Edo verspeelde laatste kans in Friesland Schoolvoetbalwedstrijden A. S. C. MAANDAG 24 MEI 1948 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 BW blijft in de running dank zij benauwde zege op Haarlem ÏN DE STRIJD om het landskampioenschap heeft Heerenveen in een sensationele wedstrijd Edo's kans op de hoogste titel om zeep ge bracht. Abe Lenstra had een knieblessure, welke hem danig parten speelde, maar ondanks deze handicap hebben de Friezen de zo belangrij ke twee punten in de wacht gesleept. In de tweede helfrheeft het niet aan spanning ontbroken. Was de stand een kwartier na de rust nog 20 voor Heerenveen, tien minuten later hadden de Haarlemmers reeds gelijk ge maakt. Het zag er toen naar uit, c}at in het laatste kwartier de spanning ten top zou stijgen, maar in een geweldig offensief wist Heerenveen vervolgens binnen vijf minuten driemaal de bal in het net te jagen, zo dat de overwinning gauw bezegeld was. B.V.V. bleef in de running door een benauwde overwinning op Haarlem en omdat de Bossenaren nog bezoek krijgen van Heerenveen hebben zij hun kans om zo te zeggen in eigen hand. Temeer daar de Friezen ook nog naar Deventer moeten, waar zij geen gemakkelijk tegenstander zul len vinden in Go-Ahead. De wedstrijd Go Ahead tegen P.S.V. eindig de in een kleine overwinning voor de Deventenaren. Het geheel was weinig bewonderenswaardig en men kan hier slechts spreken van een slappe vertoning. HeerenveenEdo 52. De noor delijke kampioenen waren na de af trap het meest aanvallend en vooral Ploegh leidde een aantal goede aan vallen in. Na 26 minuten plaatste midvoor Jonkman de bal hoog voor de doelmond, waar linksbuiten Hof- ma onhoudbaar langs Wille kopte (1—0). Na een fel tegenoffensief der Haarlemmers, waarbij midhalf de Jong eenmaal de bal uit de doelmond kopte, moest bij EDO Karpes zich door Bon laten vervangen. 6 min. voor de rust bracht Jonkman met een fraaie kopbal de stand op 20. Na dat Wille enkele minuten later een kogel van dezelfde speler tot hoek schop had wet dn te verwerken, blies de scheidsrechter het rustsignaal. EDO startte de tweede helft en thousiast en de blauw-witte achter hoede moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. 22 min. na de hervatting kopte Roodselaar de bal voor het doel en invaller Bon maakte er met een tweede kopstoot 21 van. Heerenveen antwoordde met een aantal snelle aanvallen, rechtsbuiten Molenaar miste twee fraaie kansen en een kogel van Ploegh werd fraai gestopt door van der Berg. Een minuut later stompte doelman Veenstra de bal na een hoekschop voor de voeten van mid half Schildwacht, die met een hoog schot de gelijkmaker scoorde (22). Plotseling kwam Heerenveen los. In enkele minuten scoorde Jonkman tweemaal en tien minuten voor het einde liet Abe Lenstra de bal tactisch lopen voor Hofma, die de startd op 52 bracht. B.V.V.—Haarlem 3—2. Haarlem stond het eerste kwartier onder zeer zware druk waarbij de stopperspil- linie van Tiggelen, Onkenhout en van Bakel de BW aanval echter door een perfect positiekiezen en in grijpen tot wanhoop bracht. 'Nu en dan schoot van Gooi naar voren om Smit in het middenveld een handje te helpen bij het opzetten van ra zend snelle tegenaanvallen. Roozen en Groeneveld vochten daarbij zwa re individuele' duels uit met Krijgh en v. d. Sluijs. BW bleef echter, dank zij haar binnenspelers Donhuij- zen en van Overbeek, gesteund door rechtshalf Remmers, het middenvld beheersen. In de 25e minuuti passeerde de bal Kokhuis, die weer heel wat werk verzette in fantastische duik- en zweefstijl, doch van Tiggelen redde nog op de doellijn. Met een verre trap kreeg Laan de bal voor de voe ten, joeg deze ineens over de gehele breedte naar de Winter. Even was BW het gezicht op de positie kwijt, Groeneveld liep vrij, kreeg een af gemeten voorzet en schoot onnoud- baar in 0—1. Van een inzinking in de BVV-verdediging maakte Smit gebruik om nummer 2 in de touwen te jagen, waarmee de rusr aanbrak. Na de hervatting trachtte Haarlem door overrompelende aanvallen een beslissing af te dwingen, doch al spoedig werden de kanthalfs Boeree cn van Gooi gedwongen zich in de verdediging terug te trekken. Niet het te korte shabïone-achtige aanvals- werk ■O'an de BW voorhoede leverde voor Haarlem het meest gevaar op. Daar wist men wel raad op, doch net war; n de verre hoge ballen, die tel kens weer van de BW middenlinie uit voor het Haarlemse doel neer daalde. Dan kwam de positie in ge vaar en* na 11 minuten onts'ond daar door de gelijkmaker. Van Beek ving toen een dier hoge ballen nog op de doellijn op, trok deze onmiddellijk roor, waarna de toestormende van Overbek Kokhuis passeerde (22. Haarlem kon er niet in slagen de bakens te verzetten. BW bleef zwa re druk uitoefenen en de enkele te genaanvallen hadden weinig meer te betekenen. Smit nam daar weinig deel meer aan. Tenslotte kwam de beslissing door een ongeluk van On kenhout die toestormde toen Kokhuis door V. d. Langenberg met een kop bal was gepasseerd, de bal nog wel STAND IN DE KAMPIOENS- OOMPETITIE. Heerenveen 8 6 1 1 13 2515 B. V. V. 8 5 1 2 11 14— 8 Go Ahead 8 4 1 3 9 17—18 E. D. O. 8 3 2 3 8 13—16 P. S. V. 9 2 1 6 5 14—20 Haarlem 9 2 0 7 4 15—21 PROMOTIE-DEGRADATIE Zuid IV (beslissing). Helmond 1 1 0 0 2 1—0 DESK 1 0 0 1 0 0—1 DOSKO 0 0 0 0 0 0—0 NOORD. Friesland 4 3 1 0 7 10—4 Zwartemeer 4 2 1 1 5 66 Veendam 4 0 0 4 0 39 uit de doelmond werkte doch daarbij door een niet volkomen lichaamsbe- heersing een arm had gebruikt. Of net opzettelijk gebeurde valt moeilijk uit te maken. Hoe het zij, scheids rechters Wevers gaf een strafschop die van Overbeek oerhard in "de tou wen joeg 32. Opgewonden door deze beslissing viel Haarlem in de resterende 7 mi nuten verwoed aan. Smit kogelde te gen de paal, Van Gooi schoot daarna in handen van Saris en BW door stond enige zeer opwindende momen ten. Go Ahead—P.S.V. 3—2. Go Ahead had reeds na 5 minuten suc ces. Toen Haes Jr., die de bal van v. Beest gekregen had, het leder naar Jan Kolkman plaatste, die op de linksbuitenplaats stond. Hij dreef even op en doelpuntte met een hard schot (10). Een zwak moment in de Go Ahead verdediging bracht de gelijkmaker. Mulders was doorgebroken en Koers werkte, in het nauw gedreven, de bal in eigen doel (11) De Deventer rechtsbuiten werd even later in het doelgebied gehaakt, van Marle kwam uit de achterhoede om de strafschop te nemen en wat hem nog nimmer gebeurd is: hij schoot de bal niet zuiver en Steiger stopte. Het was een deceptie voor de Deventernaren, die sterker waren, maar eindelijk kon A. Kolkman dan de meerderheid in een doelpunt uit drukken (21). Toen Haes de bal had ingekopt en de P.S.V.-verdedi- ging niet doeltreffende genoeg weg werkte. Na de rust heeft Go Ahead vrijwel doorlopend een meerderheid ge toond. Scheidsrechter v. d. Spek keurde in de tweede helft een doel punt van Go Ahead af, toen J. Kolk man de Eindhovense keeper met bal en al achter de lijn werkte. Na 25 minuten werkte A. Kolkman een vlotte Deventer-aanval doeltreffend af (31) en nadien kregen de De venternaren nog menige kans, maar Steiger bleek een hinderpaal van be lang. P.S.V. moest zijn heil in ove rigens niet ongevaarlijke uitvallen zoeken. Uit een daarvan ving doel man Brand de bal op, maar gehpel onnodig maakte hij free-kick tegen rechtsbuiten Bakers en v. Tuyl schoot uit de strafschop in (32). V.N.DROODENBURG 3—10. Roodenburg weer terug in de 3e klasse. In een sensationele wedstrijd heeft Roodenburg mede door de beslissin gen van de scheidsrechter en daar door een gedeprimeerd V.N.D. met zeer grote cijfers gewonnen. De wedstrijd begon voor de thuis club heel goed en ondanks een tech nisch overwicht van onze stadgeno ten werd het binnen een kwartier 20. Roodenburg zette de tanden op elkaar en door goede doelpunten van Van Dorp en v. d. Weyden was de stand spoedig gelijk 22. Met Roodenburg sterk in de aanval kwan? de rust met een 34 voorsprong. De tweede helft is feitelijk heel vlug verteld. V.N.D. is een forse ploeg, waartegen de scheidsrechter, volkomen in zijn recht, echter wel wat al te veel optrad en steeds voor Roodenburg vrije schoppen uitdeel de. V.N.D. raakte hierdoor geheel van de kook, gaf de strijd op en verloor daardoor met al te grote cijfers. Roodenburg verdiende echter de overwinning volkomen. Onze gelukwensen met de terug keer in de derde klasse! V. V. S. B.—ZWART BLAUW 2—0 Over alle linies was Zondagmiddag V.V.S.B. superieur en dat de score niet hoger is geworden is het gevolg, dat bij de stand 20 na de rust de V.V.S.B.-voorhoede de aanvallen niet serieus genoeg meer afwerkte, als mede dat zij een Zwart-Blauw-ke e- per tegenover zich vonden, die bij wijle fantastisch zijn heiligdom ver dedigde. De eerste phase van de strijd liet een pittig spelletje zien. Zwart Blauw bouwde aardige aan vallen op doch het spel van short passing was voor het doel zo door zichtig, dat er van werkelijk ge vaar geen sprake was." Talrijk waren de V.V.S.B.-aanvallen en de keeper der gasten kreeg handen vol werk. De strijd was zeer aantrekkelijk. Vooral het naar beide zijden ver deelde spel door de WSB-halflinie deed menige gevaarlijke situatie ont staan, doch vooralsnog konden geen doelpunten worden gescoord. Voor de rust was al te zien, dat V.V.S.B. met de winst zou gaan strijken. Het spel van V.V.S.B. was sneller, daar door legde zjj de Hagenaars het tem po op, waardoor zij veelal een secon de te laat bij de bal waren. Na de rust nam V.V.S.B. nog meer initiaitief in handen. Niet lang duur de het of het reeds lang verwachte doelpunt kwam. Na een corner kwam de bal uiteindelijk bij v. d. Togt die het leder resoluut inknalde (10). De druk op het Zw.-Blauw doel werd steeds heviger en 8 minuten later maakt Henk Marijnen na een mooie aanval met een verhard schot 20. De schoten welke de Zw. Blauw kee per daarna kreeg te keren waren niet om te tellen. Een keihard'schot van de Jong kon ternauwernood tot corner worden gestompt en een even hard schot van v ,d. Togt uit het doel worden gewerkt. Een enkele maal konden de gasten nadien ten aanval over gaan, doch de soliede halflinie was in eerste instantie het grote struikelblok waaruit meestal de bal meer naar voren werd gewerkt. Met ongewijzigde stand brak het einde aan en heeft V. V. S. B. op ondub- belzinige wijze gedemonstreerd nog wel te kunnen voetballen. Wcter. Boys. In een sportieve en kalme wedstrijd heeft Wet. Boys I met 31 over St. Bernardus I geze gevierd. Door een misverstand in de achterhoede ontstond het eerste en enige doelpunt van St. Bernardus. Kort voor het einde der eerste helft gaf G. Bouwmeester aan Kortekaas een opgelegde kans, die benut werd. (11). In de tweede helft gaven de Boys de toon aan. Onze linksbuiten van Es zorgde voor het tweede doel punt. Enige minuten daarna werd de bal uit een voorzet van Adema door Kortekaas ingaexihoten. DOSR 3—Wet. Boys 2 4—1; Wet. Boys a—Altior a 0—1; Wet. Boys b M.M.O. a 21; Warmunda 3—Wet. Boys 3 7—J. Lisse 1—L.D.W.S. 1, 4—2. Voor het tournooi om „De Leidse Sleu tels'' wist Lisse zich in de volgende ronde te plaatsen door na een zware wedstrijd tegen LDWS te zegevieren. De bezoekers namen al spoedig de leiding, waarna van Rooyen voor de gelijkmaker zorgde. Óp fortuinlijke wijze kwam Lisse aan een doelpunt, toen na een schot van Wassenaar 'het leder via een LDWS-back in het doel belandde. Ruststand 21. Het spel was in de tweede helft nog aantrek kelijker en met een goed doelpunt vergrootte Lisse door J. van Es haar voorsprong, maar de aanvallen der bezoekers werden eveneens met suc ces beloond. Bij een snelle Lisse-aan- val stormde v. Essen op het LDWS- doel af, hierbij werd een der Leidse achterspelers geblesseerd, zodat deze het veld moest verlaten. Hard zwoegde LDWS voor de gelijkmaker, maar het succes kwam juist van de andere kant, toen bij 'n hachelijk mo ment voor het Leidse doel het leder hard in eigen doel geschoten werd, zodat het eindsesultaat Lisse een 4 2 overwinning opleverde. ForeholteDe adspiranten waren Zaterdag op tournooi te Warmond aForeholte a werd een 21 zege voor. Warmunda, terwijl Warmunda bForeholte b de punten deelden 11. In de nederlaag-wedstrijden boekten Lenig en Snel 5 punten dus bleven juist 1 punt onder R.A.V.A.. De uitslagen: Foreholte 1Lenig en Snel 1, 15; Foreholte 2Lenig en Snel 2, 22; Foreholte 3Lenig en Snel 3, 1—3. Stompw. Boys. Het eerste elf tal speelde vriendschappelijk tegen D. W .O. I en won met 10. De adsp. moesten het loodje leggen tegen de dito's van D.W.O. met 30. Voor de competitie speelde 'het 3e elftal nog tegen A.Z.L. 4, resultaat 11. De Jun. ontvingen V.V.S.B. en wonnen met 10. Jammer was het, dat een van de V.V.S.B. junioren een been brak en per ziekenauto naar Leiden gebracht moest-' worden. TeylingenTer Lecde 31. De ze plaatselijke ontmoeting was ge organiseerd door de Oranje Vereni ging ter bate voor Oude van Dagen, om deze in Juni een prettige auto- en boottocht aan te bieden. Het aan tal bezoekers (600 personen) viel ons niet mee, te meer daar het bijna alle supporters waren, die in hoofd zaak voor deze plaatselijke ontmoe ting kwamen. De wedstrijd was zo als gewoonlijk in een plaatselijke ontmoeting, meer om te winnen, dan om het spel, hoewel eerlijk en fair v/erd gespeeld onder goede leiding van scheidsrechter Hoogduin. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn, daar het merendeels was: als de bal maar weg is. Zo was het dat de linksbuiten Nieuwenhuis van Ter Leede 'net eerste doelpunt maakte met een keurig onhoudbaar schot. Teylingen, dat technisch beter speel de, maakte spoedig gelijk (11), ter wijl enkele minuten daarna no. twee werd gescoord. Rust 21. Na de thee werd hard gewerkt door Ter Leede voor de gelijkmaker, doch de achter hoede van Teylingen wist haar doel schoon te houden. Kort voor het ein de maakte de Teylingen midvoor aan alle onzekerheid een einde door uit een mooie doorbraak een onhoud baar schot in te kogelen (31. Deze stand bleef gehandhaafd. Na afloop sprak de voorzitter van de O. V. woorden van dank aan beide elftal len voor hun medewerking en reikte aan de winnaar een medaille uit. TeylingenSpoorwegen 01. In een vriendschappelijke wedstrijd vond deze ontmoeting plaats op Sport hof, waar de spoormensen een magere 10 overwinning wisten te behalen. Beide elftallen wogen vrijwel tegen elkaar op, waarbij Teylingen wel het meest in de aanval was, doch de sterke achterhoede van de Spoorwe gen wist alle onheil te voorkomen, terwijl paal en lat driemaal te hulp kwamen. Daartegenover gelukte het de midvoor van de Spoorwegen kee per Leo te verschalken dooor ,een onhoudbaar schot. Teylingen, welke is begonnen met het stopperspil systeem, bracht er nog niet veel van terecht, maar alle begin is moeilijk en we geloven doch wel, dat hier iets te bereiken is, maar dan zullen toch de buitenspelers zeker wat vlugger moeten worden. ALPHEN—BRITSE MILITAIREN 4-3 Verrassend goed spel op het Alphenterrein De elftallen van Alphen en het Britse Militaire elftal uit Hoek van Holland, hebben Zaterdagavond op het Alphenterrein de talrijke toe schouwers een voetbalschotel voor gezet, zo rijk aan variatie en zo sma kelijk, dgt niet een der vele aanwe zigen onvoldaan huiswaarts gegaan zal zijn. Het vertoonde spel van bei de ploegen was snel, levendig en sprankelend, waarbij de ludhtkanon- nades van de Alphense aanvaUers, met Bahlmann als hoofdkannonnier, niet ontbraken. Over het verloop kunen wij kort zijn: Direct na de aftrap bleek, dat in het elftal der gasten enkele spe lers huisden, die heel wat voetbal kennis en techniek in hun mars had den. Britsemmer wist evenwelge steund door de achterhoede door prachtig ingrijpen zijn doel schoon te houden. Aan de ander kant beukte een kogel van Bahlmannen de staan der, terwijl enkele harde schoten over en naast gingen. Dan komt on der groot gejuich het eerste Alphen- doelpunt, als bij een afgeslagen aan val van Alphen de bal bij van Greu- ningen komt en deze speler met een welgericht schot scoort (1-0) De Al- phenaanval geleid door Bahlmann houdt even vast en als na goed sa menspel van deze gehele Jinie de bal uiteindelijk uit een pass van IJkema bij Bouthoorn terecht komt, schiet deze nummer twee in de touwen (2-0). Nu komen de Britten pas goed los en Alphen wordt in de ver dediging gedrongen. Het is de mid- uenvoor die kort achter elkander de stand op 2-2 gelijk brengt. Hoewel nog wel enkele schoten over en naast de doelen suisen wordt er in de eerste helft niet meer gescoord. In de tweede helft zien wij weer direct hetzelfdt spelbeeld. Vol va riatie en afwisseling worden de aan- vaLe'n aan beide kanten opgebouwd, De gasten weten dan uit een dezer de leiding te nemen 2-3. Dit is het teken voor de Alphenaren er nog een schepje op te doen er ontstaat een strijd op het middenterrein, van waaruit beide partijen telkens harde aanvalsstoten ondernemen op de bei de doelen. Vooral de beide vleugels van Alphen laten -aak keurige staa1- tjes van voetbal zien, waardoor dan meestal de bal voor het doel komt en Bahlmann weer klaar staat de kroon op 'het werk te zetten. Zo is het ook bij het derde doelpunt van Alphen, een mooie pass wordt door hem juist op tijd opgepikt, even richten en de bal vliegt onhoudbaar in de touwen (3-3). Kort daarop is het weer Bahlmann, die de Engelse achterhoede te vlug af is en hoog in het net suist de bal in de touwen (4-3). AJphen heeft opnieuw de lei ding. De Britten zetten thans alles op alles althans nog een gelijk spel te verkrijgen, tegen het einde raak ten zij evenwel kennelijk vermoeid waardoor Alphen de laatste ogen blikken nog weer sterker in de aan tal kon komen. „St. Bernardus" Een gebroken eerste elftal ging gisteren per fiets door de schone lage landen van Al kemade naar Weteringse Boys. Er waren 5 invallers, terwijl na 10 mi nuten van de wedstrijd Piet van Eg- mond nog uitviel. Ondanks dit alles wisten onze jongens .het tot de rust gelijk 11 te houden, dank zij de pracht staaltjes Van keepehkunst door van de Berg. Uiteindelijk werd toch verloren, na prettig gespeeld te hebben, met 31. Het tweede elf tal verloor van L.D.W.S. 5 met 31. S.J.Z. In de wedstrijd om de L.V.B.-beker behaalde S.J.Z. I te gen ZLC. I een mooie overwinning en wel met 31. De training van a.s. Dinsdag gaat niet door in verband met 'n uitvoering in het patronaat ten bate voor Kath. Thuisfront. A.V.V.Wassenaar. Gisteren is het voor A.V.V. geen prettige dag ge weest. Wassenaar was haar verreweg te slim af, want A.A.V. heeft geen enkel doelpunt kunnen maken. Nap kon niet uitkomen, wegens een de fect aan de enkel, en Schuyt was nog steeds buiten spel wegens twee ge broken vingers. Wassenaar gaf goed spel te zien en hoeWel het wel ta melijk lang duurde eer zij het eer ste doelpunt kon maken, wist Was senaar met de rust de stand te bren gen op 02. Beide doelpunten wa ren van de mid-voor Verwoert. Na de rust was het de links-buiten, die al heel g^pw de stand op 03 bracht. Toen kreeg Wassenaar een punt van A.V.V. cadeau, doordat van Rijswijk voor het verkeerde doel verkeerd kopte en de bal in Wasse naars net werkte. Stand 04. Daarna was het weer Verwoert die s<*)orde. Met 50 voor Wassenaar eindigde de strijd. V.V.O. Nadat een combinatie van I en II Donderdagavond in Rijp wete ring II onbetwist haar meerdere moest erkennen, is dit weer goed ge maakt door een 1—0 overwinning van V.V.O. I op M.M.O. I- De wed strijd droeg een fors karakter, maar werd voortreffelijk door de scheids rechter geleid. Het enige doelpunt werd voor de rust uit 'n corner ge scoord. Alphia Ook de tweede wedstrijd tegen Archipel n heeft een neder laag voor de A^hiareserves opgele verd. Dit keer werd het slechts 2-1 voor de Hagenaars. Zodat Archipel reeds in de res 3e klasse za1 uitkomen en DOSR II en de Alphianen zullen moeten uitmaken wie het volgend seizoen in de L.V.B. zal spelen. A.R.CHet eerste elftal van ARC heeft de thuiswedstrijd tegen de 4e klasser SIZO niet kunnen winnen. Het werd een 2-2 gelijk spel waar door de bezoekers dus verder be keren. Q. BoysR.C.H. Deze wedstrijd werd voor Q. Boys, wier gewoonte het is steeds als winnaar uit 't strijd perk te treden, een teleurstelling. In R.C.H. had Q.B., dat bleek al spoedig, zijn meerdere gevonden wat mede bleek uit de 14 uitslag. Na herhaal delijke aanvallen wist R.C.H. reeds in het eerste kwartier te scoren 01 wat na tien minuten nog verhoogd werd tot 02. Hierdoor was Q. Boys enigszins wakker geworden en hing onophoudelijk voor het doel van de gasten, echter zonder resultaat. Zag het er naar uit dat Q.B. beter in vorm was gekomen, na de thee door een fraai doelpunt van Verdoes, later bleek dit een vergissing. Door prach tig samenspel en ongelofelijk mooi kopwerk wisten de Haarlemmers iedere verdedigersaanval te onder scheppen en de voorhoede aan het werk te zetten. Door goed wegwerken en vooral door zuiver plaatsen, waar bij Q.B. nogal wat aan mankeerde, werden verschillende aanvallen pro-» ductief. Door twee onhoudbare scho ten kwam de stand op 14. Geluk kig voor Q.B. floot de scheidsrechter het einde van de wedstrijd op het juiste moment want de bal was al on derweg om weer in het net van R.C.H. te verdwijnen. De Q.B.-keeper en de linkshalf muntten uit door goed spel. Einde 14. U.V.S.—D.W.V. 1—2. Tot 7 min.- voor het einde had U.V.S. de leiding, doch W.W.V., die vooral in de 2e helft sterk in de aanval was, wist binnen 5 min. 2 doelpunten te maken. Een mooie wedstrijd is het niet geweest en vooral U.V.S. speelde stukken minder, dar. wij de laatste weken ge wend waren. Er lag een zekere mat heid over de ploeg, terwijl tie tegen partij door fel op de bal te zitten, de voorhoede geen kans gaf haar gewone spel te ontplooien. D.W.V. is een hard werkend elftal, zonder dat men onder de indruk kon komen over het ver Brand op het V.U.C.-tcrrein. He denmorgen tegen 8 uur werd de Haagse brandweer gealarmeerd voor een zware brand op het terrein van de Haagse voetbalclub V.U.C. aan de Schenkkade. De overdekte tribune stond in brand. Men vermoedt dat het wegwerpen van een sigarettenpeukje de oorzaak is. De overdekte tribune is over een lengte van 20 M. verbrand. Het vuur werd geblust met 3 stralen. toonde spel. Er werd weinig gecom bineerd, alleen door de bal hard naar voren te trappen werd de voorhoede, waarin enkele snelle spelers, de ge legenheid geboden de U.V.S.-veste te belagen. Over de wedstrijd zelf valt weinig te vertellen. De eerste helft kenmerkte zich tot wederzijdse aan vallen, waarbij diverse kansen wer den gemist. T. Kantebeen, de slechtste man in de voorhoede, kreeg een prachtkans, doch zijn schot ging naast, terwijl de Wolf even later na een soloren een te zacht schot loste. Na 20 min. een voorzet van Verhoog, die <ioor Ce Wolf na falen van de kee per werd ingeschoten. (10). U.V.S. speelde in deze periode technisch be ter, doch enkele opgelegde kansen werden hopeloos verknoeid. In de tweede helft* is D.W.V. direct in de aanval en U.V.S. moest alle zeilen bij zetten om onheil te voorkomen-. Door ver opdringen van de D.W.S.-achter- hoede ondernamen Sloos en de Wolf diverse solorennen, doch zij kwamen snelheid te kort, terwijl in laatste in stantie de keeper op zijn post bleek. Ook de Breyer moest meermalen han delend optreden, totdat hij 7 min. voor het einde een schot uit een vrije trap verkeerd beoordeelde (11). Even laaide het vuur in de U.V.S.- gelederen op, doch D.W.V. maakte aan alle onzekerheid een einde door 1 min. voor tijd het winnende doel punt te scoren. Voor een zeer groot aantal belang-' stellenden vonden Zaterdagmiddag op het ASC-veld de demi-finales en finales plaats van de schoolwedstrij- den, welke als a'tijd een bijzondere sfeer scheppen bij onze jeugd. Glunderende gezichten bij gewon nen wedstrijden en voetballeed bij de verliezers, vooral zoals het ging op deze middag! Weinig doelpunten en vele straf schoppen en juist dit laatste onder deel vormde feitelijk de clou van dit sporttournooi. De meeste wedstrijden eindigden in een gelijk spel en niet zodra Wonk het eindsignaal of men zag een run naar de „doelpalen1', die moesten uit maken hoe de bal op de witte stip liggend, wel tussen deze palen moest worden ingeschoten. Natuurlijk ook vaak met verbeten- gezichten, wanneer het schot naast of tegen de paal ging en een ware omhelzing als de keper had gezorgd voor een overwinning! De voortgezette wedstrijden had den voorts een spannend verloop en vooral bij .de finale Senioren, werd het door de aanwezige padvinders, gewapend met trommel-en bazuinen een ware heksenketel, zozelfs dat de tribune op haar grondvesten stond te schudden. De uitslagen waren: Lagere scholen (demi-finale) Mare- singelPotgieterslaan 0-0 (Mare- singel wint na strafschoppen) Ter- weewegVoorschoten 0-0 (Voorscho ten wint na strafschoppen). Junioren ULO Pietersk.str. IR.K. ULO I 0-0 (Pietersk.str. wint na straf schoppen); ULO Pietersk.str. II R.K. HBs I 0-3 Lagere scholen finale: MaresingelVoorschoten 1-1 Ma- resingel wint na strafschoppen. Door beter spel wist Voorschoten spoedig de leiding te nemen 0-1 en dachten wij ook na de rust aan een zekere overwinning. Plots trok de midvoor van de Maresingel er tussen uit en met een hoog schot werd de stand gelijk 1-1. Nog had Voorschoten kun nen winnen maar miste in de laatste minuut nog een strafschop. Bij het nemen van strafschoppen, bleek de Maresingel over betere schutters te beschikken. Junioren finale U.L.O. Pietersk. str. IR.K. H.B.S. I 0-1 Hier was de R.K. H.B.S. veel sterker, maar miste vaak de eenvou digste kansen, alhoewel de keper van de Pietersk.str. in prima vorm was en zijn club voor een grote nederlaag behoedde. In de tweede helft dan eindelijk een goed doelpunt 0-1 en alhoewel de R.K. H.B.S. veel sterker bleef, kwam in de stand geen verandering. Senioren finale. U.L.O. Pieterk.str. I—R.K. H.B.S. I 1-1 Pietersk.str. wint na strafschoppen en wint de beker Reeds bij de aanvang brachten ons de vele padvinders in een ware hel van lawaai en dachten wij bij de eerste goal van de R.K. H.B.S. aan een ineenstorting van de A.S.C.-tri- bune. Gelukkig bleef dit alles uit, voor al waar de U.L.O. geen gemakkelijke prooi bleek en vaak voor het doel van de H.B.S. kwam, dat wel eens wat al te hardhandig werd verdedigd Na de rust een herboren U.L.O. met als resultaat ve'e kansen maar geen doelpunten. Toch zat ook de R.K. H.B.S. niet stil. Echter fraai doelverdedigen van de ULO-keper, voorkwam ook hier de score te verhogen. Het onverwachte gebeurde echter en verdiend werd gelijk gemaakt 1-1. Daar ook de verlenging geen be slissing bracht, moesten ook hier strafschoppen beslissen. Volop sensatie, want niet minder dan 6 maal doelschieten bracht ein delijk de overwinning bij de U.L.O. Tot slot was het natuurlijk de heer S. Koopmans, die onder hartelijke bewoordingen de prijs uitreikte. SUCCESVOLLE DUALMEET VICTORIA—DE BATAVEN. Te Rotterdam werd gisteren een dualrr^jet gehouden tussen de dames- athletiekverenigingen Victoria en De Bataven. Dit was de eerste wedstrijd van de Bataven-damesploeg in K.N. A.U.-verband en laten wij het maar direct zeggen, deze ploeg heeft het er keurig -vanaf gebracht. Met slechts enkele punten verschil moest zij de overwinning weliswaar aan Victoria laten, maar als de Bataven-dames wat meer routine krijgen, zullen ze het binnen niet al te lange tijd ver kunnen brengen. Plony Veldhoven, een Bataven- meisje, verrichtte de beste prestatie van de dag door bij discuswerpen een afstand van 29,23 m. te bereiken. Dit zou een nieuw Leids record be tekend hebben, ware het niet, dat deze athlete nog tot de meisjes be hoort. De clubrecordlijst van De Bata ven onderging diverse veranderin gen. Het gebrek aan routine speelde vooral bij de estafettes parten. Daar door werden deze nummers verlo ren. Niettemin, deze wedstrijd heeft tal van hoopvolle perspectieven voor de toekomst opgeleverd. Dit zijn de uitslagen: 100 M.: 1. M. v. Loon (Vict.) 13,4; 2. K. Verhagen (Vict.) 13,8; 3. A. Gieske (Bat.) 14,—. Vèrspringen: 1. M. v. Loon (Vict.) 4,53 m.; 2. T. Wormeester (Vict.) 4.40 m.; 3. A. Veldhoven (Bat.) 4,34 m.; 4. A. Gieske (Bat.) 4.12 m. Hoogspringen: 1. T. Wormeester (Vict.) 1,35 m.; 2. A. v. d. Wijnen (Vict.) 1,30 m.; 3. L. Pollmann (Bat.) 1.20 m. Kogelstoten: 1. K. Verhagen (Vict.) 8,38 m.: 2. A. Gieske (Bat.) 8,29 m.; 3. T. Haring (Vict.) 7.88 m. Discuswerpen: 1. P. Veldhoven (Bat.) 29,23 m.; 2. T. Haring (Vict.) 27,18 m.; 3. A. Gieske (Bat.) 21,82 m.; 4. E. Heemskerk (Bat.) 19,16 m. 80 M.: 1. A. Wijnen (Vict.) 11,1; 2. A. Veldhoven (Bat.) 11,2; 3. L. Poll mann (Bat.) 11,4. 60 M.: 1. L. Brusche (Bat.) 9, 2. A. Glasen (Vict.); 3. L. v. d. Zwart (Vict) 11,2. Vèrspringen meisjes B: 1. T. v. d. Starre (Vict.) 4,73 m.; 2. Th. Brakel (Bat.) 4,37 m.; 3. M. Brunt (Bat,) 4,30; 4. G. Veldhoven (Bat.) 4,14. 4 x 800 M. estafette: 1. Victoria 44,2. Bataven 45,9. 4 x 100 m. estafette: 1. Victoria 55,2. Bataven 58, Puntentelling: Victoria 92 pnt., Ba taven 84 pnt. WANDELSPORTKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Traditiegetrouw komt in Leiden weer de N.W.B. avond-vierdaagse 1948 en is hier de technische orga nisatie opgedragen aan de Wandel sportkring „Leiden en omstreken". Iedereen kan aan deze avond-vier daagse deelnemen. Deze avond-vierdaagse vindt plaats op Woensdag 16, Donderdag 17, Vrij dag 18 en Zaterdag 19 Juni over af standen van 3 maal 15 KM en 1 maal 20 KM. Zij, die door bijzondere om standigheden niet in de gelegenheid zijn op Zaterdag deel te nemen, kun nen reeds op Dinsdag 15 Juni deze avond-vierdaagse beginnen. Op Dins dag wordt dan het 20 KM parcours van Zaterdag gewandeld. Deelgenomen kan worden door zo wel vrouwelijke als n^annelijke per sonen, minimum leeftijd 14 jaar. Er bestaat ook gelegenheid deel te nemen aan één of meerdere avond- tochten, echter bedraagt hiervoor de leeftijd 12 jaar. Inschrijvingen kunnen geschieden bij de secretaris der „W. K. L." A. v. Heusden, Billitonstraat 15a Leiden. N. Beckma, 5e Binnenvestgracht 18 èn K. Breuker, Hoge Rijndijk 62, al len te Leiden. De start vindt plaats 's avonds tus sen 6.30 en 7 uur en Zaterdag tus sen 2.30 en 3 uur vanaf café 't Raedt- huys, Nieuwe Rijn 19, Leiden.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6