Het wordt eentonigAlweer Bartali Holland leidt in de Regenboog wedstrijd tegen de Friezen Nieuw Zuid-Hollands record Discuswerpen MAANDAG 19 JULI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 TOUR DE FRANCE Kirchen no 7 in algemeen klassement JVE MEESTERLIJK RIJDENDE ITALIAAN BARTALI heeft zich ook gisteren wederom verreweg de peste van alle deelnemers aan de Tour gestoond. Hij behaalde zijn derde opeenvolgende etappe-zege en zijn zesde zege sinds de start. Hij heeft nu bijna 16 minuten voor sprong op Bobet in het algemeen klassement en zo groot is iedere dag zijn overwicht, dat zijn eindoverwin ning, tenzij er iets totaal onverwachts gebeurt, verzekerd schijnt. algemene rangschikking verdient er slechts te meer bewondering door. Janssen, De Hoog en De Ruyter heb ben hun gewone koers gereden: moe dig en Vasthoudend, maar zonder brio. Het zou niet helemaal fair zijn in deze ronde nog meer van hen te vragen, ze doen wat ze kunnen. "De 15e etappe van Aix les Bains naar Lausanne over 256 km. werd ge wonnen door Bartali in 8 uur 29 min. 55 sec. voor Schotte, met een tijd van 8 uur 81 min. 42 sec., Baratin, Brule, Teisseire, Impanis, Camellini, Kirchen, Volpi en Sribaldy. Bartali heeft zich door deze over winning met tijdsvoorsprong nog steviger op de eerste plaats in het algismeen klassement gesteld. Het klassement voor de 15e etappe luidt verder: 11. Corrieri Italië in 8 uur 34 min. 9 sec.; 12. Ockers, Bel gië A; 13. Seghessi, Italië, 14. Klabins- ky, intern, ploeg, 15. Dupant, België B en 21 Bobet, Franse nat. ploeg, al len zelfde tijd. De Ruyter en de Hoog op de wip Terwijl nog altijd dreigende wol kenluchten boven Aix les Bains hin gen brachten de 51 overgebleven renners van de Tour Zaterdag hun welverdiende rustdag grotendeels door in hun hotels. Er heerste niet overal de beste verstandhouding tus sen de leden van de ploegen en de ploegleiders. Men heeft grieven over de gevolgde tactiek of over de hou ding van deze of gene renner tijdens de ontzaglijk zware Alpen-ritten van Donderdag en Vrijdag. Er werd ge discussieerd en critiek geoefend, en helemaal tevreden was men eigen lijk alleen bij de Italianen van de A-ploeg, dank zij Bartali, die twee maal achtereen een krachttoer ver richtte en de gele trui veroverde. In het Italiaanse kamp is men er rots vast vap overtuigd dat hij haar ook zal weten te behouden, want hij heeft zich verreweg de beste van alle deelnemers getoond. Zelfs in ge val van pech moet hij in staat zijn om nummer één te blijven in het alg. klassement. Zo uitstekend is zijn conditie en zo goed de onderlinge verstandhouding in zijn ploeg. Bij de Belgen is men ontevreden over het beleid van Karei van Wij- nendaele die alles op Impanis gezet heeft en geen vertrouwen had 'n Ockers. Maar Ockers kwam als twee de te Aix les Bains aan, en Impanis heeft in de Alpen zeer teleurgesteld Ook Schotte, die een van de verras singen van de Tour is, heeft veel be ter gereden dan Impanis. Hat schijnt dus wel dat van Wijnendaele op het verkeerde paard gewed heeft. Bij de Internationalen heeft Lam- brecht een ernstige inzinkipg gehad. Hij had Vrijdag veel last van de kou, en zijn kans op de eerste plaats is voor goed verkeken. Camellini staat het best van deze ploeg, maar ook hij schijnt geen serieuze candi- daat meer voor de eerste plaats. Bonnaventure, de enig overgeble vene van de Franse West-ploeg, is thans toegevoegd aan de ploeg van lie de France. De drie Nederlanders Janssen, de Ruyter en de Hoog zijn nog in de koers. Ook voor hen is de etappe van Vrijdag een martelgang geweest, waarbij de hoogste eisen aan hun moed en uithoudingsvermogen werden gesteld. Als men in aanmer king neemt dat er van de 120 ren ners, die te Parijs startten, al bijna 70 zijn afgevallen, onder wie be kende cracks als Brambilla, Fach- leitner, Cottur, Tacca, Idee, Leveque, Goasmat en nog een hele reeks ande ren, hetgeen de moeilijkheden van dieze ronde op overtuigende wijze illustreert, zal het duidelijk zijn, dat zij zich totdusver over hun presta ties niet behoeven te schamen. We moeten er bij zeggen, dat De Hoog het aan de clementie van de wed- strijdcommissadissen te danken heeft, dat hij in de koers blijft, want hij kwam Vrijdag wel heel lang na Bartali binnen. Hij verkeert trou wens nog in hachelijke positie, ge zien zijn plaats in het alg. klasse ment. Maar Janssen en de Ruyter zullen, zonder tegenslag, Parijs wel halen. Wat Kirchen betreft, ook Vrijdag heèft hij bewezen dat hij 'tot de besten van het veld behoort. DE 15e ETAPPE. De strijd in de vijftiende etappe bracht, totdat de Zwitserse grens bereikt was, geen beslissing. De Ita liaan Ronconi van de B-ploeg had pech: hij maakte een lelijke val, waardoor hij moest'opgeven. Dade lijk na het overschrijden van de grens moest de Col van de Forclaz beklommen worden, een lange hel ling met een stijgingspercentage, dat hier en daar de 20 bereikte. De mees te renners moesten afstappen op de steenachtige, nauwe weg, en de mo toren van de volgauto's kookten en sloegen telkens af. De afdaling was nog gevaarlijker, maar nog 100 km. 1 scheidden de renners van Lausanne en vele achterblijvers wisten bij te komen. Lazarides had als eerste de top van de Forcïaz bereikt, maar hij kon zijn voorsprong niet behouden. En Bartali, die zijn krachten ge spaard had en de bochtige, sterk ge accidenteerde weg boven het meer van Genève goed kent, sloeg zijn slag op 35 kilometer van het eind punt. Hij spurtte plotseling weg, nam een flinke voorsprong en de ande ren zagen hem niet terug, Voordat hij als eerste te Lausanne door de finish was gegaan. Bij de Belgen heeft Schotte ander maal voortreffelijk gereden. Hij staat nu op de derde plaats in het alge meen klass^iient, maar met Camel linie slechts 25 seconden achter zich. Van de Ned.-Luxemburgse ploeg het verhaal wordt eentonig was Kirchen ook in deze etappe weer de sten Hij beklaagt zich er elke dag over dat hij te veel aan zijn lot wordt overgelaten. Maar de zaak schijnt nu eenmaal zo, dat de leider van de ploeg ook nog om Janssen, de Ruy ter en De Hoog moet denken. Hij kan niet overal tegelijk zijn, en aan gezien de drie Nederlanders in de bergen doorgaans ver achter Kirchen liggen is het begrijpelijk dat de verzorging van de Luxemburger vaak nog wel iets te wensen laat. Zijn prachtige zevende plaats in de De Hoog werd 27e in 8 uu'r 35 min. 52 séc., Janssen 35e in 8 uur 38 min. 3 sec. en de Ruyter 44e in 8 uur 49 min. 28 sec. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Bartali. Italië A 108 uur 29 min. 30; 2. Bobet, Fr. Nat. ploeg 108 uur 45 min. 17; 3. Schotte, België A 109 uur 2 min. 50; 4. Camellini Intern, ploeg 109 uur 3 min. 15; 5. Lapebie, Centrum en Z. N. Fr. 109 uur 4 min. 16 sec.; 6. Teisseire, Fr. Nat. ploeg 109 uur 4 min. 39; 7. Kir chen, Ned.-Lux. ploeg 109 uur 11 min. 18; 8. Lambrecht, Intern, ploeg 109 uur 17 min.; 9. Vietto, Fr. Nat. ploeg 109 uur 17 min. 36; 10. Thie- tard, Parijs 109 uur 23 min. 47. In het algemeen klassement staat Janssen thans 36e met een totaal-tijd van 111 uur 25 min. 56; de Ruyter 46e met 111 uur 59 min. ,24 en De Hoog 47e met 113 uur 12 min. 37. De laatste van het alg. klassement, Macorig van de ploeg Centrum en Z. W. Frankrijk, is uit de koers ge nomen. Nog 47 renners zijn gekwali ficeerd. Gino Sciardis van de Intern, ploeg, die op heterdaad betrapt werd, toen hij zich aan een volgauto vasthield, is uit de koers genomen. Het ploegen-klassement luidt als volgt: 1. -Franse Nat. ploeg 327 uur 5 min. 52; 2. België 328.12.0 3. Intern. Ploeg 328.25.58; 4. Parijs 328.39.50; 5. Italië A 329.20.10; 6. Centrum en Z.W. Frankrijk 329.57,21; 7. Z. O. Frankrijk 331.45.08; 8. Ned.-Lux. ploeg 332.36.38; 9. N. O. Frankrijk 333.37,21; 10. Italië B 334.25,28; Voor de bergprijs is de rangschik king: 1. Bartali 57 pnt; 2. Lazarides 41 pnt.; 3). Robic 38 pnt.; 4. Teisseire 28 pnt.; 5 en 6 Bobet en Brule 26 pnt.; 7. Schotte 20 pnt.; 8. Gemeniani 17 pnt.; 9. Lambrecht 16 pnt., 10. Camellini 15 punten. KAAGWEEK 1948 Twee mooie zeildagen op de Kagerplassen DE KAAGWEEK is al ruim drie dagen oud en aan het einde van de derde dag kon gezegd worden, dat zij sportief zeker een succes zal worden. Na de prachtige zeildag van Zaterdag, beloofde de regennacht weinig goeds voor de Zondagwedstrijden, maar toen de regen eenmaal was opgehouden en de wind weer z'n p/aats in het Noord-Westen had opgezocht, werd het als maar beter en kon er weet naar hartelust ge zeild worden. De Holland-Friesland Regen boogwedstrijd De belangrijkste race van deze twee dagen was ongetwijfeld de eer ste wedstrijd van de Regenboogwed strijd Holland—Friesland. Zoals wij reeds hebben medegedeeld, nemen dit jaar slechts vier Friezen aan de ze teamwedstrijd deel, zodat ook slechts vier Ho.1 landers daartegen- overgesteld konden worden. In de loop van de dag kwam ook Dirk Oppenhuizen op de Kaag en we ge loven dat hij er danig spijt van heeft dat hij niet meer van de partij was. Hij beloofde althans volgend jaar weer aanwezig te zullen zijn met zijn schip. De Friezen waren in de eerste ra ce niet weinig gehandicapt door de zwakke wind. Zij toch verlangen harde wind, desnoods tegen storm aan Dan voelen zij zich beter thuis, dan durven zij tegen ieder de strijd aan. Na de start had Hans v. d. Vel de al dadelijk weer de leiding, 't Is wonderlijk zoals zijn Duke het op het ogenblik kan doen. Op het Zwëi- land had hij reeds een ruime voor sprong, dr v. d. Zij pp (Fr.) lag op de tweede plaats en daarna kwam zijn teamgenoot Alberda, vervolgens Leen de Wit, dan weer de Fries J. Priester en Bergsma, de Hollandse Fries en tenslotte Theunissen (H.) en aardig loefpartijtje ten 'beste hadden Vrolijk (Fr.), die beiden reeds een gegeven. Een prachtig kruisrak naar het Norremeer volgde en daar kre gen de Friezen Kun eerste tegenslag want Alberda veroorzaakte een bak boord-stuurboord aanvaring met Bergsma, waardoor eerstgenoemde uit de strijd was. Dr v. d. Zij pp vocht lang voor het behoud van de tweede plaats, eerst met alleen Leen de Wit tegen zich, daarna ook met Bergsma, doch beiden wisten hem op het laatste kruisrak: Zweiland- finish te slaan, terwijl Frans Theu nissen hem in de laatste meters eveneens nog wist te passeren. Het resultaat werd aldus: I. v. d. Velde, 2. Bergsma, 3. Leen de Wit, 4. Theu nissen (allen Holland, 5. Dr. v. d. Zij pp, 6. K. Vrolijk, 7. Priester (Fries land) Punten: Holland 26.1, Fries land 9 De tweede dag werd een prach tige zeildag met zon en wind, welke in de namiddag echter danig afnam, zodat het einde nog onverwacht laat kwam. Niettemin waren alle zeilers tevreden over deze wedstrijddag. Er was zodoende in vrijwel alle klassen volop strijd. Bij de Draken waren Vollebrecht en Tirrts de win naars, bij de Regenboogklasse v. d. Velde en de Wit. De Olympiajollen- klasse had thans vele concurrenten voor de kop plaatsen. Willems, Jacq Stap en Koos de Jogh plaatsten zich als eerste drie en in de 12 M2 klasse ondervonden de gebrs. Kraan, dat de strijd in zulk een groot veld van goede zeilers heel wat zwaarder was dan op de Brasemer. H. Kraan ein digde als derde achter Hahn en Jungschlager. De uitslagen waren: 12 M2 klasse I: 1 Woelwater, st. L. H. Hahn, 2 Saenden, st. W. G. Jungschlager, 3 Hurricane, st. H. Kraan. Idem II: 1 Piasjager, st. F. "Laag- water, 2. Mustang, st. Sj. Kraan, 3 Hanepoel, st. Jan Mooy. Valkenklasse A I: 1 Bufra, st. P. v. Buren, 2. Rirette, st. B. Muider, 3. Tourbillon, st. C. W. Pierrot. Idem II: 1 Trewes st. S- M. v. d. Meer, 2 Merlin, st. B. Balder, 3. Spellbound, st. F. de Vos. Idem B: 1 Watergeus, st. F. G. P. C. Goudriaan, 2 Glitne, st. S. v. Log- chem, 3 Pinguin, st. Alb. Hartog. Vrijheidsklasse: 1 Boeki st. B. Boe- schoten, 2 Avanti st, P. Macdaniël 3 Slak, st. A. A. Spruyt. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1 Roer domp II, st. J. Brunt Jr. 2. Beste- vaer, st dr Woerdëman 3. Symon de Danser II, st. J. P. v. Dijk Idem II: 1 Squall st. W. J. de Jongh 2 Annie III, st. N. Both 3. Zaankan- ter, st. P. Jongens. Idem B: 1 Incalzando, st. C. H. v. d. Meer, 2. Eeke, st. dr F. Brons 3 Thetis, st. A. Visser. Pampusklasse zonder Bijzeilen A: 1 Ark, st A. Volker Jr., 2 Zuiderkruis st. G. N. Roepel, 3 Brasemermeer, st. W. v. Staveren. Idem B: 1 Stormvogels, st. H. G. Kruys, 2 Woelwater, st.' T. de Jong, 3 No Namme, st. J. de Vries Lentsch Drakenklasse I: 1 Goedewind, st. L. P. Vollebrecht, 2 Coninckskint st. G. A. Pfeiffer, 3 Kortenaer, st. H. Vérduyn. Idem H: 1 Sterna, st. J. C. Tims, 2 v. Brakel II, st. J. R. v. d. Berg, 3 Puzzle, st. G. v. Wijk. Regenboogklasse I: 1 .Duke, st J. C. v. d. Velde 2 Dolfijn, st. K. Vro lijk 3 Jan v. Gent, st. dr J. v. d. Zijpp Idem II: 1 Anne Marie, st. L. de Wit, 2. Steur, st. L. v. d. Steur, 3 Windhapper, st. J. Blonk Jr. Olympiajollenklasse A: 1. Magneet, st. B. WiUems, 2 All Weather, st. Jae F. Stap, 3 Zomerweelde, st. J. de Jongh. Idem B I: 1 Stormy Weather, st. J. A. Wittert v. Hoogland, 2 My De sire, st. J. Faure Jr. 3 Skippy, st C. F. H. Moret. Iedm B II: 1 Tamalone, st. J. Roma- nesko, 2 Spaarne n, st. H. C. Mortal, 3 Arrow, st. J. J. M. Francken. 12 Voetsjollenklasse A I: 1 Orzi, st. L. P. Herfst, 2. Mistral, st. B. P. Ha- geman 3 Spinta, st. F. Daniels. Idem II: 1 Waterbaby, st. vr. mej. J. S. Key, 2 Whippet, st. B. Knape, 3 Tecumsch, st. A. Zegei's. Idem B I: 1 Ideaal II, st. D. A. Mo le naar, 2 Honeysuckle, st.vr. mej L. J. Wansink, 3. Noord Hinder, st.vr. mej. C. Th. Scheerder. Idem IT: 1 Wervelwind, st. M. A. Nederburgh, 2 Mikie, st. S. G. Ro denhuis, 3 Washing-Tub, st.vr. mej Loes Kant. Idem C: 1 Dinky, st. K. Cleton, 2. Trixi, st. J. M. Huisken, 3 Nytaki, st. G. W. Masselman. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG De derde Kaagdag zette in met re gen, tenminste zo was het in de nacht en jde vroegochtend, maar toen het en na een aanvankelijk matige wind wedstfijduur naderde, was het droog uit het Zuiden, kwam er weer een aardig briesje uit het Noord Westen, welke enkele mooie kruisrakken op leverde, zodat er ook nu weer volop strijd geleverd kon worden. Die eerste strijd betrof de Holland- Friesland-Regenboogwedstrijd, waar over wij bij het begin van dit ver slag reeds een overzicht gaven. Daarna kwamen de zeilers weer aan de beurt voor de persoonlijke wedstrijden. De 12 M2 klasse bracht nu een overwinning voor Leegwater en Sj. Kraan, in de Valkenklasse waren het Ritman en Beeuwkes, die de eerste plaatsen veroverden. In de Drakenklasse kwam de re serve-stuurman voor de Olympische Spelen. J. R. v. d. Berg op de eerste p^ats in afd. I, terwijl Vollebregt in de andere afdeling goede wind in de zeilen bleek gehad te hebben. In de afd. I van de Regenboog klasse wist Bergsma na heftige strijd Bataaf A. Gieske, tijdens een fraaie sprong van 3,40 meter. op de eerste prijs beslag te leggen, Hans v. d .Velde achter 7'ch te hou- terwijl Hofland er in Afd 11 inslaagde der.. In de 12 Voetsjollenklasse A I toondij Herfst en Hagemafi, da zij niet ten onrechte voor de teamwed strijden op Vrijdag waren uitgeko zen. Zij werden nu nl. 1 en 2, terwijl in de tweede afdeling v. d. Weiden en Amons voor de twee eerste plaat sen werden genoteerd. De uita'agen waren: 12 M2 klasse I: 1 Woelwater, st. L. H. Hahn, 2 Saènden, st. W. G. Jung schlager, 3 Hurricane, st. H. Kraan. Idem II: Mustang, st. Sj. Kraan 2 Hanepoel, st. Jan Mooy, 3 't Geusje, st B. E. Ott. Valkenklasse A I: 1 Emoe, st. W. Aitman, 2 Trewes, st. S. M. v. d. Meer, 3 Josyta, st. W. A. de Ridder. Idem II - Yko, st.J. Beeuwkes, 2 Rirette, st. R. Mulder, 3 Merlin, st. B. Balder. Valkenklasse: 1 Watergeus, st. F. Goudriaan, 2 Pinguin, st. Alb. Har tog, 3 Glitne, st. S. v. Logchem. Vrijheidsklasse: 1. Boeki, st. B. Boeschoten, 2 Avanti, st. P. Macda niël, 3 Arion, st. C. Moolenburgh. 16 M2 Eenheidsklasse A I: 1 Ideaa-1 st. H. Molenaar, 2 Oehoe II, st. D. v. Burgh, 3 Schelm, st. C. J. Vegter. Idem II: 1 Snip en Snap II, st. J. \f. d. Smit Jr. 2 Annie II, st N. Both. 3 She, st. H. S. de Vries Jr. Idem B: 1 Thetis, st. A. Visser, 2 Caprice, st. J. de Brabander, 3 Eeke st. dr F. Brons. Pampusklasse 2 bijz. A: 1 Alk, st. A. Volker Jr, 2 Hillegonder, st H. Verhey, 3 Zuiderkruis, st. G. N. Roe- pel. Idem B: 1 No Name, st J. de Vries Lentsch, 2 Pinguin, st. C. J. v. Meeu wen, 3 Boreas, st. G. Aten. Drakenklasse I: 1 v. Brakel II st. J. R. v. d. Berg, 2 Eska, st. W. Klomp Jr. 3 Vliegende Hollander, ir J. de Nerée tot Babbenrich. Idem II: 1 Goede Wind, st. L. P. Vollebrecht, 2 Puzzle, st. G. v. Wijk, 3 Sterna, st. J. C. Tims. Regenboogklasse I: 1 Eelo, st. W. Bergsma, 2 Windhapper, st. J. Blonk Jr. 3 Coppelstock ,st. J. H. C. Sie- verts. Idem II: 1 Beneventum, st J. Hof land, 2 Duke st. J. C. v. d. Velde, 3 Anne Marie, st. L. de Wit. Olympiajollenklasse A: 1 Pinguin II, st. B. Markus, 2 Zomerweelde, J. de Jong, 3 Magneet, st. B. Willems. Idem B I: 1 Hiphaan, st. J. Huur man Jr, 2 Arend, st. W. A. Mars man, 3. She, st. H. Haket. 12 Voetsjollenklasse A. I: 1. Orzi, st. L. P. Herfst, 2. Mistral, st. B. P. Hagemans, 3. Vas-Y, st. J. W. Ver hulst. Idem II: 1 Tippeltje H, st. H. v. d. Weiden, 2 Jimmy, st. L. Amons, 3 Spinta, st. F. Daniels. Idem, I: 1 Zilvermeeuw, st. E. J. Holtrop, 2 Punch, st.vr mej N. F. Eer man, 3 Washing-Tub, st. vr mej Loes Kant. Idem II: 1 Jaco, st.vr. mej D. v. Molst-Pellekaan, 2 Mikie, st S. G. Rodennuis, 3 Wervelwind, st. M. A. Nederburgh. Idem C: 1 Dinky, st. K. Cleton 2 Bruiseitje, st. A. Meurs, 'd Trixi, st. J. M. Huisken. Holland wint Regenboogwedstrijd tegen Friezen. Vandaag, de 4e dag /an de Kaag- week, woei er een vrij harde wind uit 't Zuiden, en er hing een zware mist over 't water, die de temperatuur vrij fris deed zijn. In verband met de windrichting werd de N.Z.-baan ge varen', welke voor de teamwedstrij den 2 maal, voor de open wedstrijden 3 maal moet worden gevaren. Te 9.30 uur viel 't startschot voor de tweede race in de HollandFriesland regenboog wedstrijd en reeds na deze wedstrijd was het spel beslist. Weer wisten de Hollandse vertegenwoor digers de 4 eerste plaatsen te bezet ten, zodat zij wederom een puntental van 26.1 wisten te behalen tegen de Friezen 10 punten. Het totaal van 2 dagen is dus Holland 52.2, Fries land 19. Hieruit blijkt wel voldoende, dat de Friese zeilers dit jaar in veel te zwakke samenstelling zyn uitgeko men. Athletiekwedstrijden van „De Bataven" „De Bataven" .winnen 2 bekers „Lopen jullie maar", dacht Bataaf C. Kraan en als Aanraad (Thor), van Heteren en v. d. Steen tijdens de 5.000 meter een sprintje waagden, bleef hij rustig achteraan. Na 10 ronden zakte van der Steen af- en al spoedig volgde Louis van Heteren zijn voorbeeld. Kraan liep'lachend achter Aan raad aan en toen op 120 meter de finish in zicht kwam, zette hij een for midabele eindspurt in. om met 10 meter voorsprong op de Thorman over de streep te gaan en als B-man drie A-lopers achter zich te laten, met de fraaie tijd van 17,2;8. Een zeer bijzondere prestatie, als men weet dat hij deze 5.000 meter pas voor de 2de keer liep! MOTORSPORT Piet Knijnenburg tweede in Genck Op het circuit van Genck heeft Piet Knijnenburg in de internationa le 500 c.c-klasse met zijn B.M.W. de tweede plaats veroverd achter de Brit Withworth op Triumph, die tien seconden voor onze landgenoot door de finish ging. Simons op Excelsior werd in deze race tiende met zes ron den achterstand. In de 350 cc-klasse gewonnen door Whitworth werd Van Rijswijk vijfde op één mi nuut. Knijnenburg bezette de zesde plaats. Dames gaan met sprongen vooruit Er waren meer verrassende dingen tijdens de athletiekwedstrijden, die de R.K. Leidse Athletiekvereniging „De Bataven" gisteren in de Leidse Hout organiseerde, en als we eerlijk zijn moesten we eigenlijk vóór Kraan melding maken van het meisje P. Veldhoven (Bat.), die bij het discus werpen junioren A. de schijf maar liefst 30,15 ver wegslingerde en daarmede een nieuw Zuid Hollands record vestigde. Het oude Z.H.-record, dat het vor\g jaar nog Ned. record was, stond op 29,72. Dit is een opmerkelijk resultaat en de eer daarvan moet gedeeld worden door alle dames en meisjes van „De Bataven", die pas in de K.N.A.U. zijn opgenomen en met geweldige spron gen vooruit gaan. In de toekomst zul len hun successen zeker een woordje mee gaan spreken in heel het land! Vermeldenswaard is ook de goede sprong van de all-round athleet Her man Stikvoort (Bat.), die bij het ver springen jun. A. de 6.40'meter haalde. Dit is de beste sprong die in dit sei zoen gemaakt is, hoewel deze Voor schotenaar, die Z.-Holland recordhou der is, 6,52 meter gehaald heeft, ter wijl het Ned. record op 6,72 m. staat. Bij polstokhoogspringen sen. A. werd de Bataaf A. Gieske natuurlijk no. 1, met een sprong van 3.40 meter, hoewel hij er niet in slaagde een nieuw Leids record te vestigen, dat momenteel op 3,52 m. staat. De min der gunstige wind heeft aan zijn po ging ongetwijfeld afbreuk gedaan. No. 2 werd hier de Dem-man W. Kap- tein, met een sprong van 2.90, dat op zich zelf niet zo hoog is, maar toch iets bijzonders wordt, als men rekent dat deze veteraan al 45 jaar is! Over het geheel gezien mogen deze wedstrijden goed geslaagd genoemd worden. Hoewel de belangstelling van het publiek niet groot was, werden de wedstrijden vlot afgewerkt en zoals hierboven blijkt waren ver schillende prestaties zeer goed te noe men. Uit deze interregionale wed strijden is weer eens duidelijk geble ken waartoe ook de Kath. verenigin gen in staat zijn. In het bijzonder geldt dit voor „De Bataven", die gis teren zowel bij de dames als bij de heren twee eclatante overwinningen behaalden. De eindstand bij de dames was n.l. 1. „De Bataven" 148 p.; 2. Thor, 67 p.; 3. Dem. 49 p.; 4. Blauw Zwart 21 p.; 5. en 6. K. en K. en xandria 16 p. De eindstand bij de heren was: 1. „De Bataven" 316 p.; 2. Holland 126 p.; 3. Thor 106 p.; D.E.M. 101 p.; 5. K. en K. 33 p.; 6. KD.O. 26 p. De wedstrijden droegen een spor tief karakter en hadden een bijzon der cachet door dc deelname van 3 Brabantse ploegen Thor (Roozen- daal), Taxandria (Oisterwijk) en K. en K. (Tilburg). Na afloop reikte de voorzitter van „De Bataven", de heer H. Averdieck, de „Louis van Heteren- wisselbeker" aan de Batavenploeg Dames en de „Evert Castelein-wissel- beker" aan de Batavenploeg heren uit, nadat beide ploegen deze bekers drie achtereen volgende jaren gewon nen hadden en ze dus nu definitief in hun bezit hebben. De voornaamste uitslagen zyn: Dames senioren: Verspringen: 1. T. Mels (Tax) 4.69 m.; 4. A. Gieske (Bat.) 4.20; 5. L. v. d. Berg (Bat.) 4,12; 6/B. Devilee (Bat.) 3.92. Finale 100 Meter: 1. T. Mels (Tax) 13.2 sec.; 3. A. Gieske (Bat.) 13.4 sec. 6. G. Zandvliet (Bataven). Kogelstoten: 1. J. Bering K. en K. 9.35; 2. A. Gieske Bat. 8.88; 3.-G. Zandvliet Bat. 7.19. Hoogspringen: 1. T. Zwart, Dem. I.3714; 5. A. Gieske Bat. 1.20; 6. G. Leegwater Bat. 1.10. 4 x 100 meter: 1. Dem. 55.5, 12 pnt.; 2. Bat. 58.1, 8 pnt. Discuswerpen: 1. A. Dhaeze, Thor, 27.20 m.; 2. P. Velhoven Bat. 25.51 m.- 4. A. Gieske, Bat. 19.81 m.; 5. Leeg water, Bat., 19 m. Meisjes junioren: Discuswerpen B- 1. Th. Braker, Bat. 21.92 M.; 2. L. Bru- sche, Bat, 21.28 M.; 3. T. v. Dorp, Bat. 19.08 M.; 4. E. Hollaar, Bat. 17.28 M.; 5. G. Veldhoven, Bat. 16.83 M. Hoogspringen A: 1. E. v. d. Wey- gert, Thor, 1.38 M.; 4. W. Ulden, Bat., 1.10 m. B. Discuswerpen A: 1. P. Veldhoven, LANDENWEDSTRIJDEN. Na de Olympische Spelen worden nog enkele belangrijke internationa le athletiekwedstrijden voor heren georganiseerd. Op 11 en 12 Augustus komt de Nederlandse ploeg uit tegen Zwitserland, welke ontmoeting te Rotterdam plaats vindt. Op 22 Augus tus wordt in Den Haag Nederland België gehouden en dan volgt op 11 en 12 September nog te Eindhoven een wedstrijd tegen Noorwegen. ZATOPEK NAAR NEDERLAND. Naar wij vernemen zal de beken de Tsjechische lange afstandloper Za- topek op 15 Augustus a.s. deelnemen aan de internationale athletiekwed strijden, welke die dag te Amsterdam worden gehouden. Waarschijnlijk komt hij uit op de 3000 meter. Bat., 30.15 M. (Z.H. record); 3. L. Brusche, Bat., 17.69 M. 80 Meter Finale. 1. P. Veldhoven, Bat., 11.2 sec.; 2. M. Brunt, Bat., 11.6 sec. Verspringen B.: 1. T. van Dorp, Bat. 4.55 M.; 2. T. Brakel, Bat. 4.55 M.; 4. G. Veldhoven, Bat. 4.44 M. Finale 60 meter B: 1. Th. Brakel, Bat. 8.5; 3. G. Veldhoven, Bat. 8.6; 5. T. van Dorp, Bat.; 6. L. Brusche, Bat. Kogelstoten A: 1. M. Brunt, 8.50; 3. L. Brusche, Bat. 6.82. Verspringen: 1. P. Veldhoven, Bat., 4.76; 2. M. Brant, Bat., 4.42. 4 x 80 M. Estafette A: 1. Bataven 45.2, 12; 2. Thor, 47.—, 8; 3. Blauw Zwart 49.9, 4. Senioren: (Heren): 200 meter B: 1. A. Turkenburg (Holl.) 23,6 s.; 2. Th. Ludlage, Bat., 24.s. Verspringen A.: 1. H. van Egmond Dem, 6.79 m.; 2. W. van Dorp, Bat., 6.65 m. Verspringen B. 1. H. Bresser. Bat., 6.25 m. 100 meter C. 1. D. van Poorten Thor, 11,5 s.; 4. D. v. d. Steen, Bat. 11,9 s. 100 meter D. 1. Hermans, Thor, 12,3 s.; 2. P. Schrama, Bat., 12,4 s.; 3. C. Kraan, Bat., 12,5 s.; 5. J. Soupart, Bat., 12,8 s.; 6. J. Mooy kind, Bat., 12,9 s. 800 meter B. 1. C. Kraan, Bat., 2,9,4; 800 meter C. 1. R. Hermans, Thoi;, 2,16,2. 400 meter C. 1. J. Mooy kind, Bat., 56,7. 400 m. D. 1. K. Slootbeek, 58,—. Hoogspringen.' B. 1. W. van Dorp, Bat., 1.60 m. Hoogspringen C. 1. F. Bresser, Bat., 1.55 m. Discuswerpen C. 1. L. Huiskes, Thor, 33.41 m.; 2. H. Bresser, Bat. 32.45 m.; 3. A. Gieske, Bat. 31.70 m. Kogelstoten C. 1. W. Kaptein, Dem. 10.11)4 m.; 2. H. Bresser, Bat., 9.89 m. Kogelstoten D. 1. M. Boom, Bat., 8.89 m.; 2. Pley, Bat., 8.60 m. Verspringen C. 1. Th. Ludlage, Bat. 5.9S m. Verspringen D. 1. L. Huiskes, Thor, 5.77 m. 1500 M. C. 1. C. Rops, K. en K. 4.36.3 min.; 4. J. Soupart, Bat. 4.48. 1500 meter D. 1. F. Tenburg, 4.50.2 min. 5000 meter A. 1. J. Aanraad, Thor, 17.6.8 min.; 2. L. van Heteren T.L.W., 17.31^ min.; 3. L. van der Steen, Bat., 17.38.6 min. 5.000 meter B. 1. C. Kraan, Bat., 17.2.8 min. 5000 meter C. 1. D. Mol, Thor, 6 p. 4 x 100 M. estafette: 1. Bataven, 46.8 sec.. 12 p.; 2. Holland 47.2 sec. 8 p.; 3. Thor, 53.6 sec., 4 ptn. Speerwerpen C: 1. A. Pallessen, Dem. 38.04 M. Speerwerpen D. 1. L. Huyskens, Thor 35.77 M. Polshoog A: 1. Gieske, Bat. 3.40 M. Polshoog B. 1. Bresser, Bat. 3.M.; 2. F. Bresser, Bat. 2.90 M. Junioren. (Heren). 60 meter C. I. C. Nagel, Holl., 8,1 s. 80 meter B. Finale: 1. Schoonen, Thor, 10.1 s.; 2. N. v. Besteren, Bat., 10,2 s.; 3. Th. Wisse, Bat., 10.4 s.; 4. Habraken, Bat. Kogelstoten B. 1. J. v. Gastel, Bat. II.25 m.; 3. Th. Wisse, Bat., 9.42 m. 4. Th. Verplancken, Bat. 7,06 m. 600 meter B. 1. L. Adrichem, Dem, 1,54,7; 3. P. Krol, Bat., 1,47,—6. J. de Keuning, Bat., 1,49,6. 100 meter A. Finale. 1. J. Hoefna gels, Thor, 11,7; 2. W. Verplancken, Bat. 12.1; 1. T. van Dijk, Bat. 12,1. Verspringen A.- 1. H. Stikvoort, Bat. 6,40 m.; 3. W. Verplancken, Bat. 6.03 #i.; 5. P. Paardenkooper, Bat. 5.02 m. 60 meter C. Finale. 1. C. Nagel, Holl., 8,1 s. 3. G. v. Tienen, Bat. 8,8 s.; 6. H. v. d. Mey, Bat., 9,2 s. Hoogspringen A. 1. P. v. Leeuwen, Thor, 1,60 m.; 2. H. Stikvoort, Bat., 1,60 m.; 4t R. Lagerwey, Bat. 1,45 m.; 6. P. Paardenkooper, Bat. 1,35 m. Discuswerpen. A. 1. G. Bakker, Dem., 36.11 >4 m.; 3. J. van Gastel, Bat., 29,31 m. Discuswerpen. B. 1. J. van Gastel. Bat., 33.02 M.; 2. Th. Wisse, Bat. 24.74 M. Verspringen B. 1. Schonen, Thor, 5.40 M.; 2. Th. Wisse, Bat., 4.91 M.; 4. M. van Kesteren, Bat., 4.86 M. Hoogspringen B. 1. C. de Heyden, Bat. 1.52 M.; 4. Th. Verplancke, Bat. 1.20 M.; 5. J. de Keuning, Bat. 1.15 M. 800 Meter A. 1. H. Adrichem. Dem., 2.9.3 min.; 3. M. Bonnet, Bat., 2.15.2; 4. A. Waasdorp, Bat., 2.15.5; 5. A. van Tienen, Bat., 2.16.2; 6. G. Gussenho- ven, Bat., 2.18.—. Kogelstoten A. 1. G. Bakker. Dem, 12.95 m.; 2. J. v Gastel, Bat., 11.46 M.; 4. J. Witkamp, Bat., 9.90 M.; 5. G. Gussenhoven, Bat., 9.6114 M 6. A. v. Tienen, Bat., 9.57)4 M. x 80 M. estafette C. 1. Bataven II 42.7, 12 pnt.; 2. Bataven I, 42.7, 8 p. 4 x 80 m. estafette B: 1. Holland, 34.8 sec., 12 pnt.; 2. Bataven I, 36.5 s., 8 pnt. Verspringen C: 1. C. Nagel (H.), 4.43 M.,3. v. d. Meij, Bat. 4.38 M., 4. G. v. Tienen, Bat. 4.27 M.; 6. B. Dier gaarde Bat. 3.96 M. Hoogspringen C: 1. C. de Zwager (H) 1.30 M.; 2. J. v. Dijk, Bat. 1.25 M.; 6. B. Brusche, Bat. 1.05 M. 1. G. v. Tienen, Bat. 9.05 M.; 2. Klei ne Bat., 7.90 M.; 4. H. v. d. Meij, Bat., 5.11 M.; 3. B. Brussche, Bat., 4.49 M. Speerwerpen A: 1. H. v. Vug K.K., 37.37 M.; 2. A. Kallenberg, Bat., 34.96 M.; 3. B. Zandvliet, Bat., 34.83 M. Hoogspringen C: 1. C. de Zwager, Holl.. 1.30 M.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5