Middelkamp won de 50 KM. Leidse feestweek bij viering Regeringsjubileum MirT? LUXOR THEATER Nette Dienstbode NET R.K. MEISJE enige bekwame draaiers aankomende draaiers prima bankwerkers en electrisch lassers DE JONG's Machinefabriek geoefende spinsters en leerling spinsters Selefaofitjea WOENSDAG 30 JUNI 194S DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 IN HET. OLYMPISCH STADION te Amsterdam won de wereldkampioen op de 'weg '47 Middelkamp, het Ne derlands kampioenschap op de 50 k.m., zonder gangmaking, voor profs en onafhankelijken, door in een kop groep van 7 man in de sprint te win nen. De tyd van Middelkamp was 1 uur en 49.6 sec. Teleurstellende eindsprint 45 renners startten voor deze race in zeer hoog tempo. Al spoedig trok ken van As en Arie Vooren er tus sen uit "en wisten een kwart baan te nemen. Lakeman trok het peleton echter aan en de twee weglopers werden weer ingehaald. Na 10 k.m. liep Evers weg, werd ingelopen door het peleton en toen was het Arie Vooren weer die wegsprintte. Lang bleef hij niet alleen, want een groep je van 7 man, waaronder Schulte, Evers en de Best voegde zich bij hem en, ofschoon zij lange tijd een voor sprong van circa 125 meter wisten te behouden, was het peleton, waarin o.a. Middelkamp, Arie van Vliet, Ge- rard Peters en Jan Derksen de sprintjes aantrokken, na 25 k.m. weer ingelopen. Die eerste 25 k.m. waren in 32 minuten en 3 sec. gegaan. Een zeer snelle tijd op deze frisse zomer avond. In de volgende vijftien k.m. verzet ten Schulte, Evers, van der Voort, de Best, van Beek en Middelkamp ber gen werk, maar het leeuwenaandeel was toch voor blonde Gerrit. Als hij zijn rug kromde om een brutale uit loper terug te gaan halen, juichte het publiek hem toe en wilde dan dat de Bossenaar door zou gaan. Maar Ger rit was wel wijzer. Steeds als hij weg wildev springen kwamen de sterren in het peleton in actie, die Gerrit er niet alleen vandoor lieten gaan. ±o bleef de groep bijeen tot 12 k.m. voor het einde. Middelkamp, Evers, Steenbakers, Verschuren en Lie- bregts namen een 200 meter en toen het peleton even ging rusten, zagen Gerrit Schulte en Henk de Best hun kans schoon, gingen de uitlopers ach terna en wisten zich bij hen te voe- gen. De voorsprong van deze groep werd een halve ronde en. het was duidelijk, dat uit deze 7 renners de winnaar naar voren zou komen. 2V: km. voor het einde probeerde Schulte, onder het enthousiasme van de toeschouwers, weg te lopen maar deze poging mislukte. Even te vo ren was ook Middelkamp wegge- sprint, maar de „locomotief" Schulte had hem tot de orde geroepen. Van de Voort was intussen uit het pele ton gevlucht en zweefde tussen de kopgroep en dit peleton in. De met spanning verbeide eind sprint werd m^n of meer 'n deblacle. Op het laatste rechte stuk, ongeveer 40 meter van de finish, zat de groep zo dicht op elkaar, dat Verschuren, die in derde positie lag, gedwongen werd het gras in te rijden, waardoor hij viel en even bleef liggen. Schul te moest, om zelf niet te vallen, buiij ten hem om en de laatste rukken van blonde Gerrit waren nog net vol doende om Liebregts naar de zesde plaats te verwijzen. Middelkamp won de eindsprint nu gemakkelijk vo6r de Best, Steenbakkers en Evers. Verschuren was intussen weer opge staan en kwam met ziin fiets op zijn schouder lopend over de finish, werd onderweg echter nog door het pele ton ingehaald en werd in het eind klassement als elfde geklasseerd. Zoals te verwachten was won Arie van Vliet in het peleton de eind sprint voor Cor Bijster en Motke. De Woerdenaar had zich tijdens de wed strijd bepaald om at en toe een sprintje aan t.e trekken als er uit looppogingen gedaan ewrden, maar zakte dan weer af naar de staart. De uitslag luidde: Wedstrijd zonder gangmaking voor profs en onafhankelijken over 50 k.m.: 1. Middelkamp 1 ur 5 min. 49.6 sec. 2. de Best, 3. Steenbakkers. 4. Evers, 5. Schulte, 6. Liebregts, 7. Van der Voort, 8. Arie van Vliet, 9. Bijs ter, 10. Motke. In de sprint deden zich geen ver rassingen voor. Arie van Vliet en Jan Derksen plaatsten zich bij de profs in de finale en bij de amateurs zullen Hij zeiendoorn en Contelaar die de laatste tijd een der beste ama teursprinters van ons land is gewer den, Zondag a.s. om de kampioensti tel strijden. Bernhard Leene, die in de achtste finale Duyns uitgeschakeld had, werd zelf in de kwartfiale door Buchlv ge- elimineerd. In de halve finales plaat sen zich bij de profs Arie van Vliet, Jan Derksen, die met gemak met Jacques van Egmcmd had afgere kend, Bijster en RenTkes. In de hal- ce finales deden Arie van Vliet en Jan Derksen geen half werk en scha kelden beiden jn twee ritten hun te genstanders, resp. Remkes en Bijster uit. Bij de amateurs hadden zich Hij- zelendoorn, Bontekoe, Contelaar en Buchly genlaatst. Jan Hijzelendoorn, die aan zijn rechterdijbeen een reus achtige schaafwond heeft, waarvan hij zichtbaar veel last had, maakte korte metten met Bontekoe en Con telaar reed Buchly er in twee ritten uit. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Na de traditionele tocht door het hart van de stad, zijn de 120 deelne mers aan de Ronde van Frankrijk he denmorgen bij de brug van St. Cloud gestart voor de eerste etappe, Parijs Trouville, een afstand van ruim 235 K.M. DISTRIBUTIEKRING LEIDEN. Zegeling van stamkaarten, die niet voorzien zijn van een controlezege] (groen T.D. 8 zegel) morgen (Don derdag) te: Oegstgeest alle letters van 9.30 tot 12.30 uur en van 2 tot 4.30 uur (ge bouw Geversstraat). (Ook Vrijdag ^ordt zitting gehouden van 9.30 tol. ''O, Vrijdagmiddag voor de. Mors Rijsjes). WATERPOLO Kleine overwinning op Australië Dinsdagavond werd te Utrecht een waterpolowedstryd gespeeld tussen het zevental van UZSC, versterkt met de H.Z. en P.C.-midvoor Stam, en het Australisch Olympisch Zeven tal. Ondanks de lage temperatuui van het water, hetgeen voor de Australiëi's een grote handicap be tekende, speelden zij veel beter dan Zaterdag te Nijkerk. Direct na het begin namen de Utrechtenaren het spel in handen en spoedig opende van Overhagen de score uit een stok-hoogbal. Kort daarop maakte Stam er 20 van. De- Australiërs waren in de periode, die nu volgde sterk in de meerderheid, doch doelman Rogers wist tal van scioten hoewel soms met behulp van la: en paal, uit zijn doel te houden. Zo ging de rust met 2—0 voor de Nederlanders in. Dadelijk na de her vatting was het Johnston, die met een hard schot de achterstand kon verkleinen (21). U.Z.S.C. legde zich nu gelieel op verdedigen toe maar zij konden niet verhinderen, dat aanvoerder Daley van een fout in j3e achterhoede profiteerde en zo- 'doende de gelijkmaker scoorde (2-2) Aangemoedigd door dit succes drongen de Australiërs ver op en deze overmoedige tactiek was oor zaak, dat Franken er snel tussenuit kon trekken en zonder moeite de stand o'p 32 bracht. Een goede rush van Van Overhagen bracht de bal bij Stam, die er 42 van maakte. Het laatste deel van de strijd was vopr dc gasten en het was weer Johnston, die een schot op doel loste. De bal werd door Bergers van richting ver anderd en vloog onhoudbaar langs doelman Bergers (4—3). Enkele ogen blikken hierna kondigde de scheids rechter het einde aan. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE MARIENBAD. In de 17e ronde won Rohacek van Prins, (Ned.). Aan de kop gaat Stei- ner (Austr.) met 11 pnt. en 1 afgebr. partij. VAN 25 TOT EN MET 31 AUGUSTUS Het Jubileumcomité 1948, .daarbij geassisteerd door tal van subcommis sies, is nu reeds enkele maanden druk in de weer aan de voorbereiding en uitwerking der feestplannen, welke straks ter gelegenheid van het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. de Koningin en ter herdenking van onze 300-jarige onafhankelijkheid in Leiden zullen worden georganiseerd. Uiteraard merkte de Leidre b\'rg:- rij of het zou al moeten zijn door de spaarzegelactie van al deze ac tiviteit maar zeer weinig, maar zij, die geregeld de wekelijkse samen komsten van dit. comité bijwonen, worden getroffen door het enthou siasme, waarmede men zich voorbe reidt om Leiden in de week van Woensdag, 25 Augustus tot en met Dinsdag, 31 Augustus, een waardig en tegelijk ook attractie vol feest te geven. Het schema der feestelijkheden is thans vastgesteld. Vooraf zij er nog op gewezen, dat het. hoogtepunt van de Leidse feest viering valt op Vrijdag en Zaterdag, 27 en 28 Augustus, op welke dagen ook het gemeentfeeprsoneel vrij-af zal hebben en het merendeel der fabrie ken en bedrijven gesloten zal zijn. Maandag en Dinsdag 23 Sen 24 Augustus: tuintjeswedstrijd. Woensdag, 25 Augustus, bloemen- collecte voor de patiënten in de Leidse ziekenhuizen; opening van de bloemententoonstelling en winkel week, 3 en 8 uur muzikale rondgang, 8 uur herdenkingssamenkomst in de Zuiderkerk. Donderdag, 26 Augustus: lunapark en bloemententoonstelling, 8 uur kerkconcert in de Hooglandse kerk en muzikale rondgang. Vrijdag, 27 Augustus: 8.30 uur wandeltocht, 9.30 uur fietstocht, 10 uur openluchtvoorstelling, 2 uur rui tersport op het Schuttersveld, 4.30 u. oplaten van postduiven en ballonop stijging vanaf de speelweide van „De Professorenwijk", 8 uur Schouwburg avond en muzikale rondgang. Bloe mententoonstelling en lunapark. Zaterdag, 28 Augustus: pl.m. 9.30 uur windhondenrennen op het sport terrein aan de Zoeterwoudse Singel, 2 uur bloemencorso, 8 uur gondel vaart en Schouwburgvoorstelling Lunapark en bloemententoonstel ling- Maandag, 30 Augustus: feestavond in de Stadsgehoorzaal. Dinsdag, 31 Augustus: 8 uur lui den van de klokken. 8.30 uur aubade schoolkinderen. 9 uur kinderfeest in deStadsgehoorzaal en muzikale" rondgang. 10 uur kerkelijke herden kingen. 6.30 uur muzikale stertocht. 7.30 uur volkszang op het Stadhuis plein. 8 uur feestavond Stadsgehoor zaal en openluchtconcerten, buurt- avondfeesten. In deze feestweek is nog opgeno men een vrouwenmiddag in de Stadsgehoorzaal, verzorgd door de V.V.S.L., een kinderfeest op de So ciëteit Minerva, aangeboden door het L.S.C. en een tentoonstelling in „De Lakenhal", waar een overzicht gegeven zal worden van de konink lijke bezoeken, welke aan Leiden werden gebracht. Vermoedelijk zal ook nog een versierde paardentram door Leidens straten trekken, terwijl verschillende gevelversieringen zul len worden aangebracht. Natuurlijk wordt in deze week ook de sport niet vergeten. Het hoogte punt van de sportieve gebeurtenissen is wel de komst van de sportploeg uit Oxford. De Leidse zwemmers, athleten en tennissers zullen hun krachten meten met de Engelse gas ten. De Britten arriveren 26 Augus tus en vertrekken 1 September. Al met al een afwisselend programma, dat zeker de belangstelling van feestvierend Leiden en omgeving zal hebben. Feestavond op de verjaardag van H. K. H. Prins Bernhard. 't Was feestelijk in de goedbezette Gehoorzaal. Veel mensen blakend van geestdrift voor 't Vorstenhuis, vrolijk bijeen. „Ex Animo" verzorgde 't programma voor de pauze en de diri gent van dit koor, Herman de Wolff, was de ziel van de avond. Mr. dr. Geelkerken, de voorzitter van de Chr. Oranjevereniging, sprak een opge wekt openingswoord, waarna twee strophen van 't Wilhelmus werden gezongen. 't Muzikale gedeelte, dat wij met genoegen hoorden, begon met het zeer bekende maar toepasselijke lied a cappela gezongen „Domine Salvum fac Reginam Nostram" van Giesen, met veel enthousiasme, ferm en wel luidend gezongen door het gemengd koor, waarna „Mijn Nederland" van Herman de Wolff, dat 't hart van alle goede Nederlanders in lichte laaie zette. Stormachtig applaus kreeg .Rosen aus dem Süden" van Strauss, dat met soepelheid en verve werd uit gevoerd. 't Jeugdkoor trad ter afwis seling op. De jongedames zetten hun beste beentje voor en zongen afwisse lend zonder en met begeleiding ver schillende liederen, uiterst toegewijd en met goed verzorgde uitspraak en klank. Ook werd er een samenzang van Vaderlandse liederen onder lei ding van de dirigent aangeheven door de ganse zaal. De Wolff heeft goed slag ervan de zaal op zijn hand te krijgen en de mensen uit volle borst te laten zingen. Een extra pluimpje verdient 't Jeugdkoor, dat zo uitste kend de mooie liederen en liedjes van de „Potpourri" uitvoerde. Mejuf frouw Suze Beurze heeft werkelijk charmant haar twee soli gezongen, met mooie, lichte sopraanstem. Mr. Geelkerken dankte in een geestige speech de Wolff en zijn diverse ren. Het enthousiasme steeg ten top, toen hij mejuffrouw Beurze in de bloemetjes zette. Het programma ver meldde voor „na de pauze" de film „De strijd om de Matterhorn", waar van ongetwijfeld ook ruimschoots) ge noten zal zijn, waarna de sluiting van de mooie avond. J. Kortmann. JUBILARISSEN BIJ „HET GROENE KRUIS". In het „Gulden Vlies" was gister avond het bestuur van „Het Groene Kruis" bijeen, om twee jubilarissen te huldigen. Het waren mej. F. A. Ie Poole en Jhr. C. C. Roell, die respec tievelijk 25 en 39 jaar zitting hebben in het bestuur van de vereniging. De heer J. C. Meijboom heeft als voorzitter beiden gehuldigd en me moreerde daarbij de trouw waarmede mej. Ie Poole 25 jaar lang over de fi nanciën heeft gewaakt, terwijl hij woorden van waardering sprak voor de secretariaatswerkzaamheden* van jhr. Roell, die bij vacatures eveneens verschillende malen het voorzitter schap heeft waargenomen. Beide ju bilarissen ontvingen als blijk van waardering een boekwerk. De heer H. Filippo, die eveneens een toespraak hield, wenste, dat bei de feestelingen hun taak voorlopig nog wat zullen blijven waarnemen totdat anderen bereid gevonden wor den hun werk van Het Groene Kruis voort te zetten. Mej. Ie Poole dankte voor de har telijke' woorden, terwijl Jhr. Roell herinnerde aan voorvallen uit ver leden. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen Wis- en Natuurkunde (dierkunde): de heren P. H. Greutzberg te Voorburg en L. van der Hammen te Schiedam. Geslaagd candidaatsexamen Godge leerdheid: dc heren F. van Nieuw- poort te Leiden; R. K. de Jong te Hei- lo en J. v. d. Wiel te Leiden. Dr. G. de Jong tot lector benoemd. Tot lector in de economische geo grafie aart de Vrije Universiteit te Amsterdam is benoemd dr. G. de Jong, wetenschappelijk assistent aan de Universiteitsbibliotheek te Leiden. VERTREK ADJ.-COMMIES FRISSEN. Bij beschikking van de minister van Financiën is de adj.-commies J. H. G. Frissen, werkzaam ten kantore van de Hypotheken en het Kadaster al* hier, met ingang van 1 Augustus a.s. Verplaatst naar het kantoor Maas tricht. In de ruim 13 jaren, dat hij al hier werkzaam is geweest, heeft deze ijverige en plichtsgetrouwe ambte naar zich veel vrienden en kennissen verworven. Ook in het organisatie leven is hij geen onbekende. Zo is hij lid en oud-bestuurslid der afdeling A.R.K.A. hier ter stede, oud-sectie commandant der B.S. In het bijzon der ging zijn medeleven uit naar de zieken. Hij leidde de St. Elisabeth- Sectie van de St. Petrus-Parochie en men kon hem 's Zondags na iedere H. «Mis zien collecteren met zijn staf jongens voor de hulpbehoevende zie ken. R.K. Dames- en Meisjes-gymnastiek vereniging „Sportief". Attentie 1 De onderlinge wedstrijden, die a.s. Vrijdag 2 Juli gehouden zouden wor den, zijn één week uitgesteld, dus tot 9 Juli. De leden hebben nu nog één oefenavond; neem je kans waar en zorg, dat je de volgende week een prijs haalt! De ouders worden uitgenodigd naar de sportieve prestaties van hun dochters te komen kijken. Wij wen sen hun een prettige spannende avond toe! Het Bestuur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Frederikus Dingeman, z. van C. P. Schijven en G. Minke; Ja cob, zn. van J. van der Niet en J. G. van de Ven; Philippus, zn. van W. van Hooven en J. van der Kaaij; Hendrik zn. van W. van Hooven en J. van der Kagij; Elisabeth dr. van H. van den Broek en M. J. van Diggelen; David Hendrik, zn. van D. Kreft en M. van Amsterdam; Antje, dr. van A. G Bouwens en A. van Duijn; Arie, zn. van A. Kleinhout en E. Kapteijn; Ma rinus Johannes Nicolaas, zn. van M. J Sanders en P. K. van den Oever Maria Adriana Margaretha, dr. van F. A. Koemans en C. de Wii>ter; Ma- rianna Helena, dr. van L. Noorduin en M. A. van den Bosch. Overleden: C. J. M. van NieuWkerk, huisvr. van C. F. M. de Haas, 55 j. Gehuwd: H. van Beek jm. en C. J. -Pinke jd.; H. F. Groes jm. en S. Buth jd. De onvermoeide propagandist de heer H. Lombert, Zaterdagavond op stap met De Opmars, op de Botermarkt te Leiden. Voor het ingenieurs-examen werktuigkundig ingenieur is ge slaagd de heer W. H. van Kampen. Geslaagd zijn te Rotterdam voor hèt gezellen-examen herenkappersvak de heren: A. de Haas, Noordwijk; A. v. Leeuwen, Alphen; L. de Roode, K Leiden; C. v. d. Waals, Leiden. Het J j examen werd afgenomen door de stichting Kappersvakexamen. CIRCUS STRASSBURGER KOMT. Het circus Strasburgcr zal zijn tenten op Vrijdag 2 Juli op het Schuttersveld opslaan. Het materiaal van het circus komt per extra trein uit Bussum en zal reeds Vrijdag vroeg te Leiden aankomen. Het voor transport komt echter nog vroeger over de weg en vervoert de grote masten, die dadelijk na aankomst onder leiding van Karei Strassburger zelf zullen worden opgezet. Intussen zijn ook de staltenten opgebouwd en komen de dieren van het station. De artisten komen opdagen en op het schuttersveld is dan een internatio- naje sfeer gekomen. Men hoort al lerlei talen door elkaar en er wordt door de artisten hard gewerkt, om hun toestellen in elkaar te zetten, waarvoor ze zelf verantwoordelijk zijn, met het oog op het risico. Het i? dan bijna tijd, dat de muziek zijn plaats inneemt en om half acht gaan dan de poorten open en kunnen de bewoners van Leiden en omgeving genieten van Strasburger's klassiek circusprogranvna. Onder het trium viraat Karei. Regina en Elly Strass burger beleeft men een avond van hippische circensische kunst, een avond van charme en van smaakvol verzorgde circusnummers. WEERSVERWACHTING AFNEMEND BUIIG. Wisselend bewolkt. In de kust gebieden bijna nergens buien meer, in het binnenland voor namelijk in de namiddag plaat selijk enkele buien. Weinig ver andering van temperatuur Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. PLANTSOEN-CONCERT. Hier volgt het programma van het plantsoen-concert, te geven door het Leids Politie Muziekgezelschap.op Vrijdag 2 Juli, 's avonds om 8 uur. 1. The Gladiators, Farewell, mars, H. L. Blankenburg: 2. Halewijn. Sym- phonisch gedicht, Ger. Boedijn op. 110. 3. Dans-Suite. (Naar oude wij zen in West-Friesland), Ger. Boedijn op. 87); 4. Over de Top, mars, H. J. Crosby arr. P. J. Molenaar. 5. Avond rood, Ouverture, A. Dreissen; 6. Mondnacht auf der Alster, wals, Osc. Tèbras arr. A. Dreissen. 7. Finale. OEGSTGEEST Geboren: Johannes, z. van P. C. N. Hoogstraten en G. C. van Leeuwen. Ondertrouwd: A. W. van den Worm 30 j. en P. J. Goedbloed 28 j.. E. G. James 26 j. en Th. de Hondt 26 j. Gehuwd: H. Th. van der Steen en A. M. Verboog; J. J. Bonnet en A. J. Duivenvoorden. Melk-distributie voorlopig opgeheven De minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening heeft, naar officieel wordt medegedeeld, beslo ten in afwachting van een defi nitieve beslissing, welke eerst in het najaar kan worden genomen, wan neer meer gegevens bekend zijn over de vooruitzichten voor de krachtvoe- dervoorziening en de uitkomsten van de teelt van ruwvoedergewassen met ingang van Donderdag 1 Juli de distributie van consumptiemelk en consumptiemelkproducten voorlopig op te heffen. Voor de aflevering van melk, be stemd voor verwerking b.v. tot con- sumptieijs, chocolademelk e.d. blijft het stelsel van toewijzingen tot na der order gehandhaafd. Bestaande melkverwerkingsverboden, zoals b.v. het verbod tot het verwerken van melk in brood blijven eveneens ge handhaafd. De verwachting bestaat, dat oók gedurende de aanstaande herfst en winter de opheffing van de melkdis- tributie gehandhaafd kan blijven. Er kunnen zich echter omstandighe den voordoen, zoals b.v. een tegen vallende melkproductie of een be langrijke toename van het verbruik, welke mede met het oog op dc belan gen van onze export van zuivelpro ducten de wederinvoering van dc melkdistributie noodzakelijk zouden kunnen maken. De zuivelbedrijven en melkinrich tingen zullen van het bedrijfschap voor zuivel nader administratieve voorschriften ontvangen. AMERIKAANS TRANSPORT VLIEGTUIG VERONGELUKT. De Amerikaanse luchtmachtautori teiten te Wiesbaden hebben medege deeld, dat hedenmorgen een 'Ameri kaans C.45-transportvliegtuig te Oberpaffenhofen in Beieren is veron gelukt, waarbij twee officieren en twee passagiers om het leven kwa men. MARKTBERICHTEN WOERDEN. 30 Juni. Kaas. Op de markt van heden was de aanvoer 267 partijen kaas: le kw. 1.70-*- 1.74, 2e kw. 1.651.68. Zware soort 1.75. Handel flauw. VEUR, 29 Juni. Groente. Tomaten per kg. 4854 cent, komkommers Ia 30—37 cent, komkommers I 3036 cent, komkommers II 2734 ent, komkommers III 1927 cent oloem- kool Ia 3436 cent, bloemkool I 23 25 cent, bloemkool H 1922 cent, Donderdag 1 Juli I; het des middags GESLOTEN 's Avonds normale voorstellingen. Terstond gevraagd een SMIDSKNECHT zelfst. k. werken, moet pri ma vakman zijn, extern. Firma Jac. van Haasteren en Zonen, Smederij, Lei- niuiden, Tel. 46. 5363 GEVRAAGD EEN FLINKE BEDIENDE en een Halfwas R. K. bij J. W. Kaptein. Windlust- weg 15. Wassenaar. 5351 GEVRAAGD EEN NET R.K. MEISJE voor d. of d. ei n.. huiselijk verkeer. A. Overgaag, Langstraat 35, Wassenaar. GEVRAAGD: genegen in winkel behulp-' zaam te zijn. Bakkerij Van Velzen, Pr. Hendrikstraat 150 Alphen a. d. Rijn. 5355 Gevraagd voor in de winkel NET R.K. MEISJE p4.m. 18 jaar. Zich melden 67.30 uur „De Hoeden- beurs', Haarlemmerstraat 61, Leiden. 5367 GEVRAAGD: voor d. en n„ in giezin van 4 personen; man, vrouw en 2 kinderen van 4 en 7 jaar. Goede behandeling met huiselijk verkeer, Mevrouw J. Moeskops, Sijzenlaan 17, Den Haag, tel. 395369. 5361 Gevraagd zo spoedig mo- geliik een AANKOMENDE TYPISTE Bezit van diploma MULO strekt tot aanbeveling. Br. onder no. 5366 bureau van dit blad. Nette winkeljuffrouw zoekt NET KOSTHUIS liefst geen beroeps. Br. on der no, 5353 bureau van d.:t blad. Wij hebben nog plaats voor: Aangename werkkring, vrij vervoer en hoog loon. Hooge Rijndijk 2, - Hazerswoude LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. ZOETERWOUDSCHEWEG 3 LEIDEN vraagt: alsmede 5359 enige jongens van ca 15 jaar. Loonvoorwaarden volgens C. A. O. GEVRAAGD NETTE KRUIDENIERS BEDIENDE voor fiets- en winkelwerk. Fa. H. v. d. vLeeden. Pie- terskerkkoorsteeg 14, Lei den. 6076 Terstond gevraagd een HALFWAS SMIDSKNECHT bekend met alle voorko mend werk. Firma Jac. v. Iiaasteren en'Zonen, Sme derij, Rijnsaterwoude, Tel. 46. Leimuiden. 5364 PERSONEEL "S Gevraagd zo spoedig ryogelijk flinke heldere werkster voor Woensdag en Donderdagmorgen. Aan melden tussen 6 en 7 uur, Elshof, Haarl.str. 13'9h. 6083 *2* R- K. Dagmeisje b. z. a. oud 17 jaar, voor de huis houding of voor de kinde ren. Heerenweg A 114 b, Warmond. 6060 *2* Net meisje zag zich gaar ne geplaatst op atelier, in bezit van diploma costu- mière, leeftijd 18 jaar. Br. onder no. 5865 bureau van dit blad. BEZOEK AAN RIJKS BUREAU CHEMISCHE- EN PHARMACEUTISCIIE PRODUCTEN. Belanghebbenden wordt er op gewezen, dat in verband met de samenvoeging van het Rijksbureau voor Che mische Producten en het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen tot het Rijksbureau voor Che mische- en Pharftiaceuti- sche Producten bezoek aan laatstgenoemd bureau op 30 Juni en 6 en 7 Juli niet mogelijk is. 5373 Dringend wordt verzocht her telefoneren tot het uiterst noodzakelijke te beperken. Flinke werkster gevr. voor de Maandagochtend. De Kroon, Nieuwe Rijn 5. Leiden. 6086 "Z Flinke zelfst. werkster gevraagd bij mevr. Iiebers, Leidseweg 256, te Voor schoten. 6061 *2" Terstond gevraagd een flinke eerlijke jongen. 14 16 jaar bii J P, Warmer dam. melkhandel. Lcidse- vaart 3a. Voorhout. 5961 *2" H.II. Kappers. Kappers bediende gevraagd bij H. Franssen, Heereweg 237 te Lisse. 6078 AANBOD Blauwe gabardine re genmantel te koop aange boden, zo goed als nieuw, leeft. 1214 jaar. Br. onder no. 5369 aan agent L. Crt. G. Wassenaar. Pickéstraat 1. Noordwijk. *2* Bakkersbediende. Ge vraagd bakkersleerling en gevorderde bakkersleerling bij Chr. N. v. d. Meer, Zuid buurtseweg 70. Zoeter- woude. 6050 'S Bakkersbediende. Ge vraagd bakkersleerling en gevorderde idem bij C. J. v. d. Meer. Brood- en Ban ketbakkerij, Rijndijkstraat 4. Leiden. 6081 ij? Net meisje gevraagd, als hulp in de huishouding voor 3 a 5 ochtenden in de week. Kuipers, de Sitter- l&an 121, Leiden. 6079 GEVRAAGD 3? Gevraagd voor 2 stu denten zit- en slaapkamer met voll. pension. Brieven met prijsopgaaf, onder no. C084 bur. van dit blad. TE HUUR Te huur aangeboden op goede stand gem. zit- slaapkamer voor heer. b. b. h h., zonder pension. Br. onder no. 6075 bur. v. jl. b. DIVERSEN Weggelopen Angora ka ter, oranje gestreept, naam Monty. Tegen beloning te rug te b:-zorgen of bood schap Kamerlingh Onn^s- laan 44. 6058 "2* Gouden Broche. Verlo ren Zondagavond te Rijp- weterinf, gaande Zuidweg tot Veenscne weg. Tegen beloning terug te bezorgen bij C. Nederstigt, Zuidweg 25, Rijp wetering.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3