Geslaagde Olympische Dag Wageningen wint K.N.V.B.-beker Bondselftal wint met 2-1 van de Engelse amateurs Nieuwe zege Ned. waterpoloteam MAANDAG 21 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Prins Bernhard nam deel aan het springconcours |"VE OLYMPISCHE DAG is ook voo r 1948 schitterend geslaagd en de re- gelings-commissie met Karei Lotsy aan het hoofd heeft alle eer van haar werk. Het uitgebreide program ma werd vlot afgewerkt. Helaas werkte de luidspreker slecht en bleek het gedrukte programma onvoldoen de verzorgd te zijn, waardoor de ruim 60.000 toeschouwers niet gemak kelijk de diverse onderdelen konden volgen. Gymnastiek Na aankomst van het Prinselijk Gezin werd om precies half twee het programma van de Olympische Dag geopend met een massale demon stratie van het K. N. G. V. Ongeveer 2400 leden van het K.N.G.V. namen aan deze demonstratie deel. De ryth- mische oefeningen werden uitge voerd op de muziek van bekende Ne derlandse liederen, welke met 11.000 turnsters bij het jubelfeest van de ICN.G.V. te Arnhem werd gegeven Tot slot van deze demonstratie ble ken de turnsters allen een rood, eer. wit of blauw gekleurd lint te neober vt:;öeeld over 3 rijen dezelfde x'eur, welke zij uitgestrekt ooven het hïofd hielden. Zo overheersten de nation3- le k'euren een moment het gehele terrein. Na de voetbalwedstrijd gaf hat K. N.G.V. nog een demonstratie toestel- turnen en springen. Het heren-keur korps liet enige prestaties zien aan de rekstok, terwijl het dames keur corps aan de ringen haar vaardigheid ten toon spreiden. Op het midden terrein gaven heren van vervhü- lende afdelingen van het K.Nj.V. springdemonstraties. Na de massale demonstratie van de turnsters reikte lt.-kol. C. F. Pahud de Mortagnes, voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, de „Van Tuyll-beker" voor de beste prestaties over 1947 uit aan de voor zitter van de Nederlandse Biljart Bond, jhr. dr. J. A. Molerus. Hierbij waren de Nederlandse biljartmata- doren Piet de Leeuw, Piet van de Pol en Metz tegenwoordig." Athletiek Op deze Olympische Dag was voor de athletike slechts een kleine plaats ingeruimd, daar extra-tribunes een meer uitgebreid athletiekprogramma onmogelijk maakten. De 100 yards hardlopen voor da mes en heren en de 80 meter hor den, eveneens voor dames en heren, waren de enige nummers welke ge houden konden worden, Fanny Blan- kersKoen maakte van deze gele genheid gebruik om ten aanzien van het geheel gevulde Stadion de schit terende prestatie te léveren de 80 M. horden in 11 sec. te lopen, dus 0.3 sec. beneden het wereldrecord, hetwelk •Ook op haar naam staat. De hevige wind, welke zij hierbij in de rug had, zal hier wel aan meegeholpen heb ben, zodat de K.N.A.U. onmiddellijk mededeelde, dat voor deze prestatie geen erkenning als wereldrecord zal worden aangevraagd. Bij de 100 yards heren noteerde Kleyn 9.8 sec., waarmede hij 0.1 sec. boven het Ned. record, dat sedert 1930 op naam van Chris Berger, bleef. Jammer was het, dat door de slech te luidspreker het publiek niet vol doende op de hoogte kwam van de prestaties, welke verricht werden. Zo slecht zelfs, dat men op geen enkel nummer precies op de hoogte was welke athleten er eigenlijk liepen. De uitslagen waren: Dames: 100 yards: le serie: 1. Xemia Staadde Jong (Celebes) 11.4 sec., 2. Annie Noordraven (Palthena) 11.6 sec., 3 Nel Vos (PSV) 11.8 sec. Tweede serie: 1. Gre de Jong (Zaanland) 11.5 sec., 2. Nel Witziers Timmer (Zeeb.) 11.7 sec., 3. Gerda v. d. KadeKoudijs Vict.) 11.8 sec. Finale: 1. Gre de Jong (Zaan land) 11.6, 2. Annie Noordraven (Palthenez) 11.7, 3. Xemia Stadt— de Jong (Celebes) 11.8. 100 yards heren: le serie: 1. Schol ten (AV '23) 10.1 sec., 2. Meier (Blauw-Wit) 10.2, 3. J. Zwaan (AA C) 10.2. Tweede serie: 1. Kleyn (V. en L.) 9.8 sec., 2. Nusse (AAC) 10 sec., 3. Prins (V. en L.) 10.1 .sec. Finale: 1. Kleyn )V. en L.) 10.1 s., 2. Meijer (Blauw-Wit) 10.2 s., 3. Nus se (AAC) 10.2 sec. 80 M. horden dames: 1. Fanny Blankers—Koen (Sagitta) 11 sec., 2. Gerda v. d. KadeKoudijs (Vict.) 12.3 sec., 3. B. Hendriks (GAC) 12.7 sec. 80 M. horden heren: 1. Jan Zwaan (AAC) geen tijd, 2. v. d. Hoeven (Ly- curgus), 3. Lammers (A.V. '45). Ruitersport Aan het traditionele springcon cours namen tien ruiters deel, bij wie ook Z.K.H. Prins Bernhard zich buiten mededingen voegde met „The Priest". De deelnemers zijn allen in training voor de Olympische Spelen. Vier van hen trainen voor de samen gestelde wedstrijd, n.l. A.C. Janssen, dr. A. H. ten Cate, E. H. M. van Loon en D. Siem, terwijl de overige vijf, W. Mom, P. G. Vos, maj. J. A. de Bruine, ritm. J. J. Gruppelaar en J. Rijks Jzn., zich voorbereiden voor het zware springconcours. Het par cours voor gistermiddag bedroeg 635 M. Met 12 hindernissen, voor welk parcours als maximale tijd 1.49 sec. was gegeven, welk maximum door geen der ruiters werd overschre den. Door de groep van hen, die in trai ning zijn voor het zware springcon cours, werd het minste aantal fouten gemaakt, alleen P. G. Vos wierp een maal een hindernis om. Ritmeester Gruppelaar reed een foutloos par cours en noteerde als voorlaatste deelnemer de snelste tijd van 1 min. 12 sec. Daarna kwam J. Rijks echter met „Master". Hij zette er onmiddel lijk een snelle vaart in, riskeerde al les bij het nemen van de hindernissen en wist het parcours, dat foutloos werd afgelegd, 3 sec. sneller af te leggen. Z.K.H. Prins Bernhard toonde eveneens zijn rijvaardigheid. Jam mer was het echter, dat zijn paard „The Priest" eenmaal voor het ne men van de „spoorbomen" weiger de, hetgeen hem 3 strafpunten plus tijdverlies kostte. Hij legde het par cours af in 1 min. 38 sec. en 3 fouten. De uitslagen waren: Springconcours: 1. J. Rijks Jzn. op „Master" 0 fouten 1 min. 10 sec., 2. ritm. J. J. Gruppelaar op „Random Harfvest" 0 fouten in 1 min. 13 sec., 3. E. H. M. van Loon op „Spring- heik" 0 fouten 1 min. 16 sec., 4. maj. J. A. de Bruine op „Golden Vale" fouten 1 min. 19 sec., 5. W. Mom op „O'Xenophon" 0 fouten, 1 min. 26 s. ZJCH. Prins Bernard a's deelne mer in het springconcours tijdens de Olympische Dag. ATHLETIEK Nieuw wereldrecord 30.000 Meter De Finse athleet Mikko Hietanen heeft gisteren een nieuw wereldre cord voor de 30.000 meter gevestigd met een tijd van 1 uur 40min. 46 sec. Het oude record stond sinds 1947 op zijn naam met 1 uur 40 min. 49 sec. UIT DE OLYMPISCHE HOEK Nederland poule-leider in hockey tournooi De besturen van de Federation In ternationale de Hockey sur -Gazon kwamen Zaterdag te Amsterdam bij een ten einde de landen, die hebben ingeschreven voor het Olympisch hockeytournooi over vier poules te verdelen. India, Groot-Brittannië, Ne derland en Pakistan werden aan de top van elk der vier te vormen poules geplaatst. De winnaars der vier poules ko men in de halve eindstrijden. In elke poule wordt een halve competitie ge speeld. De verdeling over de vier poules geschiedde als volgt: Poule A: India, Oostenrijk, Argen tinië, Palestina en Polen. Poule B: Groot-Brittannië, Tsjecho- Slowakije, Hongarije en Spanje. Poule C: Nederland, Afghanistan, Zwitserland en Verenigde Staten. Pole D: Pakistan, Frankrijk, België en Denemarken. De inschrijving van de Ierse Vrij staat werd niet aanvaard. Aan de hand van de indeling der 17 ingeschreven landen over de vier poules werd het programma voor Londen als volgt vastgesteld: 31/7 IndiaPalestina, Argentinië Polen, Groot-Brittannië, Hongarije, Tsjecho-SlowakijeSpanje, Pakistan België, FrankrijkDenemarken. 2/8 IndiaPolen, OostenrijkPa lestina, NederlandZwitserland, Af- phanietanVerenigde Staten. 3/8 IndiaArgentinië, Oostenrijk Polen,Groot-BrittanniëSpanje, Tsje. cho-Slowakij eHongarije, Pakistan Denemarken. 4/8 NederlandVerenigde Staten, Frankrijk—België. 5/8 OostenrijkArgentinië, Palesti na, NederlandAfghanistan, Zwitser land—Verenigde Staten. Maandag 9 Augustus worden de halve eindstrijden gespeeld, Donder dag 12 Augustus de eindstrijd en de ontmoeting voor de derde plaats. Voor de voor wedstrijden van het Olympisch voetbaltournooi zijn de volgende plaatsen aangewezen: Eire Nederland Portsmouth. Egypte Denemarken Portsmouth; Luxemburg Afghanistan Brighton; Zuid-Slavië -Pakistand Southend; ChinaTur kije Eastbourne; ZwedenOostenrijk Bournemouth; BirmaIndia Wor thing. Deze wedstrijden worden deels op 26, deels op 27 Juli gespeeld. Aan vang 5 uur 's middags. OOK IN V.S. FINANCIËLE MOEILIJKHEDEN. Behalve in Frankrijk heeft ook het Olympisch comité der Verenigde Staten met financiële moeilijkheden te kampen. Pas voor de helft van de benodigde half millioen dollar is in getekend, zodat het Olympisch team waarschijnlijk belangrijk kleiner zal zijn dan oorspronkelijk het plan was. - Intussen gaat het Amerikaanse Olympisch comité rustig door met het uitwerken van de plannen betref fende het naar Londen overbrengen van grote hoeveelheden voedsel voor de athleten. Het organisatie-comité te Londen heeft bericht ontvangen, dat men het volgende aan proviand zal zenden: 15000 repen melkchoco lade, 2500 Eng. ponden ham, 150 kis ten sinaasappelsap, 2000 Eng. ponden spek in blik, 5000 lendenstukken run dervlees, 1800 dozijn eieren, 1000 Eng. ponden boter, 5000 Eng. ponden kaas, 7500 zakjes thee, 600 blikken soep en 25 balen suiker. Brood zal dagelijks vanuit Amerika worden overgevlo gen. Onze Olympische zeilers Draken- en Swallowzeilers aangewezen De speciaal voor dat doel door de K.V.N.W.V. benoemde commissie van drie heeft gisteravond ,aan het einde der gedurende delaatste drie weken gehouden keuze wedstrijden bij het Pampus op het IJsselmeer, de vol gende zeilers aangewezen voor_ uit zending naar de komende olympische spelen: Drakenklasse: C. Jonker (slrmn.), mr. Nijbakker en Dudok van Heel (bemanning) met de „Joy". Reserve boot: „Thalatta" met res. strmn. Jamk van den Berg en reserve bemanning van Duyl. Swallowklasse: de Vries Lentsch (strmn.), Keegstra (bemanning) met de „St. Margriet", reserve strmn.: Vink. Algemeen reserve bemanning: Jan Bier. De keuze wedstrijden in de Firefly, klasse zijn nog niet beëindigd. De beslissing zal hier hetzij de vol gende week, hetzij over 14 dagen vallen. Het Nederlandse drakenteam wordt zeer sterk geacht. Met de deelnemers uit de Scandinavische landen behoort ons land in deze klasse waarschijnlijk tot de sterkste deelnemers. De voor uitzichten bij de Swallows zijn min der gunstig. Aangezien de Swallows een Engelse klasse vormen, die in ons land tot voor kort niet bestond (met het oog op de Olympische spelen zijn vier boten gekocht, waarin men nau welijks 2 maanden heeft getraind), is er weinig vergelijkingsmateriaal bij de hand. In Willem de Vries Lentsch. die van de 8 keuzewedstrijden er 6 heeft gewonnen, bezit ons land intus- sen een zeer bekwaam stuurman. De uitslagen van de voor de derde week gehouden selectie-zeilwedstrij den op het IJsselmeer bij het Pam pus- luiden: Drakenklasse(Zaterdagmiddag) 7e wedstrijd: 1. van den Berg. 2. van Wijk; 3. van der Stadt. 4. Vollebregt; 5. Jonker. 6. van Duyl. (Wegens plot selinge sterke verandering van weers omstandigheden is deze wedstrijd ge annuleerd). Zondagmorgen 8e wedstrijd: 1. van den Berg; 2. van Wijk; 3. van der Stadt; 4. Vollebregt; 5. Jonker; 6. van Duyl. Zondagmiddag, 9e wedstrijd: 1. van der Stadt; 2. Jonlfbr. 3. van Duyl; 4. van den Berg. Swallows (Zaterdag) 7e wedstrijd: 1. de Vries Lentsch. 2. Geveke; 3. Bier. 4. Vink. Zondag: 8e wedstrijd (9e niet ge houden): 1. Bier; 2. Lentsch; 3. Vink; 4. Geveke. Firefly: Zaterdag 4e wedstrijd: 1. Koghelland; 2. Visser; 3. de Jong: 4. van der Steeg. 5. Laagwater; 6. Ott. Zondagmorgen: 5e wedstrijd: 1. Visser; 2. de Jong. 3. Kagheiland. 4. van der Steeg; 5. Laagwater; 6. Ott. Zondagmiddag 6e wedstrijd: 1. de Jong, 2. Visser; 3. Kaghelland; 4. van der Steeg. Van de 6 wedstrijden in de Fire- flyklasse heeft d? Jong er nu 4 ge wonnen. GATSONIDES BOEKT SUCCES Op Concours d'Elegance Ie Brussel Het Nederlandse automerk „Gatzo" met mevrouw Gatsonides uit Bent veld heeft gistermiddag op het con cours d'Elegance op de Avenus Ter- vueren te Brussel een goed figuur geslagen. Er deden zestig automo- bia'en mede van zeer kostbare con structie. Mevr. Gatsonides won met haar wagen, die van een plastic-kap is voorzien, de grand-prix d'excel- lence (een beker), en bovendien een beker voor het meest originele en semble. l^ADAT de bekerfinale, die Zaterdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam tussen de Oostelijke eerste klasser Wageningen en de Amsterdamse tweede klasser D.W^V. in een 00 gelijk spel geëin ïg was, moest het nemen van strafschoppen beslissen wie voor dit jaar de beker in zijn bezit zou krijgen. Wageningen was de gelukkige, want van de drie ^strafschoppen wisten zij er twee in het net te schieten. De D.W.V.'ers moesten tweemaal toezien hoe keeper van Eist hun schoten stopte. Spanning tot het laatste schot Het Wageningen-legioen groeide, toen keeper van Eist twee van de drie strafschoppen gekeerd had, die een beslissing moesten brengen. De ze maal werd de wedstrijd niet ver lengd, om-dat men vreesde dan in het duister te eindigen. De DWV-ers Reismus en Klaas Ooms zagen hun schoten via de Wageningse keeper over het doel verdwijnen en alleen Homan gaf van Eist geen schijn van kans. Wageningen, dat reeds in 1939 na verlenging met P.S.V. de beker had gewonnen, zag dit kostbare kleinood al onder haar hoede. Maar daarvoor moesten de Wageningers eerst meer succes hebben dan de Amsterdam mers. Het begon al niet goed. Aan voerder-linksback Jansen schoot recht op keeper Meijer af, die dan ook weinig moeite had de bal weg te werken. Toen was de beurt aan linksbinnen van derWeerd. Een aan loop.. een schot., en de bal beland de tegen de paal, maar.... caram- boleei-dc- langs Meijer in het doel. Het DWV—legioen, dat ql begon te juichen tijdens het schot, zag de kans kleiner worden en van der Meij, die voor linksbuiten Holleman was ingevallen, maakte aan alle on zekerheid een einde door de bal on houdbaar in het doel te plaatsen, waardoor Wageningen wederom voor een jaar bekerhouder werd. Dit was het sensationele slot van een slechte finale van het officiële K.N.V.B.-seizoen. Het spel in deze bekerfinale was aan beide zijden dermate slecht ge weest. dat een overwinning voor elk der ploegen geflatteerd zou zijn ge weest. Na afloop reikte de bonds voorzitter Karei Lotsy de beker uit aan aanvoerder Jansen en misschien heeft de uitgelaten schare Wagenin- gen-supporters zich de laatste woor den van de bondsvoorzitter „mVmt de beker mee, vult henr en ledigt hem" wel voor deze avond tot de vies gemaakt. Mevr. Blankers-Kocn, geheel rechts in de Wereldrecordtijd van 11 sec. op de foto, die de 80 m. hordenloop I liep. r*E NEDERLANDSE EN BRITSE de Olympische Dag en met het Voetbaltournooi te Londen, waar de kaar weer zullen ontmoeten, een aan kaar gespeeld, welke door de ditmaal ten met 21 gewonnen werd. Nuttige oefenwedstrijd en verdiende zege Men mocht deze zege volkomen verdiend noemen, want voor een belangrijk deel ging het initiatief van het bondselftal uit en driekwart van de speeltijd waren de onzen in het veld sterker. Maar al weer was het geluk niet met onze spelers, want tweemaal stuitte de bal tejjen de paal en het veld weer in en Verder was doelverdediger Mac Alinden in schitterende vorm, immers verschei dene keiharde schoten van Wilkes, die in de tweede helft meespeelde, en van Roosenburg en Rijvers, hield hij met veel bravour en door goed timen en opstellen. Bij beoordeling van het spel moet men rekening houden met het feit, dat het geen officiële landenwed- strijd gold, maar meer een ontmoe ting, waarin men eikaars krachten kon verkennen en enkele Nederland se spelers gelegenheid kregen meer ervaring op te doen in internationaal milieu. En uit dat oogpunt bezien was het een zeer nuttige wedstrijd voor doelverdediger Landman, die het in het geheel niet moeilijk heeft gehad, voor de Arnhemmer Albers, die lang niet onverdienstelijk speel de, voor Beenhakkers, die er heel wat meer van terecht bracht dan Stoffelen in de laatste wedstrijden, amateurs hebben in het kader van oog op het aanstaand Olympisch kans groot is, dat beide landen el- trekkelijke oefenwedstrijd tegen el- in blauw shirt gestoken landgeno- voor Schaap, die we wel eens beter hebben zien spelen jen voor Clavan, die-maar heel matig voldeed. Aanvoerder de Vroet liep voor de rust een verwonding in de lies op, welke nogal pijnlijk was. Hij liet zich in de tweede helft terecht vervangen, waarbij Schaap in de halflinie te recht kwam en Wilkes als „invaller" fungeerde op de linksbinnenplaats. Men miste, zooals begrijpelijk was, in deze oefenpartij, het heilig vuur, het enthousiasme, de allesverzettende wil om te winnen en daardoor maak te het geheel een nogal „tamme" in druk op de toeschouwers. Bovendien gingen vele spelers zich te buiten aan individuele pogingen om zoveel mogelijk Britten t% passeren, doch deze hadden dit spelletje snel door en zorgden er wel voor, dat althans één van hen als struikelblok fun geerde op de weg naar het doel. Vooral Rijvers overdreef dit solospel sterk en al mocht men dan menig maal verrukt zijn van het handige snelle spel van de N.A.C.-speler, het r.uttigè effect was vaak minimaal. Hij verrichtte ontzettend veel werk in het veld, zwierf van links naar rechts en van rechts naar links, dook onverwacht voor het doel op, maar Spelmoment uit de strijd Doel verdediger Landman onderschept een voorzet van de Engelse linksbuiten Joseph. Het Nederlandse waterpoloteam h eeft Zaterdag een gemakkelijke en beslissende overwinning (82) op het Britse team behaald in 't openlucht- bad te Kinsgury, waar de eerste speel helft met 51 werd afgesloten en de Nederlanders vrijwel altijd het initia tief wisten te handhaven. (Zian), Keetelaar (Robben) en Ruim- schotel (HZ en PC) achter; Smol (Zian), van Feggelen (Meeuwen) en Korevaar (Merwede), voor nam Ruimschotel het leeuwendeel der doelpunten (4) voor zijn rekening, terwijl van Feggelen (2), Braasem (1) en Korevaar (1) de overige scoor den. Het stond reeds spoedig 20 voor Nederland door Ruimschotel en van Feggelen, waarna de Britten door een vrije worp voor doel een tegen- punt maakten. Ruimschotel maakte er door goed opzwemmen 31 van, waarna fraai samenspel tussen Smol en van Feggelen laastgenoemde in staat stelde de stand op 41 te bren gen. Een blunder van de Britse doel verdediger, die een rustig en houd baar 'schot van RuimschcJtel doorliet, bezorgde Nederland een 51 voor sprong in de eerste speelhelft. Ook na de rust wist Nederland de meer derheid in elk onderdeel van het spel te handhaven. Ruimschotel, Korevaar en Braasem zorgden voor het restant, terwijl de Britten na het zesde Ne derlandse doelpunt, opnieuw door een vrije worp voor het doel, de achter stand verkleinden. De Franse scheids rechter de heer Fourlon drukte de Nederlandse overmacht als volgt uit: „Er was maar een ploeg in het wa ter!" Het schoonspringen was niet van olympische klasse, noch van de twee Britten, noch van de beide Neder landers Kettler (A.Z.) en van Eyn (Swift). De hee* Gerretsen, leider van de Nederlandse ploeg, deelde ons na afloop mede, dat Nederland geen heren schoonspringers naar de olym pische spelen zal afvaardigen, het geen ons gezien deze resultaten een zeer wijs besluit lijkt. De beide Ne derlanders schaarden zich tussen de beide Britten. De Brit Johnson be haalde 96,31 pnt., Kettler 90,4 en van Eyk 77.95 pnt, terwijl de Brit Elliott een slechte laatste was. Engeland thans met 8-2 verslagen Het Nederlandse team had de re serve doelverdediger Salomons opge steld, die men blijkbaar enige routine van internationale wedstrijden wen ste te geven. Hij heeft geen fout ge maakt: de Britse doelpunten kwamen uit twee vrije worpen voor het doel voort. Het tempo was niet snel, in elk geval niet snel genoeg naar de zin van trainer Kuyper, die zijn manne tjes dapper van de kant opstuwde. Maar het grote verschil tussen beide ploegen zat in het veel betere team work der Nederlanders. De Britten waren niet alleen langzaam, maar zij vormden geen eenheid, vandaar de grote nederlaag, waaruit tevens af doende gebleken is, dat de Britten weinig vorderingen gemaakt hebben sinds zij in Heerlen met 80 verloren en met 61 te Monaco de nederlaag leden. Van de Nederlandse ploeg Salo mons (H.Z. en P.C.) doel; Braasem hielp ook eigen verdediging. Het tweede, doelpunt ontstond uit de zwerverslust van Rijvers. Hij was naar links afgedwaald, pikte de bal van de lijn op, keek nog even naar scheidsrechter Van der Meer om te zien of het leder niet uit was ge weest, doch toen de referee hem be duidde, dat hij kon doorspelen, volg de er een afgemeten voorzet, welke Roosenburg, er waren toen nog zeven minuten te spelen, onberispelijk hoog in de rechterhoek kopte. Een prach tig doelpunt, beter dan het eerste, dat voor de rust door Van der Tuyn na elf minuten was gescoord met een hard schot, hetwelk Mac Alinden door de handen glipte. Nog voor de rust had linksbuiten Joseph de gelijk maker achter Landman gedepo neerd door een fout in onze verdedi ging, die een voorzet van rechtsbui ten Boyd verkeerd beoordeelde. Van Bun speelde een voortreffe lijke wedstrijd, evenals Terlouw, Schaap miste tempo, waardoor zijn technische en tactische eigenschap pen niet voldoende tot hun recht kwamen. Van der Tuyn was goed evenals Roozenburg, maar uitblinkers war ren geen van beiden. Wilkes loste enkele goed gerichte schoten in een periode, waarin de Britse keeper op zijn best was. In de Britse ploeg, die stevig, maar volkomen fair speelde, viel rechtshalf Hardisty op, die misschien niet meer zo snel is, maar uitnemende techniek paarde aan een voortreffelijk inzicht in het spel. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft onlangs besloten, dat het Nederlands elftal niet met rugnummers behoor de te spelen, omdat dit naar „profes sionalisme" zou zwemen. Maar wat dan te zeggen van dit Britse elftal bestaande uit dc meest zuivere ama teurs ter wereld, die wel rugnum mers op hun blouse droegen? We1 licht moge dit voor de K.N.V.B. aan- leiuing zijn het standpunt te her- z«en. BOKSEN De beide rivalen Joe Louis en Joe Walcott die elkaar Woensdag 23 Juni a.s. te New York voor de tweede maal zullen ontmoeten in een ge vecht om de wereldtitel aller ge wichten, zijn thans in het laatste stadium van hun training voor deze belangrijke match gekomen. Zij heb ben hard geoefend en beiden den ken de titel te zullen bemachtigen! In Pompton Lakes, waar het trai ningskamp van Louis is gevestigd, zeide de „Brown Bomber" sprekend over zijn kansen: „Als vechter schat ik Walcott niet hoog, maar het is mogelijk, dat ik hem niet goed kan beoordelen, omdtt ik destijds slecht bokste. Ik geloof, dat ik overtraind was. Louis zeide verder er van over tuigd te zijn, dat Walcott de mindere is van boksers als: Billy Con, Tom my Farr, Max Schmeling, Bob Pas tor en waarschijnlijk ook Max Bear. In zijn trainingskamp te Grenloch heeft Joe Walcott zich voornamelijk toegelegd op punches op het hoofd en het voetenwerk. „Ik ben vast van plan een knock out zege te forceren," was zijn, nog al optimistisch antwoord op de vraag, wat hij van zijn kans dacht.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5