Loopt U mee met de Eén dode, 6 gewonden i Kampioenschappen van Nederland op de baan Fraaie athletiekoverwinning van Ned. dames in Italië MAANDAG 28 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Balans van de T.T. races Magistrale overwinning van Bell in de 500 c.c. klasse Piet Knijnenburg de eerste Nederlander in de zware klasse Renooy wint in de 125 c.c. klasse TVE INTERNATIONALE T. T.-RACES, die Zaterdag op het circuit Van Assen verreden werden, hébben weer verschillende verras singen opgeleverd. Niet het minst doordat de verwachte strijd tussen de Gilera'.s, Gurri's en Nortons ach terwege gebleven is; de Engelsman Bell (Norton) won in een magistrale race, over 20 ronden, onbedreigd in. de 500 cc. klasse. Piet Knijnenburg, op B. M. W., werd no 6, als eerste Nederlander in de zware klasse. Onverwacht was ook de fraaie over winning van onzelandgenoot Renooy, op Eysink, in de 125 c.c. klasse. BoVen al deze prestatits echter staat de macabere eindbalans: 1 dode en 6 gewonden, waarvan twee ernstig! De 125 c.c. klasse Onze landgenot Dick Renooy, de fabrieksrijder van Eysink, heeft de wedstrijd in de 125 c.c. klasse voor de Italiaan Pagani op Morini ge wonnen. Zijn gemiddelde snelheid "bedroeg meer dan 99 km. Met de regelmaat van een klok liep hij iedere ronde een tiental secon den op Pagani .uit. Vooral zijn boch tenwerk was bewonderenswaardig zuiver. Zijn overwinning is de eer ste Nederlandse overwinning in een internationale race in de grote prijs van Nederland. De twee Italianen Clemencich en Leoni, die op M. V.'s zouden rijden en van wie grote te genstand werd verwacht, zijn niét gestart, daar hun motoren niet in Ne derland zijn aangekomen. De verdere uitslag in deze serie luidt: 2. Nello Pagani, It., op Morini 1.01.33.1, gem. 96.7 km.; 3. Heine- man, Ned. op Eysink, 1.01.57,7, gem. 96.09 km.; 4. Alberti, Italië op Mo rini; 5. Llobet, Spanje, op Montesa; 6. Dupont, Ned., op Ilo; 7. de Rijk, Ned. op Eysink; 9. Mila, Spanje op Montest; 10. Luybregts, Ned. op C.Z.; 1.1, Rietveld Ned. op Eysink; 12. Lang werden, Ned. op D.K.W.; 13. 't Veer, Ned. op Eysink; 14. Jansema, Ned. op Van Es; 15. A. Mila, Spanje op Montesa; 16. Hoster, Ned. op Eysink; 17. Van Exely, Ned. op Tilex; 18. Breeman, Ned. op D.K.W. De 350 c.c. klasse V Het had eigenlijk Frith, de win naar van de T.T. op het eiland Man, moeten zijn, die de strijd in de 350 cc-klasse in zijn voordeel had moe ten beslissen. Hij lag gedurende de gehele race bijna 20 sec. op zijn Ve- locette collega Bills voor. Tijdens de laatste^onde verminderde hij echter aanzienlijk in snelheid, zodat Bills zijn achterstand inliep, waarna de twee rijders de laatste 5 km. van het circuit naast elkaar aflegden. Het was tenslotte Bills, die in een span nende eindstrijd Frith met precies een lengte sloeg. Van het duel met de Nortons is weinig terecht gekomen. Construc teur Jack Craig had op het laatste moment besloten, de sterkste Norton- rijder Bell ook in deze klasse te la ten meerijden. Bell kon echter bij de start zijn machine niet op gang brengen, viel en boekte dientenge volge een achterstand van 3 y2 .mi nuut. De eerste twee ronden lag hij geheel achteraan, maar gedurende de resterende acht, wist hij per ronde 4 a 5 tegenstanders te passeren en op deze wijze nog als achtste te ein digen. De andere fabrieksrijder van Nor ton, Lockett, moest de strijd in de tweede ronde staken, wegens een gescheurde olietank. De derde En gelsman, die op Norton reed, Bee- vers, gaf eveneens wegens een ma chine-defect op. Zo was het alleen Briggs, die des strijd voortzette, maar tegen de snelle Velocettes geen kans maakte. Briggs eindigde als derde, nadat de Engelsman Fr end op A. J. S., met wie hij een hevig duel -uitvocht, in de laatste bocht voor de finish ten val was gekomen. Een bewonderenswaardig goede race reed onze landgenoot Lou van Rijswijk, die in de 5e ronde zelfs op de derde plaats lag en tenslotte als zesde eindigde. Zijn prestatie is des te groter, wanneer men bedenkt, dat hij op zijn 10 jaar oude Velocette dit goede resultaat wist te bereiken, te midden van een internationaal veld, dat uit de snelste motorrijders ter wereld bestond. De uitslag luidt: 1. Kenneth Bills, Engeland, op Velocette 165.30 km. in 1 uur 15 min. 14.7 sec., gemid. uur snelheid 131.8 km.; 2. Freddie Frith, Engeland, op Velocette 1.15.15, 2. (131.7 km.); 3. E. E. Briggs Engeland op Norton 1,15,33,4, 131.3 km.; 4. Franta Johan, Tsjecho Slowakije, op Velocette 1.15.48,1, 130.8 km.; 5. Van Rijswijk, Nederland, op Velocette 1.15.49,3 (130,7 km.);-6. Withworth, Engeland, op Velocette 1,16,44,1, 129,3 km.; 7. Poel, Nederland, op Velo cette 1.16.44.1, 129,2 km.: 8. Bell, En geland op Norto 1.17.29,9, 128.1 km.; 9. Oliver, Engeland, op Velocette, 1.18,b7,3 127 km.; 10. Daer, Engeland op A. J. S., 1,118.30,2 (126,4 km.); 15 Sannes, Ned., op Velocette; 17. Knij nenburg, Ned. op Velocette; 18. Bu- rik, Ned. op Velocette. De 500 c.c. klasse Artie Bell, de eerste fabrieksrijder van de Norton Motor en winnaar in de halve literklasse der T. T, 1947, heeft in dezelfde klasse opnieuw een magistrale zege behaald. Hij won de wedstrijd, die ditmaal over 20 ronden ging (vorig jaar over 18 ronden) met grote voorsprong op al zijn tegenstanders. Van de ruim 40 renners die gestart waren, viel meer dan de helft uit en van de overigen slaagden er slechts 4 in niet een volle ronde van .16% km. door Bell te worden ingelopen. Van een grote strijd tussen de 8 Italianen op de Gilera's en Guzzi's en c\e Engelse fabrieksmerken is niet veel gekomen, doordat de nieuwe 4- cylinder Gilera, waarop Masserini reed, na een val van deze rijder in de tweede ronde niet meer op toe ren kon komen en doordat Loren- zetti op Guzzi, die vervolgens Bell het vuur na aan de schenen legde, in de 7e ronde door motorpech moest opgeven. Bell lag toen onbedreigd aan de kop en liep steeds verder op zijn andere tegenstanders uit. Het circuit, dat op dit moment droog was gebleven, werd vrij glad door een aantal regenbuien, die nadien vielen. Dientengevolge zakte de ge middelde snelheid van 138 km. tot 132 km. per uur ep dat laatste werd dan nog uitsluitend door Bell geno teerd. De uitslag in deze klasse is: 1. Peil, Engeland, Norton 2 uur 29 min. 52.2 sec., gem. snelheid 132,4 km. per uur; 2. Nello Pagani, Italië, Gilera 2 uur 32 min. 21,4 sec., gem. snelheid 130.3 km.; 3. West, Engeland, A. J. S., 2 uur 34 min. 7.4 sec., gem. snelheid 128.7 km.; 4. Whitworth, Engeland, Triumph, 2 uur 35 min. 11.3 sec., gem. snelheid 127.8 wm.; 5. WeddeL, Engeland, Norton 2 uur 36 min. 17.4 sec., gem. snelheid 126.9 km.; op een ronde: 6. Piet Knijnenburg, Neder land, op B.M.W.; 7. Fry, Engeland, op Norton; 8. de Ortueta, Spanje, op Norton; 9. Humphreay, Engeland, op Norton; 10. Pellikaan, Ned., B.M.W.; 11. Walter Bergstroom, Finland, op Norton; op twee ronden: 12. Wood, Engeland, op Velocette; op drie ron den: 13. Poel, Ned., op Velocette; 14. Van Schijndel, Ned., op Norton; 15. Nocholls, Engeland, op Triumph; op vier ronden: 16. Clemencich, Italië, op Gilera. De snelste ronde werd gemaakt door Bell in de tweede ron de in 7 min. 4 sec met de gem. snel heid van 140.4 km. per uur. De zwarte noot Reeds tijdens de stairt van de 350 c.c. (het waren er meer dan ooit te voren) deed zich een lelijke valpartij voor. Bell kreeg zijn motor niet op gang, achter hem stormden de an dere renners naar voren, de Engels man viel en met hem nog twee an deren. De Nederlander, Ben Maltha, kwam lelijk terecht en kneusde zijn vheiligbeen. EnkeLe minuten later, tijdens de twee ronde, Vloog de Fin Goesta Loennfors bij het Jodenkerk hof uit een scherpe bocht en viel van het stro in de baan terug. De achter hem koqjende Fransman Per- rin kon hem niet ontwijken, met het noodlottig gevoleg, dat de Fin tijdens het transport naar het Asser Zieken huis overleed. Doch ook de Frans man kwam ten val, Hij diep een lich te hersenschudding op. Dat was slechts het begin van deze T. T.-races. Teneinde de kalmte onder het pu bliek en de rijders zoveel mogelijk te bewaren, had men deze ongelukkige afloop door de luidspreker niet be kend gemaakt. In de laatste spurt naar de finish van deze zelfde race voor de derde ipaats, vloog de En gelse A. J. S. fabrieksrijder Frend met volle vaart uit een bocht, die hij gelijktijdig met de Norton Crack OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP ZWAARGEWICHT. Na de Nederlaag van „Jersey" Joe Walcott tegen Louis in het Yankee stadion en de herhaalde verklaring van de bruine bombardeur, dat dit zijn laatste gevecht is geweest, vraagt men zich af, wat er in verband met de wereldtitel in het zwaargewicht gaat gebeuren. Vast staat tot dusver alleen dat Sol Strauss, waarnemend directeur van de 20th Century Spor ting Club. de 22e September heeft aangehouden voor de eerstvolgende zwaargewicht wedstrijd, welke de Sporting Culb zal organiseren. Volgens de New York Times zou het in de bedoeling liggen op die da tum in het Yankee Stadion een ont moeting te doen plaats hebben tussen Walcott en de wereldkampioen half- zwaargewicht' Gus Lesnevitch. Dit zou dan een voor wedstrijd zijn voor de wereldtitel in het zwaargewicht. De winnaar zou een uitnodiging krijgen voor een wedstrijd tegen Ez- zerd Charles uit Cincinnati, die meestal als halfzwaargewicht bokst maar ook in de zwaarste categorie msen heeft tegen onverschillig wei tegenstander. Brigges indraaide. Hij sloeg dwars door de stromuur heen en moest zich gelukkig prijzen, dat slechts zijn duim ontwricht was. Later bleek, dat ook z'n enkel ge blesseerd was, zodat hij in het Asser ziekenhuis werd opgenomen. In de 500 c.c. kwam het eveneens tot ernstige valpartijen. Het leek er op alsof de renners te zeer op goede resultaten waren Verbeten, dan dat zij nog de nodige voorzichtigheid be trachtten. Het was op zichzelf een wonder, dat de massastart der 40 zware motoren zonder stoornis ver liep, doch toen het tijdens de tweede ronde begon te regenen en de weg glad werd, kon ieder op zijn vingers natellen, dat er nog meer ongelukken zouden gebeuren. Binnen vijf ronden kwamen verscheidene renners ten val, doch het merendeel bekwam geen letsel. De Triumph-rijder Ma jor H. J. Watts kwam echter met de Italiaan Guido Leoni zo onzacht met het wegdek in aanraking, dat beiden op een brancard naar de bij de Pits opgestelde ziekenwagens werden ge bracht en ook zij werden naar het Asser ziekenhuis vervc^rd, beiden in shocktoestand. Leoni had voorts zijn rug bezeerd, maar verliet het hospi taal, tegen het protest van de dok toren in, later op de avond op eigen benen. Watts (een lid van het En gelse bezettingsleger in Duitsland) daarentegen had een hersenschud ding en een gebroken enkel opgelo pen. Zijn toestand wordt ernstig ge noemd, zonder dat men echter voor zijn leven vreest. Tenslotte wist in de zevende ronde de op dat moment vlak achter Bell op de tweede plaats liggende Ita liaan Massarini, die koste wat wil de leiding van de Engelsman wilde overnemen, zijn motor niet in be dwang te houden. Hij liep een ern stige Roofdwonde op, alsmede een hersenschudding, zodat ook hij naar het ziekenhuis werd vervoerd. Gis teren heeft deze Italiaan het zieken huis weer verlaten. De balans van deze vele valpcft:- tijen is dus: 1 dode en 6 gewonden, waarvan er 2, Wats en Frend voorlopig ter verpleging in het As ser ziekenhuis moeten blijven. WIELRENNEN. Faanhof Ned. kampioen op de 50 K.M. Op Zaterdag de eerste dag van de Nationale Kampioenschappen op de baan stond als hoofdnummer op het programma de 50 km.-wedstrijd, zon der gangmaking, voor amateurs, wel ke wedstrijd werd aangevuld met se ries en repechages achtervolging voor beroepsrenners, sprint amateurs en professionals. In deze voorwedstrij den vielen geen bijzondere prestaties te noteren, al viel het op, dat twee „oudjes" zich bijzonder wisten te on derscheiden. Bij de amateurs reed de 42-jarige Bernard Leene weer eens mee en zonder noemenswaardige in spanning plaatste hij zich in de acht ste finale door zijn serie te winnen, o.a. van de zovele jaren jongere, Duyns. Een sprinter van klasse blijft een groot renner, ook al wordt hij ouder. Dat bewees niet alleen Ber nard Leene, maar ook Jacques van Egmond, die ook al om en nabij de 40 is en niet alleen zijn serie wist te winnen, maar zelfs de kwarteindstrijd bereikte door Lakeman in de achtste finale royaal te slaan in de snelste tijd van de dag over de laatste 200 meter, 12 3/4 sec., een tijd, welke al leen van Vliet en Pronk wisten te no teren. Het waren Voorting en Harmans, die kleur gaven aan de eerste helft van de 50 km. wedstrijd voor ama teurs om de nationale titel. Vrij spoedig na het begin ondernamen bei den een uitlooppoging, wisten zeker 300 meter te nemen, maar op deze zware 500 meterbaan bleek de inspan ning te groot te zijn om een volle ronde te nemen, zodat eerst Harmans, n? 20 km. zich liet afzakken en enke le ronden later Voorting het nutte loze van zijn poging om alleen door te zetten inzag en door de grote groep werd opgeslokt. De 25 km. werden af gelegd in 34 minuten 56 sec. In het tweede gedeelte van deze 50 k.m. gebeurde er niets bijzonders.en de beslissing moest in de laatste ron den vallen. Het werd een dringen om de beste positie en in de laatste ronde viel de zege ten gunste van Faanhof, die met van Gelder aan zijn wiel in de sprint van een grote groep renners het Nederlands kampioenschap be.- haalde. Dat was het einde van een weinig interessante en emotieloze wedstrijd. De uitslag luidt: 1. en kampioen van Nederland: Faanhof (A'dam) tijd 1 uur 10 min. 16 sec. 2. van Gelder op het circuit van De gisteren gehouden landenwed- strijd ItaliëNederland (dames) heeft een sprekende zege voor onze landgenoten opgeleverd. Zij wonnen deze ontmoeting met 56 tegen 36 punten en bezetten in 7 van de 9 nummers de eerste plaatsen. Fanny Blankers-Koen zegevierde zowel op de 100 m. (11.9 sec.) als op de 80 meter horden (11.5 sec.) en bij het hoogspringen (1.60 m), beste (A'dam), 3. Harmans (A'dam), 4. Kiekens (Haarlem) 5. Fleury (A'dam) 6. Contelaar (A'dam). De tweede dag. Door 't regenachtige weer konden de wedstrijden gisteren pas met ander half uur vertraging aanvangen en na vier kwarteindstrijden achtervolging der profs en enkele achtste finales der sprint amateurs viel de regen alweer bij stromen neer, zodat de wedstrijd commissie besloot de 'wedstrijden af te gelasten. Vanavond zullen zij, we derom op de stadionbaan, worden voortgezet. De resultaten van de Zonr dagmiddagwedstrijden luiden: Kwart eindstrijden achtervolging profs over 5 km.: Ie rit: 1. Schulte, tijd 7 min. 12 sec., 2. van Egmond, 7.20 met veel machtsvertoon door Schulte gewon nen. 2e rit: 1. Peters 7.01,2; 2. Middel kamp, drie ronden voor het ein.de af gestapt. Op dat moment lag Peters drie kwart baan voor. 3e rit: 1. Evers; 2. Vooren, tijden resp. 6.45,4 en 6.51,3. Vooren begon te snel en moest het tegen de regelmatige rijdende Evers in de laatste ronden afleggen. 4e rit: 1. Van Beek 6.36.2; 2. Lakeman 6.52; Van Beek maakte een puike in druk en noteerde verreweg de snelste tijd van de dag. Op de zware stadion- baan is een tijd van minder dan 6 min. 40 sec. altijd een opvallende prestatie. Achtste finales sprint amateurs: le rit: de ketting van Hijzelendoorn's fiets brak binnen de laatste 200 meter, maar beide renners hadden van te voren de afspraak gemaakt dat bij pech binnen die afstand, er zou wor den overgereden. 2e rit: 1. Bontekoe; 2. Favejee 13 sec; 3e rit: 1. van Gel der; 2. Groeneveld. In een stortbui ge makkelijk door van Gelder gewonnen. DE BELGISCHE KAMPIOEN SCHAPPEN OP DE WEG. Van de Belgische kampioenschap pen op de weg voor professionals, die Zondag te Meulestede werden ge houden, luiden de uitslagen: 1. Buysse 262 km in 7 uur 1 min. 25 sec.; 2- Schotte op K lengte; 3. Sterkx op lengte; 4. Ramon; Van den Dooren; 6. Remue en Matthys, allen in 7.01.35. 8. De- clercq 7.03.30; 9. M. van den Broeck en 10. Impanis 7.04.13. NEEM ACHT PAAR NIEUWE SOKKEN MEE Medische brief van dr P. H. van der Hoog Een van de meest geplaagde en slechtst ver zorgde gedeelten van het menselijk lichaam is nog altijd de huid van onze voeten. Er zijn maar weinig mensen die, ook in de wintertijd, iedere dag hun voeten wassen. En toch 3s dit even be langrijk als het wassen van de handen. De meeste mannen dragen hun sokken totdat er een flink gat in zit en dan nog een paar da gen, terwijl het dagelijks wisselen van de sok ken toch een eis is die voor iedereen en niet alleen voor ljjders aan zweetvoeten geldt. De meeste aandoeningen van de huid van onze voe ten zoals eczeem, kloven tussen de tenen, schim melaandoeningen van de huid, eksterogen ab normale eeltvorming, in het vlees gegroeide na gels, ze zijn alle het gevolg van slechte en on voldoende voetverzorging. Hoe noodzakelijk een juiste voetverzorging is merkt hien eigenlijk eerst recht bij die gelegen heden, waarbij zeer hoge eisen aan de voeten gesteld worden. Iedere gemaakte fout wreekt zich dan in het tienvoudige. Een van die gele genheden hier in Nederland, waarbij van der gelijke hoge eisen sprake is, vormt de vierdaag se afstandmars, waarbij ieder jaar in de om streken van Nijmegen door grote groepen perso nen afstanden van 40 en 55 kilometer worden afgelegd. De meesten die het opgeven hebben dat niet te danken aan spierzwakte of overver moeidheid, maar aan huidbeschadiging. Welke zijn de eisen, die aan een voetverzor ging voor de „Vierdaagse" gesteld moeten wor den? In de eerste plaats moeten de voeten schoon zijn. Dat klinkt heel eenvoudig en de particu lier zal hier dan ook wel naar bevrediging in slagen. Vooral in de naden mag geen vuil blij ven zitten anders wordt iedere huidbeschadi ging of verwonding direct geïnfecteerd. Spe ciaal de huid tussen de tenen moet volmaakt in orde zyn. Deze voAit ook in het gewone- leven een probleem doordat de tenen, stijf te gen elkaar gedrukt, de gehele dag in de voch tige atmosfeer van de leren schoen zitten op gesloten. In de tegen elkaar liggende huidvlak- ten onstaat een eczeem. De hoornlaag zwelt op en stoot zich in vellen af. En deze met zweet en huidvet vermengde massa is een uitstekende voedingsbron voor bacteriën en schimmels. Ten slotte ontwikkelen zich in de huidplooien onder aan tetenen diepe kloven. Behandeling ge schiedt door dagelijks penselen met 1% jodium- tinctuur en het dragen van gaasjes tussen de tenen. Uw voeten moeten het doen Verzorg deze dan prima Nagel in het vlees. Het tegen elkaar aangedrukt worden van de tenen is ook de oorzaak van een dikwijls voor komend voeteneuvel, de in het vlees gegroeide nagel. De nagel is te breed geworden voor de versmalde grote teen, dringt in de zijkanten in en drukt voortdurend op de weke delen daaronder, zodat tenslotte een niet meer gene zend wondje ontstaat. De enige goede behande lingsmethode is dan: verwijdering van de nagel en uitsnijding van de zieke rand tot op het bot. In ieder geval is een in het vlees gegroeide nagel een absolute contra-indicatie voor de „Vierdaagse". Een andere aandoening, die afdoende verhol pen moet worden ia het eksteroog. Het ontstaat doordat een platte laag van hard leer tegen het volle oppervlak van de teen aandrukt. Op het aanrakingspunt ontstaat een miniem klein eelt- plekje. Dit werkt als prikkel op de onderlaag. Het wordt groter en de punt wordt steeds dieper naar binnen gedrukt. Om de eigenlijke eeltdoorn treedt ontsteking op welke vooral de pijn veroorzaakt. En onder zo'n ontstoken knob bel ontwikkelt zich dikwijls een slijmbeurs die zelfs wel eens met het,onderliggende gewricht kan communiseren. Is het kwaad zo ver gevorderd dan is wegname van de gehele knob bel onder plaatselijke gevoelloosheid en nabe handeling onder strenge asepsis het enige goe de middel. Voet wratten. Een andere afwijking is de voetwrat, aan de zool van de voek Deze ontstaat door een spij ker in de schoen af een doorntje of ander scherp voorwerp, dat in de voetzool is binnengedron gen. In vele gevallen komt men door opleggen van een 25% alicylzuur-pleister en wegknippen van de hoornhuid om de drie tot vier dagen tot een goed resultaat. Lukt dit niet dan is uit-» snijden het enige middel. Ook de zweetvoet vereist een intensieve ver zorging. Een goed en beproefd middel is: het een maal per week penselen met een 5% chroomzuur oplossing. Wanneer eeltvorming op abnormale plaatsen optreedt is dat een teken dat er iets met de bouw en de stand van de voet niet in orde is en zal men dus altijd een orthopaedist moeten raadplegen. Eyen belangrijk zijn de sokken. Bij dergelijke zware marsen als de Vierdaagse worden dikke sokken gedragen van wol en schoenen van dun leer (chroomleer). De sok moet een maal ge wassen zijn en niet gestopt. Nooit een sok van de vorige dag aantrekken en liefst tijdens de mars verwisselen. Men gaat dus naar Nijmegen met 8 paar. nieuwe sokken. Na iedere mars worden de voeten met water en zeep gewassen en dan ingewreven met kamferspiritus. Met deze kamferspiritus begint men al zes weken van tevoren gedurende de training, welke toch minstens in totaal een drie a vierhonderd kilo meter moet omvatten. Vóór men de sokken aantrekt poedert men er eerst talk in, al of niet vermengd met 1% salicylzuur. Aan de schoenen moeten natuurlijk de hoogste eisen gesteld wor den. Ze moeten rubberhakken hebben, volmaakt goed zitten en dus de hiel in zijn geheel om klemmen, terwijl de neus breed moet zijn. De lip moet aan beide zijden vastzitten, zodat vuil niet door de nestelgaten naar binnen kan ko men. prestatie van het seizoen. Gerda van der Kade-Koudijs won het ver springen met 5.73 m. e Italiaanse athleten wonnen twee nummers: mej. Cordiali vestig de met 45.01 m een nieuw Italiaans record voor discuswerpen en mej. Piccini won het kogelstoten met 13 m. In de estafette 4 x 100 nr gaven de Italiaantjes goed partij, maar zij bleven toch nog 0.8 sec. achter de Nederlandse ploeg, die eerste werd in 47.7 sec., met welke tijd het Ne derlandse record geëvenaard werd. Hier volgen de gedetailleerde uit slagen. 100 M.. 1. Fanny Blankers- Koen (Ned.) 11.9 sec.; 2. Liliana Tagliaferri (It.) 12.5 sec.; 3. Xenia Stadt de Jong (Ned.) 13.2 sec. 200 M.. 1- Gre de Jong (Ned.) 26 sec.; 2. Nel Karelse (Ned.) 26 sec. 80 M. horden: 1. Fanny Blankers- Koen (Ned.) 11.5 sec.; 2. Elda Fran co (It.) 12.4 sec.; 3. Gerda van der Kade-Koudijs (Ned.) 13.4 sec. Discuswerpen: 1. Edera Cordiale- Gentile (It.) 45.01 m. (nieuw It. re cord); 2. Ans Panhorst-Niessink (Ned.) 40.17 m. Kogelstoten: 1. Amelia Biccini (It.) 13 m.; 2. J. de Boer (Ned.) 12.10 m. Speerwerpen: 1. Jo Theunissen- Waalboer (Ned.) 38.27 m.; 2. Ans Koning (Ned.) 37.18 m. Hoogspringen: 1. Fanny Blankers- KOen (Ned.) 1.60 m.; 2- Gianna Se- bastiani Jannoni (It.) 1.50 m. Verspringen: 1. Gerda van der Kade-Koudijs (Ned.) 5.73 m.; 2. Nel Karelse (Ned.) 5.39 m. 4 x 100 m. estafette: 1. Nederland 47.7 sec.; 2. Italië 48.5 sec. Eindstand: 7 Nederland 56 p.; 2. Italië 36 punten. DAMES B-PLOEG WINT IN BELGIë. Zaterdag werd te Brussel een da- dames athletiek wedstrijd gehouden tussen een Nederlands B-team en de Belgische ploeg. De Nederlandse da mes wonnen alle persoonlijke num mers. Alleen de 4 x 100 m. estafette werd door België gewonnen, omdat een der Nederlandse loopsters het stokje liet vallen. SLIJKHUIS LOOPT PROEFRACE. i In de stromende regen heeft Slijk huis Zondagmiddag op het Mosveld (een grasbaan van nog geen 250 me ter) een 3000 nieter gelopen. Men no teerde voor hem een tijd van 8 min. 35 sec., welke tijd, omgerekend voor een' normale sintelbaan, ongeveer 8 min. 15 sec. zou hebben betekend. Slijkhuis liep deze 3000 om te probe ren hoe zijn maag het houdt. Immers hij klaagt de laatste tijd wel meer over pijn in de maag en dat was ook de reden, dat hij te Praag tegen Zato- pek de strijd staakte. Slijkhuis zal, zoals bekend, naar Londen gaan, om begin Juli deel te nemen aan de A.A.A. kampioenschappen, waar hij op de 3 mijl uitkomt. NIEUW WERELDRECORD OP 220 YARDC HORDEN. Uitkomend voor het Harrison-Bald win College, heeft Harrison Dillard de 220 yards horden gelopen in 22.4 sec. Deze tijd is 0.1 sec. beter dan het wereldrecord, dat met 22.5 gezamen lijk gehouden wordt door Fred Wool- coot (8 Juni 1940) en Harrison Dil- lars, die in 1946 eveneens 22.5 sec. liep. In het vorig seizoen had Harrison Dillard een tijd gemaakt van 22.3 sec. en enige weken geleden zou ook Woolcott 22.3 sec. hebben genoteerd, maar deze tijd is nog niet als wereld record erkend. Fanny Koen toch wereldkampioen op de horden? Naar wij vernemen heeft de Natio nale Technische Commissie van de K.N.A.U. besloten bij de I.A.A.F. als nog een aanvraag in te dienen voor erkenning van de tijd van 11 sec als wereldrecord op de 80 meter horden dames, welke tijd mevr. Blankers- Koen op de Olympische Dag in het Stadion te Amsterdam noteerde. De N.T.C. gaat daarbij van de ge- dachte, dat bij hordenloop van wind- voordeel veel minder sprake kan zijn dan bij.een gewoon loopnummer, aan gezien een sterke wind in de rug bij het hordennuumer juist een gevaar voor de balans op kan leveren. Bo vendien hebben de tijden op de 100 yards dames en heren op diezelfde dag uitgewezen, dat deze geenszins geflatteerd waren, wel een bewijs, dat van windvoordeel toch eigenlijk niet gesproken kan worden. Bovendien dient men niet te vergeten, dat buiten het stadion de wind wellicht krachtig moge zijn, binnen de muren is de wind geheel anders en draagt in de z.g. kuip een verradelijk karakter. Van een normale harde wind in de rug was in ieder geval geen-sprake.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6