De 9e en 10e etappe voor Imp anis Verschillende Nederlandse ploegen samengesteld MAANDAG 12 )ULI 1948 I DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGIN» 2 TOUR DE FRANCE A ANGEZIEN DE ETAPPE van Zaterdag geheel over vlak terrein voer de had men verwacht, dat de beslissing te Montpellier in de sprint zou vallen. Maar Impanis had zich voorgenomen zich te rehabiliteren na zijn teleurstellende verrichtingen in de Pryreneeën en deed zijn eerste ontsnappingspoging kort na de start alhoewel het peloton toen met de wind in de rug een vaart van tegen de 50 k.m. bereikte. Hij liep 300 me ter uit, doch werd weer ingehaald. In de buurt van Lezignan (123 k.m. van de start), toen er nog meer dan 120 km. voor de boeg lag, had hij ruim een minuut voorsprong. gedeelten, dat hij het peloton in de rug blies. Wie tijdens het eerste deel van de rit pech had, moest alleen te gen de wind in worstelen, als.' zijn ploegmaats tenminste niet wachtten, maar dan compromitteerden ze hun eigen kansen. Rondele had het eerst bandenpech en werd door Renders en Jomaux opgewacht, maar in weerwil van al hun pogingen, konden ze niet meer bijkomen, ze raakten ver ach ter en Rondele moest zelfs opgeven. Van de Nederlanders trad de Ruy- ter ook nu weer op de voorgrond. Za terdag arriveerde hij als derde te Montpellier, en gisteren was hij twaalfde te Marseille. Hij staat nu zeer goed in het algemeen klasse ment, n.l. 48e en wanneer men be denkt, dat hij na de tweede etappe op de 85e plaats stond is er alle re den om over zijn prestaties tevreden te zijn. Ze bewegen zich over 't al gemeen genomen in steeds stijgende lijn. Op de vlakke weg staat hij zijn mannetje, en het is alleen maar jam mer, dat hij niet wat beter klimt. Janssen en de Hoog deden geen denderende dingen, ze zorgden er slechts voor in het hoofdpeloton te blijven, wat ook gelukte. De Hoog is nu 56e en Janssen, die zeer constant blijft rijden, 36e in de algemene rang schikking. We hebben zo'n' idee, dat Janssen zijn krachten spaart voor de Alpen. Hij heeft verleden jaar ge toond, dat hij op de steile hellingen best mee kan een best rennertje, zei van Wijndaele en we verwach ten ditmaal nog betere verrichting. Kirchen maakte deel uit. van de kop groep en trachtte een paar keer te ontsnappen, maar tegen het einde van de etappe zakte hij wat af-om samen met het hoofdpeloton te arriveren. Kemp heeft schitterend gereden, hij kreeg bandenpech in de buurt van Avignon en moest vijftig kilometer alleen rijden om het peloton in te ha len, maar hij speelde het klaar, en er waren er gisteren niet veel, die het hem na deden. Bartali toonde zich in deze etappe een groot tacticus, want zonder dat hij alle zeilen'bijzette kwam hij toch slechts 2 min. 22 seconden na'Impanis binnen. Hij kreeg hulp van Lamber- tini en Ronconi en staat thans ne gende in het alg. klassement. Bartali behoudt zijn kansen op de zege en dit temeer, omdat de Fransen Bobet en Teisseire duidelijk tekenen van vermoeidheid hebben gegeven en kostbare minuten verloren. De grote winst van de dag was echter voor Lambrecht, die 8 minuten op Bobet won en nu nog maar enkele tientallen seconden achterstand heeft op de drager van de gele trui. Vandaag van Marseille naar San Rérrio kunnen er De Ruyter derde op Zaterdag En hij liep geleidelijk verder uit om tenslötte met ïuim 434 minuut voor sprong op zijn landgenoot Jomaux en d.e Nederlander De Ruyter, die in de laatste fase van de strijd op zijn beurt ontsnapt was, als eerste door de finish te gaan. „Ik dacht niet, dat ik zo lang alleen zou moeten rijden", zei Impanis te Montpellier tegen ons. „En toen ik eenmaal los was ver wachtte ik een tegenaanval van het peloton. Aangezien die uitbleef, zette ik door en ik heb er geen spijt van". Impanis heeft nu Ockers als grote man van de Belgische A-ploeg ver drongen. Ockers had last van zijn maag en moest op 100 k.m. van de finish lossen. Wij haalden hem in toen hij met een 15 k.m.-gangetje totaal ontmoedigd voórt-sukkelde. Zo be taalde hij Zaterdag het gelag voor zijn onvoorzichtigheid in de ritten door de Pyreneeën toen hij veel te veel gegeten en gedronken heeft. Er stonden daar heel wat Belgische sup porters langs de wegen en alles wat ze hem aanreikten ging naar binnen. Het resultaat is, dat hij Zaterdag op een vlakke en gemakkelijke etappe de 10 percent speling overschreed. Wat de Nederlanders betreft heeft De Ruyter zich Zaterdag in zijn bes te vorm getoond. Deze vlakke etappe was net een kolfje naar zijn hand en op 40 k.m. van de finish nam hij in gezelschap van de Waal Jomaux zijn kans waar. Geen heuvels, en een zon netje dat niet al te erg stak wat konden onze renners uit het noorden meer verlangen? „Als het zo maar bleef tot aan Parijs toe", zei De Ruy ter na aankomst, „dan geloof ik ze ker, dat ik de ronde uit zou rijden zonder me overmatig in te spannen. Maar nu zitten die Alpen me nog dwars De overige leden van de Ned.- Luxemburgse ploeg De Hoog, Fran ken, Janssen, Kemp en Kirchen stel den zich er mee tevreden in het pe loton te blijven. Op hun beurt na men ze de kop maar zonder te force ren. fDe Hoog, Janssen en Franken zijn het eens met de Ruyter: zij voe len zich hoegenaamd niet de minde ren van de grootste internationale cracks maar voor de strijd in het hooggebergte ontbreekt, hun de gele genheid om ervaring en techniek op te doen. Helaas bezet Franken nu de laatste plaats van het alg. klasse ment en men weet wat dat zeggen wil. Overigens hebben vrijwel alle ren ners in weerwil van het hoge tempo hun krachten gespaard. Toen Impa nis er tussen uit ging Spurtte nie mand hem achterna, men zorgde slechts, dat zijn voorsprong niet al te groot werd. En dit had tengevolge, dat de strijd niet spannend is ge weest, al blijft het sterke stukje van Impanis in alle opzichten bewonde- renswaard. Uitslag: 1. Impanis (België A) in 6 uur 03 rnin. 01 sec. 2. Jomaux (Bel gië B) in 6.07.03. 3. De Ruyter (Ned.- Lux.-ploeg) 6.0.7.39. 4. Maye (Cen trum en Z.W. Frankrijk) 6.08.26. 5. Mathieu (België A) zelfde tijd. 6. Biagioni (Italië A). 7. Geminiani (Centrum Zuid-West-ploeg). 8. Du- pont (België B). 9. De Muer (Noord- Oost Ile-de France). 10. Serhezzi (Ita lië). Impanis wint zijn tweede etappe. Het nieuws van de dag is, dat de Belg Impanis zijn tweede etappe-ze ge behaald heeft. Arriveerde hij Za terdag na een uitnemende rit alleen als eerste te Montpellier, gisteren won hij in- de sprint voor zeven andere renners, die gelijk met hem het ve lodroom van Marseille hadden be reikt en het spreek vanzelf, dat hij straalde van vreugde, toen hij na een vinnige spurt vóór de anderen over de streep ging. „Zij hadden me wat al te gauw „begraven", zei hij tegen een groepje bewonderaars. Ik had voor deze ronde zogenaamd al afge daan, niemand gaf me een cent voor' mijn kans op de zege, maar ik ge loof wel bewezen te hebben, dat ik nog niet dood ben". En Impanis had in alle opzichten gelijk. Inderdaad had men hem te Toulouse als mogelijke prijswinnaar al afgeschreven, maar als hy heden start voor de elfde etappe zullen de leiders hem danig in de gaten hou den, want van nu af aan is hij outsi der nummer één van deze tour. Voor*de Belgen doet het iedereen genoegen, dat hun A-ploeg nu einde lijk een echte leider ggvonden heeft. Aan de andere kant loopt de ploeg ernstig gevaar vandaag of morgen de reus Declercq te verliezen; want De- clercq, die het eigenlijk van de vlakke etappes hebben moet, kwam, zij het dan tengevolge van bandenpech, met vrij grote achterstand binnen, en in he talgemeen klassement staat hij 77e, met slechts 8 minuten voorsprong op de man met de rode lantaren. Ockers daarentegen, die Zaterdag op wilde geven, is thans weer vol moed eri zal ongetwijfeld voor Impa nis een goed helper zijn in de Alpen. Bij de Belgische B-ploeg ging het gisteren niet zo bijster goed. Tot Ni- mes hadden de renners de wind pal tegen en ze haalden amper een snel heid van 27 K.M. Daarna kwam de wind op zij, en na Avignon waren er Camellini, NA'i, Tacca en Brambilla, gezwegen nog van Bartali en Ronco ni, komen dan op bekend terrein. Bo bet zal het op deze etappe niet ge makkelijk krijgen. Het klassement van de 10e etappe MontpellierMarseille luidt: 1. Pa- nis (België A) 248 k.m. in 6 uur 55 min. 40. 2. Camellini (intern, ploeg). Neri (inter, ploeg). 4. Ockers (België A). 5. Brule (Parijs). 6. Lam brecht (intern, ploeg). 7. Dupont (België B). 8. Brambilla (intern, ploeg) allen z. t. 9. Lapebie (Cen trum en Z.W. Fr.) 6 uur 56 min 50. 10. Van Dijck (België A) z.t. 11. Vietto (Fr. nat. pleog) z.t. 12. De Ruyter (Ned.-Lux-ploeg) z.t. 23. Janssen (Ned. Lux. ploeg) 7 uur 03 min. 11. Na de tiende etappe is de Frans man Bobet nog altijd drager van de gele trui maar hij vei'loor gisteren ongeveer negen minuten op Lam brecht, die hefn in het alg. klasse ment dicht op de hielen zit. Aan het hoofd van de ranglijst is volgorde: 1. Bobet (Fr. nat. ploeg) 67 uur 17 min. 33. 2. Lambi-echt (int. ploeg) 67.18.02. 3. Lapebie (Centrum en Z.W. Fr.) 67.25.68. 4. Teisseire (Fr. Nat. 'ploeg) 67.26.56. 5. Sciradis (int. ploeg) 67.27.32. 6. Ronconie (Italfë B). 7. Impanis (België A). 8. Bram billa (int. ploeg). 9. Bartali (Italië A. 10. Camellini int. ploeg). 16. Viet to (Fr. nat. ploeg). 18. Robic (Fr. nat. ploeg). 24. Kirchen (Ned. Luxem burgse ploeg). 36. Janssen (Ned.- Lux.-ploeg). 48. De Ruyter (id.). 56. De Hoog (id.). De Ned. wielerploeg voor de wereld" kamp;oenschappen De Nederlandse ploeg, welke ons land zal vertegenwoordigen bij de a.s. wereldkampioenschappen te Valken burg en te Amsterdam in de laatste week van Augustus, is door de -sport- commissie van de Nederl. Wielren Unie als volgt samengesteld. Weg: Beroepsrennes: Midddelkamp; Schulte, Janssen, Lambrichts. Pau wels en Sijen. Reserves C. Bakker en van Beek. Weg: Amateurs: Plum, Blanke- nauw, van Est, Duyf, Grift en Voor- ting. Reserves: Peters en Vinken. Sprint professionals: wan Vliét, Derksen, Bijster. Rerserves: Renkes, van de Vijver en van Egmond. Sprint amateurs: Hijzelendooxm, Contelaar, Bontekoe, Reserves, Bu- chly, van Gelder en Willekes. Achtervolging professionals- Schul te en Peters, Reserves van Beek en Evers. Achtervolging amateurs: Blanke- nauw en Kunst. Reserves: Harmans en Voorting. Stayers: Pronk, Bakker en de Bes£. Reserves: Bijster en Matena. VAN VLIET WINT TE PARIJS. Op de stedelijke wielerbaan te Pa rijs werden Zondag sprintwedstrijden gehouden, waaraan ook de Nederlan- dei-s van Vliet, Derksen eri Bijster deelnamen. De uitslagen luiden: Grand'Prix de l'Esperance: 1. Sche- rens (België) laatste 200 in 12 2/5 s., 2. Pauwels (België), 3. Plattner (Zwitserland). Door deze overwin ning klasseerde Scherens zich voor de Grand Prix van Parijs, waarvan de uitslagen luiden: Finale: 1. van Vliet (Ned.), 2. Gerardin (Frankrijk), 3. interessante dingen gebeuren, want Senfftleben (Frankrijk). MOTORSPORT. Vlaardingen hield Zaterdag zijn haringrit. Meer dan 500 moter- en autorijders snorden de haringstad binnen. Dit festijn werd gevierd in het kader van het 675-jarig bestaan als stad van deze gemeente aan de Nieuwe Waterweg. De baten komen ten goede aan een op te richten mo nument voor de tijdens de oorlog ge vallen Vlaardingse vissers. Hoewel de inschrijving eerst des middags om twee uur zou beginnen kwam de eerste deelnemei-, de heer C. de Roos uit Lemmer, reeds om elf uur aan. Hij was 's nachts om 12 uur uit Lemmer vertrokken. Uit vrijwel alle provincies kwamen hierna de deelnemers opzetten en zelfs een gx-oep uit België namen aan de ha ring deel. De verst komende deelne mer, de heer J. J. v. d. Laar, was uit Arum (Fr.) en had een afstand van 377 km. afgelegd met zijn 4-jarig zoontje, dat eveneens in motorsport- costuuin met valhelm, was gestoken. Als jongst ingeschrevene ontving de kleine eveneens de plaquette, naar ontwerp van de Vlaardingse schilder W. Brinkman." De op 14 Juli a.s. te houden Speed way-races in het sportpark te Lisse gaan niet door. Zij zijn tot nadere aankondiging uitgesteld. AUTOMOBILISME DODELIJK ONGELUK TE FRANCORCHAMPS. De Britse coureur Richard Stalle- brass is gisteren overleden aan de ge volgen van een ernstig ongeval tij dens de 24 uurs autorace te Francor- champs. De auto van Stallebrass, een Aston-Martin, sloeg in de bocht l'Eeau Rouge over de kop en Stallebrass moest naar het ziekenhuis overge bracht worden met een schedelbreuk en een gebroken ruggegraat. Ondai-'kj alle medische zorg is Stallebi-ass over. leden. Naderland is nog een ongeval ge beurd. De Franse coureur R. A. Bou chard had een ongeluk met zijn Dela- haye en werd met een gebroken arm en been naar het ziekenhuis over gebracht. Hij verkeert niet in levens, gevaar. PAARDEN. DRAVERIJEN EN RENNEN. De uitslagen van de gehouden dra verijen en rennen te Duindigt zijn: Ironsidesprijs afstand 2100 M. voor paarden, welke nog geen 1000 heb ben gewonnen (le afd.): 1. Kruger (H. de Vries) tijd 3.10 km. tijd 1.2" 2. Mountenier (W. H. Geersen) 3.10.8 1.31.7; 3. Louise de la Maire B. (Th. Ponsen) 3.16.4 1.35.3. Ironsidesprijs afstand 2100 M. (2e afd.): 1. Luck Heny (H. C. ten Hagen) tijd 3.16.4 km. tijd: 1.35.3; 2. Little Monty (H. van Leeuwen jr.) 3.16.8 1.32.8; 3. Koosje Deter (J. v. d. Berg) 3.16.8 1.337. Isabella pi-ijs afstand 2040, voor paarden, welke 1000 doch nog geen 5000 hebben gewonnen: 1. Karnac (J. de Vlieger) tijd 3.06.2 km. tijd 1.30.4; 2. Koerier (E. Kruithof) 3.C 1.31.3; 3. Joe Axkit (F. A. Bosveld) 3.116, 1.31.2. Derby-prijs afstand 2400 M. drave rij van meet voor hengsten en mer- riën, welke geboren zijn in 1945: 1. Axworthy (W. H. Geersen) tijd 3.42.7 km. tijd 1.32.8; 2. Mientje K (J. Ham) 3.45 1.33.8; 3. Mary Axkit (E. G. In 't Veen) 3.49.8 1.35.8. Infanterie-prijs afstand: 1540 M. heat internationaal voor paarden, welke 5000 of meer hebben gewon nen: 1. Juggler (H. Doornekamp) tijd J.14 km. tijd 1.25.9; 2. Gonny D (J. de Vlieger) 2.15 1.34.4; 3. Junoschka (W. H. Geersen) 2.15.3 1.26.8. Van Brienen Memoriaalprijs af stand 1000 M-ren voor 2-jarige Ne derlandse hengsten en merriën. 1. Me- ti-opole Palace 2 (J. C. Pex) tijd 1.06; 2. Gualissa (J. v. Yperen); 3. Constan ce (H. J. v. d. Kraats); 4. Marlotta (H. Pije). Holland-prijs afstand: 1800 M. ren voor Ned. paarden van 3 jaar ouder, die in 1948 nog niet hebben gewonnen: 1. Brinio (J. C. Pex) tijd 2.06; 2. Rapide (F. Delbrassinne). Juli-prijs afstand 1350 M. Ren voor paarden van 3 jaar en ouder: 1. Mar co (F. Delbrassinne) tijd 1.28.8; 2. Ze- phir (H. J. v. d. Kraats). VOETBAL. Het Nederlands Bondselftal, dat om der de naam „Zwaluwen" op 14 Juli des avonds te zes uur te La Havre te gen de Franse Olympische ploeg zal spelen, is als volgt samengesteld: De Munck (Sitt. Boys); E verse (Neptunus) en Albers (Vitesse); Temming (DOS), Krijgh (BW) en Fanger (DWS); Drager (Ajax), Lugt- hart (Be Quick), Appel (Sitt. Bosys), Biesbr-ouck (RCH) en Mulders (PSV). Reserves: Van Eist (Wageningen), Spel (DWS), Boeree (Haarlem) en Van der Veer (Wageningen). Alphense Boys ILeonidas I 23. j— Het eerste elftal van de Alphense Boys speelde Zaterdagavond op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Rotterdamse der de klasser Leonidas. De opbrengst van deze wedstrijd was bestemd voor de TBC-bestrijding. De wedstrijd viel bitter tegen; beide partijen speelden zeer matig, zodat deze ontmoeting de weinige toeschouwers slechts matig wist te boeien. De Rotterdammers toonden zich uiteindelijk iets ster ker, welke -meerderheid tevens een 32 overwinning vöor hen ople verde. BILJARTEN Tournoci „Royal" (Alphen). De eerste wedstrijden voor het door de biljartvereniging „Royal" uitge schreven tournooi zijn gespeeld en leverden het volgende resultaat op: De Heul IOns Genoegen I: A. RoestM. Osterkamp 02, C. de VlaamM. Roos 20, E. PrinsKL Blom 20, C. C. de JongC. Roos 20. Totaal uitslag 62. Royal IIDe Plas I: J. v. Amster damJac. v. d. Pijl 02, H. Minder- manJo Valentijn 20, B. Beumer- C. Mank 02, A. VrolijkG. Bocxe 02. Totaal uitslag 26. DUIVENSPORT Het Oosten (Leiden). Op Zater dag 10 Juli hield bovengenoemde ver eniging een wedvlucht voor jonge duiven van Tilburg pl.rn. 79 K.M. In concours waren 113 duizen. Er werd gevlogen met sterke" Z.-W. wind. De eerste duif werd geconstateerd te 4.48.59, de laatste prijswinnende duif te 5.19.42. De uitslag was als volgt. P. Groenendijk 1, 7, 16, 21. H. Kette- nis 2, 4, 8, 13, 17, 22; Boekkooi 3, 6, 9, 11, 14, 15. 18; A. Singeling 5, 10; B Singeling 12; Zwaan 19; J. P. Groe nendijk 20, 23. Sport in 't kort Bij de Zaterdag te Aalst gehouden Brabantse motorkampioenschappen won Dick Renooy weer in dc 125 cc- klasse. J. Roest (Nieuwveen) werd derde in de 350 cc-klasse. Het Italiaanse paard „Tenerani" eig. Frederico Tesios won de Sueen Elizabeth te Ascot, een ren over IV: mijl voor in Engeland, Frankrijk. Ita lië en de Ver. Staten gefokte paarden. Het Am. paard „Black Tarqum" werd tweede op een hoofdlengte en het En gelse paard „Auralia" derde op drie lengten. In de finale van het internatio naal tournooi in* het Roland Garros stadion te Parijs werd Robert Falken- burg, de Amerikaanse Wimbledon kampioen, verslagen door de links handige Fransman Marcel Bernard. Er werd best of three gespeeld en de Fransman won met 62, 36, 62. Falkenburg kon niet aan de baan wennen en gleed telkens uit, terwijl hij veel tactische fouten maakte. Mar cel Beimard daarentegen speelde een van de beste wedstrijden van zijn loopbaan en boekte keer op keer suc ces met krachtige backhand-slagen en zuivere drop shots. De gistermiddag gespeelde korf balwedstrijd tussen het Rotterdams 12-tal en het Antwerpse 12-tal ein digde in een 54 overwinning van de Rotterdammers. Het Rotterdamse jeugd 12-tal won met 21 van de Antwerpse jeugd. De Zaterdagavond in het Feijen- oordstadion gespeelde voetbalwed7 strijd Feijenoord tegen een Vlaams keurelftal is door Feijenoord gewon nen met 63. Ruststand 31. De wedstrijden^ om de zilveren bal worden dit jaar op 22 en 29 Aug. en 5 September gespeeld in het Spar- tastadion. De deelnemende verenigin gen zijn: Eindhoven, Emma, Ensche de, Feijenoord, 't Gooi, Heracles, H.V.V., R.F.C., Sparta, S.V.V., Storm vogels, V.V.V. en Willem II. UIT DE OLYMPISCHE HOEK DE ROEIPLOEG. Zes Nederlandse roeiers in twee boten zullen tijdens de komende Olympische Spelen op de Henley- baan in Engeland onze kleuren ver dedigen. Het zijn de double scull Nic. Meier en Van der Meer van Wil lem III, die verleden jaar te Luzern het Europese kampioenschaup be haalden, en de vier zonder stuurman van de Delftse Sport, die verleden jaar nog deel uitmaakten van dc Oude Acht, t.w.: J. van den Berg (boeg), J. A. Dekker, S. Haarsma en H. C. van Suylelcom (slag). Met name voor de slag van DDS' ongestuurde vier. Van Suylekom, die ondanks zijn 44 jaren een der groot sten onder onze roeiers is, was het gisteren een bijzondere dag: door de overwinning van zijn ploeg in het nummer Vier zonder Stuurman bij de op de Bosbaan gehouden nationale roeikampioenschappen verwierf hij zich zijn tiende nationale kampioèns- titel, terwijl de voorzitter van de Ne derlandse Roeibond R. A. J. Hen- drix, die na afloop der wedstrijden de prijzen uitreikte hem bovendien mededeelde, dat het bestuur besloten had zijn ploeg naar de Olympische Spelen af te vaardigen. Ciach Marres zeide gisteravond gunstige verwachtingen te koesteren van beide ploegen, die hij tot het be reiken van een zeer eervol resultaat zeker in staat acht. $DE HOCKEYPLOEG. Naar wij vernemen is de Olympi sche hockeyploeg, welke de eerste wedstrijd van het Olympisch hockey- tournooi tegen Zwitserland (2/8) zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: Richter (Be Fair). Achter: Derckx (Deventer) en Drijver (Leiden). Midden: Langhout (Hilversum), Log-, gere Laren) en Tiel (HHYC). Vóór: Van Heel (HHYC), Boerstra (HHY C), Bromberg (HHYC). Kruise (HH YC) en Esser (Togo). Reserves zijn Bolsius Tilbui'g), De Looper (Hilversum), Dijkstra (Lei den), Bouwman (BMHC) en Teke- broek (Togo). Deze 16 spelers zullen de reis naar Londen meemaken. In Nederland blijven voor eventuele reserve de volgende spelers: Van Bemmel (Am sterdam), Couvret (HDM), Can Se- venster (AMVJ), Ancion (Kam pongs, Mendes de Leon .(Hilversum) en Steinz EMHC). Chef d'équipe is jhr. L. J. Quarles van Ufford, coach de heer H. Dupon. Trainer de heer Vriezinga. DE ZWEMPLOEG. Naar wij vernemen is de Olympi sche Zwemploeg van Nederland als volgt samengesteld: Waterpolo: Braassem (Zian), Ko- revaar (Merwede), Smol (Zian), Ca- bout (GZC), Ruimschotel (HZ en P.C), Keetelaar (Robben), Rohner (Robben), Salomons (HZ en P.C.)', Van Feggelen (Meeuwen), Stam (H.Z. en P.C.). 100 Meter rngslag: Kieviet (Aegir). 200 M. schoolslag: Iponte (Z.A.R.). Dames: 100 meter .borstchawl: Hanny Termeulen (HDZ), Marie Louise Vaessen (Z.O.N.), Irma Schuhmaher (RDZ), Margot Mars man (HVGB), Wiily Langerveld (A DZ. (reserve). 100 meter rugcrawl: Gré Galliard (ADZ), Dicky van Ekris (Robben), Ria van der Horst (RDZ). 200 m. schoolslag: Nel van Vliet (Robben), Janny de Groot (ADZ), Tonnie Hom (Robben). 400 meter borstcrawl: Hanny ter Me uien (HDZ). Schoonspringen: Kiki Heek (Tjiki- ni), Coby Floor (ADZ). De inschrijving op de 40() meter borstcrawl is voorlopig, aangezien op dezelfde dag te Londen ook de 4 x 100 meter estafette borstcraWl wordt gezwommen en Nederland voor dit nummer heeft ingeschreven. DE DAMESTURNPLOEG. De 13 beste turnsters van Neder land waren gisteren in het Ajax-sta- dion te Amsterdam bijeen voor een laatste selectie, waarna de definitie ve ploeg voor Londen samengesteld werd. Nadat alle onderdelen van het Olympische programma: èvenwicht- balk, paardspringen, ringzwaaien, een vrije oefening en een baloefening waren afgewerkt werd de /volgende ploeg samengesteld: Mevr. B. Meijer Hantjes (DOS, Amsterdam), mej. A. van Geenen (De Halte, Alkmaar), mej. Post (De Halter, Alkmaar), mej. J. A. Tonneman (De Halter, Alk maar, woonplaats Hoorn), mevr. A. HoltzKellenaars ,LTC, Leiden), mej. J. Wijnands (Aspasia, Rotter dam), mej. L. Gerritsen (Vlugheid en Kracht, Utrecht), mej. J. A. Ros (Vlugheid en Kracht, Utrecht), mevr. G. HeilBonnet (DOS, Amster dam). Tijdens de ringoefeningen gister morgen kawm mej. C. Selbach (DOS Amsterdam) bij het afspringen onge lukkig neer en verstuikte een enkel. Zij en de dames: mej. Chr. A. We- beling (DOS, Amsterdam), mevr. ter HeidePieters (DOS, Amsterdam) en.mevr. A. Jansenvan Nimwegen (Vlugheid en Kracht, Utrecht) zul len de training van de Olympische ploeg blijven meedoen om even tueel bij uitvallers toch uitgezonden te worden. Van de negen dames die toegewezen zijn, zal er een als re serve aangewezen worden, want de ploegen, die op de spelen uitkomen, bestaan uit 8 dames. De komende we ken zal de training intensief voort gezet worden. Op de Woensdagavon den komen de turnsters in een school en op de weekenden in het Ajax-sta- dion te Amsterdam bijeen om de stof nog eens geducht door te nemen. Als hoogtepunt van de training volgt dan van 24 t.m. 31 Juli a.s. een trai nings week in het Ajax-stadion. DE WIELERPLOEG. De Olympische wielerploeg is door de sportcommissie van de Neder- lansde Wielren Unie als volgt samen gesteld: W.E.G. Windsor (Great Park), Voorting (Haarlem), Faanhof (Amsterdam), Peters Haarlem) en Grift (Soest). Reserves: Blankenauw Nijmegen) en Harmans (Amster dam). Baanploegachtervolging 4 k.m. Herne Hill: Voorting, Faanhof, Blan kenauw en Harmans. Reserves: Pe ters en Kunst (Amsterdam). Sprint: Hijzelpndoorn (Amster dam). Reserve Bontekoe. Tijdrace over 1 k.m.: Blankenauw. Reserve Kunst. Tandem: ContelaarWillekes (Am sterdam). Reserves Buchlyvan Gel der. DE HIPPISCHE PLOEG. De adviescommissie van de Neder landse Hippische Sportbond heeft de Olympische ruiterploeg als volgt sa mengesteld: Samengestelde wedstrijd, verdeeld over drie dagen, met resp. dressuur, uithoudingsproef en licht springcon cours (hindernissen tot 1.29 meter): L, H. M. van Loon (Tilburg) met Spring Steele, eigenaar berijder. D. Siem (Wassenaar) met Glexxsman van de Stichting Nedei-landse Rij school. Dr. A. H. ten Cate (Meppel) met Unique Vanval, eigenaar berij der. Zwaar springconcours (Prix des Nations) met hindernissen tot 1.60 meter: J. Rijks Jzn. (Rotterdam) met Master van J. Dura (Voorburg), re- servepaard Romanichel van A. Rijks (Rotterdam). Ritmeester J. J. Grup- pelaar (Ede) met Random Harvest van de Stichting Nederlandse Rij school. Majoor J. A. de Bruine (Eind hoven) met Beiaart, eigenaar J. Ph. Hankman (Scheveningen). Naar wij vernemen is Nederland door de FNIA aan het hoofd geplaatst van een der zes te vormen poules van het Olympisch waterpolotour- nooi te Londen. Behalve Nederland zullen ook Italië, België, Zweden, Hongarije en Frankrijk aan het hoofd van de poules worden geplaatst Er zullen waarschijnlijk twee poules van 3 landen en 4 poules van 4 lan den worden gevormd. Op 16 Juli vindt te Londen de loting plaats met de bedoeling eerst op te maken de verdeling van de zes geplaatste lan den over de poules en verder óm de resterende landen te verdelen over de zes groepen. Groot Brittannië, dat in verband met het Europeees waterpolotour- nooi te Monte Carlo het recht had om aan het hoofd van een der zes poules te worden geplaatst, heeft hiervan vrijwillig afstand gedaan ten behoeve van Frankrijk, aangezien men van oordeel is, dat dit laatste land van groter kracht moet worden aangezien. De nummers een én twee van elk der zes poules gaan over naar de z.g. tussenronde, waarin 12 landen meespelen, die 4 poules vormen, elk van drie. De nummers een van elk dezer vier poules spelen een halve competitie voor het eindresultaat. Naar het A.N.P. verneemt zullen de Nederlandse hockeyspelers, die in het Olympisch hockeytournooi uit komen, met rugnummers uitkomen. Doelman richter krijgt dus het num mer 1, rechtsachter Derckx nummer 2 enz. en linksbuiten Esser no. 11. Een en ander is gedaan op ver zoek van het Brits organisatiecomi té ten behoeve van de toeschouwers. RECHTZAKEN HAAGS GERECHTSHOF. Het werd goedkoper. C. P. van S. te Noordwijkerhout was clandes tien aan het jeneverstoken geweest. Dat was volgens zijn verklaring in bezettingstijd gebeurd, maar de rech ter vond dat nog zo zeker niet. De Po- litierechter had verdachte veroor deeld tot 500 boete of 2 maanden hechtenis, van welk vonnis hij in ho ger beroep kwam bij het Gerechts hof. De proc.-fiscaal vorderde beves tiging van het vonnis. Het Hof heeft de boete verlaagd tot 200 subs. 1 maand hechtenis. HAAGSE POLITIERECHTER. Het zwarte schaapD. H. te Lei den verhandelde een schaap, dat naar hij wel wist, clandestien zou worden geslacht. De Officier constateerde dus dat verdachte op deze wijze de ver keerde slachterij hielp, waarvoor hij 160 boete of 3 maanden hechtenis en voorwaardelijk twee maanden ge vangenisstraf eiste. De rechter ver oordeelde tot 150 boete of 2 maan den hechtenis en voorwaardelijk twee maanden met twee jaar proef tijd. Zonder bon gekocht. P. P. W. te Lisse zat om grondstoffen verlegen en had toen zonder bon gekocht, het geen hij nodig had. Omdat het geen zwarte handel betrof, wilde de Offi cier volstaan met ƒ40.boete of 20 dagen hechtenis. De rechter veroor deelde conform die eis. Aetherklanken DINSDAG. HILVERSUM I, 301 meter. 7.00 Nieuws; Ocht.gymn.; 7.30 Gr.pl. 8.00 Nieuws; Gr.pl. 9.00 Lichtbaken. 9.30 Chopin. 10.00 Kleutérprogr. 10.30 Het huisje aan de Sloot", Schetsen uti de roman van Carry v. Bruggen. 11.00 Gr. pl. 11.40 Vioolson. Schubert. 12.03 Metr. Orkest. 12.30 Weerover- zicht. 12.55 Zonnewijzer: Louis Da- guerre, uitvinder Daguerréotypie. 13.00 Nieuws, sopraan en piano. 13.45 Uit de Bijbel. 14.00 De fortuinlijke Kist. Zangspel v. Joh. Wagenaar. 14.30 Parijs-praatje. 15.00 Muz. sprookje. „Peter en de Wolf", Prokofief. 15.30 Gr.pl. 16.00 Ziekenbezoek. 17.00 Na Schooltijd. 17.45 Overzeese Kroniek. 18.30 Strijdkr. 19.00 Neiuws; Viool en orgel. 19.45 Niwin. 20.00 Nieuws. Ge wone Man. Lucia di Lammermoor, Donizetti. 22.15 Beethoven, Grieg. 23.00 Nieuws; Strijkkwartet in Cis, op. 131 Beethoven, Cal vet Kwartet. HILVERSUM n, 415 meter. 7.00 Nieuws: Gr.pl. 7.50 Dagopening, Dr. J. C. A. Fetter. 8.00 Nieuws; Gr.- pl. 8.45 Chopin, Chabrier. 9.15 Mor genwijding, Ds. J. Loos, N.-H. Pred., Hilversum. 9.30 Waterstanden; Gr.pl. 10.30 Vrouw tot vrouw. 10.35 Pablo Casals. 11.00 Christine Bévort, alt en P. Palla, orgel: Negro Spirituals. 11.45 Hondenprogr. 12.00 Lichte Z.-Afr. muziek .12.30 Weerpraatje; Bing Cros by. 13.00 Nieuws; Gr.pl. 13.45 Ned. Liedjes. 14.05 Mieke Melcher op vi site. 14.20 La Bohème, Puccini. 16.15 Aurora's Bruiloft, balletmuz. v. Tsjai- kofsky. 16.40 Schoolbel. 17.00 H.B.S.- Schoolkoor, Haag. 17.20 Skymasters. 17.45 Int. Tenniswedstrijden. 18.00 Nieuws; Tom Erich. 18.30 R.V.U. 19.30 Stafmuziekcorps A'damse Pol. 20.00 Nieuws. 20.15 Jubileumtrein. 21.50 Romancers. 10.35 Trio in Es, voor kla rinet, altviool en piano, Mozart. 23.00 Nieuws. Olymp. overpeinzingen. 23.20 Grpl. Zwemmen ls een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordt! Leldse Reddingsbrigade

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6