Hubertus Uit de Rijnstreek Uit de Omgeving ZATERDAG 22 MEI 1948 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Trederika W., d. van M- Blij leven en Cl. Vreeken; Dina M. C-, d. van J. C. van Egmond ,en D. CL M. Krommenhoek; Egbert, z. van C. A. van der Pol en D. Mid deldorp; Jacoba H. M., d. van R. Drij ver en M. den Hertog; Teun C., z. van C. Vis en M. A. de Jeu; Jimmy, z. v. H. Koster en G. van den Boom; Cornelis G. H., z. v. C. Zijerveld en C. M. Lünneman; Anneke Maaike, d. van J. Wille en A. J. Collee; Frans, z. van G. van der Ham en M. de Wit; Geertruida Helena, d. van H. van der Velden en T. Mulder; Maria, d. van J. Blom en C. Kom; Adrianus G., z. van C, Lagendijk en J. P. Ra- demaker; Marion Yvonne, d. van A. A. H. T. John en F. N .Kat; Johan nes, z. v. W. N. van der Pol en J. P. Rietveld; WilheLmina A. M., d. van B. C. Romibouts en C. G. Sim- merman Huwelijksaangiften: .H. Th. Frénaij 28 jaar en II. C. van Berkum 30 aajr; A. Legerstee 30 jaar en A. Lover 21 jaar; M. de Leeuw 23 jaar en D. Oudshoorn 19 jaar; G. Lens 28 jaar en J. Wiegman 26 jaar; H. Koole 26 jaar en M. A. van Rijswijk 21 jaar. Huwelijken: P. de Boer 23 jaar en E. Bruné 18 jaar; C. van Kreuningen 19 jaar en J. M. Grobben 18 jaar; J. W. Redegeld 25 jaar en A. Blaauw 23 jaar; I. P. Keizer 34 jaar en A. J. van Winkel 27 jaar; J. Bruné Hoek, 28 jaar en S. C. van der Laken 28 jaar; P. J. Belt 34 jaar en Adr. J. Duiker 27 jaar. Overleden: Maria Mooren, eohtg. van K. de PJjk 66 jaar; Cornelis Koelewijn 62 jaar echtg. van H. H. Waarts; Johanna P. Huijzer, 68, jaar echtg. van J. J. Liedorp; Jan Brou wer 83 jaar wed. van C. M. Roos. BODEGRAVEN Geboren: Johanna Perpetua, d. van C- Soetebroek en J. v. d. Bulk; Johannes Marinus, z. van M. van Vliet en C. Vonk. Ondertrouwd: Jacob Verhoog, 23 j. en Aaltje v. Ravenswaay, 24 jaar; Jacobus Josephus v. Zoest, 31 j- en Maria Cornelia Kromwijk 24 jaar. Getrouwd: Ekke Kuitert, 23 j. en Niesje de Ruijter, 27 jaar. BOSKOOP Geboren: Johanna C., d. van C. Hoogerdij/k en G. van Veen; Rita M., d. van W. J. A. Hoogduijn en F. M. Vreeswijk; Willem, z. v". W. van den Arènd en M. Kalkman; Johanna M., d. v. J. L. Versluis en H. Molendijk; Hermina M. C., d. v. P. L. Binken en K. P. Hoogendoorn; Simon J., z. van J. Bl'jleven en J. Loef; Jakob S. R., z. van J. F. Bruins en C. Ros bergen; Helena M., d. v. W. J. Schou ten en J. Verlooij; M. C. W., doch ter van C. Droog en M. M. Stigter; Johanna M., d. van A. J. Binken en J. H. Redegeld.. Huwelijken: M. den Hertog, 30 j. en M. Misser 33 j.; D. Pellekooren 23 jaar en J. H. Sekeris 27 j. Huwelijksaangiften: J. Dodmand 26 j. en A. van Berlingen 20 jaar; A. van Barlingen 21 j. en J. C. Ploeg 19 jaar; G. Scholten 25 jaar en G. van Wijk 25 jaar; J. Keizer 42 ja3r en G. de Haas 46 jaar. Overleden. Jan Spek, 78 jaar. HAZERSWOUDE Geboren: Margaretha Johanna Maria d. van J. C. Bisschop en A. M. Straathof; Leendert Teunis z. van L. T. Baas en M. den Bosten; Adriana Klazina d. van D. Francken en J. L. van Prooijen; Neeltje d. van G. den Houdijker en N. Hijnemaij; Alfonsus Maria Theodorus z. van P. J. Verde- gaal en W. J. Boers; Francisca Maria Theodora Margaretha» d. van Th. L. van Zon en J. M. van Gerwen; Ma rinus Petrus z. van J. W. Lourier en J. van Vliet. Ondertrouwd: Marinus Kempen 35 j. en Johanna Maria van der Geest 31 j.; Willem Rijlaarsdam 31 j. en Aagje de Wit 28 j. Getrouwd: J. A. W. Kaptein en C. J. M. Smits: H. W. Kok en G. W. van Leeuwen; R. J. van der Zwaan en T. de Boer. ,LEIMUIDEN Gouden efchtpaar. Op Donderdag 27 Mei zal hft echtpaar Leendert Horstman en Suzanna Sehreur de dag herdenken, waarop het voor 50 jaar in het huwelijk is getreden. Na vele jaren met grote ijver gewerkt te hebben in hun winkel van galan terieën enz., geniet het gouden bruidspaar thans een rustige levens avond, waarbij hun nog een behoor lijke gezondheid ^gegeven is. EEN ROMAN VAN HET WOUD Paul Keiler 28) Het buurmeisje Elisabeth Ranke heeft een grote verandering onder gaan. Ze heeft plotseling al haar schuchterheid afgelegd en is een vrolijk ding geworden, dat zich op dirkt en 's Zondags uit-dansen gaat. De oorzaak van deze verandering is haar woede over het feit, dat Emil haar om Bianca heeft versmaad. Mij bevalt dat met die Elisabeth Ranke niet. Die plotselinge vrolijk heid en hang naar vermaak zijn niet natuurlijk niet gezond. Het is als lachen met een gezond hart. Maar wat mij nog veel minder bevalt is. dat die schilder Werner Lohmann Elisabeth Ranke het hof maakt. Wat wil die windbuil van dat mooie meisje? Hij zegt,- dat hij haar voor zijn kunst zoekt, dat hij haar wil schil deren. Ik vertrouw die vent niet; hij behoort zeker niet tot degenen, die hun kunst nooit misbruiken, haar nooit in dienst ste'len van hun harts tochten; ik reken hem veeleer tot die Gemeenteraad v Gisteravond vergaderde de Raad van Zoeterwoude. Afwezig met ken nisgeving, wethouder de Graaf en de heer van Vliet Na opening met ge-< bed worden de notulen gelezen, wfl- ke de heer Kraan aanleiding gaven tot een opmerking die een breedvoe rige bespreking uitlokte. Volgens de notulen zou de voorzit ter toegezegd hebben aan het R.K. schoolbestuur te verzoeken de ruïne voor de jongensschool Schenkeiweg op te ruimen. De voorzitter beaamt, dat de Raad niet bevoegd is dit aan het schoolbestuur op te leggen. De heer Kraan is het over de kwalifica tie van „ruïne niet eens. De heer v.. d. Ploeg, die aanleiding tot deze waar dering had gegeven? is het er nog niet over eens, dat de gemeente een ontsiering zou moeten toelaten. De voorz. zegt bij het maken van de op merking in de vorige vergadering, met de situatie niet bekend te zijn ge weest. Na de toestand gezien te heb ben, acht hij de opmerking overdre ven. De heer Kraan blijft volhouden, dat de voorzitter de geschreven „toezeg ging" niet gedaan heeft, doch integen deel de opmerking genegeerd had. Tenslotte worden de notulen onge wijzigd vastgesteld. Omtrent de cir culaire, waarin B. en W. opdracht krijgen streng toe te zien op zwarte bouw, deelt de voorzitter mede aan het Departement te zullen berichten, dat B. en W. steeds ten deze paraat zijn geweest en deze gedragslijn zul len blijven volgen. Dure huizen. Vari „Volkshuisvesting" is bericht ingekomen, dat de huurprijs voor de nieuwe huizen aan de Schenkelweg wordt bepaald -op 6.00 per week plus de kosten van de waterleiding en ook oververbruik, zulks in overeenstem ming van bouwkosten. De heer v. d. Ploeg houdt een plei dooi tegen deze hoge huurprijs. Bij de vaststelling van' de bouwplannen en exploitatiekosten is deze huurprijs niét genoemd en de gewone gang van zaken voor woningbouwverenigingen is, dat de huui-pr^js in overeenstem ming is met geldende huurprijzen. In dit verband vergelijkt spr. de huur prijs met die van de huizen Vrou- wenweg, die 4.zijn, terwijl de in- houdgrootte daar nog in het voor deel is. De voorz. zegt tenslotte toe, alles in het werk te zullen stellen om als nog een huurverlaging tot stand te brengen. Mededeling wordt gedaan van de beslissing van G. S. op het beroep in zake de voorwaarden van vergunning tot lozing van de riolering in de Zwet- polder. De septic-tank is niet voor geschreven, doch wel jaarlijks bag geren van de sloot volgens oordeel van het polderbestuur. Ook de jaar lijkse vergoeding van 150 is gehand haafd. De Raad besluit tot het aangaan van een kasgeldlening bij de pl. Boerenleenbank groot 10.785.— te gen 1 3/4 Naar aanleiding van het verzoek van de heer van der Ploeg hebben B. en W. enige informaties genomen. Voor een speelweide aan de Schen kelweg vroeg de heer v .d. Hoeven aanvankelijk 100.— 'küur per jaar, en na enige conferenties 50.—; het maken van e^i zandbak groot 5 x 13 meter kost 450.—. B. en W. konden geen aanleiding vinden met een voor- NOORDEN Opening van het nieuwe postkan toor. Op Vrijdag 28 Mei a.s. zal het gereed gekomen nieuwe post kantoor in gebruik worden genomen De officiële opening vindt p aats om 10 uur vjm. door de inspecteur van de P. T. T. uit Den Haag, waarbij diverse auoriteiten zullen tegery woordig zijn. Als een tweede bijzon derheid zij vermeld, dat het nieuwe postkantoor met het woonhuis de' eerste nieuwe gemeentewoning is, die betrokken^wordt. WOUBRUGGE Geboren: Simon Johannes z. van H. Weststeijn en G. Weststeijn; Carla Joline d. van D. H. C. van Bëijeren en E. E. C. Driever; Mat- theus Jacobus Antonius Joseph z. van C. P. van Zaal en E. A. M. Lie- verse. ZWAMMERDAM Geboren: Elonora, d. v. A. Th. de Loor te Haarlem en -N. Domburg. Ondertrouwd: Marie Binnendijk, 34 j. en Neeltje Brouwer de Koning 27 j. te Haastrecht. kunstenaars, die bij gelegenheid hun muzetot koppelaarster degraderen gelijk er van die lieden helaas maar.al te veel onder dichters, schil ders, componisten en toneelspelers rondlopen. De kunstenaar moet zijn kunst zuiver houden zoals een pries ter zijn kerk, de leeraar zijn school, anders zondigt ook hij tegen de „plichten van zijn staat Ik geloof niet, dat Lohmann Eli sabeth wil schilderen omdat hij in haar een goed model heeft gevonden Dikwijls schaam ik mij over deze achterdocht, aangezien ik er geen enkel bewijs voor heb. Dan zeg ik te gen me zelf: Pas op, ben jij ook al zo'n jammerlijke philister geworden die zich met andermans -zaken be moeit, ofschoon ze Rem geen snars aan gaan! Als Lohmann minderwaar dige dingen schildert en jij moet die toevallig critiseren, zeg hem dan je mening. Maar wat Lohmann in z'n particuliere leven uithaalt, gaat je niets aan, want je bent noch zijn rechter, zelfs niet eens zijn vriend. Laat dat geklets over aan de kleine luyden, wier liefste en bijkans enige geestelijke bezigheid juist dat klet sen is, en die de kleine sensaties no dig hebben omdat de grote ontroe ringen hpn ontbreken. Er zijn men sen, die zwaarmoedig worden, ja, die een geestelijke hongerdood zouden an Zoeterwoude stel te komen, doch wensen dë me ning van de Raad te horen. De heer v. d. Ploeg.meent, dat het plan een andere kant uit moet, om dat de speelweide te klein wordt. Hij v<4 een grotere aanleggen bij de Kor- tt^ Miening op het ongebruikte ge- crcelte van het sportveld. De voorz. vreest, dat ook andere wijken zullen komen om een speel veld o.a. Vrouwenweg en Leegerak. De heer Kraan stelt voor het veld van v. d. Hoeven aan de Schenkel- weg te gebruiken; alleen de heer Schenkel ondersteunt dit voorstel, zodat het niet in stemming komt. Met alg. st. wordt besloten een plan te maken aan de Korte Miening. De voorzitter van het burgerlijk armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur 'ver zoekt wijziging van het reglement, ten einde mogelijk te maken, dat de fungerende voorzitter voor een her benoeming in aanmerking kan ko men. Het praeadvies van-B. en W. luidt: „Door het B. A. werd op 17 April j.l. aan ons college een verzoek gericht, om te willen bevorderen, dat de voorzitter niet uit de raad be noemd behoef dete worden, zodat het mogelijk zou zijn, dat de thans fun gerende voorzitter voor een herbe noeming in aanmerking zou kunnen komen. Ons college heeft genoemd bestuur daarop geantwoord, dat wij geen vrijheid kunnen vinden een daartoe strekkend voorstel aan de Raad te doen, onder mededeling dat het o.i. 'n vereiste is dat de gemeente, die de volledige kosten van die tak van dienst moet financieren, medezeggen schap heeft en een verantwoordelijk heid meedraagt voor de handelingen voor die tak van dienst. Dit is alleen te bereiken wanneer een of meerdere leden van het subsidiërend orgaan i.e. de gemeenteraad, in het bestuur van dpe instelling zitting neryen en daarin een doorslaggevende functie bekleden. Thans doet het genoemd bestuur een beroep op uw raad. Met handhaving voor onze motieven stel len wij voor op dat verzoek afwijzend te beschikken". De heer Schenkel deelt mede, dat de katholieke fractie, met erkenning van de grote verdiensten voor de hui dige voorzitter, accoord gaat met het praeadvies en medezeggenschap ge wenst acht. De heer Kraan vraagt, waarom in 1946 reeds is afgeweken van de bepalingen en een herbenoe ming plaats had. Zijn de argumenten vervallen? De voorz. zegt, dat dë nood-gemeenteraad niet wilde ingrij pen en G.S. ontheffing heeft ge vraagd. De Raad functioneert nu weer normaal, zodat B. en W. de Raad niet het brevet van onbekwaamheid wil geven, overtüigd, dat uit deze 11 raadsleden wel een geschikte voor zitter voor B.A. kan gekozen worden. De heer Kraan: als er iemand is om te vervangen, accoord. Z.h.st. wordt het verzoek afgewezen. Op het verzoek van het schoolbe stuur H. Rijndijk wordt besloten gel den beschikbaar te stellen voor 2 se- mi permanente lokalen en tot beta ling van het honorarium van ^ie ar chitect van het schetsplan v5i een geheel nieuw schoolgebouw, waar voor nog geen vergunning wordt ge geven. Het verzoek van de sigarenwinke liers om de winkels langer open te mo gen stellen, heeft B. en W. aanleiding, gegeven tot een voorstel de winkels" van 1 April—?1 Oct. een uur langer open te sttellen. De heer Kraan wijst er op, dat dit 'n concurrentie betekent voor de andere winkels, die ook ta baksartikelen verkopen. De voorz." zegt, dat B. en W. de draagkracht van het voorstel niet gezien hebben. Er- wordt gesproken over langer open stellen van alle winkels, doch de heer Kraan, vernemende, dat het openstel len dan ook verplicht is, verklaarde zich daar tegen. Tenslotte wordt be sloten voor de verkoop van tabaks artikelen op Vrijdagavond de winkels tot 8 uur open te stellen en voor ver dere verlenging een nader adres van de winkelstand of middenstand te gemoet te zien. Het v%etpad langs de Hoge Rijndijk. Alvorens de rondvraag te beginnen, doet de vcorz. belangrijke medede lingen omtrent het voetpad Hoge Rijndijk. Vanaf Lavesbrug tot Leiden is nu 90 pet. van de eigenaren bCTeid tot afstaan van de grond, waardoor aan de bepaling van de Rijkswater staat is voldaan. Van Lavesbrug tot Groenendijk ligt een parallelweg, zo dat omtrent de eigenaren 'n dat ge deelte geen bezwaar gemaakt hoeft te worden. De voorzitter noemt de na- jf sterven als ze niets meer te kletsen hadden; waarom azen ze op het af val van andermans hartstochten, val len er gulzig op aan, om het weer uit te braken a's zy zich eraan heb ben volgeschranst. 'n Naargeestig, miserabel slag van mensen. Hubertus je zult toch niet. O, Hubertus, als je eerlijk tegen- qver jezelf bent, zul je moeten toe geven, dat je ijverzuchtig bent. Het* gaat hier voor jou niet om Elisabeth Ranke, het is Erica Isenloh, die deze Don Juan eveneens wil schilderen. Beide meisjes op één schilderij. Hij beschreef het aldus: op de achtergrond het kruis met de rode lamp. E'isa- beth, het dorpsmeisje, begeeft zich met enigszins gebogen hoofd en met het oliekannetje in de hand naar het kruis; Erica, als het moderne stads meisje, staart haar vanuit het half duister van de bomenlaan verwon derd en peinzend na. Het geheel heet Ontmoeting in het woud. Ik lAn niet loochenen, dat dit idee poëtisch en van een schone diepte is. Voor de schilder van de „Roes" in ieder geval van een verbluffende ernst. Het kan een goed schilderij worden, een, dat de fantasie van de besrtiouwer pakt en het hart ont roert. Wat wil je dan, Hubertus? Als er een nieuw goed kunstwerk is ont- men van eigenaren, die de plannen nog in de weg staan en zal nu trach ten het werk: zij het met onderbre king van die gedeelten tot stand te krijgen. De voorzitter roept de medewer king van de Raad in tot bescherming vair plantsoenen. Er is een heg ge sloopt, die nu voor rekening van de dader zal hersteld worden. Niet al leen de jeugd maar ook groten maken zich schuldig aan vandalisme. De heer van der Ploeg vestigt de aandacht op het zwemmen langs de wegen. Vooral in de Korte Miening, waar geen kleedgelegenheden zijn en veel kinderen lopen ds het ergerlijk. De voorzitter geeft een overzicht hoe de politie in alle opzichten paraat zal zijn alle verkeerde dingen te ke ren. 'Er zijn reeds vele processenver- baal gemaakt ook tegen kamperen enz. De heer van Leeuweil informeert naar de aanschaffing van een water tank ter voorziening van de. wijken waarin geen leiding ligt. Hierna slui ting met gebed. Emmabloemcollecte. De in de ze gemeente gehouden Em'mabloem- collecte ten bate van de .plaatselijke tuberculosebestrijding heeft 165.19 opgebracht. SPAANS-FRANS-ENGELS volgens beproefde snelle methode Kón. Erk PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TEL. 26558 HILLEGOM K.V.P. Deze hield gisteravond in „Flora" een grote propagandavergade- ring. De opkomst was vrij goed. De héér Th. S. J. Hooy, lid der Tweede Kamer hield een politieke beschou wing. LEIDSCHENDAM Boerenleenbank. Gisteravond hield de Boerenleenbank algemene vergadering. Na opening door de di recteur. de heer C. J. van Heiningen deëd deze mededeling dat thans ook de' melkgelden dagelijks op dt bank gestort kunnen worden. Dit brengt voordeel mede, omdat nu ook dadelijk rente gekweekt kan Worden. Een zelfde regeling zal ook binnenkort getroffen kunnen worden voor de tuinders via het veilingsbestuur. Ook deelde spr. mede dat de hypotheek rente is verlaagd van 4 pet. op 314 pet., doch dat de credietrente ver hoogd is van 1H op 1 3/4 pet. De re kening 1-947 sluitende op een bedrag van 2.121.930.88 en de balans uit komende op een bedrag van 1.588.885.76 werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. De di rect opvorderbare spaargelden be dragen 1.424.590.98 en de spaargel den met 1 jaar opzegging 57.733.39. Het effectenbezit bedraagt 122.145 de reserve is aangegroeid lot 45/137.83 en de debiteuren- bedra gen 13.600. Tot bestuursleden wer den herkozen de heren C. J. van Hei ningen en Th. W. van Veen en tot lid van de Raad van Toezicht werd ge kozen de lieer F. van Heiningen die de plaats zal innemen van de heer C. de Koning, die zich niet meer herkies baar stelde. Het bestuur zal de heer dè Koning schriftelijk dank zeggen vóór de gedurende 29 jaar verleende medewerking aan de belangen van de bank. De kassier de heer H. J. Mol gaf vervólgens een verduidelijking van alle mogelijkheden met de ge blokkeerde gelden. De heer van Beek vroeg hoe de post ad 5.442.98 voor salarissen en onkosten is samenge steld. De voorzitter deelde mede dat hierin al sinds 25 jaar een bedrag van 200 is opgenomen voor een douceur tje aan het bestuur en Raad van Toe- 1 zicht tezamen 13 personen. Var. dit bedrag wordt jaarlijks een uitgaans dag bekostigd. De vergadering viind dit bedrag voor een dergelijk doel wél abnormaal laag en besloot op voorstel van de heer Weerdenbiyg de uitgaanskas vast te stellen op 500. Besloten werd nog de winst ad 3.413.17 van het boekjaar aan de reserve toe te voegen, doch hiervan evenals verleden jaar 100 te schen ken aan de St. Elisabethvereniging en op voorstel van de heer L. Hen driks ook 100 uit te keren aar. het Wit-Gele Kruis. Tot slot werd de tra ditionele gratis verloting zonder nie ten gehouden voor diverse nuttige landbouwwerktuigen. Voortaan zul len de afwezige leden, die een gevol machtigde hebben aangewezen, niet meer aan deze verloting kunnen deel nemen. staan, heeft het hele Land daar winst bij. Maar... ik vertroüw ook zijn ernst a's artist niet. Als zijn hele ziel in -dit nieuwe werk opging kon hij toch niet op het krankzinnige idee zijn gekomen daarenboven waarach tig nog mij/i werkvrouw Sturz te schilderen. Hij heeft die potige werk ezel inderdaad voorgesteld, zich door hem te laten vereeuwigen. Natuurlijk heeft hij daarbij aan zijn roes-serie gedacht. Hij heeft met zijn vriende lij k-innemende stem gezegd, dat het hem zoveel plezier zou doen, de lie ve, goede vrouw Sturz eens „in haar huisjak'' te schilderen; en hij zou er wel voor zorgen, dat het gezellig zou worden. De goede juffrouw. Sturz dronk toch zeker wel eens graag een glaasjè; nu, dat kon ze bij hem heb ben. En bovendien kreeg ze nog twee mark per uur. Vrouw Sturz had hem eerst ilaten uitpraten, toen was ze losgebarsten. Ze begon plotseling te proesten van het lachen, met het ge volg, dat de schilder van onder tot boven bespeekseld werd' en wreve lig naar huis terugkeerde om zich te wassen en te verkleden. Ik heb vroüw Sturz een reprimande moeten geven wegens haar onwelvoégelyk gedrag; maar 's avonds heb ik haar een worst cadeau gedaan. Dat is zeker: het voorjaar is een slecht seizoen, voor deudzaamheid en Gemeenteraad. De raad komt a.s. Dinsdagavond weer in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.a. nog geen terrein beschik baar stellen voor de ver. „Kinder vreugd" onteigening van gronden aan de Achterweg weder in ge bruik neming van de voormalige o.l. school Prinses Julianaweg en het voteren van de nodige gelden om die school weer bruikbaar te maken verkoop o.l. school aan de West- vliet weg voorstel tot aankoop van een nieuwe vuilnisauto. Gevleugelde vrienden. De post duivenvereniging hield vanuit Vil voorde een wedvlucht over een af stand van 129 K.M. 278 duiven wer den losgelatey. De eerst aankomen de duif vloog 1072 meter per min. of ruim 64 K.M. per uur. De laatst aankomende duif maakte een snel heid van 945 meter per minuut of bijna 57 K.M. per uur. R.K. A.V.V. Het e§rste elftal speelt Zondag haar tweede nederlaag- wedstrijd tegen Wassenaar I, een club, waaraan A.V.V. haar handen vol zal hebben. Zondag j.l. werd ech ter gelijk gespeeld tegen het twee- de-klasse-elftal van VUC, zodat goe de moed bestaat dat A.V.V. het er goed af zal brengen. Ook de supporterclub Quo Vadis gaat weer voetballen. Dinsdag 25 Mei te 19 uur speelt een elftal tegen een „bakkers'Velftal en een tweede for matie tegen een „melkboeren"-elftal. A.V.V. a speelt Zondag om 12 uur te gen Blauw-Zwart. LISSE Geboren: Theodorus H. M., z. van H. Jonkman en G .Bakker; Eli sabeth M... d. van H: M. van der Meer en H. J. Oost veen; Maria W. E., d. van B, L. Kaptein en M. E. Wubbe; Albertje A., d. van R. Mak ken en A. A. van der Maazen; Cor- ne'is en Willem, zoons van W. Pas- schier en J. van Klaveren; Cathari- na M., d. vanH. A. Eijskoot en C. M. Huneker. Ondertrouwd: Pa,ulus de Wolf 27 jaar en N. H. Hulzebos, 26 jaar. Getrouwd: A. P. Baak en J. Kor- suize; J. L. van Nieuwkoop en M. Verdoes; H. de Blieok en J. Faas; C. Schuitemaker en S. Sterk; J. Baak en M. Paauw; G. den Hollander en C. Daudeij. NOORD WIJK Ziekentriduiim. Evenals vorige jaren zal wederom een zieken-tri- duum worden gehouden en wel op 15, 16 en 17 Juni a.s. Wy vertrou wen, dat alle ingezetenen zullen medewerken om dit loffelijke stre ven te doen slagen. Raadsvacature. Naar wij ver nemen heeft de heer H. W. v. d. Wilk bedankt als lid van de gemeen teraad. De heer v. d. Wilk vertegen woordigde de P. v. d. A. Als eerste opvolger staat J. v. d. Niet. Mocht deze zijn benoeming niet aannemen, dan treedt mevr. Mr. C. Ie Poole in zijn plaats. Schietvereniging. De wissel- medailles warden gewonnen door C. Tissing 99 p. Ie klasse, G. Waas dorp 96 p. 2e klasse, in de 3e klasse is geen beslissing gevallen. Schaken. Maandag wordt de jaarlijkse gongwedstrijd gehouden om het kampioenschap van Noord- wijk met een tempo van' 5 seconden. Titelhouder 1947 was de heer A. Leenheer; ook niet-leden kunnen aan deze wedstrijd deelnemen. Geboren: Marijke S., d. van J. L. Leeuwenburgh-Manceau, Jan L., z. van J. Boon-Kooistra, Nicolaas W., z. van W. N. v. d. Haak-Hoge- woning, Johanna P., d. van H. He geman-Diggelen; Martinus, z. van M. v. Sprang-Kaptein, Gerardus C., z. van G C. Timmers-Tjlburg, Fer dinand E., z. van A. F. Braun-van Ende; Allan Ch., z. van A. C. van Rijn-Riemvis; Johannes J. M., z. v. A. A. v. Haarlem-Lom^n, Robert S., z. van N. J. C. Lette-Heineken, Ja cobus J. A., z. van A. v. Ruiten-v. d. Drift, Willem M., z. 'van J." C. Vink-v. Rijn, Paulus T. M., z. van W. P. de Vreede-K^hschulte Brok- haus; Jacoba, d. van A. Duyndam- v. Duijn. Overleden: Cornelia P. v. Leeu wen, 40 j. geh. met H. C. Koeman; Johannes v. Sprang, 74 jaar. Getrouwd: H. J. v. d. Berg en E. Schroeder. Nam iedereen in 't zwemmen les, De L.R.B. ging op de flesl Leidse Reddingsbrigade bezadigheid. Men 2ie slechts naar onze goede vriend Balthassar. Hij loopt door ons wouddal als een ge- incorporeerde zelfverzekerdheid; hij is iemand, die alles aan kan:'zijn om geving zijn leven, zichzelf. Als zó iemand uit de band springt, is dat bijna even bedroevend als wanneer een eeuwen-oude varkensleren band plotseling uit z'n voegen schiet» Balthassar had de schilder aanvan kelijk verdacht "in verband met de meisjes uit de „Druiventros"; toen hij 'echter bemerkte, dat Lohmann's belangstelling naar Elisabeth Ranke en Erica Isenloh uitging, herademde hij vo'. mensenliefde en zéi: „Die Werner Lohmann is toch een fijne kerel." Toen brak het onheil over hem los. Timm mijn Timm begaf zich met trouwplannen naar de „Druiven tros". Timm is altijd een brutale vlegel geweest, maar zoiets had ik toch niet achter hem gezocht. Timm heeft4 op de meeste dagen twee uur „vrij-af". Er is bij ons niet zo veel te doen, dat ik reden heb mijn knecht te weigeren dagelijks twee uur zijn eigen "heer en meester te zijn. Balthassar nam mij deze kleine menslievendheid kwalijk. „U ondermijnt de goede zeden,'' zei hij berispend, „waar moet het heen als ieder, die hier in betrekking is, STOMP WIJK EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Heden zal onze parochie-Zoon C. J. v. Haastert uit handen van Mgr. Huibers in de Kathedrale Baseliek te Haarlem de H. Wijding ontvan gen. Hierdoor wordt een 33-jarige periode afgesloten, waarin uit onze parochie geen wereldgeestelijke voortkwam. Des avonds ongeveer 6.30 uur wordt de neomist verwacht aan de grens van de gemeente (Oosteinde) waar hij verwelkomd zal worden door Burgemeester Ban ning. Voorafgegaan door ruiters, gidsen, verkenners, K.J.M.V., L.T.J., Stompw. Boys, 3 praalwagens en andere verenigingen, wordt de neo mist onder de klanken van het fan fare-gezelschap „Juliana" door het dorp geleid. Zij, die met versierde fietsen aan de intocht willen deel nemen moeten zich uiterlijk 6.15 u. bij het beginpunt melden en de aan wijzingen van de commissie volgen. Om half acht wordt door de neomist een plechtig Lof gecelebreerd. De eerste plechtige H. Mis zal Zondag morgen 10 uur worden opgedragen. De parochianen worden in de ge legenheid gesteld de neomist per soonlijk te feliciteren en wel Zon dagmiddag om 2.30 uur tot 3-30 uur "in de Bewaarschool. VALKENBURG Raadslid. In plaats van de heer J. Schoneveld, die bedankte als lid van de raad, is thans aangewezen de heer Nic. Ouwersloot, A.R., die deze functie zal aanvaarden. WARMOND ZILVEREN PRIESTERFEEST PRAESES II. J. VAN DEURSEN Het zilveren priesterfeest van de hoogeerw. heer H. J. Deursen pre sident van het theologicum te War- mond^zal niet op de dag van het ju bileum 26 Mei doch op 1 Juni worden herdacht. De viering zal een intiem karakter dragen. Klokkeif luidenAls van avond de pas-gewijde sub-diakens in het Seminarie terugkeren, zullen zij verwelkomd worden met het gelui van de drie nieuwe klokken, die in het kapel-torentje de plaats innemen en de ro' gaan vervulen van de trits „Mgr. van Wij ckerslooth"-klokken welke door de Duitsers werden ge roofd. Ook het Philosophicum heeft pen nieuwe klok gekregen. WASSENAAR Geboren: Nicolaas Marianus z. van N. M. van Rooijen en J. Klein; Theodorus Arnoldus Adrianus Maria z. van M. E. Bierman en J. A. Vro lijk; Leonardus Johannes z. van L. Stekelenburg en A. W. Vriens; Arie Jacobus Anthonius z. van A. G. de Groot en A. P. H. van Straten; Wil lem Robert z. van L. v^n Luijpen en J. S. van der Horst; Louise Theodora d. van J. W. van Benten en C. J. van der Velden; Henricus Nicolaas Jo seph z. van W. C. J. Looijestijn en A. M. C. Vermi; Marianne d. van J. Jongeneel en D. Roelse; Willy Kla zina d. van A. Vlieland en T. van der Marei; Jacobus Albert Cornel is z. van C. van <Len Broeke en C. Klaui. Ondertrouwd: J. F. van tiler Lely en A. P. Paardekooper; C. J. Homan en A. G. Zwart; S. A. Rijsdijk en A. C. T. van der Lêly. Getrouwd: J. C. van aer Coorn en A. A. Stolwijk; J. H. van Haaster en A. P. van der Kroft; H. J. Hal en C. A. H. Mol; R. Klein en J. C. Noe; J. A. Uunk en J. Verdouw. Overleden: Tamera Arina Jonge- zoon 5 mnd. iedere dag 2 uur vrij moet hebben?" Ik antwoordde, dat dan de oude were'dbol waarschijnlijk ook verder nog wel heel vergenoegd om de zon zou blijven .tollen; dat we ons toch vooral niet moesten inbee'den, dat on ze aangelegenheden voor het heel al gewichtig waren. Het laat bijvoor beeld de lui op Mars of Sirius vol maakt onverschil'ig wie er hier op aarde „vry" heeft of niet. Balthassar bromde, dat, als wij el kaar niec meer begrepen, het maar het beste voor heni was,zich terug te trekken. En inderdaad trok hij zich gedurende een week terug. In tussen had ik Timm bij me laten ko men en hem over zijn bezoeken aan de „Druiventros" ter verantwoording geroepen. Ik zei hem, dat hy in zijn vTije tijd weliswaar kon gaan waar hij wil de, maar dat hij toch voorzichtig moest zijn; er was me verteld, dat hij een van de beide tweelingen uit de „Druiventros het hof maakte, en dat was toch niets voor hem. „Waarom, mijnheer, als ik my een vraag mag veroorloven, waarom is dat niets voor mij?" „Tja, luister eens, je weet toch wel dat ik het goed met je meen: zie je, de meisjes uit de „Druiventros" zul len toch iemand wi'len' hebben, die enig kapitaal bezit..."

Leidse Courant | 1948 | | pagina 8