DREEF CONSUMPTIETENT flWILLY" A. G. J. TERPSTRA Dr. S. HOOGERWERF Slaapkamers MODERNE TANDTECHNIEK WINKELJUFFROUW 23055 Etaleur Aank. Etaleur Abonneert U Sutöum Cwda" ZATERDAG 15 MEI 1958 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Bioscopen Trianon heeft als Pinksterprogram ma de Amerikaanse film „The Cow boy and the Lady", een nogal onbe nullige geschiedenis van een rijk meisje, de dochter van een naar het (welk?) presidentschap strevende rechter, die uit verveling gaat flirten met een cowboy. Zij meent het niet ernstig, maar de cowboy wel en na tuurlijk wordt „the Lady" dan ook se rieus verliefd. Zij trouwen hals over kop, hetgeen eveneens onvermij delijk tot moeilijkheden met papa aanleiding geeft. Totdat de toch wel edelaardige papa inziet, dat hij het geluk van zijn dochter niet mag op offeren aan zijn hobby om president te worden en alles is koek en ei. De rijkskeuringscommissie gaf dit geval vrij voor alle leeftijden; de katholieke filmkeuring wilde dit lichtzinnige ge flirt aan jeugdige ogen terecht ont houden en stelde de grens voor vol wassenen. Lido. Bud Abbott en Lou Costel- lo dragen de onzin met zoveel over tuiging voor, dat zij niet alleen zich zelf vermaken, maar ook de toeschou wers. Als bedienden van een benzine pomp komen zij terecht in de auto van een gangster, die hen erfgenaam van een groot vermogen maakt. Voor zij dit in handen krijgen, moeten zij slag leveren tegen een stelletje mis dadigers, die er spook-allures op na houden. Wie de geestigheden van de ze komieken kan appreciëren, niet bang is voor spoken en andere grieze ligheden kan verdragen, kan aan „Het Spookhuis" zijn hart ophalen. Voor 14 jaar en ouder. Casino. „De klokkenluider van de Notre Dame", die al eens eerder in Leiden werd vertoond, draait deze week in het Casinotheater. Het is een zeer onderhoudende film, die zich afspeelt in de overgangstijd van Middeleeuwen naar Nieuwe. Ge schiedenis en geconcentreerd is rond de vermaarde Franse kathedraal. De ontwikkelingsgang, die de mensheid in deze periode van de geschiedenis doormaakte, is hier en daar aardig aangegeven, maar als geheel draagt deze film toch geen zuiver historisch karakter. Het zwaartepunt ligt op de belevenissen van een jonge (en van zelfsprekend knappe) zigeunerin, die clandestien Parijs weet binnen te dringen, om op te komen voor de rechten van haar rasgenoten, maar na verschillende intriges tot de strop wordt veroordeeld wegens een moord, welke zij niet gepleegd heeft. De mis maakte klokkenluider van de Notre Dame redt haar echter op het laat ste nippertje en brengt haar in vei ligheid in de toren van de kathedraal. Er zijn in dit verhaal zoveel verwik kelingen, dat het onmogelijk is hiervan een enigszins waarheidsge trouwe weergave te geven. Degenen, die echter van een spannende en in sommige passages griezelige film hou den, kunnen hun hart ophalen. Voorts maken talrijke fraaie opnamen van de Notre Dame het zien van deze film ten volle waard. Boven veertien jaar. Luxor. De sprookjes uit „Dui zend en Een Nacht" mogen vrij be kend heten, maar een verhaal kan niet zo levendig zijn of het wordt door de film overtroffen. Dat is ook het geval met „Aladdin in Bagdad", een Columbiafilm, opgenomen vol gens het nieuwste kleurenprocedé. In derdaad zijn de kleuren in deze film verbluffend goed, vooral waar het be treft de buiten-opnamen met massa regie. We noemen b.v. de bonte kleu renmengeling op de markt te Bag dad, de ruiterstoet, enz. En daarbij gevoegd de pompeuse praal aan het hof van de Sultan en de Oosterse sfeer, waarin het geheel vervat is, dan krijgt men een film te zien, die een van de fraaiste is uit de laatste tijd. Het verhaal zelf. Aladdin, een jong zanger raakt verliefd op de dochter van de Sultan, die volgens Oosters gebruik echter ongenaakbaar is. Niet temin verschaft hij zich op heel ori ginele wijze toegang tot haar draag koets, maar de straf blijft niet uit. Na tuurlijk weet hij te ontvluchten en hij komt terecht bij een tovenaar, die hem op het spoor brengt van de won derlamp, die hem de poorten tot al zijn dromen en illusies ontsluit. Eve lyn Keyes, Cornel Wilde en Phil Sil vers spelen de hoofdrollen op voor treffelijke wijze. Rcx voert ons deze week „South of the Border', dat is „ten Zuiden van de grens". Die grens is de grens tussen de Verenigde Staten en Mexi co en over die grens worden wel eens gezellige revoluties uitgebroeid. In Mexico vindt men een revolutie een verzetje, maar soms kan je met een liedje ook een revolutie bezwaren. Zo gaat dat in „South of the Border". GEOPEND: NOORDERSTRAND - KATWIJK AAN ZEE VERHUUR VAN TENTEN EN STOELEN - OPBERGEN VAN TENTEN EN STOELEN. Beleefd aanbevelend, WILLY DE LANGE, Zuidstraat 97 65-JARIG ZAKENJUBILEUM A.s. Dinsdag zal het 65 jaar gele den zijn, dat de zaak in muziek en muziekinstrumenten van de fa. Grii1- denmond, Haarlemmerstraat 66 werd opgericht. Het diamanten feest werd begrijpelijkerwijs niet gevierd, doch dit lustrum wil men niet onopge merkt laten voorbijgaan. Op de 18e Mei 1883 begon de heer P. Guldenmond deze zaak in het per ceel Haarlemmerstraat 68. Na tien jaar werd de winkel, toen heel be scheiden van opzet, verplaatst naar het daarnaast gelegen pand, bestaan de uit twee kleine huisjes, welke tot één zaak werden omgebouwd. In de eerste jaren werden verhandeld vio len, mandohnes, guitaren, harmoni ca's, cithers, fluiten en mondorgels. Wat een bescheiden verhouding tot de moderne muziekhandel van te genwoordig, waar allerlei instrumen ten, soms zelfs de raarste, graag ge wilde artikelen zijn. De tegenwoordige firmant, de heer J. C. Guldemond, kwam van school bij zijn vader in de zaak en door zijn interesse in het vak leerde hij er spoedig de geheimen van. Zijn vak opleiding tot vioolbouwer ontving hij in Groningen en op 18-jarige leeftijd werd hij in de zaak opgeno men. Sinds 1930 drijft hij de zaak al leen en met succes, want een mu ziekinstrument is een artikel van vertrouwen en goede vakkennis is daarbij onmisbaar. Wat dat bete kent ziet men reeds in de geoutil leerde werkplaats, die bij de zaak aanwezig is. Een accordeonstemmer is aan de zaak verbonden, balgen hiervoor worden in eigen werkplaats vervaardigd, aangezien deze nog niet geimporteerd worden, Ponsmachines voor registers, schuiven, enz. wijzen er op, dat men een instrument be- horlijk kan behandelen. Wij twijfelen er niet aan, of het zal de heer Guldemond en zijn echt genote, die mede zulk een groot aan deel in de zaak heeft, Dinsdag niet aan belangstelling ontbreken. St. Leonardus Parochie. Aan de leden van de Dames-Congrega tie H. Familie wordt bekend ge maakt, dat de retraite van 22—25 Juni niet door gaat. De leden kun nen zich nu opgeven voor 8 tot 11 Juni aan mevr. v. d. Weijden, Const. Huygenslaan 95 en bij mej. Com- pier, Lage Morsweg 9 en mej. A. van Heiningen. Haagweg 59. Niet- leden kunnen zich ook opgeven. Ver goeding 8.50. R.K. E.H.B.O. Peeke Donders, afd. Leiden. Wij maken de leden er op attent dat de cursusavond is vastgesteld op Woensdag 19 Mei, aanvang 8 uur. Wij dringen er bij de leden op aan deze bijeenkomst niet alleen trouw te bezoeken maar tevens de kennis te vergroten om zodoende voorbereid te zijn op het a.s. examen, hetwelk in Juni afge nomen zal worden. Het bestuur re kent op U. De Secretaris. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 8 uur waargenomen door de doktoren P. van Es, Kortmann, Lahr en Teeu- wen. Op Maandag 2e Pinksterdag, wordt van des morgens 8 uur tot Dinsdag morgen 8 uur waargenomen door de doktoren v. Bockel, De Graaf, Kors, Postel en Veldhuizen. Dienst der Apotheken. De avond nacht- en Zondagsdiens der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 15 Mei 13 uur tot Maandag 17 Mei 8 uur waargenomen door de Apo theek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de Doeza Apotheek, Doeza- straat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8, Telefoon ,26274; De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken, te Leiden, wordt van Maandag 17 Mei 8 uur tot Zaterdag 22 Mei 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en de Apotheek „Tot Hulp der Menschiheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgei.t door de Oegstgees- ter Apotheek. Wilhelminapark no. 8, Telefoon 26274. K. L.-DAGKALENDER. Correspondentie adres iSecreta- riaat Ver. Katholiek Leiden, Jan Lievensstraat 2. Leiden, teil. 22761. 2e Pinksterdag; R. K. Handels reizigersver. „St. Christoffel", If. 15 uur Gezongen H. Mis (Algem. H. Communie) in de St. Leonarduskerk a. d. Haagweg, hierna gemeenschap pelijk ontbijt in de „Harmonie" Ba'ee- straat. Spr. de heer J. F. Bijsterveld, Hoofdbestuurder „St. Antonius". Woensdag, 19 Mei: 20.00 uur Rec toraat Zoeterwoudse Singel 33, Ned. Kath. Jongerenbeweging „Stads raad", Leiden. Maandelijkse verga dering. Donderdag, 20 Mei; 20.00 uur St. Antonius Clubhuis, Mare, Zomer-le- denvergadering K. A. B., afd. Lei den. BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida Ferdinanda Maria d. v. P. J. v. Zijp en C. F. M. Diemei; Reinier z. v. H. v. d. Vegte en C. E. M. Brocaar; Grietje Maria Johanna d. v. S. v. d. Velde en J. S. H. v. Kampen Cornelia Jacoba d. v. N. Moenen en F. Siroschtan; Gerdina Francisca d- v. J. Pouw en J. Fiele- mon; Johannes Cornelis Gerardus z. v. G. A. Stolwijk en H. A. Koeleman. KATWIJK AAN DEN RIJN Wit-Gele Kruis. Een jaarver gadering met extra belangstelling was die van het Wit-Gele Kruis, gis teravond gehouden in het Parochie huis. Behalve de gebruikelijke agen da-punten als jaarverslagen van secretaris en penningmeester, welke beide getuigden van een opgewekt verenigingsleven, een bestuursver kiezing waarbij de aftredende pen- ningm. en 2de secretaris werd her kozen, was er een pittige toespraak ter gelegenheird van het 12 )A-jarig jubileum van Zuster Theodota als wijkverpleegster. Van de gelegen heid om de Zuster te complimente ren werd door alle aanwezigen op hartelijke wijze gebruik gemaakt. Voor de muzikale omlijsting dezer feestelijke avond zorgde „Maris Stella", terwijl alle aanwezigen in de gelegenheid gesteld werden hun dank uit te zingen in een speciaal- feestlied ter gelegenheid van dit jubileum. LEIDSCHENDAM Op l'Cferdaad. De slager S. aan de Leiusekade was „toevallig" met zwart-slachten bezig ,toen de poli tie poolshoogte kwam nemen. Na een onderzoek werd de s.agcr en ook het zwarte vlees meegenomen. Hierna is ook nog de hand gelegd op de vee- hanedalar K. Hiermede is echter de zaak nog niet uit, want de politie is door dit geval op het spoor geko men van nog meer zwarte gevallen, "ce nu verder v. orden uitge werkt. Leidschendam-Voorburg. Uit R. K.A.V.V.-Wilhelmus-Tonegida Voorburg is een elftal gevormd, dat (uitgereikt aan de heren Arie Palfng, op 25 dezer een wedstrijd zal spe- - - len tegen het districts-politie-elftai. Op a.s. Woensdag te 18.45 uur zal eerst een oefenwedstrijd gespeeld worden tegen een sterke combinatie uit ADO. Voor dit Leidschendams- Voorburgs elftal zijn aangewezen doel P. v. d. Ham (Wilhelmus) ach ter G. Schuyt (A.V.V.) J. Jansen ,Tonegido); midden J. Willemse (A V.V.), B. Barnhoorn (Wilhelmus), J. Vuurman A.V.V.B. J. Hooymans (Wilhelrpus), J. Hakkaart (A.V.V.), J. Nap (A.V.V.), Fr. Hakkaart (A. V.V.), R. van Zandwijk (Voor burg). - Geboren: Jacoba Petronella Ma ria d. van L. C. v. d. Nouweland en J. M. Elderhorst; Johannes Richar- dus z. van C. van Santen en A. M. van der Salm; Catharina Jacoba Ma ria d. van Th. N. Janson en P. A. Leliveld; Arnoldus Theodorus z. v. A. Th. Oudshoorn en G. C. Moerkerk; Machelina Helena d. van H. Bate laan en A. M. C. van den Berg. Ondertrouwd: G. Wortman en M. H. M. Hörters; C. J. van Haastert en C. M. Rimmelzwaan; W. P. van Ba ren en W. F. Bierhuis; P. L. van der Meer en A. P. P. van Heijningen. Getrouwd: L. M. van der Meule en H. van Heiningen; J. Paardeko- per en J. Haveman; A. I. van der Werf en C P. van den Bosch. OEGSTGEEST Twee brandweermannen jubileren. De heren G. Koelman en W. den Dubbelden waren een kwarteeuw bij de brandweer. Bij' de vrijwillige brandweer en zo'n vrijwilige trouw gedurende een zo lange periode mocht niet ongemerkt voorbijgaan. Het is dan ook een herdenkingsfeest avond geworden, welke bijzonder geslaagd mag heten. De commandant van de brandweer, de heer Hoekstra, had de leiding en heeft de jubilaris toegesproken,, waarop de burgemees ter in zeer waarderende bewoordin gen de loftrempet over zijn brand weer zwaaide en de draagmedaille de jubilarissen op de borst speldde. commandant van de Leidse brandweer, de heer Hagendoorn, heild vervolgens een toepasselijke rede, waarop hij de jubilarissen de oorkonde overhandigde. En hierna ging men over tot het feestelijk ge deelte, wat mogelijk was gemaakt door het sympathiek meeleven van de burgerij, die zich niet onbetuigd gelaten had, en waarvoor men zeer erkentelijk bleek. Zij nog vermeld, dat ook de beide wethouders, de ge meente-secretaris, de korpschef van politie, het merendeel der brand weermannen en hun dames, perso neel gem. werken enz. deze intieme plechtigheid bijwoonden. NOORDWIJK Geboren: Willy A. d. van J. de Witv .d. Hoonaard, Leuntje J. d van P. Schrier en D. Korbée; Pe trus A. z. van P. A. Roodenburg en Wouters; Maria P. d. van A. v. d. Ploeg en Caspers; Mathilde H. M. d. van C. A. v .d. BergBurgmeijer; Johanna E. H. d. van J. F. A. Kret en v. d. Linden; Maria A. P. d. van A. P. Duivenvoorde en v. d. Burg; Willem C. B. M. z. van H. C. van Rhijn en Rijken; Ida H. d. van A. Korbee en Plug. SASSENHEIM Geboren; Jacoba Petronella M. dr. van A. F. Berg en W. J. van Veen; Cornelia Christina M. dr. van L. Th. v. d. Meij en C. J. v. d. Ploeg; Fran- ciscus Pancratius M. zn. van J. P. v. d. Wiel en C. C. v. Winsen; Marinus Evert zn. van J. P. v. d. Hulle en B. v. d. Horst; Louise Maria en Corne lia Maria drs. van P. J. Gijzel en L. A. Dabets; Geertje Johanna dr. van D. van Dijk en J. v. d. Plas; Geer- truida Maria, dr. van W. J. Berg en N. Hük; Hendricus Franciscus M. zn. van J. P. J. Huisman en G. M. Ha verkort; Dirk Jan, zn. van C. Ouds hoorn en N. Breedijk; Teunis zn. van B. van Leeuwen en N. E. Wijntjes. Overleden: C. W. Schipper geb. Bremer 61 jr. BOSKOOP Geboren: Maria Cornelia Theresia, d. van M. Snabel en C. A. Bosman; Albert, zn. van A. Sijtsema en N. Oostrum; Adrianus Gerardus Maria, zn. van A. L. Verbij en G. M. Panne bakker; Wilhelmina Cornelia, d. van P. Verweij en W. C. Kom; Cornelis Jacob Christiaan, zn. van J. van Rijs wijk en A. H. van Rijk. Ondertrouwd:J. van Dorp 27 j. en W. G. Huisman 29 j.; A. van den Hoek 27 j. en T. Hoogerdijk 24 j. Getrouwd: J. C. Versteeg en T. Ver meulen. Overleden: Nicolaas Bosman, 94 j. KOUDEKERK Koninklijke onderscheiding He denochtend werden in het kantoor der Electrische Kleiwarenfabriek voorh. Gebrs. Oppelaar de toege zegde koninklijke onderscheidingen Zó LEEFDE EN STIERF EEN KARDINAAL. „Ik wens te verklaren, dat ik geen enkel bezit van enigerlei aard heb na te laten" was de voornaamste zin in het testament van wijlen Kardinaal Granito Pignatelli di Belmonte, De ken van het H. College van Kardina len en bisschop van Ostia en Albano, die in Februari in de leeftijd van bij na 97 jaar is gestorven. In het testa ment werd aan de executéur opge dragen, alle bezittingen en kleinere voorwerpen, die nog gevonden zou den worden en die behoren aan de Kardinaal, te verkopen de op brengst te gebruiken voor de schul den, die deze gedurende zijn laatste ziekte heeft gemaakt. Gedurende zijn Jac Ravensbergen en Jac de Wit wel ke kortgeleden hun gouden dienst- jubileum bij genoemde firma moch ten herdenken. Zij ontvingen de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Openlucht-generale. „Goeden avond", zo zong 't Mannenkoor „On derling Zanggenot" Vrijdagavond, toen „de zon heerlijk was verdwe nen". In de openlucht hield het koor een generale repetitie op het school plein der Openbare School. Maandag zal het deelnemen aan een zangcon cours te Bilthoven. Het komt uit in de 2e afdeling met „Avondlied" van Bonset, daarna nog „Dumtert" en Lentenacht" van Zanen (daar is de zon heerlijk verdwenen). Het onder nemende koor met hun directeur, de heer C. v. d. Molen geladen met enthousiasme, goed succes! NIEUWKOOP P. In de propagandaver- gadering van de K. V. P.. afd. Nieuw koop sprak kapelaan de Bot uit Rot terdam over de bestrijding van het communisme. In zijn rede gaf spr. aan de fouten en tekortkomingen van ons en van onze voorouders, van priesters en leken, van rijken en ar men, van werkgevers en arbeiders, NOORDWIJKERHOUT KINDJE VERDRONKEN. Vrijdagmiddag om ongeveer 12 uur merkten voorbijgangers, dat in de Guldemondsloot alhier een kin derlijkje dreef. De Rijkspolitie, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, heeft het lijkje uit de sloot gehaald. Toen het op het droge gebracht was, bleek, dat het was het ruim -ja rig dochtertje van J. C. van Gijls- wijk, Hardepad, alhier. Dit is reeds het derde ongeluk met dodelijke afloop binnen één week! Ouderavond Gidsen. Vrijdag avond hield de Gidsen-beweging een ouderavond in hotel van der Geest. De aalmoezenier, kap. de Wit, open de de avond met een toespraak. Vervolgens wijdde de Z.E. heer pastoor de vlag, waarna de gidsen zelf de avond vulden met liedjes, voordrachten, een demonstratie van een kringavond en tot slot een kamp vuur. Alles, wat de meisjes deden ademde een frisse, spontane geest en werd in een voor dergelijke avonden verkwikkende stijl gehouden. Tot slot sprak nog pastoor v. d. Waarden, die het belang ,van de jeugdbeweging in deze tijd demon streerde en de ouders opwekte tot belangstelling en medeleven. Noordzijderpolder. In plaats van de afgetreden heer E. Hogervorst Gzn. werd de heer E. J. Hogervorst Ezn. tot voorzitter gekozen. De reke ning 1947 werd vervolgens vastgesteld en de begroting van 1948 werd hierna behandeld. De begroting is gesplitst in een algemeen en bijzonder beheer. De inkomsten van het algemeen be heer zijn geraamd op 6365.41, de uitgaven op ƒ3771.80, terwijl de post onvoorzien is geraamd op f 2593.61. De inkomsten van het bijzondér be heer bedragen f 4089.85, de uitgaven 3397.de post onvoorzien is ge raamd op 692.85. Bij de rondvraag was er evenals elk jaar critiek op de inmaling. Aan het einde van de ver- gadering bedankte het.oudste be stuurslid, de heer D. Wassenaar, de scheidende voorzitter voor alles wat hij in het belang van de polder had gedaan. TER AAR Geboren: Thomas J., z. van M. v. d. Jagt en M. C. Winter. Jacobus M., z. van J. H. van Zaal en M. v. d. Pijl. Overdeden; C. M. de Vette, 73 jaar weduwe van Th. P. van der Salm. waardoor wij eigenlijk zelf het com munisme kweekten en nog kweken. Spr. onderstreepte telkens de ver klaring van onze bisschoppen. De vergadering was slecht bezocht. Dat was jammer, want niet elke week is men in de gelegenheid om een dergelijke spreker te horen. En nogmaals vragen wij ons af, waar zijn toch onze jongeren!!! ROELOFARENDSVEEN De opvoeding van de jeugd. Donderdag 13 Mei organiseerde de afdelingscommissie voor het jeugd werk in deze parochie in de Pan- cratiuszaal een contact-avond met de ouders van het Noordeinde en de Nieuwe Parochie, om met hen de be langen van het jeugdwerk te bespre ken. De voorzitter van de afd. com missie, de heer v. Hartevelt, wees op het grote belang van 'n katholieke jeugdbeweging. Hierna gaven welpen en gidsen en kele demonstraties, waarbij 't num mertje „koek-eten" van de welpen grote hilariteit in de zaal verwekte. De gidsen kwamen, zoals wij dat van haar gewend zijn, weer keurig voor de dag. Nadat de spes patriae naar huis gestuurd was, besteeg kap. Hartog de aalmoezenier van het vrouwelijk jeugdwerk, de katheder. Deze toonde de noodzaak aan van 'n kath. jeugdbeweging. Gezien de tijdsomstandigheden is de behoefte er aan groter dan ooit. Spreker vroeg de medewerking en het medeleven van de ouders. Zij moeten het jeugdwerk zien als 'n aanvulling op hun gezinstaak niet een vervanging daarvan. De jeugdbeweging wil vooral de geestelijke behoeften van het opkomend geslacht bevredigen en van hen maken goede en plichts getrouwe katholieken en vaderlan ders. De districtscommissie die speciaal voor deze avond uit Leiden was ge komen beantwoordde verschillende vragen der ouders. Wegens het ver gevorderd uur moest de voorzitter de discussies afbreken. Hij stipte nog even het nijpend gebrek aan leiders aan. Jongemannen van Roelofarends- veen, de jeugdbeweging heeft lei ders nodig! Als je er iets voor voelt, spreekt er dan met aalmoezenier Groen over. Vrijdagavond werd 'n soortgelijke bijeenkomst gehouden voor de WOUBRUGGE Ondertrouwd: Wilhelmus hannes Jozef van der Meer 29 j. en Maria Bouwmeester 23 j.; Gerardus Bernardus Hendricus 31 j. wonende te Voorburg en Paulina Martha v. Zaal 34 j. lange leven heeft de Kardinaal, die behoorde tot een der bekendste aris tocratische families van Napels, alles wat hij bezat weggegeven aan ver schillende liefdadige instellingen cn aan de ongeveer 50 religieuze Orden en Congregaties, waarvan hij Kardi naal-protector was. In de laatste ja ren van zijn leven gaf hij bovendien een groot deel van zijn geld voor de herbouw der kerken, die gedurende de oorlog verwoest waren. Voor dit doel verkocht hij zelfs zijn bisschops ringen en borstkruisen. Gedurende de laatste vier jaren bezat hij niet eens enig meubilair, wat aan hem persoon lijk toebehoorde, maar hij gebruikte het bescheiden en tamelijk armoedige meubilair, dat hij geleend had van een religieuze Congregatie. Zijn eigen meubelen had hij verkocht toen hij van een vroegere residentie op de Monte Maria verhuisde naar het pa leis van de Congregatie van het H. Officie en naar het convent van de Zusters van Sint Martha gelegen in Vaticaanstad. Het geld, dat de ver koop hiervan opbracht, gaf hij aan de Zusters om dit te verdelen onder de armen en aan zijn diocees. Vele van zijn bezoekers o.a. diplomaten van verschillende landen gaven dik wijls hun verbazing te kennen over de uiterst bescheiden omgeving, waarin de Kardinaal leefde, maar hij besteedde nimmer enige aandacht aan de commentaren die in dit op zicht werden gemaakt. De onkosten voor de begrafenis van de Kardinaal werden gedragen door het Vaticaan zoals dit het geval is voor iedereen, die werkzaam is in Vaticaanstad, of hij nu een prins der Kerk ofwel een van de eenvoudigste beambten of werklieden van deze staat is. MARKTBERICHTEN UTRECHT. 14 Mei. Kaas. Aan voer 13 partijen, 463 stuks, 3.384 kg., prijzen: le kwaliteit 1.08—1.70, 2de kwaliteit 1.651.67-, De handel was vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Mei. Groente. Waspeen 2023.50, rabar ber 78, spinazie 912, radijs 2—5, prei 28—50, idem II 20— 34, sla 46, selderie 58.80. pe terselie 2.10, stoofsla 8—12, bos uien 26, Kervel 2.20—2.90, pos- telijn >1424, bospeen 45.80 46.-0. TER AAR, 14 Mei. Groente. Kom kommers I 52 cent en idem II 40 cent per stuk, idem stek 26 cent per kg., sla 4—6.90 per 100 stuks, ra dijs 25 cent per bos, bloemkool I 0.751.00, idem II 6074 cent, idem III 3459 cent, idem stek 933 cent per stuk, peen I 4159 cent, idem II 2640 cent en peterselie 24 cent per bos. Aardbeien I 0.601.20 per doosje idem II 44—59 cent per doosje, peulen I 22.90, idem II 1.301.90 en snijbonen 2,60—3. per kg., slavellen 3080 cent per bak, andijvie I 3848 cent, idem II 2837 cent, postelein I 16—31 cent, idem II 715 cent, en prei 32 cent per kg., idem 79 cent per bos, sja lotten 1.20, rabarber 78 cent, tuinkers 13 cent, spinazie 919 ct. tomaten 1322 cent, appelen 1.02 1.06, nieuwe aardappelen 1.09 1.27 en idem kuil 74 cent per kg.; bloemen 5070 cent per bos, violen 7075 cent per bak. VEUR, 14 Mei. Groente. Komkom mers I 5258, idem II 4247, idem III 3539, bloemkool I 1 1.30, idem II 7090 cent, idem III 5060 cent, peen 5053, postelein 16—20, sla I 6—7, idem II 4—5, rabarber 79, radijs f 46, toma ten per pond 1.001.10, andijvie 4554. 23 Mei hopen onze ge- liefde Ouders 2 JOHANNES VAN SEGGELEN en J MARIA VAN DIEST j de dag van hun 45-ja- rige echtvereniging te herdenken. 4202 De H. Mis uit dank- baarheid zal aan God t v/orden opgedragen om s 10 uur in de parochie- kerk van de H. Matthias Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van bun Z dankbare kinderen Z en kleinkinderen. Warmond. 15 Mei 1948. Warmundastraat 32. 6 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, geheel onver wacht, onze innig ge liefde Man en Vader, Behuwd- en Grootvader Echtgenoot van FRANCISCA VAN BEKKUM in de leeftijd van bijna 68 jaar. 4125 Voorschoten: F. van der Hoeven van Bekkum A. J. van der Hoeven Voorhout: J. van.der Hoeven M. J. 'van der Hoeven —Eggen Jetty Voorschoten, 13 Mei '48. Leidseweg 541. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Dinsdag 18 Mei in de Parochiekerk van de H. Leonardus (Haagweg), te 7.30 uur de stille en te 9 uur de gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10.15 uur op het R. K. Kerkhof te Leiden Rozenkransbidden Za terdag- en Zondagavond m het sterhuis om 8 uur en Maandag in de kerk om 7.30 uur. Voor Uw deelneming, be toond bij het overlijden van onze lieve zorgzame Moeder betuigen wij U onze har telijke dank. D. C. Wagemans J. Wagemans F. Wagemans Leiden. Mei 1948. Gerecht 1. 4207 DANKBETUIGING Niet in staat allen persoon lijk te bedanken, betuig ik langs deze weg, ook na mens mijn ouders, mijn har telijke dank voor de be langstelling bij mijn ver trek naar de missie van Medan. 5519 Zr. M. LAURA. Voorschoten, Mei '48. L. WY8ENGA-G0LD8ERG PSYCHIATER DINSDAG 18 MEI AFWEZIG. Zoeterwoudse Singel 18. TANDARTS AFWEZIG 18 TOT EN MET 22 MEI Voor spoedeisende geval len neemt waar tandarts Loürens Bosch. HARTSPECIALIST AFWEZIG in elke uitvoering. Aparte modellen vanaf f. 535.— SPIRAALMATRASSEN EN BEDDEN BURGSTEEG 5-12 Telefoon 20657 GANGETJE 1 (hoek Breestraat) Tel. 24334. bU g. g. 20234 LEIDEN SPREEKUREN dagelijks van 10—12 en van 2—4 uur; bovendien Woensdag- en Vrijdag, avond van 7—8 uur. Dinsdags alleen na afspraak. Ziekenfondsleden en verplicht verzekerden speciaal tarief. Bel gevraagd., R. K„ 18 tot 30 jaar, goed salaris,* volle dige kost. Slijterij DE GRAAF, Lage Rijndijk 4. Aanm. na half zeven. 4216 STAATSLOTEN Zeker kunt U hier tot in de 5de klas omruilen bij uitloting 5531 Kantoor: Witte Singel 67 Telefoon 22674. TREKKING 24 MEI. Taxibedrijf DE JONG Nw. Mat, 0.25 per K.M. Spec, auto's v.k. Buitonland Gevraagd in klein zaken- gezin een flinke 6 HULP IN DE HUISHOUDING Hulp van werkster aan wezig. Zondags vrij, flink loon, in- of extern. Brie ven onder no. 4224 bureau van dit blad. Gevraagd of on. per auto mee te gaan met: Reizend Etaleur J. M. DE JONG Rozenstraat 6 Alphen aan den Rijn Sollicitaties uitsluitend schriftelijk. 5528 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Adverteert in dit blad 0P HET PAROCHIEBLAD per Jaar. f4.50 p. kwartaal f 1.20 par maand 10.40 Bureau Papengracht 32, Leiden, j Telefoon 20935 IIIIIIIIIIIBIIIinilUlllllllllll!llllllllllll!lllllllll!llllllllllllllllllll<dllllllinillllS

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3