Olympische dag in Leiden De lustrumroeiwedstrijden van Argo Als Hitier dat geweten had.... MAANDAG 28 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 A LS DE VELE toeschouwers, die Zaterdagmiddag naar het Ü.V.S.- terrein gekomen waren, deze tocht gemaakt hebben om onze natio nale crack Keesje Rijvers (N.A.C., Breda) te zien spelen, is het een vergeefse tocht geweest. Kwamen zij echter om te genieten van een af wisselend op behoorlijk peil staande sportmiddag, dan hebben zij hun ,hart op kunnen halen, want wat er vertoond werd, was zeker de moeite waard. De weigering van de KNVB om Keesje naar Leiden te laten gaan, is dus op het succes van deze middag niet van beslissende invloed geweest. Rijvers liet verstek gaan De heer J. C. F. Coers, ambtenaar L.O., gaf vooraf een uiteenzetting van de sporten, die dez» middag ge demonstreerd zouden worden en toen de voorzitter van het sportco mité Leiden, de heer B. J. Moole- naar een woordje gezegd had, kon den de spelen een aanvang nemen. De leden van L.T.C. begonnen, on der leiding van mevr. Holtz-Kelle- naarsf met een hoepel-oefening, waarna de hockey-elftallen van Lei den en Delft voor het voetlicht tra den, welke wedstrijd door Leiden verdiend gewonnen werd. De uit stekend spelende Drijver had hierin een groot aandeel. Hoewel Leiden prachtige kansen kreeg, werd er voor de rust toch niet gescoord, doch kort na het draaien nam Leiden de leiding, waarna Delft spoedig gelijk maakte en de uiterste krachtsin spanning van beide ploegen voor het winnende doelpunt bij Leiden pro ductief was; zodat het einde kwam met 21 voor onze stadgenoten. Ter afwisseling gaven de leden van de gymnastiekvereniging Sparta uit- Delft een nummer grondgyms nastiek, dat behoudens enkele klei ne afwijkingen vlot van stapel liep. Toen was de beurt aan de korf ballers, waarbij Leiden met 20 de meerdere van de Delftenaren bleef. De gasten waren aanvankelijk iets in de1 meerderheid, doch wisten dat niet in punten uit te drukken. De Leidenaars daarentegen wisten voor de rust reeds een voorsprong te ne men, welke na de rust nog vergroot werd en Leiden dus met 20 won, met welke afloop Delft nog tevre den mag zijn. Voorafgegaan door een nummer hoogrek, eveneens door het Delftse Sparta", werd de hoofdschotel van dit uitgebreide sport-diner geser veerd, in de vorm van de voetbal wedstrijd: U.V.S.L.S.K. 3-7-3. De gelijke uitslag zegt al dat beide partijen elkaar niet veel toegaven, al moet gezegd worden dat wanneer een der partijen de overwinning verdiend had, dit de luchtstrijd krachten geweest zouden zijn, die, zoals gezegd zonder Keesje Rijvers, de Blauw Witten bijna de gehele wedstrijd de baas waren. Het eerste doelpunt, dat van de voet van Wind- horst kwam, uit een vrije trap, werd dan ook allerminst van deze zijde verwacht. Lang duurde het echter niet, alvorens de Luchtstrijdkrach ten hun overwicht konden uitdruk ken en voor de rust wisten zij de stand tot 13 op te voeren, dank zij de lekken, die de U.V.S. achter hoede nogal eens vertoonde. Na de hervatting maakten de Luchtstrijd krachten echter de fout zich op de verdediging toe'te leggen, wat na tuurlijk met nog drie kwartier spe len voor de boeg, niet goed te pra ten is. Hun uitstekende achterhoede kon het dan ook niet houden en toen Jac. Sloos een run langs de lijn maakte, kon de Wolf de stand op 2—3 brengen. Het laatste kwartier ging U.V.S. alles op alles zetten, om althans een gelijk spel uit de wacht te kunnen slepen. Weer was Sloos de man, die het laatste doelpunt voorbereidde, zij het dan dat de keeper zijn schot tot corner ver werkte, waarna Blom, uit een voor zet van Oosterom een prachtig doelpunt maakte en- de stand op ge lijke voet bracht (33), waarin geen verandering meer kwam. De dames van „Nieuw Brünhilde" zorgden voor een uitstekend slot van deze sportmiddag, met een rythmische oefening, die in alle op zichten keurig afgewerkt werd. VOETBAL. DENEMARKEN—POLEN 8—0. De voetballandenwedstrijd tussen Denemarken en Polen werd, door de Denen met 80 gewonnen. Karl Prast maakte drie doelpunten; Johan Hansen en Karl Hansen ieder twee en Ploger één goal. Met rust was de stand reeds 40 voor Denemarken. R.K. jeugdtournooi Het was een schitterend geslaagde finale van de kampioen-elftallen van de A junioren tussen RKVVA, Gr. Willem-V AC, Spartaan en DEM, on danks dat Pluvius tussenbeide spel breker werd. Op het keurig ver zorgde voetbalterrein van WSB stonden Gr. Willem-VAC—RKAW om precies 12 uur gereed voor de wedstrijd om de Bisschop-beker. De ze wedstrijd was wel een van de mooiste. Beide elftallen waren aan elkaar' gewaagd, hoewel WA even sneller was. WA kon drie doelpun ten maken, terwijl Gr. W. er twge tegen plaatsten, zodat RKVVA zich in de finale plaatste. Om1 1 uur waren Rotterdam en Beverwijk present en'wel Spartaan DEM. Het leek ons toe, dat DEM hier de toon aan zou geven, maar toen het spel tien minuten oud was, ging de strijd gelijk op, al had DEM dan reeds een 20 voorsprong, doch was het spoedig 12, om ten slotte toen de Rotterdammers los kwamen op het einde er 22 van te maken, zodat hier 2x7% minuut verlengd moest worden. Hier wist DEM dan in de 2de helft het 1ste doelpunt te maken, zodat deze won met 32 en DEM zich mede in de finale plaatste tegen RKWA. Dan zou VVSB een tussen-wedstrijd spelen tegen een Limburgs elftal, maar het weer was zeker van dien aard, dat de Zuiders lingen maar thuis waren gebleve/. Doch Gr. Willem bond de strijd aan tegen WSB, welke eindigde in 33. Intussen waren de spelers al enige malen naar de kleedkamer verdwe nen vanwege de stortregens. Het was intussen 3.45 uur toen de wedstrijd aanving tussen RKWA en DEM, om de wisselbéker. Wij hadden van deze strijd een gelijk opgaand spel verwacht, maar WA zette een spel in waarin DEM in het eerste kwartier geslagen was met 30 en toch speelde DEM ook een goede partij, maar het zat hun nu eenmaal niet mee. Ten slotte werd de stand door V.V.A. op 5-0 gebracht, wat zeker geflatteerd was. Dan volgde de prijs uitreiking door de voorzitter van de R.K. Sportbond, de heer G. Kruy- ver uit Zaandaïrf. De heer Kruyver dankte de vereniging WSB voor de medewerking bij de organisatie van dit tournooi en de jeudige voetballers voor hun ke7rig spel. Een felicitatie aan het elftal van WA, met haar be haalde succes, en dan.werd de HAARLEMSE SPORTWEEK Tien jaar geleden werd in Haar lem het initiatief genomen om een sportweek te houden, welk initiatief later door vele andere plaatsen werd overgenomen. Ook voor dit jaar heeft men weer een uitgebreid programma dat een groot aantal wedstrijden en demon straties bevat. Mep heeft thans ook sporten opgenomen, welke vorige jaren niet op het program stonden. Bekende figuren uit het Nederlandse sportleven zul1 en naar Haarlem ko men om aan de wedstrijden deel te- nemen. Daarbij is obk de candidaten- ploeg zwemmen voor de Olympische spelen, terwijl eveneens i>oksers en wielrenners, die ln aanmerking ko men om naar Londen te worden uit gezonden, in de verschillende wed strijden zullen uitkomen. Ter inleiding van deze sportweek werd Zaterdagavond een optocht van de sportbeoefenaars gehouden, waar aan door de katholieke verenigingen om principiële redenen niet werd dee1 genomen. Op de Grote Markt sprak de burgemeester van Haarlem mr. P. O. F. M. Cremers het ope ningswoord, waarna er êen defiié volgde langs de genodigden, die zich voor het stadhuis hadden opgësteld. In de loop van de volgende week zal Haarlem in het teken staan van vele wedstrijden en demonstraties. mooie Bisschopbeker te voorschijn gebracht, om deze aan de aanvoer der te overhandigen, welke in dank werd aangenomen. Deze beker al dus de voorzitter, zal uw eigendom worden, als WA hem drie achter een volgende wedstrijden wint, of vijfmaal in 't geheel, terwijl elke speler in bezit zal komen van een draagmedaille. Altior Met drie elftallen was V.T.L. uit Leiden de gast van Altior voor het spelen van wedstrijden om een beker. De belangrijkste wed strijd was die tussen Altior I en VTL I Het was vooral voor de rust een mooie snel gespeelde wedstrijd. Altior maakte het eerste doelpunt. Even later maakte VTL gelijk door een corner op prachtige wijze in te koppen. Doch vanaf de aftrap weet Altior er direct weer 2-1 van te ma ken. VTL laat het er ook niet bij zitten en geven de Altior keeper nog tweemaal het nakijken. Rust gaat in met 3-2 voor V.T.L. Na de rust is het Altior die voortdurend de sterk ste is en nog drie doelpunten weet te schoren. Vooral het vijfde doe1 punt verdient vermelding het was een pracht schot van de midvoor. Eind stand was 5-3 voor Altior. Ook de andere elftallen van Al tior wisten te winnen en wel: Altior II—VTL II 7-3 en Altior Hl—VTL III 3-2. Hiermede was Altior winbaar, van de beker, die na afloop in het kleed lokaal werd uitgereikt De uits^gen van de Zaterdagmid dag gespeelde wedstrijden waren: Altior jun. AWSB jun. 1-4; Al tior adsp. ANSV jun. A 3-2; Nic. Boys adsp. AAltior Adsp B 6-2. De gespeelde wedstrijd tussen de kringelftallen A en B eindigde in een 3-3 gelijk spel. -I I"\E WEERSOMSTANDIGHEDEN waren de tweede dag van de lustrum- wedstrijden van Argo niet gunstiger dan de eerste dag. Niet alleen stond er'een ferme bries over de baan, maar een gestadig regentje droeg aL lerminst bij tot de behaagelijkheid op en langs het water. De belangstel ling bleef beperkt tot de studentenwereld en wat daarmee min of meer mee verbonden is. De opzet van Argo om meer belangstelling te wekken voor de roeisport in het Oosten, kan dan ook niet als geslaagd worden be schouwd. Stuurmanloze vier van D.D.S. naar Londen? Overigens is deze wedstrijd spor tief een succes geweest. Op het water is felle strijd geleverd en op de wal werd met deze prestaties enthousiast meegeleefd. Bijzondere tijden zijn er mede als gevolg van de minder gun- tige weersomstandigheden niet ge maakt. Een der belangrijkste num mers, de stuurmanloze vier was tot het laatste bewaard. Hierin zou DDS moeten bewijzen of zfj inderdaad in staat zou zijn om voor de Olympische Spelen te worden afgevaardigd. Op nieuw heeft DDS haar superioriteit bewezen. Soepel roeiend liepen de Delftenaren steeds meer uit en won nen tenslotte met een voorsprong van 7 lengtep op de Belgen. Triton was een straatlengte achter. De vorm van DDS houdt stellig be loften in voor de Olympische Spe len. Het hoofdnummer, de jonge acht a werd gewonnen door Laga, na felle strijd met Argo en Aegir. Laga nam een lange voorsprong, waarvan tel kens belangrijke delen werden inge lopen door de onstuimige Wagenin- gers. Een eindspurt bracht Laga's ze ge in veilige haven. Argo had nog moeite Aegir van de tweede plaats te houden. De uitslagen luiden: stijlroeien da mes overnaadste skif: 1. Nereus 91 pnt., 2. De Vliet 77 pnt. Stijlroeien dames overnaadse vier: 1. De Vliet 101 pnt., 2. Nereus 86 pnt., 3. Viking 86 pnt., 4. Argo 81 pnt. Stijlroeien dames jonge skif: 1. Viking 104 pnt., 2 DDS 94 pnt.; 3. De Vliet 92 pnt. Overnaadse skif: 1. Njord 6 min. 53 sec., 2. Triton 8 min. 53.6 sec. Jonge Vier a: 1. Laga 1, 7 min. 37.2 sec., 2. Laga 2 7 min. 39.6 sec., 3. Nereus, 4. Njord. Oude twee: 1. Aegier 8 min. 24.8 sec., 2. Njord 8 min. 29 sec., 3. Njord. Overnaadse vier: 1. Triton 7 min. 51 sec., 2. De Laak 7 min. 51.2 sec., 3. Argo, 4. Njord. Lichte vier: 1. Argo 7 min. 43.6 sec., 2. Laga ,7 min. 56.6 sec., 3. Nereus, 4. Njord. Jonge vier br 1. Nereus 7 min. 21.2 sec., 2. Spaar- ne 7 min. 30.8 sec., 3. Njord. Stijl roeien dames jonge vier: 1. Argo 94 pnt., 2. Viking 87 pnt. Vier zonder stuurman: 1. DDS 7 min. 12.8 sec. 2. SNUBRSH Bruxelles 7 min. 39 sec., 3. Triton. Snelroeien dames vier: 1. DDS 4 min. 24.6 sec., 2. Argo 4 min. 24.8 sec., 3. Viking. Overnaadse skif jongens 17 tot 18 jaar: 1. Spaarne 3 min. 14.2 sec., 2. Isala 3 min. 23 sec., 3. Argo. Jonge acht a: 1. Laga 6 min. 51.2 sec., 2. Argo 6 min. 57.2 sec.,* 3. Aegir, 3. Triton. Stijlroeien dames oude skif: 1. DDS 9 9pnt., 2. De Vliet 96 pnt. Oude acht: 1. Njord 6 min. 45 sec., 2. DDS 6 min. 46.4 sec., 3. Ne reus'. Licht acht: 1. Njord/Laga 7 min. 30.4 sec., 2. Triton, 3. Argo, 4. Phocas. HET SPAARNE IN ZWEDEN. Aan de internationale roeiwed- strijden, welke op het Simlangmeer werden gehouden, nam ook een ge stuurde vier van „Het Spaarne" deel. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Deense ploeg Roforingen Kvik, in de tijd van 8 min. 17.6 sec., met de vereniging Aris uit Landskrona op de tweede plaats in 8 rr/in. 35.2 sec. „Het Spaarne" eindigde als der de in 3 min. 45 sec. Het Wimbledon- tournooi NEDERLAND UITGESCHAKELD De Wimbledon-kampioenschappen vertoonden Zaterdag een climax wat zon en bezoek betreft, maar wat spel peil en spanning aangaat kon van een anti-climax gesproken worden, on danks het feit dat er nog van een kleine verrassing sprake was, aange zien de Zuid-Afrikaan Sturge6s te gen aller verwachting in vijf sets van de Hongaar Asboth verloor. De laatste acht van het heren-enkelspel zien er thans als volgt uit: Bovenste helft Bromwich-Patty en Brown-Asboth; onderste helft, Mot tramMulloy en FalkenburgBer- gelin. Zoals de zaken thans staan lijkt Falkenburg een Amerikaanse revan che op Bergelin te kunnen nemen en zijn de kansen van Bromwich even eens gestegen. De Australiër is geen prettig speler. Zijn hopeloze bewe gingen en het dikwijls neerwerpen van zijn racket, als het niet zo goed gaat, doen niet sportief aan en getui gen van slechte tennismanieren. De Australiër had natuurlijk niet veel moeite met van Swol, maar het dient toch gezegd, dat de Nederlander een van zijn beste wedstrijden gespeeld heeft en al zijn elf gewonnen games verdiende. Het was werkelijk geen schande op die wijze te verliezen en UIT DE OLYMPISCHE HOEK Quick Boys—C.V.V. 3—7. Q.B. was ditmaal in een niet gunstige positie, eerstens door dat Q.B. met een gewijzigd elftal moest uitkomen en vervolgens dat men tegenover een- uitstekende tweede klasser kwam te staan. C.V.V. bleek al di rect technisch beter dan Q.B. en Q.B. m'oest alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Q.B. had het eerst succes; C.V.V. speelde terug op de doelverdediger, maar M. Verdoes Uiy"T'ne /u*1 u" oe£ wa« ar als da kmLan hii am ar 1_ft sta?'on ree4- zal h« weJ n0.°'t De laatste voorbereidingen De inschrijvingen voor de Olympi sche Bokswedstrijden zijn zo groot in aantal geworden, n.l. 260, dat het organisatiecomité heeft moeten be sluiten extra tijd aan het program ma toe te voegen, waarin tegelijker tijd twee boksringen in gebruik zul len zijn. Voor de huisvesting en voeding van de 6000 deelnemers en officials zijn de voorbereidingen thans geëin digd. In het RAF-kamp te Uxbridge zullen, behalve de Nederlandse deel nemers en officials, ook die van de Ver. Staten, Canada, Groot-Brittan- nië, Frankrijk, België, Luxemburg, Zwitserland en Liechtenstein hun in trek nemen. Lord Burghley, voorzitter van het organisatiecomité te Londen, ver klaarde, dat alles naar wens ver loopt en zeide er vrijwel zeker van te zijn, dat ook financieel van een succes zal kunnen worden gespro ken. Men hoopt dat een eventueel geldelijk voordeel de Britse amateur sport ten goede zal komen. Het eerste Olympische ceremonieel zal 6 Juli a.s. plaats hebben, wan neer de nieuwe weg naar het Wem- bley-stadion door de Britse minister van verkeer, Alfred Barnes, zal wor den gêopend. De weg is voor het grootste gedeelte aangelegd door Duitse krijgsgevangenen, hetgeen wel wat ironisch aandoet, wanneer men bedenkt, dat de vorige Spelen te Berlijn werden gehouden en de Duitsers thans van deelneming zijn uitgesloten. Toen Hitler in 1936 over de Olympische Allee naar het Ber- was er als de kippen bij om er 10 van te maken. Spoedig was 't echter 11, ja zelfs 12. Zo kwam de rust. Na de rust viel keeper Blauw we gens blessure uit. De reserve-keeper betekende een verzwakking, waar door de stand spoedig tot 17 v^erd opgevoerd. Door enthousiaste tegen stand wist Q.B. nog tweemaal doel te treffen, zodat de eindstand luidt 3—7. V.V.O.A. Voor de tweede maal stonden de Kajotters uit Roelof- arendsveen op het sportterrein van Oud-Ade om hun voetbalhuid zo duur mogelijk te verkopen. De re vanche is echter uitgebleven. Het werd 'n overwinning voor V.V.O.A 61. Voor de thee was de stand al 30 voor de thuisclub. De tweede helft werd in stromende regen ge speeld, maar het bleek, dat het en thousiasme daardoor werd opge voerd. hebben kunnen bevroeden, dat het Duitsers zouden zijn, die de weg naar het stadion van de volgende Olympi sche Spelen moesten aanleggen. VOEDING DER NEDERLANDSE DEELNEMERS. Te weinig kaas, suiker, eieren en vet. De Nederlandse deelnemers ont vangen in het kamp te Uxbridge en de dames in haar college de volgende rantsoenen per week: 1200 gram vlees, 100 gram^bacon, 400 gram'sui ker, 200 gram kaas, 200 gram jam, 400 gram boter, margarine en vet, 65 gram eipoeder, 8 liter melk, 3100 gram brood, 4700 gram aardappelen en 200 gram versnaperingen. Deze rantsoenen, van Engelse zij de verstrekt, worden niet voldoende geacht en de medische commissie van l heeft aangedrongen op een aanvul lend rantsoen voor suiker, kaas,, aardappelen, eieren en margarine of vet. Bovendien wordt het wenselijk geacht, dat melk in blik ter beschik king staat, evenals repen chocolade, vers fruit en gehakt in blik. In dit verband vernemen wij, dat de Nederlandse autoriteiten op voed- selgebied op verzoek van het N.O.C. er in toegestemd hebben, dat aan de Nederlandse deelnemers en deel neemsters voor Londen een extra toewijzing wordt vérstrekt van 250 kg. suiker, 100 kg. kaas, 150 kg. mar garine, 7000 stuks eiereri. 900 stuks ontbijtkoek en 225 blikken melk met suiker. Wat de niet via de distribu tie te verstrekken artikelen betreft, zoals vers fruit en aardappelen, daar omtrent zijn reeds maatregelen ge troffen, dat de Nederlandse athleten dit voedsel in voldoende mate zullen ontvangen. HET OLYMPISCH VOETBAL- TO URNOOI. De data en ontmoetingen voor het Olympisch Voetbaltournooi» welke Zaterdag werden bekend gemaakt, zijn: 31 Juli: Groot-Brittannië tegen de winnaar van NederlandEire op het Arsenalterrein; winnaar Zuid- Slavië-Pakistan tegen Palestina, op het Crystal Palace-terrein, winnaar LuxemburgAfganistan tegen win naar EgypteDenemarken, op het Fullham-terrein, en Franyrijk tegen winnaar BirmaIndia op het Ilford- terrein. 2 Augustus: winnaar ChinaTur kije tegen winnaar ZwedenOosten rijk, op het Brentfordterrein; Korea tegen Mexico op Dulwich Hamletter- rein, Hongarije tegen Italië, op het Tottenham Hotspurterrein, Polen te gen Verenigde Staten op het Wal- thamstow Avenueterrein. Indien noodzakelijk zullen wedstrijden die in gelijk spel eindigen op 3 en 4 Augustus op dezelfde-terreinen over gespeeld worden De wedstrijden voor de tweede ronde zullen 5 Aug. en de eventueel over te spelen wed strijden uit de 2e ronde zullen op 7 Augustus worden gespeeld. De halve finales hebben plaats op 10 en 11 Augustus, in het Wembley-stadion, waar op 13 Augustus ook de finale zal worden gespeeld. HONGARIJE VOETBALT NIET. Voorbarige loting. Wat velen verwacht hebben, is thans geschied. De eerste landen ploeg, welke had ingeschreven en meegeloot voor het Olympisch voet baltournooi, heeft zich nu terugge trokken. Hongarije heeft aaiVhet or- bet Nederlands Olympisch Comité ganisatiecomité te Londen laten we ten, dat Hongarije niet kan deelne men aan een tournooi, waarin lan den uitkomen, wier vertegenwoordi gers moeilijk de kwalificatie „ama teurs" kunnen ontvangen. Hongarije had een bye in de voorronde en had in de eerste ronde tegen Italië ge loot, mét andere woorden, Italië komt nu zonder te spelen in de kwarteindstrijd. Het Nederlandse elf tal zal ten minste twee wedstrijden moeten spelen om het zover te bren gen, n.l. tegen Eire en tegen Groot- Brittannië en daarbij loopt men nog de kans, dat bij gelijk spel er nog een wedstrijd bij komt. Wel een be wijs, hoe voorbarig de loting van de FIFA is geweest. Men had eerst, en zeker bij een afvalsysteem, moe ten wachten, welke landen definitief hun inschrijving zduden nakomen en eerst daarna had de loting moeten plaats vinden. NED. OLYMPISCHE WIELER PLOEG. Door de sportcommissie van de Nederlandse Wielren-Unie is de Olympische Ploeg samengesteld, welke aan het bestuur van het Ne derlands Olympisch Comité ter uit zending naar Londen zal worden voorgedragen. De ploeg ziet er als volgt uit: Windsor Great Park weg- kampioenschap: Voorting (Haarlem), Fanhof (Amsterdam), Peters (Haar lem), en Grift (Soest). Reserves: Achtervolging voor ploegen over 4 k.m. Herne Hill: Voorting, Faanhof, Blakenauw (Nijmegen) en Har mans (Amsterdam). Peters en Grift. Sprint: Hij zelen- doorn (Amsterdam). Tijdrace over 1 k.m.: Hij zeiendoorn. De tandem zal binnenkort worden samengesteld. Men wil eerst nog enkele proefwed- strijden afwachten en eventueel an dere combinaties proberen. Het is nog niet zeker, dat Hij zeiendoorn Nederland in de sprint zal vertegen woordigen, aangezien men eerst nog zijn verrichtingen in de kampioen schappen aan een nadere beschou wing wil onderwerpen. De reserves voor de sprint en de k.m.-wedstrijd zijn dezelfde renners, als die op de tandem zullen uitkomen. Uit een en ander blijkt wel, dat de N.W.U. een van te voren bepaald aantal renners mocht kiezen, waar schijnlijk om financiële redenen, zo dat men wel gedwongen was voor baan en weg vaak dezelfde renners aan te wijzen. Als chef d'equipe fun geert de heer J. Stoll; als verzorger en mecanicien gaat mee G. Bonte- köe; als masseur J. Blijenburg. Blakenauw en Harmans. Reserves GEEN NEDERLANDSE AFVAARDIGING OP DE 1500 M. ZWEMMEN. Ondqr wel zeer trieste en koude weersomstandigheden werden gister middag de selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen op de 1500 me ter vrije slag voor heren gehouden. In het zwembad „De Kromme Rijn" te Utrecht verschenen vijf deelne mers aan de start, zodat het num mer in één serie gezwommen kon wor den. De ZIAN-zwemmer Bollen be gon zeer snel, doch zakte na 200 me ter af. Rinus van Daatselaar en Tjeb bes namen toen gezamenlijk de lei ding. De zwemmers, die op baan 4 en 5 naast elkaar lagen, zwommen zeer constant (gemiddeld ongeveer 1 min. 29 sec. op de 100 meter) en ge lijk op. Wel keerde van Daaselaar iets sneller, doch Tjebbes haalde hem dan met zijn grote slagen weer in. Eindelijk, na 1300 meter, lag van Daatselaar bij het keerpunt iets voor en kwam hfj los van zijn rivaal. Tij dens de rest van de afstand wist hij geleidelijk zijn voorsprong te ver groten. Na afloop van de wedstrijd ver klaarde de voorzitter van de K.N.Z. B., de heer Jan de Vries, dat naar aanleiding van de heden gemaakte tijden overwogen wordt niet op de 1500 meter voor de Olympische Spe len in te schrijven. De uitslag luidde: 1 1. Rinus van Daatselaar (AZ 70) 21 min. 48.5 sec., 2. Tjebbes (HPC) 22 min. 2 sec., 3. Witteman (ZIAN) 22 min. 35.7 sec., 4. Bollen (ZIAN) 22 min. 52.6 sec., 5. Wiarda (Heeren veen) 24 min. 2. 6 sec. NEDERLANDSE HOCKEY SPELERS IN TRAINING. Dezer dagen zijn 18 hockeyspelers in training gegaan voor het Olym pisch Hockey tournooi, van wie er 16 de reis naar Londen zullen meema ken. Half Juli zal te Den Haag een wedstrijd worden gespeeld tussen de kampioen van Nederland, HHYC, en de rest van Nederland, welke ont moeting als een prachtige oefening kan worden beschouwd voor de aan staande Olympische wedstrijden. De mogelijkheid bestaat, dat nog een tweede oefenwedstrijd zal worden georganiseerd. De 18 uitverkorenen zijn: Richter (Be Fair), Van Bem- mel (Amsterdam), Dijkstra (Leiden). Tiel (HHYC), Boerstra (HHYC), Tekebroek (Togo), Couvret (HDM), De Looper (Hilversum, Drijver (Lei den), Derckx (Deventer), Loggere (Laren), Langhout (Hilversum), v. Heel (HHYC), Bolsius (Tilburg), Bromberg (HHYC), Kruize (HHY C), Esser (Togo) en Bouwman (BM HC). Gistermorgen werd op het par cours Stade de Colombes-Pontoise vice-versa, het Franse Marathon kampioenschap gelopen) De uitslag luidt: 1. Josset (Parijs) 'de 42 k.m. in 2 uur 36 min. 58 sec., 2. Cousin (Caen) 2 uur 39 min. 18 sec.), 3. Piesset (Loches) 2 uur 40 min. 56 se. Deze drie lopers zullen Frankrijk tijdens de Olympische Spelen de Ma rathon vertegenwoordigen. Nederland heeft dan ook geen slecht figuur gemaakt. De Nederlandse gemengddubbel van Meegerènmevrouw Lubbers Fischer heeft op normale wfjze van Bose en mrs WalkerSmith verloren. Meestal verliest de gemengddubbel- combinatie, waarin de zwaksté dame speelt, maar ditmaal waren zowel zwakste heer als zwakste dame aan Nederlandse zijde. Nederland is thans, wat de honderd procent Nederlandse inschrijvingen betreft, geheel uitge schakeld. In de vierde ronde van het heren enkelspel versloeg de Australiër John Bromwich onze landgenoot van Swol met 6—4, 6—3, 64. Gemengd dubbelspel tweede ronde: Bose (India) en mevx*. Walker (Gr. Britt.) sloegen van Meegeren en mevr. LubbersFischer (Nederland) 6—2, 6—3. WATERPOLO. KIKVORSEN—AUSTRALISCH OLYMPISCH ZEVENTAL. 13—1. Australiërs komen Donderdag naa- Leiden. Zaterdagavond speelde een Kikvor sen Zevental een waterpolowedstrfjd tegen de Australische ploeg, welke op het ogenblik in Nederland toert. Het spel van de Australiërs Was een klasse minder dan dat van de Neder landers, die vooral in snelheid het van hun tegenstanders wonnen. Voor de rust scoorden Smol, van Feggelen, Smol en Ruimschotel 2 x in deze volgorde en nadat Korevaar in de tweede helft de stand op 60 had ge bracht, was het de Australische mid voor Doerner, die het enige tegen- punt wist te maken. Korevaar bracht de stand op 71 en daarna voegden van Feggelen nog 2 doelpunten, Smol drie en Ruimschotel .één doelpunt aan de score toe, zodat het einde kwam met 131. Dit Australisch waterpolozevental speelt op 29 Juni te Utrecht niet te gen het Kikvorschenteam, maar te gen de UZSC, welke, club versterkt zal worden door Stam op de mid- voorplaats. Op 1 Juli speelt Australië te Leiden tegen kampioen van Neder land, ZIAN. BELGIë—NEDERLAND OP 4 JULI. Voor de interlandwedstrijd tegen België, die 4 Juli a.s. te Gent zal wor den gespeeld, zijn de volgende 10 spe lers, waaruit op de dag van de wed strijd het zevental zal worden geko zen, uitgenodigd: Rohner (Robben), Salomons (HZ en PC), Brassem (Zi- an), Stam (HZ en PC), Keetelaar (Robben), Ruimschoten (HZ en PC), Cabout (GZC), Smol (Zian), van Feggelen (Meeuwen) en Korevaar (Merwede). Het Belgische zevental is als volgt samengesteld. Doel: Desmedt (GSC). Achter: Leenheere (BSC) en Mar tin (AZC). Midden: Rigaumont (AZC). Voor: Simons (AZC), Issele (CNB) en Vlerick (GZV). Reserves De Pau (GSC) 'en Dhoghe (GZV). Deze ploeg zal tot basis dienen voor het olympische team, in verband waarmee nog twee andere reserves zijn aangewezen: Maeschalk (CNB) en Pepermans (CNB). HOCKEY. HANS LUBBERS WAS AMERIKAAN. Onlangs is de bekende hockeyspe ler van Laren, Hans Lubbers, naar de Verenigde Staten vertrokken, om daar zijn studie te voltoóien. In Ne derland is thans het bericht binnen gekomen. dat Lubbers is opgenomen in het Amerikaanse hockey elftal en dat hij in het Olympisch I-Iockey- tournooi te Londen tegen.Neder land zal uitkomen. Hoe dat mogelijk ié? Lubbers heeft in 1946 voor het Nederlands elftal gespeeld tegen Bel gië, als linkshalf, maar de Nederland se hockeofficials wisten toen niets af van het feit, dat deze speler eigenlijk Amerikaan was. Hij bezit de Ameri kaanse nationaliteit, omdat hij daar geboren is en zijn ouders gevoelden er niet voor, dat hij in Nederland zijnde, als Nederlander zou worden genaturaliseerd. Nu Lubbers naar Amerika ging, heeft de secretaris van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond, jhr. L. J. 1. Quarles van Ufford, hem een schrijven meegegeven voor de Amerikaanse Hockey Bond, waar in deze Lubbers kon aanbevelen als een uitnemend speler. De Amerika nen hebben van dit advies gebruik gemaakt en lieten Lubbers aan een oefenwedstrijd deelnemen, met het gevolg, dat „hij in de Amerikaanse ploeg werd opgenomen en de reis naar Londen zal meemaken. DAMMEN. D.C.L. In de bordenwedstrijden, die dit jaar voor het laatst in groe pen worden verspeeld, komt einde lijk tekening. In de groepen II en III zijn zelfs de eerstaankomenden be kend. In de le groep, waaruit het le tiental zal worden gevormd, waar mee D.C.L. als enige Leidse damclub in de competitie in de hoofdklasse zal uitkomen, is de winnaar nog niet be kend, alhoewel algemeen verwacht mag worden, dat Wim Huisman ook dit jaar weer de favoriet zal zijn, ter wijl P. Olivier de beste kansen heeft voor de 2e plaats. F. Fietsma werd eerste in groep n, gevolgd door F. Schild. In groep III veroverde J. Overdijk de eerste plaats, op de voet gevolgd door C. Pauw en P. Zeegers. In de le groep behaalden tot dusverre P. Oli vier 15 punten uit 11, J. J. Mertens 13 uit 10, W. Huisman 13 ujt 7, J. Sta- vleu 12 uit 10, F. H. Franken jr. en S. v. d. Beek 11 uit 11, W. Laterveer 10 uit 7 en W. F. Olivier 8 uit 8. De overigen behaalden minder dan 50 en minder dan 8 punten. A.s. Woensdagavond te 8 uur houdt „Damclub Leiden" in de Muziek school aan het Rapenburg een propa- ganda-studieavond o.l.v. P, Olivier. O.a. zal Wim 'Huisman enifje p.ar- tijen bespreken uit de kortgeleden verspeelde kampioenschappen van Nederland. Belangstellenden zijn wel kom.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5