Meerburg speelt gelijk in bloedige wedstrijd Nacht- en oefenwedstrijden van „De Kaag" DOLLE DADEN MAANDAG 31 MEI 1948 0E LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 TOEN VIJF MINUTEN na de aan dende oogwonden en een derde strijd opgehouden hadden, hield ied de 85 minuten. Dat was geen voetba slechts 'één doel voor ogen hadden: dergeschikt moet zijn aan de wedstr het oog verloren, maar dat het sys van beide zijden ijverig werd toege waarde getolereerd kan worden. Arbiter kon stieren gevecht niet de baas Dit is een korte samenvatting van dc wedstrijd MeerburgZw. Blauw, die gistermiddag op het U.V.S.-ter- rein gespeeld werd. Nu zullen we onmiddellijk toegeven dat er voor beide partijen veel van afhing. Im mers voor Meerburg betekende een overwinning de- promotie naar de vierde ftlas en voor het Haagse Zw. Blauw waren beide punten nodig om niet naar de Haagse Voetbal Bond te degraderen. Het spel is dus ver klaarbaar, maar daarom nog niet te rechtvaardigen. En als er nu nog een behoorlijke scheidsrechter geweest was, dan zou het waarschijnlijk heel anders gelo pen zijn, hoewel hij dan de hele wedstrijd in flarden gefloten moest hebben, want de ene overtreding volgde de ander op in zo'n snel tem po, dat er van spel geen sprake meer geweest zou zijn. Nu werden veel overtredingen tot hevige er gernis van het talrijke publiek ongestraft voorbijgezien. Meerburg maakte haar grote fout i door het systeemloze spel, slecht af- geven, zonder te plaatsen. Zwart daarentegen speelde vooral in de eerste helft technisch veel beter, met aardige switches, dpch vergat daai'blj een belangrijk-ding, n.l. het schaduwen van de stopperspil Owel, die veel te veel vrij gelaten werd en daardoor de voorhoede aan het werk kon houden. De uitslag 33 tenslotte, zegt veel meer, dan men oppervlakkig zou vermoeden, n.l. niet alleen dat bei de ploegen tegen elkaar opwogen, maar ook dat de wedstrijd niet nvocht beslissen over een vierde klasserschap. Zulk spel immers hoort in de K.N.V.B. niet thuis! Over de wedstrijd kunnen we nu kort zijn. Meerburg trapt af tegen wind en na enkele aanvallen blijkt al spoedig dat Zwart Blauw tech nisch de meerdere is, ondanks dat Meerburg na 9 minuten de leiding neemt, doordat de Haagse keeper buiten strafschopgebied hands maakt waarvoor een strafschop toegekend wordt, door Owel feilloos genomen (10). Na een half uur maakt de Meerburg-keeper een' fout, als hij een rollende bal uit z'n handen laat glijden, waarop de Haagse rechts buiten toeloopt en de stand gelijk maakt (1—1). Tijdens een periode waarin het spel gelijk opgaat, njaakt de Zwart Blauw-keeper weer eens een blunder, wat voor de linksbin nen van Meerburg aanleiding is zijn club een voorsprong te geven (21) Direct daarop voorkomt de lat dat het 31 wordt. De Meerburg-vreug de is echter niet van lange duur, want de gasten drukken nu hun technische meerderheid" in een veld- overwicht uit en spoedig volgt uit een mooie aanval met een kopbal naar de rechtsbinnen, de gelijkma ker (22). Nog geen vijf minuten later loopt de Meerburg-keeper ver geefs uit en kan hij vissen (23). Meerburg speelt nu erg teruggetrok ken en de achterhoede doorziet het handige spelletje van de Haagse voorhoede niet, waardoor de defen sie steeds aan flarden gescheurd wordt. Gelukkig brengt de rust dan enige verademing. Na de hervatting blijkt Meerburg verse energie opgedaan te hebben, terwijl de Zwart Blauwen kennelijk uitgespeeld zijn. Owel staat nu mid- voor en brengt de vaart in de voor hoede. Reeds na vijf minuten is de stand weer gelijk (3—3). Hoe on sportief Zwart Blauw speelde, blijkt wel uit een willekeurig staaltje dat zij de Meerburg-keeper, die liggend de bal geklemd heeft, het leer uit zijn handen schoppen! Even later maakt Meerburg hands in het straf schopgebied, maar de toegekende penalty wordt niet benut. Ditzelfde had zich ook voor de rust aan de andere zijde voorgedaan, toen Owel zijn tweede strafschop door de kee per gehouden zag. Na een kwartier neemt de meer derheid van Meerburg af en gaat de strijd gelijk op, met Zwart Blauw soms iets sterker, echter zonder doelpunten. Het laatste kwartier is weer voor Meerburg. De Hagenaars zijn volkomen uitgespeeld en dan ken het aan hun keeper die na de rust veel beter was dat het geen- nederlaag geworden is. Ken- Sportief burgemeester Het zal niet alle dagen voorko men, dat een burgervader zijn zetel verlaat om een voetbalwed strijd te gaan spelen. Burgemees ter Vlam van Goor vond echter dezer dagen daartoe aanleiding. De gelegenheid was er dan ook naar, want Goor's burgervader kwam uit als midvoor in een wedstrijd van het Goorse ge meen tepersoneel tegen een elftal v^n het gemeentelijk gdsbedrijf. De baten van deze wedstrijd kwamen ten goede aan het thuis- frontwerk voor de jongens over zee. De Goorse burgerij zorgde, dat de opbrengst evenredig was aan het beleid van haar burge meester. vang reeds twee spelers met bloe met een snee boven de neus, de wed- ereen z'n hart vast voor de volgen- llen; dat waren twee ploegen, die de overwinning. Dat de uitslag on- ijd, werd heel "begrijpelijk uit teem „eerst de man en dan de bal" past, is iets wat onder geen voor- merkend voor de mentaliteit is wel, dat de Haagse rechtshalf niet meer kon zien, door het bloed in zijn ogen, en toch doorspeelde! Met 3—3 kwam het einde van een wedstrijd. En dat noemt men nu voetballen Door de gelijke uitslag, moet öp neutraal terrein een beslissingswed strijd gespeeld worden. S.J.C. Gisteren en Zaterdag zijn weer een tweetal voor SJC zeer be langrijke kampen beslist, beide mdt een succesvolle uitslag. Het le speel de voor de promotie tegen B.M.T. 3 en boekte hierbij een overwinning van 41, zodat onze reserves thans 6 punten hebben veroverd uit de 4 wedstrijden en zij er practisch van verzekerd kunnen zijn te zullen pro moveren. Een niet minder belangrijke strijd was de eindstrijd in de beker- competitie tussen Foreholte jun. A SJC jun. A., welke, dahk zij het goe de doorzettingsvermogen van hun aanvoerder, op sensationele wijze met 21' werd gewonnen. Door déze over winning komen onze junioren bij het drietal dat om de LVB-beker zal moeten strijden. FRANS OLYMPISCH TEAM TEGEN DE ZWALUWEN. De Franse Voetbalbond heeft aan het bestuur van de K.N.V.B. ver zocht het Olympisch Elftal voor de spelen te Londen een wedstrijd te laten spelen tegen de amateuristi sche pleeg van Frankrijk, welk team dit land op het Olympisch Voet- baltournooi zal vertegeriwoordigen. De ontmoeting zou plaats vinden op 14 Juli te Parijs, de Nationale Feest dag. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft, naar wij vernemen, de uitno diging in deze vorm niet aanvaard, maar het ligt wel in de bedoeling dat een Zwaluwenteam naór de Franse hoofdstad zal gaan, om op 14 Juli aan de olympische ploeg van Frankrijk partij te geven. ROEIEN. Laga wint jubileumbeker op Koninklijke' Njord door Die Leythe geklopt in Oude Twee Door een overwinning in de Oude Acht en de Ongestuurde Vier heeft de Delftse studenten roeivereniging Laga voor de tweede maal in succes sie meer seniornummers van de door de Kon. Nederlandse Zeil- en Roei vereniging op de Bosbaan bij Amster dam georganiseerde roeiwedstrijden gewonnen dan de andere deelnemen de verenigingen en behoudt zij dus ook voor 1948 de grote zilveren jubi leumbeker, die in 1 37 door R. J. Th. Mqurer als blijvende wisselprijs voor odeze wedstrijden werd uitgeloofd. De uitslagen luiden: Twee zonder stuurman: 1. Nautilus von 1378 (We nen) 7.45.2. de Laak 7.51.2, 3. Het Spaarne. Jonge Skif: 1. Spaarne 8.02.2, 2. Amstel, 3. Viking. Oude Skif: 1. Neumeier 7.51.8, 2. van der Meer 7.58.8, 3. ten Houten (allen Willem III). Oude Twee: 1. Die Leythe 8.18.7, 2. Njord. Dames Acht: 1. Nereus 3.37.4, 2. de Hoop 3.39.6, 3. Willem III. Jonge Vier: 1. Njord 7.21.—, 2. Die Leythe, 3. Laga. De Maas uitgeval len wegens gebroken dol en riem. Overnaadse Twee: 1. Njord 8.48.8 2. het Spaarne 8.57.4. Dames Vier: (voorlopig) 1000 me ter: 1. en 2. die Leythe 3.57.8 en de Hoop 4.02 (wordt overgeroeid). 3. Zaanland Z.V., 4. Viking, 5. Dordt- sche. Oude Acht: 1. Laga 6.31.8, 2. Nereus op taflengte, 3. Willem III op halve lengte. Jonge Twee: 1. de Hoop 8.15.—, 2. Aegir 8.21.3. die Leythe. Dames dubbel Vier: 1. Willem III 3.52.6, 2. Viking, 3. het Spaarne. Jonge Acht: 1. Nereus 6.32.4, 2. La- ga 6.35.8, 3. Triton, 4. Amstel. Lichte Vier: 1. Laga 7.37.2, 2. Spaar ne 7.44.—, 3. Njord, 4. Willem III, 5. Triton Stijlroeien dames Oude Vier: 1. Spaarne 105 pnt., 2. Corn Tromp 96 pnt. Veteranen Vier (1250 M.): 1. de Hunze 5.0.0. 2. de Hoop 5.8. Dames Skif: 1. Hunze (mevr. A. Groot-Öoomsma), 2. de Laak (mej. P. E. P. Jansen), 3. Die Leythe (mej. D. de Niet). WATERPOLO. ZIAN WINT WATERPOLODAG TE UTRECHT. Zaterdag en Zondag zijn de jaar lijkse U.Z.S.C. in de Kromme Rijn te Utrecht georganiseerde Waterpolo wedstrijden in het kader van de Utrechtse Waterpolodag gehouden. Ondanks de koude was er een massa deelname, waarbij het record van 1937 werd geëvenaard. ZIAN won het tournooi bij de heren door in de finale met 31 van HZ en PC te winnen. In de Afdeling 2 D won LZC met. 50 van Zwemlust, doch de wedstrijd tegen ZAR werd uitgesteld. Bij de dames werd de Robben uit Amersfoort winnares dobr in de fina le met 40 van de UZSC te zegevie ren. In de Afdeling 2 B werd Boskoop door de Waterlelie uitgeschakeld (0-5). JAARVERGADERING K.N.M.V. Direct na de opening der algemene jaarvergadering van de K.N.M.V., die in Utrecht is gehouden, ontspon zich een .langdurig debat over de orgaan- kwestie. Door de twee partijen was een rapport ingediend. Het slot was, dat de voorzitter, de heer L. Hunze, een motie van vertrouwen stelde, wel ke met 45 tegen 20 stemmen werd aangenomen. De agenda werd daarna vlot afgewerkt. Bij de bestuursver kiezingen werden de aftredende leden G. J. Bosch, Leiden en J. H. Sybran- dy, den Haag. herkozen. Alle voorstellen door de afdelingen ingediend en voorzien van een prae- advies van het dagelijks bestuur, wer den overeenkomstig deze adviezen aanvaard. WIELRENNEN Pronk is gistermiddag in het Olym pisch Stadion te Amsterdam weer.on bedreigd winnaar geworden van de wedstrijd met motorgangmaking. De ritten over 20 en 30 km won 'hij op zijn gemak. In de rit over 40 km lag hij tot de laatste 25 ronden aan de kop. Toen zette de Italiaan Frosio, die tot dat moment nog niets had la ten zien, een fikse spurt in en ver huisde van de zevende naar de tweede plaats. In de,laatste drie ron den zette hij opnieuw een aanval in en na twee ronden lang gelijk met Px-onk over de baan te zijn gegaan, veroverde de' Italiaan in de laatste ronde de eerste plaats die hij zich niet meer liet ontgaan. De revanche van de „ronde van Nederland'' tussen de Zaanstreek- ploeg bestaande uit van Beek, Evers, Vooren, en Bakker en de Luxembur gers Kirchen, Goldschmidt, Igel en Kemp werd een teleurstelling Dit was niet te verwonderen, want in tegenstelling tot de Zaanstrekers, die nog wel eens op de baan rijden, zijn de Luxemburgers zuivere wegren ners, die zich op het cement in het geheel niet thuis voelen. De uitslagen luiden: Sprint wedstrijd voor amateurs: 1. Hij zeidoorn, laatste 200 meter in 13 sec. 2. Contelaar op een kwartwiei 3. Van Gelder. Ploegachtervolging voor amateui's over maximum 4 km: l.Faanhof, Har mans, Blankenauw en Gerrit Voor- ting in 4 min 58 sec. 2. Hijzeldoorn, Scotman, Piet Peters en Kunst. Ploegen - omnium wedstrijd voor professionals: tijdrit met vliegende start over 590 meter 1. Zaanstreek 2 min. 22.8 sec. 2. Luxemburg 2 min. 25.4 sec. Ploegachtervolging over maximum 5 km: 1 Zaanstreekp'oeg in 6 min. 29.6 sec. 2. Luxemburg in 6 min. 47 sec. Klassement wedstrijd over 5 km, met 5 klassementen: 1 Zaanstreek- ploeg 39 pnt, 2. Luxemburg 11 pnt. Totaaluitslag omnium: 1. Zaanstreek 3 pnt. 2. Luxemburg 6 pnt. Wedstrijd met motorgangmaking over 3 ritten van 29, 30 en 40 km: 1. Pronk 4 p. 2. Frosio 9 p. 3 Bakker 10 p. 4. Level 11 p. 5 Matena 12 p. 6. Bijster 17 p. 7. Pellenaars 21 p. TAFELTENNIS. F. KLINKENBERG SLEUTELKAMPIOEN 1948. J. Gijbeis wint verliezersronde. Zaterdag 29 Mei j.l. vond in het clubgebouw van „de Sleutels", onder veel belangstelling, voor de derde maal het jaarlijkse bekertouivnooi plaats. Aan het tournooi werd deel genomen door 10 dames en 17 heren. Uit de negen poule's van elk drie spe lers (st^rs) kwanten negen winnaars, welke de strijd om de wisselbeker voortzetten en 18 verliezers, welke in de verliezersronde werden opgesteld. In de strijd om de beker veroverden de heren Burghouwt, Dickhoff, Huijing en Klinkenbex'gh een plaats in de halve finale. Na loting kwam Burghouwt met Dickhoff in een pou le. Burghouwt had vfreihig moeite met zijn tegenstander,en won zijn set in twee games. De partij HuijingKlin kenbergh, werd door laatstgenoemde speler met 20 gewonnen. Klokslag 11 uur begon de finale tussen Burg houwt en Klinkenbergh. Men koester de zeer hoge verwachtingen aangaan de deze finalestrijd. Doch helaas, wat werden de toeschouwers teleurgesteld in hun verwachtingen; zowel de eer ste als de tweede game vertoonden weinig of geen spanning. Klinken berg had heel weinig moeite met zijn tegenspeler en won de beslissing in twee games (218; 2119). F. Klinkenbergh behaalde hierme de in 1948 de derde officiële kam pioenstitel. Op de eerste plaats werd hij op 2e Paasdag kampioen van Ne derland 2e klasse* vervolgens ver wierf hij het kampioenschap van Leiden en Omgeving op 2 Mei j.l. en thans wist hij eveneens het Sleutelkampioenschop op zijn naam te brengen. Buiten deze officiële kampioenstitels behaalde hij nog diverse andere tournooi-kampioen- schappen. J. Burghouwt, die in 1947 de -kampioenstitel wist te behalen, moet zich dit jaar tevreden stellen met de 2de prijs. De verliezersronde bracht heel wat meer spanning te weeg. Zowel in de kwartfinale, halve- finale als finale stonden de wedstrij den, op enkele uitzonderingen na, op een zeer behooi'lijk 3e klasse niveau. Een bijzondere, vermelding verdient wel de partij tussen mej. B. Lingerak met de heer J. Gijbels. Najdrie games moest mej. Lingerak, ondanks haar zeer harde en zekere forehand-drives, de eer aan J. Gijbels laten (1921; 2220; 2022). Ook de partij v. d. PostVerhoogt was in alle opzichten enerverend. Beide spelers hadden zeer zwaar met wedstrijdzenuwen te kampen. De derde game won v. d. Post, na een stand van 1918 in zijn voordeel, met twee zeer effectvolle en uiterst scherp geplaatste service ballen. J. Gijbels had in de halve-fi- nale weinig moeite met H. Braakman. Braakman verloor zijn set door het gebrek aan wedstrijd7routine en een goede aanval. Met een intensieve training zal deze nog jeugdige speler het echter nog ver kunnen brengen. De eindstrijd tussen de heren v. d. Post en J. Gijbels bracht het gehele Sleutelpubliek in .extase. Ieder acht te een overwinning voor v. d. Post vrijwel verzekerd. De eerste game werd na enige moeite een 2118 overwinning voor van der Post. JDe 2e game liet zich, na een 123 voor sprong voor v. d. Post als de beslis sing aanzien. Wat er toen gebeurde had geen der toeschouwers verwacht. Gijbels zette alles op alles en vocht als een leeuw. Het werd muisstil in de zaal. Vooral technisch gaf Gijbels zeer goed spel te zien. Telkens wist hij zijn aanvalskansen keurig af te wachten. J. v. d. Post, niet op deze onverwachte opkomst van zijn tegen stander berekend, werd moreel geheel uit veld geslagen. J. Gijbels wist zo doende de stand van 312 op 1515 te brengen en won tenslotte met 21 18. Vol goede moed en vertrouwen begon Gijbels zijn beslissing tegen J. v.. d. Post. Na een 104 voorsprong wist J. Gijbels ook de uiteindelijke beslissing en overwinning voor zich op te eisen en behaalde met 2118 de eerste prijs in de verliezersronde. Zeer zeker heeft J. Gijbels deze bui tengewone prestatie weten te berei ken door zijn doorzettings- en con centratievermogen. J. v. d. Post be haalde de 2e prijs. Hedenavond van Zoelentraining. Eveneens gelegenheid voor meisjes boven de 17 jaar en jongens van alle leeftijden om zich als lid aan te mel den. (Uitsluitend R.K.). Onder de meest ongunstige weers omstandigheden werd de nachtwed strijd van Zaterdag op Zondag ver zeild en nu niet als verleden jaar door geen windje afgelast, maar door regen overvallen, waardoor de meeste klassen wegens verkeerd door de finish gaan moesten worden afgebeld. Zo kon in de klassen 12 m'2 klasse, Valkenklasse, Drakenklasse en Olympia-jollen klasse, geen uit slag vermeld worden. De uitslagen van de goed door de finish gaande schepen waren: Regenboogklasse: 1. C- J. v. d. Bas, 2. Duke, J. C. v. d. Velde, 3. De Steur, L. v. d. Steur. 16 M2 Eenheidsklasse: 1. Seahorse, W. Struys. Pampusklasse: 1. Windekind, J.'A. J. Niessen. Voetsjollenklasse: 1. Orzi, L. P. Herfst, 2. Vas-Y, J. W. Verhulst. Zondag 30 Mei werden de oefen wedstrijden van „de Kaag"' voortge zet met de laatste wedstrijden voor deze competitie met als eindresul taat de volgende uitslagen: 12 M2 klasse, ochtenduitslag: 1. Hanepoel, Mooy, 2. Saenden, W. G. Jungschlager, 3. Jassana, Th. J. Dietz. Middaguitslag: 1. Mooy, 2. W. G. Jungschlager, 3. Spitsmuis,- Mej. W. Boschma. Einduitslag: 1. Jac. Kraan, 180 p., 2. Mooy, 60 p., 3. Mej. W. Boschma 37 punten. Valkenklasse, öchtenduitslag: 1. Vier Winden, H. Snoeck, 2. Orkaan, J. Engelhard. 3. Piesewiet, T. Brinks. Middaguitslag: 1. Estrellita, J. J. v. Koolbergen, 2. Semper Idem, A. Schroder, 3. T. Brinks. Eindsuitslag: 1. H. Snoeck, 81 p„ 2. J. J. v. Koolbergen 62 p., 3. T. Brinks 62 punten. Regenboogklasse, Ochtenduitslag: 1. Home, Mej. N. M- Theunisse, 2. Duke, J. C. v. d. Velde, 3. Coppen- stock, J. H. C. Sieverts. Middaguitslag: 1. J. Cv. d. Vel de, 2. Mej. N. M. Theunissen, 3. Ne- lis, J. Huisman. Einduitslag: J. C. v. d. Velde, 67 p., 2. J. H. C. Sieverts 55 p., 3. Mej. N. M. Theunissen 47 punten. Drakenklasse, ochtenduitslag: '1. Kortenaer, H. Verduyn, 2. Vliegende Hollander, J. de Nerée tot Babberich 3. S.K., W. Klomp. Middaguitslag: 1. W. Klomp, 2. H. Verduyn, 3. J. de Nerée tot Babbe- rich. Einduitslag: 1. H. Verduyn 62 p., 2. J. de Nerée tot Babberich 47 pnt. Olympia-jollepklasse, ochtenduit slag: 1. Vagebond, Th. v. Helvert, 2. Mars, L. P. H. Gerhards, 3. Glipper, J. P. v. Eesteren. Middaguitslag: 1. Th. v. Helvert, 2. L. P. H. Gerhards, 3. Pinquin II, B. Markus. Einduitslag: 1. Th. v. Helvert 84 p. 2. B. Markus 64 p., 3. L. P. H. Ger hards 59 p., 4. A. Metelerkamp 54 p., 5. J. P v. Eesteren 46 p. 16 M2 Eenheidsklasse, ochtend wedstrijd: 1. Incalzando. C. H. v. d. Meer, 2- Gouwe Nimf III, J. van Bergen, 3. Kanebraaier, M. v. d. Meer. Middaguitslag: 1. C. H- v. d. Meer, 2. M. v. d. Meer, 3. J. v. Bergen. Einduitslag. 1 J. P. v. Dijk, 76 p., 2. C. H. v. d. Meer, 50 p., 3. J. van Bergen,'*49 p., 4. '"M. v. d. Meer 45 p., 5. A. v. Hemert, 37 punten. Pampusklasse zonder bij zeilen, ochtenduitslag: 1. Alk, A. Volkers Jr, 2. Braserr/ermeer, W. M. v. Stave ren. 3. Saturnus, H. Regeer. Middaguitslag: 1. Eider, B. Ouwer- kerk, 2. H. Regeer, 3. A. Volkers Jr. Einduitslag: A. Volkers Jr., 82 p.. 2. W. M. v. Staveren 62 p., 3. W. Couwenberg 53 punten. 12 Voetsjollen klasse A, ochtend uitslag: 1. Orzi, L. P. Herfst, 2. Whippert, B. Knape, 3. No. 377, On bekend. Middaguitslag: 1. Huppelaar II, B. P. Hageman, 2. v. Kinsbergen. F. v. Eek. 3. Reward, J. J. Doorschodt. Einduitslag: 1. L. P. Herfst 66 p., 2. B. P.' Hageman 5§ p., 3. F. v. Eek 50 punten. 12 Voetsjollen klasse B, Einduit slag: 1. W. v. Bergen 59 p-, 2. L. Slinkert. LAWNTENNIS. FRANSE KAMPIOENSCHAPPEN. De finale van het heren enkelspel van de Franse internationale kam pioenschappen is gewonnen door de Amerikaan F. Parker, die de Tsjech Drobny sloeg met 64, 75, 86. In de finale van het dames dubbel spel hebben mevr. Todd en mej. Hart (V.S.) met 6-*-4, 6—2 gewonnen van haar landgenoten mej. Fry en mej. Prentiss. In de eindstrijd van het dames en kelspel heeft mevr. Landry (Fr.) met 62 06 60 gewonnen van mej. Fry (V.S.). De finale van hot heren dubbel-, spel werd gewonnen door Bergelin (Zweden) cn Dronbny (Tsjecho Slo wakije), die het Australische paar Hopman en Sedgman versloegen met 8—6, 6—1, 12—10. De finale van het gemengd dub belspel tussen mevr. Pat Todd (VS) —Drobny (Tsjecho Slowakije) en mej Doris Hart (V.S.)Sedgman (Australië), werd door mevr. Todd en Drobny gewonnen met 6—3, 36, 6—3. De competitie. In de overgangsklasse West won de Leidse Stud. M.L.T.C. gisteren met 53 van Iwoo, terwijl de Leid se LÏC met dezelfde cijfers won van Leimonias VI. PAARDENSPORT. wedstrijden op duindigt. De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen en rennen te Duindigt zijn 1. Fanfare prijs afstand 2040 m. voor paarden van 4 jaar, welke nog geen 500.- hebben gewonnen. 1, Lord Quetteville (Roodenburg) tijd 3.12.4 km tijd 1.33.4, 2. Luccie Rohda (W. H. Geersen), 3. Lord Heny (J. de Vlieger). II. Fatimaprijs afstand 1940 m. voor paarden, V/elke nog geen 500.heb ben gewonnen. 1. Jackie Boy (F. A. Bosveld) tijd 3.04.8 km tijd 1.34.3, 2. Mary Axkit (In 't Veen), 3. Mac. Kin- ley (B. de Vries). III. Fleetwoodprijs afstand 1540 m. voor paarden welke 1700 doch nog geen 6000 hebben gewonnen. 1. Leo Axkit (J. van Leeuwen) tijd 2.20 km tijd 1.28.6; 2. John D (M. Vei'gay); 3. Lady Zora (J. Wagenaar). IV. Fedoraprijs afstand 204C m. voor paarden, welke 500 doch nog geen 1700 hebben gewonnen. 1. Main Axworthy (W.. H. Geersen) tijd 3.00 km tijd 1.29.1, 2. Kin'g Spencer (In 't Veen) tijd 3.01.6 km tijd 1.28.2, 3. Luxor (M. Vergay) tijd 3.01.7 km tijd 1.28.3. V. Favoritinprijs afstand 2140 m. internationaal voor paarden welke 6000 of meer hebben gewonnen. 1. Intrepid (J. van Leeuwen) tijd 3.10.7 km. tijd 1.27.5, 2. Excellentie Brewer (H. C. ten Hagen); 3. Gratie Hanover (A. R. Nottelman). VI. Beginnelingenprijs afstand 90C M. ren voor 2 jarige Nederl. paarden, die nog nimmer hebben gelopen. 1. Qualissa (J. v, Yperen) tijd ,1.00.2; 2. Fair Play (A. v. Dijk); 3. Espoir (Del- brassinne). VII. Het zilveren schild-prijs af stand 2600 M., ren voor paarden van 4 jaar en ouder, voor gentleman-ri ders 1. Majesto (J. M. A. Dekkers) tijd 3.03.2: 2. Orantor (H. G. Dekkers) 3. Fatima (A. M. C. Leod.), BILJARTEN Leidse Biljartbond. De einduit slagen in de diverse afd. zijn; le klasse cadre: 1. B. de Roo Sr., kampioen, 2. P. Oudshoorn. 2e klasse cadre 1. J. Petit, kam pioen, 2. A. Sira. le klasse libre: 1. T. Fasel, kam pioen, 2. B. de Roo Jr. 2e klasse libre: l. B. Keyzer, kam pioen, 2. J. Oudshoorn. 3e klasse: 1. L. Verhoeven, kam pioen, 2. N. Bakker. 4e klasse: 1. T. Hoek, kampioen, 2. W. Boucie. 5e klasse: D. Herreur, kampioen, 2. S- Groen. 6e klasse: J. J. v. d.' Kaay, kam pioen, 2. B. Kramers. 7e klasse: 1. J. Rijsbergen, kam pioen, 2. J. v. d. Waals. - 8e klasse: 1. I. Pardon, kampioen, 2. J. v. Beek Sport in het kort Een Zwaluwen-team heeft in Knocke met 32 gewonnen van een Vlaams voetbalelftal. Spanje won te Barcelona met 21 van Ierland in een ruw géspeel- de wedstrijd, waarbij verscheidene spelers gewond werden. Het Oostenrijkse elftal won te Istanboel met 19 van Turkije. De Olympische sabelequipe van België won gisteren te Amsterdam de scherm wedstrijd van de Ned. equipe met 1 treffer verschil. België won met 8 part met 60, geg. en 59 ontv. treffers. Morgen start de L.A.U.R.A.-tocht Vanmorgen kwamen de eerste deel nemers aan de Alphense Rijwiel Vierdaagse, die morgen gaat begin nen, reeds op het IJsclub terrein aan voor de aanmelding en in de loop van de dag zullen er nog velen volgen, zo dat Alphen vandaag al in het teken van de vierdaagse staat. De deelname, die zich eerst zeer groot liet aanzien, tussen zes en ze ven honderd, is uiteindelijk toch wat tegengevallen, wegens vacantiemoei- lijkheden van verschillende liefheb bers. Het definitieve aantal is nu 339 en als we bedenken dat de beroemde vierdaagse in Nijmegen de eerste keer met 70 deelnemers startte, dan is dit zeker een veel belovend begin. Voor zover men het van te voren kan bekijken, laat het zich aanzien dat het weer nu niet bepaald erg fraai zal zijn, hoewel het een vraag blijft, of de deelnemers een flinke zon op prijs zouden stellen. Het voornaam ste is echten dat er niet veel wind staat en wat dat betreft, laat het zich nogal gunstig aanzien. De eerste dag wordt de volgende route gereden: Alphen, Hazerswoude, Zoeterwoude, Leiden, Voorschoten, Wassenaar, Rijksdorp, Katwijk, Kat wijk aan Zee, Noordwijk, Lisse, Hille- gom, Nieuw Vennep, Burger veen, Aalsmeer, Kudelstaart, Leimuiden, Rijnsaterwoude, Roelofarendsveen, Woubrugge, Alphen. Het vertrek heeft morgen&chtend plaats in drie groepen, die om zeven uur te begin nen, telkens met een half uur tussen ruimte starten. Wie 12 uur na de start nog niet binnen is, wordt als uitge vallen beschouwd. Een reparatiewa gen zal achter de deelnemers aanrij den, om~eventuele ongelukjes te ver helpen. In Wassenaar en Noordwijk zullen o.a. stempelplaatsen ingericht zijn voor de controle, terwijl er bo vendien nog enkele onbekende stem pelplaatsen garanderen dat de hele route uitgereden zal worden. KORFBAL KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De uitslagen van gisteren zijn: DeetoWester kwartier 29; Naas Vitesse 55; VitesseNaas 33. Aan vele vaarten, menig gracht De L.R.B. reeds redding bracht! Leidse Reddingsbrigade Radio DINSDAG. HILVERSUM I, 301 M. 7.90 Nieuws. 7.30 Gr.platen. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.45 En gelse muziek. 9.15 Morgenwijding'. 9.45 Arbeidsvitaminen. 10.30 Korte gesprekken van vrouw tot vrouw. 10.50 Kleutertje luister. 11.00 Orgel concert. 11.45 Stemmingsbeelden. 12.00 Elsa Barther zang. W. Rettich piano. 12.33 Ons platteland. 13.00 Nieuws. 14.00 Met naald en schaar. 16.40 De schoolbel. 17,00 Dat kun jij ook. 17.45 Flitsen uit Oost-Indonesië. 18.00 Nieuws. 19.00 Hoe kunnen sui kerzieken worden geholpen? 19.15 Bodi Rapp mezzo-sopraan, Isja Rossi- can piano. 19.50 Rubriek van de we deropbouw. 20.00 Nieuws. 20.15 Bon te Dinsdagavondtrein. 21.30 Contact. 22.15 Buitenlands overzicht. 23.30 New London String Ensemble. 23.00 Nieuws. 23.15 Londen onder de lou pe. 24.00 Sluiting. HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws. 3.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag. 9.00 Lichtbaken. 9.35 Suite voor altviool en piano. 10.00 Wie komt er in mijn hokje? 10.15 Italië zingt. 10.30 Schoolradio. 11.00 Mu ziek houdt fit. 11.40 Zigeunei-muziek. ,12.03 Vaudeville-orkest. 13.00 Nieuws. 13.45 Uit het Boek der Boeken. 14.30 Onder ons. 15.00 Schoolradio. 15.30 Opgewekte klanken bij de arbeid. 16.00 De Zonnebloem. 17.00 Na school tijd. 17.15 Regimental Band of H.M. Grenadier Guards. 18.30 Strijkorkest. 19.00 Nieuws. 19.15 Weense speciali teiten. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewo ne man zegt er het zijne van. 20.12 Radio Philh.Orkest. 23.00 Nieuws". 24.00 Sluiting. 48. En in de stille nacht bevindt zich Ambrosius Truffel. Daar verschijnt een agent. Ambrosius heft zijn hand op. De agent vliegt, niet bedacht op zo'n harde klap, drie .me ter achteruit en komt te gen een paal tot staan.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6