenste bezoekers van die kant ongezien zou den kunnen naderen. HET SCHILDERSVAK. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is heden een tentoonstelling geopend, georganiseerd door de Utrechtse Ka tholieke Vereniging van Schilders- patroons. De bedoeling is: meer animo te wekken voor het schildersvak, voor dit mooie ambacht. Morgen wordt er te Utrecht een schilders-congres gehouden. De kabinetsformatie Naar verluidt zou dr. Beel er niet in slagen, een Kabinet op bredere basis te vóYmen. De misluking zou, zo wordt be weerd, meer haar oorzaak vinden in de houding van de P. v. d, A„ dan in die van Christ. Hist, en Partij voor V. en D. DELFT KRIJGT TWEE NIEUWE LYCEA. Op 1 September zullen te Delft een Christelijk lyceum en een Ka tholiek lyceum voor jongens worden geopend. De besturen van beide in stellingen hebben de gemeenteraad verzocht, voor een jaarlijkse sub sidie per leerling in aanmerking te mogen komen, gelijk aan die voor leerlingen van gemeentelijke H.B.S. en Gymnasium. B. en W. stellen de raad voor de gevraagde subsidie te verlenen. PRINSENHOF TROK REEDS 36.000 BEZOEKERS. Op 5 Juni jl. werden de poorten van het Prinsenhof te Delft geopend om aan belangstellenden de schatten der historie te tonen. Dat deze herdenkingstentoonstel ling stóat kon maken op de belang stelling van het Nederlandse volk, was te voorzien. De naam van het Prinfeenhof roept reeds herinnerin gen op aan lang vervlogen tijden. Nu het dit jaar 300 jaar geleden is, dat de Vrede van Munster de officiële erkenning bracht van ons onafhan kelijk volksbestaan en thans in het Prinsenhof de getuigen van deze on afhankelijkheidsstrijd werden onder gebracht, is het begrijpelijk, dat me nigeen de eerste kennismaking (die uit het geschiedenisboek), wil verste vigen. Reeds meer dan 36.000 bezoekers, onder wie ook vele buitenlanders, hielden zich daarom binnen de oude muren van het Prinsenhof op en be keken de schilderijen, harnassen, penningen, wandtapijten en ge schriften. Vijfhonderd Hongaarse kinde ren, die bij Protestantse pleegouders worden ondergebracht, zijn Maandag in ons land aangekomen. Sen, ko-Viettje. Men doet helaas vaak meer voor hen, die men vreest, dan voor hen. die men liefheeft.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1