V ONZE WEEK-PUZZLE Geestdriftig Alphen bejubelt overwinnaars der Vierdaagse Gemeenteraad va-n Noordwijk DOLLE DADEN ZATERDAG 5 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 „LAURA-LOGBOEK" (Van een onzer redacteuren). ALPHEJJ, VRIJDAGAVOND. Dé sensatie van het jaar voor Alphen "is zeker de ontvangst geweést, die 'de deelnemers aan de Vierdaagse vanmiddag ten deel viel. Nog nooit heeft' Alphen zo iets meegemaakt, zelfs niét bij de bevrijding! Heel het dorp was uitgelopen en had zich in dichte drommen langs de straten geschaard, in afwachting van de lange stoet. En toen dan eindelijk de deelnemers in zicht kwamen, ging een luid gejuich op, dat aanzwol tot een machtige ovatie, die zich voortplantte langs de route en steeds meer tee schouwers opzweepte tot een onge kend enthousiasme.' Confetti daalde in een dichte regen neer: serpentines vlogen door de lucht en van alle kan ten werden ruikers bloemen aangebo den, terwijl het gejuich nóg luider werd en de deelnemers zich verle gen voelden voor zóveel eerbetoon. Neen, dat hadden we niet verwacht en in die ogenblikken vergaten we alles wat we hadden doorgemaakt. Een mooiere beloning dan deze spontane ovatie was niet denkbaar en steeds zal dez.e laatste middag een glanspunt zijn in onze herinnering aan deze eerste Laura-vierdaagse. dachten we dat Het gebouw zou in storten van het onbeschrijfelijkela waai dat toen losbarstte en toen over. ging in een spontaan „Lang zal-ie leven". Met een lauwerkrans omhan gen, dankte de heer Gastelaars voor deze onderscheiding, „honoris causa". D^n werden de groepsprijzen uit gereikt aan de corpora van de Rot terdamse en Zaandamse politie en een equipe luchtvaarttroepen, allemaal bestaande uit 10 man, die zonder uit vallers de tochten beëindigd hadden Een eervolle vermelding was op z'n plaats voor de directeur van de bij- wielfabriek „De Rijnstroom", de heer Teun van Dam, die met'zijn repara tie-auto voorkomen heeft dat vele deelnemers wegens pech zouden moe ten uitvallen. Met luide instemming van de aanwezigen, werd de heer van Dam benoemd tot lid van het comité. Dank werd ook gebracht aan de bewoners van Alphen, voor hun gulle gastvrijheid en uitmuntende ont- .vangst. Het. Rode Kruis kreeg een warm complimentje, hoewel zij ge lukkig niet veel te doen hadden. De heer Gastelaars dankte nog maals voor de verleende onderschei ding, die hij meende niet verdigpd te hebben. Weliswaar had hij de route meermalen gereden in de afgelopen winter, maar nooit 4 dagen achter een. Doch daar wilde de deelnemers niet van horen en een hevig protest overstemde deze bescheidenheid, zo- dat de heer Gastelaars er maar over zweeg en zijn dank uitsprak voor het enorme doorzettingsvermogen en de energie van de deelnemers, waardoor het mogelijk is- deze vierdaagse tot een traditie te maken. Een vaatje Hollandse Nieuwe werd aangeboden aan de oudste deelnemer, de 73-jarige heer J. de Groot uit Vel- zen, en bloemen aan mevr. Linting uit Woubrugge, als oudste deelneem ster (58 jaar). Notaris de Heer uit Rotterdam sprak namens de deelnemers -de dank uit aan het comité en noemde deze middag een tijdelijk afscheid ,tot het volgend jaar, waarmede alle deelne mers instemden. Aan het comité werd een taart aangeboden, terwijl mevr. Gastelaars in de eer v?n haar man mocht delen en met bloemen verblijd werd. Voordat met het uitreiken der draagspelden werd overgegaan, wer den de prijzen van de verloting door zaken uit Alphen gratis beschik baar gesteld uitgereikt. Teen was het grote ogenblik van de uitreiking der insignes» aangebro ken, waarbij de heer Knaapen ons toewenste dat deze draagspeld tot in lengte van dagen'een herinnering.zc blijven aan deze eerste vierdaagse. Eerste fiets-vierdaagse ten einde Zo is deze laatste dag dan tot een ongekend succes geworden en waar men vanavond ook zijn oor te luiste ren legde, overal werd over deze ont vangst nagepraat ..Je werd er koud van", zeide een; „het is alsof in dit stijve dorp een wonder gebeurd is", voegde no. 2 er aan toe en eên an der overtroefde alles, door te zeg gen": „We wordeh gek van enthou siasme". Als men zich hierbij voor stelt een zee van vlaggen in een stra lende zon, is het beeld van „de ont- vangèt der matadoren" vrij volle dig. Alphen heeft zichzelf ver over troffen en kan hierdoor verzekerd zijn van de grote dank van alle deel nemers, die een brok in hun keel voelden schieten bij deze overweldi gende huldiging^ Feitelijk is het de hele dag een feestj geweest, want na de laatste twee dagen was de 4e rit slechts een snoepreisje, dat met veel smhak ver reden werd. Voor het eerst hadden we de erg ste wind tegen en met het gevoel van': „We halën het gemakkelijk", was het tempo niet zo wild. Na in Hillegersberg gestempeld te hebben, ging de route 25 k.m. door Rotterdam en wie zal daarbij niet het rusteloze lied van de arbeid ge hoord hebben? Rotterdam bouwt op; het lawaai def klinkhamers op de scheepswerven vermengt zich met de felle tikken van de troffels op de stenen, het geklop van hamers, de slagen der houwelen en de doffe ploffen der heimachines, tot een grandioze symphonie, waarin de meest verschillende accoorden sa menvloeiden tot de trotse bewust wording» dat een stad, in haar hart eens dodelijk gewond, zich weer op richt met een wonderlijke energie, die er op wijst, dat Rotterdam zal herrijzen, mooier dan het geweest is. Voortreffelijk ^was hier de ver keersregeling; op alle kruispunten stonden agenten, die zelfs voor één énkele Laura-rijder het hele verkeer stillegden. In alle plaatsen was de po litie actief, doch de service in deze stad was onovertroffen. Via Gouda ging het met de wind schuin mee naar Bodegraven, waar de deelnemers om 3 uur opgehouden Werden en in groepjes, met kleine tussenruimten, naar de Gouwsluis ge dirigeerd werden. Hier op de grens van Alphen, slo ten alle rijders zich aaneen tot een lange rij en met muziek voorop, trok ken we als triomphators het vlag gende, juichende en tot nooit gekend enthousiasme opgezweepte Alphen binnen. Tussen de smalle ruimte, die het opdringende publiek ons liet reden we naar het Nutsgebouw, waar de stem ming ongelofelijke vormen aannam. Telkens als er weer een groep bin nen kwam, ging er een luid hoera op, dat in een diepgemeende ovatie over ging, toen een wegens kinderverlam ming geheel verlamde man op. zijn krukken binqenkwam. nadat hij deze zware tocht op eigen kracht met een normale fiets had uitgereden. Ook het comité en vooral de heer Gaste laars, werden hartelijk toegejuicht. De voorzitter, de heer Bern. Knaa pen, kon pas na enkele vergeefse po gingen de zaal tot bedaren brengen en bekende toen niet in staat te zijn uitdrukking te geven aan zijn bewon dering vo'or de geweldige sportieve prestatie van de. 308 deelnemers, waarvan er slechts 3 zijn uitgevallen. (Deze morgen verscheen één van de 62 d^mes niet aan de start). Zich tot de secretaris-penningmees ter, de heer H. E. A. Gastelaars, wen dend, noemde de heer Knaapen hem „de ziel van deze tocht", die, dank zij zijn uitmuntende organisatie zb voortreffelijk geslaagd is. Als bewijs van erkenning mocht de heer Gaste laars als eerst de draagspeld in ont vangst nemen, welke hem door zijn echtgenote werd opgespeld. Even Om zes uur stroomde de zaal weer leeg en volgde het tijdelij ke afscheid vm nieuw verwor ven vrienden. Verschillende zetten onmiddellijk de reis naar huis in, terwijl de rest deze nacht nog in Alphen blijft, om Zaterdag af te reizen. Overal eindigde het hartelijk afscheid in een „tot weerziens, tot het' volgend jaar.'1 De eerste Alphense vierdaagse is ten einde. Vier dagen hebben we ge zworven doon de mooiste streken van Utrecht, Zuid- en Noord-Hol land. Vier dagen hebben we genoten van het natuurschoon, dat voor hen die het zien willen ligt uitge spreid. Vele uren hebj>en we gestre den tegen de woeste' krachten der natuur en de overwinning bevoch ten en als beloning daarvoor de fraaie draagspeld ontvangen. „Is deze eerste vierdaagse een succes geweest?" is een vraag waar op geen enkele deelnemer ontken nend zal antwoorden, want dank zij de meer dan voortreffelijke organi satie, zijn de J verwachtingen ver overtroffen. Fouten noemen zou „spijkers zoeken op laag wajer" zijn, want ze waren er niet of van zó kleine om- "ang, dat ze bij het geweldige sur-, ces in het niet verzonken. Ze zul len echter voor het comité dank bare vingerwijzingen zijn voor een volgende keer. Zo zal b.v. het vol gend jaar in de maand Juli gere den worden om ook de oudere schooljeugd gelegenheid tot deel name te geven. Als we het aantal uitvallers be zien dan moet de concüusie wel zijn (Jat er alleen geroutineerde rijders hebben deelgenomen, wat de heer Knaapen „het puikje van Nederlands wielrijdende touristen*' noemde. Een massale uitval heeft dus niet plaats gehad, zodat de draagspelden we meenden aanvankelijk dat het me dailles waren geen beloning is voor een geselecteèrd aantal, maar toch imeer dan een herinnering, om dat het een beloning is,' voor een uiterstmoeizame vierdaagse, die bijna dool" alle deelnemers zij het dan fnet veel moeite, zuchtend en ziwetend is uitgereden. Wij mogen ons „Laura-logboek'' besluiten met een hartelijk woord van dank aan onze gastheer en gast vrouw die deden wat zij konden om ons verblijf in Alphen zo aange naam mogelijk te maken, waarin zij uitstekend geslaagd zijn* Ook de andere gastvrijen delen in dit com plimentje. We gaan weer naar.huis terug en nemen onze mooie „Laura"draag- speld mee als het teken der over winning en een herinnering aan de Alphense vierdaagse 1948. En als het volgend jaar de zomer nadert, zal dit insigne ons weer naar Al phen foepen, om in veel grotere ge tale deze tot een groot wielerfestijn uitgroeiende vierdaagse, hopelijk' met hetzelfde enthousiasme en suc ces te rijden. Ook onze groet is dus geen afscheid, maar een „Tot weer ziens!" Swift-Combinatie. Morgen wordt er weer voor de competitie gèreden: A-kla6se: 80 K.M.. B: 40 K.M.; Junio ren: 25 K.M. Start Witte Huis half 10. Jac. de Groot rijdt te' Hilversum een wedstrijd over 120 KM., waarin de beste renners van de Olympische ploeg starten. AUTOMOBILISME EERSTE INTERNATIONALE AUTO RACE OP CIRCUIT'VAN ZANDVOORT. De voorzitter van de K.N.A-C., jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen heeft in de jaarvergadering, welke Vrijdag te 's-Gravenhage is gehou den, medegedeeld, dat de club in staat is voor het eerst na de oorlog weer een sportgebeuren te organi seren van bijzondere betekenis. Dat is voornamelijk' te danken aan het voortvarende gemeentebestuur van Zandvoort, dat de thans in aanleg zijnde teerweg in de duinen be schikbaar stelt voor het houden van een internationale wegwedstrijd, de eerste welke in ons land zal worden •gehouden. Aangezien in ons land geen materiaalaanwezig is dat ge schikt is om in een ^wedstrijd als deze uit te komën heeft de club zich, dank zij de bemiddeling van haar zuster-vereniging de Engelse Auto- rpobiel Club, in verbinding kunnen stellen met de British Racing Dri vers Club, welke gaarne bereid was haar ledén op te wekken aan deze internationale wegwedstrijd in ons land deel te nemen. Het resultaat van de besprekingen is geweest,-dat op 7 Augustus e.k. op het fircuit van Zandvoort, dat ongeveer 4.5 k.m. lang is en door een prachtig deel van de Zandvoortse duinen voert, een# twintgtal Engelse coureurs van naam zullen uitkomen. Spreker achtte het van belang er vooral op te wijzen, teneinde ieder misverstand weg te nemen, dat hierbij alleen sprake is vap het rijden met speciale race wagens, die een speciale brandstof gebruiken, zodat noch van materiaal- noch van benzineverspilling sprake zal zijn. ATHLETEEK NIEUW WERELDRECORD 200 M, Tijdens atletiekwedstrijden te Compton in Califomië heeft de Pa namese athleet Lloyd la Beach het wereldrecord over 200 meter met 0.1 sec. verbeterd en op 20.2 sec. ge bracht. Tevens evenaar'dde hij 't we reldrecord op de 100 meter door deze afstand te lopen in de tijd «^n 10.2 sec., dezelfde tijd als Jesse Owens in, 1936 en Harold Davis in 1941. Het wereldrecord op de 200 meter stond tot nu toe op naam van Jesse Owens met 20.3 sec-, gemaakt op 25 Mei 1935 te Ann Arbor. LAWNTENNIS In de kwart finale van de Belgi sche internationale kampioenschap pen gemengd dubbelspel te Brussel werden mej. Hermsen (Nederland)- Briehant (België) verslagen door mevr. Pentiss (V. S.)-Mitic (Zuid- Slavië met 61, 63. NEDERL.TAALenCORR- Volgens beproefde snelle methode Kon. Erk. PITMANSCHOOL plantsoen 65 - telefoon 26558 HET ANTWOORD OP DE VRAAG: „GAAN JULLIE VOLGEND JAAR WEER MEE-'. Gisteravond kwam de gemeente raad van Noordwijk bijeen. Ingeko men was 'n schrijven van de heer H. W. v. d. Wilk, waarin deze mededeel de dat hij zijn mandaat beschikbaar stelde. B. en W. voelden zich gedron gen van hun waardering uiting te ge ven ten opzichte van de prettige sa menwerking met de heer v. d. Wilk en hun spijt uit te spreken, dat hij als raadslid heeft bedankt. Voorz. van het Centraal Stembureau had in verband hiermede mededeling gedaan, dat thans als raadslid was ge kozen de heer J. v. d. Niet. Deze was van zijn benoeming in kennis gesteld. De heer v. d. Niet heeft hierop geant woord deze benaming wegens huise lijke omstandigheden niet te kunnen aanvaarden. Als opvolger staat nu aangegeven mevr. C. L. Ie Pole- Bauer. Wanneer zij de benoeming aanvaardt, zal dit het eerste vrouwe lijke lid zijn, hetwelk in Noordwijks gemeenteraad zal plaats nemen. Het adres van de heer J. Dijkstra inzake gedragingen van enkele ge meente-ambtenaren werd, daar hierin een persoonlijke affaire werd behan deld, welke de gemeente niet aangaat, voor kennisgeving aangenomen. Van de vereniging voor Chr. Onder wijs was een verzoek ingèkomen om verlaging der gasprijs voor verwar ming der School met de Bijbel. Vol gens praeadvies van B. en W. werd hierop afwijzend beschikt. Aan_.de heer Th. F. Schaaij te Rot terdam werd als exploitant van een kiosk voor de verkoop van tijdschrif ten en dagbladen vergunning ver leend tot het plaatsen van een kiosk op een terrein aan de Noord-Boule vard nabij de Vuurtoren van 1 Juni t/m 30 Sept. 1948 tegen een vergoe ding van 100 per jaar, terwijl B. en W. machtiging werd verleend, telken jare, doch uiterlijk tot en met 1953, onder de gestelde voorwaarden een nieuwe huurovereenkomst met be- langhèbbende aan te gaan. Vervolgens werden B. en W. ge4 machtigd een huurovereenkomst aan te gaan met de Staat, tot het huren van strandgedeelten ten Noorden van de vuurtoren ter léngte vaft ruim 414 K.M. voor de periode 1 Mei 1948 30 April 1951, tegen een jaarlijkse huurprijs van 300.per jaar, waar door met uitsluiting van ieder ander, de gemeente het recht verkrijgt te doen plaatsen en hebben van stoelen, banken, tenten en losse houten getim merten op het strand te Noordwijk. Het bad-leven. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tot» wijziging van de Algem. Politieverordening voor de gemeente Noordwijk, inzake het bad- en strand leven, waarover zich 'n zeer breedvoe rige bespreking ont6pon. Op voorstel van de heer Schumacher, ondersteund door meerdere leden, werd, besloten dat men op het z.g.n. familiestrand, hetwelk duidelijk zal wórden aange wezen door het plaatsen van borden, zich niet mag ophouden in bad- of strandkleding, zodat art. 4 van het concept in dien geest werd gewijzigd. Dit artikel luidt nu als volgt: Het is aan anderen dan kinderen verboden, zich anders dan gekleed in volledige bovenkleding of in badcostuum, waarover badjas of mantel gedragen wordt, op het strand te bevinden. Het zal echter geoorloofd zijn: a. op het zeebadstrand, met uitzondering van het familiestrand, gekleed in bad- of strandkleding te liggen of te zitten; b. op die gedeelten van het strand, welke als speel- of tentenstranft zijn aangegeven gekleed in badcostuum te spelen, op en neer te lopen of te wandelen. Art. 5 geeft aan: Het is verboden in zee te baden of te zwemmen anders dan in de badinrichtingen op het zee badstrand of finnen de begrenzingen van de tentenstranden (het z.g.n. vrije strand kpmt hierdoor dus te verval len). Het is verboden zich op het strand te ontkleden, anders dan in de kleedlokalen, in de badinrichtingen op het zeebadstrand en in de tenten op de tentenstranden. Onder ontkle den wordt niet verstaan het afleggen van een bdtijas of mantel. De heren Krau en Eichqlstein, wa ren tegen dit artikel zeer gekant en kónden niet meegaan met deze veror dening, zolang er niet voldoende kleedgelegenheden op het strand aan wezig waren. Deze verordening, in stemming gebracht, werd aangeno men met als tegenstemmers de heren Krau en Eichelstein. Sport-terreinen worden aangelegd. Het voorstel tot het aanleggen van sportterfeinen aan de van Panhuys- weg, bevattend 2 voetbalterreinen, geschikt voor ruitersport, korfbalspel, speelweide e.d., de nodige beplanting en bebossing, waarvoor de kosten zijn geraamd op 30100.leverden zo veel stof tot bespreking, dat een ge hele match werd gevuld. .Met de stemmen van de heren Meijer en v. d. Meer tegén wead be sloten tot aanleggen van deze sport terreinen over te gaan. Bouw van 64 woningen. Inzake het voorstel tot de bouW van 64 woningen aan de Boerenbur- gerweg en van de straataanleg in ver band daarmede, voelde de heer Meijer zich gedrongen, lof te brengen aan B. en W. voor hun voortvarend heid in deze, waarvoor dit college zeer erkentelijk was. Dit voorstel be vat de bouw van 10 woningen vol gens financiersregeling, waarvan de kosten worden geraamd op 140320 en 54 woningwet-woningen. De kos ten hiervan werden geraamd op 649733.Z.h.st. werd dit voorstel ONZE WEEK-PUZZLE. .Vul in: 12. vaste koper in een winkel (meerv.), 32. hekeldicht (meerv.), 43. letterklank of teken (meerv.), 14. slot, 56. bewerking der spieren, 67. een schip bijhalen, 87. met roest overdekt worden, 58. onderwijzer. Oplossingen worden tot en met Donderdag 10 Juni op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermel den „Puzzle". Onder de goede in zenders zullen worden verloot: een verzilverde rozenkrans, ,een hereri- portemonnaie en een sigaretten- etui. OPLOSSING VORIGE WEEK Van binnen naar buiten: 1-4 raak, 3-6 Aken, 6-9. naam, 9-12 moor, 12- 1'5 raap, 15-18 part, 18-21 teer, 21-24 reep, 24-27 peen, 27-30. nier, 30-33 raam, 33-36 mark, 36 -39 koor 39-41 ris 41-44 stem, 44-46 mal 46 -49 leek 49-52 kolk, 52-55 klem, 55-58 made, 58-60 deel, 60-62 los, 62-65 slop, 65- 68 .park, 68-70 kor, 70-73 rood, 73- 75 dol, 75-78 lens, 78-81 sire. Van "buiten naar binnen: 81-78 Eris, 78-75 sne1, 75-73 lod, 73-70 door 70-68 rok, 68-65 krap, 65-62 pols, 62- 60 sol, 60-57 leed 57-54 dame, 55- 52 melk, 52-49 klok, 49-46 keel, 46- 44 lam, 44-42 met, 42-41 t.s. 41-39 sir 39-36 rook, 36-33 kram, 33-30»maar, 30-27 rein, 27-24 neep, 24-21 peer, 21- 18 reet, 18-15 trap, 15-12 paar, 12-19 room, 9-6 maan 6-4 nek, 4-1 kaar. Het aantal binnengekomen oplos singen, was groter dan ooit te voren, maar ook het aantal foutieve inzen dingen was zeer groot. Velen hadden als eerste woord ingevuld „Kaak" en dit moest zijn „Raak". Onder hen', die de juiste antwoorden ge vonden hadden, werden de prijzen verloot en als volgt toegekend: le prijs, een verzilverdê rozen krans, mevr. W. H. Wijnen van Dijk, Nieuwe Mare 5, Leiden; 2e prijs, een sigarenaansteker, C. Kortmanru Dorpsstraat 33, Zoeterwoude; 3e prijs, een vulpotlood, C. A. SlatS, IJmuiderstraat 33, Noordwijk. De prijzen zullen worden toege zonden. aangenomen, nadat de heer de Boer enkele practische opmerkingen over de bouw dezer woningen had ge maakt. Door het bestuur der R.K. Meisjes school was een verzoek ingediend om gelden beschikbaar te_ stellen voor de opbouw van enkele lokalen op het terrein naast de Brandweerkazerne aan de Bronckhorststraat, waartoe werd overgegaan, waarbij de heer, Schumacher de opmerking maakte, dat hij Van dit bestuur had verwacht een aanvrage om lokalen te Noord wijk a. Zee te mogen bouwen. Aan het verzoek om vóór 1- Septem ber één of twee noodlokalen beschik baar te stellen, konden B. en W. niet voldoen. Het voorstel tot toekenning van een uitkering wegens pensioen bijdragen aan ambtenaren, de recla mes straatbelasting en hondenbelas ting 1947 waren hamerstukken. Het laatste voorstel betreffende toekenning van presentiegelden aan de leden van de adviescommissie vor dering woonruimte werd na enkele besprekingen aangenomen: het pre sentiegeld werd vastgesteld op 4. per vergadering. In de rondvraag bracht de heer Schumacher nogmaals de onhoudbare toestand ter sprake op de Huis ter Duinstraat met de autobussen en zag gaarne, dat daar een parkeerverbod tot stand kwam. De voorz. was vol komen op de hoogte met de bussen- misère aldaar, doch zag meer heil in een éénrichtingsverkeer voor sommi ge straten en deed de toezegging op de e.v. vergadering met concrete voorstellen dienaangaande te komen Hierna volgde sluiting. ENIGE AFFAIRE OP DE BEURS. Hoewel de effectenbeurs te Am sterdam gisteren weerom een zeer rustig verloop had, gaven de beken de toonaangevende aandelen de ge hele middag enige affaire te zien, zü het dan ook dat de onjzetten in deze fondsen niet van grote afmetingen waren. Het koersverloop was onregel matig. Bij de opening werd in de meeste gevallen gehandeld op onge veer het peil van de vorige slotkoer- sen, waarbij enkele soorten iets ho ger en andere iets lager waren. Wel dra voltrok zich een kleine daling'en de koersen gingen allerwege een paar punten achteruit, vervolgens werd goed weerstand geboden en de klei ne verliezen welke aanvankelijk vie len op te merken werden merendeels geheel ingehaald en bij het scheiden van, de markt bevonden de meeste aandelen zich weer op het niveau van de openingskoersen en daarmede te vens op ongeveer het,hoogste punt van de dag. 52. Daniël Daazer trekt het uniform van den verslage- ne aan. Ambrosius over tuigt zich er van dat het slachtoffer de eerste uren niet tot het bewustzijn zal terugkeren en Dolly wacht een eindje verderop. Het voorzitterschap van „Bloembollencultuur" De Algemepe Vereniging voor Bloembollencultuur *afdeling Lisse, heeft zich bij schrijven gewerid tot de besturen der afdelingen van de Alg. Veren, voor Bloembollencul tuur, inzake het voorzitterschap. De inhoud varf dit schrijven is als volgt: „Nu de dramatische loop der ge beurtenissen in ons vak door Jiet conflict in het Hoofdbestuur, zijn hoogtepunt heeft bereikt, brengt het bestuur der afdeling Lisse het volgende onder uw aandacht. Ondanks het feit, dat in de Al gemene Vergadering van 27 Oc tober 1947 met meerderheid van stemmen werd besloten tot af schaffing van alle bedrijfsmaatre- gelen, is in de vergadering van 22 December daaraanvolgende bij de behandeling van de motie Bever wijk, door deze vergadering, met grote meerderheid van stemmen aan het Hoofdbestuur opdracht ge geven, om zolang de maatregelen blijven voortbestaan, zijn invloed te blijven uitoefenen om deze maatregelen zo goed mogelijk te doen verlopen in het belang van het gehele vak. Het is uit dien hoofde ontoelaat- baar, dat enkele Hoofdbestuurs leden in strijd met deze uitspraak, elke behandeling van de aard. van deze maatregelen afwijzen. Het afdelingsbestuur doet daar om een ernstig beroep op alle Hoofdbestuursleden om de verant woordelijkheid niet van zich af te schuiven door hét niet in behan deling nemen van de vraagstuk ken, welke zich op dit ogenblik aan ons vak opdringen. Aangezien $nze organisatie zich zelf zal uitsluiten van elke invloedi op de gang van zaken en daarme de ons vak zeer ernstige schade zal toebrengen, doet het een ernstig beroep op alle afdelingsbesturen, om door hun instemming te betui gen met dit schrijven, te trachten de ondergang van onze mooie or ganisatie te voorkoiften. - Hét ligt in onze bedoeling dit adhaesië-betuigingen aan de Al- schrijven met de binnengekomen gemeen Voorzitter ter hand te stellen, om hem daarmede te be wegen de Algemene Vereniging niet te verlaten, en hem Jbij zijn verder streven te steunen". 'SCHEEPSBERICHTEN. ABBEDIjfc. pass. 4 Juni 12 uur Port Said: BEVERWIJK, 4 Juni Lizard; ALHENA. pass. 4 April Oues- sant. BATOEBAHRA, 3 Juni van Port Said; BEVERWIJK. 4 Juni van Swan sea naar Halifax; FEMLAND, 5 Juni te Bahia. JAARSTROOM, pas. 4 Juni Wight; NIGERSTROOM, 4 Juni van Pointe Noire naar Loanda; ORANJE, 4 Juni in Rode Zee ter hoogte van Port Soedan; ORANJEFONTEIN, 5 Juni van East Londen te Durban. SI- BAJAK, pass. -jejuni Singapore; Singkep, pass. 4 Juhi Ouessant; TA- BINTA, 4 Juni van Quebec naar Rot terdam; WATERMAN, pass. 5 Juni 2 uur Finisterre, wordt 7 Juni 7 uur te Rotterdam verwacht. ZUIDERKRUIS, pass. 4 Juni Donderhead; CISTULA (T.), werd 3 Juni te Singapore te Sydney verwacht; CLEODORA (Td.), 31 Mei van Pladjoe te Miri; CORIL- LA (T.), 3. Juni van Madras te Cal cutta; ENA (T.). 4 Juni te Port Said verwacht; ETREMO (T.), 7 Juni van Abadan te Fanara verwacht. GAAS- TERKERK, 5 Juni van Japan te Rot terdam; JACOB CATS, gesleept uit Engels Kanaal, 5 Juni te Rotterdam; KAMERLINGH ONNES, 4 Juni van Colombo; KOTA INTEN. 4 Juni 17 uur van Rotterdam naar Quebec. MA- CUBA (T.), 4 Juni van Brisbane te Pladjoe verwacht; MARKEN, pass. 4 Juni 15 uur Finisterre'

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8