Fraaie prestaties van de dames Engeland wint de Zilveren Molen UIT DE OLYMPISCHE HOEK Olympische fakkelloop begonnen Sport in 't kort MAANDAG 19 JULI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Nat. Athletiekploeg in Rotterdam ONDER VOOR ROTTERDAM ongekende belangstelling verscheen Zon dagmiddag de nationale athletiekploeg aan de start bij de wedstrijden van de Rotterdamse athletiekcommissie op de Nenijto-baan. Een teleur stelling hierbij was, dat Fanny BlankersKoen op medisch advies niet mocht deelnemeit, aangezien zij vorige week een lichte blessure had op gelopen en Jo Zwaan wegens familieomstandigheden verstek liet gaan, waarmee tevens het hordenummer kwam te vervallen. Door de tevoren gevallen regen was de baan vrij zwaar, maar desondanks werden enkele fraaie prestaties geleverd, waarbij die van de nationale damesploeg bij zonder de aandacht trokken. Jan Zwaan 100 M. in 10,6 Met het oog op de Olympische Spelen was voor de dames de Jong, van der KadeKoudijs, Witziers— Timmer en Stadde Jong een af stand van 4 x 110 yards uitgezet, waartegenover de ploegen van Hol- landia en Palthena 4 x 100 m. liepen, Dit nummer heeft aanleiding gegeven om de verrichtingen der dames te Londen met optimisme tegemoet te zien, daar een tijd werd gemaakt van 48.5 seo., hetgeen een verbetering be tekende van het Nederlandse record met 0.3 sec., waarmee slechts even onder het wereldrecord werd geble ven, dat met 48.4 sec. op naam staat Van Australië. Met Fanny Blankers Koen in haar midden moet dit record binnen het bereik van onze dames Jiggen. Op de 100 m. dames waren de tij den eveneens uitstekend. De dames de Jong en van der KadeKoudijs maakten een tijd van 12.5 sec., terwijl Xenia Stad er 0.2 sec. langer over deed. Bijzondere resultaten werden ver der behaald door Ans Panhorst Niessink'bij het discuswerpen; met een worp van 41.60 m. egaliseerde zij haar Nederlands record. Ans Koning wierp de speer 42.71 m. waarmee zij zich derde op de wereldlijst plaatste en Jo TeunissenWaalboer werd vierde op diezelfde lijst met 42.05 m. Zeer fraai1 was verder de sprong van 5. 71.5 m., waarmee Nel Karelse voor Gerda van der KadeKoudijs, die 5.69 m. bereikte, op de eerste plaats beslag legde-bij het Versprin gen. De heren leverden over het alge meen minder opvallende prestaties. Wim Slijkhuis werd onbedreigd win naar op de 3000 m. in de middelma tige tijd van 8.39.8. Nadat hij na twee ronden de leiding van Lataster had overgenomen en zich hiermee voorlopig vergenoegde, verhoogde hij in de laatste twee ronden soepel lo pend zijn voorsprong, om ten slotte onbedreigd te winnen. Dit nummer werd gedeeltelijk echter in de regen verlopen. Frits de Ruyter, gestart op de 800 en de 1500 m. won deze nummers zonder overmatige inspanning. Hij bewees nochtans de goede conditie, waarin hij thans verkeert. De 800 m. liep hij in 1.55.9, gevolgd door de DOS-man K. Knop, die met 1.58 het Rotterdamse record van Wolsink evenaarde. J)e tijd van de Ruyter op de 1500 m. was 4.Ö1 m. Het sprintnummer over 100 m. gaf een felle strijd te zien, waarbij ten slotte Jan Zwaan als eerste aankwam, in dezelfde tijd als Lammers, n.l. 10.7 sec., op de voet gevolgd door Scholen en" Meijer (beiden 10.8) en Kleyn in 10.9, hetgeen van de laat ste, na zijn goede prestaties van de laatste weken enigszins tegenviel. De 4 x 100 m. werd in de goede tijd van 42.4 sec. een Vrij gemakke lijke prooi voor de nationale ploeg. Bij het discuswerpen zowel als bij het kogelstoten zegevierde de Bruyn overtuigend over Houtzagers. Ter wijl de laatste de discus niet verder wierp dan 36.59 m. behaalde de Bruyn een afstand van 45.96 m., hetgeen een zeer goede prestatie genoemd kan worden. Het kogelstoten won hij met 14.25.5 m. Ten slotte won de Kroon de 400 m. in 49.6 en sprong Naaktgeboren 7 nl. ver. Opmerkelijk was verder de pres taties van de. B-klasser Dekker van Ter Gouw, die bij het hoogspringen met 1.71.5 m. eerste werd. Dé voornaamste uitslagen zijn: Dames 100 meter: 1. Mej. G. de Jongh 12.1 sec., 2. mevr. G. v. d. Ka deKoudijs 12.1 sec., 3. mevr. X. Stad 133 sec. Speerwerpen: 1. Mej. A. Koning 42j71 m.; 2. mevr. TeunissenWaal boer 42.05, 3. mej. E. Dammers 38.08 meter. Discuswerpen: Mevr. A. Panhorst Niessink 41.60 m., 2. mevr. N. Roos Lodder 37.17 m. Verspringen; 1. Mej. N. Karelse 5.71 m., 2. mevr. G. v. d. Kade Koudijs 5.69, 3. mej. A. Noordraven 5,51 m. "RECEPTIE VAN „FEYENOORD". Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de RV en AV „Feijen- oord" heeft het bestuur Zaterdagmid dag in de grote zaal van het Stadion gerecipieerd. Honderden hebben van de gelegenheid tot feliciteren gebruik gemaakt. Onder degenen, die het woord voerden, noemen wij allereerst de heer K. J. J. Lotsy, voorzitter van de K.N.V.B., die bij deze gelegenheid zoals gebruikelijk, de bondsvlag ten geschenke gaf en ten aanzien van het voornemen tot verhoging van de ver makelijkheidsbelasting ook voor de sport o.m. zei: „Laten de autoriteiten begrijpen, dat wij werken voor de jeugd van Nederland, een cultureel belang, dat niet hoort beboet te wor den als thans- geschiedt". Voorts sprak dr. Miedema, namens de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De heer A. H. W. Weekenstroo, namens de afd. Rotter dam van de K.N.V.B., en de Raad voor de Lichamelijke Opvoeding te Rotterdam, stelde in deze laatste kwa liteit nog een paar speelvelden voor de jongere spelers in het vooruit richt. 4 x 110 yards estafette: 1. nationa le ploeg 48.5. sec. Heren 100 m.: 1. Jan Zwaan 10.6 sec., 2. Jan Lammers 10.7 sec. 800 m.: 1. Frits de Ruyter 1.55.9, 2. Karei Knop 1.58, 3. Willem Vaal 1.59. 400 meter: 1. H. de Kroon 49.6 sec., 2. B. Nusse 50.2 sec., 3. J. Hof meester 50.8 sec., 4. A. Blok 51 sec. Kogelstoten: 1 Aad de Bruyn 14.25 m., 2. H. Houtzager 13.46 3000 meter: 1. W. Slijkhuis 3.39.8, 2. J. Lataster 8.52. Verspringen: 1. M. Naaktgeboren 7 meter. Discuswerpen: 1. Aad de Bruyn 45.96 m.f 2. Houtzager 36.59 m 1500 meter: 1. Frits de Ruyter 1 min. 0,1 sec., 2. A. Mènck 4.17.2. 4 x 100 meter estafette: 1 nationale ploeg (Lammers, Scholten, Meijer en Zwaan) 42.4 sec., 2. D.O.3. 44,4 sec. I. C. TENNIS-TOURNOOI. Bromwich (Nederland), die zijn re vanche-partij an Wimbledon tegen de Amerikaan Falkenburg (rechts) opnieuw won. TENNIS TE NOORDWIJK HET VOORNAAMSTE resultaat van de 5e dag van het Internationale tennistournooi te Noord wijk was wel de grandioze overwinning van de Zuid-Afrikaanse kam'pioen Sturgess op de lange 22-jarige Amerikaan Bob Falkenburg, die winnaar werd te Wimbledon. Sturgess heeft zich in dit tournooi als een reuzendoder ontpopt, want niet alleen sloeg hij Donderdag de Australiër Bromwich in drie gets, maar Zaterdagmiddag maakte hij korte metten met Falken burg, die roemloos met 60, 63 ten onder ging. den, maar Engeland had in deze 11 gewonnen partijen 25 sets gewon nen tegen Amerika 23. Falkenburg moest zijn enkelspel tegen Brom wich dus winnen om zijn team de Zilveren Molen te bezorgen. Onder ademloze, spanning van de propvolle tribunes traden beide ma- tadoren in het strijdperk. De Ame rikaan begon, zoals we tijdens dit tournooi van hem gewend waren: harde drives, harde smashes en har de services, maar alles even onbe heerst en onzuiver. Zijn tweede ser vice b.v. was net zo hard als de eerste met het gevolg dat Brom wich talrijke punten door double- faults van zijn tegenstander cadeau kreeg. De Australiër zelf maakte weinig fouten en, spottend met alle theorie over voetenwerk, sneed hij zijn vlakke forehand en zijn dubbel- handige slice-backhand langs en soms door Falkenburg. Daarbij de monstreerde hij een prachtige geca moufleerde dropshot waar de Ame rikaan geen vat op kreeg. Zo ein digden bijna alle lange rallies, die, toen Falkenburg zijn riskante spel wat liet varen, de strijd beheersten, in hef voordeel van de Australiër. Met 64 won hij de eerste set. Ook in de tweede set voerdén de rallies de boventoon. Voor Brom wich was dit gunstig, voor Falken burg, die weinig uithoudingsvermo gen bezit en het van afmakend net- spel moet hebben, de oorzaak van zijn nederlaag. Maar dit spel werd hem door de meer ervaren Brom wich volkomen opgedrongen en zo kreeg de Amerikaan in .deze set eigenlijk geen enkele kans meer. In korte tijd stond Bromwich met 51 voor, verloor de volgende game door prachtig serveren van Falkenburg, maar nam de volgende snel (62). Het dubbelspel tussen van Swol- Rinkel en Borotra-Dubucq, dat als eerste partij van de middag werd gespeeld, was in zoverre belangrijk, dat Nederland door een overwin ning op de derde plaats kon komen. Op papier leek onze combinatie veel sterker dan de Fransen, hoewel het feit, dat in drie sets werd gewon nen, anders doet verm'oeden. Rinkel was de sterkste van de twee Neder- Bob Falkenburg verliest van Sturgess en van Bromwich De donkere Amerikaan leed een der grootste nederlagen van zijn tennisloopbaan. Sturgess joeg hem met zijn lange afgemeten base-line- slagen van de ene naar de andere hoek en gaf hem weinig kans naar het net te komen. De W'imbledon- winnaar werd er moedeloos onder en liet de eerste set lopen, nadat hij op love zijn derde game had verlo ren en met 30 achter stond. Nog eenmaal werd het deuce bij 50, maar daarop verloor Falkenburg zijn service op love. In de tweede set slaagde hij er in zijn eerste ser vice-game te winnen, hoewel hij tweemaal double-fault maakte. Met overleg verder spelend wist hij zich zelfs een 32 voorsprong te verze keren, maar daarop verloor hij ach ter elkaar zijn eigen service, die van Sturgess en nogmaals zijn eigen ser vice (weer met twee double faults zonder cannon-"balls) op love. In de daarop volgende 9e game won hij na deuce 1 matchpoint, maar ver loor het volgende en daarmede set en match. Aan het einde van de 5e dag was de stand als volgt: Engeland 16 gespeeld, 11 gewonnen Amerika 14 gespeeld, 10 gewonnen Frankrijk 14 gespeeld, 7 gewonnen Nederland 14 gespeeld, 6 gewonnen België 16 gespeeld, 3 gewonnen De Britten en de Belgen waren uitgespeeld. De Argentijn Morea be haalde een persoonlijk record: hij was de enige der 21 spelers (de nieuwe Belgen niet meegerekend), die nog geen enkele wedstrijd had verloren. Hij had er zes gespeeld. De uitslagen van Zaterdag luiden: AmerikaEngeland: Morea (Am.) sl. Mottram (Britt.j 119, 86; Sturgess (Britt.) sl. Falkenburg (Am.) 60, 6Falkenburg en Morea (Am.) sl. Harper en Mottram (Britt.) 64, 46, 6—4; Morea en Russell (Am.) sl. Sturgess en Hughes (Britt.) 3—6, 6—2, 6—4. AmerikaFrankrijk: Abdessalam (Fr.) sL Russell (Arrr.) 61, 46, 6—3. NederlandBelgië: Bromwich en Rinkel (Ned.) sl. de Borman en Mouvet (België) 63, 62. FrankrijkNederland: Cochet en Abdessalam (Fr.) sl. van Swol en Rinkel (Ned.) 6—3, 3—6, 6—4. AmerikaNederland: Rinkel en van Meegeren (Ned.) sl. Robertson en Russell (Am.) 62, 61. FrankrijkBelgië: Borotra en Du- buc (Fr.) sl. Lacroix en de Borman (België) 6—4, 6—3. DE LAATSTE DAG. Op de laatste dag ging de meeste belangstelling natuurlijk uit naar het enkelspel tussen de Amerikaan Falkenburg en de voor Nederland uitkomende Australiër Bromwich. Niet alleen vormde het feit, dat dit treffen een reprise was van de Wim- bledon-finale een grote attractie, maar tevens werd deze partij met spanning tegemoet gezien, omdat de uitslag er van beslissend was voor het eindklassement van het tour nooi. De situatie was na Zaterdag n.l. zo, dat Engeland met 11 gewon nen partijen uit 16 slechts door Amerika kon worden overtroffen, wanneer dit team de beide reste rende partijen zou winnen. Amerika had van de 14 gespeelde partijen er 10 gewonnen. Het dubbelspel Morea-Russell con tra Cochet-Abdessalarr? werd een goede partij, die uiteindelijk op vrij gemakkelijke wijze door het Argen tijnse paar met 64, 62 werd ge wonnen. Door deze Amerikaanse overwin ning was de stand tussen Engeland en Amerika in punten* gelijk gewor- landers, vooral zijn werk aan het net was weer opvallend goed en snel van reactie. Van Swol was er in het geheel niet in. Zijn serveren, anders de grote troef, was zelfs zeer zwak. Spoedig stonden de Nederlan ders met 42 achter, maar verder kwamen de Fransen niet in deze set. Vooral door 't uitstekende spel van Rinkel was de stand al gauw 44 en binnen tien minuten had het Ne derlandse paar de set gewonnen (64). De tweede set werd een ti tanen strijd aan het net. Borotra's cross-vollies en Dubucq's goede plaatsen bracht de Fransen, na een gelijk opgaan op 61—5. Goed volle ren van Rinkel bracht de partijen weer op gelijke voet. Zo won elke speler op zijn beurt de service, de Fransen kwamen op 98 en braken daarna dbor Rinkels service 108. Ook in de beslissende set gaf men elkaar in den beginne weinig toe en tot 33 ging de stand gelijk op, maar daarna klopte het ineens zo goed tussen de beide Nederlanders, dat de muur, die zij voor het net opbouwden niet meer te doorbreken was en met drie games achter el kaar wonnen zij de partij. Tot slot werd nog een demonstra tie-partij gespeeld tussen Borotra- Falkenburg en SturgessBromwich. In de Amerikaans-Franse combina tie klopte het echter niet door een volkomen verschillen van het spel type en met 63, 62 wonnen Sturgess en Bromwich. Na afloop reikte de voorzitter (van de Internationale Club .van Neder land, de heer Dreesman, met enkele geestige woorden de Zilveren Molen uit aan de captain van het Engelse team, Hughes, terwijl elke deelne mer een kleine zilveren molen als aandenken ontving. Een sympa thiek slot van een, mede door de perfecte organisatie, prachtig ge slaagd tournooi. De eindstand luid£: 1. Engeland. 11 gew p. met 25 gew. sets; 2. Amerika, 11 gew. p. m. 23 gew. sets; 3. Nederland, 8 gew p. 4. Frankrijk, 7 gew. p.; 5. België, 3 gew. partijen. WIELRENNEN Twee-en-negentig amateurs start ten Zaterdagmiddag om een uur in Breda voor de Benelux-wegwedstrijd BredaAntwerpenAmsterdam en slechts 27 renners gingen ruim zeven uur later over de eindstreep in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het is de wedstrijd geworden van de Alkmaarder Hennink. Deze 21-ja- rige jongeman demarteerde bij Merk- sem (België) met v(an Veen en Fleu- ry, nam ongeveer 800 meter, en bleef van dat ogenblik af aan de kop. Op de terugweg bij Brecht (12 km. van de grens) lag dit groepje 20 seconden voor op de renners Farno, Schuits en v d. Korput, die op hun beurt één mi nuut' op dé grote groep uitgelopen waren. Onder de rook van Amsterdam zag de Eindhovenaar Koot zijn kans en wist een voorsprong van ongeveer 300 meter te behalen. Hij had deze voorsprong nog toen hij onder groot enthousiasme van de 15000 toeschou wers, die in het Olympisch Stadion de ere-avond van de Amsterdamse sportweek bijwoonden, als eerste de eindstreep passeerde. Hennink, die als vijfde het stadion binnenreed, wist, in de eindsprint zo veel kracht te ontwikkelen, dat hij de sprint won en daarmede de tweede plaats bezette. Voor zijn uitstekend rijden werd Hennink de prestatie- prijs toegekend. WIELERCRITERIUM TE OSS. Onder belangstejling van meer dan 10.000 toeschouwers werd Zondag het Wielercriterium te Oss verreden, waarbij 46 renners aan de start ver schenen. Dank zij een prachtig parcours1 werd deze ronde van 120.km. verre den in een tijd van 2 uur 43 min. en 35 seconden en overtuigend gewon nen door Gerrlt Schulte uit Den Bosch, met een voorsprong van 1 min. en 20 sec. De uitslagen zijn: 1. Schulte (Den Bosch) 2 uur 43 min. 35 sec.; 2. Bakker (Zaandam) 2 uur 44 min. 55 sec.; 3. Lakeman (Am sterdam); 4. Schoenmakers (Eindho ven); 5. Van Dungen (Den Bosch); 6. Middelkamp (Kieldrecht). 7. De Visser (Den Haag). 8. Steenbakker (Den Bosch); 9. De Vries (Zaandam); 10. Storm (Den Haag). Swift-Combiriatie. De A en B- klasse startten tezamen voor een rit over 70 K.M. P. RiethöVen ging als eerste door de finish. Bij de Jun. was A. Vermeulen in goede vorm. In de Beneluxwedstrijd Breda AntwerpenAmsterdam over 257 K.M. werd Jac. de Groot no. 6. Donderdagavond 7 uur start aan de Zijl. A en B 50 K.M.; C 35 K.M. AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE ALPENRIT. De laatste rit van de Internationale Alpenrit is.' in de'nacht van Zaterdag op Zondag geëindigd met de laatste etappe van Chamonix naar Nice over de belangrijkste Alpenpassen van Frankrijk. Het was een zware dag voor de nog in de koers liggende wa gens en Zaterdagnacht één uur kwa men er nog deelnemers binnen. Na tuurlijk ver over tijd. In totaal heb ben dertig wagens de wedstrijd uit gereden, hetgeen nog geen 50% van hen, die voor de eprste etappe enkele dagen geleden zijn gestart, uitmaakt. Dat deze Alpenrit "buitengewoon moeilijk is geweest, moge ook blijken uit het feit, dat slechts 5 deelnemers de rit zonder strafpunten hebben be ëindigd. De weersomstandigheden werkten ditmaal niet mee, en op de Calibier hadden de deelnemers met modder te kampen, door het smelten van pas gevallen snéeuw en op de beroemde Col d'AUos verdwenen de wagens in de wolken en dwarrelde de sneeuw naar beneden. Het was niet te verwonderen, dat enkele on gelukjes voorkwamen. De enige Ne derlandse equipe, die nog in de rit was gebleven, Reichman en Oosten uit Baarn, heeft het er uitstekend af gebracht. Vooral indien men bedenkt, dat Reichman nog weinig ervaring 'op dit gebied heeft 'gehad. Deze equipe was een van de weinige, die in deze etappe op tijd te Nice arri veerde. Een fraaie prestatie als men bedenkt dat het parcours bijna 650 km. lang was en het gemiddelde op 60 km. was bepaald. Door dit uitste kende slot steeg Reichman enkele plaatsen in zijn klasse en bezette nu de vierde, waarbij aangetekend dient te worden, dat hij door een goede ac celeratie-proef, welke Zondagmiddag zou worden gehouden, op de Boule vard des Anglais, hij nog een gunsti ger positie in de rangschikking kon veroveren.' POSTDUIVEN Het Oosten (Leiden). Op Za terdag 17 Juli hield de Ned. Bond van Zaterdagvliegers een wedvlucht met jonge duiven van Venlo, onge veer 145 K.M. De duiven werden ge lost om 12.50 uur, met westenwind. De eerste duif werd geconstateerd te 3.4,4.47 uur; de laatste prijswin nende te 4-13-30 uur. De uitslag was als volgt: Boek kooi 1, 8, 9, 17; A. Singelirig 2, 13, 14; J. Groenendijk 3; H. Kettenis 4, 6; Zwaan 5; B. J. Groenendijk 7; v. Gennijn 5, 10; Cossee 11;Faas 12; Rooda 16; ter Haar 18. Nederlandse ploegen in Krasnapolsky Van de 23 landen, die voor het Olympisch voetbaltournooi hadden ingeschreven, hebben Polen, Birma, Pakistan, Palestina en Hongarije zich teruggetrokken, zodat er 18 deelne mers overblijven. Vandaag wordt be slist of een nieuwe loting plaats zal hebben. De voorzitter van de K.N.V.B., de heer K. J. J. Lotsy, hgeft, naar wij vernemen, zijn mening schriftelijk aan de betrokken officials kenbaar gemaakt, waarin hij verklaarde, dat zijn inziens de loting te vroeg had plaats gevonden. Toch achtte hij het niet juist om opnieuw te loten, aan gezien daardoor.de mogelijkheid voor nog grotere moeilijkheden wordt ge schapen. Van de zijde van de keuze-com missie van de Bond vernamen wij, dat het elftal hetwelk Maandag 26 Juli te Portsmouth tegen Eire speelt, in de loop van de a.s. week zal wor den samengesteld. Zeventien spelers zullen de reis naar Portsmouth mee maken. GUERILLA'S IN ACTIE BIJ OLYMPIA. In een restaurant te Katakolo werd een gezelschap van buitenlandse journalisten en Griekse marineoffi cieren, die op weg waren naar de Olympische plechtigheid in de tem pel van Zeus, beschoten door Griekse guerilla's. Troepen van het Griekse garnizoen verdreven de aanvallers, waarbij .volgens berichten uit Patras, een Grieks soldaat gedood werd. Hierna werden speciale maatregelen genomen om de -veiligheid der bezoe kers te verzekeren. De weg naar Olympia werd door militairen afge zet, en de omringende heuvels kregen een sterke bewaking. DE PLOEG VAN PAKISTAN IN ONS LAND. De sportieve vertegenwoordigers vaft Pakistan, die hun land op de Olympische Spelen in Londen zullen vertegenwoordigen, lijken opgetogen te zijn over ons land, waar een ge deelte van de Olympische ploeg uit Pakistan thans verblijft. Op resp, 14 en 15 Juli vlogen de deelnemers uit Pakistan per K.L.M. naar ons land, waar zij tot Woensdag blijven. Dan vertrekt men naar En geland. De hockey-spelers uit Pa kistan 22 in getal zijn reeds rechtstreeks naar Engeland vertrok ken. De overige leden vertoeven thans in de omgeving van 's Graven- hage ,waar zij gelegenheid hebben even te acclimatiseren. - „Wij zijn zeer onder de indruk ge komen van uw land, Wij bewonderen zijn ontwikkeling en wij zijn zeer dankbaar voor de gastvrijheid, welke wij hier genieten", zo vertelde ons de heer Z. A. Kahn,. de „captain" van de Olympische ploeg. Wat zij voorts' ook belangrijk vin den: de maaltijden. „Wij krijgen in uw land te eten, wat wij nodig heb ben. Vooral voor onze worstelaars is dat veelbetekenend, want zij waren bang in Europa niet die voeding te krijgen, die zij gewend zijn". Aldus enige der hartelijke uitlatingen van de „captain" der Olympische ploeg, tijdens een onderhoud, dat wij met de leden dezer ploeg hadden in „Rust en Vreugd", waar zij als gasten van de K.L.M. enige dagen verblijven. Meer dan 2.000 mensen waren Za terdag te Bazel getuige van het ver trek van 23 Zwitserse roeiers, die de Olympische vlag van hun land naar Londen zullen brengen. Hun plan is over de Rijn naar Rotterdam te roeien, een afstand van 700 km. Zij zullen Woensdag de Nederlandse grens passeren en Donderdag te Rot terdam arriveren. Van Rotterdam gaan de roeiers en hun boot per schip naar Tilbury in Engeland. Vandaar roeit men de resterende 60 km. naar Londen. De ploeg zal 28 Juli te West minster Bridge te Londen bereiken. Op 1 Augustus keren de roeiers per vliegtuig naar Bazel terug. MEER DAN EEN MILLIOEN KAARTEN ONVERKOCHT. De toestand van de nog onverkoch te toegangskaarten voor de Olympi sche Spelen begint hier en, daar on rust te baren. Er zijn nog 1.125.000 kaarten beschikbaar, die door het bui tenland zijn teruggezonden. Voor el ke athletiek-dag zijn nog 20.000 kaar ten over. Voorts duizenden voor zwemmen en boksen en ruim 30.000 voor de halye eindstrijden en de eind strijd voetbal. Het terugtrekken van verschillende'landen voor de voetbal wedstrijden heeft de belangstelling voor dit nummer aanzienlijk doen dalen. Honderd-veertig Nederlandse deelne mers en deelneemsters aan de Olym pische spelen in Londen verzamelden zich Zaterdagavond te Amsterdam om te luisteren naar de voorzitter van het N.O.C., de heer C. F. Pahud de Mortagnes, en de lejder van de mis- sie, de heer K. J. J. Lotsy. De deel nemers zetten hun namen in een al bum, dat als herinnering aangeboden wordt aan het Militair Hospitaal te Amersfoort. Onze voetballers doen hun plicht. DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Voor de finale van het clubkam pioenschap van Nederland speelde Constant van Rotterdam tegên Twen- te's eerste uit Hengelo. De Rotter dammers wonnen met 146. De Ronde van Zuid-Beveland voor amateurs over 110 k.m. werd Zaterdag gewonnen door Voorting en Wagtmans, ex aequo in 3 uur 9 min. Op de sintelbaan aan 'de Laan van Poot te Den Haag organiseerde de Haagse Atheletiekcommissie wed strijden, waaraan o.a. de Deense ploeg- J. Y. D. S. uit Aarhuus deel nam. De Deense herenploeg won met grote puntenvoorsprong bij de dames won de Haagse ploeg met ge ring verschil. Lamboley heeft Zondagmiddag in het Pare des Princes te Parijs het Franse stayerskampioenschap ge wonnen, door de 100 k.m.'te rijden in 1 Uur, 20 min. en 47.6 sec. Zian won in Utrecht de vier kamp zwemmen met een kleine pun- tenzege op H.V.G.B. Haarlem. In Utrecht werden Zondag na tionale kanowedstrijden gehouden, .waaraan geen Olympische candida- ten deelnamen. De verenigings-esta- fette 4 x 200 nieter werd gewonnen door H.K.V. Haarlem, gevolgd door Geuzen, Zaandam. De internationale 100 k.m. wed strijd voor profs werd te Baden door de Nederlander Arie Vooren ge wonnen, in de tijd van 2 uur, 38 min. en 29 sec. De landenwedstrijd Nederland België, voor handboogschieten is door Nederland gewonnen met 2379 pun ten, tegen de Belgen 2369. De medail le van Z.K.H. Prins Bernhard werd gewonnen door de Belg Verbieren, die eveneens beslag legde op het ereteken van de Ned. Handboog- schuttersbond. Tijdens de wedstrijden te Man chester (Engeland) legde de ama teur wereldkampioen sprint Haris de 1000 meter af,in 1 min. 16.4 sec. en brak daarbij het baanrecord van Fallowfield. De Ronde van Delfzeil over 100 k.m., om de ;,Ons Noorden-wisselbe ker'' werd gewonnen door Koeman (Krommenie) in de tijd van 2 uur, 29 min. en 43 sec. Donker (Amsterdam) won Zon dag de Ronde van Chaan; bij de profs won De Korver (R'dam). De athletiekwedstrijd Zwitser landFrankrijk werd door Zwitser land gewonnen met 94 tegen. 64' Franse punten. Bij de kampioensterreinwedstrij- den te Egmond aan Zee won Dick Renooy op Eysink in de 125 c.c.- klasse; de 250 c.c.-klasse was voor J. van Bx-eukelen uit Soesterberg op Velocette; A. Heida uit Gorredijk won met z'n Matchless in de 350 cc- klasse en B. L. Jansema, uit Henge lo, eveneens op Matchless kreeg de 500 c.c. op zijn naam. Tijdens het concours hippique, dat Zaterdag in Ostende werd ge houden, won het Nederlandse paard Piccolo (eigenaar van Loon) een derde prijs met 4 foufèn in de tijd van 1 min. 20 sec! De Twentiesh Century Sporting' Club heeft medegedeeld, dat men tracht Joe Louis weer in de ring te krijgen. Men heeft de kampioen voorgesteld om 22 Sept. in het Yan kee-stadion een titelgevecht tegen Gus Lesnevicl) aan te gaan. Bij de amateursbokwedstrijden, die Zondag te Enschede werden ge houden, won Hennie Quentenmeyer van de Voogd op punten. Onder zeer grote belangstelling is Zaterdag de Loop door Baarn ge houden over 4 k.m., welke door Jan van Ginkel (Baarn) in een veld van 24 deelnemers, in 11 min. 56 sec. ge wonnen. Dat is de derde maal in successie, zodat hij de wisselbeker nu defintief in zijn bezit heeft. In Amsterdam werd Zaterdag de ere-avond van de Amsterdamse Sportweek in het stadion gehouden. 1200 turnsters voerden de oefening „Mooi Holland" uit; Luc. van Dam en Quentemeyer boksten; jiu jitsu, wind hondenrennen en tandemwedstrij den completeerden het geheel. 14 sportvliegers namen deel aan de vliegfeesten op Teuge. Win naar werd van Drift uit Den Haag. In het zwembad von Tourelles heeft de Belgische waterpolo-pleog een 21 overwinning op het Fra"*" equipe behaald.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6