De Luxemburger Goldschmit wint eerste Ronde van Nederland Triton wint de Varsity DE ZAANSTREEK WON HET PLOEGKLASSEMENT De Voorkaag als oefening voor het Olympisch zeiljaar TOURINGCARS MAANDAG 3 MEI 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Wat deze eerste R. v. N. leerde Als men daaraan vasthoudt,' zal het niet kunnen voorkomen, dat in een of ander klein plaatsje met slechte telefoon-verbinding, verslag gevers, die staan te springen om hun copie door te geven, wachten mo-ten, omdat de of andere meetoe- re dame juist Amsterdam aan de lijn 'neeft, om haar vriendin in geu ren en kleuren te vertellen hoe in teressant zo'n ronde eigenlijk wel is. En dan zal het evenmin kunnen ge beuren, dat officiële of officieuse dames dadelijk na aankomst beslag leggen op de beste kamers van de weinige hotels, terwijl de uitgeputte renners, die er een paar honderd kilometer door regen en wind op hebben zitten, nog lopen te zoeken naar onderdak en blij zijn als ze in j een klem herbergje eindelijk logies vinden. Het rijden van een ronde is geen dameswerk en het volgen van een ronde evenmin. Wij hopen, dat dit tot de organisatoren zal zijn doorgedrongen tegen de tijd, dat ze er weer eens aan gaan denken een ronde op touw te zetten. De pers werd zeer slecht verzorgd, voor wat betreft het verkrijgen der gegevens. Om slechts één voorbeeld te noemen. Enkele malen was het algemeen klassement pas tegen mid dernacht gereed, een enkele keer zelfs pas om twee uur in de nacht. Met eenvoudige middelen hadden de organisatoren er voor kunnen zorgdragen, dat deze gegevens uiter lijk om 9 uur in de avond ter be schikking hadden gestaan. In de derde plaats, en dit is een aangenamer werk, moeten we per se een pluim op de hoed steken van de motor-agenten van de'' rijkspolitie te Maastricht, die de gehete ronde mee maakten en voor de, als we het zo mogen noemen, interne verkeers regeling zorgdragen. Deze mannen géhoorzaamden aan instructies, die aanvankelijk wat stroef waren, maar al gauw een meegaand karakter kregen en toen liep dat interne ver keer in, voor en achter het renners- peleton zo soepel en vlot als men waar wensen- kon, dank zij de vir tuositeit van de motor-agenten en de vastberadenheid en de autoriteit, waai*van zij op spannende momen ten blijk gaven. Wij spraken tijdens de wedstrijd met de heer André Re- nard, leider van de Franse équipe, die meer dan 20 ronden van Frank rijk heeft meegemaakt. Zonder dat wij hem er naar vroegen, prees hij spontaan het werk van de motor brigade. Dat was even goed als ;,chez nous en France". Als men nu weet, dat de motor-agenten van de Tour de France een speciaal gese lecteerd keurkorps vormen, waarop de Fransen volkomen terecht trots zijn, zal men begrijpen, dat een der gelijke lofspraak uit de mond van een Fransman nogal wat wil zeggen. NEGENDE ETAPPE HULST- ROTTERDAM. En nu de etappe van Zaterdag, een lange etappe van 230 km van Hulst over Den Bosch naar Rotterdam. In groepsverband reed de stoet naar Perkpolder, waar in ponten over de Westerse helde werd gevaren naar Kruiningen. Daar pas begon de wedstrijd, een strijd, die aanvan kelijk geen karakter droeg. Het was guur weer, de zon ging schuil ach ter loodgrijze wolkengevaarten en af en toe brak een stortbui los. Om 12 uur 20, bij de eerste passage van Hoogerheide, was er nog weinig te kening in het peleton. Aan de kop reden De Best en Tarchini, enkele tientallen meters achter hen volg den Stuyts en de Korver en nog weer 150 meter achter dezen kwam de hoofdgroep. Van Mirlo en van Fessum passeerden als laatsten, loS van het peleton, met 600 a 700 M. achterstand. Bergen op Zoom was om 12 uur 55 bereikt. Daar had van der Zande de leiding, gevolgd door de Korver, Vooren en Goldschmit. Onder zware stortbuien met af en toe wat zonneschijn om er de moed in te houden reed het peleton over de kronkelende dijk via Halsteren Steenbergen en Zevenbergen naar Geertruidenber^. Bij Kruisland, op 7 km van Steenbergen, was er nog geen scheiding gekomen tussen het kaf en het koren, maar daarna ont snapte eerst de Brabander Bernard Francken en vervolgens de Limbur ger Lambrichs. Bij Zevenbergen had Francken 25 sec. voorsprong op Lambrichs. Hij liet zich inlopen en samen zetten zij de strijd voort te gen het hoofdpeleton, dat. op 600 m. achter hen aan jakkerde. Er werd met een flinke vaart gereden, boven de 40 km, en de renners hadden toen nog ruim 125 km voor de boeg. Op het punt, waar het parcours de grote weg naar Breda rechts laat liggen om af te buigen in de rich ting van Waalwijk, was de voor sprong van de beide leiders, die met de wind in de rug stug voortpeddel- den, aangegroeid tet ruim 1 km. Ronde van Nederland. De tiende en laatste etappe van de Ronde van Nederland eindigde Zondagmiddag in het Amsterdamse Stadion. De ronde werd gewonnen door de Luxembur ger Goldschmitt. Met Jan Pijnen burg rijdt hij een ere-rondje op de baan van het Olympisch Stadion. Foto ANP-vdW. ER ZIJN NOG twee etappes te rijden en dus is het nog wat te vroeg om de eindbalans van successen en mislukkingen, van tekortkomin gen en gunstige oplossingen op te maken en te prijzen wat lof, te la ken wat blaam verdient. Wij zullen ons daar hier dan ook niet aan wagen, maar wel willen we twee m arkante feiten signaleren, die recht streeks verband houden met dé alge mene organisatie en het verloop van de wedstrijd. In de eerste plaats beseffen we thans pas goed de wijs heid van de organisatoren van de Ronde van Frankrijk, die zonder minder galant te zijn dan hun Ned erlandse collega's streng vast hiel den aan het consigne: geen dames in de Tour als ze er niets te maken hebben. Dit is een verstandige politiek, die in Nederland navolging verdient. Francken, de beste sprinter van de twee, won de premie in een der tus senliggende plaatsjes vlak voor Geertruidenberg, maar Lambrichs met zijn mooie zit en soepele stijl, zonder horten of stoten voortglijdend over de weg, als vergroeid met zijn rijwiel, toonde zich ver-uit de sterk ste tempo-rijder. Francken maakte trouwens enige tijd de indruk van in moeilijkheden te verkeren. Hij was immers het eerst uitgelopen en moest nu de prijs voor die extra in spanning betalen. In elk geval was het Lambrichs, die het meest aan kop zat, het hardste trok en het zwaarste werk verrichtte. In Waalwijk scheen de Brabander zijn inzinking te boven, hij nam de kop als het zijn beurt was, trok flink aan en wist de vaart van bo ven de 40 km», die Lambrichs er steeds inhield, vrijwel te handha ven. Om kwart voor drie werd Waalwijk gepasseerd. kilometer voor 's Hertogen bosch, met nog 64 km voor de boeg, hadden Lambrichs en Francken hun voorsprong niet slechts behouden, maar zelfs vergroot. Zij lagen nu 5 min. 45 sec. voor op het peleton. Maar enkele kilometers verderop boog het parcours links af naar het Westen recht op Culemborg en nu kregen zij de wind pal tegen. Een ontzettende piasbui met hagenstenen ontlastte zich boven de Betuwe en wind en regen samen drukte het tempo van de beide vluchtelingen omlaag. Bij Hardinxveld-Giessen- dam, 27 km voor de finish, was hun voorsprong geslonken tot 2 min. 40 sec., ze hadden dus sinds 's Herto genbosch 3 minuten verloren. Op dat moment zag het er naar uit, dat al hun moeite vergeefs zou zijn - en ze zouden worden ingelopen. Na het overtrekken van de bui luwde de wind, de zon brak door en bij een heel wat aangenamer temperatuur werden de laatste 20 kilometers van deze etappe geattaqueerd. Zeer groot was de belangstelling bij de brug te Dordrecht, waar dui zenden zich hadden opgesteld. Tot aan Varkenoord op Feyenoord toe stonden overal hagen kijkers langs de weg. Lambrichs en Francken kondén hun voorsprong wel niet ge heel handhaven, maar wisten zij ten slotte toch samen iy min. voor het peleton de finish op 4/arkenoord te bereiken. In een lange sprint won Lambrichs, plotseling wegflitsend, met 20 meter voorsprong op Fran cken deze etappe. De resultaten van de etappe Hulst Rotterdam zijn: 1. Lambrichs (Limburg) 6.38.45, 2. Francken (N.-Br.); op 1 m. 32 3. De Ruiter (Z.H.), 4. Goldschmit (Lux.), 5. Rogiers (België a), 6. Goutorbe (Fr.), 7. Vooren (Zaan streek), 8. de Korver (Z.-H.); op 1 min. 50 sec. 9. Keiler (Zwitserland), 10. van Nek (Franse ploeg). TIENDE ETAPPE, ROTTERDAM- AMSTERDAM 175 K.M. De laatste etappe van een ronde kan interessant zijn, zoals verleden jaar in Frankrijk, toen de strijd pas op 100 km voor het eindpunt be slist werd. Maar in de regel maken de renners er een toeristisch uit stapje van. Ze hebben zich dan ver zoend met hun positie in het klasse ment, en indien er al eens een is die wegvlucht om de „wèdstrijd van zijn leven" te rijden, dan is dat meestal een renner, die geen kans meer heeft op een van de ereplaat sen, zodat de leiders hem zijn gang laten gaan. De grote heren aan de kop bekommeren zich niet om deze mindere goden. Ze houden wel el kaar nauwlettend in de gaten, raat om elke uitlooppoging van een concurrent in de kiem te smoren. Overigens hangt de tactiek na tuurlijk af van de tijdsverschillen in het bovenste gedeelte van de rang lijst. Wanneer de leider bijvoorbeeld een half uur voor staat is het een vrijwel hopeloze opgaaf te trachten hem van de kop te verdringen. Maar dan kan er natuurlijk eventueel nog wel strijd.zijn om de tweede èn der de plaats. Te Rotterdam was gistermorgen de stand aan de kop zo, dat de lei der Goldschmit nog geen volle twee minuten voorsprong had op nummer twee, Enrile Rogiers, terwijl Rogiers een seconde voor lag op Arie Voo ren. Daarna- kwam de Korver met vier minuten achterstand op Gold schmit. Dit betekende dat een lek bandje, op een ongelegen moment in de eindfase van de ronde, beslissend zou kunnen zijn voor de verdeling der eerste vier plaatsen. Na de negende etappe waren er nog vijftig renners in de course: twee Fransen, Goutorbe en Oubron, twee Italianen, Bernardoni (met een gat in zijn hoofd, gevolg van een botsing met een aüto) en Casalato, vier Zwitsers, Keiler, Tarchini, Wei- lemann en Croci Torti. Vijf Luxem burgers, Goldschmit,. Clemens, Kir- chen, Diderich en Kemp, en acht Belgen, Rogiers, Tallieu, Verpoorten, en Didden. De andere 29 waren al- De Baere, van Mirlo, Michïels, Poels len Nederlanders. Honderdduizenden kijkers Om half een werd op de baan van Varkensoord met een half uur ver traging op het tijdschema het start schot gelost, en via de Plein weg, en de Maastunnel reed het peloton over de Rochussenstraat door Schiedam en Vlaardingen het Westland in. De belangstelling was hier overweldi gend en stelde alles wat we tot dus ver in dit opzich tijdens de ronde ge zien hadden ver in de schaduw. Het moeten vele honderdduizenden kij kers geweest zijn, die hier over een afstand van tien kilometer in rijen van drie en vier man dik langs het parcours stonden opgesteld in de zonneschijn. Want alhoewel de ba rometer niet meer hoop gaf dan Za terdag en regen en wind voorspelde was het uitstekend wielerweer met weinig wind. Halverwege Naaldwijk (25 km) peddelden de deelnemers nog in een compacte groep bij elkaar, en ook aan het eind van de Laan van Meerder- voort bij Kijkduin was er nog geen splitsing gekomen. Ook de Belangstelling op de Bou levard te Scheveningen was overwel digend. Hoewel de meesten al ruim VA uur stonden te wachten omzoom den rijen van 4 of 5 personen dik de route De hoofdgroep was ook hier nog geheel intact en na een felle sprint werd de premie gewonnen door de Zwitser Crodi-Torti voor de Fransman Goutorbe. Op de Rijksweg van Den Haag naar Haarlem loste van Beek ,die in het klassement B'A minuut achter stand had op de Luxemburger Gold schmitt en ter hoogte van Noordwijk was hij 500 meter uitgelopen met een andere Luxemburger, Kirchen, vlak achter zich. Want de mannen uit het groother togdom, die natuurlijk allen voor Goldschmitt reden, waren waakzaam gebleven en nauwelijks liep Van Beek weg of Kirchen stoof achter hem aan, zoog zich vast aan zyn wiel en probeerde het elan van Van Beek te breken en week geen cen timeter van Van Beek's achterwiel, totdat Van Beek's aanvalsdrift zou zijn uitgewoed. Bij Hillegom had het tweetal een voorsprong van 1 -minuut en 45 sec. Nog steeds lag de Zaankanter, een tempo van een ltfeine 45 km rijdend aan kop, terwijl Kirchen, vastge kleefd aan zijn achterwiel, stug bleef volgen. Bij Heemstede was de positie nog vrijwel ongewijzigd. Van Beek, nog altijd aan kop, en zijn Luxemburgse schaduw waren wat verder uitgelo pen en hadden hun voorsprong ver groot tot 2 min. 20 sec. 20 km verder, te Uithoorn, 70 km voor de finish ti meden wij hetzelfde verschil. Van Beek maakte nog een zeer montere indruk, terwijl het pad van Kirchen, die zich kalm trekken liet, over ro zen voerde. Het peloton volgde met een flink gangetje, aangevoerd door André de Korver. In het verdere gedeelte van de ra ce bleef Van Beek voortjagen naar Hilyersum, Bussurri. en Weesp en ook terug naar Amsterdam. Daarbij bleef de Luxemburger als een klit aan hem hangen en op enkele minuten volgde het peloton. Toen begon de zegetocht door Amsterdam beginnend over de Weesperzijde, straten en pleinen ne mend naar het Olympisch Stadion, waar tienduizienden waren bijeen gekomen om het s7ot van de grote- strijd te zien. En daar wist de Neder lander Van Beek zijn rivaal Jean Kirchen in de eindsprint nog van (zich af te schudden en zo won hij 'Luxemburger bleef evenwel bezitter tenslotte de -laatste etappe. Jean Goldschmitt, de andere van de Oranjetrui, want hij werd eerste in het algemeen klassement en dus winnaar van de Ronde van Nederland. Het klassement van de 10e ij laatste etappe van de ronde van Nederland voor de eerste tien geplaatsten luidt tenslotte: 1. Van Beek 4.35.07 (met 1 min. bonificatie) 2. Kirchen (Luxemburg) 4.35i37 (met A ahin bonificatie) 3. Loos (N.H.) 4.36.59, 4. Tallieu (B.) 4.36.59, 5. Bernardoni (It.) 4.36.59 6. Poels (B 4.37.05, 7. Goutorbe (Fr) 8. Harm Smit (N.H.) 9. Sijen (N.H.) 10 Steenbakkers allen dezelfde tijd. Van de ruim 120 renners, die aan de start van de eerste etappe der ronde verschenen, hébben er 50 de gehele tour uitgereden. Persoonlijk eindklassement Het eindklassement der eerste 20 geplaatsten van de Ronde van Neder- DE VARSITY, die gisterenmiddag op het AmsterdamRijn-kanaal Jutphaas geroeid is, werd gewonnen door Triton min. 50 sec. met een halve lengte voorsprong op Njord op 1/5 lengte, 4. Argo, 5. Nereus, 6. Laga. de tijd van 10 Aegir. Derde was Njord derde en winnaar van Jonge Acht en Overn. Twee De belangstelling voor deze Var sity was dank zij het goede weer zeer groot. Vanuit een motorboot volgden enige autoriteiten, w.o. de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Rei- nalda, de burgemeester van Jutphaas, mr. J. M. M. Hamers en de hoofd commissaris van politie in Utrecht, de heer J. van Eijk, de wedstrijden. Enige muziekcorpsen hielden er de stemming bij de in kleurige blazers geklede supporters in. De strijd in de diverse nummers was zeer spannend, maar de meeste spanning bracht het hoofdnummer: de Oude Vier. Direct na de start namen Triton en Njord de leiding. Triton, dat in een zeer fraaie stijl roeide, liep ge leidelijk tot 3/4 lengte uit op Njord, dat gevolgd werd door Argo en Aegir. Na 1000 meter kwam Aegir opzetten en passeerde Argo en Njord, zodat de strijd nu tussen Triton en Aegir ging met Njord op de derde plaats, dat weer door de als favorie ten bestempelde Argo werd gevolgd. Op 100 meter voor de finish schoot Aegir plotseling vooruit en kwam vrijwel gelijk met Triton. Op haar beurt zette Triton alles op alles en wist als eerste de finish te passeren met een halve lengte .voor-sprong op Aegir. De voornaamste uitslagen luiden: Skiff: 1. P. C. Fuhri Snethlage (Triton) 8 min. 8 sec.; 2. J. H. Nieu- wenhuis (Njord) 8.10.2; 3. G. J. de Wolf (Laga). Ovemaadse twee: 1. Njord 8.47.6; 2. Triton 8.50.8. Overnaadse Vier;1. Argo 7.25; 2. Laga op 3/4 lengte; 3. Triton. Stuurmanloze vier: 1. Laga 6.59.8; 2. Nereus 7.3.6; 3. Njord. Oude Vier (hoofdnummer): 1. Tri ton v 10.50; 2. Aegir op 1/2 lengte;'3. Njord op 1 1/5 lengte; 4. Argo; 5. Nereus; 6. Laga. Lichte Vier: 1. Laga 7.30.2; 2. Njord) 7.36.6; 3. Triton. Jonge Acht: 1. Njord 6.25.8; 2. Ne reus 6.31.6; 3. Laga 6.36.4. Varsity. Op het Amsterdam-Rijn kanaal werden Zondagmiddag èe jaarlijkse Universiteits Roeiwedstrij- den gehouden. Overzicht tijdens de finish van het hoofdnummer, t. Tri- ton-2 Aegir - 3. Njord en 2 Argo. Foto ANP-deHn. land luidt: 1. Goldschmitt (Lux) 44.04.09 2 Ro giers (B.) 44.05.52, 3 Vooren 44.05.53 4. de Korver 44.07.59, 3* Van Beek 44.10.19, 6 de Ruiter 44.11.18 7. Bak ker 44.14.25 8 Kirchen (Lux.) 44.17.13 9 Motke 44.19.28, 19 TaUieu (B.) 44.19.43 11. Loos 44.20.22, 12 Poels (B) 44.23.17 13. Tarchini (Zwits.) 44.29.24 ,14. Francken 44.31.52, 15. Lambrichs 44.33.51, - 16. Clemens (Lux.) 44.34.18, 17. Sijen 44.39.51 18. Janssen 44.39.16, .19. Bernardoni (It.) 44.39.48, 20. v. d. Zande 44.40.28 Eindklassement der ploegen Het eindklassement voor de ploe gen luidt: 1. Zaanstreek 132.30.37, 2. Luxem burg 132.55.31 3. Zuid Holland 133. 17.02. 4. Noord Holland 133.25.44, 5. Limburg 133.47.58 <6. België a. 7. België b. 134..26.22 8. Frankrijk 134.37.27, 9. Zwitserland 134.42.52, 10. Noord Brabant b 134.54.07 11. Noord Brabant 135.13.00. WIELERVETERANEN VOLBRACHTEN RONDE VAN NEDERLAND Twee wielerveteranen uit Hil versum, de 67-jarige Joh. H. Hennevelt en de 69-jarige H. J. Groeneveld, hebben een kranige prestatie geleverd door ook de ronde van Nederland te rijden, zij het in minder snel tempo. Op Dinsdag 20 April startten zij uit Hilversum, legden hét gehele 1800 k.m. lang parcours af, en arriveerden gistermiddag in Hil versum, fit en monter. Het ge hele parcours hadden zij derhal ve in twaalf dagen afgelegd. De veteranen werden aan de grens der gemeente opgewacht door een deputatie van de Gooi- se Wielerclub „De Adelaar", die hen op hun verdere tocht naar het eindpunt, bij de KRO-studio begeleidde. Hier werden zij door een talrijke menigte toegejuicht en met kransen en bloemen ge huldigd. De oudjes hadden de tocht niet zo moeilijk gevonden. „Het kwam er alleen maar op aan om door te zetten", zeiden zij. Belgische deelname in Draken- en Fireflyklasse HET JAAR 1948 zal voor de zeilerssport ongetwijfeld een belangrijk jaar worden in verband met de Olympische Spelen, die dit jaar in Enge land zullen worden gehouden en daarom zijn alle wedstrijden, die $e zeil- sport hier te lande in de komende weken zal houden, als graadmeter te beschouwen voor het grote treffen, dat dan zal plaats vinden. HOLLANDERS EVENWEL UITGESPROKEN STERKER Ronde van Nederland. De laatste etappe werd gewonnen door van Beek Zaanstreek, voor Kircher, Luxemburg en Loos, Noord-Holland. Van Beek rijdt door de finish, zege vierend de handen omhoog gevolgd door Kirchen. FotoANP-vdW. In dit teken stond dus vanzelf het programma, dat op de Voor-Kaag op Zaterdag en Zondag werd verzeild. En het was daarom temeer interes sant, omdat deze Voor-Kaag een in ternationaal tintje had gekregen door de deelname in de Draken- en nieuwe Firefly-klasse. Wat de Belgische deel name evenwel betreft, moet al dade lijk opgemerkt worden, dat deze in zekere mate teleurstellend was te noemen voor wat hun prestaties aan gaat, want in geen enkele van deze twee klassen en in geen enkele van de driegehouden wedstrijden kwa men de Belgen tot grootse prestaties. Slechts in de Zaterdagmiddag-race werd dê Belg van der Haeghen in de Fireflyklasse derde. Daarmede is dus reeds onmiddel lijk gezegd, dat de Hollandse zeilers in beide klassen wel een klasse beter waren dan de Belgische gasten. In de Fireflyklasse leek het er aanvan kelijk op, dat Daan Kagchelland, de Olympische Jollenkampioen van 1936, er. Koos de Jong uit Hillegersberg de primi inter pares zouden zijn, want Zaterdag eindigden zij resp. als num mer één, maar de middagrace leverde heel wat moeilijkheden op doordat de wind sommige zeilers lelijk parten speelde en 'n heel andere uitslag bracht dan aanvankelijk werd ver moed. Nu toch won M. Visser uit Pa- terswolde, die 's morgens reeds twee de was geweest, terwijl als tweede en derde resp. B. Ott uit Nieuwer Am- stel en S. v. d. Steeg uit Sneek arri veerden. In het algemeen klassement werd Visser daardoor eerste. Koos de Jong tweede en Kagchelland derde. In de Drakenklasse werd het een merkwaardige strijd tussen drie grote matadoren, n.l. L. P. Vollebregt uit Amsterdam, Gerrit v. Wijk uit Wou- brugge en J. v. d. Berg uit Bussum. Zij werden in de drie races alle drie eenmaal eerste, tweede en derde. Met slechts een punt verschil werd laatst genoemde eerste op de andere twee, die gelijk eindigden. Wat de rest van de wedstrijden be treft, dienen we enkele prestaties met ere te vermelden. In de 12M2. Shar- pie-klasse toch slaagde Jac. Kraan uit Oude wetering erin driemaal als eerste te eindigen en in de Regen boogklasse deed Hans v. d. Velde uit Den Haag hetzelfde, eerstgenoemde met dertien, de laatste met zestien punten voorsprong op de naaste con current, hetgeen in zulke sterk bezet te klassen zeker de vermelding waard is. Voorts mag nog worden genoemd de prestatie van de Leidenaar J. P. van Dijk in 16M2. Eenheidsklasse, die tweemaal eerste en eenmaal der de werd en tien punten voorsprong op zijn naaste concurrent behaalde. Dan noemen we Sieverts in de Pam- pusklasse met twee eerste en een der de plaats, B. Markus met twee eer ste plaatsen in de Olympiajollenklas- se en de 12 Voetsjollenklasse A, waar in de drie Leidenaars Herfst. Hoge- man en v. Eek voor elkaar niet veel onderdeden met eerstgenoemde als uitblinker door twee eerste en één tweede plaats De wedstrijden werden door prach tig weer begunstigd, al had de wed strijd op Zaterdagmiddag aanvanke. lijk veel door windstilte te lijden. Het zeilseizoen op de Kaag is uit. stekend ingezet en zal Donderdag a.s. worden voortgezet met de eerste der drie te houden oefenwedstrijden. De resultaten der wedstrijden wa ren resp. voor de wedstrijden" van A. Zaterdag, B. Zondagmorgen en C. Zondagmiddag: 12 M2. klasse: A. 1. Jac. Kraan, 2. Mooij, 3. A. F. Leemans. B. 1. Jac. Kraan, 2. Mooij, 3. A. Lee mans. C. 1. Jac. Kraan, 2. A. F. Leemans. 3. Mooij. Valkenklasse: A. 1. H. Snoeck, 2. J. v. Koolbergen, 3. H. Hoogenboom. B. -. H. Hoogenboom, 2. E. J. Hop pe, 3. H. Snoeck. C. 1. J. J. v. Koolbergen, 2. T. Brinks-, 3. H. Hoogenboom. Regenboogklasse: A. 1. J. C. v. d. Velde, 2. F.-A. D. Theunissen, 3. L. v. d. Steur. B. 1. J. C. v, d. Velde, 2. L. v. d. Steur, 3. C. v. Staveren. C. 1. J. C. v. d. Velde, 2. C. v. Sta veren, 3. J. Huisman. Drakenklasse: A. 1. L. P. Volle bregt, 2. G. v. Wijk, 3. J. v. d. Berg. B. 1. G. v. Wijk, 2. J. v. d. Berg, 3. L. P. Vollebregt. C. 1. J. v. d. Berg. 2. L. P. Volle bregt. 3. G. v. Wijk. Fireflyklasse: A. 1. D. Kagchelland, 2 J. de Jong. 3. P. v. d. Haeghen (Gent). B. 1. J. de Jong, 2. M. W. Visser, 3. D. Kagchelland. C. 1. M. W. Visser, 2. B. E. Ott, 3. S. v .d. Steeg. Olympiajollenklasse: A. 1. B. Mar kus, 2. mej. A. N. v. Gooi, 3. J. P. v. Eesteren. B. 1. B. Markus, 2. Th. v. Helvert, 3. W. Metelerkamp Cappenberg. C. 1. mej. A. N. v. Gooi, 2. Th. v. Helvert, 3. L. P. H. Gerhards. 16 M2. Eenheidsklasse: A. 1. J. P. v. Dijk, 2. D. E. Eisma, 3. J. v. Bergen. B. 1. J. P. v. Dijk, 2. C. H. v. d. Meer, 3. K. v. d. Burg. C. 1. A. v. Hemert, 2. D. E. Eisma, 3. J. P. v. Dijk. Pampusklasse z. bijz.: A. 1. J. H. C. Sieverts, 2. W. M. v. Staveren. 3. P. J. Zaayer. B. 1. J. H. C. Sieverts, 2. A. Vol- ker Jr., 3. W. M. v. Staveren. C. 1. A. Volker Jr., 2. W. M. v. Sta veren, 3. J. H. C. Sieverts. 12 Voetsjollenklasse A 1. L. P. Herfst, 2. F. v. Eek, 3. B. P. Hage- man. B. 1. B. P. Hageman, 2. L. P. Herfst, 3 F. v. Eek. C. 1. L. P. Herfst, 2. B. P. Hage man, 3. F. v. Eek. 12 Voetsjpllenkla'sse B. A. 1. J. J. MODERN - GOEDKOOP VRAAGT INLICHTINGEN TELEFOON 22444 Kantoor: STATIONSWEG 45 naast Kamer van Koophandel Doorschodt; 2. W. V. Bergen, 3. L. Slinkert. B. 1. J. J. Doorschodt, 2. M. A. Ne- derburgh, 3. W. v. Bergen. C. 1. W. v. Bergen, 2. M. A. Ne- derbürgh. De totaal-uitslag luidt: 12 M2. Klasse: 1. Jac. Kraan '44 p., 2. J. Mooij 31 p., 3. A. Leemans 28 p. Valkenklasse: 1. H. Hoogenboom 38 p., 2. J. J. v. Koolbergen 35 p., 3. H. Snoek 31 p., 4. T. Brinks 27 p., 5. E. J. Hoppe 27 p. Regenboogklasse: 1. J. C. v. d. Vel de 38 p., 2. C. van Staveren 22 p., 3. L. v. d. Steur 20 p. Drakenklasse: 1. J. v. d. Berg, Bus sum, 40 p., 2. L. P. Vollebregt, A'dam, 39 p., 3. G. v. Wijk, Woubrugge, 39 p., 4. J. C. Tims, R'dam, 19 p. Fireflyklasse: 1. M. W. Visser, Pa- terswolde, 38 p., 2. J. de Jong, Hille gersberg, 37 p., 3. D. Kagchelland, Den Haag 33 p., 4. B. E. Ott, Nieuwer- Amstel, 22 p. Olympiajollenklasse: 1. B. Markus 45 p., 2. mej. A. N. v. Gooi 39 p., 3. Th. v. Helvert 34 p., 4. L. P. H. Ger hard 23 p. 16 M2. Eenheidsklasse: 1. J. P. v, Dijk 45 p., 2. A. v. Hemert 35 p., 3. D. E. Eisma 35 p., 4. C. H. v. d. Meer 27 p., 3. J. v. Bergen 24 p. Pampusklasse z. bijzeilen: 1. J. H. C. Sieberts 44 p.. 2. A. Volker Jr. 39 p., 3. W. M. v. Staveren 33 p. 12 Voetsjollenklasse A: 1. L. P. Herfst 39 p., 2. B. P. Hageman 32 p., 3. F. v. E. 23 p. Idem klasse B.: 1. J. J. Doorschodt 34 p., 2. W. v. Bergen 27 p.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6