MAANDAG 5 JULI 194S DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Eerste plechtige H Precies op tijd, om 7 uur, arriveer de de neomist, de weleerw. pater J. V Egmond van de Sociëteit van Maria (Maristen) aan het Tolhek, waar de R.K. Harmonie „St Matthias", als mede de afgevaardigden van alle* R.K. verenigingen, en de traditionele ruiters stonden opgesteld, om hem een glorieuse intocht in Warmond te bereiden. In het eerste rijtuig had den behalve de neomist plaats geno men de burgemeester, jhr mr L. E. M. von Fisenne, de eerw. kapelaan de Greef, zuster Mathilde, een zuster van de neomist, terwijl in het volg- rijtuig de overige familie gezeten was. Aan de grens van Warmond, nam de burgemeester het woord om de feesteling a's hoofd van de gemeente, namens de gehele burgerij van harte •welkom te heten. Hij feliciteerde de neomist met zijn hoge uitverkiezing en wenste hem toe, dat zijn priester schap vele rijke vruchten zou af werpen. Hierna werd de stoet ge formeerd, die langs huize St. Li- duina" gaande alwaar de eerw. zustter op het bordes stonden opge steld bij de Parochiële school pauseerde, om de daar aanwezige kinderen onder leiding van het on derwijzend personeel gelegenheid te ge\|pn de neomist hun huldeblijken aan te bieden. Er werd een meerstemmig wel komstlied gezongen. Door twee bruid jes werd de neomist een mooie bloe menmand aangeboden, waarna een der leerlingen een zegebede op rijm declameerde. Vervolgens werd weer een meerstemig lied ten gehore ge bracht, waarna de neomist de kin deren toesprak. Zelf heb ik al dus spr. verschillende malen op dezelfde plaats als jullie gestaan, om een jonge >priester in te hajen. Ik vraag me af, hoevelen van jullie hier over jaren als priester zullen staan. Niet dat allen priester of zuster kun nen worden, doch ik wens deze school toe, dat 't gegeven moge zijn, dat vele leerlingen zullen worden uiiverkoren en Gods roepstem zullen vo'gen. Onder het zingen van „Lang zal hij leven' werd de toch dcor het rijk- bevlagde dorp voorgezet om een einde te vinden op het plein voor de kerk, alwaar bruidjej stonden op- geste1 d, o.l.v. de' eerw zusters, die de neomist, langs een haag van bruid jes, die in het middenpad aan weers zijden een ereboog vormden, naar het priesterkoor leidden, onder het door alle gelovigen gezongen wel komstlied. In het priesterkoor sprak pastoor Oudejans een welkomstwoord waar in spr. zei, het zo goed te kunnen in denken, dat de de neomist verheugd was, om Warmond binnen te komen, de plaats waar hij geboren was. Uw hart moet overstelpt zijn van vreug de toen gij uw voormalige parochie kerk binnenging. Namens de pa rochie sprak de pastoor een woord van gelukwens. Nadat de neomist de zegen had ge geven, ving het plechtig Lof aan, wgar bij pater Wouters als diaken en kapelaan A. de Greef als subdiaken fungeerden. Gisteren werd de neomist door bruidjes bij en in de. kerk verwel komd. Hij begaf zich door een haag bruidjes naar de sacristie. Intussen hadden zijn familieleden plaatsge- VOORHOUT GROOT VOLKSDANS-FESTIJN. De club der Sassenheimse Volksdan sers bestaat één jaar. Dat was een reden om feest te vieren. Daartoe wa ren clubs uit Amsterdam, Rotterdam, den Haag, Monster, Wormerveer, Pijnakker, Kwintsheul, Alkmaar, Bos koop, Alphen enz. uitgenodigd hier aan deel te nemen. Nu mocht in Sassenheim deze de monstratie niet gehouden worden vanwege de Zondag, en was Voorhout de gastvrouw van al deze deelnemers. Er waren 260 deelnemers(sters) vanuit de bovengenoemde plaatsen. Van 121 was het pic-nic voor de- i. genen, die van verre waren gekomen. Midden op het Foreholte-terrein was een grote feestboom opgericht, waar omheen ook verschillende dansen werden uitgevoerd. Het programma was zeer geva rieerd, en de vele belangstellenden hebben dan ook volop genoten. Moge ook Voorhout spoedig over gaan tot het oprichten van een der gelijke club! Openluchtspel „De Oranje Brui loft". Zondagmorgen was er een r< bijeenkomst in het Parochiehuis, met F de besturen voor de Stands- en Jeugdorganisaties, om te komen tot het opvoeren van een «openlucht spel op 31 Aug. De burgemeester gaf een toelichting wat de bedoeling was en zag gaarne dat „Spel en Klank" alsnog bereid was een openluchtspel op te voeren. De kosten werden besproken, be zwaren geopperd, er waren optimis ten en pessimisten, maar alle von den het idee niet onaardig. Wie zal het betalen? Wat zal de recette zijn! Allemaal vragen waarop een definitief ant woord niet mogelijk was. Een werk comité of contactcommissie werd op richt die met „Spel en Klank" zal onderhandelen. Getracht zal wor den om met de kleinst mogelijke kosten een topprestatie te bereiken. Slaagt men, dan zal dus 31 Aug. het openluchtspel „De Oranje Brui loft" door de toneelvereniging „Spel en Klank" opgevoerd worden. Geboren: Maria L. C., d. van J. S. j Datema en H. J. Vink. Nicolaas A.. z. i van N. Bakker en P. J. Zuidhoek; Pe- tronella B. I., d. van J. G. Datema en P. C. J. v. d. Zwet. Elisabeth M. T., -J van J. J. v. Dijk en C. v. d. Nou- i and. Getrouwd: W. A. Heuzen en A. M. I v. d. Hulst^ Th. G. Kruijs 23 j. en P. Langeveld 25 j. Visakten. Aan de gemeentesecre- j tarie zijn verkrijgbaar alle voorko- mende visakten geldig van 1 Juli tot 6 en met 30 Juli 1949. I. Mis te Warmond nomen in het .priesterkoor, waar ook de pastoor aanwezig was.. Terwijl het „Veni Creator" van Fr. Eggink werd gezongen begaf de neomist zich naar het altaar Als presbyter assistens fungeerde kape- aan H. van Drunen uit Leiden, als diaken pater A. Wouters, missie- procurator, a's sub-diaken kapelaan A. de Greef. In de kerk merkten wij nog op de burgemeester. Het zang koor o.l.v. de heer Th. de Hey, zong de Missa St. Jacobi van J. Nieland. De zang werd zeer verdienstelijk uit gevoerd. De feestpredikatie werd gehouden door pater A. Brouwer die als tekst had. gekozen de woorden van Paulus aan de Hebreëen: „Iedere hoge-pries- ter wordt uit de kring der mensen ge nomen en ten bate der mensen aan gesteld voor hun betrekking tot God". Hij ving aan met een hartelijke gelukwens aan de neomist en zijn fa milie en sprak zijn bewondering uit voor het doorzettingsvermogen van de neomist, omdat deze op volwassen leeftijd nog begon met zijn studies temidden van kinderen. De predi kant belicht verder hoe wij de pries ter moeten zien; a's priester en als mens. Hij wees erop, hoe wij met vertrouwen, tot de priester kunnen naderen, omdat ook hij en juist hij de strijd tussen natuur en ge nade ondervonden heeft en tot zijn dood toe, zaï blijven ondervinden. Na het Offertorium zong het koor het mooie ..Jesu dulcis memoria" van Kothe. Tijdens het communie-uit reiken door de neomist aan zijn fa milie zong het koor het „Ecce panis Angelorum" getoonzet, zoals wij ver namen, door wijlen de vader yan de neomist, die jarènlang dirigent van het zangkoor was. Na de H. Mis kwam, onder leiding van de heer Q v. d. Kerkhof, de forse Priestercanate van Dobbelmann, met als soilsten de heren C. Machen en Q v. d. Kerkhof. Het was een mooie plechtigheid, waaraan de goede koorzang het hare heeft bijgedrage. 's-Namiddags te 1 uur, bracht de afd. zang van de R.K. Toneel-, Mu ziek- en Zangvereniging „St. Mat thias" een geslaagde zanghulde. Een stroom van parochianen maak te 's-middags van de gelegenheid tot feliciteren gebruik. In het plechtig lof bedankte de neomist voor de vele en harta'ijke belangstelling die hij ondervonden had. Met een plechtig „Te Deum" werd de kerkelijke vie ring besloten. Terug uit Indië. Met de „Kota Baroe" arriveerde Vrijdagavond on ze plaatsgenoot A. J. v. d. Kerkhof, die ongeveer 2 y2 jaar geleden als O.V.W.-er naar Indië vertrok, in de Lloydhaven te Rotterdam. Zaterdag 4 Juli te half twaalf kwam hij in zijn ouderlijke woning aan, die, ter ere van de thuiskomst, herschapen was in een bloementuintje. 's Avonds kwam het bestuur van de „Niwin" hem feliciteren met zijn behouden thuiskomst. Zij deelden mee, dat het bestuur het plan koes tert om, zodra er een flink aantal van de 39 jongens van Warmond, die in Indonesië vertoeven, huiswaarts is gekeerd, een gezamenlijke feest avond te beleggen, opdat ook aan de laatst thuiskomende die ont vangst wordt bereid, die aan de eerste is gegeven. De gelukwensen van het „Niwin" besiuur gingen vergezeld van een smakelijke taart. HILLEGOM K.A.B. Zondag werd feestelijk herdacht, dat de heer J. Raamsveld 25 jaar geleden tot bestuurslid werd gekozen van de K.A.B. afd. Hillegom (vroeger R.K. Volksbond). Bijna een kwarteeuw vervulde de heer Raams veld de taak als secretaris der afd., van de plaatselijke onderafdelingen van Herwonnen Levenskracht en van het Kanunnik J. G. van Schaikfonds. In de St. Martinuskerk werd een H. Mis van dankbaarheid opgedragen, terwijl in het gebouw der K.A.B. aan de Hoofdstr. van 11.3012.30 een drukbezochte receptie plaats had. Verkoping. Ten overstaan van notaris D. Lodder had in hotel Sister- mans de volgende verkoop bij afslag plaats: Perceel Weeresteinstraat 5, ko per G. Heeinskerk voor 4600; Perce len van den Endelaan 24, koper P. G. L. van Lierop q.q. voor 4500. Per celen Leidsestraat 50 t.m. 60 (even nummers), koper J. Guldemond voor 19.600; Perceel Leidsestraat 161, ko per A. A. de Groot q.q. voor 3000. Perceel Loosterweg II 54, koper P. J. W. v. Til voor ƒ.2110. Alle kopers wonen te Hillegom. R.K. Tuinbouwschool. De com missie van toezicht op de R.K. Lagere Tuinbouwschool, die op 1 Sept. zal worden geopend is samengetseld als volgt: voorz. Jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden leden: G. Meskers te Zilk, M. J. Mesman te Lisse en J. G. Stokman te Hillegom (namens de L.T.B.); R. van Dijk te Lisse, P. de Groot te Vogelenzang, B. Warmerdam te Hillegom,en C. Witte- man te Zilk (namens St. Deus Dedit). Personalia. Voor het examen H. E.S. B slaagden de dames A. Schouten en A. Langeler en de heren A. Veldh. van Zanten en C. van Dijk. LISSE 25-JARIG JUBILEUM J. H. M. BULTEN. In verband met zijn zilveren ambts jubileum in dienst der gemeente Lis se werd de heer J. H. M. Bulten op hartelijke wijze gehuldigd. De raads zaal was smaakvol met groen en bloe men versierd. Nadat de familie Bul ten in de Raadszaal had plaats, geno men sprak de burgemeester de jubi laris toe en memoreerde zijn ambte lijke loopbaan en wees in het bijzon der op de prettige samenwerking die hij mocht ondervinden ten tijde, dat de heer Bulten waarnemend secreta ris der gemeente was. Namens het ge meentebestuur overhandigde d* bur gemeester een enveloppe met inhoud. Tevens werd aan mevr. Bulten een bouquet bloemen aangeboden. Namens het gemeente-personeel ge waagde de secretaris, de heer M. van Dijk, van de amicale wijze, waarop de jubilaris steeds met zijn collega's weet om te gaan, van zijn rechtvaardig heidsgevoel en plichtsbetrachting. Hij bood hem een mooi thee-servies aan, als aandenken van het gehele-perso- neel op het gemeentehuis werkzaam. De heer Tibboel dankte de jubilaris voor de juiste onpartijdige voorlich ting welke hij eerst als raadslid en thans als wethouder van hem mocht ontvangen. De heer van Zonneveld, directeur van het Gasbedrijf, sprak namens het personeel van de gas- en waterbedrijven en bood hem een fraaie bloemenmand aan. Ten slotte sprak de directeur van Openbare Werken, de heer Th. M. van der Eerden, namens zijn dienst en namens de ontspanningskas van het gemeentepersoneel. Ook deze spreker bood een keurig bloemstuk aan. De heer Bulten dankte voor de vele goede woorden, welke tot hem gericht waren en voor de vele blijken van be langstelling. Hierna werden verver singen aangeboden en bleven allen nog geruimen tijd in een gezellige sfeer bijeen. Naar wij vernemen heb ben ook andere organisaties van hun belangstelling blijk gegeven. Brandweerwedstrijden. Zater dagmiddag had op het gemeentelijk sportpark te Lisse een brandweer wedstrijd plaats, tussen de winnaars van de kringwedstrijden in klasse C. Aan deze wedstrijd namen een 7-tal brandweerkorpsen deel, die elkaar fel bestreden. De uitslag was: 1. Lekkerkerk; 2. Leerdam. 3. Glas fabriek Schiedam, 4. Hillegom, 5. Glasfabriek Leerdam, 6. Dordrecht en 7 Oostvoorne. De brandweercorpsen van Lekker kerk en Leerdam zullen door hun behaalde successen worden uitge zonden naar de landelijke wed strijd, welke te Bussum op 24 Juli a.s. gehouden zal worden. Speed way-races. Woensdag 14 Juli a.s. zullen op het gemeentelijk sportpark speedway-races worden gehouden. De Windmolens zullen uitkomen tegen de Vliegende Hol landers. Het belooft een spannende race te worden. Jubileum. De heer A. Leefkens, hoofdassistent van de Directe Be lastingen, alhier, zal op 14 Juli a.s. de dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de rijks belastingen. Geslaagd. Mej. M. S. Schra- vendeel slaagde voor het examen acte onderwijzeres. OEGSTGEEST Raadslyid van der Poel neemt ont slag. De heer J. J. van de Poel heeft .bedankt als lid der K.V.P., en naar aanleiding hiervan heeft hij ook ontslag gevraagd als lid van de ge meenteraad. SASSENHEIM K.V.P.-appèl. Vrijdagavond opende de heer Weusten deze de monstratie. Met 'vreugde over de opkomst verwelkomde hij mej. Nolte en de heer Jac. Bakker, als spre kers. De heer Bakker, het woord verkrijgend, sprak over de belang rijkheid der a:s. verkiezingen. De verantwoordelijkheid van ons ka tholieken is groot. Laten we luiste-» ren naar de stem van Z.H. de Paus om vooral onze eenheid te bewaren. Een sterke K.V.P. is landsbelang. Ge meenschappelijk kunnen wij bouwen en meewerken aan het welzijn van ons volk. Bepaalde groepen zijn niet altijd ten volle tevreden, doch laten zij dit terzijde stellen. Uw belangen zijn het best gewaarborgd bij de K. V.P. Ei^ staat een vijand klaar, die nog erger is dan het Nazi-beest. De K.V.P. staat pal. Zij strijdt met iede re waarachtige katholiek tegen dit verderfelijk communisme. Dit moet en kan. Een goede onderlinge ver houding tussen werkgever en werk nemer moet de basis zijn voor een so ciale vrede. Waar blijven wij als iedere groep die niet tevreden is, met een eigen lijst uitkomt? Wat Wel ter over Indië in zijn program heeft staan is hetzelfde als dat de K.V.P. Een warme hulde bracht spr. aan onze Min. Pres. dr. Beel voor zijn buitengewoon zware arbeid in hel regeringsbeleid. (Enthousiast ap plaus). Spr. besloot met een opwekking zijn stem te geven aan de mensen, die ons dit goede regeringsbeleid hebben gegeven. Na een pauze werd door leerlingen van de Don-Bosco Mulo een decla- matorium gebracht wat voortreffe lijk -van schone zegging en voor dracht was. De heer Weusten kondigde mej. Nolte, die de ernst van deze ver kiezingen besprak. Zij vergeleek het Indië-probleem met een gezin, waar in een kind verkeerd wil. De een wil het kind slaan, de ander wil het los laten. Het beste is de middenweg, tact en geduld, om zodoende het ver trouwen te herwinnen. Dit is wel de moeilijkste weg, zij eist het meeste geduld. De K.V.P. gaat deze weg. Laten wij dit streven blijven steunen en de eenheid bewaren. Voor Italië is veel gebeden. Nog meer moeten we voor onze verkiezingen bidden. Met een gedicht van Wim Snitker besloot spreekster haar betoog. Een dame uit het publiek bood bloemen aan. De voorzitter vroeg een gebed voor mr. P. Aalberse, die van de H.H. Sa cramenten der Stervenden was vqor- zien. Dank bracht hij aan de spreekster en spreker van deze avond. De K.V.P. moet één blijven. Men tracht deze eenheid te verbreken. De groep Wel ter maakt veel propaganda en ook andersdenkenden voeren propagan da vóór Weiter. Zij zullen juichen als onze partij gescheiden wordt. Laten we trouw zijn aan de partij. Dir. biedt ons de beste waarborg voor de toekomst. Personalia. De heer J. A. J. Roo- zen slaagde te den Haag voor het exa men Kennis van de Sociale Verzeke ringswetgeving. STOMPWIJK Kath. Thuisfront. Ruim 250 toe schouwers hebben het nuttige met het aangename verenigd en steunde met een financieel offer Kath. Thuis front en met aanmoedigingskreten hun voetballers met als resultaat, dat St. Bemardus 2 en St. Boys 4 winst punten behaalde en Kath. Thuisfront 58.05 in ontvangst kon nemen. De strijd St. Boys' 3St. Bemardus 3 eindigde in 22 gelijk spel. Het 2e elftal won met 10 van St. Bemar dus 2. De wedstrijd St. Boys 1—St. Bemardus 1 verliep als volgt: Direct na de aanvang wordt al een goede aanval gelanceerd op het St. Boys- doel. Als de keeper de bal uit een mooie voorzet wil grijpen, duikt plot seling een St. Bernarausman op, die de bal over de keeper heen in het net werkt. #Dit is n veelbelovend begin. Aangemoedigd door dit succes gaan de St. Bemardusmensen voort. Ook St. Boys krijgt de smaak te pakken en zet menige aanval op. Echter ont breekt nog net het kleine beetje „tem po" wat succes kan brengen. De ge lijkmaker komt nog voor de rust, als een goede through-pass in volle ren door de r.-buiten onhoudbaar wordt ingezet. Na de rust neemt St. Boys het spel in handen. Regelmatig zitten zij voor het St. Bernardus-doel. De verdediging van St. Bemardus is in goede vorm en vooral de keeper weet zijn mannetje te staan. Ook de aan vallen van St. Bemardus zijn vrij ge vaarlijk. Beide elftallen werken hard om het winnende doelpunt te maken, waartoe St. Boys de meeste kans heeft gehad. Onder grote spanning blaast de scheidsrechter het einde en blijft de stand 11. De sttind van de com petitie is thans SJZ 5, St. Boys 4 en St. Bemardus 3 punten. VOORSCHOTEN VLIEGTUIG GEVERBALISEERD! Op Vrijdag 25 Juni j.l. cirkelde een vliegtuig zo laag boven Voorschoten, dat verschillende inwoners angstig uit hun huizen kwamen lopen. Het is de Rijkspolitie nu gelukt de beide pilo ten op te sporen en tegen hen is pro ces-verbaal opgemaakt. Uit Indië terug. Ook Voorscho ten was Zaterdag in feesttooi, vanwe ge de aankomst van de „Kota Baroe", die 13 Voorschotense jongens in hun gezinnen bracht en daarnaast nog 4 jongens, die aan het Marirekamp re patrieerden. Met hun bagage arriveer den deze *17 jongens om ongeveer 12 uur aan het Marinekarnp, waar de 4 jongens werdep afgezet w.-arna de bus haar weg vervolgde door het vlaggende dorp. Overal stonden groepjes mensen bij de woningen der terugkerende het gelukkig wederzien af te wachten.-Om half twee had men in de Stadwijkstraat de laatste re patriant thuis bezorgd en keerde de rust in het dorp terug, om echter, 's avonds om kwart over acht weer verstoord te worden, toen de harmo nie „St. Laurentius", zojuist van het priesterfeest uit Leiden teruggekeerd, een rondgang door het dorp maakte en bij alle huizen der gerepatrieerden een serenade bracht. Het laat zich begrijpen dat niet alleen de herenig de gezinnen hun belangstelling hier voor toonden. Als« bijzonderheid zij nog vermeld, dat in het gezin Lam- boo, Leidscheweg 38, drie zoons tege lijk terugkeerden. ZOETERMEER Geboren: Gerardnia Maria Jose- phina, d. van C. H. van Swieten en H. G. van Dorp. Hermenius, z. van H. W. Koning en W. C. de Jong. Gemma En- gelbertha Maria en Petronella Flora Maria drs. van J. A. Vollebregt en M. F. Zwetsloot; Sjouke, z. van A. Vetheij en M. Zwijnenburg; Johannes Bemardus, z. van B. W. Tilburg en G. F. Zwakkenberg; Jacobus, z. van C. J. Gouweleeuw en W. Wensveen. Ondertrouwd: W. Zegwaard 25 j. te Nootdorp en J. M. van der Tas 23 j.; J. de Ruiter 27 j. te 's-Gravenhage en A. J. van der Velden 24 j. Anjer-actie. De opbrengst van de anjeractie ten bate van het Prins Bernhardfonds bedroeg ƒ74.95. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Bij het vissen te water geraakt. Zaterdagmiddag, omstreeks 3 uur, geraakte de 11-jarige verpleegde uit de Martha-Stichting, H. de J.. toen hij in de Rijn. ter hoogte van de geref. kerk, aan het vissen v/as, te water. Hij verdween kopje onder. Enkele vriendjes van hem namen de benen, terwijl er een bij zijn positieven bleef en het genoegen smaakte zijn vriend je er uit te halen. Eij de fam. V. werd de jongen van droge kleren voorzien en weer wat op verhaal gebracht. BOSKOOP DAT VERGETEN WIJ ONS LEVEN NIET. Reeds enkele dagen leefde heel Boskoop in spanning, wanneer de repatrierende militairen (18 in ge tal) te Boskoop zouden arriveren. Zij komen wel, zij komen niet. Eerst 1 Juli, toen 2 Juli en tenslotte, ja hoor, 3 Juli beslist. Efe debarkatie begon om 9 uur. Hoe laat zouden zij te Boskoop zijn? Meerderen waren de bus tegemoet gereden en velen stonden aan de grens der gemeente, alwaar de eerste ontvangst zou plaats hebben, te wachten. Jammer, dat door deze vertraging geen muziek korps beschikbaar was. Het gehele dorp vlagde en reeds vroeg kon men zien, dat er „iets aan de hand" was, totdat tegen 12 uur de bus in zicht kwam en een gejuich weer klonk. „Daar komen ze". Na een kort welkomstwoord, ging het stap voets, geëscorteerd door auto's, mo torrijwielen en rijwielen naar het Raadhuis, waar burgemeester, wet houders, secretaris en anderen hen op hetbordes reeds stonden op te wachten. Het was een gewuif van handen en geroep van alle kanten. Het werd een triomphale intocht. Na het vertrek van de bus met nog enkele militairen uit Hazerswou- de, verwelkomde de burgemeester onze jongens met enige hartelijke woorden en verklaarde vol waarde ring te zijn voor hetgeen zij voor ons Vaderland in Indië hadden ge daan. Ds. de Leeuw, sprekende na mens de gehele Boskoopse geestelijk heid heette hen eveneens van harte welkom en bracht dank aan de Al lerhoogste voor hun behouden thuis komst en verzocht hen, Zondag, ieder in eigen kerk, deze dank aan Hem nog eens persoonlijk te willen brengen. Lt. de Ruijter dankte, in naam van allen, voor deze geweldige ontvangst. Met het zingen van twee coupletten vap het Wilhelmus werd deze buiten-ontvangst besloten. Vervolgens werd de militairen in de Raadszaal koffie geserveerd, al waar wel een ongewone raadszitting werd gehouden, nu de zetels onzer vroede vaderen waren bezet met bruingebronsde kerels in khaki. Kapt. Verweij verhief zich van zijn wethouderszetel en sprak de jon gens toe. H\j meende dat van meer deren hun verwachtingen te hoog waren gespannen, doch hij moest hen er op wijzen, dat de baantjes hier ook. niet voor het opscheppen liggen en zij zich zullen moeten aan passen, hoewel al het mogelijke zal worden gedaan de O. V. W.'ers te helpen, v/at zij iaok wel verdiend hebben. De dpi. doen nu wel het zelfde werk doch onder andere om standigheden. Bij verhindering van de voorzitter van het welkom-comité deelde de heer v. Tol mede, dat a.s. Vrijdag een welkomstavond wordt gehouden waar hij alle repatrieren- den verwacht. Tenslotte verklaarde Lt. de Ruijter, nu geen woorden te kunnen vinden, om zijn gedachten te uiten, doch meende namens allen te spreken, wanneer hij zegt: „Dit ver geten'wij ons leven lang niet". Het begon reeds in Hoek van Holland, vervolgens Rotterdam en tenslotte thuis in Boskoop. Het was overwel digend. Uit deze ontvangst blijkt, aldus spr., dat. wij geen vergeten le ger zijn maar midden tussen het volk staan en met deze wetenschap tot alles in staat zijn. Met een „tot Vrijdag" namen allen afscheid en werden „de jongens" per auto naar hun woning gebracht, alwaar de ontvangst in de familiekring van zelfsprekend meer tijd in beslag kon nemen. HAZERSWOUDE (Dorp) Terugkerende militairen. Zater dag was het voor onze dorpsbewo ners een blijde dag. Immers het s.s. „Kota Baroe" was aangekomen te Rotterdam en bracht drie van onze dorpsgenoten uit Indië terug, die daar hun vaderlandse plicht hadden vervuld, als oorlogsvrijwilliger. Des morgens vroeg werden de vlaggen al uitgestoken. De buren en bewoners van de „Dam", (ook Êazerswoude be zit een Dam) hadden een erepoort gemaakt, van groen, oranje en rood, wit en blauw Ook hadden de bewo ners van het Westeinde gezorgd voor een feestelijke versiering. Hoe meer het tegen twaalven liep, hoe rumoe riger het in de Dorpsstraat werd. Om ongeveer kwart over twaalf kwam de .autobus door het dorp gereden, vanuit de richting Boskoop, en bracht Cor van der Aar, Jan van Rijssel en Heite Wouda tot vlak bij hun ouder lijke woning. Wij kunnen niet be schrijven hoe de ontvangst was. Deze was, wat wellicht is te begrijpen, hartroerend. Er ligt echter ook een diepe schaduwzijde over dit weer zien. Zij vertrokken met hun vieren en kwamen met hun arieën terug. Jan van Veen keerde niet terug, maar heeft zijn leven moeten geven in In dië. In aansluiting op dit bericht brengen wij even onder de aandacht dat de officiële begroeting zal plaats hebben a.s. Dinsdag (dus morgen) in het gymnastieklokaal, aanvang des avonds om 7.30 uur. Het comité zal dan een huldeblijk aanbieden. Er volgen enkele korte toespraken. De avond wordt verder opgeluisterd met muziek, zang en aan het einde van de avond klatert de spraakwaterval. Tevens wordt herdacht de vriend, die zijn leven liet voor de bevrijding. OUDE-WETERING Motorboot convooitocht. Niet tegenstaande in de afgelopen week de weersomstandigheden van die aard waren, dat op geen grote deelname aan de -convooitocht, georganiseerd door de Unie van Watertouristen kring Haarlem, gerekend kon wor den, is dit buiten verwachting nogal meegevallen. Vele deelnemers waren nog geheel onbekend met deze mooie waterrijke en natuurschone omge ving, maar aan het einde van de tocht waren zij vol lof over het vele mooie dat zij gezien en genoten hadden. Zaterdagavond waren deze boten in de haven nabij het paviljoen „De Brasem" gemeerd en de een was nog mooier en luxueuser ingericht dan de ander. Het geheel gaf een le vendige drukte en een fleurige en kleurrijke aanblik. In het paviljoen zelf had een reünie van de deelne mers plaats. Een groot orkest zorgde met beschaafde muziek voor een feestelijke stemming. Na dit aange naam verpozen zorgde een verkwik kende nachtrust, dat allen Zondag morgen weer opgewekt aan de start verschenen en werd koers gezet naar de Kagerplassen, waarna men in de namiddag de terugtocht aanvaardde. Vanzelfsprekend genoot dit grote convooi een ongekende belangstel ling en was een sprekende reclame voor de schoonheid van eigen land, waar ook deze omgeving, mits men het zien wil, zo rijk aan is. ROELOFARENDSVEEN Op de thuisreis. Alhoewel Zaterdag niet bij de terugkerende militairen in dit blad genoemd, zul len behalve G. C. Kuipers en Jan Kuipers, nog met de Indrapoera huis waarts keren uit Indië H. J. Turk, J. Huigsloot en Koos Koek. Voorts op 13 Juli met de „Zuiderkruis" Th. Hoogenboom Cz. TER AAR Reis Ouden van dagen. Na veel voorbereiding was dan de dag geko men, waarnaar de ouden van dagen en invaliden uit onze gemeente ver langend hadden uitgezien, aangebro ken. Allen zijn zjj 's morgens van hun woning afgehaald en men verzamel de zich op het terrein van de heer P. Langhout om vandaar met zes auto bussen de reis te aanvaarden. Slecht weer en pech schijnen bij deze tocht traditie te zijn. Nauwelijks een tien tal K.M. op weg zagen zij deze ver sperd door een gesüpte grote tankwa gen. Een noodzakelijke omweg gaf veel vertraging er was oorzaak, dat het programma, zoals dit was klaar gemaakt, niet geheel tot uitvoering kon komen. Dit alles echter was niet in staat om de stemming ook maar enigszins te drukken. De tocht door de mooiste streken van Utrecht en Gelderland gaf zoveel afleiding en bood zoveel schoons, en de puike ver zorging en royale tractatie gaf zoveel voldoening, dat iedere deelnemer (ster) een bijzondere dag beleefde. Teruggekeerd op de plaats waar de tocht was begonnen wachtte de ouden van dagen een zeer verrassende ont vangst. De R.K. Muz.Ver. „Arti" had zich opgesteld en ontving met vrolij ke marsmuziek de reizigers. Ook een grote menigte belangstellenden had zich ter plaatse verzameld. De burge meester sprak hier een dankwoord en de heer A. Kammeraat sprak als deel nemers namens allen, die de dag had den meegemaakt, dankwoorden tot het comité voor alles wat zo ruim was geboden. ZOETERWOUDE K.V.P. Hedenavond half acht spreekt voor de afd. Zoeterwoude de heer J. J. M. van Breukelen in het parochiehuis over: „Het belang van de Tweede Kamerverkiezingen in 1948". LAATSTE BERICHTEN UITVAART PROF. AALBERSE. De uitvaart van prof. mr. P. J. M. Aalberse zal plaats hebben op Don derdag a.s. om half elf in de kerk der Heilige Familie op 't Kamper foelieplein te Den Haag. De plech tige teraardebestelling is in aanslui ting hierop vastgesteld om 12 uur op de R.K. begraafplaats aan de Kerk hoflaan te Den Haag. SCHEEPSBERICHTEN. ABBEKERK, 5 Juli van Sydney te Melbourne; ALDABI, 4 Juli dwars van Gibraltar; ALETTA, 2 Juli van Cebu te Balik Papan. 3 Juli naar Ma cassar; ALPHACCA, 3 Juli van Mar seille; AMSTELKERK, 3 Juli 300 mijl Nrd vanLas Palmas; ARKEL- DIJK 5 Juli van New York te Tam pa; ARNEDIJK 3 Juli van Antwer pen naar New York; AXELDIJK pass. 4 Juli St. Miguel; BREDA, 4 Ju li te Callao; Congostroom, Juli te Bordeaux; COTTICA, 3 Juli van De- marara naar Trinidad; DELFT, 4 Juli te Antwerpen; DORDRECHT pass. 3/7 Finisterre. 504e STAATSLOTERIJ. 4e klasse, le lijst. 1500.— op 10279. 1000.— op 14138. r 400.— op 8566, 8775, 11040, 17153. 100.— op 2304, 13981, 16759, 18307. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. TWEE HAVENONGELUKKEN TE ROTTERDAM. Gistermorgen is de 34-jarige ijzer werker J. Serier van de Kerkedijk te Rotterdam, op het terrein van Piet Smit aan de Stadionv/eg door een rijdende kraan meegesleurd. Hij raakte tenslotte beklemd tussen de kraan en een stapel ijzeren platen. By aankomst in het havenzieken huis bleek hij reeds overleden. Eveneens beklemd geraakte de 29-jarige bootsman Dirk Verboom uit Schiedam. Deze kwam tussen een zandknijper en de bodem van het sleepschip Srida, liggend in tie Spoorweghaven, terecht en viel be wusteloos neer. Ook hij bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. LEIDEN KRIJGT EEN KLEER MAKERSDAGSCHOOL. Sluiting van de avondcursus. Op de sluitingsavond van de avondcursus voor kleermakers, gis teravond in „Royal" gehouden, heeft c.m. wethouder van Schaik het woord gevoerd en medegedeeld, dat waar schijnlijk in October van dit jaar, of anders in het voorjaar 1949, in Lei den een dagschool voor kleermakers geopend zal worden. Vervolgens sprak de wethouder over het mooie beroep van kleerma ker en dankte de fa. Peek en Clop- penburg voor het gratis beschikbaar stelen van hun atelier tijdens de ge hele cursus. De heer W. van Zuiden opende deze goed bezochte bijeenkomst, waarna de heer Verhage; leider van de beëindigde avondcursus een toe lichting gaf bij de lichtbeelden, die vertoond werden, getiteld „Het ma ken van de colbert". Om 11 uur sloot de heer van Zui den deze avond met een bijzonder woord van dank- tot de heer Verhage, voor de goede wijze, waarop hij de cursus geleid heeft, en aan de Vak groep Kleermakers voor het beschik baar stellen van de lichtbeelden. MARKTBERICHTEN UTRECHT, 5 Juli. Paardenmarkt. Op de Utrechtse paardenmarkt werden heden aangevoerd 480 paar den. De prijzen varieerden voor: Luxe paarden van f 650 tot 825; werkpaarden van f 345 tot 600; oude paarden van 225 tot 400; paarden bo ven drie jaar van f 300 tot 550; paar den beneden 3 jaar van f 240 tot 470; veulens van f 80 tot 175; hitten van f 150 tot 600. De handel was kalm.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3