10% Bataven winnen in Adam „socialisme" l MANNELIJKE KANTOORBEDIENDE ENKELE DAGEN Breebaart's Hebt U Boeken JAN DE R00Y R.K. meisje Tafelmessen BOOTARTIKELEN Bezoekt geen circus MAANDAG 28 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i HET WAREN geen „grote" wedstr ij den, die K.D.O. gisteren te Am-( sterdam organiseerde. Het was meer een genoegelijk „onderonsje" van de R-K. athleten. Toch gaat er van zulke wedstrijden, waar het zo knus toegaat een bekoring uit, mis schien, omdat bij zulke gelegenheden de sportieve gedachte hoogtij viert. Een sterke Bataven-ploeg was ver tegenwoordigd. In dit milieu had de ze het niet al te moeilijk. Op alle fronten konden fraaie overwinning en geboekt worden. De totaal-uit slagen wezen bij de dames en de heren dan ook grote Bataven-over winningen uit. Fr.aaie prestaties van de dames De Bataven-dames en -meisjes, die de spits moesten afbijten, deden het werkelijk weer goed. Twee nieuwe Leidse records werden gevestigd. Het Bataven-meisje P. Veldhoven leverde de fraaie prestatie bij dis cuswerpen een afstand van 28.60 n?. te halen. Th. Brakel won dit num mer in de klasse meisjes B. met een afstand van 20.52 m., hetgeen ook een nieuw Leids record betekent. Al met al hebben de Bataven-dames weer eens bewezen, dat zij thans reeds tot goede prestaties in staat zijn en in de toekomst in verdubbel de mate de aandacht op zich zullen vestigen. Bij de heren en junioren was het ook Bataven wat de klok sloeg. Het zou ons te ver voeren, om in te gaan, op alles wat hier gepresteerd werd. Wij beperken ons tot het noe men van enkele resultaten. Wij za gen Cor Kraan op een voor hem ongebruikelijk nummer aan de start, ri.l. de 100 m. D- klasse. Hij zou geen Kraan geheten hebben, als hij ook op dit nummer de overwinning niet weggesleept had! J. van Gastel was op discuswerpen junioren A na tuurlijk weer de grote man. 30,27 m. is een prestatie, waarop menige se nior jaloers zou worden. Cor Kraan won de 1500 m. in 4 min. 30, ge volgd door J. Soupart die er 4 min. 33.9 sec over deed. Dit zijn de uitslagen der Bataven: Uitslagen dames: Hoogspringen meisjes A: 4. M. v. d. Drift, Bataven 1.20. Discuswerpen meisjes A: 1. P. Veldhoven, Bataven 28.60 X N. L. record. Discuswerpen meisjes B: 1. Th. Brakel, Bataven 20.52 N. L. re cord, 2. L. Brusche, idem 18,36, 3. G. Veldhoven, idem 15.07, 4. T. v. Dorp, idem 14.78, 5 E. Hollaars idem 12.34. Verspringen meisjes B: 1. Th. Bra kel, Bataven 4.39, 2. T. v. Dorp, idem 4.29, 3. G. Veldhoven, idem 4.24, 5. L. Brusche idem 3.71, 7. R. Frie, idem 3.07. Verspringen dames: 2. A. Gieske, Bataven 4.31, 6. G. Zandvliet, idem 3.65. Finale 100 meter dames: 2. A. Gies ke, Bataven 14.3. Finale 80 M. meisjes A: P. Veld hoven, Bataven 11.5.3. M. Brunt, idem 12. Finale 60 M. meisjes A: 1. G. Veld hoven, Bataven 9.2. Th. Brakel, idem 9.1.4. L. Brusche, idem 9.4. 5. T. v. Dorp idem. Hoogspringen dames: 6. G. Leeg water, Bataven 1.20. Kogelstoten dames: 1. A. Gieske, Bataven 8.44, 2. G. Zandvliet, idem 7.39. Discuswerpen dames: 1. P. Veld hoven, Bataven 27.82, 3. A. Gieske, idem 19.50. Verspringen meisjes A: 1. P. Veld hoven, Bataven 4.49, 3. M. Brunt, Bataven 4.19. 4 x 100 meter estafette dames: 2. Bataven, Leiden 57.4. 4 x 60 meter estafette dames: Bataven, Leiden 38.3. 4 x 80 meter estafette dames: Bataven, Leiden 52. Totaal uitslag: 1. De Bataven#132 punten, 2. DEM, 61 pnt., 3. Wilskr. 1 T. 22 pnt., 4. 'Odin 15 pnt., 5. BI. Zwart 12 pnt. Finale 100 m. Jun. A.: 1. A. H. Stikvoort, Bataven 12.— Keuning, idem 12.3.3. W. A. Ver- pi ancke, idem 12.4. 800 meter Jun. A.: 3. A. Waasdorp, Bataven 2.16.4. G. Gussenhoven, idem 2.16.2. Discuswerpen Jun. A.: 1. J. van Gastel, Bataven 30.27, 4. G. Gussen hoven, idem 18.48. Finale 400 meter C. en D.: 1. J. Mooijking (C.), Bataven 56. Finale 60 meter Jun. C.:i4. J. van Ooijen, Bataven 9.1. Discuswerpen: klasse C.: 1. A. Gieske, Bataven 30.27, 2. H. Bresser, idem 15.08; kl. D.: 1. R. Boon, Ba taven 24.48. Finale 100 meter C: 1. D. v. d. Steen, Bataven 12.1. Finale 100 meter D.: 1. C. Kraan, Bataven 12.6.2. Soupert, idem 12.9.3. J. Mooijkind, idem 13. 4. A. Gieske, idem 13.1.—. Hoogspringen Jun. A.: 2. H. Stik voort, Bataven 1.45, 3. W. Verplancke, idem 1.45. Hoogspringen Jun. B.: 4. Th. Ver plancke, Bataven 1.25. Kogelstoten Jun. A.: 2. J. van Gas tel, Bataven 12.18. Kogelstoten klasse D.: 1. A. Gies ke, Bataven 9.34, 2. R. Boon, id. 7.08. Verspringen, klasse A.: 2. W. van Dorp. Bataven 6.38. Klasse B: 3. Stikvoort, Bataven 5.! 1500 Meter B, C, D: 1. C. Kraan (B.) Bataven 4.30, 2. J. Soupar (C) 4.33.9. Kogelstoten Jun. B.: l.~J. van Gas tel, Bataven 13.30, 2. J. Schoot idem 9.38, 3. Th. Verplancke, idem 7.32. Hoogspringen B. en C.: klasse B: 2. A. Gieske, Bataven 1.40. 3000 meter A, B, C.: 1. L. v. d. Steen (A), Bataven 9.5T.8. Verspringen Jun. C.: 4. H. v. <L Meij, Bataven 3.96, 6. J. van Ooijen, idem 3.59, 7. H. Verplancke, idem 3-25 4 x 60 meter Jun. C.: 1. Bataven, Leiden 36.2. Speerwerpen Jun. A.: 3. H. Stik voort, Bataven 34.85, 4. van Gastel, idem 30.33, 5. Meiman, idem 27.92, 6. Gussenhoven, idem 25.70. Verspringen Jun. A.: 1. A. H. Stik voort, Bataven 5.83, 3. G. Meiman, idem 5.59, 4. W. A. Verplancke, idem 5.59, 5. P. J. de Keuning, idem 5.29. 4 x 80 meter Jun. B.: 2. De Bata ven, Leiden 44. 4 x 100 meter Jun. A: 1. De Bata ven, Leiden 49.7. Verspringen Jun. B.: 3. J. v. Schoot Bataven 4.71. Totaal uitslag: 1. Bataven, Leiden 90 punten, 2. DEM, Beverwijk 51 pnt., 3. KDO, Amsterdam 46 pnt., 4. Holland, Haarlem 29 pnt. NEDERLANDS STAYERS KAMPIOENSCHAP. De twee series van 100 km. als voorwedstrijden voor het kampioen schap van Nederland achter grote mo toren, welke Woensdag 30 Juni op de Stadionbaan te Amsterdam worden gereden, zijn als volgt samengesteld: eerste serie Bijster, van Gent, Mate- na, Motke, Pronk, Reuter en Rem- kes. Tweede serie van Amsterdam, Bakker, de Beer. de Best, Pellenaars en van der Voort. GOLF INTERNATIONALE AMATEUR KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND. De uitslagen van de demifinale en de finale van de internationale ama- teur-golf kampioenschappen, die gis. teren op de „Pan" te Huis ter Heide gehouden werden, luiden: Demifina les: Majoor T. Marshall wint op de 19de hole van jhr. mr. A. Calkoen van Limmen; Majoor H. Davis wint met een up van G. van Reede. Fonale: Majoor H. Davis wint met 3 en 2 van majoor T. Marshall, zodat majoor Da- vis het kampioenschap heeft gewon nen. 4 VOETBAL. Stompw. Boys. De door J. v. Es- veld uitgeloofde wisselbeker voor de wedstrijd St. BoysD.W.O. had de verwachting gewekt, dat hier een spannende strijd geleverd zou wor den. Het tegendeel is echter bewaar heid geworden met een flinke 62 overwinning werd St. Boys door D.W.O. aan de dijk gezet en eerlijk gezegd hebben de spelers niet anders verdiertd. Het leek wel, of de voor hoede lood in de schoenen had. Het levendige en watervlugge spel van de DWO-voorhoede trok de achterhoede van St. Boys uit elkaar. En daartus sen opereerde een middenlinie, die niet wist wat zij doen moest. Al met al werd het een wedstrijd die de goed spelende DWO'ers verdiend gewon nen. Wanneer St Boys a.s. Zondag te gen St. Bernardus voor de Thuisfront competitie niet uit een ander vaatje tap, wordt het weer een nederlaag. Spelers, aan jullie het woord en de daad! De strijd St. Boys III—DWO III eindigde eveneens 26. St. Boys 4 D.W.O. 4, 3—2. St. Bernardus. Gisteren is dan een begin gemaakt aan het Kath. Thuisfront-tournooi, enhet begin is goed geweest, zelfs zeer goed, en al leek het weer niet erg mede te werken, toch werd het onder het spe len van het le elftal zelfs nog mooi. Het 3e elftal opende het tournooi en nadat ze tot een kwartier voor het einde nog steeds met 10 voor ston den, werden zij toch radicaal versla gen met 31 voor S.J.Z. 3. Daarna komt direct ons 2e elftal aan de beurt tegen S.J.Z. 2, maar hier bleef het 00. Dan om 3 uur treden de eerste elftallen aan tegen S.J.Z. en het spel is nog slechts 3 minuten aan de gang als het op een enigszins rare wfjze 10 wordt voor St. Bernar dus. Enigszins ontmoedigd speelt S.J.Z. verder maar geleidelijk krijgen zij toch meer overwicht en na 25 min. is het Jac. Wassing die onhoudbaar gelijk maakt (11), even later wordt het Huik Zwaan zo lastig ge maakt, dat als hij nog juist een bal tracht te redden, onhoudbaar in eigen doel schiet, 21 voor S.J.Z. Hiermede rust. Na de rust is het spel, doordat nu het gras niet meer nat is, veel beter en al spoedig maakt Heijmans schitterend gelijk. Daarna is het S.J.Z., die doelpunt (32). De strijd wordt steeds vuriger en fel wordt er gestreden tot eindelijk het zwoegen van Bernardus wordt be loond met een schot van Heijmans en het is 33. Nog vijf minuten zijn te spelen, als S.J.Z. aftrapt endi rect op het Bern. doel stuift. Als Jan v. d. Berg moet uitlopen, schiet de rechtsbinnen listig over hem heen in het verlaten dqel 43 voor S.J.Z., waarmede spoedig het einde komt. De stand is dus nu SJZ 5 punten, Bernardus 1 punt Het totale bedrag voor Thuisfront was precies 100.met de collec te mee, voorwaar heel mooi. SWIFT-COMBINATIE. De laatste wedstrijd der competitie, een 40 km. tijdrace, is gewonnen door W. Vreeswijk in de goede tijd van 1 uur 2.20 sec., 2e werd Jac. de Jong 1 uur 5 min. 3 sec., 3. Zoetemelk, 4. Joop Riethoven pech. B.-klasse: 1 B. Kruit tijd 10 uur 6.25, 2. L. v. Velzen 1 uur 9.15, 3. H. Vos, 4. N.N., 5. Bun- nik (pech). Junioren: 1. Wallet 1 uur 9.15, een prachttijd voor dit veelbelovend ren- nertje, 2. A. Vermeulen. De einduitslag der competitie is nu als volgt na 5 wedstrijden: 1. R. Riet hoven totaaltijd 7 uur 55.34, 2. W. Vreeswijk 8 uur 2.39 2/5, 3. Jac. de Jong, 4. Zoetemelk. 5.- Rijsbergen, 6 Zoons, 7. Joop Riethoven, 8. J. Riet hoven Az., 9. C. J. de Raadt. 10. Wol- B-klasse: 1. H. Knopperts tijd totaal 5 uur 42.212/5. 2. B. Kruis 47.11, 3. J. Vermeulen 5.47.53, 4. L. v. Velzen, 5. H. Vos, 6. G. Bunnik, 7. N. Goudkuil, 8. W. Brugman, 9. J. Ver- vooren. C-klasse: 1. J. Wallet totaaltijd 3 Uur 35.13, 2. A. Vermeulen 3 uur 44.48, 3. O. Nieuwenburg, 4. Heems kerk. Op 16 Juli zal te Hilversum de golf wedstrijd voor professionals tus sen Nederland en België gespeeld worden. Bij de autorennen werd de grote prijs van San Remo gewonnen door de Italiaan Ascari, met Villoresi. Met paard „My love" dat de'En gelse derby heeft gewonnen, won ook dé Franse Grand Prix, in een race over 1 mijl, welke gisteren te Long- champ verreden werd. Herbert Mac Kenley uit Jamai ca, heeft Zaterdag voor de tweede maal in drie weken zijn eigen wereld record op de 440 yards verbeterd, door de afstand in 46.2 sec. af te leg gen. Kubler is Zwitsers kampioen op de weg geworden, bij de wielerwed strijden die gisteren te Schaffhausen werden gehouden. Hij legde 216 km. af in 6 uur, 26 min. en 40 sec. Marcellak is kampioen van Frankrijk op de weg geworden, op het autocircuit van Monthlhery, door de 250 km. af te leggen in de tijd van 6 uur, 41 min. 20 sec. Koot (Nederland) werd no. 1 bij het kampioenschap van Belgisch Lim burg. een wedstrijd voor amateurs over 178 km. Hij deed er 4 uur en min. over HAAGSE RECHTBANK. Rijwieldiefstal. J. J. L. te Leiden had een rijwiel gestolen op 15 Febr. aan de Oude Rijn, welke diefstal niet zijn eerste was, zodat de officier voor stelde, in verband met het rappori van de psychiater, L. een jaar gevan genisstraf op te leggen, met daarna ter beschikking stellen van de rege ring. De rechtbank heeft verd. ver oordeeld tot tien maanden gevange nisstraf met aftrek van preventief. HAAGSE GERECHTSHOF. Dc straf verminderd. C. de M. te Rijnsburg heeft zich voor de recht bank te verantwoorden gehad wegens mishandeling en wederspannigheid, waarvoor hij tot 250 boete of ,2 maanden hechtenis en zes maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Van dit vonnis kwam hij in hoger be roep, waar de proc. generaal niet veel termen zag de straf te wijzigen. Het Hof heeft verdachte veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. SALOMON IN DE POPPENKAST Te Parrega (Friesland) kan thans bij de timmerman aldaar een merkwaardige poppenkast bezichtigd worden. Zes jaar lang, te weten van 19091915, knutselde de toen nog jonge timmerman met raderen, hefbomen en kettinkjes, opdat zijn zelf gesneden poppen mecha nisch zouden kunnen worden be wogen. Deze huisvlijt werd beloond en in 1915 was het werk ai, voor stellende het Bijbelverhaal van Salomon's eerste rechtspraak (1 Kon. 13). Toen verdween de pop penkast naar de zolder om jaren lang ongezien en onbekend onder de hanebalken te staan. Thans is echter de bezichtiging openge steld. NIEUWE BOEKEN C Over den Dichter A. Roland Holst. Geïll. met 1 portret. A'dam, De Bezige Bij. TVV. IVV. Drie schrijfsters en drie schrijvers geven in dit welkome hnldigingsgeschrift 'n poëtische analyse van- de grote dichter Adriaan R. Holst. Warm aanbevolen. Albert ine SteenhoffSmul ders: De dag van een kind. Vrij naar Robert Rugh Benson. Geïll. met schaarsneden dr. To la Steinhage Utrecht, De Fontein. VI. Versjes en plaat jes, die het kind op mooie wijze bijbrengen, hoe het de dag moet doorbrengen en zich verbeteren. ^Ook de moeders aanbevolen. C. Baardman: Het gezegende Dorp. Geïll. met teken. dr. H. Berserik Den Haag, J. N Voorhoeve. III. Jan Hendrik Baas brengt geslaagde verbete ring in de middelmatigheid van dit gezegende dorp, waar veler praktijken hem tegenstaan. Goe de roman. Piet Bakker: Logboek van de Gratias. Geïll. met tekev dr. Peter Spier A'dam, Brussel. IVV. Schrijvers allergenoeg lijkste vacantietocht op de Nieuwkoopse plassen. Spranke lende humor en ideale vac an tie- lectuuf. Aster Berkhof: De Houtvester van St. Gallen. Tielt, J. Lan- noo; Wateringen, Klemann. IV. De opstand der houthakkers van St. Gallen tegen de indrin ger Boris Barloff. Na harde strijd zegeviert het recht. M. Boey: Paul Kruger. Geül. met 4 blz. reprod. en 1 kaart Tielt, Lannoo; Wateringen Kle- man. IVV. Een vlot ge schreven leven van deze grote president van Transvaal en diep gelovige mens. Een boek dat we zeer gaarne warm aanbeveaen. F. R. Boschvogel: Niet wanho pen, Maria-Christina. Geïll vmet teken. w. o. 1 gekl. dr. Jos. Spey- brouck Tielt, Lannoo, Wate ringen, Kleman. IV. Sterke roman over de Vlaamse Sanscu- lottentijd. Prachtige vrouwenfi guur en van begin tot einde spannend. Daniël Dumon: Simon Stevin. Geïll. met 4 blz. reprod. Tielt, Lannoo; Wateringen, Kle man. IVV. Warme biografie van deze grote Nederlander, met rijk historisch décor. Een boek dat ieder vaderlands hart warmer doet kloppen. Dr. G. J. Hoogewerff: Ver beelding en Voorstelling. De ontwikkeling van het kunstzin nig inzicht. Geïll. met 50 blz. reprod. d. t. A'dam; Ant werpen, Wereldbibliotheek (En cyclopaedic in monografieën). IV. Historische opbouw* der aes- hetica. Helder geschreven en goed geïllustreerd. Joh- van Hulzen: Vorstin van Neerlands Harten. Geïll. met teken. dr. Nora Schnitzler Den Haag, J. N. Voorhoeve. IVV. De levensgang van onze Koningin, van staatkundige kant bezien. Indrukwekkend-sober verhaald. H. te Merwe: Wilhelmina van Oranje. 1898—1948. Geïll. met 12 blz., foto's en 1 portret. Delft W. D. Meinema. V. Populaire biografie. Zeer bevattelijk en voor allen geschikt. Dr. J. Presser: De Tachtigja rige Oorlog. Met medewerking van prof. dr. J. Romein, dr. A. C. J. de Vrankrijker, Dr. R. E. J. Weber, dr. J. W. Wijn. Geïll. met reprod. en 42 blz. reprod. en 1 uitsl. kaart Am sterdam; Brussel, Elsevier. IV. Een tijdens de oorlog reeds populair geworden boek, nu zonder de drs. Schaper-mystifi catie. Gedegen, objectief en prettig leesbaar. I verboden; II is streng voorbehouden; III voorbe houd; IV volwassenen; IVV rijpere jeugd; VI voor allen Een tentoonstelling van kerke lijke architectuur zal op 3 Juli ir» Den Bosch worden geopend. Ontwer pen zowel van buitenlandse als bin nenlandse architecten zullen worden Mgr. M. Verhoeks C.M., Aposto lisch vicaris van Soerabaya is na een verblijf van een half jaar in het va derland per m.s. „Oranje"' naar zijn missie teruggekeerd. Bij het ondoordacht oversteken van de Rijksweg, werd Zaterdag avond de 15 jarige H. van der Veld te Hattemerbroek door een auto bus overreden. In de loop van Zon dag is het slachtoffer overleden. Binnen het kader der Neder lands-Franse vriendschaps betrekkin gen zullen honderd Franse kinderen uit Verdun naar Nederland komen, die bij R.K. pleegouders in Haarlem en omgeving gedurende enige maan den zullen worden gehuisvest. Omtrent het vraagstuk der clas sificatie zei de bondsvoorzitter de heer N. Vijlbrief op een te 's-Gra- venhage gehouden ambtenarencon- gres, dat in elk geval de vierde klas se dient te vervallen en dat de ver schillen tussen de andere klassen moeten worden verminderd. Overi gens wacht men met belangstelling het resultaat van de staatscommissie- Kruyt af. De motorrijder G. uit Rotter dam, die op de Zuiderzeestraatweg bij Doornspijk voor een wegrijdende trailer stopte, is door een achter hem aan komende auto zodanig aangere den, dat hij tussen de tractor en de aanhangwagen terecht kwam. De duo-passagiere werd gedood; de mo torrijder moest zwaar gewond naar het R.K. ziekenhuis te Zwolle wor den overgebracht. SPAAK wenst een ander „Ik weet, dat ik de gevoelens van sommigen mijner socialistische yrien- den zou kwetsen, wanneer ik' ver klaar, dat de toekomst van Europa het gemeenschappelijk resultaat zal zijn van de socialistische gedachte en de christelijke beschaving", ver klaarde de Belgische minister-presi dent Paul Spaak in een toespraak voor socialisten in de provincie Na men. „De opvattingen, die wij socialis ten gedurende 50 jaren er op nage houden hebben over Kerk en Gods dienst, kunnen op dit ogenblik niet meer gehandhaafd worden. We kun nen ook niet met de communisten samengaan, omdat het onmogelijk is samen met hen een economisch en sociaal program door te voeren, zonder de waardigheid van de men selijke persoon prijs te geven." De socialisten van België en van ge heel Europa moeten hun ihcuding tegenover het christendom herzien, de laatste resten van een doctrinair marxisme laten varen en hun poli tiek oriënteren naar het voorbeeld van de Britsche Labour Party. Ten slotte sprak Spaak zich uit voor een „uitgesproken gezinspolitiek" om dat „een land slechts kan leven en zich verder kan ontwikkelen, wan neer het kinderen heeft". In Belgische politieke kringen wijst men er op, dat de opvattingen van de minister-president niet in alle opzichten door de meerderheid van de Belgische socialisten 'gedeeld wor den. Er kan echter geen twijfel over 'bestaan dat hij heden de meest in vloedrijke figuur in de Socialistische Partij is en dat zijn mening grote invloed zal hebben op die van de socialisten in België en ook van andere landen. tNog treurende over het verlies van onze geliefde Moeder, moe ten wij U thans mede delen, dat in het St. Eli sabeth Ziekenhuis, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden is overleden onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader ADRIANUS VAN BENTEN Weduwnaar van CLARA A. v. NOORT in de ouderdom van 60 jaar. 5318 Warmond: Cath. A. Stijnman— v. Benten Nic. Stijnman Zoeterwoude: Getr. M. v. d. Hoeven v. Benten en kind. C. J. v. d. Hoeven Th. van Benten Wilha. C. v. Benten Wilbr. G. v. Benten Adr. M. v. Benten Zoeterwoude. 26 Juni '48 Watertje 21. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 30 Juni a.s. des morgens te 9 uur in de Par. Kerk van St. Jan, waarna de begra fenis op het R. K. Kerk hof aldaar. De rozenkrans zal ge beden worden op Maan dag en Dinsdagavond bm 8 uur op het Water tje 21. Wij bevelen onze dier bare overledenen aan in uw godvruchtige gebeden. Enige en algemene kennisgeving. Met dank aan God, geven wij met vreugde ken V nis van de ge boorte van onze zoon en broertje Hij is het 50ste kleinkind van Oma Van der Hoeven- De Groot. 5314 H. W. v. d. Hoeven M. J. P. v. d. Hoeven Zwetsloot Wim Sjaak Henny Ria Hans Zoeterwoude, 27 J uni '48. Hooge Rijndijk 113. Verbeter Uw figuur en verschaf U een eolide en elegant MAATCORSET NU NOG keuze uit de beste stollen vanaf27.— Nog enkele: STEP-INS EN BUIKGORDELS naar maat Alles onder garantie. Bestel nog heden: M.evr. G. VAREKAMP, Leiden, Mariënpoelstr.21 Dinsdag van 23.45 uur. KIEST KERKVLIET voor uw BLOEMEN en PLANTEN. Noordeinde 2B. Leiden. Naast de Witte Poort. Kazerne goed en goedkoop. 6059 Voor spoedige indiensttreding gevraagd: ter assistentie van de afd. chef. Brieven met volledige inlichting' omtrent opleiding, leeftijd o. 5315 van dit blad. om Uw punten voor" delig te besteden KORTING! MANUFACT.HANOEL MARE 92 - TEL. 25424 (OPGERICHT 1886) Wij bewaren gaarne Uw orders tot 1 Juli Adverteert in dit blad op te ruimen? koopt ze! PAPENGRACHT 3 Tel. 22989 10 tot 5 uur Het Hoofd v. d. Sociaal Geneeskundige Dienst der Kon. Marine te Leiden, zoekt voor zijn vaste me dewerkers: WOONGELEGENHEID Betrokkenen zijn in het bezit van erkenning als woongelegenheid behoe vende. .Ook .ruil adressen voor diverse plaatsen aan wezig. 5310 Brieven: Hoofd S. G. D. Noordeinde 2A. GEVRAAGD EEN NET goed met kinderen om kunnende gaan, bij N. J. Verkleij. Bakkersteeg bij de Schoolstraat, Voorscho ten. 5313 Flink werkmeisje gevraagd voor halve of hele dagen, Maarsmansteeg 25. Leiden. 5312 6 in doos 3.90, 6.90,8.70, enz. NATUURLIJK TROOST HAVEN 14, LEIDEN, TEL. 21664 Het Ned. Jack- London verbond bestrijdt circussen op grond van ae vangst, het tran sport, de dressuur, opslui ting in nauwe kooien, wat een zee van ljjden met zich brengt. 53 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Jlelefaantjeó PERSONEEL Terstond gevraagd een flinke eerlijke jongen, 14 16 jaar bij J. P. Warmer dam, melkhandel. Lgidse- vaart 3a. Voorhout. 5961 <2" Flinke zelfst. werkster gevraagd bij mevr. Rebers, Leidseweg 256, te Voor schoten. 6661 321 Chauffeur b. z. a. leef tijd^ jaar in het bezit van rijbewijs A en in staat klei nere reparaties te verrich ten Br. onder no. 6053 bur. van dit blad. AANBOD 3? Meubilair. Prima eiken moderne schrijf bureau's dressoirs, tafels, stoelen, bidstoel. linnenkasten, le dikanten, wascomm«de, nachtkastjes, keuken, vee- voederformiizen enz.. Van ouds vakkundig adres. A. J. Hartwijk, Goederen beurs, Burchtsteeg 4, Nieu we Beestenmarkt 79, (veemarkt) telef. 24013 26627. 3T Studio „Koning", levert alle soorten reclame zoals: showcarts, blikvangers, stunts, tariefcarts. reclame borden, raamletters. span doeken, décors, ontwer pen voor praalwagens e.k. Ons adres is: Clarasteeg 3. te. 23637, Leiden. 6057 ST Knippatronen naar maat binnen 3 dagen gereed. „Anjo". Nieuwe Rijn 25. te lefoon 21895. Dinsdagmid dag gesloten. 31 Süw Naaimachine defect! Wij repareren bij U aan huis, klaar terwijl U wacht Dat betekent voor U geen vervoer, geen weken wach ten en geringe kosten. J. B. H. Schoots. Rijnsbur- gerweg 29B. Leiden, tele foon 26664. 6053 (g Te koop: een D. K. W. motor 200 c.c„ prima ban den. Bevr. na 7' uur Wei- poortseweg 65, Zoeter woude. 5317 Dames! Voor betere permanent bespreekt dan vroegtijdig bij ons. om te leurstelling te voorkomen reeds vanaf 5. Het per manenthuis, Apothekers- oijk 8. tel. 26218. 6056 GEVRAAGD <2 Accordeons: Iedere grootte, door muziekschool te koop gevraagd. Vlotte afwikkeling. Betaling con tant. Br. of briefkaart aan J. Terpstra, Zuiderparklaan 59. Den Haag. 5752 2 Pijn. f 5000 gevraagd, uitsluitend geblokkeerd geld als eerste hypotheek op pand ter waarde van ruim 20.000, liefst van par ticulier. Kan zo nodig over drie jaar worden afgelost. Br. onder no. 6060 bureau van dit blad. 2* Leerling 5de klasse Gymnasium, zoekt voor de vacantie hem passende werkzaamheden. Br. onder no. 6054 bureau van blad. ORANJEFEEST Morgen - Dinsdag - de ver jaardag van Prins Bernhard groot Oranjefeest in onze school H. Kerkgracht 48, van 810.30 uur. Alle kath. jongelui zijn op deze feestelijke dansavond van harte welkom. PRIVE-DANSLES In 2 mnd. danst U prima Abonneert U op het Parochieblad per Jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4