B.V.V. met de hakken over de sloot Zwaluwenploeg verloor van de Tsjechen Het waterpolotournooi van «De Sleutelstad» Terrein-opening bij „Meerburg" j Sport in het kort MAANDAG 14 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I Nederlands kampioen na gelijk spel tegen E.D.O. ZO IS DUS GISTEREN in Haarlem de beslissing gevallen over het kampioenschap van Nederland, in de wedstrijd E.D.O.B.V.V. waar bij de laatste aan een printje genoeg had om de zo zeer begeerde titel te behalen. Een beslissingswedstrijd tegen Heerenveen is dus niet nodig en zullen Abe Lenstra c.s. wederom ge noegen moeten nemen met alleen het afdelingskampioenschap. Er heerst rouw in Heerenveep, dat nog nooit de landstitel zo dicht benaderd heeft als in deze competitie. Vreug de daarentegen kenmerkt de sfeer van 's Hertogenbosch, dat zijn voet balhelden eindelijk, na eep zeer goe de competitie, met de hoogste voet baleer bekroond zag. B.V.V. buitte zwak ogenblik van E.D.O. uit De uitslag-!1 geeft de verhou ding goed weer. E.D.O. was in de eerste helft onbetwist de sterkste, doch zakte na de rust was af, waar van B.V.V. door een wijziging in d) opstelling dankbaar profiteerde. Pas in het laatste kwartier kwamen de doelpunten; eerst een voor B.V.V. en kort voor het einde redde E.D.O. de eer, door een vrije schop zo goed mogelijk te benutten. Het begin van de strijd deed veel goeds verwachten. De Haarlemmers zetten er terstond alles op. Het sa menspel was bijzonder goed en Steendam en Karpes losten goede schoten. De bezoekers werden na tien minuten spelen gehandicapt, doordat de linksachter van der Sluys Ihet veld moest verlaten. Van Liempt verving hem en kwam er na 'n zwak begin steeds beter in. Het tempo van E.D.O. was aan vankelijk zo hoog, dat het te begrij pen was, dat de spelers het niet konden volhouden. Sporadisch zette B.V.V. enkele aanvallen op, maar gevaarlijk waren zij niet. Dat kwam doordat het goede verdedigende Spannend tournooi op Foreholte V.V.S.B. WINT DE WISSELBEKER. Ten bate van de oorlogsslachtof fers organiseerde Foreholte gisteren een serie wedstrijden, waarggn, be halve door de organiserende ver eniging, wex-d deelgenomen door Teylingen, V.V.S.B. en het tweede elftal van het Haagse A.D.O. Een mooie wisselbeker werd de winnaar in het vooruitzicht gesteld en nadat de Noordwijkerhouters met straf schoppen van de A.D.O.-reserves ge wonnen hadden, versloegen zij Tey lingen in de laatste ronde en kwa men daardoor in het bezit van deze trophee. ForeholteTeylingen 13. On der eigenlijk te mooi zomerweer werd deze wedstrijd gespeeld. De gasten zetten direct alles op de aan val en zijn 't eerste kwartier ster ker. Toch komen ze naast hun veld- meerderheid goedkoop aan een doel punt, als de bal afstuit op de Fore- holte-keeper (01). E>an komt Fore holte beter opzetten, maar de stand ondergaat geen verandering meer. In de tweede helft maakt de Teyi. linksbuiten er spoedig prachtig 0-2 van. Dan enige corners van Forehol te en Teylingen, waarvan de TevL midvoor v. Elk op gelukkige wijze profiteert (03). Met een verdiend tegenpunt voor Foreholte1 komt hei einde (13). V.V.S.B. I—A.D.O. 2 1—1. Als 2e wedstrijd kwam VVSB 1 tegen ADO 2 in het veld. Een technisch be ter spelend Haags team, kon het niet verder brengen dan een gelijk spel. De ADO'ers wilden het vaak te mooi doen en scoorden na 10 min. werke lijk prachtig door Clavan Jr. (01). Door te ver doorgevoerd samenspel kon WSB steeds ingrijpen en toen in de tweede helft VVSB de wind meekreeg, werden de partijen na een klein kwartier op gelijke voet gebracht door de midvoor (11). Ondanks een hardnekkig pogen van ADO, moest de beslissing met 3 strafschoppen genomen worden. VVSB benutte er 2, terwijl ADO er 1 scoorde, waarmede WSB dus ge wonnen had. ForeholteA.D.O. Z 14. In deze kamp om de 3e en 4e prijs buit te ADO wel hun betere techniek uit. Foreholte doelpunt echter eerst door de midvoor (10). Na wisselende aanvallen gelukt het- ADO na 20 min. door Becker gelijk te maken. Even voor rust komt dan nog Cla van Jr. alleen voor de Foreholte- keeper en schuift een opgelegde kans juist over de lat. Na de thee maakt Clavan Jr. er 12 van. Foreholte forceert nog enige corners, maar AD O's linksbuiten voert de score op tot 13. Even komt dan nog enthou siasme bij de thuisclub, maar het klasseverschil is te groot. Vooral de laatste 10 min. komen er bij Fore holte tekenen van vermoeidheid en maakt ADO 14. V.V.S.BTeylingen 2I. Van de vele toeschouwers waren de mees ten de overtuiging toegedaan, dat Teylingen de strijd om de le en 2e prijs zou winnen. Inderdaad geleek dit er tot even voor rust op. Teylin gen doelpunt eerst, na 8 min., en speelt meer combinerend. En juist in een periode van overwicht gelukt het bij een gelukkige doorbraak van VVSB de partijen gelijk te brengen (11). Zelfs neemt VVSB voor rust de leiding door Marijnen (21). De tweede helft gaf*zeker het aanzien van een sterker Teylingen en stond WSB met de rug tegen de muur. Elke minuut werd een doelpunt ver wacht, maar telkens bracht een VVSB'er redding. De spanning groei de, de tijd verstreek en met een zwaarbevochten zege der Noordwij- kerhouters kwam het einde. Na afloop werden de prijzen uit gereikt door de voorzitter der „Bond Militaire Oorlogsslachtoffers". werk der Haarlemmers. De achter spelers Lasschuit en Schijvenaar waren in puike vorm, maar de kant- halfs Karpes en Eden thai deden het nog beter. Doelman Van den Berg, die Wille verving, behoefde dan ook niet vaak in te grijpen. Saris daar entegen had het zwaarder te ver antwoorden. In het bijzonder was hij in actie, toen Steendam een bal in kopte; hij redde ten koste van een hoekschop, waarmee hij een zeker schijnend doelpunt voorkwam. In de tweede helft ging er van B.V.V. meer initiatief uit. Weliswaar was E.D.O. af en toe sterk in de meerderheid, doch dat moest toege schreven worden aan het feit, dat de voorhoede van B.V.V. uit drie voor- waartsen bestond, daar de binnen- spelers zich terugtrokken, om de achterhoede assistentie te verlenen. Toch begreep B.V.V. dat alleen aan vallen tot succes kon leiden en in een periode van offensief spel ont stond een doelpunt. Van Beek kreeg een kwartier voor het eindé de bal toegespeeld en losfe een schot, dat echter mislukte. De bal kwam juist voor de voeten van Van de Dungen, die B.V.V. de leiding bezorgde 01. E.D.O. was blijkbaar gesteld op een zege %en wijzigde de opstelling. Schutters hadden de Haarlemmers nodig, om een doelpunt te maken. De achterspelers Lasschuit en Schij venaar wisselden van plaats met de binnenspelers van Straten en Ver dam. B.V.V. hield dapper stand en slaagde er in de aanvallen te onder breken. Langzamerhand kwam? BW weer opzetten, doch het bleek, dat de thans opgestelde backs voor hun taak berekend waren. Twee minuten voor het einde kreeg E.p.O. een hoekschop te nemen. Spek zette de bal keurig voor doel en de hoog op springende Schijvenaar kopte hem in doel, waardoor de stand 11 werd, Hoewel E.D.O. geestdriftig- bleef spe len, slaagde het er niet in, 'n tweede doelpunt te maken. De eindstand in de kampioenscom petitie luidt: B.V.V. 10 Heerenyeen 10 i Go Ahead 10 I E.D.O. 10 Haarlem 10 P.S.V. 10 14 18—10 13 26—20 12 21—20 10 16—19 6 18—22 5 15—23 2-1 Nederlaag te Bratislava Gisteravond is te Bratislava een wedstrijd gespeeld tussen een Tsjecho-Slowaaks elftal, dat uit kwam onder de naam „Jonge Leeu wen en een Zwaluwen ploeg waar bij ongeveer 25.000 toeschouwers aanwezig waren. Zij hebben een strijd bijgewoond, die het aankijken wel waard was, al stond, het spel niet op een overmatig hoog peiL De Tsjechische spelers waren eigenlijk alleen in de eerste helft goed op dreef, daarna zakte het niveau aan hun kant aanmerkelijk, terwijl de Nederlanders zeker niet teleurstel den maar er na de rust toch ook niet in slahgden de in de eerste helft Gntstane 1-2 achterstand op te halen De opstelling van het Zwaluwen- elftal was als volgt: Doel Landman; achter Everse en Albers; midden Beenhakkers, Ter louw en Fanger; voor Van der Tuyn Benningshof, Roozen, Schaap en Mulders. Na de rust wisselden Van der Tuyn en Benningshof van plaats. De Nederlanders liepen zeer hard van stapel en wisten reeds in de eerste minuut de leiding te nemen, profiterend van een fout in de Tsjechische achterhoed. De back Ko- courek maakte een grove 'blunder waardoor de Nederlandse linksbuiten in het vrije bezit van de bal kwam en met een keihard, scherp schot keeper Capek geen schijn van kans gaf (0-1) Het spel ging nu geruime tijd vrij gelijk op, met een lichte technische süperioriteit aan de Tsjechische ikant, die echter doort onze landgenoten vrijwel teniet ge daan werd door sneller tempo/gró tere beweeglijkheid en meer fanta sie in de opbouw der aanvallen. De gastheren bleven evenwel een tikje sterker en toen na fraai com bineren van de rechtervleugel Hla- vacek-Hemele, die samen tactisch opdreven, de bal bij middenvoor Malatinsky kwam bedacht deze zich geen moment: hij gaf met een zui ver geplaatste bal Landman het na kijken en bracht zo in de 26e minuut de partijen op gelijke voet (1-1) En daarmee was het technische over wicht niet afgelopen. De ploeg liep nu op volle toeren, ietwat traag maar onweerstaanbaar totdat in de 38e minuut linksbuiten Simansky uit en aangeefba! van zijn partner Si- mek het tweede Tsjechische doel punt scoorde (1-2). Na de rust verslapte het spel aan de Tsjechische kant met name wat betreft de voorhoede die de, men kan welhaast zeggen typische fout van de Tsjechische voorwaax*tsen: geringe schotvaardigheid, voor de zoveelste maal demonstreerde. De Nedex-landers spaarde krachten, noch moeite bij hun pogingen om de achterstand in te lopen. Tal van aan vallen werden opgezet, en vinnig waren de offensive stoten, die de Tsjechische verdediging op zware proef stelden zonder dat ze echter doorboord werd, want de Tsjechen verdedigden met man en macht en Kocourek, die wat goed te maken had verzette al even veel werk als zijn collega Prososky, die een uit stekende wedstrijd speelde. TRAINING VOOR JONGE VOETBALLERS. Onder leiding van de oud-intexma- tionaal Wim Tap zullen.dertien jeug dige Zaanse voetballex*s gaan trai nen. Deze training houdt verband met het samenstellen van het westelijk jeugd-elftal, dat tegen het noordelijk, oostelijk en zuidelijk-jeugdelftal uit komt, teneinde daaruit een vertegen woordigend Nederlands jeugd-elftal te krijgen. Deze ploeg zal een voor wedstrijd tegen het Belgische jeugd- elftal spelen, wanneer Nederland en België elkander op 21. November a.s. ontmoeten. De training duurt dertien weken. GOUDA—ALPHEN 6—0. In een voor voetbal ongeschikte temperatuur heeft het Alphense elftal gisterenmiddag op het Olympiater- rein van het beslist beter spelende Goudse elftal een stevige nederlaag te incasseren gekregen. Het Alphen- elftal, dat geheel uit spelers van de verenigingen Alphen en Alphense Boys bestond, kreeg het tegen het technisch veel beter spelende Goud se elftal zwaar te verduren. Uitgezon derd enkele korte perioden in de eer ste en daarna nog in de tweede helft, kwamen de Alphenaren er nauwelijks aan te pas. Het geleek dikwijls of de spelers van Alphen lood in de schoe nen hadden, terwijl de in het wit gestoken Gouwenaren er lustig op los speelden, of er geen warmte bestond. Alleen van Engelen van de Boys in het doel speelde een prima wedstrijd en kreeg voor zijn prachtig werk me nig open doekje. Na een aanvankelijk gelijk opgaande strijd, was het al spoedig te zien. dat Alphen de min dere was. Na bijna een half uur spe len kwam het eerste doelpunt, spoe dig gevolgd door nummer twee. In de tweede helft zag het er even naar uit, dat Bahlmann c.s. nog zouden ophalen: het schot had. deze speler echter blijkbaar thuis gelalen, want de ballen vlogen hoog over en of naast het Goudse doel. Aan de an dere kant werd het achtereenvolgens 3—0 en even later 4—0. Keurig sa menspel leverde het vijfde Goudse doelpunt op, terwijl kort voor het einde zelfs het halve dozijn volge boekt kon worden (60). Met deze staxxd kwam ook hèt einde. N.V.B. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. LeidenDen Haag 43. Het was een heel aardige wedstrijd. In de eerste helft was Den Haag tech nisch wel iets beter, maar langzamer hand kwam Leiden er meer in en werd zelfs een tipje sterker. Na 20 minuten spelen scoorde de midvoor van Den Haag, Zoutendijk 01. Na de rust was Leiden sterker dan Den Haag en na een kwartier bracht de linksback met een doorbraak de stand op 11. Een minuut later was het de rechtsbinnen Schaap, die de stand op 21 bracht. Na slechts 5 minsten spelen scoorde de midvoor Verdoes 31 en het duurde maar weer slechts enige minuten, toen de linksbuiten, na een mooi driehoekspel de stand op 41 bracht, Toen kwam Den Haag met felle uitvallen. Zoutendijk zag kans de stand op 42 te brengen; Herrie deed er nog een schepje op en scoorde 43. Het verdedigende trio van Den Haag was prima. Ze ston den als een rots en wisten alle aan vallen op te vangen. De verdediging van Leiden daarentegen vertoonde zwakke plekken. MEER DAN 100 TRANFERS VOOR KOMENDE ENGELSE SEIZOEN. Hoewel het Engelse voetbal seizoen pas-21 Augustus begint, zijn de En gelse clubs alweer druk bezig om de nodige zakelijke regelingen te tref fen. Het aantal transfers bedraagt thans reeds over de 100. De hoogste transfer betreft het overgaan van de bekende linkervleugelman Willie Wardle van Grimsby naar Blackpool. De cup-finalist Blackpool telde voor deze speler 10.000 pond neer. Het ziet er echter naar uit, dat dit bedrag zal worden overtroefd, wanneer de inter nationale linksbinnen Wilf Mannion er op blijft staan zijn club Middles brough te verlaten. Onder de clubs, die zich sterk geïnteresseerd tonen voor Mannion, bevinden zich Notts County en Wqlverhampton Wande rers. Behalve dat zaal-voetbal tussen vijftallen door vele clubs als onder deel van de training wordt gebruikt, ONDER. BEGUNSTIGING van bui tengewoon fraai zweniweer vond Zaterdagavond het jaarlijkse waterpolotournooi van de Leidse Zwem- en Poloclub ,,De Sleutelstad" in dc zweminrichting „De Zijl" plaats. Er was in drie afdelingen ingeschreven met elk vier deelne mende clubs, zodat in totaal 12 wedstrijden op twee velden werden ge speeld. HVGB, LZC en Zwip winnaars In de afd. A speelde H.Z. en P.C. met H.V.G.B. gelijk 3—3 en eerst na het nemen van twee series sti^fwor- pen kwam K, V. G. B. in de win naarsronde. U.Z.S.C. was de tweede winnaar. Met 31 werd nl. van het Y gewonnen. De finale tussen bei de winnaars leverde een 42 zege op voor S.V.H., welke club zich in derdaad ook de sterkste had betoond. De verliezei-sronde werd gewonnen door H.Z. en P.C., welk club een 64 overwinning op het Y behaalde. De resultaten der A-afdeling waren dus; H.Z. en P.C.—H.V.G.B. 3—3; iTet Y—U.Z.S.C. 1—3: H.V.G.B.—U.Z.S.C 4—2; H.Z. en P.C. Het Y 6—4. To taal uitslag: 1. H.V.G.B. 2. U.Z.S.C., 3. H.Z. en P.C., 4. Het Y. In de B-afdeling begon de Zijl heel goed door een 31 ovex'winning op D.Z.V. J. Blansjaar, Preevo en Steehouwer zorden voor de Leid se doelpunten voor de rust. Na de hervatting scoorde D.Z.V. tegen 3—1. L.Z.C. en Brandenburg vormden het andere tweetal in deze afdeling. Brandenburg begon met de leiding te nemen (01). Toen de tegenspe ler van Elzinga uit het water was gezonden maakte Lut met een door slagbal achteruit gelijk (11). Even later weer een Brandenburger eruit en Joop v. d. Reijden gaf zijn club blijkt het ook als spel voor het pu bliek grote aantrekkelijkheid te be zitten. Dit is onlangs tijdens een sportfeest in Wembley Pool duidelijk gebleken. Voor 10.000 toeschouwers werd een wedstrijd gespeeld tussen een Arsenal-team en de „rest van En geland". Voor Arsenal kwamen uit: Swift, Carter, Ward, Pearson en Leu- ty, terwijl het vijftal van de „rest" bestond uit: Rooke, Macauley,, Mac- Pherson, Barries en Male. Er werd gespeeld op een groene houten vloer. De opstelling van een vijftal luidt: een back, die binnen een bepaald gebied de bal met zijn han den mag spelen, verder een halfback en drie voorspelers. De spelers dra gen allen gymnastiekschoenen. St. Bernardus. Over de wed strijden tegen Meerburg vindt men de resultaten in het verslag van de terreinopening van Meerburg. De B-junioren ontvingen Rijpwe- tering b en verloren met 32. Za terdagavond konden de a-junioren het tegen Rouwkoop a voor de kam pioensronde niet bolwerken en na een mooie en spannende strijd wist Rouwkoop met 20 te winnen. V.V.L.V. „We zijn in het geslo ten seizoen" zegt V.V.L.V., dus ma ken zij zich niet erg druk. Zo kwam het dat er gisteren maar één wed strijd was vastgesteld, n.l. een A. en B. jun.-combinatie speelde in Wasse naar tegen de Blauw Zwart B jun. en wonnen met 21. Ondertussen wordt het terrein aan de Elslaan grondig op geknapt. De grasmat ziet er weer keu rig uit, terwijl er ook een nieuwe om rastering-komt, zodat er in het nieu we seizoen weer op een behoorlijk veld gespeeld kan worden. ^\NDANKS DE TEGENSLAG, die de R.K. Sportvereniging „Meer- bux'g" heeft gehad, door-dat het eerste elftal in het zicht van de vierde klasse strandde, blijft men toch niet bij de pakken neer-zitten. Dat bewijst de grandioze hex*opening van het gerestaureerde terrein, welke gisteren onder begunstiging van stralend weer een feit is geworden. Thans een voortreffelijk veld en clubhuis Zaterdag hebben we reeds ver meld het door een aantal leden en donateurs gedurende het gehele voor jaar da"£ aan dag is gewerkt om een behoorlijk voetbalveld en een enigs zins waardige kleedkamer voor de R.K. Sportvereniging in Zoeter- woude (H.R.) te verkrijgen en het resultaat heeft ieder thans kunnen zien. Het terrein is omstreeks 20 M. breder geworden, waartoe o.a. een sloot gedempt moest worden. Dat al leen is een heel karwei geweest, maar dit was niet minder het geval met het clubhuis, want van oud ma teriaal moest een fatsoenlijke tent gemaakt worden, waarvan men ja ren pleizier hoopt te hebben. Nog is het clubhuis niet geheel voltooid, maar het zwaarste werk is geschied en degenen, die er hun zorgen aan besteed hebben, waren terecht dank baar, dat het eindelijk .zover is geko men. Maar niet minder dankbaar is het bestuur, dat nu tenminste voor zijn leden, maar ook voor de gasten een behoorlijke kleedgelegenheid heeft, die tot in verre omtrek zijn evenbeeld niet heeft. INZEGENING EN OFFICIëLE OPENING. Het was ongeveer kwart voor twaalf, toen de geest, adviseur van „Meerbux-g", kapelaan J J. Loerakker op het terrein arriveerde voor de inwijding van het terrein. Alvorens daartoe over te gaan wees kap. Loerakker op de betekenis dezer in zegening. Op dit veld n.l. moge wor den gestreden voor de eer van Meer burg en het hooghouden der club kleuren. gestreden ook om hoger te komen in de sport en tot gezonde lichamelijke ontwikkeling, boven al les toch moet de geestelijke opvoe ding staan, ook-in het spel, want bo ven alles uit aat God. Daarom deze inzegening, waardoor van God ge vraagd wordt dit alles te bereiken. Hierna verrichte kap. "Loerakker de voorgeschr-even gebeden der ter rein-inwijding en met de verzamel de mensenmenigte klonk luide de Litanie van alle HeiligenDaar na ging kaf>. Loerakker rond voor de inzegening van terrein en club huis en men verzamelde zich weer tot het aanhoren van enkele toespra ken. Eerste woordvoerder was de voor zitter van Meerburg, de heer J. W. Zandbergen, die er op wees, dat er lange maanden is gewerkt en ge zwoegd om tot deze terreinverbete ring te komen. Er was veel geld no dig om al het werk te kunnen uitvoe ren. Thans is dat alles voorbij en gezamenlijk heeft men daarna Gods zegen gevraagd, om de sport, die hier beoefend zal wox-den, op hoger plan te voei'en. De katholieke sport- geest toch moet voorop staan en spr. hoopte, dat alle leden in de eerste plaats zich daax-naar zouden gedra gen. Tot de leden der club richtte spr. de vermaning niet alleen de training trouw te bezoeken, maar vóór alles katholieke spox-tmensen te zijn, Meer burg trouw te blijven en een voor beeld te nemen aan degenen, die nu voor Meerburg gewerkt hebben wan neer later nogmaals terreinverbete ring zal moeten plaats hebben. Leden en donateurs wekte spr. op tot financiële steun enhij besloot met Meerburg in de toekomst veel succ«s toe te wensen. De heer N. J. Zwetsloot, voorzit ter der terreincommissie, bracht dank aan vele sporters en donateurs, die zich dè laatste tijd zo hebben in gespannen om deze nieuwe terrein- accomodatie te bewerkstelligen. In het bijzonder bracht hij daarbij dank aan Zaterdag reeds door ons genoem de heren Vader Kees Zandbergen en zijn twee zoons, P. J. van Mil en J. v. d. Werff en hij huldigde hen met een stoffelijk bewijs van dank, ter wijl hun echtgenoten bloemen in ontvangst mochten nemen. De L.V.B. was vertegenwoordigd door de heren J. Duindam en E. Velt- huizen, namens wie eersgenoemde de gelukwensen aan Meerburg aanbood. Hij uitte zijn bewondering voor het geen hier door enkele mensen is ge presteerd en daarom heeft hij nog meer waardering voor Meerburg. Spr. riep alle leden op tot medewer king en besloot met de wens, dat het Meerburg het volgend jaar moge gelukken in de 4e Idas N.V.B. te ko men. Namens de zustervereniging „St. Bernardus" uitte de heer M. Scheel zijn beste wensen voor Meerburg cn zeide, dat de tegenslag, welke de club ondervond, haar niet in de put mocht drukken, waarna hij besloot met een opwekking tot trouw en tot het bevorderen van de sportieve geest onder elkaar. Hierna knipte de geest, adviseur het lint door, de laatste belemme ring voor de «igenlijke opening van het terrein en daarmede was het hek van de dam en de jeugd van Meerburg en van „St. Bernardus" huppelde de wei inDe wedstrij den konden een aanyang nemen! DE WEDSTRIJDEN. Een uitvoerig programma van voetbalwedstrijden was voor deze openingsdag te spelen. Gelukkig voor de spelers duurden de wedstrij den niet al te lang. Begonnen werd met de wedstrijd Meerbux'g juniox-enSt. Bernax-dus jun., welke door de Meer burgers met 20 werd gewonnen. De doelpunten werden gemaakt door Fred. v. Leeu wen. De junioren zorgden er dus voor, dat de eex-ste wedstrijd na de heropening van het terrein een zege opleverde. Te 1 uur speelden Meerburg III St. Bernardus II. In deze ontmoeting was Meerburg aanvankelijk sterker, maar toen na een doorbraak het doel eenmaal door St. Bernardus gevon den was, ging het veel gemakkelij ker en het eindresultaat werd een 60 zege voor de gasten. Om 2 uur Meerburg IISt. Ber nardus I. Dit werd een heel aardige wedstrijd, waarin de gasten de lei ding namen door een schot van de midvoor (01) en daarbij is het ge bleven. Alzoo wist St. Bernardus twee van de drie wedstrijden te winnen en daarmede beslag te leggen op de uitgeloofde lauwerkrans. Dan volgde te 2 uur de wedstrijd MeerburgLugdunum-comb. Ook de ze ontmpeting gaf heel aardig spel te zien en zo nu en dan stond het gebodene op goed peil, mede doordat fraai combinatiespel te aanschou wen werd gegeven. Even na de af trap nam Lugdunum met een mooi schot de leiding (01), doch Meer burg liet zich daardoor allerminst ontmoedigen en N. Romijn scoorde de gelijkmaker uit een fraai opgezet te aanval (11). Dezelfde speler gaf daarna zijn club de leiding (21), met welke stand de rust aanbrak. Eenzelfde resultaat werd na de rust bereikt, maar nu in het voordeel van Lugdunum, zodat de eindstand 33 werd. Stx-afchoppen moesten daarop beslissen en Lugdunum benutte de meeste, zodat de Leidenaars in het bezit kwamen van de uitgeloofde beker. Tenslotte volgde om 5 uur (le gro te wedstrijd: de clou van dé dag: de eerste klas ontmoeting S.V.V. De Volewijckers. De voorzitter van Meerburg, de heer J. Zandbergen, deed de aftrap en het spel begon. Er werd uitstekénd voetbal te zien ge geven, waarbij de jonge eerste klas- ser uit Schiedam toonde haar plaats waard te zijn. S.V.V. nam spoedig de leiding (10) en wist voor de rust nog eenmaal te doelpunten (20). Na de hervating verslapte het spel bij S.V.V. enigszins en de Amsterdammers pakten iets beter aan. De verdediging van S.V.V. hield geruimen tijd stand, doch een door braak van de Volewijckers werd de Schiedammers noodlottig en de stand was 21. Verder konden de Am sterdammers het echter niet bren gen en S.V.V. werd winnaar van de uitgeloofde beker. Er waren bij deze wedstrijden on geveer 1500 bezoekers, die genoten hebben van het geboden spel, ter wijl het bestuur van Meerburg op een goed geslaagde dag mag terug- de leiding (21). Lut scoorde 31, na de rust Tecgelaar 41 en H. Versluys 51, waarna de bezoekers tegenscoordcn (52) De Zijl en L. Z. C. kwamen dus als winnaars voor dc zoveelste maal te gen elkaar uit. Uit een ver schot van Henk Versluys zorgde Lut met een dooi'slagbal voor de leiding (0'1). Toen J. Blansjaar na de rust achter de lijnen werd gezonden, zette de Zijl alles op alles en inderdaad slaagde van Wel zen erin met een ver schot keeper Versluys te verrassen (1—1). Teegelaar hergaf L.Z.C. de leiding 1—2. door Elzinga en v. d. Reijden werd het 13 (een fraaie arm-door- slagbal van Harry!) en Stoute ver kleinde de achterstand (23), waar mede het einde kwam. Keeper Dragt heeft tal van schoten gestopt en speelde een verdienstelijke partij, terwijl de Zijl-spelers verbazend slecht schoten. In de verliezei-sronde wist D.Z.V. de grootste overwinning van het tournooi te halen, n.l. 80 op Bran denburg. De uitslagen in de B-aldeling wa ren dus: de ZijlD.Z.V. 31, L.Z.C. -Brandenburg 52; de ZijlL.Z.C. 2—*-3, D.Z.V.—Brandenburg 8—0. To taal: 1. L.Z.C., 2. de Zijl, 3. D.Z.V., 4. Brandenburg. In de C-afdeling tenslotte begon de Sleutelstad met een 30 zege op de BI. Beugel (Aalsmeer), terwijl Zwiep 5l noteerde op Z.I.O.S. De wedstrijd tussen de winnaars lever de een 50 zege voor de Hagenaars op, terwijl Z.I.O£>. in de verliezers ronde 31 noteerde tegfen de Blau we Beugel. De uitslagen zijn dus: Sleutelstad-BI. Beugel 30, Zwip Z.I.O.S. 5—1. Zwip—Sleutelstad 5—0 Z.I.O.S.—BI. Beugel 3—1. Totaal: 1. Zwip, 2. Sleutelstad, 3. Z.I.O.S., 4. BI. Beugel. Wethouder J. C. van Schaik woonde de wedstrijd bij. Geen Zondagsvoetbal in Engeland Het feit, dat het Engelse elftal tijdens -de tournee op het vaste land enkele wedstrijden op Zon dagen heeft gespeeld, heeft in Engeland nogal enige reactie ver wekt. Tijdens de F.A.-vergade- ring, in de afgelopen week gehou den, kwam dit punt ter sprake en werd het zelfs in stemming gebracht. Met een opvallend kleine meerderheid, 71 stemmen tegen en 63 voor, werd besloten het verbod tot het spelen op Zon dag niet op te heffen. Dit wil dus zeggen, dat de Engelse voetbal- lei's, die in het buitenland in Zondagswedstrijden uitkomen, zich aan schorsing bloot stellen. CRICKET. LCCAjax. De wedstrijd LCC Ajax werd gewonnen door LCC met 86 runs eerste innings LCC 33, Ajax 45, tweede innings LCC 169, Ajax 71. Tijdens atletiekwedstrijden te Oslo vestigde de Noor Erling Kaas met 4.23 M. een Europees record polsstokhoogspringen. De driejarige hengst „Citation", die dit seizoen reeds de Kentucky Derby en de Preakness Stakes, ge wonnen had, is thans ook in de der de klassieke Amerikaanse race, de Belmont ren om 100.000 dollar, als eerste door de finish gegaan. Hij liet „Better Self" zes lengten achter zich. Derde werd „Escadru". „Citation' is het achtste paard in de geschiedenis der Amerikaanse rensport, dat de drie klassieke races in één seizoen op zijn naam bracht. Het prof. elftal Admira uit Wenen heeft, ten aanschouwen van 50.000 toeschouwex's Zaterdagavond een fraaie 81 overwinning behaald op het R'dams elftal, waarin alleen Wilkes waax-dig tegenspel bood. Het Franse voetbalelftal heeft te Praag met 40 van Ts. Slovakije gewonnen. Alle doelpunten werden in de tweede helft gescoord. t De landenwedstrijd Denemar kenNoorwegen is met 21 door de Noren gewonnen. Bij rust was de stand 11. In höar stadion te Amsterdam behaalde Ajax gistermiddag een 43 overwinning op een Zwaluwen-elf tal. Rust was ingegaan met een 21 voorsprong voor Ajax. - Het Franse Olympische comité verkeert op het ogenblik in moei lijkheden, doordat de 48.000.000 fr., die de Franse x-egering beschikbaar heeft gesteld te Londen, nog steeds niet zijn ontvangen. Het comité heeft thans een lening bij de bank gesloten, hoewel men er niet gerust op is. dat het beloofde geld inder daad los komt. De korfbalwedstrijd tussen België en Engeland, welke gistermiddag te Antwerpen werd gespeeld, eindigde in een 72 overwinning voor de Bel- gen. Bij de rust was de stand 12. De internationale wedstrijd FrankrijkSpanje, die gisteren te Pa rijs gespeeld werd, is door de Fran sen met 10 gewonnen. De steden athletiek-ontmoeting AmsterdamParijs is door de gasten met 9786 pnt- gewonnen.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5