Gigantische rit van Bartali Arie van Vliet bewijst zijn suprematie Gemeenteraad van Alkemade Sturgess versloeg Bromwich VRIJJDAG 16 JULI 1948 UK LEIUSE COURANT PAGINA j TOUR DE FRANCE Gele trui van Bobet aan een zijden draadje Bartali, de grote troef van Italië, heeft tijdens deze tour al verschillen de uitlatingen gedaan, die er op wij zen dat hij beslist van plan is de over winning te behalen en mochten sommigen dat aanvankelijk niet zo se rieus opgenomen hebben, dan zijn zij daar gisteren wel van genezen, toen Gino Bartalie een ontzaggelijke spurt inzette en de laatste top in z'n eentje nam, na Robic, Impanis en alle andere grootheden ver achter zich te laten. Rillend van de koude, niet meer in staat zijn remmen aan te trekken of eten uit z'n zak te halen, stormde hij als eerste Briancon bin nen, ongevoelig voor de grootse ovatie die de duizenden wachtenden hem brachten. Onmiddellijk werd hij in een deken gerold, in een auto gezet en- naar het hotel gebracht. Maarde voorsprong van Bobet heeft hij tot een minimum gereduceerd! Auto stort in ravijn De etappe van gisteren was rijk aan ongelukken. De Ruyter maakte een lelijke smak, een auto van het Pa- rijse blad „l'Intrensigeant" stortte in een ravijn van 800 meter diepte, van de vier inzittenden, die er tijdig uit sprongen, raakten er twee gewond. De Hoog liep een bandbreuk op, slib- te en kreeg een paar behoorlijke schrammen, Jansen brak zijn frame en moest een andere fiets hebben. Bartali, op de eerste twee Cols, de Al- los en de Vars, door Robic geslagen, werd door het pechduiveltje gespaard. Hij bereikte Robic tijdens de afda ling van de Col de Vars en liep daar na uit om als eerste de Col d'Izoard te .passeren en later als groot over winnaar met ruim 6 minuten voor sprong op de Belg Schotte overde eindstreep te Briancon te gaan. De meeste renners hadden nogal last van de koude en Robic wijt er zelfs zijn geringe succes van gisteren Bij de Belgen was Schotte er deze etappe goed in en hij peddelde er op los als of het de Ronde van Vlaande ren betrof. Lambrecht, die er alles op had gezet, om vandaag de gele trui te veroveren, brak bij de afdaling van de Izoard een rem, viel en moest daardoor alle hoop op een goed re sultaat opgeven. Ook Bobet was niet gelukkig, hij brak een pedaal-as en moest van rij wiel veranderen. Het zelfde gebeurde met de Belg Mathieu, die zijn ketting brak. De Jonge Adelaars Meersman en Jomaux gaven onderweg op, de eerste wegens een spier-blessure, de laatste ten gevolge van een valpartij. KLASSEMENTEN. Het resultaat van de dertiende etappe CannesBriangon (271 kilo meter) werd: 1. Bartali (Italië A), 10 uur 9 min. 20 sec.; 2. Schotte (Bel gië A), op 6 min. 18 sec.; 3. Camelli- ni (Intern.) op 9.15; 4. Vietto (Frank rijk A) op 10.43; 5. Teissere (Frank rijk A) op 11.17; 6. De Gribaldy (N. 0.) op 11.22; 7. Klabinsky (Intern.) op 13.15; 8. Lapébie (Z.W.) op 13.47; 9. Kirchen Ned. Lux.) op 14.54; Pasquini (It. A.) op 17.14; 11. Neri (Intern.) op 19.10; 12. Bobet (Frank rijk) op 19.10; 13. Lambrecht (In tern.) op 19.10; 14. Brule (Parijs) op 19.10; 15. Bevilacqua (It. A) op 19.14; 43. De Hoog op 40.09; 55. Jansen op 1.07.49; 57. De Ruiter op 1.02.21. De Belgen Meersman, Jomaux en Ren ders (B ploeg), de Fransen Helary, Diot en Caffi en de Internationaal Brambilla hebben opgegeven. Het algemene klassement luidt nu: 1. Bobet 90 uur, 32 min., 11 sec.; 2. Bartali op 1 min. 6 sec.; 3. Lambrecht op 2.29; 4. Teisseire op 12.12; 5. Ca- mellini op 12.49; 6. Impanis op 19.57; 7. Lapébie op 20.35; 8. Schotte op 20.36; 9. Vietto op 22.56; 10. Thietard op 27.18; 11. Kirchen op 29.58, 12. Ro bic op 31.51; 13. Ronconi op 34.39; 21. Ockers op 57.53; 38. Jansen op 1 uur 39 min. 34 sec.; 47. De Hoog op 1.56.12; 50. De Ruiter op 2.01.37. Het klassement van de grote berg prijs luidt thans: 1. Robic 38 pnt.; 2. Bartali 33 pnt.; 3. Lazarides 32 p.; 4. Teisseire 22 p.; 5. Lambrecht en Bobet 16 p.; 7. Neri 13 pnt.; 8. Brule 12 p.; 9. Schotte 11 pnt.; 10 Gauthier 10 p.; 17. Kirchen 6 pnt. Het ploegenklassement: 1. Frank rijk 272.11.26; 2. Internation. 272.36.11; 3. België A 273.14.59; 4. Parijs 273.26.57; 5. Italië A 273.54.57; 6. Cen traal, Zuid-West 274.06.15; 7. België B 274.31.40; 8. Italië B 275.11.26; 9. Zuid-Oost 275.13.57; 10. Nederl. Lu xemburg 275.42.17; 11. Noord-Oost 277.11.30. EEN MACHTIG 'hulpmiddel ter bestrijding van alle jhuideuvels is Purol. Hoort in huis! Machtige rit om de Grote Prijs van Amsterdam Met groot machtsvertoon heeft Arie van Vliet binnen een week tijds zijn tweede grote prijs gewonnen. In het begin van de week was het de Grand Prix de Paris en gisteravond de grote prijs van Amsterdam. Hoe zeker de Woerdenaar van de overwinning was, bleek wel in zijn rit tegen de Belgen van Looveren en Pauwels. In de laatste bocht lag van Vliet in derde positie, schoot nog even naar boven om vervolgens zijn tegenstan ders op het laatste rechte stuk kansloos te slaan. Uit de twee pools plaat sten zich voor de finale de Belgen Scherens en van Looveren en de Ne derlanders van Vliet en Derksen. In de eerste rit van de finale nam van Looveren de kop, gevolgd door van Vliet, Derksen en Scherens. Bij het ingaan van de laatste 200 meter sprongen de Nederlanders naar vo ren en bezetten met grote voorsprong de twee eerste plaatsen. In de twee de rit won van Vliet. Scherens bezette hier de tweede plaats, doordat Derk sen zich door de twee Belgen had la ten insluiten. In de laatste rit, toen Arie van Vliet al zeker was van de overwinning, ging de Woerdenaar op de vierde plaats rijden. Jan Derksen won hier in de snelste tijd van de dag, nl. 11.8 r-^c. en van Vliet, die pas op de laatste 100 meter kwam opzet ten, wist nog de tweede plaats te be zetten. De stayerswedstrijd, die aanvanke lijk over 2C, 30 en 40 km zou gaan, werd ingekort tot 20, 25 en 30 km., omdat in het begin van de wedstrijd een regenbui een gedwongen pauze van ruim een half uur veroorzaakte. In de eerste rit over 20 km. startte Bijster van kop en moest na 12 ron den Pronk over zich heen laten gaan. De Nederlandse kampioen had echter te veel van zijn krachten gevergd, raakte los en Bijster maakte hiervan Sebruik om de kop te nemen. Onbe- reigd won hij deze rit. Pronk was na zijn inzinking afgezakt tot de laat ste plaats, die hij niet meer kon ver laten. In de tweede rit over 25 km. had Pronk al spoedig de kop genomen en in een zeer hoog tempo na 30 ron den Level rn Bijster gelapt. Voor de 50 ronden uitgereden waren had Bijs- ter nog zijn tweede lap te pakken. De ze rit was voor Pronk. In de laatste over 30 km. toonde Pronk wat hij waard was. Binnen 5 ronden had on ze kampioen de kop genomen en stond deze niet meer af. De Best, Bijs ter en de Zwitser Heimann werden gelapt. De twee buitenlanders in dit programma, Heimann en de Frans man Level maakten een zwakke in druk. De sprintwedstrijd voor amateurs was voor Hijzelendoorn. die twee van de drie ritten won. Contelaar viel vanavond wat tegen en móest een maal met de plaats en tweemaal met een derde plaats genoegen nemen, waardoor hij in het totaalklassement op de derde plaats achter Buchly ein digde. Ruim 10.000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Totaal uitslag Grote Prijs van Am sterdam: 1. Van Vliet 4 pnt.; 2. Derk sen 6 pnt., 3. Scherens 9 pnt.; 4. van Looveren 11 pnt. Om de 5e, 6e, 7e, en 8e plaats- 1. Plattner (12,8 sec), 2. Senfftleben; 3. Astolfi; 4. Pauwels. Totaalklas-ement van de stayers: 1. Pronk 8 pnt.; 2. Bakker 9 pnt.; 3. De Best 10 pnt.; 4. Level 11 pnt.; 5. Bijster 12 pnt.; 6. Heinmann 13 pnt. Totaaluitslag sprintwedstrijden voor amateurs: 1. Hijzelendoorn 6 pnt.; 2. Buchly 6 pnt.; 3. Contelaar 8 pnt4. Bontekoe 10 pnt. Klassement wedstrijd over 8 km: 1. Willekes 8 pnt. 10 min. 39 sec.; 2. Har mans 5 pnt.; 3. Duyn 4 pnt.; 4. Kre- ver 4 pnt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Jongetje overreden en gedood Gisteravond omstreeks 7 uur is de vijfjarige K. A. Dekker, woonachtig in wijk Hoorn, dicht bij het ouder lijk huis, door een passerende auto uit de richting Leiden van de fa. Jongerius uit Utrecht bij het over steken van de straatweg aangereden en dodelijk verwond. Een juist pas serende geneesheer, dr. Z. uit Lei den, verleende de eerste medische hulp, die evenwel niet meer mocht baten. Het knaapje overleed ter plaatse. Tentoonstelling verlengd. De be langstelling voor de Historische Ten toonstelling, in het raadhuis te Al phen aan den Rijn, van beelden, fo to's, gravures, schilderijen en ge schriften uit het verleden van de Rijnstreek, met name een en ander illustrerend van de gemeenten Aar- landerveen. Zwammerdam, Wou- brugge, Rijnsaterwoude, Nieuwkoop, Ter-Aar, Boskoop, Koudekerk aan den Rijn en Hazerswoude, neemt met de dag dermate toe, dat het béstuur van de Historische Vereniging wen selijk acht, haar openstelling tot en met Woensdagavond te verlengen. Donderdagavond waren er niet min der dan 775 bezoekers genoteerd. Voor Zaterdagmiddag en -avond ver wacht men een enorme toeloop uit de omgeving. Schapenvlees in beslag genomen. Door de politie werd Woensdag avond aangehouden zekere P. H. uit, de Emmalaan alhier, die 60 kilo schapenvlees en een vel per rijwiel vervoerde, welk uiteraard afkomstig bleek van een clandestiene slachting. In een schuurtje bij de Brittenrust- straat, dat door H. gebruikt wordt, werden bij het daarna ingestelde on derzoek een tweetal levers gevon den. Er zullen dus nog wel meer „wolproducenten" hier gesneuveld zijn. H. is in arrest gesteld. HAZERSWOUDE (Dorp) DE JUBILEUMFEESTEN. Donderdagavond vergaderde de feest-commissie in het Raadhuis al hier om de plannen voor de a.s. Ju bileum-feesten verder uit te werken. De voorz., burgemeester den Hollan der, leidde deze vergadering. Een begroting werd gemaakt voor de ko mende kosten, en besproken werd het programma voor 31 Augustus en 1 September. Het verheugde de voorzitter te mogen vernemen, dat ook de plaatselijke MICO een groot deel tot de feestvreugde zal bij dragen. Het programma voor de op Dins dag 27 en Woensdag 28 Juli a.s. te houden Oranjefeesten is als volgt: Dinsdag, 9.45 uur v.m.: Opmars der kinderen vanaf de Gemeeneweg naar het feestterrein voorafgegaan door een muziekcorps, daarna ope ning van het feest door de voorzitter en gezamenlijke zang der kinderen. 10.30 uur v.m.: De bekende heer B. A. Devilee uit Leiden zal de kinde ren aangenaam bezig houden, daarna kindertractatie. 25 uur n.m. Diver se kinder wedstrijden, daarna trac- tatie. 7 uur n.m.: Openstelling van het terrein met muziek. 8 uur n.m.: Het toneelgezelschap „Onder Ons" zal met een bezetting van 19 dames en heren voor ons opvoeren als openluchtspel, het Amerikaanse blij spel in drie bedrijven „Je kunt 't toch niet meenem'en". 10 uur n.m.: Concert door een muziekcorps. Woensdag, 10 uur v.m.: Ringrijden per fiets voor dames en heren; 11 u. v.m.: Ringrijden met paard en til bury; 2 uur n.m. Boegsprietlopen, touwtrekken en tobbesteken; 3 uur n.m. Kruiwagenrace voor dames en heren, en hardlopen voor dames en heren 4 uur n.m. Wedstrijd 100 M. hardlopen, tussen de leden van het bestuur der Oranje-vereniging. Daar na kinderwagenrace voor dames en stoelendans voor meisjes. 7.30 uur n.m. Optreden van de Landelijke Rijvereniging „De Rijnruiters'1. 8.30 uur n.m. Grote •amateur-wielerwed strijd van Hazerswoude, afzonderlijk voor dames en heren. 9.30 uur n.m. Stoelendans voor dames van 17 tot 90 jaar, en blaastrappen. 11 uur n.m. Daverend Vuurwerk. KOUDEKERK Geboren: Cornelis, z. van Goris de Wit en Johannes- A. Bogerd. Getrouwd: P. Glasbergen 33 j. en S. P. de Wit 30 j. LANGERAAR Aan de R.K. Landbouwhuishoud- school zijn de volgende diploma's behaald: voor coupeuse 3 geëxami neerd; geslaagd alle 3: Rie de Boer, Nieuw veen; Annie Kelder (Zevenho ven), Riet Leliveld (Langeraar). Voor costumière 25 geëx.; alle 25 geslaagd: Riet Helling, Martha v. d. Jagt, Adri Koeleman, Annie Lek, Frumentia Otto, Annie Pieterse, Ina Visser, Mien Wildenburg, Corie v. Zaal, Adri v. Emmerik, Dora Hoo- gervorst, Willy Lek, Stien Pieterse, Tina Stigter, J. v. Zaal (allen uit Langeraar); Jeanne v. Diemen, Le- niet v. d. Aar, Tony Ran, Janny v. d. Vlugt, Grév. d. Hoorn (allen uit Nieuwveen); Annie Lek, Lida Ver haar (beide uit de Kwakel), Rie v. Dam (Meije Zegveld), Elly v. Veïzen (Noorden), Truus Könst (Zevenho ven). Voor volledige huishoudcursus: geëxamineerd 10; alle 10 geslaagd: Ria Hoogervorst. Corrie Lek, Jeanne Leliveld, Mien Pieterse, Dora v. Rijn, Annie Zevenhoven allen uit Lange raar); Corrie Hartveld. Nellie Hart' veld (Leimuiden), Riet de Groot (Zevenhoven); Jans v. d. Hoorn (Nieuwven); voor lingerie: Cor Stol wijk (Zeenhoven). 1 geëxamineerd: Voetbal Veilingselftal-Tuinderself tal. In een wedstrijd, waarin *>ei- de ploegen verbeten hebben gestre den om de overwinning, hebben deze elftallen elkaar opnieuw bekampt. Na de nederlaag, welke de tuinders in de vorige ontmoeting hadden gele den, hebben zij nu alles er op gezet om te winnen en het heeft er naar uitgezien, dat het zou gelukken. Doch de puntjes zijn broederlijk gedeeld. Toen de wedstrijd nog slechts enke le minuten aan de gang was wisten de tuinders reeds te doelpunten maar het was een korte vreugd. Spoedig maakte de Veiling gelijk. Voor rust doelpuntten de tuinders nog een maal. Ruststand 21 voor de Tuin ders. In de tweede helft brachten de Tuinders de stand op 31. Het Vei ling-elftal gaf zich niet gewonnen en na een hartstochtelijke strijd slaag den zij er in de stand weer gelijk te maken. Eindstand was 3—3. 't Was een mooi volgehouden strijd tot het einde toe. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM HET BOTERT NIET MEER. Tussen de voetballers en de supporters. Sinds enige tijd is de samenwer king tussen de voetbalvereniging A. V. V. en de supportersvereniging Quo Vadis niet meer zoals gewenst en noodzakelijk is. Beide verenigin gen geven elkaar daarvan over en weer.de schuld. Het bestuur van A. V. V. heeft nu voorlopig de knoofr doorgehakt en besloten de samen werking met Quo Vadis te verbre ken, zolang in het bestuur van Quo Vadis met name genoemde personen zitting hebben, die voor de onge wenste verhouding verantwoordelijk gesteld zouden kunnen worden. Deze beslissing van A. V. V. heeft de ge hele voetbalmiimende gemeente in beroering gebracht. Op de a.s. Maan dagavond half acht door A. V. V. te houden vergadering zullen de le den over deze zaak van gedachten wisselen. Ooi: Quo Vadis is in actie en heeft een bijeenkomst belegd op a.s. Dinsdagavond acht uur. Het is in het belang van de sport te wen sen, dat beide verenigingen een op lossing van het geschil zullen vin den, te meer daar de competitiewed strijden al heel spoedig een aan vang zullen nemen. Donderdagavond kwam de Raad van Alkemade in vergadering bijeen, waarbij de heer Spring in 't Veld met kennisgeving afwezig was. Op het verzoek van het schoolbe stuur der R.K. Jongensschool te Roe- lofarendsveen, werd besloten gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de invoering van een nieuwe leermethode, met dien ver stande, dat dit alleen voor het le leerjaar geldt, en voor de overige leerjaren af te wijzen. Op het ver zoek der veren, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Nieuwe Wete ring om gelden beschikbaar te stel len voor aanschaffing van hulpmid. delen voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefening, alsmede tot aanschaffing van een rijwielrek, evenzo op het verzoek van de R.K. Jongens- en Meisjesschool te Nieuwe- Wetering voor gelden voor de aan schaffing van hulpmiddelen voor hgt geven van onderwijs in lichamelijke oefening werd afwijzend beschikt met motivering, dat het gevraagde de normale eisen aan het geven van la ger onderwijs overschrijdt. Aan de heer T. J. v. d. Heden te Rijpwete- ring werd ingevolge art. 13 der L.O.- wet voor schoolbezoek van zijn zoon aan de Chr. School te Leiden een te gemoetkoming verleend van 50% der reiskosten. Overeenkomstig voorstel werden voor het dorp „Kaag" twee straatnamen gegeven, zijnde Juliana- laan en Wilhelminalaan. Met intrek king vorig raadsbesluit werd met kleine wijziging aan S. Tromp, aan nemer te Alphen a. d. Rijn, onder hands gegund de bouw van 12 wo ningwetwoningen aan de Spoorstraat te Roelofarend&veen. De heer Zand vliet verzocht aangaande deze gun ning, in de toekomst alle belangheb bende aannemers uit de eigen ge meente in de gelegenheid te stellen voor e.v. bouw te kunnen inschrij ven. De voorz. antwoordt, dat de on dervinding geleerd heeft, dat het voorkeur verdient om tot onder handse gunning over te gaan, maar zal in de toekomst met de opmerking rekening houden. Overeenkomstig voorstel B. en W. werd overgegaan tot vaststelling van een presentiegeld van 2.50 p. p. per vergadering voor KAAGWEEK '48 Teamwedstrijden begonnen De inzet van de Kaagweek 1948 was lang niet slecht. Het weer in aanmer. king genomen viel de eerste dag niet tegen. Er stond een aardig briesje op de plassen en al ging de zon in de vroege ochtend nog schuil, de zeilers waren present en de eerste wedstrij den zijn achter de rug. De durkte op de Kaag viel natuurlijk tegen. Welk een verschil met het vorig jaar, toen alles zonneschijn was! Het slechte weer der laatste weken heeft de wa tersportliefhebbers waarschijnlijk af geschrikt hun vacantie in de Kaag- week te nemen en de anders zo dicht bezette oevers en „De Eenzaamheid" ir de Baarzekom, aan de Lakerpolder en aan de Kok toonden nu nog tal van lege plekken. Maar het is nog vroeg en in het weekend zullen er wel meer kaagbewoners komen. Vandaag was het vooral de dag van de teamwedstrijden, waarover wij gis teren in onze voorbeschouwing reeds schreven. Om half tien viel het eerste start schot. de Kaagweek was begonnen. De uitslag van de teamwedstrijden in de eerste race waren: 12 M2. klasse: 1. Brasemermeer 12 p., 2. De Forel 7,1; 3. De Kaag 6 7Valkenklasse: 1. De Kaag 14,1 p.; 2. De Brasemermeer 9. 3. Sneek 7, 4. Aegir 5. Olympiajollenklasse: 1. Goudi 12 p.; 2. De Kaag 9,1; 3. De Schinkel 8; 4. Aegir7 7. 16 M2.: eenheidsklasse: 1. Gouda 7,1 p.; 2. De Kaag 3. 12 Voetsjollenklasse: 1. Kaag 27,1; 2 Haarlemse Jachtclub 21; 3. Rotter damse Zeilvereniging 16. 4. Aegir en Loosdrecht 12. 6. Zaanlands'e Zeilver. 10; 7. Gouda 7. TENNIS TE NOORDWIJK J.JET NOORDWIJKSE tennistourno oi blijft zeer vlot verlopen. Het weer draagt alles er toe bij om de organisatoren het werk gemakkelijker te maken en alles gaat van een leien dakje. Over het wedstrijdprogram zelf lopen de meningen nogal uiteen, een gevolg van het feit, dat de vroe ger gehouden internationale kampioenschappen steeds een zekere climax Dfezaten, want naarmate het tournooi zijn einde naderde, werden de wed strijden interessanter. Daar tegenover stond echter, dat de eerste dagen al tijd vrijwel spanningloos waren en bij het huidige tournooi krijgt men iedere dag minstens enkele interessante wedstrijden zonder dat zich daarbij de vraag voordoet welk land uiteindelijk de meeste overwinnin gen zal weten te behalen. Ned. dubbel v. Swol-Rinkel verloren van Harper en Mottram Dat er iedere dag interessante par tijen gespeeld worden, wie durft het ontkennen, wanneer we zoals gisteren een strijd zagen tussen de tennisma- tadoren Sturgess, de voor Engeland spelende Zuid-Afrikaan en de finalist van Wimbledon Bromwich, de voor Nederland spelende Australiër. Een verbazend interessante strijd voor waar, waarbij al bijna zeker een ze ge van Sturgess vooraf vast stond. Maar Bromwich heeft hem de over winning niet cadeau gedaan. Van bei de kanten is er gezwoegd, gevochten soms om de games en de enige teleur stelling, die deze strijd bracht was het feit, dat er veel te veel op de base line gespeeld werd. Geen van beide spelers durfde bijna tot de aanval over te gaan, maar dat bewees vol doende, dat het een vrijwel gelijk op gaande strijd was. Alleen was Stur gess veel gevaarlijker door zijn felle cross-net dropshots, die Bromwich telkens verrasten. Sturgess begon voortreffelijk, won zijn service op 4015 en na een meerderheid van Bromwich bracht hij het tot deuce, maar dan sloeg hij tweemaal in het net en de stand was gelijk. Toen trok Bromwich danig van leer, hij han teerde zijn backhard weer met beide handen gelijk en boekte drie gamès. Sturgess zette zich weer schrap, liep in tot 34, verloor de volgende game, maar de negende was weer voor hem, er kon nog van alles ge beuren. Een netbal van Sturgess (0 15), een dropshot van Bromwich (0 30), een netbal van Sturgess (0—40), dan een smash in het net door Brom wich (15—40), zelfs 30—40 werd het, maar een netbal van Sturgess bracht de-game en de eerste set aan Brom wich (46). Zoals de eerste begon de tweede set 10, 11, maar toen nam Sturgess het initiatief over: 21, 3—1, 32, 4—2, 5—2, 5—3, 5—4 en 6—4. De spanning bleef er in en de der de set moest de beslissing brengen. Weer ging de strijd gelijk op. Na twee games van Sturgess, bracht Bromwich er een op zijn naam, weer Sturgess: 31, dan haalde Bromwich op, 32 en na tweemaal deuce 3—3, 43, 44. Wie tenslotte winnen zou, was nog niet te zeggen, maar Stur gess bleek de sterkste en na 54 kwam hy via een 400 op 64, daar mede de zege op zijn naam brengend. Borotra (Frankrijk) bond de strijd aan tegen Mottram (Engeland) en hij verloor, niet zozeer door het voor treffelijke spel van de Engelsman dan wel door eigen slordig spel. In de eer ste plaats serveerde hij verbazend slecht, hij sloeg over het algemeen ontzettend hard, zodat de bal vele malen out ging en tenslotte noteerde hij heel wat netballen, zodat Mot tram goedkoop aan de punten kwam. Borotra noteerde slechts vier games en Mottram won met 62, 62. Een andere oude bekende var. de internationale tenniscourt was de Fransman Cochet, doch tegen de veel jeugdigere Amerikaan Falken kreeg hij ook weinig kans. Wel liet deze Cochet een 40 voor sprong nemen, alvorens hij liet zien, wat hij werkelijk kan. Deze impulsie ve speler met zijn drukke nerveus- lijkende bewegingen in de pauzes tus sen twee slagen, is feitelijk allround, zonder dat hij de vergelijking met jzijn voorgangers te Wimbledon als Riggs and Budge kan doorstaan. Daarvoor is hij niet vast genoeg en speelt te onbesuisd, maar als hij pe riodes heeft, waarin het hem mee zit, is hij onweerstaanbaar. Dan „aced" hij iedere tegenstander, met services en smashes als kanonschoten en ont zaglijk lange armen, waarmede hij de moeilijkste ballen altijd nog weet f te retourneren. Het stond al spoedig 43 en vervolgens raakte Cochet geen bal aan, toen Falkenburg vier maal achter elkaar zijn eerste can non-ball service in kreeg. (44). Nog eenmaal wist Cochet zijn eigen ser vice te winnen voor hij de set met 75 verloor. De tweede werd 63 voor de Amerikaan. De Australiër Harper versloeg Rin kel (Ned.) op regelmatige wijze met 61, 62 en de Nederlander bewees wederom, dat hij beter in het dubbel spel dan in het enkelspel thuis is. In een door lange rolleys zeer lang dradige partij sloeg Peten (België) de Fransman Dubucq met 63, 75, waarbij aan het laatste beslissende punt een kanonnade van smashes voorafging, die de toeschouwers de lachstuipen bezorgde. Twee interessante dubbelspelen vormden tenslotte het einde van de ze mooie tennismiddag. De uitslagen van de derdedag lui den: EngelandNederland: Harper sl Rinkel 61, 62. Sturgess sl Brom wich 46, 64, 64. Harper en Mot tram sl van Swol en Rinkel 9—7, 10 —8. AmerikaFrankrijk: Falkenburg sl Cochet 75, 63. FrankrijkBelgië: Dubucq verliest van Peten 36, 57; Abdessalam sl Washer 86, 60; Dubucq Borotra verliezen van Washer en Geelhand 6—1, 3—6, 5—7. EngelandFrankrijk: Mottram sl Borotra 62, 62. Amerika—België: Russell sl van den Eyde 63, 68, 6—2. Zo was het voor ons land gisteren geen gunstige dag, want alle drie wedstrijden werden verloren. Groot Brittannië en' Amerika lieten geen veer. De stand na drie dagen is thans als volgt: 1. Groot Brittannië 87; 2. Amerika 6—5; 3. Nederland 93; 4. België 113; 5. Frankrijk 62. de leden van de commissie van ad vies als bedoeld bij art. 8 der woon- ruimtewet. Goedgekeurd werd het voorstel om aan M. C. Hulsebosch een perceel grond nabij de Narcisstraat te verkopen voor 5.per M2. De wo ning Narcisstraat 3 werd wederom op dezelfde voorwaarden verhuurd aan F. Loos. Bij de rondvraag informeert de heer Zandvliet naar het bij de Raad ingediende verzoek om een gratifica tie voor oprichting van een consulta tiebureau te Rijpwetering. Uit het verzoek was niet op te maken, dat dit tot de Raad gericht was, maar op voorstel van de heer v. d. Bijl zal dit verzoek een volgende vergadering alsnog in behandeling worden geno men. De heer Akerboom wilde we ten, hoe het staat met de woning bouw te de Kaag, daar hij bang is dat de Kaag in 't vergeetboekje raakt. De voorz. zegt, dat de plannen gereed' zijn, maar gelooft niet, dat dit jaar nog met de bouw begonnen kan wor den. Voorts vraagt de heer Aker boom, hoe het mogelijk is dat te de Kaag een woning wordt betrokken, zonder dat hiervoor vergunning f; verleend. De voorz.^antwoord hierop, dat dit niet tot de competentie van de Raad behoort, maar zegt toe, dat deze zaak niet wordt bestendigd. Een voor lopige goedkeuring wordt dan nog verleend, op het. verzoek van H. v, d. Meer Th.A.z. om ingevolge financie ring woningbouw, een 2e hyp groot 3.716.te verstrekken. De heer van Emmerik merkt dienaangaande nog op, dat dit voor 15 Aug. bij de be treffende instanties ingediend moet zijn, daar anders weer een andere regeling zal gelden. Daar tegen dit voorstel geen bezwaren waren, werd voorlopige goedkeuring verleend, waarna sluiting. NIEUWVEEN Geboren: Robertus M., z. van P. Veenboer en G. Veenboerv. Trigt. Ondertrouwd: J. A. Splinter 30 j. en R. van Erp, 21 j.; O. Kerkhoven 25 j. en E. D. Benckhuijsen 24 jaar. Overleden: A. W. Mason 77 jaar; T. van Leeuwen 72 j.G. Stubbe 82 jaar, Jan Henrich 72 jaar. Berichten reeds geplaatst in eep gedeelte onzer vorige oplage. Het was Woensdag wel de schoon ste dag van het lustrum van het Delfts studentencorps. Leden van het cqrps en hun dames, in 'totaal ongeveer vijftienhonderd personen, begaven zich gisterochtend in aller hande voertuigen, zoals raderboot, postkoetsen, diligences en zelfs per ouderwetse stoomtrein, naar het land goed „Duyvenvoorde" onder Voor schoten. Alle deelneemsters en deel nemers waren gekleed in de cos- tuums anno 1848; de heren in kleu- rige jassen en met* grijze hoge hoe den droegen zwierig de wandelstok met zilveren knop. Zelfs de bakke baarden ontbraken niet. De dames waren gekleed in prachtig toiletjes, veelal met hoepelrokken en droegen de lunchmandjes. Onder zeer grote belangstelling vertrok men uit Delft en omstreeks half twee arriveerde men op „Duy venvoorde". Op het terras werden de gasten begroet door de kasteelheer baron Schimmelpenninck van der Oyen, waarna zij zich over het buiten ver spreidden. De Harmoniekapel uit Delft, onder leiding van de heer D. F. Bandel, musiceerde en de dames en heren verpoosden 'zich met cro- quetspel, badminton, spelevaren, vlindersvangen en paardrijden. Ve len gaven de voorkeur aan een wan deling over het uitgestrekte land goed en het koninklijk jachtslot „Ter Horst", dat aan „Duyvenvoorde" grenst. Op het terras van „Ter Horst waren de buffetten en bevond zich ook een oliebollenkraam. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Juli. Vee. Aanvoer: 12 fokstieren, 20 slachtdieren, 89 kali- en melkkoeien, 78 varekoeien e.a. 200 vette koeien, 19 pinken, 99 nuchtere kalveren, 80 vette scha pen, 100 weideschapen, 274 lamme ren, 1 zeug, 126 mestvarkens, 489 biggen, 18 paarden, 19 veulens, 32 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 400800, handel vlug; varekoeien e.a. 325—500 handel tamelijk vlug: pinken 200—330, handel matig; weideschapen /3080 lammeren 25—35, mestvarkens 6080. biggen 4560, paarden 250—600, veulens 160—225, bok ken en geiten 20—40. allen handel zeer matig. Kaas. Aanvoer: 68 partijen Goudse en 4 partijen Leidse kaas. Totaal 72 partijen. Prijzen: zware ff 1.76, le soort Goudse kaas 1.70 1.75, 2e soort 1.661.69 en le soort Leidse kaas f 1.571.63 per kg. Han del matig. ALKMAAR, 16 Juli. Kaas. Aange voerd werden 12 stapels fabrieks- kaas 79 per 50 kg., 10 stapels boe renkaas 80 per 50 kg.. Totaal aan voer 38000 kg. De handel was stug. TER AAR, 15 Juli. Groente. Peu len 1.90, tuinbonen 2.232.45 per 10 kg.; stambonen 1.25—1.45, was- peen I 14 cent, idem II 10 cent, idem IiB 8.50 uer kg., komkommers 3 cent per stuk, zwarte bessen 1.12 1.25 per kg VEUR, 15 Juli: Groente. Tomaten per kg. 1.161.24, komkommers IA 2225 cent, idem I 2124 cent, idem 11 16-19 cent, idem Hl 710 cent, sla 23.40, andijvie f 46.80, peen 1821 cent, postelein 2831 cent, bloemkool IA 4046 cent, bloem kool I 3035 cent bloemkool II 18 23 cent, ploemkool III 912 cent, tuinbonen 2426 cerft, stambonen 1.701.80 snijbonen f 1.601.70 en aalbessen 5560 cer.t per kg.; me loenen 0.901.15 per stuk.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3