WAT GEEF .K VADER Nieuwe hoogleraarsbenoemingen te Leiden Met de wichel-roede op zoek naar „aardstralen" S. VAN PRAAG N.A. COMMANDEUR VADERDAG 20 JUNI tWIFRANA" - HET SPfCl AAI HUIS DER GESCHENKEN Maakt van Uw vacantie een waar genot SCHRIJFMACHINES Welk beschaafd R.K. Meisje NETTE JONGENS Een nuttig en fraai geschenk voor de plechtig^ H. Communie Boekhandel De Sleutelstad VRIJDAG 18 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 rVE STAATSCOURANT" vermeldt vandaag twee hoogleeraarsbenoe- mingen aan de Leidse universiteit, die van dr. A. Querido tot ge woon hoogleeraar in de faculteit der geneegkunde, thans belast met het geven van onderwijs aan deze universiteit, als conservator b.b. aan het academisch ziekenhuis, tot het geven van onderwijs in de inwendige ge neeskunde en van dr. Fr. van Heek, te Overweers, tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid, om onderwijs te geven in de sociologie. Dr. A. Querido: tweede leerstoel interne geneeskunde Andries Querido werd 15 Septem ber 1912 te Amsterdam geboren. Hij Studeerde aan de universiteit te Am sterdam van y)291935. In 1934 ver wierf hij de gouden medaille op een prijsvraag, uitgeschreven door de medische faculteit van Amsterdam op een onderwerp over Vitamine D en mineraalstofwisseling. Op 19 Dec. 1935 promoveerde hij aan de Amster damse universiteit op een proef schrift, getiteld: „Vitamin D require ments in relation to the Ca and P content of the diet", In 1936 vertoefde dr. Querido ge durende een half jaar in het John Hopkins hospital te Baltimore, al waar hij o.l.v. McCollum biosche- noische onderwerpen betreffende de vitaminen bestudeerde Van 1937 1938 was dr. Querido assistent bij prof. de Jong alhier en van 1939 1941 assistent in de interne kliniek van het Acad Ziekenhuis. Na de be vrijding werd hij conservator bij de interne geneeskunde. Door deze benoeming van prof. Querido is een tweede leerstoel in de interne geneeskunde aan de Leidse universiteit gevestigd. Dr. Fr. van Heek: nieuwe leerstoel sociologie Frederik van Heek werd 19 Dec. 1907 te Enschede geboren. Hij stu deerde van 19261931 aan de econo mische faculteit van Amsterdam en promoveerde in 1935 op een proef schrift, getiteld: „Westerse techniek en maatschappelijk leven in China". In 1936 maakte dr. Van Heek een studiereis naar de Ver. Staten om zich vertrouwd te maken met de nieuwste ressarch-methoden op het gebied van de sociale wetenschappen. In 1937 werd hij privaatdocent in de economische en sociale geographie KATH. WERKGEVERS VERENIGING. De Leidse afdeling van de Kath. Werkgeversvereniging vergaderde in „In den vergulden Turk", onder pre sidium van de heer P. de Jong. Na de opening verleende de voorzitter het woord aan de heer mr. P. J. M. Aalberse Jr., die- sprak over „De pu. bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie". Spr. schetste de vooruitgang op so. ciaal terrein en wees op de noodzaak van principiële organisaties, waarin de werkgevers en werknemers elkaar in de loop der jaren steeds beter kon den vinden.. In 1938 werd bij de grondwetherziening de werkgever bevoegd verklaard voor bepaalde be roepen of bedrijven openbare licha men in te stellen, teneinde regelend op te treden. Hierdoor werd de mo gelijkheid geschapen tot verdere uit bouw, waardoor, zoals in „Quadra- gesimo Anno" wordt betoogd, de strijd tussen en tegenover elkander staande klassen kan worden beëin digd en een eendrachtige samenwer king tot stand kan worden gebracht. Deze ontwikkeling werd door de oor log onderbroken .waarbij alle orga nisaties bijeen gebracht werden in de commissie Woltersom, die geenszins als ex publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie beschouwd kan worden. Na de oorlog herrezen de vrije organisaties en kwam in de Stichting van de Ar beid een hechte samenwerking tot stand. De commissie-Woltersom werd voorlopig gehandhaafd, totdat de Pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie tot stand zou komen. De eerste opging van minister Vos leed schipbreuk. Toen kwam het Centrum voor staat kundige Vorming met een eigen ont werp, voorbereid onder leiding van prof. van der Ven. Ook na de tot standkoming van de publiekrechtelij ke bedrijfsorganisatie zal een belang rijke taak voor de vrije organisaties overblijven, besloot de heer Aalberse zijn betoog, -naar aanleiding waarvan een interessante gedachtewisseling volgde. RODE KRUIS COLLECTE. Morgen zal de grote jaarlijkse col lecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis worden gehouden. Aan gezien door de vele dringende hulp verleningen, zowel hier te lande als in de Overzeese gebiedsdelen de geld middelen van het Nederlandse Rode Kruis vrijwel uitgeput zijn, moet het Nederlandse Rode Kruis een beroep doen op de vrijgevigheid van het pu bliek om de geldmiddelen weer aan te vullen om zijn zegenrijk werk voort te kunnen zetten. Het is noodzakelijk, dat de medi sche hulp in de overzeese gebiedsde len de bloedtransfusie dient en de ve le andere taken van het Rode Kruis, zoals de moedermelkcentrale, de hulpverleningsorganisatie bij ram pen e.d. kunnen blijven voortbestaan. Het bestuur va.i de afdeling Lei den doet daarom een dringend beroep op iedere Leidenaar, om r.ctief mede te werken aan de grote inzamelings actie op a.s. Zaterdag, door zich op te geven als collectant bij het inzame lingscomité. Het comité houdt morgen vanaf 8 uur des voormiddags zitting in de bo- aan de universiteit van Amsterdam. Van 19411944 was hij directeur van het Instituut tot sociaal onderzoek van het Ned. volk. Om principiële re denen legde hij deze functie toen neer, om haar na de bevrijding weer op zich te nemen. Verschillende werken zijn van zijn hand verschenen, als „Sociale gevol gen van de economische crisis en de- isie in Enschede" 19291937), Economische en sociale problemen van de Wieringermeer*( Alphen 1938), „Stijging en daling op de maatschap pelijke ladder (Leiden 1945). Door de benoeming van dr. Van Heek heeft de Leidse universiteit een nieuwe leerstoel verkregen in de fa culteit der rechtswetenschappen, n.l. die der sociologie. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctoraal examen Neder lands Recht: de heren W. H. v. d. Sande Bakhuyzen te Leiden; G. Th. A. van Lynden te Middelburg; G. v. Everdingen te Voorburg: H. G. van Holthe tot Echten» te Nieuwersluis. C. B. Posthumus Meyes te Utrecht; H. M. A. Kamerlingh Onnes te 's-Gra- venhage; P. C. Beejstra te 's-Graven- hage; candidaatsexamen Nederlands Recht: de heren J. A. Fijn van Draat te 's-Gravenhage. H. Hendriks te Drachten en H. N. A. Verhey te 's-Gravenhage. DE PLEEGOUDERS VAN HONGAARSE KINDEREN, die Zaterdagmiddag naar huis terug keren kunnen wij mededelen, dat de trein 's middags 2.45 uur uit Leiden vertrekt. Begrijpelijk, dat het tegen die tijd heel druk zal wezen op het station. Daarom raden wij de pleeg ouders aan des morgens reeds zich van de nodige perronkaartjes te voorzien. De trein naar Hongarije vertrekt uit Utrecht om 5 u. 6 min. De regeling RETRAITEVER. „ST. MONICA". Dinsdag a.s. gaan de dames van de retraite-vereniging „St. Monica" in Noordwijkerhout op retraite. Men wordt verzocht 17.15 uur aanwezig te zijn op het terrein van de N. Z. H. V. M. die evenals verleden jaar zo welwillend is geweest een bus ter beschikking te stellen. Dames denkt aan zeep en bonnen voor brood, boter*, kaas, vlees en zo mogelijk melk en suiker. (Bij gebrek aan bonnen ook in natura). „WIE KUST DE MUMMIE". Nog éénmaal wordt het stuk: „Wie kust de mummie?" opgevoerd, en wel op Dinsdag 22 Juni. Nog één maal kunt u een avond meemaken in Egyptische sfeer en de experi menten van prof. Wagemans volgen. Dit is uw karis. Dinsdag 22 Juni allen op naar het St. Antoniusclubhuis, aan de Mare. Het zal een onverge telijke avond worden. Kaarten ver krijgbaar: M. de Bolster, Lange- gracht 46, 's avonds op Breestraat 30 en Heerengracht 12a. Plantsoenconcert. Programma voor het eerste Plantsoenconcert op Zater dagavond 19 Juni te 8 uur te verzor gen door de Arbeiders-Muziekvereni ging „Nieuw Leven", directeur de heer P. Baart. 1. Souvenier de Beersse, mars, L. Pusnotte; 2. Cavalleria Rusticana, Fantasie, P. Mascagni; 3. Alapluh Bel le, wals, A. Govaert; 4. Franch- Ami- tie, Fantasie, J. Martien; 5. Engeland vaarders, mars, W. Schild. Pauze. 6. Marsching thro Georgia, mars, G. Mil ler; 7. L'Aurore, ouverture, Aug. Trie bis; 8. 't Wals Selectie, All. Meyns Wrie; 9. Le Trowere, Fantaisie de Verdi, Av: M. J. H. Heuvel; 10. Neer- lands Trouw, mars, Alb. Koppert. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willy, d. van F. Groe- newegen en A. E. van der Pot, Al- bertine Annette, d. van R. J. Car rière en T. J. van Sohaik; Gijsbertus z. van K. de Groot en C. M. Swaan; Christina Elizabeth, d. van H. L. Duijm en M. Hazevoet; Hendrikus Johannes, z. van P. M. Blokker en H. J. van der Maden; Emma Chris tine Elizabeth, d. van C.. Both en A. Geijsman; Frederik Jan, z. van F. J. Duparc en P. W. Maas; Pieter Hen drikus, z. van H. L. Bokern en A. van der Burg; Louis Gerard, z. van H. L. Bokern en A. van der Burg. Overleden: H. Binnendijk, man, 65 j.; W. Schutte, zn., 1 j.; W. T. W. Vis, wednr., 74 jaar. 'n een sigarenfabriek en op bloembollenvelden TJET WICHELROEDE-BODEMOND ERZOEK naar de aanwezigheid van gezondheid schadende bodeminvloeden heeft de laatste tijd weer eni ge malen de aandacht gevraagd. Zo werd er door particulie-cn in Zand- voort hec initiatief genomen een dorpsgedeelte te laten „ontstralen" Naar ons door de heer J G. Mieremet, wiens „Eerste Nod. bureau v. Wichelroede-Boc emondet y ek" deze werkzaamheden verr:c"\ v»erd me degedeeld, wil men door deze „ont straling" de bo'deminvloéden trach ten weg te nemen, die, naar de belangstellenden in het wichelroede- bodemonderzoek aannemen, ziekten zouden bevorderen. RECHTZAKEN HAAGSE RECHTBANK. Poging tot doodslag. Wegens po ging tot doodslag heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad L. G. v. d. A. uit Zoeterwoude. Diens echtgenote had de woning verlaten en was naar haar ouders gegaan. Toen v. d. A. daar op bezoek wilde gaan .ontstond ruzie, bij welke ge legenheid hij een schot loste uit een revolver, die zijn schoonouders trof, en hen verwondde. De Officier had tegen verdachte vier jaar gevangenis straf, met daarna ter beschikking stel len van de regering geëist. De recht bank heeft verdachte veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief, en daarna voorwaar delijk ter beschikking stellen van de regering. Wilt U iets weten Vraag: Hoelang is de tentoonstel ling Meppeler Schilders geopend? Antwoord: De tentoonstelling Mep peler Schilders in het R. K. Militair Tehuis aan de Mare is dagelijks ge opend van 10 tot 12, van 2 tot 5 en van 8 tot 10 uur. Des expositie sluit op Woensdag 30 Juni. MERKWAARD'GE MEDEDELINGEN „Het „ontstraalde" dorpsgedeelte wordt door vele arbeiders bewoond. Eb zijn' op het terrein twee ontstra- lingsapparaten geplaatst welke teza men een terrein van 302 meter mid dellijk bestrijken. Deze apparaten zouden dan op dit terrein de z.g. „aardstralen" kunnen wegnemen. Zo is de opvatting van de onderzoekers. In een vroeger onderhoud heeft de heer Mieremet er ons op gewe zen, dat hij aanneemt, dat er be paalde bodeminvloedep bestaan, hier voorlopig met het begip „aardstra len" aangeduid, welke een zeer on gunstige invloed op de volksgezond heid zouden hebben. Uit brieven en rapporten heeft hij toen laten zien, dat er resultaten werden bereikt door het aanbrengen van z.g. ont- Stralings-apparaten Poverni-appa- raten die deze bodeminvloeden zouden hebben opgeheven.' Deze ontstralingsapparaten, waar op in 1938 octrooi werd aange vraagd, verwekken een magnetisch veld van heel kleine golf, aldus de heer Mieremet. Dit wordt horizon taal door antennes gericht. De appa raten zijn gebaseerd op de wet van Volta, maar hebben een geheel nieu we toepassing. Gezondheid teruggekregen. Wij hebben de heer Mieremet in verband met de in het vorig jaar ge opperde plannen voor het doen van enige nieuwe onderzoekingen, thans gevraagd naar de resultaten daar van. Een onderzoek is thans geheel af gelopen en het heeft, naar wij ver nemen, tot een volledig resultaat ge leid. In de Panter-sigarenfabrieken in Veenendaal was het de directie omge vallen, dat een 14-tal arbeiders veel meer verzuim had door ziekte dan gemiddeld het geval was. Door het bureau van de heer Mie remet werd nu een onderzoek inge steld in een der zalen, waar zich 150 sigarenmakers bevinden. Er werden vele „storingsbanen" gevonden en daarbij bleek, dat de 14* arbeiders, die altijd zittend hun werk verrich ten, zich juist in die storingsbanen bevonden. Men heeft toen een ont- stralings-apparaat aangebracht. Na ongeveer 5 maanden kon de directie der fabrieken melden, dat er een zeer gunstige wending is ingetreden, welke een permanent karakter heeft. Zij schreef o.m.: „Nu deze arbeiders door de werking van het Poverni- apparaat „niet meer bestraald" hun arbeid verrichten, blijkt, dat deze mensen wegens ziekte niet meer ver zuimen dan de overige arbeiders, die „niet bestraald" hun arbeid ver richtten. Als ziekteverschijnselen openbaar den zich veelal pijn in rug of hoofd, moeheid, bronchitis, rheumatiek, enz. De wichelroede in de bloem bollenvelden. Een tweede onderzoek strekte zich uit tot enige bloembollenvelden in Sassenheim en Lisse. Een volledig overzicht van het resultaat is nog niet mogelijk, omdat de bollen nog niet uit de grond zijn, maar in gro te trekken kon reeds vastgesteld wor den, dat er voor een deel iets bereikt werd, doch dat anderzijds de maat regelen nog niet afdoende geweest zijn. Er blijken al vele jaren kwekers te zijn, die met het kweken van narcissen op bepaalde delen van hun terreinen grote moeilijkheden heb ben. Op die plaatsen trad veel wor telrotting op. Men heeft op vele ma nieren getracht verbetering te ver krijgen, maar dat is nog niet gelukt. Door het bureau van de heer Mie remet zijn daar onderzoekingen met de wichelroede gedaan. De roede sloeg op bepaalde plaatsen sterk uit, hetgeen deed denken aan de aanwe zigheid van ijzerophopingen of aan gassen, zo deelde de heer Mieremet ons mee. Men heeft toen op een twee tal velden een afscherming gemaakt met behulp van de ontstralingsappa raten. Deze werden in kleine beton- nenn putten in de grond gezet, opdat de apparaten op die wijze de grond, waarin de bollen gezeten waren, zou den bestrijken. Naar de heer Mieremet ons mee deelde, heeft men aan de oppervlakte reeds kunnen constateren, dat deze proefnemingen voor de helft ge slaagd waren. Bovengronds deden de afwijkingen zich niet meer voor. Men zal evenwel dienen af te wach ten, hoe de worels zullen zijn, als de bollen straks uit de grond komen. Inmiddels waren de apparaten nog niet geplaatst op de diepte, welke men zich aanvankelijk had voorge steld. Een der kwekers, de heer Tromp uit Lisse, deelde ons mee, dat hij aanvankelijk sceptisch tegenover de ze proefnemingen stond. In elk geval werd er door hem reeds een verbete ring opgemerkt. Hij kon nog niet be weren, dat de proefnemingen tot af doende successen geleid hebben. Zo noemde hij het een handicap bij het overzien van de resultaten, dat de bollen te laat geplant werden. Men zal, naar hij meedeelde, een nieuw seizoen moeten afwachten, zoals men ook nog moet wachten tot de bollen uit de grond zijn. In elk geval wilde hij de proefneming het volgend sei zoen voortzetten. Zwemmen Is een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordt! Leidse Reddingsbrigade LAATSTE BERICHTEN Twee doden. Gisteravond is een auto, gemerkt H.Z. 4950, komende uit de richting Ouwerkerk, nabij het station Nieu- werkerk, door een uit Zierikzee ko mende dieseltram aangereden en on geveer 500 meter meegesleurd. Van de drie inzittenden der auto, afkom stig uit Krimpen aan de LJssel, wer den een dame, die chauffeerde en een naast haar gezeten heer zeer ernstig gewond. Zij werden naar het ziekenhuis te Noordgauwe vervoerd, maar zij zijn overleden. Dè machinist van de tram heeft signalen gegeven, maar deze zijn blijkbaar doog de felle wind niet ge hoord. MARKTBERICHTEN LEIDEN 18 Juni 1948 Vee 6 Fokstieren; 2 Slachtdieren, 55 Kalf- en Meikoeien 400-675 gld, 46 Vare koeien e.a. 300-525 gld; 125 Vette Koeien; 9 Pinken; 2 Graskalveren; 246 Vette kalveren, 93 Weideschapen 50-70 gld; 1020 Lammeren 24-35; 1 Zeug; 60 Mestvarkens 50-70 gld. 333 Biggen 35-55 gld; 15 Paarden; 4 Veulens 23 Bokken en Geiten. Al les zeer matig. Kaas Zware Goudse kaas le srt. 170-175 gld; Goudse kaas 2e srt. 164-169 gld.; Leidse kaas le srt 155- 163, inclusief opzetrecht. Aantal par tijen Goudse kaas 92; Aantal par tijen Leidse kaas 5, in totaal 97 par tijen. Handel matig. R'VEEN. 18 Juni '48. Groenten- WEERSVERWACHTTNG PLAATSELIJKE BUIEN. Wisselend bewolkt met plaat selijke buien, hier en daar met Dnweer. In de nacht vry zwakke, overdag meest matige wind uit Zuid-Westelijke richting. Weinig verandering in temperatuur. veiling. Aardbeien 0,150,31; Kropsla 2,50; Bospeen 13,0015,00; Bloemkool 4,00—20.00; Boskroten 6,009.00 per 100; Peulen I 3,10 6,20; Peulen II 2,002,40; Doperw ten 2,302,80; Capucijnex*s 2,40— 2,90; Tuinbonen 1,501,70; Kassnij- bonen 8.0012,50; Kassnijbonen, stek 4,006.00; Prinsebonen 16,50 per 10 kg. VEILINGBERICIIT. 17 Juni 1948. Groente. Kassnij bonen 1.001.30 per kg; idem stek 0.350.70 per kg; Stambonen 1.35 per kg; Peulen 2.00 6.70 per 10 kg; Tuinbonen 1.55 1.70 per 10 kg; Doppers 1.903.10 per 10 kg; Cap. Doppers 2.703.00 per 10 kg; Peen 0.130.17 per bos; Sla 2.502.60 per 100 stuks; Bloem kool 0.150.20 per stuk; Stamsnij- bonen 0.55 per kg; Stanrdoppers 0.90 per 10 kg; Andijvie 5.50 per 100 kg; Postelein 0.04 per kg; Aardappelen 0.15 per kg; W'aspeen I 0.150.19 p. kg; idem II 0.07 per kg; Aardbeien 0.40 per doosje; idem 1.95 per slof. DELFT, 17 Juni. Vee. Paarden 2, runderen 101, graskalveren 1, nuch tere kalveren 151, biggen 342, scha pen 23, weidelammeren 119, geiten of bokken 24. Prijzen voor biggen van 4575, handel matig, weide- lammeren 2535, handel stug. Met blijdschap geven wij U ken nis van de ge- boorte van onze O zoon en broertje GERARDUS JOHANNES W. J. Zirkzee E. ZirkzeeFilippo Ineke Leny Wim Leiden, 17 Juni 1948. van 't Hoffstraat 7. 5070 VROUWENAIRTS Morschsingel 2, Leiden. Waarnemers: 5061 Dr. Key, Telef. 21151 Dr. Niemer Telef. 22283 DIERENARTS AFWEZIG TOT 26 JUNI. Praktijk wordt waargeno men door, Dr. Stol, Dieren arts, Tiboel Siegenbeek- straat, tel. 26367. 5062 Gevraagd in R. K. gezin zelfstandige HULP IN DE HUISHOUDING in gezin van 2 personen, netjes kunnende werken en koken voor d. of d. en n., hulp van werkster aanwe zig. Br. onder no. 5075 bur. van dit blad. 2* Aangeboden 'n pracht zomermantel, maat 40, licht beige. Br. onder no. 5939 bur. van dit blad. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling Refsneeessaire Pasport-étui, leder Sleutel-étui Bril-étui Sigarettenkoker Tabakszak Foto-étui Portefeuille Aetenta# Lederen Schrijfmap Ligstoel v. d. tuin Klapstoeltje Ik rkrd Beker iet» bij: JjlJ Horlogebandje Servetring BREESTRAAT 107 tegenover STADHUIS Zakmes Zaksehaar in étui Lunch trommel Lectuurbakken Krantenhangers Boekensteunen Boekomslag Pyama-élui Koffer Sous-Main Boordendoos Presse-Papler Scheerspiegel Schryfgarnituur Scheerkwasten Brievenstandaard Scheerapparaat Prullenmand Scheermesjes Postzegeldoosje Scheerbakje Brievenweger Zakkam Vulpotlood Nagelborstel Asbak Kleerborstel - Inktstel Haarborstel Bookstand aard Reisapotheek Briefopener Brillantine Bridge-klok Kleerhangers opvouwb. Ex Llbrls Sleutelring Bels-Schaakspel Nagelsohaar Beis-Damspel Speelkaarten Autobridge Patience kaarten Adr. Telefoonklapper Reisgeldzakje Ceintuur Sigarendoos Dassendoos Sigarenknijper Briefpapier Notitieboek Schrijfblok Karbonpapier Luchtpost Domino J door gebruik van een Philips elec- trisch droogacheerappnraat. Geen water, zeep of kwast en toch vliegt Uw baard eraf. Op iedere spanning te gebruiken, ook in het buitenland of aan boord van schepen. Vraagt vrij blij vend demonstratie bij PHILIPS SPECIAALZAAK Fa. Wed. J. P. van Berge Henegouwen Zonen AALMARKT 12 TELEF. 21782 ALLEENVERKOOP VAN SIERA RADIO Erkend Philips reparateur Erkend installateur Grote partij geheel gereviseerde schrijfma chines af te geven. Merken Underwood, Remington, Royal, Smith Bros, AEG, Mercedes enz. 5076 Verzoeke omgaand aan te vragen, teneinde teleurstel ling te voorkomen. Prijzen volgens voorschrift. Volle garantie. OUDE MACHINES .WORDEN INGERUILD P. VAN DIJK, Hoofdstraat 68, Leiderdorp, Telef. 24191. is genegen om de maanden Juli en Augustus met ons naar Noordwijk aan Zee te gaan en de verzorging op zich te nemen van 3 kleine kinderen. Dienstbode aanwezig. Brieven onder no. 5078 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor Magazijn- en Atelierwerk. Goed loon. Aanmelden tussen 8 en 17 uur WESRLN, Lammer markt 63. Leiden. ennn VINDT U IN Breestr. 123, Leiden, Tel. 26508 NAAST HET GULDEN VLIES DAGMISSAALS in linnen, kunstleren en leren banden, rood en goud op snee. Sterk uiteenlopende prijzen, f ZONDAGSMIS SA ALS in verschillende uitvoeringen, DAGELIJKS MISBOEK VOOR DE JEUGD, Een fraai geïllustreerd jeugdmissaal voor de leeftijd van 12 jaar en ouder. IN CHRISTUS. Kerkboek voor grote meisjes door Pater Helmer, linnenband, 2.25. Geheel leder 4.90. 5074 MET CHRISTUS. Kerkboek voor grote jongens, door pater Helmer. Linnenband 2.25. Geheel leder 4.90. Verder een grote sortering prachtige Katholieke Jeugdboeken, Heilige Levens en Gewone Jeugdlectuur.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3