ENIGE FLINKE JONGENS Openbare Verkoping JleCefaantjeó ZATERDAG 3 JULI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA J Bioscopen Luxor. Nu de zomer halsstarrig uitblijft, kan men zijn verregende vacantie een beetje gaan opfleuren met een bezoek aan het Luxor-thea- ter, waar deze week de mooie kleu renfilm „Gibsy Wildcat" wordt ver toond. Het is de onderhoudende en vaak boeiende geschiedenis van rondtrek kende zigeuners, die door 'n moord, waaraan zij part noch deel hebben, worden opgejaagd en al spoedig in de kerker van een kasteel belanden. Alles draait om.een chari#ante jon gedame, die van adellijke afstam ming is en door de Zigeuners werd opgenomen by een scheepsramp aan de kust van de Zwarte Zee, bij wel ke gebeurtenis haar moeder de dood vond. De kasteelheer, een man die heel wat op zijn kerfstok heeft, her kent haar aan een medaillon en „eist" haar ten huwelijk, door haar ja-woord als enige mogelijkheid tot vrijlating van de Zigeuners te stel len. Een onstuimige jongeman doet intussen allerlei pogingen, om haar uit het kasteel te bevrijden en de film wint hierdoor zeer aan span ning. Na de nodige avontuurlijke voorvallen volgt dan vanzelfspre kend het happy end. Toegang boven veertien jaar. Lido. Wie Fernandel als „Acro baat in angst" gezien heeft, trekt onwillekeurig een vergelijking met George Formby en nu spijt het ons voor Fernandel, maar die vergelij king valt ten gunste van Formby uit. Dat ligt misschien wel aan de film zelf, waarin men niet weet of men de hoofdrolspeler au serieux moet nemen of niet. Het ig een raar ver haal, dat wij niet zullen trachten weer te geven, want het geheel is een groot raadsel. Heeft hij z'n ge heugen verloren of niet? Is hij krankzinnig of simuleert hy? Is hij maitre de l'hotel of markies, of acrobaat, of helemaal rjiets? Het zijn allemaal vraagtekens. Maar wat hij ook zijn moge, een acrobaat is hij niet, blijkens de capriolen, die hij aan trapeze uithaalt. Maar dat is trouwens niet belangrijk; het voor naamste in deze film is of men kan lachen. En dat kan. Daar zorgt Fer nandel wel voor! Voor 14 jaaij en ouder. Trianon laat deze week zien, hoe „Mademoiselle zich amuseert". Een tamelijk vermoeiend geval, want de jongedame in kwestie, die een doch ter is van een rijke Fransman met Amerikaanse allures en die dus meent, het geld te moeten laten rol len, wil zich amuseren met dag en nacht dansen op Jazzc-muziek. Zij schaft zich zelfs een eigen band aan, die dag en nacht achter haar aan holt, alsmaar muziek makend. Ten slotte raakt de jongedame in de knel doordat zij in handen va!t van een avonturier die pa geld wil afpersen. Maar dan is het alweer de eeuwig muziekmakende band, die haar weet te redden. Wie evenals „Mademoi selle" niet ontbijten kan zonder Jazz-muziek, hij kan zich met „Ma demoiselle" amuseren. Mits boven 18 jaar. In Casino „doet Opoe aan politiek". Wat „Opoe" doet, doet zij grondig. Eerst wast zij grondig, dan toornt zij hartgrondig tegen de eigenaren van de was-inrichting, houdt rede voeringen op zeepkisten en gaat ten slotte echt in de politiek. Zif komt zelfs in het Britse parlement en wordt „minister van vreemde za ken". Het is een dolle film, waarin van dik hout enorme planken wor den gezaagd, maar de dwaasheid is zo formidabel en de klappen, welke Opoe uitdeelt, zijn zó raak, dat slechts een grote Nurks zijn lachen kan houden. Een echte ouderwetse klucht. Rex heeft deze week het eerste gedeelte van de grote avonturenfilm „Zorro's zwarte zweep". Voor 14 jaar en ouder. LEIDSCHENDAM Geboren: Petrus Theodorus z. v. C. J. Baak en A. C. Groene weg; Cornelis Johannes Maria z. v. C. J. M. v. d. Nou weiand en A. C. Ubink; Willibrordus Petrus Josef z. v. C. v. d. Muysenberg en C. J. M. Dijtomans Albertus Johannes Petrus *Paulus z. v. F. J. Pluijmers en A. L. Ensink. Ondertrouwd: Jacobus C. Ammer- laan en Hendrika H. Hooijmans; Dirk Zwennes en Maria Keukenmeester; Nico.1 aas E. Ammerlaan en Anna M. Th. Smits. Getrouwd: J. Boon en Johanna G. Borsboom; Leonardos J. Hage en Rosalipe C. C. v. Arnhem. STOMPWIJK Hulp op de dag der verkiezingen. Om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn stemplicht te vervullen, worden de autobezitters verzocht hierbij te willen helpen. Zij kunnen zich opgeven bij G. Hoogeveen. Ook de zieken en gebrekkigen, die deze hulp nodig hebben, gelieven hiervan by dezelfde persoon opgave te doen. Thuisfront-competitie. Morgen worden gespeeld de wedstrijden Stompw. BoysSt. Bernardus le, 2e en 3e elftallen. De sporters spelen voor hun plezier en ten pleziere van anderen, van onze Stompwijkse jon gemannen, die trappelen van onge duld om weer wat uit de geliefde buurtschap in .het vaderland te ont vangen. Laat ae sportlui dus niet al leen voor hun plezier en de jongens in Indië niet van ongeduld trappelen. Distributie De uitreiking van de nieuwe bonkaarten zal plaats hebben op Vrijdag 9 dezer tussen 9.30-14.30 uur. Uitgereikt worden: kaarten K.L.O. of P 810 waarvoor overleg van stamkaar en losse inwisselings bon 808; toeslagkaarten M.D. 810-811 voor a.s. en jonge moeders waarvoor overlegd moeten worden de stam kaart en contrólekaart C.M. 703 of C.A. 802 of C.B. 808. VOORSCHOTEN K.V.P. Donderdagavond kwam de afdeling Voorschoten van de KVP voor een propaganaavergadering bij een. De opkomst van de leden was bevredigend. Direct na de opening kon de voorzitter, de heer A. W. C. v. Dongen ds verheugende medede ling doen, dat de afd., dank zij de gevoerde actie, met een 100-tal le den was uitgebreid. Hierna ging de voorz. over tot het houden van een kernachtig betoog aangaande de he dendaagse politiek en de politiek in de voor-oorlogse jaren. Na' de ope ningsrede van de voorz. werd het woord gegeven aan de heer dr L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Ka mer, die zeer uitvoerig de diverse as pecten van de politiek belichtte, op dat de kiezer straks weet, waarvoor hij stemt en dat hij niet als stemvee naar de bus gaat. Diverse vragen aan gaande het Indiëbeleid en de belan gen van de middenstand werden ge steld. Daar er nog tyd beschikbaar was, kon spr. vrij uitvoerig ingaan op deze punten, die zoveel geesten in beroering brengen. Bedrijfsschool Zilverfabriek „Voor schoten". De bedrijfsschool van de Zilverfabriek „Voorschoten" heeft een oudermiddag gehouden in dc bioscoopzaal van het Greenway Theater, alhier. Alle leerlingen wa ren met hun ouders uitgenodigd. Op 21 Juni i.l. was er door de stichting „Bemeter te 's-Gravenhage van 9 Candida ten een examen afgenomen, waarvan er 3 geslaagd waren. In *ijn openingswoord sprak de directeur, de heer C. J. A. Begeer, zijn dank uit voor de grote belang stelling ran de zijde der ouders. Hierna ererden enkel* bedrijfsfilm» vertoond en reikte i* directeur met •nige v*epasselijke woorden en ver maningen de dipicc.ia getuig- ••hr>ften .va de geslaagden uit. Hij JieeMe JUrrbij mede, da de Zilver- vfebriefc „Voorschots.'' de erigt in doe „>nd* is waar e*o bedrijfsschool is v"w »ti versmeden. QeSurtnde pause hadden de r'inv)«eigen volop gelegenheid oirr de exam.er.stukken, rapporten, werk boekjes en tekeningen van de ge slaagden te bewonderen. Het exa menstuk, een uit de hand opge werkt zilveren bonbonschaaltje, had veel bekijks. De verschillende vak bekwaamheden kwamen hierin goed naar voren. Van de geboden gelegen heid om met de leraren de vorde ringen van hun zoons te bespreken werd volop gebruik gemaakt. Nadat verversingen, thee met gebak, waren aangeboden werd de bedrijfsfilm van de Zilverfabriek vertoond. Een film van bijzondere opvoedkundige waar de, welke zeer zeker een goede in druk bij de ouders achtergelaten zal hebben. Een van de geslaagden, H. de Boer, sprak een woord van waardering voor hetgeen de directeur en leraren gedaan hadden om dit resultaat te bereiken. De heer Brusche, leraar practijk, mocht een extra dankwoord vergezeld van een lederen actetas van zyn jongens in ontvangst ne men, terwijl ook de aanwezige do centen bedacht werden. Namens de ouders sprak de' heer Verschuur een aanmoedigend woord tot de geslaagden. Hij bedankte de directeur, de heer Brusche en de tekenleraar de heer De Groot voor het gegeven onderwijs, hetgeen ver gezeld ging van een aandenken. Het muzikale gedeelte werd deze middag verzorgd door het Ziva-lid, mej. fr. de Keijzer. Politiebericht Door de Rijkspo litie te Voorschoten is. als verdacht van oplichting van grote geldsbedra gen, aangehouden de 26-jarige H. W. St. te Voorschoten. Hij deelde de slachtoffers mede, vertegenwoordiger te zijn van een goed bekend staande firma, brandkasten te kunnen kopen en daaraan flink te kurinen verdie nen. Achteraf blijk dit alles gefin geerd te zijn. De Rijkspolitie te Voor schoten. verzoekt diegenen, die even eens door St. gedupeerd zijn, of in het verleden geld aan hem hebben geleend, ook al hebben zij dit later terugontvangen, zich bij haar ten spoedigste te melden. WASSENAAR Sportdag Kajoma. Zondag 4 Juli a.s.«houdt de Katholieke Jongeman- nenvfereniging in de Sint Willibror- duaparochie „Kajoma" een sportdag op het* terrein van Blauw Z.wart aan de Katwijkseweg. Eenaantal groepen uit verschillende omlig gende plaatsen hj uitgenodigd om met elkaar de strijd te komen aan binden om de „Kajoma-wisselbeker". De Kajoma-leden zelf hebben op de trainingsavonden dapper getraind en het mag gezegd worden dat de Ka joma thans over een goede ploeg be schikt. De dag wordt besloten met een feestelijke prijsuitreiking en in gezellig samenzyn van leden en deel nemers in het R.K. Verenigingsge bouw. Ouden van dagen naar Rotterdam. Het jaarlijks uitstapje per auto voor ouden van dagen van Wasse naar zal volgende week Dinsdag plaats vinden. Als reisdoel is gekozen Rotterdam, waar de ouden van da gen misschien wel voor het eerst van hun leven kennis zullen ma ken met de Maastunnel.Met de nieuw ste Spido-salonboot zal 's morgens een rondvaart worden gemaakt door de Rotterdamse havens. Daarna wordt koffie gedronken in „Bellevue" in- Rotterdam. Via Overschie en Delft, dus langs de oude route, wordt terug gereden naar café Bijhorst bij het viaduct, waar, zoals ieder jaar, door de exploitant een gratis consumptie zal worden aangeboden. Op de Kerk- dam wordt tenslotte de stoet opge wacht door de muziekvereniging Ex celsior, die de ouden van dagen het dorp zullen binnenleiden met muziek. Autovervoer naar stemlokaal. De K.V.P. organiseert in Wassenaar op de dag der verkiezingen een auto- vervoerdienst voor katholieke kie zers, die bezwaarlijk te voet naar de stembureaux kunnen komen. Men belle daarvoor reeds nu nummer 2924 van de heer H. v. Dillen, Wassener- straat 11 of geve bericht aan de heer A. J. M. v. d. Klaauw, Crocusstr. 45. E.H.B.O.-diploma - Deze week werd door dr. Nuyens een examen LEIDEN WIE? Er bereiken het Secretariaat van ,.Dr. Schaepman" vele vragen, welke hierop neerkomen: „Moet ik stemmen, ik heb nog geen oproep". Antwoord: „Stemmen moeten allen, die in het „jaar 1924 of eerder geboren zijn, en „die op 31 December 1947 in de Bur gerlijke Stand in Nederland stonden „ingeschreven". Wie aan het bovenstaande voldoet moet stemmen en heeft een oproep te verwachten. Alle oproepen zijn verzonden. Wie er geen heeft ontvaftgen kan zich nog wenden tot de Burgerlijke Stand op het Stadhuis. Heeft men echter geen oproep en komt men op de kiezerslijst voor, dan kan men toch stemmen (natuurlijk aan hét Bureau waaronder men be hoort). In zodanig geval verschaft de Voorzitter van het stembureau een nieuwe oproep. Is de oproep verloren geraakt, dan geldt hetzelfde. Men meldt zich aan het Stembureau waartoe men be hoort en de voorzitter verschaft een nieuwe oproep. En zo: Stevent Leiden één op Juli zeven naar Lijst 1 No. 1. Maandag: belangryke berichten voor propagandisten en nadere in lichtingen omtrent ziekendienst en Centraal bureau. Bestuur „Dr. Schaepman". EEN PROPAGANDA- BIJEENKOMST VAN DE GROEP- WELTER. De groep-Weiter heeft gisteren een bijeenkomst gehouden in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Er waren twee sprekers, de he,ren ir. R. van Lissa Nessel uit Oegstgeest en H. Simons uit Den Haag. Beiden heb ben zich fel gekant tegen wat zij noemden „de Rooms-rode coalitie", tegen de economische en sociale po litiek van deze regering en speciaal tegen haar Indische politiek. Hoe had er dan geregeerd moeten worden en hoe moet er ip de toekomst gere geerd worden? Wie op deze vragen een duidelijk concreet antwoord had verwacht moet ongetwijfeld teleur gesteld zijn heengegaan. De heer van Lissa Nessel schetste de grote financiële tekorten in Ne derland en Indië, waardoor wij straatarm zijn geworden en onder een zware schuldenlast moeten le ven. Maar: was dat al niet zó na de oorlog, toen dezer regering het be wind ging voeren. Wij hebben onze bron voor deviezen, Indië, wegge smeten, riep deze spreker uit. „Weg gesmeten" en spreker verzuimde aan te tonen,» dat de huidige regering die deviezen-bron, zoals die voor de oorlog bestond, had kunnen behou den. Bovendien: Indië is gelukkig nog niet „weggesmeten" en zóver zai het ook niet komen, als de be doelingen van de regering-Beel zul len worden verwezenlijkt! Als de spreker zeide, dat de groep-Welter niet aanhangt de leuze: Indië los van Nederland, dan mogen wij verkla ren: de K. V. P. óók niet. Wij zijn het met hem eens, „dat Nederland geen Nederland meer zal zijn, zonder Indië, en Indië geen Indië zonder Nederland". Het verwonderde ons, dat deze spreker zijn gehoor eerst België voorhield als een land van belofte met zijn vrije economie, om daarna te waarschuwen voor de huidige Ne derlandse regering, die, krachtens de Benelux-overeenkomst, het Bel gische voorbeeld geleidelijk wil na volgen, wat aldus spr.. rampzalige gevolgen in stijgende lonen met zich zal brengen. Ook hier trof ops weer het gemis aan een positieve politiek. Wat tot 1946 verboden was, name lijk samenwerking met de S. D. A. P., mag nu üveens wel, aldus de tweede spreker, de heer Simons. Die samenwerking in een parlementair kabinet is nooit verboden geweest. En, toen er vele jaren geleden nie mand onzer nog over zulk eep sa menwerking dacht, waarschuwde de staatsman Nolens reeds, om niet te verklaren, dat het „nooit" daartoe zou komen. Het viel ons op. dat men zich op deze vergadering kantte tegen een uitsluitend Rooms-rode coalitie". Men wil dus blijkbaar wèl samen werking met de P. v. d. A.! Doch 00 eep bredere basis. Als het moge lijk is, als op deze wijze een regering kan worden gevormd, met een doel bewust program, wij ook, en de K. V. P. ongetwijfeld ook. Veel lie- :r een kabinet op bredere basis! De heer Simons wees op de grote offers aan mensenlevens: aan goe deren, aan geld, die Indië in de laat ste jaren heeft gevraagd. Maar: zouden die bij een andere politiek minder zijn geweest? Geen bewijs, geen schijn van bewijs zelfs werd voor zulk een veronderstelling ge geven. Spreker meende, dat aan de ko ninklijke rede van 7 Dec. 1942 door de regering-Beel een verkeerde in terpretatie wordt gegeven. Wat een mening is, waartegenover men met alle recht en reden een andere kan stellen! De moeilijkheden van in ternationale aard. waarmede de re gering-Beel in het Indië-vpaagstuk heeft te worstelen gehad, onder schatte deze spreker wel héél erg, toen hij o.m. onder applaus der ver gadering uitriep: „de Ned. regering had de Commissie van Goede Dien sten naar huis moeten sturen", en „als men Nederland had willen boy- afgenomen voor het E.H.B.O.-diplo- ma. De laatstgehouden cursus* EHBO onder auspiciën van het Rode Kruis stond onder leiding van dr van Her waarden en de heer J. T. v. d. Veen 12 Cursisten behaalde het diploma Het zijn de dames J. de Jong-v. Twist C. M. J. Winnubst. R. Holthoorn. L. Arntzenius, A. v. d. Werf, W. C. Hil- verink, D. Siersema, H. Eikenaar en de heren E. J. Schipper, J. M. Planye J. T. Laturey en A. v. Egmond. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leldan cotten, hadden we moeten zeggen: ga je gang maar". Spreker besloot met de hoop uit te spreken, aat er na de verkiezing zal komen een kabinet Gerbrandy. De vergadering werd geleid door de heer Wagenaar uit Nieuwe Wete ring. EINDEXAMEN. Hogere Burgerschool voor Meisjes 5- en 6-jarige cursus te Leiden. Geslaagd voor het eind-examen, afd. middelbare meisjesschool: I. van den Anker, Voorburg; M. J. A. van Baarle, Voorburg; A. M. Mey; J. A. Boursema; T. A. Bouma, Noordwijk aan Zee; M. A. Buising, Voorschoten; L. H. Burgersdijk; C. M. Hilbrands, Oegstgeest; M. P. Hosman; A. J. van de LIeuv, Leidschendam; L. E. J. Nieuwdorp; J. N. Ottevanger; E. Pieck; L. G. van Rijsinge, Voorburg; I. C. Schophuizen; C. M. E. Smit; G. Tèljeur; I. Verstelle, Voorburg; R. C. Vogel, Scheveningen; A. A. Wenne- kers, Voorschoten; G. de Wilde, Hil- legom; R. Berkenbosch; E. C. Boeke, Oegstgeest; E. Cosijn, Oegstgeest; M. A. F. van Eecke; I. A. A. Gravesteyn, Leidschendam; N. Y. de Haan, Oegst geest; M. A. van den Heuvel; S. M. Kloots; C. V. van Lissa Nessel, Oegst geest; W. M. C. Metselaar; J. Muller, Hillegom; M. Oort; M. J. Prangers, Hoogmade; E. Punt; J. N. Roest, Oegstgeest; H. A. Sannes; A. J Schal- lenberg; H. W. Veenstra; C. M. A. Vermeulen; H. A. J. Verschoor, Was senaar; S. J. M. van Zanten; N. A. E. Zwart. Waar geen plaatsnaam ver meld is, is deze Leiden. Afgewezen 2. EEN KOSTELIJK %STRASSBURGER-PROGRAMMA. Wie Strassburger het vorig jaar in Leiden gezien neeft, zal ongetwij feld in het programma oude num mers terugvinden. Dit is n.l. het ge val als Karei, Elly en mevr. Regina Strassburger optreden met hun klas sieke paardennummers, die overigens ten volle waard zijn twee keer ge zien te worden. Want het „paarden spul" moge dan in de laatste decen nia verschillende andere attracties rijker geworden zijn, de paarden blij ven toch de hoofdschotel vormen en de naam Strassburger is er garant voor, dat ze tot in de puntjes ver zorgd zijn. En het „hooggeëerde" pu bliek heeft getoond dit te waarde ren. Dit circus beschikt over een zeldzaam fraaie stal, met z'n Arabie ren, Noorse Fjordenpaarden, Gelder se goudvossen, Friese hengsten, Zweedse volbloeden, Engelse zwart bonten, Zeeuwse kolossen en grap pige ponny's, die feilloos op muziek en zweep reageren. Daarnaast is er veel te genieten van Farengo aan de zwevende mast, het jongleurs-trio, de 5 Rastelli op het trampoline en de „Chocolate Boys", een stel clows die de dol ste capriolen uithalen en zich door een gebrek aan goede smaak een keer vergaloppeerden. Een zeer byzou- der nummer is voorts het optreden van Karah Kawak, met zijn reuzen krokodillen en slangen, en natuur lijk een klinkend trapèzenummer, gecompleteerd met een muzikaal wonder, vier krachtpatsers, acroba ten op gelopperende paarden, baby olifanten en komische beren. Wie van het goede, oude circus houdt, om mooie paarden te zien, en bovendien genieten kan van een modern variété-programma, zal, als hij niet duizelig wordt bij een grie zelig nummer, deze dagen geen spijt hebben van een gang naar* het Schuttersveld, waar circus Strass burger tot en met Dinsdagavond voorstellingen geeft. DE EERW. HEER NICO BOON, die morgen om half tien in de paro chiekerk van de H. Leonardus, aan de Haagweg, zijn eerste H. Mi» zal opdragen. De eerw. heer Boon werd Zondag 27 Juni in de Kathedrale kerk van Nevers (Frankrijk) door Z.E. Mgr. Patrice Flynn tot priester gewijd en zal hedenavond om 7 uur in een feestelijke stoet van welpen, verkenners, gidsen en gymnasten van het station afgehaald worden, om in de parochiekerk een kort lof te cele breren. Zondag zal er van 1 tot 2 uur re ceptie gehouden worden in de pas torie terwijl het feest besloten wordt met een plechtig Lof, s avonds om zeven uur. LAATSTE BERICHTEN H.M. DE KONINGIN ONTSTEEKT FAKKEL. Hedenmorgqn ontstak H. M. de Koningin op de Ruigenhoek de fak kel, die- door een estafette van ver kenners naar de Goudsberg te Lun- teren wordt gebracht, waar heden middag om 4 uur de jaarlijkse lei dersbijeenkomst der Nederlandse padvinders geopend zal worden. Met deze toorts, die tegen 7 uur in Lun- teren verwacht wordt, ontsteekt men vanavond het kamipvuur, waarom heen zich naar schatting 1600 pad- vindersLeiders zullen scharen. IN SEPTEMBER ALGEHELE OPHEFFING PLAFONDLOON IN DE BOUWVAKKEN? In een gisteravond te Nijmegen gehouden bijeenkomst heeft de Mi nister van Wederopbouw en Volks huisvesting, mr dr. J. in 't Veld, meegedeeld, dat, wanneer de proe ven met opheffing van het plafond- loon in de bouwvakken, welke reeds enige tijd in Groningen en Amster dam genomen zijn, en waarmee thans ook te Nijmegen begonnen is, be vredigende resultaten hebben, ver wacht mag worden dat in Septem ber dit plafondloon in het hele land zal worden opgeheven. Berichten reeds geplaatst In een gedeelte onzer vorige oplage. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN1 WEDSTRIJD. De eindstand van de in café „Flo ra" te Noordwijk gespeelde drieban denwedstrijd om het persoolijk kam pioenschap van de Lisser Biljart- kring is als volgt: H. v. d. Voort 8 8 16 0.671 G. C. Degger 8 6 2 12 0.553 C. v. Dam 8 9 1 2 11 0.480 J. Diederiks 8 5 3 10 0.419 J. v. d. List 8 4 4 8 0.423 W. Slootbeek 8 2 4 8 0.424 J. Koelewijn 8 2 6 4 0.420 G. Haver 8 1 7 2 0.269 C. Slootbéek 88 0.253 De voorzitter van de Lisser Bil- jartkring reikte de fraaie Florawis- selbeker uit aan de heer H. v. d. Voort en overhandigde met een toe passelijk woord ook de overige prij- WEERS VER WACHTING ZUID-WESTELIJKE WIND. Meest zwaar bewolkt met voor namelijk in het Noorden van het land plaatselijk enige regen. Aanvankelijk zwakke, maar morgen matige Zuid-Westelijke wind. Iets hogere temperatuur dan vandaag. DISTRIBUTIEDIENST LEIDEN. Volgende week wordt een aan vang gemaakt met de uitreiking van bonkaarten K 810. Maandag 5 Juli te Hazerswoude (Rijndijk) voor zelfverzorgers en niet-zelfverzorgers (alle letters). Te Oegstgeest voor niet-zelfverzor- gers, letters A tot en met E. De lo ketten zijn geopend van 8.30 tot 12 uur en van 1.30 tot 4 uur. MARKTBERICHTEN TER AAR, 2 Juli. Groente. Snij bonen 1.15—1.90. Stek 0.55—0.85, Stambonen 1.051.70, alles per kg„ Peulen 2.707.40, Tuinbonen l.?0 1.33, Doppers 4.5.30, Kap.dopper» 2.50—4.70, Schokkers 4.90—5.20, alles der 10 kg., Komkommers 0.090.20, Bloemkool 0.05—0.53, alles per stuk, Bospeen 0.130.15 per bos, Sla 2. 2.per 100 stuks. Bosprei 0.11, Bos uien 0.060.16, alles per bos. Uien 0 35 per kg., Boskroten 0.060.14, Kroten 0.080.16, alles per kg., Sel derie 0.020.03, Peterselie 0.01, alles per bos, Spinazie 0.100.24, Aardap pelen 0.080.13, Andijvie 0.040.06, Sjalotten 0.09, Rabarber 0.03-0.04, Waspeen 0.150.16, Tomaten 0.20 0.92, Spitskool 0.120.13, alles per kg., Aardbeien 0.440.71, per doosje, en 2.502.70 per slof, Slavellen 0.25 per bak, Rode kool 0.070.09. Poste lein 0.050.15, Snijbiet 0.01, Zwarte bessen 1.30, alles, per kg. VEUR, 3 Juli Groente. Tomaten per K£r. 0.560.60, Komkommers IA 0.24—0.27, idem T 0.25—0.27, idem II 0.20—0.27, idem IIÏ 0.15—0.18, An dijvie 45.50, Postelein 812, Bloem kool I A 40—47. idem I 30—36, idem II 20—25, idem III 15—18, Peen 15—18, Peen 1318, Tuinbonen 1114, Stam bonen 1.651.69. KATWIJK AAN DE RIJN 2 Juli '48 Groentenveiling. Aardappelen bonken 9.29-11.80 gld, idem grote 10-13.40 gld, idem drielingen 8.40- 12.20 gld, idem kriel 5.20-8 gld, Sla 1 2.10-5.60 gld, idem II 1.90-2 g'd, Bospeen 10-17.60 gld, Waspeen I 9-17 gld, idem II 14-15 gld Tuinbonen 12 -31 gld Doperwten 39-08 gld Rabar ber 5.30-6 gld, Spitskool 16 gld, Kro ten 10-19 gld Boskroten 1.40-6.30 gld. Bosuien 3.70-9.90 gld, Peterselie 0,90-1.70 gld, Selderie 2.50-3.70 g/d, Bloemkool I 34-58 gld, idem II 24- 37, Aardbeien 1.20 gld Postelijn 10-16 gld. ROELOFARENDSVEEN, 2 Juli. Bloemenveiling. Alstroemeria 0.14 —0.39, Gladiolen 0.18—0.44, Colvillie 0.09—0.25, Esther Read 0.08—0.25, Leatris 0.220.81, Anglaia 0.06—0.18, Violieren 0.100.22, Anjers 0.06 0.15, Scabiosa 0.150.23, Goudsbloem 0.050.13 Leeuwbekken 0.080.15, Eremeus 0.861.40. Statice 0.11— 0.16, Zinnia 0.250.50, Begonia 0.43 0.50, Lelie Regale 1.402.J0, Rayo nanten 0.200.45 per stuk. Groentenveiling. Aardbeien 0.220.48 per Vj pond. Kropsla 1.70 3.70, Andijvie 4.006.10, Rabarber 6.00—10.00, Rode kool 8.00—10.00, Aardappelen 10.0013.00, Bloemkool 14.00—60.00, Bospeen 11.00—12.60, Breekpeen 15.0015.80, Boskroten 3.00—5.00 per 100; Peulen 1.20—8.68, Doperwten 3.805.40, Capucijners 4.40—6.60, Snijbonen 10.50—19.50, Stek 5.509.00, Dubb. Stambonen 15.0016.50 per 10 kg. Aug. Grof 3.004.20, id. Bommen 3.403.60, id. Stippel 1.802.10 per 25 k.g. BIJ KUNSTAARDEWERKFABRIEK „CEDO NULLI" ZIJ.LDIJK 28, LEIDERDORP kunnen geplaatst worden: voor lichte fabriekswerkzaamheden. Aanmelden tussen 9 en 12 uur aan bovenstaand adres. Voor direct gevraagd: FLINKE HULP ia de huishouding en win kel. J. C. v. WISSEN. Ach terweg 8. Wassenaar. op Woensdagen 14 en 21 Juii 1948 te 11 uur v.m. in Hotel „HET BRUINE PAARD" te Sassenheim ten overstaan van notaris Mr. C. PUNT te Noordwijk van: Het complex Bloembollen- schuren met kantoren, pakplaatsen en erf. twee Herenhuizen en enige per celen Bloembollenland te Sassenheim aan de Hoofd straat 7577 en 79 ten verzoeke van de erven van de heer J. A. van der Voort in 7 percelen en oom binatiën. nader omschre ven in notities en kaartjes verkrijgbaar bij genoemde notaris. 5499 AANBOD <5? Jonge Hennen. Mooi, gezond, sterk en prima af stamming, September October aan de leg. Broe- derii Groeneveld. Rijkser kenning no. 15386, v. d. Valk Boumanweg 26a. te lefoon 2 5590. 6109 Offic. Pubiicatle UITREIKING SCHEER ZEEP AAN KAPPERS. In de periode van 5 Juli lot en met 24 Juli 1948 lyjnnen herenkappers voor do 8e. 9e. 10e en 11e perio de 1948 wederom in aan merking komen voor scheerzeep op basis 20 rantsoenen per bediende, werkzaam irï liet heren- ka ppersbedrijf, met inbe- t>rio van de patroon, indien ceze medewerkt. De aan vragen hiervoor kunnen per.formulier MD 23341 worden ingediend, te Lei den. dagelijks, in de Agent schappen op de bekénde zittingsdagen. Bij de aan vraag dient te wórden over gelepjl het door de Cen trale Ambachtsadministra tie afgegeven „Bewijs van Inschrijving 1948" bij de vakgroep Kappersbedrij- ven alsmede de loonlijst. Herenkappers die niet in staat zijn bedoeld bewijs van inschrijving over te leggen, komen in geen geval voor scheerzeep in aanmerking. 5506 TT Door omstandigheden 4 nieuwe witte wollen vooroorlogse heren flanel- Ier,hemden, flinke maat, zonder mouwen, zware kwaliteit a 12.50. zonder punten. Br. onder no. 6103 bureau van dit blad. <2? Harol in elk gezin, waar schoolgaande kinderen zijn. Harol is het ideale haar water tegen roos en onrein. Verkrijgbaar in flacons van 35 en 50 cent bij uw Dro gist. Fabrikant N. de Wolf, Noordwijk. 5? Attentie. Wij repareren al uw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende 6tukken worden bijgemaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatielijsten Inkoop goud en zilver. Bremmer, Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1, Tel 22791. Meerpoel. Alles op naadmachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Firma Meerpoel, Ereestraat no. 171, Leiden, Tel 24815. Weigelegenheid gratis aangeboden voor een stier tot October. P. Laneeveld, Hoofdstraat 282, Sassen heim. 5494 2? Te koop aangeboden een zo goed als nieuwe kin dcrwagen tegen elk aan nemelijk bod en een meis jesmantel 15 a 16 jaar 5, of 2 knotten wol. Oude Vest 231. 6122 SP Te koop: een grote par ty golfplaten, lang 1.80 en twee ijzeren schuitjes, ieder 6 ton. A. van der Pouw Kraan, sloopwerken. Hoogmade. 5507 *2? Aangeboden: 1 coupon 17,90 meter effen licht bruin gordijnstof, 130 c.m. breed a f 4.45 per meter. Ook geschild voor japon nen en mantel». 6121 Schrijfmachine in pri ma staat ter ruiling aan geboden tegen Radio in dito staat. Oude Singel 14. tel. 20389. 6107 Wie helpt bejaard eihtpaar. oud-Leidenaars, aan bescheiden woonruim te. Br. onder no. 6103 bur. van dit blad. PERSONEEL 2P Juffrouw, R. K.. zoekt plaatsing als hulp in huis houding. Br. onder no. 6092 bur. van dit blad. Juffrouw R. K„ 45 jaar zoektplaatsing als huis houdster bij heer of in moe derloos gezin. Br. onder no. 6093 bureau van dit blad. Prima naaister b. z. a. Brieven aan agent L. Crt. onder letter L.. Hazerswou- de-Dorp. 5493 Vr. kantoorbediende met dipl. typen b. z. a. voor administratiewerk, leeftijd 18 jaar. Br. onder no. 5509 bur. v. d. blad. '2' R. K. Dienstbode ge vraagd voor direct of later, hoog loon, goede behande ling. Adres rl. E. van Veld huizen. Oosteinde 5 Waar der, bij Woerden. 5500 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen DIVERSEN Poto Eiselin's bestel adres voor Rijn*burg is uitsluitend: J. de Mooy, Oegstg.weg hoek Smidstr. tel. 2599. 6087 <2* Kantoor van Th. J. v. d. Heijden. Rechtskundige en Gemeente-Deurwaar der Hog? Rijndijk 105-10öa Leiden, el. 234Ó5 Bespre kingen bij voorkeur Vrij dagsmorgens. Incasso's. Rechtszaken. Pachtzaken, Contracten. Ontruimings- en Woonruimtewetzak'en, enz.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3