ONZE WEEK-P DOLLE DADEN De uitvoermogelijkheden van Hyacinthen ZATERDAG 12 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA SPORT Terreinopening van „Meerburg" VoetbaLlievend Zoeterwoude kan morgen, ter gelegenheid van de ope ning van he nieuwe Meerburgterrein, genieten van een uitgebreid voetbal- programma. Het geheel gerestaurèer- de terrein en de nieuwe kleedkamer van Meerburg zullen morgen op enigszins plechtige wijze in gebruik genomen worden. Het programma voor morgen ziet er als volgt uit: 11.30 uur inzegening van terrein en kleedkamer door de geestelijk advi seur; 12 uur Meerburg jun.St. Ber- nardus jun. 1 uur Meerburg 3St. Bernardus 2; 2 uur Meerburg 2St. Bernardus 1. Vor de vereniging, die uit deze drie wedstrijden de meeste punten haalt, is een lauwertak be schikbaar gesteld. 3 uur Meerburg 1 Lugd.-comb.;, voor deze wedstrijd is voor de winnende partij een beker beschikbaar gesteld. 5 uur Vole- wijckersS.V.V., résp. uit Amster dam en Schiedam. Deze beide eerste klassers hebben toegezegd volledig te zullen uitkomen. Ook voor de win naar van deze wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld. Wie het voormalige Meerburgter rein en kleedkamer kende en het na de aanvang van de restauratie nog niet gezien heeft, zal zich morgen bij een bezoek aan het Meerburg-ter- rein, de oude situatie moeilijk meer kunnen voorstellen. In een periode van nauwefJjks 5 maanden is er door een aantal leden en donateurs van een bijna onbruikbaar terrein en een bouwvallige kleedkamer, een nieuw terrein en een nieuwe kleed kamer uit de grond gestampt, die er zijn mogen en waar geheel „Meer burg'' trots op mag zijn. Voor de verbetering en verbreding van het terein hebben Vader Kees Zandbergen en twee zoons zorgge dragen. Vader Kees en zijn zoons hebben zich ontpopt als voortreffe lijke aanleggers van voetbalvelden. Nimmer was voor deze drie stoere werkers iets te zwaar. Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat heb ben zij geploeterd om het in orde te krijgen. Aan het adres van Vader Kees en zijn zoons dan ook niets dan hulde!!! Een prachtig stuk werk leverden de heren P.. P. van Mil, J. v. d. Werff en J. W. Zandbergen door ge heel belangloos en in hun vrije tijd van de oude kleedkamer een nieuwe te voorschijn te toveren, die er zijn mag. Veel hoofdbrekens en slape loze nachten moet het deze knapen wel gekost hebben om van oud ma teriaal onze thans verrezen kleedka mer te bouwen. Een bewijs, dat de nieuwe kleedka mer er zijn mag, bewijst wel het be zoek van de burgemeester van een naburig dorp, om de (joor de heer van der Werff ontworpen tekening ter inzage te mogen hebben. Ook voor deze drie onverbeterlijke en stoere werkers hebben we slechts één woord hulde!!! Moge „Meerburg" nog lang en met veel succes van het nieuwe veld en nieuwe kleedkamer gebruik ma ken. We zouden werkelijk niet volledig zijn indien we geen wooi$ van op rechte dank toezwaaiden aan het adres van de financiële medewer ker, steunpilaar van „Meerburg" en samensteller van het voetbalpro gramma van morgen, de heer K. Zon der diens onontbeerlijke financiële hulp en onverbeterlijke medewer king zou „Meerburg" morgen onmo gelijk in staat geweest zijn om een nieuw terrein en een nieuwe kleed kamer te openen en had voetballie- lend Zoeterwoude een dergelijk pro gramma als morgen, nooit aangebo den kunen worden. Namens alle le den, donateurs en Meerburg^aanhan- gers, maar in het bijzonder van de secr. van Meerburg, welgemeende en oprechte dank voor deze werkelijk buitengewone medewerking en be- reidwiligheid. V. C. H. Zondag 13 Juni zullen de veteranen van V.C.H. een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen een dito elftal uit Leiden. De op brengst is voor het Kath. Thuis front. Vooraf spelen de jun. van M. M.O. tegen een jun.-elftal'uit Leiden, aanvang 1.30 uur. Daarna de grote wedstrijd V.C.H.—St. Pancras. Het bestuur rekent op veel publiek, want het is voor het goede doel. Komt dus allen naar het M.M.O.-terrein. Nic. Boys. Zaterdagmiddag 3 u. spelen Nic. Boys asp. 2 tegen Altior B. Om half vijf Nic. Boys-comb. te lgen Aalsmeer-comb. Om kwart over zes Nic. Boys-veteranen tegen Ter Aar veteranen. Zondag speelt Nic. Boys 1 te Noorden, tegen Wet. Boys 1, voor een medaille, bij gelegenheid van de Noordense'Sportfeesten. Vopr onze groenzwarten inderdaad een zware opgaaf. Nic. Boys a speelt voor de Goudse competitie in de 3e klasse E op eigen terrein, tegen G. D. S. 4. Wet. Boys. Op de sportdagen te Noorden zullen Wet. Boys I, H en UI de kleuren van onze dorpen hoog houden. Zaterdagmiddag 5 uur speelt Wet. Boys tl tegen N. S. V. I, waar boven een zilveren voetbal is ge steld. Zondagmiddag 4.30 uur speelt Wet. Boys 2 een medaillewedstrijd tegen N. S. v. 3, terwijl Wet. Boys I Zondagavond 6.30 uur de bekerwed strijd speelt tegen Nicolaas-Boys L Voor de junioren wedstrijden verwij zen wij naar de programma's. U.D.O. Het tweede elftal speelt Zondag in Wassenaar de revanche wedstrijd tegen Blauw-Zwart 4 aan de Katwijkseweg. Aanvang 12 uur, vertrek per fiets om 11 uur. De A-junioren gaan eveneens naar Wassenaar om daar uit te komen te gen Blauw-Zwart (A). Aanvang 2 u.,' vertrek per fiets 1 uur. UJ3.0. (B) ontvangt om 12 uur op eigen terrein Docos (B). De adspiranten komen uit tegen de K.R.V.-adsp. op het K.R.V.-terrein. Aanvang 2 uur; vertrek per fiets te 1.30 uur. G.D.S. Het eerste elftal speelt Zondag een vriendschappelijke wed strijd tegen Alphen 2, welk elftal in de reserve 3e klasse K.N.V.B. speelt. Gezien het goede spel van GDS te gen Nieuwkoop is een spannende wedstrijd te verwachten en kan GDS op eigen terrein eens laten zien wel ke vorderingen er gemaakt zijn met het stopperspil-systeem. GDS 4 trekt naar Nieuw veen om aldaar Nic. Boys 3 te bekampen. Wanneer het elftal volledig is en al len zich voor 100 pet. geven, is een behoorlijk resultaat nog wel te be reiken. Vertrek 12 uur per rijwiel. Altior. Zaterdag Altior A adsp. K.D.Q. A-adsp.; N.S.V. B-adsp.— Altior B-adsp. Zondag: Altior 1—D.E.S. 1, 2.30 uur. Altior 2—V.V.O. 1, 1 uur; Altior C. Jun.D.E.S. jun. 1 uur; Wet. Boys B-jun.Altior B-jun. 1 uur. De Al tior B-jun. vertrekken om 12 uur. St. Bernardus. Voor vanavond is de wedstrijd Rouwkoop ABer nardus A vastgesteld, voor de kam pioensronde, aanvang 7 uur. Vertrek per fiets 6 uur. Da is er morgen uit sluitend een MeerburgBernardus1 ontmoeting, ter ere van de Meerburg terrein-opening; de ontmoetingen zijn 12 uur Meerburg-jun.Bernardus A-jun.; 1 'uur Meerburg 3Bernar dus 2. 2 uur Meerburg 2Bern, 1. Thuis spelen dan nog onze B-jun. te gen Rijp wetering B, om 12 uur. V.V.S.B. Zondag 13 Juni komt WSB na enkele weken rust weer in touw. Een zeer interessant tour- nooi zal dan worden gespeeld in Voorhout. WSB zal uitkomen tegen ADO 2. Het 2e elftal van WSB speelt thuis -tegen Oranje-Groen 1, voor de L.V.B.-Beker. Om 12 uur wordt er een voorwedstrijd ge speeld tussen de WSB-veteranen en van Nispen 1. (Aanvang 12 uur, hoofdterrein). WSB 3 speelt thuis tegen DOSR 3. Aanvang 12 uur, by- terrein. MOTORSPORT HOLLANDSE MOTORRENNERS NAAR BELGIë. Op Zondag 13 Juni worden op het 2,5 K.M. lange circuit in het Ter Ka- merenbos bij Brussel snelheidswed strijden voor motorrenners gehouden. Met toestemming van de K.N.M.V.— sportcommissie zal daar een aantal Nederlandse renners uitkomen. In de 250 cc-klasse zijn het J. v. d. Leiuit Metslawier. S. Postma te Hardegarijp, L. Simons uit Rijswijk (Z.-H.) en B. H. Jansens te Weert. Bij de 350 cc-klasse en de halve li ters starten L. van Rijswijk, Den Haag; G. Poel, Rotterdam en L. Si mons te Rijswijk (Z.-H.). In de internationale klassen is de af te leggen afstand zeer kort, want slechts 15 ronden worden gereden. HET SLOT VAN DE VERKEERS COMPETITIE. Voor de verkeerscompetitie, die door de K.N.V.B. werd uitgeschreven voor aangesloten motorclubs, meld den zich 25 clubs, die alle aan het theoretische gedeelte deelnamen. De Motorclub „Alkmaar" eindigde als eerste met een gemiddelde van 7.4 strafpunt per individuële deelnemer, terwijl de Motorclub „Hoekse Waard" met 7.6 strafpunt op de twee de plaats kwam. De finale van de theoretische proef zal binnenkort door de AVRO worden uitgezonden, in de vorm van een hersengymnas- tiek-avond. Voor elke club worden dan tien man ondervraagd. De finale voor het practische gedeelte wordt gehouden te Rotterdam op Zaterdag 19 Juni, des namiddags om 4 uur. Daar zullen de leden van de beide clubs een parcours moeten rijden, terwijl tevens een technische test wordt afgenomen. DE T.T.-RACES. De Nederlandse inschrijvingen. Er komt langzamerhand lijn in de inschrijvingen voor Assen. Naast tal rijke buitenlanders komen thans ook vele Nederlandse inschrijvingen bin nen. Zoals Drikus Veer op Triumph in de 500 cc en op Eysink in de 125 cc klasse, Knijnenburg op BMW in de 500 cc en met AJS of Velocette in de 350 cc klasse, van Rijswijk op Nor ton in de 500 cc en op Velocette in de 350 cc klasse. Poel op Velocette in de 350 cc, terwijl deze laatste ook in de 500 cd uitkomt, Iesberts komt in de 500 cc uit op Triumph, Peters op Norton, terwijl ook Jac. Schot in deze klasse zal starten. In de 350 cc klasse komen verder nog uit Cordang op Norton, Bürik op Velocette, Sannes op Velocette, Vier dag op Excelsior, terwijl deze laatste ook in de 125 cc zal uitkomen op Eysink. Deze 125 cc klasse, die, zoals be kend, dit jaar voor het eerst inter nationaal wordt verreden, belooft een bijzondere race te worden. Niet minder dan elf verschillende met ken zullen elkaar hier bestrijden. Op Sparta komen uit Jans-en en van Rjjssel; op Tilex rijden Zijlaard en WEDSTRIJDEN HANDBAL, KASTIE- EN SLAGBAL. De wedstrijd in handbal, kastie- en slagbal voor R.K. scholen op heden en 19 Juni a.s. waarvan we Donder dag een exposé plaatsten, worden niet gehouden op de terreinen in de Leidse Hout, maar op het Pomona- terrein. van Exel; Langweerden en Breeman verdedigen de DKW kleuren, terwijl Driessens op CZ uitkomt. Dan de Eysink. Het spreekt van zelf, dat dit merk tegenover de bui tenlanders zo sterk mogelijk aan de start komt. Naast Vierdag hebben in geschreven Renooy, Hoster, v. d, Blom, H. Veer, Huybregts, Rietveld, Heineman en de Wit. Verhoef brengt zijn Batavus in het veld en Holstege zijn ENR. Verder zullen we Heiden- dahl zien op DMF en d Rijk op Ja son. Het geheel is een zeer waardig gezelschap tegenover de Spanjaar den eri Italianen. T.T.-RACES OP EILAND MAN. In de „Blue Riband" wedstrijden, welke gistermiddag voor de interna tionale T.T.-races op het eiland Man werden gehouden, werden de drie eerste plaatsen bezet door Britse rij ders die alle drie de Norton reden. Bell won de race in 3 uur 6 min. 31 sec., met de gemiddelde snelheid van 84.969 mijl per uur. Tweede werd Do- ran met gem. snelheid van 80.388 mijl, terwijl Weddal de derde plaats bezet te met de gem. snelheid van 79.564 mijl. WIELRENNEN Swift-Combinatïe. De trainings ritten hadden na een slechte opkomst het volgend verloop: A: 1. Jac. de Groot, 2. Rijsbergen; B: 1. J. Vermeu len, 2. B. Kruit; C: 1. J. Wallet. Zondag wordt verreden A 80 K.M^; B 40 K.M. en C: 25 K.M. Start half 10 Witte Huis. Jac. de Groot rijdt als enige Lei- denaar mee te Valkenburg om het kampioenschap van Nederland op de weg, afstand pl.m. 150 K.M., 225 deel nemers. WATERPOLO Wedstrijden L.Z.C. De uitslagen van gisteren gespeelde wedstrijden zijn: H.Z.P.C. 3—L.Z.C. 4 4—3; L.Z.C. 5—B.Z.V. 2 (B.Z.V. niet opgek.). Dames: D.E.S. 1L.Z.C. 18 ROEIEN INTERNATIONALE ROEI- WEDSTRIJDEN VAN „DE HOOP" BEGONNEN. Op de Amsterdamse Bosbaan werd gisteravond een aanvang gemaakt met de internationale roeiwedstrijden die de Kon. Amsterdamse roei- en zeilvereniging „De Hoop" ter gele genheid van haar 100-jarig bestaan organiseert. Het programma voor gis teravond werd gekortwiekt, doordat enkele voorwedstrijden overbodig werden. In het nummer Twee zonder Stuurman lieten zowel de Antwerp Sculling Club als de Victoria Lake Rowing club verstek gaan, zodat de finale zal worden geroeid tussen de drie resterende ploegen. Hetzelfde geldt voor de Jonge Acht B, waar Nordiska is uitgevallen. De uitslagen luiden: Jonge Vier A 1ste voorwedstrijd: 1) Willem III 7.36.1. 2) Triton 7.49.1, 2de voorwedstrijd: 1) Laga II 7.39.2; 2) Laga I 7.41.2. Overnaadse Skif 1ste voorwed strijd: 1) Njord (J. A. Bruggeman) 8.44.4. 2) Viking (S. J. Posthuma). 2de voorwedstrijd: 1) Willem III (J. W. van Schelt) 8.48.4; 2) Nereus (M. Sanders). 3de voorwedstrijd: 1) de Hoop (J. G. J. Blaisse) 9.00.1; 2) Triton (H. Vrolijk). BILJARTEN INVITATIETOURNOOI KLEIN BILJART CADRE 57/2. De uitslagen van gisteren van het invitatietournooi klein biljart cadre 57/2, dat door de biljartvereniging „Wilhelmina" te Amsterdam gehou den wordt, luiden: car brt. h.s. gem. Poyck 250 22 58 li.,"" Mol 250 22 51 11.: Keijzer 250 19 67 13.15 Schmidt 222 19 50 11.68 Lankhof 250 14 92 17.85 Brandts 148 14 26 10 57 van Lochem 250 17 49 14.70 Monch 177 17 39 10.41 Schmidt 53 4 19 13.25 Monch 250 4 1/89 62.50 Keijzer 237 20 45 11.85 Brandts 237 20 80 12.50 van Lochem 232 15 133 15.46 Poyck 250 15 49 16.66 Lankhof 250 17 47 14.70 Mol 184 17 53 10.1 Poyck heeft thans de leiding met 7 matchpunten, gevolgd door Mol met 5 punte. De overigen hebben allen 4 punten. 58. „Het was handig van je bekeken, Gideon", zegt Daniël Daazer. „Eeuwig zonde zo'n geslepen bandiet als De Schim renteloos in je gevangenis, niet? Liet je cipier hem er iedere nacht uit? Als onze Dolly er niet geweest was!...." .Davis Cup Engeland-Nederland v. Swol-Rinkel winnen dubbelspel Het dubbelspel van de tweede dag van de Davis Cupwedstrijd Engeland Nederland werd een Nederlandse overwinning. Van Swol en Rinkel versloegen het Engelse paar Mottram en "Paish met 63, 57, 62, 16., 6—4. Moesten de enkel-spelen op de eer ste dag van de Davis cupwedstrijd op een doorweekte baan gespeeld wor den, het dubbelspel vond plaats ir Schitterend zomerweer. Van Swol en Rinkel ontplooiden uitstekend, samen spel, waardoor de eerste set op verrassend gemakkelijke wijze werd gewonnen met 63. De games wer den zodanig overheerst door de ser vice, dat er zich maar weinig rallies konden ontwikkelèn. Rinkel wös in deze set de beste speler, waarbij vooral zijn werk aan het net ver bluffend was. In de tweede set was het Britse suc ces vooral aan Paish te danken. Van Swol en Rinkel deden weer wat zij konden en de Engelsen werden door de service van Rinkel telkens weer in de verdediging gedrongen. Paish wist het spel van Rinkel te doorbre ken, waardoor de Engelsen deze set wonnen met 75. In de 3e set na men de Nederlanders weer de leiding, doch in de 4e set werkte van Swol iets slordiger. Aan de Engelse kant wérkte Paish het beste en wist deze set te winnen. In de laatste set door braken de Nederlanders de service van Pais, hetgeen beslissend was. Na dit dubbelspel leidt Engeland in deze wedstrijd voor de derde ronde met 2—1. LAWNTENNIS Na de eerste dag van de wedstrij den voor de derde ronde van de Da- vis Cup Tsjecho-SlowakijeBelgië, hadden beide partijen 1 punt. Drobny (Tsj.-Slow.) verslag Peten (Belg.) met 64, 63, 61 en Washer (Belg.) verslag de Tsjech Cernik met 6—4, 2—6, 6—4, 6—3. HONGARIJE—ZWEDEN 0—1. Op de eerste dag van de wedstrij den voor de derde ronde van de Da- vis Cup tussen Hongarije en Zweden nam Zweden de leiding met 10 door de overwinning van' Bergelin met 57, 64, 62, 61 op Adams (Hong.). In het tweede enkelspel tus sen Johansson (Zw.) en Aboth. (Hong.) nam Johansson de leiding met 6—3 toen een zware regenval verder spelen onmogelijk maakte. He den zal deze wedstrijd uitgespeeld worden voordat het dubbelspel aan vangt. WIGHTMAN CUP. Voor de eerste maal sinds 1939 be haalden Engelse tennisspeelsters een overwinning bij de wedstrijden om de Gightman Cup. Mevr. Bostock en mevr. Molly Blair (Eng.) versloegen mevr. Pat Todd en mej. Doris Hart (V.S.) met 63, 64. De beide enkel spelen werden overwinningen voor de Amerikaanse dames: mevr. Mar- geret OsborneDupont (V.S.) ver sloeg mevr. Jean Bostick (Eng.) met Vul in (elk woord begint bij de dik- omrande cirkeltjes en bestaat uit zes letters). 1. coiffeur. 2Afschuring van gesteenten door stromend water. 3. Wijze leidsman. 4. Iemand, die veel praat. 5. drukfouten. 6. Rivier in Rus land. Bij juiste invulling leest men in de dikomrande cirkeltjes de naam van een landstreek in N. Brab. en België. Oplossingen worden tot en met Donedrdag 17 Juni op ons bureau ver wacht. Op de enveloppe vermelden „Puzzle". Onder de goede inzenders zullen worden verloot: een verzilver de rozenkrans, een vulpotlood en een d amesp or temonnaie. OPLOSSING VORIGE WEEK. 1-2 klanten, 3-2 satiren, 4-3 let ters, 1-4 kasteel, 5-6 massage, 6-7 en teren, 8-7 roesten, 5-8 meester. Van deze eenvoudige puzzle wer den vrijwel alleen goede oplossingen ingezonden. Het' lot besliste daaron der als volgt: le prijs, een verzilverde rozen krans: T. C. Bakker, Hyacinthstraat 26, Voorschoten, 2e prijs, een heren- portemonnaie: O. Veen, Vrouwenweg 16, Zoeterwoude (Dorp), 3e prijs, een sigaretten-etui: Miek v. d. Stok, Roo- denburgerstraat 55, Leiden. De prijzen zullen worden toegezon den. 64, 86 en mej. Louise Brough (V. S.) versloeg mevr. Betty Hilton (Eng.) met 61, 61. CRICKET TOETSWEDSTRIJD ENGELAND—AUSTRALIë. Op de tweede dag van de eerste toetswedstrijd EngelandAustralië scoorde Australië 293 voor 4 wickets als antwoord op de eerste innings van Engeland van 165. Jim Laker, die Donderdag een prachtige 63 gemaakt had, was giste ren wederom de held van het Engelse team. Voor de lunch maakte hij een eind aan de score van Morris bij 31, daarna zond hij Barnes terug met 62 en Miller nog voordat hij had kunnen scoren, bij het totaal van 121. Don Bradman toonde weer eens zijn uitstekende vorm. Hij behaalde sa men met Brown 64 voor het vierde wicket. Brown bracht het tot 17 runs, waarna Bradman door ging met Has- sett. Hij noteerde-zijn vijfde century van dit tournee en toen het spel ge sloten werd had hij 130 runs. Als hij heden doorgaat, behoeft hij nog maar 2 runs te scoren om de eerste speler te zijn,\ die dit seizoen de 1000 runs •noteert. Ook Hassett was not out met runs. Dank zij de 128 runs die het paar: Bradman-Hassett >het Australi sche team bezorgde, heeft Australië na de tweede dag een voorsprong van 128 runs met nog 6 wickets. VERENIGING „DE HYACINTH' Amerikanen waren verwonderd van broeiresultaten Vrijdagmiddag kwamen de leden van de vereniging „De Hyacinth" in „de Nachtegaal" te Lisse in vergade ring bijeen onder"voorzitterschap van de heer W. M. Driehuizen. De grote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. In het openingswoord werden o.a. verwelkomd prof. dr. E. van Slogte- ren. Na gewezen te hebben op de beste resultaten van het vorig sei zoen, besprak de voorzitter een even tuele kleine uitbreiding van het areaal vanwege de grote vraag naar het artikel Hyacinthen. Daar secr. H. J. Voors afwezig was, werd het jaarverslag nu door de heer H. J. van der Laan uitgebracht, waar aan we o.a. ontlenen, dat 1947 zowel voor de kweker als voor de hande laar een gunstig jaar was! Hierin werd o.a. vermeld, dat de tijd mi£<- schien niet ver meer verwijderd is, dat de kwekers zelf in het buitenland zullen moeten demonstreren, wat met hyacinthén te bereiken is. Men kan er schouderophalend tegenover staan, maar typerend is toch dat vooraan staande Amerikanen verwonderd op zagen'en over de broeiresultaten ver rukt waren' van hyacinthenbollen, be» handeld zoals de practijk het ook zou kunnen, door het Laboratorium van prof. v. Slogteren. Zelfs werd ge vraagd om de behandeling bekend te maken, als het geen geheim is. Dit, in het bestuur zo vaak besproken punt hangt ten nauwste samen met de onpersoonlijke reclame, waarom trent het bestuur zich regelmatig laat voorlichten en van advies dient ten opzichte van plaatwerken, folders en brochuren, waarvan in 1948 nieuwe sets zullen verschijnen in zeer mooie uitvoering. Keu rings versl ag. Uit het financiële verslag bleek, dat de ontvangsten 16.624.24 en de uit gaven 19.360.88 waren, alzo een na delig saldo van f 2.736.54; de begro ting voor 1948 sluit me^ een bedrag van /21.000. Bij de bestuursverkiezing waren aftredend :R. C. Segers, en P. Lan- gendijk; gekozen werden: H. J. Arentshorst te Sassenheim en A. Ber- bee Azn. Breezand. In de vacature Th. W. C. Jonkheer en J. Pijnacker kwamen J. F. Roozen Mzn. Heem stede en K. Verdegaal te Lisse. Behandeling areaaluitbreiding. Geruimen tijd werd gediscussieerd over een uitbreiding. In verband met de conclusies van de ambtelijke com missie werd een areaaluitbreiding van 5 pet. voorgesteld. De heer Seignette Beverwijk acht te deze uitbreiding te laag en stelde voor om 10 pet. uit te breiden. Het bestuur wilde echter niet verder dan 5 pet. uitbreiden, daar gevreesd werd, dat er dan spoedig een surplus zal ontstaan. Het vorig jaar was reeds 20.000 R.R. minder geplant dan het areaal en wil de cultuur lonend blij ven, dan achtte het bestuur van groot belang om niet te snel uit te breiden. Het voorstel-Seignette om 10 pet. uit te breiden werd met 137 stemmen te gen (72 voor) verworpen. Het bestuursvoorstel om tot 5 pet. uitbreiding over te gaan werd met zeer grote meerderheid aangenomen (8 stemmen waren slechts tegen dit voorstel. De crisis in het Hoofdbestuur ter sprake. De heer T. v. Waveren besprak de bestuurscrisis in het hoofdbestuur der Alg. Veren. Van de 9000 kwekers zijn er volgens spr. 7500 welke minder dan Yz H.A. bloembollen telen; 1500 bedrijven zijn alleen de bonafide kwekers en laten deze gezamenlijk trachten te bereiken om tot een vol. ledige oplossing te komen. Het be. stuur zal dit nader bezieri. Besloten werd de volgende motie aan de Alg. Voorzitter ter algemene kennis te brengen: „De Vereniging „De Hyacinth" groep der Alg. Veren, voor Bloem bollen Cultuur in algemene verga dering bijeen op 11 Juni 1948, ge hoord het schrijven van het hoofd bestuur der Alg. Ver„ dat doorzen ding van onze besluiten omtrent be- drijfsmaatregelen aan de autoritei ten afwijst, spreekt haar teleurstel ling uit over deze houding van de toevallige meerderheid van de ver gadering en de minderheid van het hoofdbestuur, doet evenals de afd. Lisse een ernstig beroep op alle hoofdbestuursleden om de verant woordelijkheid niet van zich af te schuiven door het piet in behande ling nemen van de vraagstukken, welke zich op dit ogenblik ons vak opdringen. Verzoekt de Algemene Voorzitter met klem de Alg. Ver. niet te verlaten. Tot slot sprak prof. van Slogteren, welke enige fraaie kistjes bloeiende hyacinthen in de kleuren, rood, wit en blauw liet zien in perfecte condi tie; dit waren proeven van het Labo ratorium. Met nadruk wees spr. er op, dat het van het allergrootste be lang is om de allerbeste kwaliteit te exporteren en vooral niet te vroeg de bollen te verschepen. We kunnen naar de 100 millioen gulden uitvoer, alleen als de kwaliteit wordt verbe terd. Deze zaak is belangrijker "dan alle ziektebestrijding. Zwemmen is een mooie sport, doch nuttig als het „reddend" wordt! Leidse Reddingsbrigade Radio ZONDAG HILVERSUM H (415 m.) 8.00 Nieuws, 8.25 Inleiding Hoog mis, 8.30 Hoogmis vanuit het Groot Seminarie Liesbosch-Princenhage, 9.30' Nieuws, 9.45 „Adagio" 12.15 Apologie. 12.35 Lunchconcert door Orkest zonder naam. 13.00 Nieuws, 13.05 Kath. Nieuws 13.20 vervolg Lunchconcert, 13.40 Die Delfsche Sangers, 14.00 Gooise Kring, 15.50 Muzikale Tombola, 16.10 Reportage EDO—BW, 16.25 Vespers, 19.50 In het iboeckhuys, 20.05 De gewone man 20.12 Residentie Orkest, 21.25 Het standbeeld van de generaal, 22.10 Klein Orkest, 22.37 Actualiteiten, 23.00 Nieuws, 23.15 Victor Sylvester en orkest. HILVERSUM I (301 m.) 8.00 Nieuws, 8.30 Nederland, va- cantieland, 8.40 Intermezzo, 9.10 Nieuws v. Olympische spelen, 9.15 Men vraagt en wij draaien, 11.00 Omroeporkest, 12.00 Lunchpakket, '12.40 Manhenkoor „De stemmen v. Amsterdam", 13.00 Nieuws, 13.15 Bandi Balogh en orkest, 14.05 Boe kenhalfuur, 14.30 Concert met toe lichting, 15.45 Filmpraatje, 16.00 Skymasters, 16.30 Reportagedienst, U7.00 De Krekels, 17.30 Ome Keesje 17.50 Wielerkampioenschappen te Valkenburg, 18.00 Nieuws, 18.30 Strijdkrachten, 20.05 Reportagedienst 20.15 Walztime, 20.45 Villa Rose, 21.20 De Speeldoos, 21.45 Hersen gymnastiek 22.15 Kamerorkest van Andre Rieu, 23.00 Nieuws, 23.15 Franse melodieën MAANDAG HILVERSUM H (415 m.) 7.00 Nieuws, 7.15 Reveille, 8.00 Nieuws, 9.15 Voor de jonge zieken, 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers 11.40 Pianorecital, 12.00. Het omroep koor, 13.00 Nieuws, 13.15 Kon Mil Kapel, 16.45 Een kwartier bij Mo zart, 17.00 K'euterklokje, 17.45 Or gelspel, 18.15 Sport, 18.30 Met band en plaat, 19.00 Nieuws, 20.05 Progr. proloog, 21.05 Amati trio, 21.30 Wen telende wieken, 22.00 Holl. Strijkor kest, 23.00 Nieuws, 23.15 Beminde melodieën, 23.40 Slotaccoord. HILVERSUM I (301 m.) 7.00 Nieuws, 7.15 Ochtend gymh. 7.30 Muziek bij het ontbijt, 8.18 Lichte morgenklanken, 9.15 Mendel sohn, 10,20 New Mayfairorkest, 10.30 Voor de vrouw, 10.45 De Regenboog 12.00 Lichte orkestmuziek, 12.33 Voor het platteland, 13.00 Niéuws, 13.20 Miller-sextet, 15.15 De dagen van je leven, hoorspel, 16.15 Opera en ope rette, 18.00 Nieuws, 18.15 Vara varia 18.30 Progr. Strijdkrachten, 20.00 Nieuws, 21.15 Aantekeningen in ca baretstijl, 22.00 Meester trio, 22.30 Ramblers, 23.15 Vaudeville orkest 23.50 Les chanteuses de la Colom- bière.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8