3)e ftzidaeSoti/fccmt GEWELD DWANG Amerika laat de tanden zien Rustig is het nog niet in Italië De nieuwe wapenstilstand in Palestina Directeur: C. M. VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" ZATERDAG 17 JULI 1948 39ste JAARGANG No. 11443 Weer wapenstil stand in Palestina Bur. Papengracht 32, Telef. Redactie 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn. 20935 - Abonnementsprijs f 0.30 p. w., f 1.30 p. mnd., £3.90 p. kwart. Franco p. p. £4.65 Advert.: 15 ct p. m.m. Telefoontjes 1.50 EN E*éN SCHOT kan een hele wereld "in brand zetten. Wij weten dat sinds de eerste wereldoorlog, die uit barstte na het schot, dat viel in Se- rajewo. Dezer dagen viel er weer een schot, te Rome, waardoor de communisten leider Togliatti zwaar werd ge wond. Onmiddellijk brak er een storm los over het land. Er ontstond een tumult in het parlement, waar de tegenstanders van de regering al bij voorbaat de schuld op de Gasperi en zijn kabinet wierpen en het aftre den der regering eisten. Op de straat kwam het tot betogingen en relle tjes en een algemene staking werd geproclameerd. Het zag er naar uit, of er ernstige gevolgen voor Italië te duchten waren. Het is evenwel opnieuw gebleken, dat roerige elementen op een be paald gunstig ogenblik wel deining kunnen verwekken, maar dat zulke relletjes opv niets plegen uit te lo pen, wanneer er geen gerechtvaardig de grond aanwezig is voor een alge mene en diepgaande ontevredenheid onder het volk. Stakingen en demon straties moeten een voedingsbodem vinden in bestaande misstanden, an ders verlopen zij snel. Zo was het ook hier. Gelukkig was direct be kend gemaakt, dat de dader van de aanslag, een jong Siciliaans student, hij geen enkele politieke partij was aangesloten, zodat er geen reden aan wezig was, om een bepaalde partij als geheel de verantwoordelijkheid voor de aanslag in de schoenen te schuiven. Nu kon men alleen maar beweren, dat de Christen-democra ten de schuld hadden, omdat zij te genstanders van het communisme zijn. Maar aan de andere kant is er geen enkele partij, die principieel zo'n sterke tegenstandster van ge weldpleging is als juist deze partij van Katholieken. Zij kreeg daarbij de steun van de Paus, die onmiddellijk het gebruik van geweld veroordeel de. Het is dan ook principieel on juist, om te menen, dat men met re volvers een stelsel kan bestrijden, of dat men een bepaalde leer kan ver nietigen door het doden van haar aanhangers. Juist het omgekeerde is het geval; het bloed der martelaren is niet alleen het zaad van het Chris tendom, maar ook dat van andere leerstellingen. Vandaar dat de Gaspe ri, bij het vernemen van het bericht omtrent de aanslag, zeide: „Dat is het ergste wat ons kan overkomen!" Bovendien behoeft men nog niet eens rekening te houden met de tac tische bezwaren van geweldpleging; het is in zich verkeerd om geweld te plegen, ook al zou het beoogde doel bestrijding van het stelsel als zo danig er mee bereikt worden. Nu het echter in de practijk altijd blijkt, dat het beoogde doel niet bereikt wordt, is het gebruiken van geweld behalve in zich afkeurenswaardig, ook nutteloos en dom. Het Italiaanse volk heeft geluk kig ingezien, dat de agitatie na de aanslag volkomen ongerechtvaardigd was en niets anders was dan com munistische propaganda. Zodoende moest de algemene staking weer worden afgelast en keert de rust langzamerhand, wel weer terug in het zonnige Italië. IN BERLIJN is de communistische agitatie van geheel andere aard. Daar handelt men niet onder de in- vloed van een plotselinge impuls, van een opwelling, maar koel beredeneerd en berekenend. De Westelijke geal lieerden hebben over het hoofd van maarschalk Sokolowsky heen direct een nota naar Moskou gestuurd, om dat het duidelijk was, dat de haard van de moeilijkheden niet in Berlijn maar in Moskou zat. Het Kremlin heeft zojuist geantwoord en zoals te verwachten was, wordt alle schuld van de onplezierige toestand in de Duitse hoofdstad geschoven op de schouders van de Westelijken. „Berlijn is het centrum van de sov- jetzóne. De belangen van de Berlijnse bevolking laten geen situatie toe, waarin er in Berlijn of zelfs slechts in de Westelijke sectoren van Berlijn een valuta circuleert, die niet in om loop is in de sovjet-zóne. De sovjet-regering van Berlijn was daardoor genoodzaakt, dringende maatregelen te nemen, om in het be lang van de Duitse bevolking zowel de economie van de sovjet-bezettings zone als het gebied van groter Berlijn te beschermen.'' Wellicht herinneren de Berlijners zich, dat ze zelf indertijd ook wel eens zulke woorden als „bescherming"* te genover door hen bezette volken heb ben gebruikt. In elk geval ondervin den zij thans, dat het allesbehalve prettig is, om op soortgelijke wijze „beschermd" te worden. Van louter bescherming worden zij met de dag magerder. Weliswaar doen de Weste lijken al hun best, om de blokkade via de luchtbrug te doorbreken, maar het lijkt een onmogelijke taak om een stad als Berlijn van het nodige te voorzien alleen met aanvoer door vliegtuigen v Op de duur moet dat spaak lopen; de Russen hebben de tijd. Uit hun antwoord blijkt duidelijk, dat zij niet van plan zijn. om de blok kade op te geven. Weliswaar zullen zij niet weigeren om te onderhande len, als de anderen daartoe het initia tief nemen, maar toegeven doen zij niet. Onofficieel worden reèds aller lei toespellingen gemaakt op maat regelen, welke ook de laatste beschik bare toegangsweg, de luchtbrug zul len gaan versperren. Hoe de Russen dat zullen klaarspelen is nog een ob ject van allerlei gissingen, maar zij zijn vindingrijk. Engeland heeft reeds verklaard, dat het zich van geen en kele Russische maatregel iets zal aan trekken, maar dat het door zal gaan met de luchtweg te gebruiken, zolang het hem goeddunkt. Van eventuele besprekingen ver wachten wij ronduit gezegd niets. Zelfs lijkt het ons onwaarschijnlijk, dat de Westelijke geallieerden op de basis van de Russische nota zpllen overgaan tot het aanvragen van zul ke besprekingen, want de Russen hebben duidelijk doen uitkomen, dat zij alleen dan bereid zijn tot bespre kingen, indien deze het algemene vraagstuk van de viermogendheden- controle over Duitsland zullen behan delen. Dat betekent dus, dat de Rus sen opnieuw kunnen beginnen met hun sabotage, Indien zij hun zin niet krijgen. Maar intussen ziet het er voor Berlijn niet fraai uit. Gromyko gaat grommend heen Andrei Gromyko, plaatsver vangend Sovjet-Russisch minis ter van buitenlandse zaken en voormalig gedelegeerde bij de V.N., is Vrijdag aan boord van het Zweedse schip „Gripsholm" huiswaarts vertrokken Hij poog de zich aan de vragen van de journalisten te onttrekken en zei verscheidene malen; „Ik wil niet geïnterviewd worden". Tenslot te, zichtbaar geïrriteerd, zeide hij: „Ja, ik ben blij dat ik weg ga". Toen men hem daarna vroeg of hij verwachtte terug te keren, snauwde hij: „Ik hoop van niet". Gromyko wordt vergezeld door zijn echtgenote en twee kinderen, alsmede een veertien tal ambtenaren. Zijn opvolger bij de V. N. is, zoals bekend, Jacob Malik, ook plaatsvervangend minister van buitenlandse zaken. Tijdens de officiële herdenking van het vijf-en-twintig jarig jubileum van het Wit-Gele Kruis te Utrecht heeft Minister voor Sociale Zaken, de heer Drees, aan zuster J. A. v. d. Meijden uit het district Noord-Bra bant, de door H.K.H. de Prinses Re gentes verleende gouden medaiUe behorende bij de Orde van Oranje Nassau, overhandigd. 60 SUPERFORTEN VLIEGEN NAAR EUROPA P^E AMERIKAANSE legerluchtmacht heeft medegedeeld, dat zestig su perforten van hun Amerikaanse bases zijn vertrokken naar bases in Engeland voor een korte periode van tijdelijke dienst. Zij zullen gestatio neerd worden op drie bases van de Royal Air Force in Engeland. De verplaatsing van deze superforten zou volgens officiële verklaringen deel uit maken van een programma van oéfenvluchten over lange af stand, dat ruim een jaar geleden was opgesteld door het strategisch luchtcommando. Machtsvertoon DRIEHONDERD PATIËNTEN STONDEN IN DE RIJ. De politie van Ukkel bij Brussel is hedenmorgen overgegaan tot de arrestatie van de Nederlandse on derdanen W. J., geboren te Harten op 20 April 1882 en zijn echtgenote Anne-Marie R., geboren te Maas tricht op 19 April 1880, wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde. De echtelieden beroem den zich er op met een oogopslag te kunnen zien welke kwaal een pa tiënt had. Zij beweerden te kunnen genezen door suggestie. Dat er be langstelling voor hun geneeswijze bestond, blijkt wel uit het feit, dat op het moment van de arrestatie niet minder dan driehonderd perso nen in de'rij stonden voor het huis, waar de. beide wonderdokters hun practijk uitoefenden.,.. Volgens waarnemers te Washington heeft de verplaatsing van de zestig superforten een grotere betekenis dan uit de officiële verklaring zou blijken. Het aantal bij deze „oefe ning" betrokken machines en man schappen is veel groter dan gewoon lijk bij dergelijke oefenvluchten. Ook het gebruik van Britse bases is on gebruikelijk. Voorts gaan er onbe vestigde geruchten, dat spoedig ook Franse bases voor Amerikaanse vlieg tuigen in gereedheid zullen worden gebracht. Volgens de waarnemers moet dan ook als de bedoeling van dit alles beschouwd worden: het aan brengen van strategische versterkin gen in Europa in verband met de Ber- lijnse crisis. Een dertigtal superforten bevindt zich reeds in Duitsland. Ook in de politieke kringen te jon den wordt de zending van de zestig superforten uitgelegd als een groots machtsvertoon in verband met de Berlijnse crisis. NOODMAATREGELEN IN BERLIJN De Britse autoriteiten hebben alge hele stopzetting van het gebruik van electriciteit voor industriële doelein den in Berlijn bevolen, behalve in ge vallen waarvoor toestemming is ver kregen van het Britse militaire be stuur. Vergunningen zijn reeds ver leend aan fabrieken van onderdelen voor elèctrische centrales, radiolam pen en kaarsen. Voorts hebben de drie militaire gouverneurs van West-Duitsland gis teravond een verordening uitgegeven, waarbij h'èt verboden is de Westelij ke sectors van Berlijn te verlaten. Dè verordening is uitgevaardigd, nadat onlangs voorraden levensmiddelen en brandstoffen in de Westelijke sectors „bevroren" werden om te voorkomen, dat zij zouden wegvloeien naar het omliggende door de Sowjets beheers te gebied.'Er zullen volgens een Brit se woordvoerder geen speciale poli tiemaatregelen genomen worden om de uitvoering van het verbod te ver zekeren. De conferentie te Den Haag Maandag begint in Den Haag de conferentie van de ministers van bui tenlandse zaken van Benelux en En geland. Bevin komt Zondagavond in Hoek van Holland aan met de avond boot, Bidault komt Maandagochtend per vliegtuig en Spaak reist per auto en komt Zondag in Den Haag aan. Minister Dupont, de Luxemburgse premier, zal slechts de eerste zitting bijwonen. Hij wordt afgelost door pai- nister Bech. Waarschijnlijk zal de Berlijnse cri sis worden besproken en het *is niet onmogelijk, dat men zal nagasn. hoe de landen van Benelux het hunne kunnen bijdragen tot het instand houden van de luchtbrug naar Ber lijn. - PAUS ZAL IN HET HEILIG JAAR VATICAANSTAD VERLATEN. Verwacht wordt, dat Z. H. de Paus in de loop van het H. Jaar 1950 ver schillende malen Vaticaanstad zal verlaten om bijzondere plechtigheden en inauguraties bij te wonen. Tot nu toe staan reeds drie van der gelijke gevallen vast. 's Pausen be zoek aan het nieuwe Praalgraf der Pausen onder de Vaticaanse Basiliek, aan het „Pelgrimshuis", dat in aan bouw is aan de Via della Concilia- zione, tegenover de St. Pieter, en aan de nieuwe kerk van St. Eugenius aan de Via delle Belle Arti. Deze kerk, waaraan in deze laatste weken met ijver voortgebouwd wordt, is bestemd tot een blijvend aandenken aan het bisschopsjubileum van Paus Pius XII, die naar men weet, Eugenius heet. Het schijnt eveneens vast te staan, dat de H. Vader zich in die tijd op bedevaart zal begeven naar enkele beroemde Italiaanse heiligdommen. Ter gelegenheid daarvan zal dan het station van Vaticaanstad, dat tot nog toe alleen dienst doet voor goede renverkeer naar en van het Vaticaan, op een meer officiële wijze in gebruik gehomen worden. Onder de grootse betogingen, die tijdens het H. Jaar verwacht wor den, zullen er verschillende gehou den worden in het Olympisch Stadion op het Foro Italico. Een bijzondere technische commissie van sportlei ders is bezig een defintief plan uit te werken, voor de uitbreiding van het stadion, dat honderdduizend toeschou. wers zal kunnen bevatten. FRANKRIJK WIL ONDERHANDELEN. Naar te Parijs vernomen wordt, zo meldt een diplomatieke correspon dent van Reuter, heeft de Franse re gering onofficieel te Londen gepolst over een mogelijke Vierlandenbij een komst inzake Duitsland, teneinde te trachten uit de impasse te geraken. In hoge diplomatieke kringen is ïhen van gevoelen, dat een dergelijke ver gadering onvermijdelijk is en de Franse diplohratie schijnt verlangend het initiatief te nemen, aldus de cor respondent. In Franse diplomatieke kringen meent men, zo gaat de correspondent voort, dat onder Amerikaanse druk de Westelijke geallieerden zich voor tijdig in een krachtmeting met de Russen hebben gestort inzake de Ber lijnse kwestie en dat het geenszins zeker is, dat bij het thans gespeelde spel van diplomatieke bluf generaal Clay, de Amerikaanse bevelhebber in Duitsland, aan de winnende hand is. De Fransen staan op het standpunt, dat een veel grotere consolidatie van West-Europa noodzakelijk is» alvorens de Duitse kwestie op de spits kan worden gedreven en hechten om die reden grote betekenis aan de bijeen komst van Frankrijk, Engeland en de Beneluxlanden, die Maandag ^n Den Haag begint. Luitenant ter Zee J. J. Wichers, de uitvinder van het onder-water diesel-systeem, dat van zo grote be tekenis geweest is in de jongste oor log. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. De Franse staatssecretaris voor openbare diensten, Jean Biondi, heeft het volgende medegedeeld: De staking der postambtenaren is afgelast, doch de staking van het per soneel van het ministerie van finan ciën duurt voort. De toestand is enigszins opgeklaard en wij ver wachten een antwoord van de mi nisterie-ambtenaren nadat zij Zater dag bijeengekomen zijn om de rege ringsvoorstellen te bespreken. KATHOLIEK DAGBLAD TE DJOKJAKARTA. Sinds 1 Juli verschijnt te Djokja karta in het republikeinse gebied een dagblad, dat onder redactie staat van een groep Javaanse katholieken. Dit dagblad, dat de naam „Hildoep" (Leven) draagt, geeft de katholieke visie op de actuele gebeurtenissen. De balans van de opgeheven staking JJE ALGEMENE STAKING in Italië, uitgeroepen door de communisten na de aanslag op Togliatti, is weer voorbij en nu wordt de balans opge maakt: 14 doden en meer dan 200 gewonden. De helft van het aantal slachtoffers is gevallen aan de zijde van de politie. Maar het is een voor lopige balans, want de ongeregeldheden duren onverminderd voort. In Togliatti's toestgnd is geen verbetering ingetreden. Volgens zijn dokto ren heeft hij vijftig procent kans om in leven te blijven. met goedkeuring van de besturen van de verenigingen van christelijke ar beiders de christelijke leiders van het Italiaanse vakverbond in een buitengewone vergadering bijeenge roepen. In een desbetreffend commu niqué wordt meegedeeld, dat deze beslissing is genomen naar aanlei ding van de staking, die in geheel Italië door de socialistisch-commu- nistische vakbondsleiders werd afge kondigd. Het communiqué ver klaart, dat deze staking in strijd is met de overeenkomst betreffende de eenheid der vakverenigingen en hiermede de organisatie dienstbaar gemaakt werd aan de belangen van een enkele partij. Tot besluit wordt gewezen op de noodzakelijkheid van de vorming van een zelfstandige en democratische vakbond „vrij van iedere politieke invloed'.'. De Kamer gaf het voorbeeld Zelfs in de Kamer van afgevaardig den is het tot een gevecht gekomen, dat een kwartier duurde. Het begon toen Divittorio; de communistische secretaris van het vakverbond, een lofrede begon af te steken op Stalin en op het aandeel van de communisti sche partisanen in de bevrijding van Italië. Christelijk-democratische afgevaar digden, die ook tot de partizanen be hoord hebben, interrumpeerden Divit torio en binnen enkele seconden tijds rolden de afgevaardigden al vechtend over de vloer. Gisteravond is een wapenopslag plaats van het leger te Lombardore bij Tury'n aangevallen. De bewakers werden ontwapend en de rebellen ontkwamen met een voorraad oor logsmateriaal. De spoorlijn Civita VecchiaRome, die al op twee plaatsen vernield was, is gisteren op een derde plaats opge blazen. In Bologna is hevig gevochten tus sen oproerlingen en politie. Zestien mensen zijn gewond. De menigte overstelpte de politie eerst met bele digingen en bekogelde haar vervol gens met stenen. Toen er schoten uit de huizen wer. den afgevuurd, schoot de politie aan vankelijk in de lucht. De menigte bleef tegenstand bieden en de politie nam haar toevlucht tot het gebruik van traangasbommen. De menigte wierp handgranaten terug. Daarop drong de politie al schietend op de be togers in. Zeventig van hen zijn er gearresteerd. DREIGENDE SCHEURING IN ITALIAANSE ALGEMEEN VAKVFFBOND ,De vertegenwoordigers van de Ita liaanse christelijke vakbonden, die vertegenwoordigd zijn in het hoofd bestuur van het algemeen Italiaans vakverbond, hebben na overleg en Chinees watervliegtuig verongelukt Eeiï Catalina-watervliegtuig, dat op weg was naar de Portugese kolo nie Macao is na het vertrek van Hongkong dicht bij Macao in zee ge stort. Men vreest dat 26 personen om het leven zijn gekomen. Van de 27 inzittenden werd een persoon, die op een reddingsgordel dreef, uit zee opgepikt. Ned. verliezen in Indië De regering maakt bekend, dat in de afgelopen week tot haar leedwezen de navolgende verliezen zijn gerapporteerd: Koninklijk Ned. Ind. leger: Amb. sergeant infie M. Pattina Sarang, afkomstig uit Ned. In dië. Gesneuveld 16 op 17 Juni. Amb. sergeant infie A. Ajal, afkomstig uit Ned. In'dië. Ge sneuveld 16 op 17 Juni. Militie sergt. J. Flohr, afkom stig uit Ned. Indië. Gesneuveld op 24 Juni. Koninklijke landmacht: heeft in de periode van de afgelopen week geeen verliezen gerappor teerd. Koninklijke Marine: heeft in de periode van de afgelopen week geen verliezen gerappor teerd. KOEK E.D. SPOEDIG ZONDER BON Brooddistributie blijft echter gehandhaafd. Van officiële zijde verneemt „Trouw", dat de opheffing van de keuzebon per 1 Augustus a.s. vrij wel zeker is. Dit betekent dus, dat met ingang van die datum de arti kelen, dig tot nu toe op deze bon ver krijgbaar waren (koek, vermicelli enz.) zonder bon mogen worden ver kocht. Deze verruiming kan gezien wor den als de tweede etappe in de ver betering van de voorziening met graanproducten. De eerste was de on langs ingegane verhoging van het broodrantsoen. Het is echter niet te verwachten, dat de laatste stap op dit gebied, n.l. de opheffing van de broodistributie, spoedig plaats zal kunnen vinden. In dit verband vernamen wij dan ook, dat aan de suggestie van de vereni ging van Prot. Chr. Werkgevers in het Bakkersbedrijf, om de distributie- maatregelen voor brood op te hef fen, geen gevolg zal worden gegeven. Wel zijn de vooruitzichten, wat de import van granen betreft, niet on gunstig te noemen, maar er heerst op dit gebied nog te veel onzekerheid en het spreekt wel vanzelf, dat mét een belangrijk voedingsmiddel als brood geen enkel risico genomen kan worden. Het feit, dat de internationa le tarwe-overeenkomst door niet tij dige ratificatie voor een jaar van de baan is, brengt wel is waar geen di recte wijzigingen in het import-pro gram, maar het verhoogt de onzeker heid. De opheffing van de broodistribu tie zal dan ook nog wel enige tijd op zich laten wachten. VRIJE VERKOOP TEXTIEL VAN 2—15 AUGUSTUS. De aangekondigde uitverkoop van incourante textielgoederen zonder punten of tegen verminderde punten waardering, zal van 2 tot 15 Augustus worden gehouden. De winkeliers zul len de prijzen van deze goederen met minstens tien percent moeten verla gen. Het ligt in de bedoeling, dat de handelaars, die aan deze uitverkoop deelnemen, een bepaald percentage van hun puntenomzet over 1947 krij gen geresitueerd, om te voorkomen, dat zij 'n te grote achterstand in hun puntenkapitaal zouden krijgen. Deze regeling houdt tevens in, dat de uit verkoop zich hoofdzakelijk tot incou rant goed zal bepalen. GAAT ZONDAGMIDDAG 16 U. IN ^^OLGENS EEN WOORDVOERDERte Tel Aviv heeft de Israëlische re gering de wapenstilstandsresolutie van de Veiligheidsraad aanvaard. De resolutie zal worden uitgevoerd zodra Israël ia medegedeeld, dat alle Arabische regeringen de vereiste bevelen hebben gegeven. Ook de poli tieke commissie van de Arabische Liga, die in de Libanon bijeen is, heeft zich accoord verklaard met een staken van het vuren te Jeruzalem met ingang van heden te middernacht, zo wordt officieel uit de Transjordaan- se hoofdstad gemeld. Zondagmiddag 16 uur is door graaf Folke Bema- dotte, bemiddelaar der V.N., als het tijdstip bepaald waarop volgens de nieuwe order van de Veiligheidsraad de wapenstilstand in Palestina zal ingaan. DE LAATSTE GEVECHTEN. Intussen gaat de strijd nog voort. Een Israëlisch communiqué meldt, dat na zware gevechten Nazareth is veroverd. Een groot aantal Arabieren was gevangen genomen, de rest was naar de Libanon gevlucht. In het gebied van Nazareth bevin den zich ongeveer 25.000 Arabische vluchtelingen, van wie de meestën Christenen zijn. De troepen van het Arabische le gioen zijn een zware aanval op het door Joden bezette nieuwe gedeelte van Jeruzalem begonnen. Volgens het hoofdkwartier van het legioen zijn zeven strategische punten veroverd. Israëlische troepen trachten voor het sluiten van een eventuele wapenstil stand de weg Tel AvivHaifa vrij te maken. Reuter meldt, dat het dorp Tira, 6 km. ten Zuiden van Haifa, vanwaar men de weg kan overzien, door Joodse troepen is> veroverd. Verder wordt van Joodse zijde ge meld, dat vier dorpen ten Noorden van Latroen zijn bezet. Dit schijnt, aldus een Joodse woordvoerder, een beweging te zijn om de troepen van het Arabische legioen van hun basis bij Ramallah af te snijden. De gevechten bij Misjmar Hayarden hielden aan. Syriërs trachtten hun bruggenhoofden over de Jordaan al daar te versterken. Zij deden een zware tankaanval in Noord-Weste lijke richting, die echter volgens Jood se berichten werd afgeslagen. Joodse vliegtuigen hebben op het Egyptische vliegveld bij Al Arisj ze ven ton bommen uitgeworpen. Er werd, aldus een Joodse verklaring, zware schade toegebracht. £m (aue%„. Het is minder gevaarlijk uit te glij den met de voet dan met de tong

Leidse Courant | 1948 | | pagina 1