r DONDERDAG 3 JUNI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BEGRAFENIS A. M. DE BLAUW. Onder grote belangstelling op Rhijnhof. Hedenmiddag te 1 uur vond onder grote belangstelling op Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer A. M. de Blauw, in leven oud-directeur van Gemeentewerken hier ter stede. Tal van vrienden en békenden ver gezelden de overledene naar zijn laat ste rustplaats en die grote belangstel ling wees er wel op welk een bijzon dere plaats de heer' De Blauw in hun leven heeft ingenomen. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, wèth. A. J. Jongeleen en de gemeente-secreta ris, mr. J. Bool namens het gemeen tebestuur. Verder ir. D. Boogerd en ir. W. Y. Lem, directeur en adj-direc- teur van Gemeentewerken, verder alle hoofden en verschillende oud- hoofden van gemeentediensten en een groot aantal leden van de staf van personeel van gemeentewerken. Verder merkten we op verschillende oud-collega's van de overledene, oud genie-officieren o.w. de gepens. gg- neraal-majoor J. C. Hardeman, de oud-luit.-kol. M. Raaymaakers. de oud-hoofdingenieur van Waterstaat Post van der Steur, verder de heren- H. H. Tieleman, E. H. Moens* en J. P. A. Brand namens het bestuur van de sociëteit „Amicitia", dan de heer H. Harmsen namens het Fonds 1815 van Oud-Militairen, de heer G. F. E. Kiers, hoofdingenieur-directeur van de Volkshuisvesting in 'Zuid-Hol land, tevens oud-directeur van. Bouw- en Woningtoezicht hier ter stede. Onder de vele vrienden van de overledene merkten we o.m. de heer en mevr. Bolsius. In' de Stoet kwam verder nog me de de heer ir. G. L. Driessen, oud directeur van Gemeente/erken en voorganger van de heer De Blauw. Toen de kist, bedekt met tal van kransen ip de aula was binnengedra gen, 'voerde als eërste spreker het woord de heer dr. H. P. A, Smit uit Den Haag, een zwager van de over ledene, die namens de familie van schoonzusters en broers een per soonlijk woord van afscheid sprak daarbij 'herinnerend aan zijn grote hartelijkheid, zijn vriendelijkheid en rechtschapenheid, die geen onrecht duldde, en zijn grote liefde voor de kinderen. Jhr. mr. F. II. van Kinschot, die de overledene reeds in de Raadszit ting van jl. Maandag had herdacht wilde nu dankbaar gedenken al het geen de heer De Blauw voor de ge meente Leiden had gedaan. Zijn bes te krachten heeft hij gegeven, vol toewijding en plichtsbetrachting/ Tal van vraagstukken van ver keer, van stadsverfraaiing en stads ontwikkeling hadden steeds zijn volle aandacht, en bij een wandeling door de stad komen al zijn grote gaven ons duidelijk voor de geest. Namens de gemeente zegde spr. daarvoor hartelijk dank. Vervolgens sprak namens vele vrienden de heer W. M. Dudok van Heel, die er op wees, dat door het heengaan van de heer De Blauw een bekwaam man, maar bovenal een goed mens ons heeft verlaten. Dat hij vele vrienden had, bewijst de aanwezigheid van zovelen hier. De directeur van Gemeentewerken, de heer ir.' D. Boogerd, sprak na mens het personeel van deze dienst en schetste ijle heer De Blauw als een man van helder verstand, uitstekend geheugen en goed organisatievermo- gen. De thans overleden directeur maakte een tijd van opbloei mee. Er was geen gebrek aan geld, aan ar beidskrachten en aan materiaal en zo werd het een gelukkige tijd voor hem, waarvan hij goed gebruik heeft weten te maken. Daarnaast had deheer De Blauw een open karakter en oog voor an- derer inzicht en tevens belangstel ling voor het wel en wee van zijn medewerkers. Daardoor werd er eer band geweven, welke altijd is blij ven bestaan en de samenwerking werd daardoor zeer groot. In de oorlog werd alle werk stop gezet en dat girtg hem zeer ter harte. Zijn openhartigheid bracht hem te vens in Duitse gevangenschap, maar nadat hij na 8 maanden was ontsla gen, trof hem nog sterker het besluit, dat hij op 23 _Febr. 1944, op zijn. 65e jaar, werd ontslagen. Gelukkig heeft de gemeenteraad hem rechtsherstel verleend en nog £on heerlijke dag aan het strand ol op het water. Echte i de zomer. Maar denk nu reeds aan dc winter. Leer komende winter „dansen" bij E.C. Met Sept. vangen de lessen aan. Leg nu reeds wekelijks iets apart dan verzekert U U zelt 25 gouoegeljjke da'nè- lossen. - DANSAVONDEN A.8. Zondag "Wassenaar, Zoetermeer, Leiden PRIVÉ DANSLES Elk uur dat U schikt gaarne hadden zijn medewerkers en vrienden hem menig jaartje van ver diende rust gegund. Zijn beeld evenwel zal in aller har ten blij ij ven voortleven, niet in het minst van-spr. zelf, die twaalf jaar met hem mocht samenwerken. Nadat vervolgens nog het woord was gevoerd door ir. J. Schreuders namens Leidse vrienden, die hem met grote sympathie zullen blij,vën- gedenken, door gep.-generaal-ma- joor J. C. Hardeman als'jaargenoot en wapenbroeder bij het wapen der Genie en door de heer H. Harmsen namens het Fonds 1815, werd het stoffelijk overschot grafwaarts ge dragen. Nadat de kist in het graf was ge daald sprak de heer ir. W. de Blauw, een broer van de overledene, dank voor de betoonde belangstelling en de grote bewijzen van sympathie en deelneming, tijdens de ziekte en na het afstervefx ondervonden. LEIDSE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Gunstige resultaten. De Leidse Kunstkring „Voor Al len" 'kwam gisteravond in „In den Vergulden Turk" bijeen. De voorzit ter, de heer P. v. d. Hoeven, sprak in deze ledenvergadering een kort ope ningswoord, waarin hij het in 't vol gend jaar te herdenken zilveren ju bileum memoreerde. De secretaris, de heer J. de Jong, gaf een over zicht van de activiteit van de Kunst-, kring, waarbij spr. opmerkte, dat de concerten goed bezocht waren en dit text verheugenis stemde, gezien de daling van het ledental. De secretaris deed vervolgens een beroep op de vrienden van de Kring om haar trouw te blijven. De voorzitter sloot zich bij dit laatste volkomen aan en bracht tevens een woord van hulde aan mej. Rijnders, die thans in In- dië vertpeft, voor de nauwgezet heid, waarmede zij haar bestuurs functie had vervuld. Uit brieven van mej. Rijnders bleek, dat ook in Bata via kort geleden een Kunstkring was opgericht. De penningmeester, de heer L. Gërverdinck, legde rekening en ver antwoording af. Uit zijn verslag ont lenen we een batig saido van 90. hetgeen een mooi resultaat genoemd mocht worden. De begroting 1948- 1949 wees een tekort aan van 9.50., maar gelet op het feit, dat de wer kelijke pTgaven nimmer de inkom sten overtroffen, sprak de heer Ger- verdinck de wens uit, dat het dit- maal-fook :nee mocht vallen. Bij acclamatie werden de heren. L. Gerverdyxck, mr. A. J. Sormani en N. J. Swierstra als bestuursleden her kozen en ae heer C. Lau gekozen. De contributie bleef ongewijzigd, maar wel wees de Voorzitter er op, dat het steeds moeilijker wordt door de hogere prijzen voor artisten en verhoging der belasting om behoor lijke concerten te verzorgen. Voor het komend seizoen had het bestuur zich echter van goede concertgevers verzekerd en wanneer de belangstel ling zou zijn, zoals in het afgelopen jaar, dan was contributieverhoging nog niet noodzakelijk. Het program ma omvat: 19 October, de Zwitserse pianist Aesbacher;' 22 November een sonate-avond door Machula, cel lo en Van der Pas, piano; 20 Decem ber de violiste Bobesco en haar echt genoot Genty, piano. Dit laatste con cert -eveneens een sonate-avond. Op 18 Januari 1949 speelt Gerard Hen- geveld, piano en op 15 Februari treedt de sopraan Mea Naberman 'op. Ten slotte komt in Maart d.a.v., de juiste datujn is nog 'niet bekend, de manist Cor de Groot weer voor de Kunstkrjng optreden. Namens de leden spraken de he ren Ducroix en Lau woorden van dank en waardering tot het bestuur voor het vele werk, dat het voor de leden op cultureel gebied had ver richt. BLOEMENCOLLECTE. Morgenavond te kwart over zeven uur zal de heer H. J. Barentsen, via de derde lijn van het gemeentelijk Radio-distributienet een causerie houden over de hier tér stede in het kader van de jubileumfeesten te houden bloemencollecte, in aanslui ting waarop de heer P. Herfkens en kele mededelingen zal doen over dc te organiseren kinderfeesten. BONKAARTEN AFHALEN. Voor de nieuwe bonkaarten, die deze week in het Stadhuis (ingang Breestraat) worden uitgereikt zijn morgen aan de beurt de nummers: 21601 tot en met 27000. v Meegebracht dienen te worden: 'stamkaarten van alle gezinsleden, in wisselingsbonnen van de thans lo- pendp bonkaart, eventueele controle- kaart a.s. moeders (vo'or tóeslag- kaartjes). De loketten zijn geopend an 8.3012.00 en van 24.30 uur. I AAN DE DAMES LEDEN VAN „DE VRIENDENKRING". Het was aan een vouw, dat Jezus, terwijl Hij de wonden van Zijn H. Hart toonde, deze woorden sprak: De huisgezinnen moeten terug naar Mij,' en wel speciaal, door verering van Mijn Hart." Morgen op het feest van Jezus H. Hart houden de dames van Verbum Dei-in hun intieme kapel, Plantage 16, Aanbiddingsdag. Tussen 10 en 12 uur en van 2 uur tot 4 uur ver wachten deze dames, onze vrouwe lijke leden. Welk een prachtige ge legenheid', om alle belangen van huisgezin en maatschappij daar te gaan aanbieden. Juist in die omge ving van rust en meditatie, zullen alle intenties, die U meer dan be langrijk weet voor de aan .uw zor gen toevei'trouwden, meer dan ge wone kracht krijgen, want, wat een moeder vraagt voor haar huisgezin, een vrouw voor' de behoeften van de wereld, zal zeker morgen vei- staan worden. Het Bestuur, GEM. AANKONDIGING MONTESSORI- TENTOONSTELLING. In de tijdelijke openstelling van de Montessori-tentoonstelling in het schoolgebouw aan het Schuttersveld komt deze verandering, dat de ten toonstelling op Donderdag 3 Juni a.s. niet toegankelijk is. Voor ouders van aanstaande leer lingen en andere belangstellenden lat nog gelegenheid de tentoon stelling te bezichtigen op: a. Vrijdag 4 Juni a.s. van 19.3021 uur; op die dag zal te 19.30 uur voox' de ouders van de a.s. leerlingen een lezing worden gehouden over het Montfessori lags r-onderwijs. b. Zaterdag 5 Juni a.s. van 14.30 —17 uur. 4673 De Burgemeester van Leiden brengt, ter voldoening aan het be paalde in artikel 7, eex-ste lid, der Coloradokever wet 1947 (Stbl. H. 200) ter kennis van de gebruikers van de met aardappelen beteelde percelen en de gemeente Leiden, dat het gewas op deze percelen in de perio de van 31 Mei tot en met 9 Juni a.s. tenminste éèixmaal op één der vol gende wijzen behandeld moet wor den: a. bespoten met water, waaraan is toegevoegd, 500 .gram Calciumarse- naat per 100 liter water. b. bespoten met watei-, waaraan is toegevoegd een D.D.T.-bevattend product op een wijze, dat 0.1 pet. DDT in de vloeistof aanwezig is, (dus bijv. op 100 liter water 1 kg. van een 10 pet. DDT-product enz.). c. bestoven met een DDT-bevat tend stuifmiddel, dat tenminste 5 pet. DDT bevat. De bespuiting onder a en b moet zodanig woeden uitgevoerd, dat: le. Een hoeveelheid, overeenko mend met tenminste 800 liter per hectare gelijkmatig over het gewas wordt verdeeld. 2e. AHe bladeren van Je aardappel planten met de vloeistof- worden be vochtigd. 3e. Op zodanig uur en bij zodanig weersgesteldheid wordt gespoten, dat het gewas nog dezelfde dag kan op drogen. De bestuiving onder c. dient zo danig te geschieden, dat: le. tenminste 25 kg. per H.A. wo dt verstoven. 2e. Alle bladeren van de aardap pelplanten met het stuifmiddel goed worden geraakt. Het gebruik van H. C. C'. H. ei\ rotenon-bevattende middelen is toe gestaan na verkregen schriftelijke goedkeuring van de plaatselijke con troleur. Deze middelen dienen aan gewend te v/orden volgens de aan wijzingen van de Plantenziektenkun- dige Dienst 4618 Leiden, 31 Mei 1948. De Burgemeester van Leiden, F. H. VAN KINSCHOT. De Burgemeester van «Leiden, brengt ter openbare kennis, dat kie- zers, die voorkomen op de kiezers lijst ener gemeente en gebruik wen sen te maken van de bevoegdheid om bij de op 7 Juli a.s. te houden stemming voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer der Sta- ten-Generaax in een andere'gemeen te dan die, waarop zij op de kiezers lijst voorkomen, aan deze stemming deel te nemen, daarvan uiterlijk 23 Juni a.s. in persoon ter Secretarie •ener gemeente mededeling rnoeten doen. De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van de leden der Tweede Warner der Staten- Gensraal in kieskring Vn (Leiden), brengt ter - openbare kennis, dat dit hoofdstembureau in een openbare zitting, te houden op Vrijdag 4 Juni a.s., te 17.15 uur in kamer 204 (2e verdieping) van het Stadhuis, zal beslissen over de geldigheid der op datum, ingeleverde lijsten van candidaten voor de op 7 Juli a.s. te houden stemming voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer der Statën-Generaalen over de hand having van de op die lijsten vooi'ko- Leiden, 1 Juni 1948. 4617 De Voorzitter voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Rijwielpomp, sjaal, padvinders- riem, portemonnaie, bril, reserve autoband, handschoenen, distributie bescheiden, broche,' slot van huis deur, foudraal van parapluie. gym schoenen, regenmantel, combinatie- tang, zakkam, autoped, windjack, seintuur, vulpen, tulbandvorm, num merbord auto, rozenkrans, bankbil jet, kinderschoentje, dameskousen, portefeuille, lederen riem, overall, bakkerssloof, muntbiljetten, tasje van stof, boekje, vulpotlood, snel binders, alpinomuts, zakmesje, bad pak met handdoek, pet, horloge, da mes-jasje, dasspeld, baby-jasje, re genjas, zakdoek, bontkraag, sier speld, armband, rokje, Engelse-sleu tel, schroevendraaier, familiex-egister, hondenriem, streng wol, dop van autowiel, foto's. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat 10 te Leiden, op Woensdag- en Zaterdag middag van 2 tot 4 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johanna phristina, d. v. A. P. Bronsgeest en J. Lolkes de Beer; Theodora, d. van B. Cool en H. van Stek; Frederik Jan Roland, z. v. L. P. Bouwmeester en N. Al- cock; Hendrik, z. v.' J. Keijzer en J. M. C. van den Hoed; Pieter, z. v. D. Bergman en J. Bodaan; Johannes Petrus, z. van G. Dreef en M. J. van der Steen; Peter, z. v. A. F. Nix en A. R. Bauermann; Pieter, z. van J. Kop en M. Barendse; Mai'garetha An- tje, d. v. J. van Ark en E. Lambooij; Johannes Andreas Maria, z. van A. J. Verhoogt en A. M. Belt; Willem-^ pje Helena, d. van J. van der Luit C.' H. G. van Velsen; Harmen, van T. J. Slijkhuis en B. 'Veld huis: Hans, z. van'E. van.de Water i G. de Jong. Gehuwd: G. van der Heide ,jm en de neef; H. Arnoldus jm en S. M. Ligtvoet jd; A. Bijkerk jm en M. Ja der Reijden'jd; G. Eelink jm en J. Pret jd: P. Eradus jm en P. Hop penbrouwer jd; P. J. de Graaf gesch. en H. Middelham jd; C. T. Hoppen brouwer jm en J. C. van der Laan jd; J. C. v.an Kempen jm en J. M. G. van Steijn jd; H. J. Heetwinkél jm en J. T. Post jd; B. Kluivers jm en J. Bon jd; C. H. Kop jm en M.-T. Straathof jd. Overleden: L. J. van der Horst huisvr. van C. Zwetsloot 74 jaar; D. Schuiling zn., 10 jaar. TENTOONSTELLING „DE HOUTBEURS". Dat alle begin moeilijk is, ja, wie heeft dat nimmer ondervonden? En het zou onwaarachtig zijn te zeggen, dat de organisators van de tentoon stelling „de Houtbeurs" in de Stads gehoorzaal geen moeilijkheden te overwinnen hadden gehad. Op de eerste dag was er een stem ming van: „men moet eerst de kat weer eens uit de boom kijken!" Maar gisteren ging 't alweer ^eel beter en mocht men enige honderden bezoekers tellen. Daarbij voegden zich nog leer lingen' van Ambachtsschool, Huis houdscholen en anderé scholen er dat was heel goed gezien, want. er is inderdaad veel te leren *en de grote kunst van het ambacht komt hierbij duidelijk naar voren. De standhouders zijn natuurlijk in de eerste plaats gebaat met bezoek van zakenlui en ook daarover mag men niet ontevreden zijn. Er zijn inderdaad reeds zaken gedaan en hier en daar goede zaken. En de winke liers mogen deze gelegenheid niet la ten voorbijgaan om te zien, of er ook wat nieuws voor hen te bespeuren valt. Wanneer straks het publiek, dat de tentoonstelling wél bezoekt, vraagt naar artikelen, die geëxposeerd, wa ren, moet men in staat zijn hef ge vraagde te kunnen leveren. Vandaag nog en morgen is er ge legenheid tot bezoek. Van die belang Stelling zal het afhang.en of de ten toonstelling moi*genavond om 6 uur dan wel om 10 uur gesloten zal wor den. LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in dt Geneeskunde, op proeifschrift geti teld „Enige beschouwingen aangaan de het Carcinoma Colli Uteri", de heer C. A. M. v. d. Heijden, gebo ren te Wageningen en wonende te 's-Gravenhage. BIOSCOPEN. De films van de tomende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Jeugd op drift", 14 jaar. Lido: ..Betovering om' la Bohème", 18 jaar. Luxor: „My brother Jonathan", 14 jaar. Rex: „De zoon van Monte Cristo", 14 jaar. Trianon: „Martin Roumagnac", vol wassenen. WEERSVERWACHTING BUIÏG. Wisselend bewolkt met -enkele buien, plaatselijk met wat hagel of onweer. Weinig verandering in temperatuur. Wind tussen West en Zuid, aanvankelijk krachtig vooral langs de Wad- denkust, later wat afnemend. LEIDERDORP Polder-vergaderingen. In de vergadering van stemgerechtigde in gelanden van de polder Achthoveta werd de rekening over 1947 vastge steld in ontvangst op 5807,355, 'n uitgéaf op 5107.13, alzo met een batig slot van 700.225. pe begroting 1948 in ontvangst en uitgaaf op 6235, 905, bij een omslag van 7.50 per H.A. In de vergadering van stemgerech tigde ingelanden van de Kalkpol- der werd de rekening over 1947 vast gesteld in ontvangst op 1871.595, ip uitgaaf op 1809.23, alzo met een batig slot van ƒ62.365. De begroting 1948 in ontvangst en uitgaaf-op ƒ1528.745, bij een omslag van 14.per H.A. In de vergadering van stemge rechtigde ingelanden van de Mun- nikkenpolder werd de rekening over 1947 vastgesteld in ontvangst op 3426.795, in uitgaaf op 2853.09, al zo met een batig slot van 573.705. De begroting 1948 in ontvangst en uitgaaf op ƒ3516.955, bij een omslag van'14.-• per H.A. In' de vergadering van stemge rechtigde ingelanden van de Ziillaan- en Meijepolder werd de rekening over 1947 vastgesteld in ontvangst op ƒ3673,51, in uitgaaf op ƒ3904.69, al zo met een nadelig slot van 231.18. De begroting 1948 in ontvangst en uitgaaf op ƒ2162.97, bij een omslag van 12.per H.A. Aanbesteding. Voor de verbou wing van het perceel Hoofdstraat 102 tot het inrichten van twee hulp schoollokalen voor de Chr. Nat. school met vrij bovenhuis was laag ste inschrijver Nic. Mol 8.282, wie het werk is gegund. Geboren: Albertus' Pqul z. v. J. Bremmer en A. C. Koopmans; Cjpr- nelis Robertus z. v. L. M. Strarilan en M. A. Hogeyeen; Johan Herman z. v. P. M. du Prie en C. S. Kriete- meijer; Gilles z. an A. van Winkel en A. J. Schouls; Johanna Jeannette C. d. v. J. Neuteboom en J. J. C. Waasdorp; Petrus Johannes z. v. C. Giezen en M. G. Groot; Hendrikus z. v. A. A. Rodenburg en A. van dei Weijden. Getrouwd: H. D. van Osnabrugge 22 j. en N. Verhoorn 22 j. Ondertrouwd: H. de Jongh, 30 j. te Woerden en M. Duindam 337 j. OEGSTGEEST Geboren: Anthonius J. J. M.. z. van H. van den Aimeele en1C. M. Knijnenburg; Hendrik, z. van G. v. Egmond en D. W. van Ees; Francis- cus Augustinus M., z. van J. W. N. van der Post en M. E. J. Knijnen- bufg; Johanna M., d. van H. T. der Wilk en M. A. en M.'van der Meer. Ondertrouwd: J. J. Bonnet gn A. J. Duivenvoorden. Getrouwd: P. Verbeek ,en F. A. Schoutens; J. Peppelenbos en J. van der Mey. Overleden: M. van der Horst 54 j. VOORSCHOTEN Geboren: Nicolaas Dirk Leen- dert z. v. A. Verstoep en H. v. Wen den; Elisabeth Maria d. v. C. Rovers en W. Broeders. Getróuwd: Johannes MouVits 39 j en Helena Visser 31 j.; Gerardus B. Waayer 27 j. en Henrica J. v. ,Gent 24 jaar. LAATSTE BERICHTEN HET HUWELIJK VAN EX-KONING MICHAEL GAAT WEER DOOR. Thans is te Lausanne vernomen, dat ex-koning Michael van Roeme nië en Prinses Anne de Bourbon- Parma einde volgende week te Athe ne in het huwelijk zullen'treden. HET VERHOOGDE VOEDINGS- VETTENRANTSOEN VOOR DE JEUGD. Zoals bekend wordt het rantsoen voedingsvetterf voor de leeftijdsgroe pen B. en C. met ingang van 6 Juni a.s. verhodgd met 125 gram per week. De op de bonnenlijst van deze week voorkomende' bonnen 434 Re serve (B-kaart) en 437 Resedv£ (C- kaart) geven recht op het kopen van 500 gram boter of margarine of 400 gram vet. Zolang de tegenwoordige bonkaarten in gebruik zijn, is het om distributie-technische redenen niet mogelijk de verhoging van het rant soen voedingsvetten voor deze leef tijdsgroepen gelijkmatig te verstrek ken door b.v. eens per 14 dagen een bon aan te wijzen voor 250 gram. Volstaan moet worden met eens per vier weken een bon aan te wijzen van 500 gram. Enig overleg bij de be steding van deze.bon is derhalve ge boden. UITGEBREIDE VEESMOKKEL* ONTDEKT. Door een toeval is de Utrechtse politie op het spoor gekomen van een uitgebreide veesmokkel, die vanuit, het plaatsje Weert in Limburg bij de Belgische grens bedreven werd. Zes leden van het complot zijn reeds ge arresteerd. Hoewel de politie-autori- teiten aannemen, dat minstens 100 stuks vee door deze arrestanten naar België zijn gesmokkeld, hebben zij tot dusverre slechts toegegeven 67 koeien over de grens te hebben ge bracht. In Maart arresteerde de, Utrechtse politie wegens een kleine distributie overtreding een zekere A. H. H. uit Weert. Een zakboekje* dat hij bij zich droeg, werd hem noodlottig: daai'in trof men namelijk een groot aantal Belgische adressen aan. Het onderzoek werd voortgezet en al spoedig bleek, dat H. in verbinding stond met een groot aéfntal veesmok kelaars, van wie hij grote sommen geld ontving. H. bracht dit geld ille gaal over de Ned. grens en veehan- delaai-s vex*schaften er zich koeien voor op de veemarkt te Rotterdam en Dén Bosch, welk vee dan vervol gens naar België werd gesmokkeld. Intussen heeft de gemeente-politie te Weert in verband met deze smok- kelaffaire reeds meerdere arrestaties verricht. POSITIE' NED. SCHEPEN. ALBLASSERDIJK, 1 Juni van Coatzacoalcos te Vera Cruz. ARNE- DIJ, 2 Juni van Philadelphia te New York. ESSO AMSTERDAM, pass. 2 Juni Kaap'Henry. HEDEL, 2 Juni 40 mijl Oost Kaap Race. KELBERGEN, 3 Juni van Newport te Savona. NIEUW AMSTERDAM, 3 Juni van Curasao te New- York, vertrekt 5 Juni vandaar naar Rotterdam. PRINS ALEXANDER, 3 Jufii te Antwerpen. STAD ALKMAAR, wordt 5 Juni van Cuba te Rotterdam verwacht. VALE RIUS, 3 Juni van Bangkok naar Ba tavia. CORILLA (t), 31 Mei van Ma- dres naar Calcutta-Abadan. ORANJE Batavia-Amsterdam. pass. 2 Juni Kaap Guardafui. TOSARI, 1 Juni v. ^ombay naar Basra. ZOETERWOUDE (H. R.) Weer een kindje doodgereden Gistermiddag bij het van de school naar huis gaan, moest de kleine Christina van Vianen wonende te Leiderdorp bij de Bruggestraat de Rijksstraatweg oversteken, Zij .gaf geen acht op het drukkfr-verkeer en werd door een juist passerende auto van de heer H. te Utrecht aangereden en tegen de straat geworpen. Dr. Ree- ser die spoedig ter plaatse was ver leende eerste hulp, waarna het meisje in zorgelijke toestand naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd werd, waar het hedennacht is overleden. De politie, die in de nabijheid was, stelde een onderzoek in. Voor zover ons wex*d medegedeeld treft .de bestuur der geen schuld. Zweeds Elftal voor Amsterdam. Het Zweedse elftal voor de wed strijd tegen Nederland op 9 Juni a.s. te Amsterdam is als volg' samenge steld: Doel: Torsten Lindberg. Achter: Knüt Nordahl en Erik Nils- ■son. Midden: Sune Andersson, Borje Leander en Kjell Rosen. Voor: Henry Carlsson, Gunnar Gren, Gunnar Nordahl, Nils Lipdholm en Stellar Nilsson. Het Zweedse elftal komt in 'grote lijnen overeen met de verwachtingen dienaangaande. Op drie plaatsen zet te de keuzecommissie echter andere spelers dan voorspeld was Borje Leander werd als spil verkozen bo ven Bertil Nordahl. Rechtsbuiten werd niet Persson maar Henry Cark'- son en als linksbuiten nam men StcL lan Nilsson inplaats van Nystrom. De wedstrijd zal geleid worden door de Antwerpse scheidsrechter An- toine Jorssen. ENGELS VOETBALELFTAL VOOR DE OLYMPISCHE DAG. Verleden week hebben twee proef- elftallen te Glasgow tegen elkaar ge speeld, maar deze wedstrijd he«eft weinig gegevens verstrekt betreffen de de samenstelling van het feitelijke elftal, dat eveneens in een stadium van proefnemingen op 20 Juni in het Amsterdamse stadion zal spelen. Zaterdag aanstaande zal er opnieuw een proefwedstrijcï plaatsvinden cn wel te Manchester waar de trainer van het Engelse, amateurteam, Matt Busby, manager van de cupwinnaar Manchester United, zetelt. Volgens het oordeel van een insider zal de ploeg, die op 20 Juni te Amsterdam uitkomt, er als volgt uitzien: Carr (Engeland), doel, Neale (En geland) en Manning (Wales), achter; Hardistry, Paviour en Fright (afle Engeland) midden; en Donovan (Wa les), Kelleher (Noord-Ierland), Brown (Engeland), Rawlings (Engeland) en Joseph (Engeland) voor. Dit zou be tekenen, dat vijf spelers van het elf tal, dat met Pasen op het terrein van Dulwich Hamlet van Nederland B verloor, gehandhaafd zijn, namelijk •de hele middenlinie en de linkervleu gel. Na de wedstrijd in Amsterdam zullen 22 spelers gekozen worden om 'de oefeningen te Twyford in Berk shire op 14 Juli in te zetten. Dit wordt de eerste intensieve training onder Matt Busby, waarbij een aan tal profs eveneens van de partij zal zijn. Doe os. De Docos-aspiranten wor den er aan herinnerd, dat de training morgen Vrijdagavond niet plaats vindt in verband met het H. Hart- feest. FFCHTZAKFN HAAGSE RECHTBANK. Verduistering. De caféhouder J, K. S. uit Leiden heeft zich voor de Haagse rechtbank fe verantwoorden' gehad wegens verduistering van 154 hetgeen volgens verdachte in, dron kenschap zou zijn gebeurd. De Offi cier eiste tegen hem een jaar ge vangenisstraf. De rechtbank -heeft verdachte verooi'deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventiefr HAAGSE POLITIERECHTER. De goede daad. De stoker J. D. W. te Leiden had een goede daad willen doen voor een kennis, die in de kou en narigheid zat. De stoker beschikte over steenkolen, en omdat het Februari en koud was, had hjj een hoeveelheid -kolen laten weg halen. In vérband met deze diefstal geschiedenis had-hij zich nu,te ver antwoorden, en hij erkende, dat het fout was geweest. De Officier eiste 40,boete of 20 dagen hechtenis, en voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf niet drie jaar proef tijd De rechter veroordeelde daar toe. Herrie in huis. Er was herrie ontstaan over het feit dat iemtnd de woning wilde binnen komen, waai de machinebankwerker P. M. te Leiden zich bevond, en zelfs de po litie zou daar bezwaar tegen ge maakt hebben. Doch de Officier was 'van mening, dat de politie toch niet de mishandeling zal hebben goedge keurd, waaraan M. zich had schul dig gemaakt, en waarvoor de éis nu luidde 25.boete of 10 dagen hechtenis. De rechter legde die boete op. In verband met gerezen moeilijk heden en verkeerde voorstellingen omtrent de door devR.K. Sportcentra- Ie op te richten R.K. Voetbalclub in Leiden, meent ondergetekende er goed aan te doen ter voorkoming van nog meer misvers-tand te ver klaren, dat zijn vereniging de R.K. V.V. Docos geheel buiten deze zaak staat. v. SCHIE, voorzitter Docos. BRIDGE Bridgeclub „De Sleutels". De uitslag van de tweede wedstrijd Driehoeks-competitie Luidt als volgt: Rood: Team v. Tuyn wint van de teams v. d. Star en Thoplen. Team Thoolen wint van v. d. Star. Groen: Team Visser wint van team Smittenaar met 28 m.p.; team van Wingen wint van team Visser met 16 m.p.; team Smittenaar wint van team van Wingen met 9 m.p. Zwart: team v. Noort wint van de teams Leeuwin en Reekers; team Leeuwin wint van het team Reekers. Grijs: Team Beijer wint van team van Os; team Oudshoorn niet opge komen. Wit: Team de Haan wint van de teams Schouten en Sier; team Sier wint van het team Schouten. Promoverende teams zijn: Visser, v. Noort, Beijer en de Haan. Degra derende teams zijn: v? d. Star, Smit tenaar, Reekers, Oudshoorn en Schouten. Stand na twee wedstrijden: v. Tuyn 6, Thoolen 3. v. d. Star 4. v. Wingen 4, Visser 2, Leeuwin 2, v. Noort 8, Smittenaar 5. Beijer 3, Reekers 2, Oudshoorn *2. de Haan 4, v. Os 4, Schouten 2, Sier 2.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3